FEUILLETON DE PIEPER MAANDAG 25 JUN! 1928 DERDE BLAD PAGINA 4 KEGELEN. INTERNATIONAAL KEGELCONCOURS ZEILEN. CM HET KAMP.OENSC AP VAN ROTTERDAM UIT BERKEL EN RODENRIJS UIT MAASSLUIS MODEPRAATJES. KINDERFEEST IN BUI TH Gil LA XI)Kleine race-wagens nemen een sprong over een springplank; een methode, om het materiaal te beproeven? EEN LIEFDADIGHEIDSFEEST. Aardige maskers, die hij een kinderfeest in Duitsehland werden gedragen. Officieele opening in de Koninginnezaal van het Doelecomplex te Rotterdam. Zaterdag heeft te R'dam in de Koninginne zaal van het Doelecomplex de officieele opening plaats gehad van het Internationaal Kegelcon cours, dat aldaar zal worden gehouden van 23 Juni tot en met 8 Juli. In de receptiezaal, waar een talrijke menigte was samengekomen, heeft de vice-voorzitter van den Rotterdamsehen Kegelbond, de heer J. Laarman, een woord van welkom gesproken. Het is, aldus sprèn voor den Nederlandsehen Kegelbond èn voor den Rotterdamsehen Kegel bond in het bijzonder, een verblijdend feit, dat de voorzitter van de Rotterdamsehe afdeeling, de heer E. Frima, weer is hersteld en deze concoursdagen in ons midden kan doorbrengen. Na een algemeen inleidend woord, stelde spr. wethouder F. L. D. Nivard in de gelegenheid zijn openingsrede uit te spreken. Het zijn geen gelukkige omstandigheden, al dus wethouder Nivard, die mij er toe hebben gebracht dit concours voor u te openen. De bur gemeester van Rotterdam is door ongesteldheid reeds geruimen tijd aan zijn arbeid onttrokken. Ware dit niet hot geval geweest, dan zou hij het zeer zeker op hoogen prijs hebben gesteld hier zelf tegenwoordig te wezen. De waan^mepd burgemeester, wethouder de Jong, kon wegens sterfgeval in zijn familie niet hier zijn en zoo werd mij Zaterdagavond om half twaalf uur opdracht gegeven het Interna tionaal Kegelcoi(cours voor u te openen. De ke- gelsport is ecu ter voor mij geen onbekende. Vijf en twintig jaar geleden ben ik ook lid geweest van een kegelclub. Maar ik weeter niet veel meer van. Ik weet alleen nog dat men treffers en poedels heeft. Trouwens, ik was in dien tijd nog geheelonthouder en daarorh was ik niet zoo gezien onder mijn kegelbroeders. Toen lk den kegelbond uitging, ben ik echter blijven kegelen, maar nu in het politieke leven en zoodoende heb ik deze sport niet afgeleerd. Politiek en kegelsport loopen tegenwoordig pa rallel. Beiden zijn zij internationaal. In de po litiek vraagt men wat Genève ervan zal zeggen en bij bet kegelen houdt men rekening met New-York. Tegenwoordig doen ook de dames aan kegel- sport, was dat vroeger het geval geweest, ik geloof niet, aldus spreker, dat ik zoo vlug mijn kegelbond zou hebben verlaten. Het Is van den Rotterdamsehen Kegelbond voorwaar een goede gedachte geweest, in dit Olympisch jaar Rotterdam uit te kiezen voor een Internationaal kegelconcours, vooral nu de kegelliefhebbers zich op de Olympiade niet mo gen meten met elkander. Gij hebt, aldus spre ker, een goede keuze gedaan en het wil mij voorkomen, dat hetgeen u thans onderneemt, ze ker zal slagen. De gemeente Rotterdam heeft een medaille beschikbaar willen stellen, waarmede zij heeft willen toonen, dat zij den kegelaar een goed hart toedraagt. Spr. hoopte ten slotte, dat deze dag er toe zou leiden, dat ook in de toekomst op de Olympiade plaats zal zijn voor den ke gelaar om overwinningen te behalen. Dé vice-voorzitter van den Rotterdamsehen Kegelbond, de