DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Donderdag 19 Juli 1928 No. 15166 til nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS t DE SCHOOL AAN DE IJSSELMONDESCHE- STRAAT HINDERWET DE MISSIONARIS-INBREKER GEMEENTERAAD KAMER VAN KOOPHANDEL SCHEEPVAART DE VERPLEEGDEN VAN HET ST. JA COBS G ASTHUIS burgerlijke stand mgr G. gijlswijk MULO-EXAMENS TRAM UIT DE RAILS PAARD GEVALLEN AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM J UIT KETHEL HULDEBLIJK VOOR H. M. DE KONINGIN MOEDER 1 GESLAAGD BURGERLIJKE STAND UIT ROTTERDAM PATER LUCAS SlGNORGO O M.CAP.f NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intereommunaal no. 68085. ABONNEMENTEN; per 3 maanden 3.25, per maand ƒ1.10, per week 25 cenl. Franco oer post f3 76 per kwartaal. Afzonderlijke nummers fi cl Postchèque en girodienst 81440. ADVERTENT1EN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst CO cl. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 6 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels ƒ1.—. Incassokosten worden berekend Gratis-Onaevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of éen oog: ƒ150 bij verlies van een duim; ,5 bij verlies Van een wijsvinger; ƒ50 twee- voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden^ als eenmaal per maand in dit blad worden al gedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAV Bank, Lange Haven no. 103, Seüiedam. Door Burgemeester en Wethouders is aan den raad voorgesteld, niet in hooger beroep te gaan op de beslissing van Gedeputeerde Staten, nopens het beroep door de St. Wil librordusstichting ingesteld naar aanleiding van het besluit van de raad dezer gemeente d. 1 December 1927, waarbij afwijzend' werd beschikt op het verzoek der St. Willi brordusstichting om medewerking van de gemeente voor de verbouwing van de St Henricusschool aan de IJsselmondesche straat. Wanneer mben leest op welke motieven Ded. St. hun beslissing ten gunste van de St. Willibrordusstichting hebben genomen, dan begrijpt men tevens, waarom B. en W. voorstellen in die beslissing te berusten. Ken beroep op de Kroon immers, zou geen suc- cus kunnen hebben, omdat het raadsbesluit van 1 December aan de bij de wet gestelde eischen niet voldoet. Artikel 75, lid 2 van de L.O.-wet bepaalt, dat een weigering om mede te werken aan de verbouwing van een bijzondere school, moet geschieden bij een met redenen om kleed besluit. In het raadsbesluit van 1 December worden geen redenen genoemd, zoodat van kracht wordt artikel 76, eerste iid, volgens welk de gemeenteraad geacht Wordt, met het eindigen van den termijn van 3 maanden binnen welken op een des betreffend verzoek moet worden beslist, tot 'b' medewerking te hebben besloten. '■"d. Staten laten derhalve geheel in het midden of wc in het onderhavige geval met eert verbouwing dan wel met herstellings- Werkzaamheden te maken hebben. Ons ware liever geweest, bevredigender ook voor beide Partijen indien op dit betwiste punt door Led. Staten ëen uitspraak was gedaan. De beslissing valt thans op louter formeele gronden; een verzuim ter secretarie is oor aak, dat de St. Willibrordusstichting in het gelijk moest, worden gesteld. Ons is het vaker opgevallen, dat beslui ten van den gemeenteraad niet in dien vorm waren ingekleed, als ten behoeve van de rechtskracht dier besluiten ons wenschelijk Voorkwam. Een reeent voorbeeld vonden wij in de regeling van de subsidie aan de R. K. Ver- eeniging voor Ziekenverpleging. Hier werd biet den raad een tekstueel minutieus vast gesteld raadsbesluit voorgelegd, maar werd hem voorgesteld, B. en W. te machtigen met tie vereeniging een regeling te treffen op een aantal grondslagen, die van den vorm Waarin besluiten gewoonlijk zijn ingekleed, Zooveel verschilden dat een rechtskundige °r zeer bezwaarlijk hou-vast in zou kunnen vindcn. De St. Willibrordusstichting geluk wen- S('hende met de voor haar gelukkige beslis sing, zouden wij het toch in het belang van het prestige der gemeente wenschelijk ach ten, dat soortgelijke beslissingen in den Vervolge op zakelijke gronden kunnen en b'ot op formeele