Doorxitfen PUROL STADSNIEUWS EERSTE BLAD PAGINA 2 eAAOSOVERZICHT ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN GESLAAGD MET ST. ELOY NAAR BELGJë R- K- VOETBALVER EENIGTN G S-G.V. R. K S» V. EXCELSIOR Cricket RIJKS H B- S- SCHIEDAM VERANDERING VAN EIGENAAR -.«AAS III—g. Z. C. I 8—1 ZWEMMEN diefstal KUIKENS DOODGEBETEN BURGERLIJKE STAND Aangifte van 19 en 20 Juli. SCHEEPVAART UIT KETHEL VERKEERSSTREMMING TE WATER UIT ROTTERDAM INTERNATIONAAL CONCOURS VOOR SPORTVLfEGTUiGEN DE NENIJTO ALS CONCURRENTE GEARRESTEERD ROTTERDAMSCHE VISCïIMARKT d; BRUTALE INBRAAK Wethouder VAN YELZEN sluit zieih aan bij de woorden van Wethouder Houtman wat zijn antwoord betreft aan het adres van den heer Collê, die een aanmerking meende to mogen maken op het college van B. en W. Plet ver schil van meening tussehen wethouder de Bruin en spr. heeft slechts een formeelen kant. Spr. leest een schrijven voor, waaruit blijkt, dat in 1921 het Burgerlijk Armbestuur advi seerde, om de schaal als basis te doen dienen voor de bijdragen van de min-vermogenden. De heer DINTELAAR beeft als raadslid recht op advies van B. en W. Besloten wordt, dat door B. en W. op de ge wijzigde motie van den heer Dinkelaar prae- advies zal worden uitgebracht, waarbij tege lijkertijd de schaal der bijdragen van min-ver mogenden aan den raad zal worden voorgelegd. Het verdwenen kind Ten aanzien van de verdwijning van een kind uit het gemeentelijk ziekenhuis, merkt de heer COLLé op, dat uit een onderzoek ge bleken is, dat voor eenige ongerustheid geen reden behoeft te bestaan. Spr. zal dian op deze aangelegenheid niet nader terugkomen. Mevr. BENTHBM -DEWILDE (S. D. A. P.) betoogt nog, dat de vader van het betrokken kind over (Je verpleging in het ziekenhuis vol komen tevreden was. 8. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders, waarbij wordt aangeboden de beslissing van Gedeputeerde Staten van 3 Juli 1923 op het beroep van het Bestuur der St. Wïllibror- dusstiöhting te Schiedam tegen het besluit van den Raad d.d. 1 December 1927, waarbij afwij zend werd beschikt op de door dat Bestuur ge dane aanvrage om beschikbaarstelling van gel den, benoodigd voor de bebouwing van het on der bestuur dier stichting staand schoolgebouw aan de IJsselmondeschestraat en Vaarin wordt voorgesteld van genoemde beslissing niet in beroep te gaan. De heer COLLé (R. A. C.) vindt de geste van B. en W. niet heetaiaal juist. De zaak is door het gemeentebestuur niet behandeld, zooals het behoorde. Spr. zou een uitspraak van de Kroon willen uitlokken. Weth. DE BRUIN (S. D. A. P.) zegt dat het College daar ernstig over heeft nagedacht; het resultaat van het denken is vervat in dit voor stel. Het bureau van onderwijs treft in deze geen schuld; wie werkt maakt fouten. Waarom heeft de heer Collé niet bij de vast stelling van het raadsbesluit zijn opmerking gemaakt? De heer COLLé repliceert. Spr. meent dat de raadsleden niet alle wetten behoeven te kennen en te dien aanzien vertrouwen mogen stellen in B. en W. en in de ambtenaren. Het voorstel wordt zonder stemming goed gekeurd. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om de d.d. 10 Februari 1928 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Bouw- en Wo ningverordening der Gemeente Schiedam, onder nieuwen datum vast te stellen met verandering in artikel 3, laatste lid, van het woord „slaap vertrek in „aicoof". Wethouder VAN VELZEN licht dit voorstel nader toe. 