heer J. Laarman, heeft na het openingswoord van wethouder F. L. D. Nivard, dat met luid applaus werd begroet, dank ge bracht aan allen, die medegewerkt hebben aan de voorbereidende maatregelen. Vooreerst aan do leden van het eere-comité, die hun namen hebben willen geven om aan het concours meer luister bij te zetten. Na in het algemeen dank te hebben gebracht aan allen die medailles hadden geschonken, zei- de spreker hijzonder erkeptelijk te zijn voor de zilveren medaille van H. M. de Koningin en voor de bronzen medaille van H. M. de Ko ningin-Moeder. Ook tot de heeren van de tech nische commissie werd een bijzonder woord van dank gesproken. De lieer C. L. Zeilinga van Arnhem, lid van de technische commissie, bracht hulde aan den heer A. Overeijnder yan Rotterdam, mede-lid van de technische commissie, en noemde hem een onbetaalbare kracht voor den Rotterdam sehen- zoowel als voor den Nederlandsch'en Ke gelbond. Een woord vanwaardeering werd nog geuit aan het adres van den heer H. C. Kleinschmit van Zwolle, die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Hierna werd de eere-wijn rondgediend. De heer B. Groenewegen; voorzitter van den Nederlandschen Kegelbond opende later weer de rij van sprekers. Spreker bracht dank aan den Rotterdamsehen Bond voor de bereidwilligheid, die men aan den dag heeftgelegd om de kam pioenschappen hier te doen verkegelen. In het belang van onze kegelspóft, aldus eindigde spr., hoop. ik, dat dit''eouc,ours volkomen zal slagen. De voorzitter van den Haagsehen Kegelbond, de heer Adam, sprak een hartelijken wensch uit, hopend dat* het concours op meer dan bui tengewone Wijze zijn taak zal ten einde brengen. Namens de Limburgsehe broeders voerde het woord de heèr Jos. Haenen uit Maastricht. Spr bracht hulde aan den heef E. Frima, die noeli door den Nederlandschen Bond, noch door de Rotterdamsehe afdeeling kan gemist worden. De heer Boone bracht ten slotte hulde aan het Rotterdamseh bestuur en zette een drie werf hoera in. Hierna begaven de genocdigden zich naar de Koninginnezaal, die op werkelijk schitterende wiize door den heer A. Overeijnder tot kegelbaan is ingericht. Veel meer dan op een vorig con cours wordt daar gevonden. Vooreerst heeft men er een Amerikaansche baan volgens het DE EERSTE DAG. Den eersten dag van den tweedaagschen wed strijd om het kampioenschap van Rotterdam van twaaifvoetsjollen, dien de Rotterdamsehe Zeilvereeniging op den Kraiingschen Plas had uitgeschreven en waarvoor weder, evenals vorige' jaren, groote belangstelling bestond, werd begunstigd door mooi zeilweer. De wind was niet te hard, zoodat de meeste zeilers ge heel alleen hun jol behandelden. Alle 'inschrijvers n.l. Anneke II van G. F. Bohre, Wirito van T. Touw, Bonzo van P. J. J. Huybers, Hella van K. Obst, Karekiet van J. van Wely, Ideaal van J. N. Karreman, Black Diamond van J. Barzilay Jr. en Nelly II van H. F. van 't Hoogerhuys verschijnen aan den start. Na de eerste ronde zit van Wely voor, waarna volgen Obst, Huybers, Bohré, van 't Hoogerhuys en J. Barzilay Jr. De Wirito en de Ideaal komen al aan den kant, omdat ze wegens een aanvaring hebben opgegeven. Van Wely blijft voor; slechts op het laatst komt Obst hem bedreigen, maar die kan den achterstand toch niet inhalen, zoodat van Wely het eerst aan komt. Zijn tijd is 56 min. 34 sec. (10.1 punt), 2. Obst in 57 min 21 sec. (9 punten), 3 Huybers in 59 min. 14 