gronden behooren te wor den genomen. voorgeschreven en andere officiëelo af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur Ingekomen zijn verzoeken van: L Gebrs. Huijskens om vergunning tot uit- weicling van de fabriek voor machinale liout- '••Werking in bet pand Prins Fred. Hendrik- «h'aat 39, kadaster Sectie M. no, 2930, met 2 ®'ectromotoren van elk 3 f\ IC. drijvende een 'ntzaagmncliine en de bestaande vlakbank; D. Scheepmaker om vergunning tot op- cl'tiug van een sigarenwinkel in het pand bronsveld 154/6. kadaster Sectie B. No. 314, b'et een droogt aist. •1 Do firma Bingham Co. om vergunning °Pricliting van een Inrichting tot het ver- ardigen en drogen van dekkleeden, marqui- to «es het d. en van een zeilmakerij en tuigerij op J r terrein, gelegen achter de panden Nieuwe jjaveh 65ƒ67, kadaster Sectie M. 'no. 796, met eloctromotoren, t. w. 4 x 2 P. IC., drijvende ^^'•verwarmingstoestellen, 1 x 2 P. K., drij- ide een hijsehlier en 4 x P. K., drijvende ■"machines Deze verzoeken zijp met bijlagen op de Se cretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, 1 Augustus, den voormiddags ten llure, zal ten Raadhuize gelegenheid wor den gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die monde ling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifturen die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 18 Juli 1928. Het was den iaat&ten tijd al heel wat kee- ren voorgevallen dat de politie, in de mee ning den een o f anderen inbreker op het spoor te zijn, zelf de naar hun meening be dreigde woning binnenging, om vervolgens de conclusie te komen dat er niets aan het handje was. Een brandend nachtpitje, een wat hard dichtgevallen vaam, enz., waren de redenn, dat een aantal waakzame politieman nen een zenuwachtig half uur doormaakten, waarna dan altijd een eenigszins belachelijke ontknooping volgde. Maar gisteravond was het toch werkelijk em&t. Nu was het „echt", want een op haar gemak van de vermoeienissen van den afge- loopen dag uitrustende juffrouw had den „inbreker de woning van den heer J. E. aan de Hoogstraat zien binnengaan. Het geval werd sensationeel. Nieuwsgieri gen groepten saam en drie politieagenten omsingelden volgens alle regelen der kunst het huis van den heer E. De schrandere aan brengster van „het geval" voelde zich trotsch als een pauw; onder de nieuwsgierigen de den sombere geruchten de ronde: uien had den „eerlooze" gezien! Een huis, waarvan de bewoner afwezig is, binnendringen, is in den laten avond een heele toer en nog altijd was men nïet verder gevorderd, dan het bespreken van de „onge hoorde brutaliteit" van den „inbreker" wiens schaduw op de bovenverdieping gezien was, toen hier in de stad wonende familieleden van den heer E. op den helderen inval kwa men, dat de vermeende „inbreker" niemand anders kon zijn dan „heeroom", die onlangs uit de missie was teruggekeerd en die bij zijn broer logeerde. Nu was het dan toch maar g&en brandend nachtpitje een openstaand raam of een stroo- mende waterleiding. We zijn met de dieven- histories gevorderd tot een braven missiona ris, om bij een volgende gelegenheid mis schien wel eens een „echte" kraak mee te maken. Nog lang bleven vele kijkers het geval be spreken. Aanvullingsagcnda De aanvullingsagenda voor de openbare ver gadering van den gemeenteraad, op Vrijdag 20 Juli 1928, des namiddags ten 2 ure, ver meldt: 8. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders, waarhij wordt aangeboden de beslissing van Gedeputeerde Staten van 3 Juli 1928 op het beroep van het bestuur der St. Willibror dusstichting te Schiedam tegen het besluit van den Raad d'.d. 1 December 1927, waarbij af wijzend werd beschikt op de door dat Bestuur gedane aanvrage om beschikbaarstelling van gelden, benoodigd voor de verbouwing van het onder bestuur dier stichting staand schoolge bouw aan de IJsselmondeschestraat en waarin wordt voorgesteld van genoemde beslissing niet Jn beroep te gaan. Van den heer H. Wiekenkamp, lid van den Gemeenteraad, schrijven d.d. 17 Juli 1928, waarin hij verzoekt een drietal vragen te mo gen stellen