'Tet voorstel wordt goedgekeurd, VOORZITTER sluit de vergadering. lofwaardig particulier initiatief. De verplegingsgelden voor min- ,v rmogenden. Het onwettig raads besluit. De bewoners van het Gorzenkwartier ont wikkelen een activiteit welke aan de overige wijken der stad ten voorbeeld mag worden gesteld. Van dia activiteit is de dit voorjaar tot stand gekomen muziektent op het Rozen burgerplein een resultaat dat een gelukwensch aan de initiatiefnemers waardig is. Intusschen we weten het, de bewoners van de Gorzenwijk zijn niet de meest met aardscbe goederen ge- zegenden in onze stad. Ze. hadden ook niet het geluk dat eenige „herrvorragende-" perso nen de schouders zetten onder het plan, een blijvende gelegenheid om goede muziek in deze arbeiderswijk te schappen. Zij heb- ben het alles zelf moeten doen; geen wonder dan ook, dat aan het. benoodigde bedrag een en ander bleek te ontbreken. De wijze, waar op zij van de gemeente de medewerking ver zochten om in het tekort te voorzien, het ne men namelijk van rentelooze aandeelen, leek ons niet gelukkig, maar dat neemt niet weg, dat wij gaarne sympathiseeren met ieder reëel plan om de buurtvereeniging welke onder zwa re lasten is komen te zitten, tegemoet te ko- men. "We zagen dan ook met genoegen, dal - heeren V. d. Kraan en Brouns, en min of m er ook de heer v. Dorp, het voor „Tegeno" en de Gorzenwijk opnamen en het komt ons voor, dat het voorstel van eerstgenoemde, om aan „Tegeno" voor haar muziektent een subsidie te verstrekken, van ƒ200 over welk voorstel door B. en W. prae-advies zal worden uitgebracht wel kans heeft op succes. Lang en bTeed is er gedebateerd over een ter gelegenheid van de verlaging van de ta rieven der verplegingskosten in bet gemeente ziekenhuis door den heer Dinkelaar ingedien de motie, om „overeenkomstig" die verlaging ook do schaal der bijdragen van de min-vermo genden in de verplegingskosten te verlagen. B. en W. waren in hun prae-advies op die motie uitgegaan van de gedachte, dat de heer Din kelaar verband had gelegd tussehen genoemde verlaging van het tarief voor degenen die vol ledig de verplegingskosten voldoen en de bij dragen van diegenen die slechts gedeeltelijk in die kosten kunnen te gemoet komen. Terecht merkten B. en W. Ia hun praeadvies op, dat zulk een verband niet bestaat. De heer Dinkelaar was dan ook zoo verstandig zijn motie in dien zien te wijzigen, dat dit verband geheel wordt losgelaten, zoo-dat zijn motie than3 enkel vraagt, een herziening van de schaal der bijdragen voor de min vermogenden. Wethouder Houtman meende alvast te mogen opmerken dat voor zulk een herziening geen reden is, tenzij dan dat ze tot een verhooging der bijdragen zou lelden. Bij de bestudeering van het voorstel tot subsidieering van het R. K. Z-lekenhuis b,U tot zijn verbazing bemerkt, dat ge middeld voor de minvermogenden in de ver plegingskosten slechts 43 cent (lees 48) per dag wordt vergoed, een bedrag,'dat hij vrij wel belachelijk vond. Intusschen was het resultaat van de debatten, die ook daarover liepen of door het Burgerlijk Armbestuur dan wel door de commissie voor het ge meente-ziekenhuis de bijdrage der minver mogenden moet worden vastgesteld, dat de bestaande schaal welke als basis voor de bijdragen- der minvermogenden dient, aan den raad zal worden voorgelegd en dat B. en