sèc. (8 punten), 4. Bohré in 1 uur 1 min. 15 sec. (7 punten), 5. Barzilay in 1 uur 4 min. 13 sec. (G punten), -6. Huybers in 1 uur 4 min. 15 sec. (5 punten) en Touw en Kare- rnan (2 punten). De start voor de' tweede race moest eenigen tijd worden uitgesteld, aangezien in een der jol len een gaatje gekomen was, dat gestopt diende te worden. A-lle acht jollen startten goed op het schot met de Ideaal even voor. Na de eerste ronde'Is de volgorde Wirito, Hella, Karekiet, Bonzo, Ideaal ('die dus afgezakt is), Black'Dia mond, Nélly II' en Anneke II. Eenige deelne mers werden gehandicapt, wijl de wind gaat liggen en daar ze een tweede man. aan board hebben een nadeel hebben 'tegenover anderen, die zoo verstandig zijn geweest alleen hun jol te zeilen.'De windkracht is niet hooger geweest dan 5 M. en zakt zoo zoetjes aan af tot be neden 3 M,. Tot den la,atsten ruimen windboei weet Wirito voor te blijven, doch wordt dan door de Hella gepasseerd. Later gaat ook de Bonzo de Wirito voorbij, zöoda't de volgorde van aankomst wordt: 1. Obst in 1 uur 2 min. 6 sec. (10.1 punt), 2. Huybers in 1 uur 3 min, 48 sec. (9 punten). 3. Touw in 1 uur 3 min. 51 sec. (8 punten), 4. van Wely in 1 uur 4 min. 15 sec. (7 punten), 5. Bohré in 1 uur 4 min 17 sec. (G punten), 6. 'Barzilay in :i uur 5 min. 2 sec. (5 punten), 7. van 't Hoogerhuys In 1 uur min. 28 see. (4 punten), 8. Karreman in 1 uur 5 min. 39 sec. (3 punten). Het resultaat na den eersten dag is dus: 1. Hella van K. Obst met- 19.1 punt; 2. Karekiet van J. van Wely met 17.1 punt; 3. Bonzo van P. J. J. Huybers met 17 punten; 4. Anneke II van G. F. Bohré met 13 punten; 5. Wirito van T. Tonw met 10 punten; 6. Black Diamond var J. Barzilay Jr. met 11 punten; 7. Nelly van H. F. van 't Hoogerhuys met 9 punten en 8. Ideaal van J. N. Karreman met 7 punten. DAMMEN. R. K. DAMTOURNOOI. Het bestuur van den Nederlandschen R. K. Dambond heeft besloten bü voldoende deelne ming ter gelegenheid van de IXe Olympiade 'n damtournooi voor R. K. dammers te organi- seeren. Dit tournooi zal worden gehouden op Zondag 19, Maandag 20, Dinsdag 21 en even tueel nog op Woensdag 23 Augustus a.s. te Am sterdam. Voor inlichtingen omtrent inschrij ving kan men zich, mits vöór 10 ,luli, wenden tot J. Janssen, Rauwenhoffstraat 6, Rotterdam. EIEREN VEILING. Op de eierenveiling werden aangevoerd 3156 kippeneieren prijs ƒ5.50 tot ƒ6. Eendeleren 460, prijs 4.75 tot 4.90, kalkoeneiieren 9, prijs ƒ13 alles per 100 stuks BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Adriana Henlrika Marda, d. v, J. M. A. Bolleboom .en M. A. van den Bulk, Maria Johanna, d. v. M. van den Bulk en Ja. van den IJssel. Jacobus, z. v. K. Nee- lis en Aa. Rensen. Maarten, z. v. A. Berg hout en Ca. Schinkel. -Wilhelmus Jacobus, z. v. P. J. Westerbos en Ma. Ja. van Stijn. ONDERTROUWD: Jacobus Koornneef, 25 j. en Klazina Treurniet 21 j., belden wonen, de te Berkel. GEHUWD: Petrus Hubertus Horters, 29 J. en Theodora Catkarina Molenwijk, 30 j., bel den wonende te Berkel en Rodenrijs. BENOEMING. Als klerk bij de gemeentelijke licht- en wa terbedrijven is benoemd- de heer A. v. Eijk alhier. VALSCH GELD. Door de politie is een valsche gulden in beslag genomen, vervaardigd uit lood en was, zonder randschrift. P a r ij s, 18 Juni 1928. De mantel is, speciaal in de laatste jaren, van heel wat, meer beteekenis .geworden dan vroeger. In geen enkel seizoen ontbreekt hij meer en