FEUILLETON DE PIEPER DERDE BLAD PAGINA 2 ,pOTEMKIN"-FILM IN DUITSCHLAND Verboden voor de Rijksweer ENGELSCH SCHIP IN BRAND HOLLANDSCHE IN ENGELAND VERONGELUKT BIJ HET EEN HACHELIJK OOGENBLIK VOOR DE FRANSGHE REGEERTNG Het woningbouwyoorstei in de Kamer GROOTE BRAND IN SPANJE «DE SNELSTE MAN TER WERELD" BOND VAN NEDERLANBSCHE VROEDVROUWEN. Het verkeer in Juni EEN PROEFVLUCHT MET EEN FOKKER BOVEN SCHIPHOL. Ze heeft met U, het hwlfl verlaten, zei hij fpeltjeé. Sfenmlnstó), j®" Mfeft [I (Wordt yervpigdj, j LmJ t Si i*J A"! w4 I «J 2 I "«if a— »-£ BERLIJN, 9 Juli, (V.D.) Naar een der Ber- ijnsche bladen meldt, ia Zaterdag een soldaat ram de Tijksweer, die in het Taüentszlen-thea- er de daar vertoonde film „Potemkin" wilde ;ien, door twee andere rijksweersoldaten, die m civiel waTen, aangehouden. Ook Zondag werd op gelijke wijze door man nen der rijksweeT voor het theater gepost. Be directie van het theater verzocht een politie-beambte, de soldaten om hun legimatie- bewijzen te vragen. Een van de beide manschappen verklaarde het commando te voeren en tot opdracht te nebben te verhinderen, dat rijksweersoldaten de film zouden gaan zien. Zooals bekend, is eenigen tijd geleden aan alle leden van de rijksweer verboden de Fotemkin-film te gaan zien. Dit verbod is nog niet opgeheven. Daar het niet vaststaat, of de rijksweerman, schappen, die voor het theater op post stonden, daartoe opdracht hadden, wordt hiernaar een onderzoek ingesteld. INWIJDING VAN DE NIEUWE ZEPPELIN. FRIEDRICHSHAFEN, 9 Juli. (V.D.) Sedert Jaren heeft de stad Friedrichsihafen niet zoovele feestelijk gekleede menschen geherbergd in zijn vroolijk versierde straten en huizen als heden het geval was. Van den vroegen ochtend af brachten booten ea treinen duizenden bezoekers, die den doop van het Zeppelinluchtschip kwamen hijwonen. In de groote luchtschepen-hal, die met denne- groen versierd was, vereenigden zich tegen half twaalf de talrijke gasten, terwijl hoven hen het geweldige luchtschip troonde, waar van de commandogondel aan de voorzijde een uit korenbloemen vervaardigde letter „Z" droeg. Alvorens Beethoven's ,,Dle Hlmmel rühmen des Ewigen Ehre'-' de doopplechtighsden in leidde, overhandigde dh. Hugo Eckener, do met haar echtgenoot verschenen dochter van den ouden graaf Zeppelin, gravin Brandenstein- Zeppelin, een fraai bloemstuk. In zijn hegroetmgsrede noemde dr. Eckener het luchtschip een brug voor den vrede der volkeren. Uit naam van de geboortestad van graaf Zep pelin, Oonstanz, wenschte burgemeester dr. Moe- ricke de nieuwe Zeppelin een gelukkige toe komst, Nog verscheidene andere autoriteiten uit stad en rijk gaven uiting aan hun wen- achen. Ten slotte verrichtte gravin Brandenstein- Zeppelin, ondeT het uitspreken van den wensch ,,Mit Gott, Graf Zeppelin", de doopplechtigheid. Bij het afvaren van de Theems is Zaterdag avond de ^Carmarthenshire" met bestemming voor China in brand geraakt. Onmiddellijk werd het vaartuig te Erith aan den grond gezet en de passagiers, ten getale van ongeveer 20 weTden met sleephooten in veiligheid gebracht. De brand brak uit in de bunkers en breidde zich in de brandstof fel uit, toen een paar mi nuten na het aan den grond zetten de brand weer arriveerde. Tot dusver werden op bet schip kolen gebrand doch kortelings had men 6en experiment met ollie genomen. Zware rook wolken be' roerden het blussehingsweTk zeer. PAARDRIJDEN Reuter seint ons uit Londen d.d. gisteren: Miss Margaret Grass, een 19-jarige Jonge dame uit Holland, is het slachtoffer geworden