W. advies zullen uitbrengen over de vraag of deze schaal herziening behoeft. Het voorstel van B. en W., om niet in beroep te gaan bij de Kroon, ten aanzien van de beslissing van Gedeputeerde Staten, in zake de kwestie van de verbouwing der St. Henrieusschool in de IJsselmondeschestraat, ging zonder stemming onder den hamer door. De heer Collé maakte een korte opmerking aan het adres van B. en W. en de ambtenaren omtrent de voorbereiding van het, bltfkens de beslissing van Ged: Staten onwettige raadsbesluit van 1 December 1927, waarop Wethouder de Bruin ten antwoord gaf, dat waar gewerkt wordt, ook -de kans dat er fouten worden gemaakt, niet is uit gesloten. De Zondagsdienst zal morgen worden waar genomen door de geneeskundigen de Bruin, Nieuwe Haven 125 en Koene, Burgemeester Knappert! aan 3.0. Geopend zal zijn de apotheek van J. M. van Westerdorp, Emmastraat 1. KONINGINNEDAG Het middagntimmer -ren verzoekt ons te me-lden, dat binnenkort in verschillende gedeelten der stad de inschrij ving zal worden opengesteld voor deelname aan de onderscheiden groepen in den op Ko ninginnedag des namiddags te houden optocht. Bij een aantal winkeliers waar men zich «straks als deelnemer kan opgeven, zullen bil jetten worden opgehangen. Reeds thans heb ben zich een flink getal deelnemers aange meld'. Voor het Mulo-diploma A slaagde te Rotter dam de heer J. Blijdorp alhier. Men schrijft' 0113: Donderdag 19 Juli was het jaarlijksche groote feest voor de jeugdleden van St. Eloy, den R. K. Metaal-bewerkersbond, afd. Schiedam. Ging vorig jaar de tocht per touringcar naar Nijmegen en de H. Landstichting, nu was een buitenlandsche excursie op touw gezet naar de Meerselsehe Dreef in België. Vijftig aspirantledon namen er aan deel. Ze waren nimmer over de grenzen geweest, dus vol verwachting klopte 't hart. Onder leiding van den eerw. adviseur, den districtsbestuurder en enkele bestuursleden der afdeeling werd de excursie aangevangen met de gereserveerde wagens van Schiedam tot Breda, Daar stonden vijf oudwetsche Jan Pleziers gereed, om de kostbare vracht verder te transporteeren. Onder begunstiging van fijn weer reden we in onze heerlijke lan- dauwets over Ulvenhout naar de Belgische grenzen, kwamen zonder kleerscheuren de douanen voorbij en bereikten tegen 12 uur Meersel, met de mooie tuinen en de Lourdes- gvot. Bij Gruigoms werd afgespannen en de inwendige mensch versterkt. De postduif van Chris van der Hoeven, met een groet naar Holland, werd door den geestelijk adviseur te half^ één opgelaten en bracht de eerste tijding in Schiedam van onze behouden over tocht. Nu werd een bezoek gebracht aan het fraai aangelegde park met de verschillende beeldengroepen. Dan kochten de jongens, fijne piraten, reuzen goedkoop en werd een flink aantal ansichtkaarten uit Meer-sel en om geving- volgeschreven voor Holland. Aan het hoofdbestuur te Utrecht was een telegram met groet uit België gezond-en. Toen ging 't in vol galop terug. Aan de grens kwamen zoowaar de Holiandsehe dou anen onze schuldelooze Sc-hiedammertjes visi teeren, maar niets van smokkelwaar werd ontdekt. Dus voorwaarts naar de zeven heuve len in het Maetbosch en van daar gewandeld naar de Roschwachterswoning. Hier werd 'n „Olympiade" gehouden en het diner ge bruikt. 