z_elfs in de zomermaanden behoort hij bijna tot de onmisbare kleedingstukken. Ook dit jaar wordt de zomermantel veel, heel veel gedragen en naast de ensembles, die uiteraard een mantel of cape eisohen, in harmonie met de robe, ziet men ook tal van losse mantels dragen. Bij de keuze van zulk een mantel geeft men voorkeur aan zwart satijn of marocain de soie, gevoerd met crêpe-de-chine in een lichte tint: wit, bis of beeft zacht rose. Het crêpe treedt naar voren aan den col, die het model van een I sjaal heeft, welke naar voren af kan hangen, f om den hals geslagen, of naar achter gewor pen kan worden. nieuwste systeem. Dan een mechanische bal- lenloop (eiectriscb wórden de ballen terugge worpen). Komt men óvér de streep, dan geeft een lichtsignaal dit aan; De banen zijn in de meest perfecte conditie. De «inrichting van déze kegelbanen wordt in geheel Nederland nergens zoo gevonden .Be stoutste verwachtingen heeft zij dan ook overtroffen. Nadat op het orgel de Rotterdamsehe Kegel- marsch was gespeeld en wethouder F. L. D. Nivard door middel van een hamerslag het lint had verbroken, werden de eerste worpen gedaan door F, L. D. Nivard, den heer B. Groe newegen, voorzitter 'van den Nederlandschen Kegelbond, door de lec!en.,van het eere-coniité PT- A. Meerum Terwegt, lit. W, ,T. 'Dutry Van Haéften, garmzoens-cómfeanflant van Rotter dam, en A. H. Sirks, 'hoofdcommissaris van po litie te Rotterdam en den eece-voorzitter, van den ..Rotterdamsehen Kegelbond, den heer IC. Vuyk, De acht banen, de bailed alsmede het overige materiaal, dat voor dit "concourswordt ge bruikt, zijn geleverd door de firma H. G. de Kruif. De bondenvijf tallen, welke Zaterdagavond heb ben geworpen, behaalden de volgende aantallen punten: Rotterdam 36(J, Delft 270, Den Haag 257, Leiden 273, Tilburg' 262, Breda 297, Am sterdam 290, Lek en Merwede 281, Utrecht 277, Haarlem 288, Nijmegen 253, Valkenburg 284 Voor den korpswedstrijd hebben ruim 300 vijftallen ingeschreven, betgeen op dit gebied een record is Het bovenstaande tec-keningetje geeft een zeer mooi model mantel weer, waaraan vooral de ongewone garneéring met d'coUpes on stroo- ken en de typische col een heel apart en chic chacket verleenen. Avonturen roman van Edgar Wallace 15.) Ze dacht voor den tweeden kèer na en deed toen alle mogelijke ipoeite, om de werkelijkheid onder de oogen te zien. John Leslie zat in de ge vangenishij was de Pieper een heler van gestolen goederen, een verrader van zijn soort, een verrader van menschen die hun vertrouwen in hem gesteld hadden. Het was een walgelijke gedachte. Ze stak haar hand uit en Lew hielp haar opstaan, want ze stond nog erg zwak op haar beehen. 't Is goed, zei ze. Op elk oogenblik.'... als je dat wensckt. Vandaageiken dag. Ze brachten haar wat te eten, maar ze kon niets binnen krijgen. Lew zelf belastte zich met 't ontkurken van 'n flesck champagne, maar ze nam niet meer dan 'n eerste teugje. Toen Frank, dio er erg zenuwachtig en terneergeslagen uit zag, naar haar kwam informeeren, was ze weer geheel zichzelf, ofschoon ze innerlijk nog zeer bewogen was. Waar zal het plaats hebben? vroeg ze. Ze verwonderde zich zelfs niet eens over haar eigen kalmte. Het huwelijk was als de dood een verschrikkelijke gemeenplaats, die je onder de oogen moet durven zien en aanvaarden. Hij vertelde haar, dat hij alle maatregelen genomen had, dat het huwelijk zou plaats vin den op den