betreffende de voetbrug over de We-sterhaven en den waterafvoer in de Gorzen. Vergadering Woensdag 25 Juli a.s., des namiddags te kwart voor twee, wordt in de groote vergader zaal van het Handelsgebouw to Vlaardingen een vergadering gehouden van de kamer van koophandel en fabrieken voor de Beneden- Maas. Op de agenda komt o. m. voor: gewichts aanduiding op verpakte artikelen; electrici- teitstarieven en eontrólestempel op postbestel lingen. Schiedam, 18 Juli. Vertrokken: Eng. s.s. Audacity, kapt. D. Gillies, ledig naar IJar- mouth; s.s. Lijsland, ledig naar Bergen; s.s. August Thijasen, ledig naar Rotterdam," s.s. Ever el sa, ledig naar IJxpilla. Op excursie naar Sclieveiiingeii Vanmiddag te 2 uur Is een gezelschap van pl.m. 50 personen, bestaande uit verpleegden en personeel van test St. Jacobsgasthuis, in twee groote autobussen vertrokken om langs Overschie, Delft, Voorburg en Veur een tochtje te maken naar Waasenaar en Meijen- dell. Daar werd uitgestapt en kregen de oudjes een tractatie in ontvangst te nomen, waarna de tocht verder ging, dwars door do Wassenaarsche- en Haagsehe bosschen en vervolgens naar Scheveningen, waar ge legenheid was, om op de pier een wandeling te maken. De oudjes die niet meer zoo goed ter been zijn, konden meer op hun gemak van de zeelucht genieten. Langs de nieuwe zeehaven zou men den terugtocht ondernemen, om via Den Haag hier zouden de autobussen langs het vredespaleis en het paleis van H. M. de Koningin rijden en Delft, langs de Poly technische Hoogesclioól, tegen 8 uur Schiedam weer te bereiken. GRONDVERKOOt Door Burgemeester eu Wethouders wordt aan den Gemeenteraad voorgesteld te beslui ten tot verkoop van de navolgende perceelen bouwgrond aan den hee-r H. Gabel q.q. va if een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rijn straat O.Z., oek Havendhijk N. Z., ter breedte van 51.12 M. en ter gemiddelde diepte van 23.50 Meter, tegen een prijs van ƒ14.per vienk. M. ter bebouwing met 10 benedeir- en bovenwonin gen. idem aan de heeren P. A. Heijnebroek en Co. Leenderts of hun meester van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Louise DiRenburg- s tra at W. Z., ter breedte van 24 M, en ter diepte van 25 M., tegen een prijs van ƒ14. per vlerk. Meter, ter bebouwing met een drie dubbele villa. idem aan den heer H. Gabel q.q van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan O. Z., hoek Dirk van Wassenaarstraat Z. Z., ter breedte van 17.50 M, en ter dtepte van 21 Meter, tegen een prijs van 16.per vlerk. Meter, ter bebouwing met 3 benedden- en 4 boven middenstnands) woningen, idem aan den heer H. Gabel q.q. van een p&r- ceei bouwgrond, gelegen -aan de Vondellaan W. Z., hoek Dirk van Wassenaarstraat Z.Z., ter breedte van 33 Meter, en ter' diepte van 21 Meter, tegen een prijs van 16.per vlerk Meter, tor bebouwing met 6 (middenstands) benedon- en bovenwoningen RIJKS II. B. S. TE SCHIEDAM Overgangcxanieng Bevorderd naar do 2e klasse Ma. Ba. Abra- hamse; P. van Asperen; F Backer; A. E. de Bel; M. L. van den Boogaard; H. Brussaard; A. van Buijzen; W. van Eijk; G. A. van 't Hof; J. L. Kruithof; J. Nauman; C. de Rooij; E. Voogd; J. de Vos; H. Willems van Beve- ren; J. van den Akker; IJ. Andela; H. Bak; A. de Boor; K. Cordfunke; b. Kamp; J. C. Kteiss; L. KleijheegT. Lagendijk; H. Lems; A. van Rieï; G. Schot; W. van Schwamen, voorwaardelijk; S. Stevens. Bevorderd naar de 3e Klasse: M. de Bel; B. van Bezooijen; A. A. Boer; J, Bronet; C. D. Dubbeld; A. Ingelse; A. Jousma; H. Offers; J. Oltflioff; J. van Waart; p. willems van Beveren; A. Dalmeijer; J. Doelen, voorwaar delijk; J. Eggens; N. Gerritsen; A. van Haas- teren; L. Horn; F, de Kok; E. van Overbeek; B„ Schriel A. Weijer; J. Weijiing. Bevorderd naar de-4e klasse (afd. A): P. de Blauw; H. Dubbelman) voorwaardelijk; C. van Dijk; D. van der Ende; g. Hemerslag; P. van der Hammen; E. van der Heijden; J. Huldy; H. Kleyheeg; J. Metsemakers; A. W. Odé; J. G. de Ruiter; M. O. Ruseier; Ja. Tieman. Bevorderd naar de 4e klasse (afd. B) A. Becker, voorwaardelijk; D. van den Berg; A. Bregman; A. Brussaard; B. Groen; B. G-roe- lieveld; J. Groene