't Was 7 uur toen we uit België ver trokken. Natuurlijk veel te vroeg,, als je prettig uitgaat. Circa half negen arriveerden de jongens weer in Schiedam, waar ze met ijver zullen werken,, immers ze baden er voor bij de Lourdësgrot, dat ze zelf flinke Room- sche organisatiemannen zullen worden en ijverige propagandisten voor de Room-sche vakbeweging onder de jeugd-. Toen ze thuis kwamen, wat viel er veel te vertellen. Hadden ze genoten op den jaarlijkskchen uit gaansdag? En of... ze konden er niet over uitgepraat raken. Vader's en Moeder's ooren tuiten er nog van. De afgeloopen week is voor S. G. V. niet onvoordeelig geweest. Na Dinsdag met 32 van een Exeelsior-combinatie te hebben ge wonnen, werd. Woensdag St. Lodewijk A. met 42 geslagen. Voor a. s. Zondag staat een wedstrijd op 't program, te spelen daor da toekomstige junio ren afdeeling, tegen de junioren van Excelsior, die te half een aanvangt. Daarna is de R. K. V. V. „H. M. S." uit Rotterdam aan de beurt, om tegen een S. G. V. Combinatie een vriend- schappelijken wedstrijd te spelen. Voor de zomeravond competitie speelt Dins dag S. G. V. I tegen St. Lodewijk B en Woens dag Activitas tegen Excelsior A eveneens op het C. S. G. V. terrein aan den Vliaardinger- dijk. De Athletiefc-avond gaat deze weeft niet door. Voor da competitie der N. C. B. ia nog in gelast de wedstrijd H, D. V, S, 4Excelsior 3. bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid'., Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. Reel. 2489S 9 Toegelaten tot klasse I: D. Bak; J. van Bel; C. Bos; L. M. v. d. Bos; G. C. C. Broek; A. de Bruin; E. H. den Hoed; J. H. Hout man; W. HuldyA. C. Jacobsen; W. Jung; D. H. Leydingh; M. J. Mind-erh-oudA. On- verwagt; A. de- Ridder; P. v. d. Schalk; T. Sehrooten; W. J. J. Tak; D. Teschmacher H. van Haasteren; P. j. Soefers; H. M? Feltzer; P. Hissink; W. Morra; A. v. d. Wo.ude; H. E. de Lange.; J. Tseuw; W. L. Bastian; W. D. Kruyer; P. W. C. Korpel; L. J. v. d. Moer; J. v. Honwelingen; J. Oorebeek; J. Poortman; J. C. Weazenberg. Afgewezen 2. Teruggetrokken 1. De heer C. C. G. v. d. Arend, in het opti ciensvak geen onbekende,, heeft de z'aak van den heer F. A. Geyp, Hoogstraat 91 overge nomen en deze nog eenige uitbreiding gegeven, door een goedingerichte afdeeling in foto- artikelen aan de door den heer Geyp reeds ge vestigde afdeeling optiek toe to voegen. De heer v. d. Arend heeft bovendien een góed- ingerichte gelegenheid voor ontwikkeling en afdrukken van platen en films. Bjj d-e opening hadden velen bloemen gezon den. Gisteravond speelde het heerenzevental van S. Z. C. voor de competitie van den Z. R, O. in de haven van de. roei- en zeilvereeniging Nau tilus te Reéterdam een wedstrijd tegen Maas III, onder leiding van den heer Van Veen. S. Z. C. mist Dekker en waar geen invaller aanwezig is, hebben, de Schiedammers slechte 6 spelers. Maas III laat echter niet. uitvallen en door de numerieke meerderheid der Maas- menschen weten deze 4 maa.1 vóór en even zoo vele keeren na de rust, het S. Z. C. doel te doorboren. De goals werden gemaakt door: Huysingh 4, Kariis 3, en Hagers 1 terwijl het tegenpunt (de alleereerste goal die in den wedstrijd ge maakt werd) kwam van de hand van Kijze-r. De heer Van Veen leidde correct. De temperatuur van liet water bedraagt beden 70 gaden. De koopman A. P. uit ,je Kamerlingh-Oanes- laan, deed bij de politie aangifte van diefstal van een partij bont, waaronder bunsing-, mar ter- en opossumvellen. De politie