van een ongeluk bij het paardrijden nabij Shel- tingham. Haar paard keerde zonder berijdster terug, waarop men aan het zoeken ging en haar bewusteloos langs den weg vond liggen. verwondingen aan het hoofd hekomen en stierf eenige uren na het ongeval. Ondanks het niet-politieke karakter van het woningbouwvoorstel is het slechts aan het tijdig ingrijpen van den kamerpresident Bouisson te danken, dat niet aan den vooravond van de par lementaire vacantie toch nog een minister- crisis is uitgebroken. Daar 'de kamer zich Zaterdagavond om zes uur nog niet met de behandeling van het wets voorstel kon bezighouden, omdat de senaat met "de behandeling niet gereed was, stelde de minister van arbeid voor een nieuwe zitting tegen tien uur bijeen te laten komen. De communisten, socialisten en radicalen verzetten zich. hier sterk tegen, daar zij meen den, dat hun den tijd moest worden gelaten da door den senaat aangebrachte wijzigingen ce bestudeeren; een tegenvoorstel werd gedaan, om op Dinsdag weer hijeen te komen. Ondanks het feit, dat Tardieu daarop in naam van het geheele kabinet, de kwestie van vertrouwen stelde, lieten de radicaal-socialisten zien, door het uitgeven van blauwe stembrief jes, dat zij tegen de regeering zouden stemmen. Bouisson, zich bewust van het gevaar, dat de regeering liep, liet het niet tot een stemming komen, doch bepaalde, met toestemming van den minister van aTbeid en van de kamer, dat men weer op Maandag bijeen zou komen. Intusscben was ook Poincarë verschenen, die het voorstel van den. kamerpresident onder steunde. tnt Madrid wordt gemeld, dat tijdens een hevig onweer, dat hoven de provincie Sonia heeft gewoed, de bliksem ingeslagen is in een groep huizen in de buurt van Munecas. Er ont stond brand, waardoor 40 huizen in den asch weTden gelegd. Talrijke gezinnen zijn hierdoor geruïneerd en dakloos geworden. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELIJK IN SPANJE. Bij Oviedo in Spanje is een autobus van een hoogte van 54 meter gestort. Hierbij werden vier personen gedood en talrijke anderen ge wond. ENGELAND EN CHINA. Onbetaalde rekeningen LONDEN, 9 Juli. (H.N.). (Draadloos). Cham berlain heeft in antwoord op een desbetreffen de vraag in het lagerhuis medegedeeld, dat hij geen mededeelingen had omtrent het feit, dat de terugtrekkende No ord-C li i n e es che troepen 6000 goederen wagons en 300 locomotieven (hebben meegenomen, wat feitelijk de heift van het geheele rollende materiaal der spoorwegen ten Noorden van de Ysangtse zou zijn. De andere feiten, die in verband hiermede zijn gemeld, zijn In hoofdzaak juist n.l., dat 2 Engeleche firma's nog ruim 1 miillioen te vorderen hebben voor spoorwegmateriaal, waarop sedert 1922 niet is betaald en dat ook aan andere Engeleche firma's belangrijke- be dragen voor spooTwegmnateriaal verschuldigd, zijn. Chamberlain voegde hieram toe, dat de Emgeische gezant vroeger voortdurend pogingen heeft gedaan om betaling van deze schulden door de ChineesChe overheden te verkrijgen,, doch in verhand met het feit, dat de spoor wegen bij den burgeroorlog zoo'n voornamen rol speelden, was het onmogelijk te verwach ten, dat eeniig resultaat zou worden bereikt, zoolang niet een eenvormig bestuur opge treden is. Desniettegenstaande zullen de pogingen van den gezant, om betaling van deze handels schulden te erlangen, niet verslappen. HET INTERNATIONAAL CHRISTELIJK VAKVERBOND. De 20ste bestuursvergadering. Het bestuur van het internationaal Christe lijk vakverbond vergaderde op 3 en 4 Juli 1928 te