veld; N. Hagethorn; N. HoogenboezemJ. van der Hout; J. Jurriaanse; J. Kaning; I. Kreber; H. de Lange; D. Poot; C. de Ronde; B. van Rvm, voorwaardelijk; G. Sauer; P. Verboom, voorwaardelijk; A. van Zijl. Bevorderd naar de vijfde klasse A: J. C. Ahrahamse; F. Aekerlin, voorwaardelijk; J. C. de Haaq van Dorsser; B. Morslnk; W. de Roodt; C. Vlek; S. van der Wel. Bevorderd naar de vijfde klasse B: K. L. Dominions; J. Groen; A. van Houwelingen; G. Jordaans; A. Jurriaanse, voorwaardelijk; L. Rook; M. Ttmm-scmans, voorwaardelijk; W. van den ToornJ. Visser. Bij de overgangsexamens werden afgewe zen: voor de 2e klas 14 leerlingen; voor de 3e klas 14voor de 4e klas afd. A. 1voor de 4e klas afd. B 3; voor de 5e klas afd. A 2 en voor de 5e klas afd. B 4. GEBOREN 17 Juli: Willem, zoon van W. Giesselbaeh en A. Krommenhoek, Eendracht- straat. De verschillende leloostars, gjaato)-ieën en gestichten der Dominicanen en Dominicanessen hier ter stede werden dezer dagen veraard met een bezoek van Z. D. H. mgr. Giordanus Gijls- wijk O.P., titulair-aartsbisschop van Euchaite en Apostolisch delegaat van Zuid-Afrika, Mgr. Gijlswijk Is indertijd aan de Haven- kerk als kapelaan verbonden geweest. Ter gelegenheid van zijn bezoek aan Schie dam heeft mgr. zijn intrek genomen in de pastorie aan den Singel. DE MUZIEKTENT IN DE PLANTAGE Het concert aan ,.0. B. IC" geweigerd In het verslag van de vaandelonthulling van „O. B. K.", maakten wij er terloops mel ding van. dat het bestuur van „O. B. K." een verzoek had ingediend bij B. en W., om óp Vrijdag 27 Juli gebruik te mogen maken van de muziektent in de Plantage. Zoo juist verne men we echter, dat op dit verzoek door B. en W. afwijzend is beschikt, hetgeen in de krin gen van de betrokkenen al heel weinig ver wondering zal teweegbrengen, daar men hier, zoo goed ais ieder ander, er terdege van over tuigd is, dat het „Stedelijke Muziekkorps" een monopolie heeft op de tent in de Plantage, de eenige van gemeentewege beschikbaar gestelde tent, die aan redelijke eischen voldoet. De tent op de Markt is te klein en lijkt een blamage voor de schoonheidscommissie. Resten ons nog: de tent op het Rozenburgerplein en de „Orpheus"-schulp. Beide zijn particulier eigendom en een concert in een van deze ten ten gegeven, heeft wel degelijk zijn bezwaren. De tent o'ï het Rozenburgerplein is op de eerste plaats bestemd voor de koren van „T. E. G. E. N. O."; „O. B. K." had in haar con- certrooster de Gorzenbewoners reeds voldoende bedacht; de Plantage-tent ligt als centraal punt veel gunstiger en de beide tenten zfjn even groot. Een concert in de „Orpheus"-schulp brengt ook zijn bezwaren mee. We zeiden het al eens eerder: voor dynamische effecten is er geen gelegenheid; de schulp ligt op een daarvoor heelemaal niet gunstig terrein en booze tongen beweren zelfs, dat zij niets anders is dan een „melkkoetje" van „Orpheus", dat, wanneer de tijd daar ft. dat aan de schulp herstellingen moeten worden aangebracht, deze wel met een wettisch gebaar aan de gemeente zal overdoen! Heel zakelijk nietwaar? Tenslotte blijft de vraag, of het „Stedelijk" nu werkelijk zooveel betere prestaties levert dan b.v. „O. B. K." Ter beantwoording van dezb. vraag, die toch ook wel van eenige beteekenis is voor het gebruik maken van een gemeente-tent, diene slechts de opmerking, dat het „Stedelijk" voor dit zomerseizoen 17 concerten op haar rooster heeft staan. Dat daarbij de kwaliteit niet in overeenstemming kan zijn met de kwantiteit van het gebodene, valt gemakkelijk te begrij pen. 48-jarig JUBILEUM De heer J. J- Semeyn, als koperslager ver bonden aan de Stearinekaarsen-fabriek „Apol lo", was heden 40 jaar aan dezelfde fabriek werkzaam. Vanmorgen werd de jubilaris gecomplimen teerd door zijn verschillende collega's en de chefs der werkplaatsen, die hem als feestge schenk een fraaie klok aanboden. Van directie-wege werd den jubilaris een gratificatie, toegekend, terwijl hij tevens een persoonlijke felicitatie van de directie-leden in ontvangst had te nomen. De heer Semeijn was ook dezen dag