stelt een onderzoek ia. „e heer O. aan de Damlaan, deed bij de politie aangifte, dat een hond in zijn kippen- hen is geslopen en daar 10 kuikens, heeft dood gebeten. uoriielia Gerrij, dochter van D. tv. Arbouw en C. M. Baas, Voornsohestraat; Gerritje, dochter van W. Breederveld en C. M. van Nieu-wkek, v. Leeuwen hoek straat; Jan, zoon van J. de Jong en M. N. den Hartog, Pr. Hen drikstraat. Schiedam, 19 Juli. Aangekomen: Grieksch s.s. Lugena-Cambanis, ledig van Vlaardingen, om te dokken in de Wilhelminahaven. Schiedam, 20 Juli. Aangekomen: Eng. s,s. Glenshiel, met olie van Kobé, via Rotterdam, voor N.V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. Yarmouth, 20 Juli. Aangekomen: k.s. Auda city, ledig van Schiedam. Gisterenmiddag om twaalf uur had op den Schiedamsche weg ter hoogte van de openbare school een verkeersstremming plaats, doordat een zwaar met stroo beladen wagen van den fourage-baedelaa J. Baade ging overhellen en groot gevaar voor het verkeer opleverde. De vracht moest worden overgeladen om erger te voorkomen. De auto-omnibusdienst KethelSchiedam ondervond hierdoor eenige vertraging en moest dien dienst van 12.15 laten: vervallen om eerst om kwart voor twee den gewonen dienst te hervatten. Toen gisterenmiddag de 14-jarige C. van der Meer zich per rijwiel met een Paard naar den smid wilde begeven, geraakte het paad bij de R. K. School id de leidïids verward en kwam in. de sloot langs den Kerkweg terecht Hulpvaardige handen hielpen het arme dier weer óp het droge. Moeders, zorgt dat de maaltijden van iederen dag de noodige voedingsstoffen be. vatten. Zooals gij weet, zijn de bestanddeelen onzer voeding: water, eiwitten, koolhydraten, (meel en suiker), vetten, zouten en stoffen die inen vitaminen noemt. Het eiwit wordt in hoofdzaak geleverd door melk, vieesch viach en eieren, de koolhydraten, door meel' brood en aardappelen, de vetten door boter en vet, de zouten en vitaminen door groen ten en fruit. Zorgt dua dat elk bestanddeel op het dagelijksch mep ln behoorlijke hoe- yeelheid vertegenwoordigd Ja, GEZONDHEIDSRAAD Aankomst der deelnemefs(sters) aan de Stervlucht, CORD SS HAALT DEN EERSTEN PRIJS. Vliegen is het gesprek van den dag, het in teresseert een ieder, jong of oud, daar zijn wij gisterenmiddag weer getuige van geweest, toen wij honderden en nog eens honderden op. het afgebakend terrein zagen, zitten van het vlieg veld Waalhaven, om zoodoende door hun aan wezigheid den de.elnemersjsters) aan de ster- vlucht een hartelijk welkom toe te roepen. _Er heersehte gisterenmiddag heel wat bedrij vigheid op Waalhajen, en een ongekende span ning had zie.li van ieder meester gemaakt. De jury-leden kapitein Versteegh, luitenant dr. Jongbloed en dr. Wolff liepen rood' gehand- maar heen en weer, in sportieve spanning, wie wel van de deelnemers(sfcers) uit Engeland, Frank rijk en België den eerstan prijs, zou behalen. Het gezelschap, groeide echter steeds aan, door leden van de Rotterdamsehe Aero-Club, t'erwij! een K.L.M.