Utrecht. Het bestuur besprak daar verschillende maatregelen, die als voorbereiding van het in ternationaal congres, dat eind September te München vergadert, noodig warén, en het stel de een nieuw ontwerp vast, dat aan het con gres verschillende organisatorische wijzigingen voorstelt. Volgens die nieuwe ontwerp-statuten zal de leiding der internationale voor de mees te vraagstukken liggen in handen van een klein dagelijkseb bestuur en zal het geheele bestuur eens in het jaar samenkomen om richtlijnen voor de werkzaamheden der internationale christelijke vakbeweging aan te geven. Verte genwoordigers van de 15 christelijke vakinter- nationaies zullen deze vergaderingen bijwonen. Door deze veranderingen wordt een organisa torische band gelegd tussehen het internatio naal christelijk vakverbond en de vakinterna- tionales. Het bestuur besprak vérder enkele rapporten over den toestand der vakbeweging en de ont wikkelingsmogelijkheden in verschillende lan den. De jongste internationale arbeidsconferentie en de verkiezingen voor den raad van beheer van het internationaal arbeidsbureau maakten eveneens een onderwerp van bespreking uit, Het I. C. V. betreurt te moeten constateeren, dat de Amsterdamsche internationale om rede- nen, die het I. C. V. thans niet wil bespreken, niet bij machte geweest is, bij de verkiezing van den raad van beheer de bij haar aange sloten gedelegeerden er toe te brengen, het ac- coord, dat door de leiding was aangegaan, op te volgen en te verwezenlijken. Het bestuur van het I. C. V. heeft een definitief besluit in dezen tot een volgende vergadering uitgesteld. Bij gelegenheid van de bestuursvergadering van het I. C. V. hebben het R. K. Werklieden verbond en het Christelijk Nationaal Vakver bond 'n internationalen vakbewegings-radio- avond georganiseerd, waarop de heeren Scher- rer (St. Gallen), Zirnheld (Parijs), Bernh. Otte (Berlijn), Pauwels (Brussel) Amelink (Utrecht) Haas (Zürich), Stand (Weenen), mej. Amann (Berlijn) en Serrarens (Utrecht) körte toespra ken over de internationale solidariteit hielden. Daarbij sloot zich aan een speech van den heer Henseler, vertegenwoordiger van het interna tionaal arbeidsbureau, over deze instelling. Op uitnoodiging der Nederlandsehe christe lijke vakbonden brachten de bestuursleden een bezoek aan de Indische tentoonstelling te Arn hem, het sanatorium der Katholieke arbeiders beweging te Apeldoorn, en hat vacantieoord der christelijke vakbeweging te Putten, en bezoch ten zij den woningbouw en de havens vm sterdam. DE KRAKATAÜ. Hernieuwde werking. BATAVIA, 9 Juli. (ANETA). Na een rust periode van 33 dagen gedurende welken tijd do seismograaf, opgesteld op Lang-Eil-and, da gelijks talrijke bevingen registreerde, is de Krakatau Vrijdagmorgen ten 12 uur 10 weder om eruptief gaan werken. BET VQLKSKUNSTCONGRES TE PRAAG. De Nederlandsehe vertegenwoordiging. BATAVIA, 9 Juli (ANETA). De regeering heeft op de desbetreffende schriftelijke vraag van 'het lid van den Volksraad, den heer Djaja- diningrat, geantwoord, dat de heeren dr. F. D. K. Bosch, chef van den oudheidkundigen dienst in Ned.-Indië en Notosoeroto als kenners van de volkskunst in Ned.