hij Apollo" werkzaam. Hij zal echter volgens ge- woonte binnenkort een vrijen dag krijgen. De heer G als ketelbikke: en Co. aan de 1 morgen 25 jaar die N. V: Ingelse Voor het diploma B slaagde te Rotterdam, de heer W. K. Eggens, alhier. Voor het diploma A slaagde hij dezelfde ex amens de heer H. Berkhout, alhier. Vanmorgen te kwarit voor negen schoot de motorwagen no. 207 van lijn 8 ter hoogte van het eindpunt op de Broerisvest uit de rails. Het tramverkeer ondervlond hierdoor nogal eenige stagnatie. Op liet doode spoor werd de onwillige motorwagen met den aanhang wagen weer in de rails gezet, waarna de dienst het gewone verloop had. Tengevolge van de gladheid van het pasbe- sproeide asphalt kwam vanmorgen te 11 uur een voor een aan de firma Gebr, van Woerkom behoorenden wagen gespannen paard in de Lange Nieuwstraat te vallen. Ongevallen hadden daarbij niet plaats. 's Maandags repetitie Muziekge St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy". Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe» titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzq Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 uur to^ 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. IC S. V# Excelsior: Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. Man» nenzangvereeniging „Orpheus". Gebouw R, K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 6 utur is geopend het Stedelijk Museum, St. Jorlg Doele, Doeksplein. 20 Juli; Diergaarde, avondconcert, Harm!, Kapel Gist- en Spiritusfabriek van Calvé. D a g e 1 ij k s: Circusschouwburg. Mootaj Marietjo (Spree gezelschap) 8.15 uur (vooi; volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma'^ tot en met Donderdag 19 Juli In: Corso (vooii' volwassenen); Thalia (voor volwassenen)jj Tivoii. Tentoonstellingen: Nenljto, Stations- singel (10 v.m.12 n.m.) SCHIEDAM, 19 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop. handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.per H.L. Namens de commissie voor de noteerimg H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 19 Juli. Men noteert vooi* melasse spiritus 100 pet. 29.per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.L, GESLAAGD Bij de aan de R. K. Huishoudschool, West- einde Den Haag gehouden examens voor huis- houdkundige> slaagde o.m. mej. Tr. de Koning alhier De opbrengst van de collecte voor het huldeblijk voor H. M. de Koningin-Moeder, op initiatief van de echtgenoote van den burgemeester, mevrouw Verveen Schrevel, door de meisjesvereenigingen Martha en St. Agnes gehouden, bedraagt 121.18. Op de aangeboden lijsten zijn door de vrouwelijk* ingezetenen 362 handteekeningen geplaatst. Bij het op 16 Juli te 's HertogenbescK gehouden examen stenografie, slaagde mej. M, Ruijs, alhier. GEBOREN: 16 Juli: Franciseus B. A., zoon van C. P. Sosef en B. M. M. Bosman, Noordeinde Al. Nadat Zondagnacht het lijk van Pater Lucas, die zoo plotseling in zijn geboortestad Rotter dam is overleden, was overgebracht naar het Sint Franciscusgasthuis aldaar, werd het Dins dagmiddag per lijkauto vervoerd naar het. Car pucijnenklooster te Langeweg. Gisterenmorgen had in de stemmige kloos terkerk in plechtigen eenvoud de uitvaartdienst plaats, opgedragen door pater Gaudentaus, gar diaan van Babberich en overste van den over ledene. De kerk was val belangstellenden, die zeer onder den indruk kwamen door do liturgische gezangen, die op voortreffelijke wijze werden uitgevoerd door het zangkoor van het Serafijnsch Seminarie. Na de H. Mis werd het lijk, voorafgegaan door de studenten van het Seminarie en tal rijke medebroeders en familieleden, overge bracht naar het kloosterkerkhof. Met nummer 139 van de Stcrt werden verzonden afdrukken van de akten betreffende de volgende Naamlooze Vennootschappen: Sleepschip Gleconjean; Openbaar Export Slachthuis te Hoek van Holland; Electrici- teits Mij. Electrostoom, voorheen H. Doyer en Co.; Mij. tot Bouw- en Expl. van On roerende Goederen „Oost"; Mij. van on roerend Goed „Eureka"Transport Mij, Schelde, allen te Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1