-machine. van uit Amsterdam den directeur van de K.L.M. den beer Piësman nog aan de wachtenden toevoegde Tegen half vier kwam een viertal toestel len uit Soesterberg boven Waalhaven cirkelen. Na een „nette glijvlucht" maakten zij een per fecte landing en reeds terstond kwamen wij tot de ontdekking dat sergeant-majoor v. d. Griendt, de bekende noodlandingmaker., zich onder de militaire piloten bevonden. De middag zou dus niet voorbij gaan zonder eenige stoute staaltjes van dezen Holland'schen lueht-acrobaat. Nauwelijks waren de Soesterberger vogels op Waalhaven aangekomen of de eerste buitenland- sohe gast vertoonde zich reeds boven het vlieg veld. Het was Ciselet uit België, die met type R.S.V. 2 uit Antwerpen was gestart. Door het comité van ontvangst werd Ciselet begroet hij deelde echter mede dat het zijn plan niet 'was geweest om aan de stervlucht deel te nemen. De tweede piloot die op Waalhaven arriveerde was Wouters van de Sabca-fabrieken. Ook bij was uit Antwerpen vertrokken en bad ook niet de bedoeling gehad om aan de stervlucht deel te nemen. Intusschen cirkelde weer boven Waalhaven de nieuwe F. K. 41 van Koolhoven met piloot Joop van Vloten. Het was een geheel nieuw toestel, voor drie personen. Dit Koolhoven t-ge- stel is als het ware een taxi-vliegtuig, dat een Ned. Luchtvaart bewijs heeft gekregen voor lucht-acrobatiek, iets dat. tot de zeldzaamheden mag gerekend worden. Als bijzonderheid' werd ons medegedëeld, dat deze nieuwe „Koolhoven" louter en alleen be stemd is voor Koolhoven en zijn vrouw om ple zier-vluchten over Europa te maken. Lady Mary Heath die met een Moth-machine te Croydon was gestart, was de eerste vrouwe lijke piloot, die op Waalhaven landde. Begrijpe lijk was het enthousiasme hij' baar ontvangst bijzonder groot. Het uitstijgen werd haar zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt, terwijl d'e pers fotografen zich verdrongen om dit moment op de gevoelige plaat te brengen. Met een hartelijke élegance dankte zij voor de ontvangst. Eenige oegenblikken na lady Mary Heath arriveerde Cordes, die. eveneens met een Moth-' machine te Croydon was gestart. De twee En- gelsche deelnemers waren al terstond i'n een druk gesprek over de behaalde resultaten. De; jury-leden waren nog. niet klaar met het noteeren van bijzonderheden over de vlucht van de beide Engelsche deelnemers, of Desmottes, die zich te Reims en St. Vincennes in de afge loopen Juni-maand bij gelegenheid van de vlieg- feesten zeer had onderscheiden, was reeds in aantocht. Het verwekte wel eenige hilariteit toen men tot de ontdekking kwam, dat Desmot tes geen rekening bad gehouden, met den. zomer tijd. Desmottes die te Le Bourget wa3 gestart kwam daardoor veertig minuten, te vroeg, waar over hij zelf allerminst was te spreken. De tweede vrouwelijke piloot, die op Waal haven arriveerde was miss O'Brien, die met een vrouwelijke medepassajiier te Croydon was ge start. Te St. Ingle vert had zij echter een tus- schenlanding gemaakt.. Miss O'Brien werd even eens hartelijk welkom geheeten; zij maakte tevens van de gelegenheid gebruik haar ge zicht weer iets op kleur te brenigen. Terwijl wij nog stonden te luisteren naar eenige bijzonderheden over haar tocht, schoot plotse ling een van de Soesterberg-er-machines in de lucht en aan de manier waare.p, zien wij reeds terstond, dat piloot v. d. Griendt het publiek eena wil verrassen. Dan weer zat hij hoog in de lucht en maakte een vrille van enkele honder den meters, dan weer, snorde hij bijna vlak op de toeschouwers af. Van der Griendt heeft het publiek een kwartiertje van spunnin gegeven. Eindelijk en hij was de laatste die werd ver wacht, de overige gasten komen eerst heden vertoonde de wereldberoemde Duitsche lucht acrobaat FieseleT zich boven