-Indië deel zullen uit maken van de delegatie die Nederland vertegen, woordigt op het Volkskunstcongres, dat In October van dit jaar te Praag wordt gehouden. BOND VAN R. K. WERKLIEDEN- VEREENIGINGEN IN HET AARTSBISDOM. Districtsmeeting te Velp. ONVOORZICHTIG, Te Schore had een vrouw de onvoorzichtigheid met een speld in een ledige huls van een flobertpatroon te krabben. De nog in de huls aanwezige stof kwam tot ontploffing en de vrouw werd vrij ernstig in het gelaat gewond. Majoor de Bernardi in de hoofdstad. DE HAVEN TE NEUZEN De speciale tarieven op de Belgische Spoorwegen voor de Belgische havens zijn itot nader order ook van toepassing ver klaard voor de zeehaven te Tenieuzen. Zondag werd te Velp door het district Arn hem van den Bond van R. K. Werkliedenver- eenigingen in het Aartsbisdom een welgeslaag de en drukbezochte districtsmeeting gehouden. Het openingswoord werd gesproken door den districtsvoorzitter, den heer B. J. F. Faassen uit Arnhem, waarna de heer H. Brouwer, voorzit ter van den Diocesanen Bond van R. IC. Werk, liedenvereenigingen in het Aartsbisdom en de heer A C. de Bruyn, voorzitter van het R. K. Werkliedenverbond in Nederland redevoeringen hielden die het talrijk auditorium tot Roomsch enthousiasme wisten te stemmen. Naar uitbreiding van. bevoegdheid Dezer dagen had te Groningen de derde al- gemeene vergadering plaats van den Boud van Nederlandsehe Vroedvrouwen. Besloten werd o.a. een actie te beginnen voor uitbreiding van bevoegdheid, samenwerking te zoeken met de Groan-Witte-ICruis vereenigingen, speciaal bij de opleiding van bakers em stap pen te doen om daar waar de plaatselijke om standigheden er zich voor leenen, het werk terrein van de vroedvrouw uit te breiden in de richting van de zuigelingenbeschermiing. BUITENGEWOON VERLOF BIJ AMBTSJUBILEUM. Een nieuwe beslissing bij de Posterijen Volgens, de dianst voor waarden wordt aan het P. T. T. personeel een buitengewoon verlof van één dag verleend bij 25- at 40-jarig- ambts jubileum. Door den directeur-generaal is tihans beslist dat deze bepaling zoo moet worden opgevat» dat de verlofdag wordt verleend, wanneer een amb tenaar 25 of 40 jaren in dienst van het Rijk is geweest, ongeacht bij Welken tak van -dienst en in welke functie die jaren zijn doorgebracht en eveneens onafhankelijk ervan, of die jaren al dan niet onafgebroken elkaar zijn opgevolgd. POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. Opgave van hot verkeer gedurende de maand Juni 1928: nieuwe rekeningen 1.044; aantal re keningen op den iaatsten der maand 134.207; bijschrijvingen wegens: a. stortingen 672.323 stuks, 107282.549; b. overschrijvingen van an dere postrekeningen 021.968, 282.605.261; c. overschrijvingen afkomstig van de Nederland sehe Bank 146, 15.503.300; d. andere onder werpen 39.796; afschrijvingen 'Wegens: a. chëques 177.010. 62.014.299.; b. overschrijvin gen oji andere postrekeningen 2) 800.991, 282.605.261; c. overschrijvingen naar de Ne derlandsehe Bank 915, 62.292.587; d. andere onderwerpen 8.989, 52.836. De af- en overschrij dingen (giro's) beliepen 79 pet van den totalen omzet. Algemeen saldo tegoed op den Iaatsten: Juni 1927 95.793.649; Mei 1928 88.803.610; Juni 1928 ƒ87.235.157; bedrag der belegging op den Iaatsten: Juni 1927 69.210.301; Mei 1925 ƒ70.919.072; Juni 1928 70.854.548. 1) Hierin begrepen overschrijvingen uit het buitenland 1.661, 387.097. 