De Binnenhaven te Scheveningen - De kersencampagne in de Betuwe i Passagierschip op zee gezonken. Het passagierschip „Amerika" zonk aan den oever van het „Lake Supertor", waar zóó veel schepen ten onder gaan, dat het daar in den volksmond reeds „Kerkhof" genoemd wordt, 't Schip zonk zóó langzaam, dat alle passagiers zich bijtijds in de reddingsbooten konden begeven. Het zinkende schip. In het waaggebouw te Amsterdam is een tentoonstelling geopend voor de Joodsche Wetenschap in Nederland, betreffende voorwerpen en geschriften uit den Franschen tijd 1795-1814. Portret van M. S. Asser (1754-1826) begonnen als koffiemakelaar, werd hij later onder invloed van Bronet rechtsgeleerde. De kersen-campagne in de Betuwe is weer in vollen gang. Hier boven een klein kersen-boertje uit Kestcren bij zijn voorraad. Boven: In den aanleg van de 2e Scheveningsche binnenhaven begint reeds meer teekening te komen. Een overzicht van den stand der werkzaamheden. Links en rechts ziet men de kademuren. Onder: Waar eens de loggers zullen gemeerd liggen, worden de meermasten in het midden der haven aangebraoht. j De catastrophe van de Jamtland-Expresse. De geheel versplinterde eerste wagen van den in de nabijheid van Bollnas verongelukten Expresse-trein, welke met een locomotief in botsing kwam. In het z.g. Molenbosch en Holscherbosch onder de gemeente Vaals zijn onlangs onder leiding van Prof. Liese uit Aken eenige voor-historische grafheuvels blootgelegd. Een kijkje op een der heuvels. Te Wassenaar is de villa „Schouwenhoek" geheel uitgebrand. Van den kost baren inboedel kon zoo goed als niet gered worden. Zaterdagavond 23 dezer heeft er een felle brand te Oirschot gewoed. De brand ontstond in de garage van den Heer N. Verhoeven en sloeg over naar de woning van den Heer Verhoeven en het woonhuis van den winkelier Latour, welke alle een prooi der vlammen werden In opdracht van het Itaiiaansche luchtvaart-ministerie de hulpexpeditie voor de achtergebleven gezellen van boven het kamp van de mannen naar beneden te werpen. zijn Vrijdag j.l. drie opvouwbare booten van gummi aan Nobile medegegeven. Men is van plan deze gummi-booten Een der gummi-booten wordt op de Spree beproefd. Een gedenkteeken van zijn ras. Gelijk een uit steen gehouwen monument van zijn uitstervend volk, rust deze prachtige figuur van den in de verte schouwenden Indiaan, op de verweerde rotseh. J De boom van de „treurige nacht". Deze boom is nog een getuige van de bloedige verovering van Mexico door den veroveraar Cortés. Volgens de overlevering zou de koene avonturier in den nacht van 30 Juni op 1 Juli 1520, onder dezen boom het verraad van een zijner onderhoorigen vernomen hebben. ;i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12