Waalhaven. Het was kwart vóór zes uur toen de D 1212 zijn landing maakte. In drie en een half uur had Flessier de vlücht van Kassei over Diisseldorf gemaakt, Fieseler toonde zich zeer enthousiast en had binnen een wip zijn' „Duitsche kistje" verlaten. De prijswinnaars; op het veld wapperden vele vlaggen was lieden ochtend om tien uur reeds voor het I publiek toegankelijk. GALA-AVOND LN HET GRAND THEATER. G is teren a vond, nadat de deelnemers in het gebouw van de Roei- en Zeilvereeniging de Maas gedineerd hadden, werd in het Grand Theater een gala-avond gegeven ter eere van het vliegfestijn. Veel publiek was opgekomen om de in vele opzichten won-der-interessante oorlogs-vlieg- film Wings te zien. Het mee rende el van da deelnemers aan de feesten, de K.L.M. vertegen woordigers en het bestuur van de Rotterdam sehe Aero-club vu-lden d© loopers. op het balcon. De hoofdfilm, welke in September op het pro- j gramma komt. dit was slecht een enkele voor stelling,^ zullen wij alsdan nader bespraken- Thans zij slechts, gemeld dat zelfs een piloot als ltn. Koppen 't vlieg-technicohe gedeelte van dat moderne trilbeeld boogelijk roemde. In een korte toespraak heeft, de heer Audré de Jong de gasten we 1 ko in geheeten en er vervol gens op gewezen, hoa buitengewoon moeilijk het voor Tuschinsky geweest is, deze film reeds thans uit te brengen, hetgeen slechts gelukken mocht door de medewerking van den voorzitter der Rotterdamsche Aero-club,. den heer C. Kolff. Op den heer Kolfï werd' dOor het publiek een hartelijk applaus uitgebracht. Hierna huldigde de heer de Jong met een krans den dirigent van hot Tuschiinsky Theater te Amsterdam,, den boer Max Tak, die d-e mu* zikale illustratie van „Wiugs" heeft voorbe reid en dezen avond als dirigent optrad. Na afloop ve-reenigde het gezelschap zich in i-ot cabaret, dat smaakvol versierd was met portretten va,n beroemde piloten en luchtvaart- emblemen. Adres van Theater- en Bioscoop exploitanten De vereenigrng van directeuren van open bare vermakelijkheden en het bestuur der afdeeling Rotterdam van den Ned. Bioscoop bond hebben aan B. en W. een adres gericht, waarin zij in herinnering brengen een schrij ven door hen aan het gemeentebestuur ge richt voor de opening der Nenijtoj. Thans", zoo zegt dit adres o.a., is, de Ne- nijto sedert geruimen tijd geopend en de venvaclitingen welke daaraan voor da zaken in verband mat het veronderstelde vreemde- lingenbezoek waren vastgeknoopt, zijn wel fa liekant uitgekomen. De opening en exploi- at.e van de Nenijto heeft een ongekende ma laise in vrijwel alle zaken tot gevolg had en de inzinking neemt thans vormen aan, die het^ noodig maken op maatregelen te zinnen, waardoor ernstige, gevolgen voor het zakenle ven in de stad kunnen worden voorkomen. Het geld dat anders, door het uitgaande pu bliek voor het grootste deel in de stad werd uitgegeven, gaat thans over in handen van vreemde neringdoenden, waardoor de con stante waarde van hun zaken voor stad bevol. king en gemeentekas, ernstig wordt aange- I tast. Tenslotte wordt verzacht om steun vn 11 de zijde van het gemeentebestuur en wel al lereerst door de vroeger gedane verzoeken te willen inwilligen en voorts om met geïnte resseerden een conferentie te willen beleggen waarin te nemen maatregelen tegen dezen j slechten gang van zaken genomen kunnen worden. De politie heeft zekeren J. M. Q. weten