2) Hierin begrepen overschrijvingen naar het buitenland 12.514, 1.171.603. Op het. «ogenblik vertoeft in, de hoofdstad de bekende Italiaansche vlieger majoor Mario de Bernardi, die wijd en zijd bekend is als „do snelste man ter wereld". Hij toch was het, die eenige maanden geleden het wereldsnslheids- record voor watervliegtuigen gebracht heeft op 512.776 kilometer per uur. Majoor de Ber nardi is Zondag van Engeland gekomen, waar hij te Londen de greater militaire vllegdemon» straties heeft bijgewoond. Het doei van zijn be zoek aan Amsterdam gold de Fokkerfabrieken, met welker producten hij- op zeer- goeden voet staat; Zoodat' hij, toen men hem verzocht om op Schiphol eens een proefvlucht met een sinds kort gebouwd Fokkeirvliegtuig te maken, hij daartoe onmiddellijk bereid was. Deze proef vlucht heeft gisterenmiddag onder ongunstige weersomstandigheden gestadige negen en nevelplaats gehad. Het toestel,-dat gebruikt werd, was er één. van het type: Fokker C. V—D. De Fokker C. V is in Italië niet onbekend. Dit type wordt n.l. in het land van Mussolini in licensie gebouwd. Het draagt daar dea naam van Ro. L Spoedig was de kleine Fokker met behulp van een vrachtauto uit de groote loods naar buiten gereden en even later nam majoor de Bernardi, die zich in een geleende leeren vlieg jas gestoken had, van een formaat, waar zijn kleine figuur wel twee maal in kon, in den stuurstoel plaats. Bij den heer Ir. Van der Maas van den Rijksstudiadienst voor de Lucht vaart berustte de taak o>m de snelheid te meten, weshalve hij met zijn instrumenten de plaats achter den Ewieken Italiaan innam. Voor de Fokkerfabrieken was de heer Smits op het terrein aanwezig. Ofschoon' het in verband met de veiligheid voorschrift is, dat een vliegtuig met zijn ko.p tegen den wind in start, bleek de Italiaan daar „maling aan te hebben". Terwijl de vrij sterke wind dwars tegen de flanken van het vliegtuig blies trok de op volle toeren razende motor het toestel reeds na enkele seconden van den grond. Een minuut later was het boven do boomenrijeu in de nevelen verdwenen. Het of ficieels gedeelte van de vlucht moest plaats vinden boven de snelkeidsbaan, d.i. een denk beeldig vierkant, waarvan de zijden zes kilo, meter zijn. Elke zijde mioest worden afgevlogen. Het zicht was echter zóó slecht vanwege de dichte regensluiers dat van de demonstratie voor de enkele „aardsohe" toeschouwers weinig te bespeuren viel. Toen de „Fokker", na zijn taak volbracht te hebben, vlot landd^ en naar de startplaats terugreed, en majoor de Bernard! alsmede zijn passagier met voldane gezichten uit het toestel klauterden, hebben wij van do gelegenheid gebruik gemaakt om den Italiaan, naar zijn indrukken te vragen. ,,'it Is een zeer goede machine", zeide hij, „dia In de lucht heel stabiel is. Ze is zeer gemak kelijk in de band; Ik kan wel zeggen dat zo bijna vanzelf vliegt. Trouwens, ik bon mot dit typo bekend. Ook de snelheidsbaan vind ik zeer goed gekozen." Inmiddels had ir. Van der Maas in het kan toortje van de Fofekerl-oods zijn gegevens uit gewerkt. Hij deelde ons mede dat de gemid- delde snelheid bij deze proefvlucht 221 kilo meter had bedragen; een alleszins bevredigend resultaat. Avonturen roman van Edgar Wallace 28. XXX. Sutton's klerken waren weg. De nachtportier dutte wat in zijn hokje, toen John Leslie vlug In de straat kwam geloopen, de hoofddeur van. bet gebouw opende en binnenkwam. Alle lich ten in de groote gang waren uitgedraaid, be halve een lampje op de bovenste verdieping, dat den nachtwaker voldoende licht gaf, om zijn ronde te doen. HU ging rechtstreeks naai' zijn oude kamer, stak zijn sleutel in het slot van de deur en toen hij zag, dat die open was, trad hij de "kamer binnen en draaide het licht aan. Riviertjes water liepen van zijn langen zwarten oven-jas, hij deed dien uit en hing hem over de leuning van een stoel, voordat hij naar zijn bureau stapte. De aanwezigheid van een sleutel op het blad. maakte hem kregelig. Er moest hier pas Iemand geweest zijn. Hij keek