burgerlijken stand van Wimbledon en 't was haar, alsof ze dit reeds vernomen had in 'n droom, dien akeligen dróóm, waaruit ze ontwaakt was, toen ze zichzelf terugvond in een hevig protest. Ze reden tezamen in inr .Friedman's Rolls, en tien minuten later stond ze tegenover een lessenaar met een hekwerk omgeven, waar achter iemand zat met een langen baard. Een ander sprak over getuigen. Roep den chauffeur binnen, zei Lew on geduldig. Wacht even. Hij liep de kamer uit, de auto was nergens te zieneen agent had er bezwaar tegen gemaakt dat hij voor de deur bleef staan en hij was toen naar een zijstraat gebracht. Maar er was iemand, dien hij zich vaag herinnerde, te voren ontmoet te hebben een man met een donker gezicht en kleinen zwarten snor. Hè, vroeg hij, ben jij Tillman niet? Tillman liet zijn groote witte tanden in een glimlach zien. Ja, zoo heet ik. Kom maar mee, jij moet het doen. Lew greep hem bij den arm, We hebben een getuige noodig voor het huwelijk van mijn nichtje. Heb je er bezwaar tegen? In 't geheel niet, zei Tillman opgewekt. Zelfs in deze stemming, waarin ze wel het minst op alles om haar lette en waarin slechts enkele van haar zintuigen gespannen waren, zoodat de minst belangrijke gebeurtenissen vervaarlijk uitgedijd werden, viel het meisje op, dat haar toekomstige echtgenoot het niet zoo heel prettig vond om zijn klerk te ontmoe ten en ze herinnerde zich, dat hij geen al te hoogen dunk had van Tillmans oprechtheid. Vooruit, zei Lew ongeduldig en keek bang naar de deur. Ze kreeg een gevoel, dat Lew Friedman op dit kritieke moment nog vreesde, dat John Leslie in de kamer zou vallen en het huwe lijk verhinderen; en de gedachte alleen deed haar zenuwachtig lachen. Het was echter spoedig over. Bijna voor dat de plechtigheid begonnen scheen, was ze alweer afgeloopen en ze teekende het regis ter-boek met bevende hand. En ze was mrs. Frank Sutton. Voor haar leven gebonden aan den hartelijken jongen, die haar nu. aanmoedigend op den schouder klopte. Ze drukte de hand van mr. Tillman, hij had een grooten, 'hartelijken greep een echte man met een machtige hand. Ze kon zich niet voorstellen, dat hij tot dat slag behoorde, die de menschen ruw kunnen behan delen. Ik zal u niet gelukwenschen, mrs. Sutton, zei hij en ik zal mijn gelukwenschen voor uw man liever bewaren voor een meer geschikt moment. Mrs. Sutton? De naam was als een slag in haar gezicht. En toch was er geen enkele reden waaro-m zij 't niet zou zijn. Ze was getrouwd met een net menseh - de man die ze beminde was een doortrapte deugniet en zat nu achter de ge sloten celdeur.Ze sloot haar oogen, om dat beeld weg te krijgen en toen ze die weer opende, kon ze niet zien van de tranen. Geen bruid had ooit de bedompte ruimte van een burgerlijke- stand-kantoor verlaten, met een hart dat zoo bonsde als het hare. Al de kleur en lieflijkheid van haar leven waren weggevloeid en hadden de wereld achtergelaten als een vreeselijke, verla ten woestijn. Zou je van Schotland houden? Frank Sutton sprak gejaagd, zenuwachtig. Ik zal er van houden. Het Bcheen Beryl Sutton toe, dat het nu een YVCV"' fff** - - XVII. De Pieper was gegrepen. Een avondblad kon digde tenminste zoo iets aan maar erg voor zichtig. „Op Malborough Street police-station is een man aangehouden in verband met den dief stal op 804, Park Lane, was het simpele be richt. Dat, en niet meer. Mr. Joshua Collie zat nu juist niet op