ta arresteeren, daar deze man verdacht wordt verschillende rijwielhandelaars van den. lin- ker-Maasoever te hebben benadeeld, door van hen fietsen te liuren en deze ten eigen bate ta verhandelen. Gelijk, wij reeds in het kort hebben medege deeld bestond de stervlucht hieruit, dat de deel nemers zelf plaats-en tijdstip van bun start be palen, met dien verstande, dat deze plaats min stens op 200 K.M. van Rotterdam verwijderd zij. De aankomst, op Waalhaven was bepaald op 17 uur A.Z.T. Een landing na bun startplaats was niet geoorloofd en leidde tot uitsluiting. De wedstrijd zon gewonnen worden door den deel nemer met het kleinste quotient uit: ST S; Aantal;seconden van aankomst na 17 uur. T: Duur der vlucht' in UTen. D: Afstand 'hemelsbreed, gemeten. De 1ste prijs k 125 werd toegekend aan. Cordes die te Croydon startte; de tweede prijs A 75 weTd toegekend aan Desmottes die van Le Bourget vertrok en de derde prjjs 4 50 gewerd miss O'Brièn die te Croydon startte en een tussohenlanding maakte te St. Inglevert. De prijs voor dén vlieger, die de langste afstand had af gelégd, vièl ten deel aan Desmottes, daar Le Bourget verder weg is dan Croydon en St. Ongelevrt alle toestellen hadden één passagier. Het vliegveld Waalhaven dat voor dese gele genheid een feestelijk aanzien heeft gekregen Er zijn zeker maar weinig zaken, die-niét in den loop van een jaar een stillen tijd doorma ken, een tijd waarin de handel omr welken re den dan ook niet gaat. Natuurlijk zijn er gunstige uitzonde-ringen, maar de handel in versche visch behoort niet daartoe en in de maand Juli hebben, de vis- sellers en de handelaren een harden dobber om het hoofd boven water te houden want in dien tijd is de vangat altijd schraal en I3 daarenboven de verkoop wegens de uitste- I diglieid van. vele stadgenooten moeilijk. Dë geheele aanvoer bepaalde zich de afge loopen week tot de kleine vangsten van een 1®-tal motörbotters en eenige onbeduidende consignatie zendingen van IJmuidén, Nieuw®- diep en Harderwijk. In het begin der week was de warmte een beletsel voor het verzenden en voor het ven ten in open wagens en in het einde der week bemoeilijkte, ingevolge den kleinen aanvoer, de stijgende prijzen den handel vooral voor d® kleine kooplieden. Zooais boven vermeld waren de prijzen vaO alle vischsoorten hoog. Een uitzondering hierop maakt de kleine tarbot. Deze viscbsoort leent zich niet tot bakken en nu het menue go- bakken visch met sla en eieren is, komt dit vischje niet in aanmerking. In den afgeloopen nacht hebben dieven in gebroken in bet filiaal der firma Goverts aan dén Breede Hilledijk afd. bedden en tapijteO op no. 73. Waarschijnlijk hebben de inbreker8 hun weg genomen langs de poort van de aldaar gelegen open-bare school en zich toen door uitsnijden van een ruit uit de achterdeur van het. filiaal toegang tot de zaak verschaft- Door stukadoors werden hedenmorgen half acht de inbraak ontdekt. De recherch® stélde met behulp van een speurhond een on derzoek in. Het signalement der daders 19 eenigszins bekend. De inbrekers zijn zee' waarschijnlijk in hun werk gestoord, want bu'' ten een bedrag van ongeveer 30 gulden a£ltt wisselgeld wordt niets vermist. Echter stonde0- z-ware pakken goederen voor vervoer gereed- Buren hebben otn 5 uur hedenmorgen 'n hah^ wagen voor de deur zien staan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2