ook even naar 'den haard en de verspreide asch sprak voor zichzelf. Wie was hier aan het naspeuren ge gaan, om bewijsmateriaal te verzamelen? Typisch genoeg, mikte hij precies op den juisten man, bij zijn eerste veronderstelling, want hij had geen geringen dunk van mr! Joshua Collie's bekwaamheden. Er was één klein dossier echter, dat niet aangeroerd was. In de onderste Ia van zijn lessenaar, die hij met een speciaal slot had voorzien, stond een groote, zware, stalen doos, die hij op de tafel Bette en opende. Ze bevatte zooveel papieren, nat, toen het deksel opgeslagen werd, twee of drie documenten op zijn vloeihlad vielen. Hij draaide de doos ondersteboven, ledigde ze ge heel en zijn bureaulamp aandraaiend, begon hij een systematisch onderzoek van al deze snippers en stukken, die hij verzameld had gedurende zijn diensttijd. Verschillende aanteekeningen dié hij onder- Zocht waren onbegrijplijk, maar twee waren tragedies op zichzelf, lange, perkament-achtige Stukken, die het huwelijk aankondigden, in bet eene geval van Henry Whigton, in het andere ran Rudolf Stahl, twee van mr. Frank Buttons geliefkoosde schuilnamen. Hij waa ge trouwd In Kaapstad en Bristol, .welke laatst!) stad klaarblijkelijk een gewild rendez-vous is van Engelsche bigamisten. De tweede bestudeerde hij heel lang, Mr. Ru- dolf Stahl was getrouwd met Gwendolin El- lis.de derde naam was hem genoeg bekend: het was de zijne en het meisje, wier naam met een vloeiende hand in het register van den klerk geschreven was, zijn zuster. Hij was in die dagen in Frankrijk geweest en had den bruidegom'niet ontmoet. Ook had hij niets van de ramp gehoord, voordat hij vernam, dat zijn zuster was in den steek gelaten en hun oom vertelde, dat de helft van het bescheiden for tuin van het meisje, door den onbekenden Stahl was opgeslokt. Goddank niet zoo'n groo te ramp als hij nog vermoed had, dacht hij met voldoening, toen hij de huwelijks-acte opborg. Harten, vooral jonge harten, breken niet zoo spoedig en na dé onvermijdelijke scheiding van haar echtgenoot, die haar man niet was, was ze getrouwd met een advocaat uit Nieuw Zee land. En dit kleine drama was het motief ge weest, dat hem op het spoor had gebracht van den Pieper. Onder de papieren was ook een klein notitieboekje, dat in kortschrift was ge houden en er viel niet te twijfelen aan miss Millie Trent's bekwaamheden voor secre taresse. Het was niet het gewone handels-kort schrift, doch een systeem, waarover hij maan den had gezeten, om het te ontcijferen. Dit verslag van schurkerij, ging over heel wat jaren. Do Pieper was een rijk man: in een dozijn banken had hij de opbrengsten van zijn op lichterijen verborgen. Een van de documenten, was een knipsel uit een officieel politie-blad en dit was daarom van belang, daar het het eeni ge portret, bevatte,, dat eenigszins op Frank Sutton geleek. Gezocht wegens bigamie en moordaanslag Jan Sfefasson, waarschijnlijk geboortig van Zwedenhier volgde een beschrijving, die verschillende typische vergissingen be vatte. De ijdelheid van. booswichten is spreekwoor delijk en daarom moest het ook niet verwonde- jan, dat Sutton en zijn vrouw dit duivelsch ernstig bewijsstuk bewaard hadden; want aan het eind. van de beschrijving vain den man, stonden de woorden: „spreekt verschillende talen; ziet er knap en innemend uit en is een handig zakenman." Dit beetje vleierij had ge leid tot het bewaren van dit bericht. Hij legde de papleren weer op hun plaats, sloot de doos, van plan ze weer weg te zetten, (hij had ze dien