de trappen van het politiebureau in Marlborough Street. Die daad zou door de woedende politie als zeer biameerend beschouwd zijn, zelfs voor iemand, die zoo'n algemeens vriend van de po litie was als Joshua Collie. Maar hij spookte door Malborough Street als een onrustigen geest, zijn overjas telkens losmakend en dichtknoopend een gewoonte in Zijn oogenblikken van groote opwinding en plaatste onveranderlijk één kant van zijn jas een paar centimeter hooger, dan ze te voren was. Hij bofte dan ook reusachtig, toen hij bij den ingang van het bureau stond, terwijl E'lford juist uit een taxi sprong. Hallo Joshua, zei de inspecteur opgewekt, ik heb vanmorgen juist met Barrabal over jou gesproken of liever gezegd, hij sprak mij aan. Hij is zeer goed over je te spreken en heeft veel eerbied voor je kennis. Het zou me dan ook niet verwonderen, als» jij eerder ingewijd werd in dit geval, dan je gehate tijdgenooten. Wie is deze kerel, Eïford? Collie rekte zijn hoofd naar de richting van de gapende deuren van het bureau. Die Jjeslie? Wist je dat niet? Sutton's bedrijfsleider. We vingen hem met het spul, kerel! Elford was ■in zijn nopjes, wat hij dan ook onmiddellijk eerlijk bekende. Is het de Pieper? 't Zou me niets verwonderen, zei Elford. Maar ik zal je vanavond wel meer vertellen. Joshua bleef nog een half uurtje in de buurt hangen en zag toen Elford alleen naar buiten komen, die fluitend in de richting van Regent Street wandelde, zijn parapluie met gouden knop zwaaide en alle bewijzen van opgewekt heid en vreugde ten toon spreidde, die inspec teurs van politie bezielen, als zij iemand in de cel gezet hebben, met de zekerheid, dat hij er minstens tien jaar voor op zal draaien. - Komt Barrabal? vroeg Joshua, terwijl hij hem aanklampte. Hij is al geweest, was het antwoord. Een uur geleden was hij er al en onderwierp Leslie zeer scherp aan een. kruisverhoor. Hij Ihield plotseling op en keek den kleinen man aan. Ik zal je het grootste geval van je heele leven geven, Collie, zei hij; ken je miss Beryl Stedman? f-'Uo kciL-tx Welnu, op den dag dat ze zal trouwen, zul je meer belang in haar stellen dan een broer, want ik heb een idee, dat je een van de belang wekkendste moorden zult zien, die er ooit be gaan zijn! Lieve hemel! zei mr. Collie verschrikt. Hij sukkeldrafde naar zijn kantoor met het nieuws van Leslie's gevangen-neming en Field kwam hem halverwege het vertrek al tegemoet. Ken je miss Beryl Stedman? vroeg hij. on- bewust plagiaat plegend. Ja, die ken ik. Waarom? Ze is vanmiddag getrouwd. Ga naar Wim bledon en probeer er wat van te weten te komen. Mil*. Collie ham zijn stroo-hoed af en wreef zijn voorhoofd. Getrouwd? vroeg hij met een holle stem. Dat is reusachtig interessant. Zijn geest was op dat oogenblik bezig met belangwekkende moorden. Mi'. Tillman was niet uitgenoodigd naar het huis op Wimbledon. Maar toch kwam hij wat echt iets voor hem was. Toen Millie Trent in de grootste haast met een taxi aankwam, vond ze hem in de hall zit ten, zijn handen op zijn knieën, klaarblijkelijk in slaap gevallen. Wat doe jij hier, Tillman, vroeg ze wraak zuchtig. Niemand vroeg je toch om te komen? Niemand vraagt mij ooit ergens, antwoord de Tillman bedroefd. Dat is het beroerde van ondergeschikt te zijn. Van jouw standpunt ge zien, ben ik natuurlijk in het oog van iemand die 'n vertrouwenspositie bij den direkiteur be kleedt op deze gelukkige bruiloft maar een zeer ongewenschte gast. Gebruik om Godswil niet zulke lange zin nen, zei ze. Ik werd met lange zinnen grootgebracht, zei Tillman opgevoed. Ze bleef nog hangen, als een erg achterdoch tige vrouw en hij gaf uitleg. Ik bracht een brief hier, voor den baas. Ze vertelden me, dat hij naar het secretarie was en ik taxide nog juist op tijd aan, om getuige te zijn hij dit romantische huwelijk. Ik werd uit genoodigd voor de bruiloft-lunch en ik kwam dus Wie heeft jou uitgenoodigd? vroeg ze. Ik zelf, zei hij kalm. Niemand dacht eraan ik moest dus die slordigheid herstellen. Mr. Friedman, die nette Jood, kon me wel gebrui ken. Hij was er aanvankelijk nog niet zeker van, of ik bij de bedienden zou eten, of aan de hooge tafel zou aan zitten. Maar tenslotte zijn we overeengekomen, dat ik een schotel afval in de biljartkamer kon krijgen. Ze schrok van zijn i'oekelooze taal. 'k Heb je nog nooit op dien toon hooren praten, zei ze. Je hebt al een gang gemist, zei hij. je verlof hier te blijven? Mr. Friedman. Hij is nu eenmaal vreemd genoeg de eigenaar van het huis en heeft het dus in zijn macht, om allen gezamenlijk en af zonderlijk uit te noodigen, om in de vestibule van zijn groote villa te zitten; en zelfs de ver. trouwenspersoon van den directeur, mag zijn wenschen niet tegenspreken. Ze was er nooit zeker van geweest, of Till man haar altijd maar als een quantité négli- geable had beschouwd en deze onzekerheid maakte haar nu erg zenuwachtig. Waar is mr. Sutton? Hij is nog niet terug. Ze zette een grooten mond open. Niet terug? ongeloovig. Hij moest nog even voor iets naar de stad.. Zoodra hij weg was, ging de telefoon. Ik heb de boodschap maar aangenomen, 't Was een tame lijk dichterlijk bericht: wilt u het misschien, aan hem doorgeven? Dit was een andere Tillmanop het kantoor was hij wel lastig geweest, maar toch met meer of minder eerbied over t algemeen minder. Maar hij had zich tenminste niets aangematigd en had nooit te voren dezen toon van superio riteit aangeslagen. Ze had wel eens van dlfli lieflijke grillen gehad, om hem op voet van ge, iijkheid te behandelen; maar zijn huidige hou ding van snoeverige overmacht maakte haar woedend. Ze was echter dood-nieuwsgierig naar het telefoontje; zoover zij wist, moest er geen enkele boodschap/dichterlijk of niet dichterlijk* voor Frank Sutton komen. Wat is het? vroeg ze fronsend. Hij nam een lederen notitie-boekje uit ziju zak en sloeg wat blaadjes om. De Keizerin vaart uit met het tij van mor. genochtend, zei hij dramatisch. Heb je ooit zul ke dichtkunst gehoord? De Keizerin vaart uit met het tij van mor genochtend. Haar wenkbrauwen waren samen., getrokken onder het diep doorgroefcie voorhoofd, toen ze nadenkend deze woorden herhaalde. 'k Zal 't hem zeggen. Kun je dat blaadje missen? Om u een genoegen te doen, zal ik me de vreugde van het lieele boekje ontzeggen, zei hij hoffelijk. Ze haatte hem nog het diepst als hij vleide. Even nadat ze verdwenen was, kwam Fried man de trap af. Er moesten eenige telegram}- men verzonden wórden en mr. Tillman, een vriendelijk man, had zich bereidwillig aangebo den, om hem dien dag op de meest slaafsche ma nier van dienst te Zijn. Breng ze maar even weg en dan kun Jd teTug naar je kantoor gaan, jongen en hier heb je een haüve kroon.... Mr. Tillman hief zijn hand in protest op. i (Wordt vervolgd), j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12