middag al weg kunnen halen', maar had per ongeluk de sleutels niet terug gevraagd die men hem afgenomen had, toen hij op het politiebureau was gefouilleerd) Hij feeek (nog eens voor het laatst rond, toen hij in de gang voetstappen hoorde. Wie de bezoe ker ook was, hij of zij, was blijkbaar niet op de hoogte met de inrichting van het gebouw, want nu en dan hielden de voetstappen op en dan vermoedde hij, dat bezoeker de op schriften van de verschillende deuren bestudeer de. Eindelijk hielden ze voor zijn eigen kamer; de kruk werd omgedraaid en de deur voorzichtig geopend. Het was Bill Anerley; hij droeg een overjas, tot zijn kin dichtgeknoopt en de gouden latten van zijn broek kwamen een beetje lachwekkend er onder uit. Hij nam zijn pet af en sloot de deur achter zich. Hij had blijkbaar hard geloopen, want hij hijgde. Wel vriend? Leslie sprak zeer opgewekt. Bill zag blijkbaar niets grappigs in de heele situatie; zijn groote mond ging pathetisch open en er stonden tranen In zi'n oogen. Ik ben u maar op goed geluk gaan zoe ken. Een van de stillen zei me, dat u hier werkte, zei Bill, terwijl Wl °P zeer dreigenden en berispenden toon sprak. En toen jankte hij er op los: Waarom blijft u hier rondhangen, cap tain je had er allang tusschenuit moeten zijn. Dit is geen tijd om op een kantoor te kruipen, waar iedereen je zal komen zoeken. Dat vind ik ook, zei Leslie met een knip oogje. Bedoel je, dat ze me achterna zitten? Hoe dook mijn naam op? Biii schuddo wanhopig zijn hoofd. Die lieveling van oen Millie. Zij heeft het tegen de politie geschreeuwd. Ik slipte er tus schenuit ik bofte. IR stuurde mijn jongen naar beneden om een klabak te vinden en plot seling stikte het huis ervan. Ik heb nooit ge weten, dat er zooveel dienders waren. Hij stak. zijn hand in zijn zak en haalde er een rol, bankbiljetten uit- Kijk eens hier, die zul je wel noodig heb ben achtentwintig pond, het is de ontvangst van vandaag. Hij bood het geld aan, maar Leslie stak er geen hand naar uit. Maar Percy, zei hij vriendelijk, wat bedoel je met dit alles? Weer liet Bill dramatisch zijn hoofd zakken. Dat woord mag ik graag hooren, sir. Hij duwde het geld naar den ander. Ik wou dat het honderden waren; het zou je helpen uit het land te komen. Leslie duwde gift terug en schudde zijn hoofd. Nee Percy, dank jè, ouwe jongen. Hij liet zijn hand op Bill's schouder rusten. Ik heb gold genoeg al het geld dat ik op het oogen- blik noodig kan hebben. Bill knorde zijn geruststelling uit. Goddank maar, zei hij. Ik wil daarmee niet zeggen, dat ik u niet allea gegeven zo# hebben .wat lk Jiad en toen, büna smeekendi; captain, blijf nou hier niet hangen die Millie heeft een Piep gestuurd, die je leelijk op zal breken, voordat de nacht nog om is. Waar is ze? vroeg Leslie. Maar nu kon Bill hem niet helpen. Zij verdween eerst en toen kwamen de dokters en ze hebben het lijk naar het hospi taal gebracht. Waarom mag God weten. Ik heb Iemand nog nooit zoo goed dood gezien. Ik neem het je niet kwalijk, hoor, voegde hij er haastig aan toe. Geloof dat haar nietl En toen kreeg zijn stem weer dat hulpeloos scheldende: captain, blijf hier niet hangen. Je moest toch beter weten. In plaats van hier te zitten. Als je nog gemakkelijk paar Harwich of iets deï'ges- gelijks kunt vertrekken. Waar wacht je toch op? Leslie ging weer zitten; hij was in den eeni gen armstoel neergevallen, dien het Vertrek bevatte en spreidde behaaglijk zijn beenen uit. Ik wacht eens kalm af wat er gebeuren gaat, Percy, zei hij ongewekt. Daar zal 't op uitdraaien, zei Bill norsch. Drie volle Zondagen na uw veroord'eeling. Wat doet erop? Leslie was opgesprongen en luisterde met ge bogen hoofd. Er kwam nog iemand anders. We zullen het vanavond nog druk hebben. Ga daar door, Percy. Hij wees naar de deur, die naar de kleine zijkamer voerde. Zoodra ze binnenkomen, verdwijn je. Hij stak zijn hand uit. Hou je taai, captain! Bill's stem was zeer dof. Als je eerder dan ik naar den hemel gaatbegon Leslie. Zal ik zeggen, dat u nog aan 't work bent, zeide de ander,.terwijl zijn stem nauwelijks boven een fluistering uitkwam; en hij was juist uit de kamer verdwenen, toen Les lie reeds de deur van de gang had opengetrok ken. Do man die daaT stond, in zijn lange regen jas, grootte hem met een saTcastischen grijns. Well, Tillman, wat wensch. je kom je je salaris kalen? Tillman keek onderzoekend door bet vertrek. Waar is miss Stedman? vrroeg hij. In Wimbledon, denk ik, zeide Leslie. Ik kan je wel ventellen waar ze niet is ze is Piet. op weg naar Schotland. Maar Tillman schudde zijn hoofd. Neen, ze heeft Wimbledon verlaten, Ilij keek Leslie achterdochtig aan. Je hebt zé toch niet hier, te 't wel? Wimbledon verlaten? John Leslie stond verrast. Met wien? Wie heeft je dat verteld^ De man antwoordde niet, voordat hij rustig op het bureau zat. Hij was blijkbaar van plan» <jin lang te blijven. me verteld. Ik heb haar sindsdien nog gezien. En als ze niet met u vertrokken is, hoe kwam zij dan bulten bij de Leopards Club? Gedurende die laatste zal ik maar zeggen ongelukkige gebeurtenis? Leslie was ineens een en al belangstelling. Dat te toch allemaal niet waar zeker? En ze is toch niet in de Leopards Club ge weest? vroeg hij gejaagd. En toen Tillman knikte: hoe weet je dat? Ilc heb haar zelf gezien. Ik was op weg naar de club, om er iets op te knappen, maar het bleek wat te laat te zijn, want toen ik daar aankwam, klonken de polltie-flüïten al, en toen zag ik miss Stedman; ik heb haar zelfs in de taxi gebracht. Ofschoon ze dat wel' niet eerder bemerkt zal hebben, voordat ik weer in dér club zat, om daar wat eigen werk op te rui men. Leslie loosde een lange zucht; Nu vraag ik je li^el beleefd hij waa buitengewoon, eerbiedig wat ia er in Wim bledon gebeurd, dat miss Stedman deed be sluiten, om daar weg te gaan? Tillïnan stak in wanhopig gebaar zijn han den uit. Was ik daar zelf maar zeker vau. Ik weet alleen, dat ze vlak nadat u vertrokken was, miss Stedman of liever gezegd mrs, Sutton niet meer konden vinden, en ik zag Friedman voor het laatst, toen hij als een. bezetene in zijn tuin liep, om zijn wagen schreeuwde, en wraak zwoer, op jou, ver moed ik. Natuurlijk, zei' Leslie, en wat gebeurde er toen? Dat is alles wat ik; weet, totdat ik da jonge dame weer bij de Leopards zag. Ik kom daar juist vandaan. Hij zei dit met een gemeenen nadruk, en Leslie keek hem vlak in zijn gezicht. Ik stel geen belang in jouw doen en laten» Nee? Ik zeg je maar even, dat ik in dé Leopards Club was, vlak nadat de r-"rrd be dreven was. O, zei Leslie onverschillig. Tillman wachtte een oogenblik. Dat kan je ook ai niet schelen? Niet erg veel, was het antwoord. Enne.wensch je soms graag to weten dat Frank Sutton vermoord werd? Nee, niet erg, was het koele antwoord. Dat heeft hij verdiend. Tillman knikte. Dot heb jij vanmorgen zeker gezegd? John Leslie stapte langzaam op hem aft. fcljh handen fn zijn zakken. Zou JIJ zoo vriendelijk willen zijn, om mf m vortelleb, ïrta 31 bent, verdomme?

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10