ZATERDAG 28 JULI 1928 VIERDE BLAD NATIONALE VEETENTOONSTELLING TE DEN HAAG PAGINA 2 RIVIERTIJDINGEN ■i DE BEKRONINGEN. (Vervolg). Zwartbont Hollandscli Veeslag, ingezonden door het Nederlandsche Rundveestamboek, klasse 4. Productie-klasse. Lichtere grond. Ie prijzen: Reïntje 3 van P. Willemsen te "Wouw; Wilhelmina 12 van J. P. Brouwer te Haakswold en Wilhelmina 15 van dezelfde. 2e prijzen: Wilhelmina 14 van dezelfde; Wilhelmina van E. Zw. Oldsnbanning te de Wijk; Schoontje 7 van H. Brouwer Jacz. te Haakswold en Emma 2 van H. Zeihorst te Dedems vaart. 3e prijzen: Tine van W. Broekhuizen te Koekange; Lady van R. Nijsingh te de Wijk en Margje 2 van de Stapel van H. Stapel te de Wijk. Zwartbond Hollandsch Veeslag. Klasse 1, Individueele klasse. Lichtere grond afd. A, stieren, geboren vóór 1 October 1925. Ie prij zen: Daniël van de fokvereenigïng d'Ooster- wijk te Alphen (N.-Br.); Adolf van E. H. van Heek te Boe-kei o (0.) en Hendrik Herman 3 van de f-okvere-enigijig Loosdrecht; 2e prijs Ceres Albert 1 van de fckvereenigiing Een dracht te Oosterhout; 3e prijs Ceres Albert 4 van de fokvereen. Borteldonk te Roosendaal. Trekpaarden, ingeschseven in het stamboek van het Nederlandsch Trekpaard. Cat. 1, hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte 1.66 M. of meer: le prijs Frits van de Heng- stenvereen. Noord-Beveland te Kortgene; 2e prijs César van 't Paviljoen van de Paarden fokvereen. Ons Belang te Eikerzee; 3e prijs Hans van de wed. O. Coquyt te Sluis; 4e prijs Mayeur de Gaesbeek van de Hengstenvereen. Ons Belang te Schoondijke; 5e prijs Wilson van de Ooöp. Hengstenvereen. De Verwachting te Axel; eervolle vermeldingen Cavalier de Loonenhof van Gebr. Quaedvlieig te Kerkrade; Marco de Dender van I. Comibry te Beek (L.) Cavalier de Veerkoek van René F. M. Sturm te IJzendijke; Successeur van J. F. Brooymans te St. Annaland; Teun Kladde van A. C. M. de Wit Koenraadt te Kladde Steenbergen; Adriaan van Gebr. D. Hovre te Sluis. Algemeene indruk: goede klasse vaderpaar- den. Cat. 2,hengsten van 5 jaar en ouder, min der dan 1.66 M.: Ie prijs Castor van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 2e prijs Albion d'Her- mine van Gebr Aernoudts te Sluis; 3e prijs Paljas van M. Goorden te Oud-Vosmeer; 4e prijs Attila van de Hengstenvereen. Gin-neken- Teteringen te Teteringen; 5e prijs Successeur de Pamel van E. Pauwels te Heuvel-Bemmel (Old.)6e prijs Tambour de Zuiddorpe van Gebr. Boonen te Heer (L.)eervolle vermeldin gen Abbé van de Hengstenvereen. Biezelinge te Waarde (Z.); Mascotte d'Uzendijke van wed. C. B. Timmerman Bonte te IJzendijke; Elbald van M. B. J. van Gastel te Zevenberg- sclie Hoek; Baron van Leon Verbeek de Wit te Steenbergen; Manus van Grappe van M. A. Mol te Duivemdijk en Opaal van J. de Wit Van Zevenhergsche Hoek. Aigem-eene indruk: beste klasse typi-ge vaders. Cat. 4, Hengsten van 4 jaar, hoogte minder dan 1.66 M. le prijs Jaap van Dinteloord van Aug, de Schutter te Dinteloord; 2e prijs Mozes 'Utn G. H. Mewis te Gent (Gld.)3e prijs Janus van Gehr. Verdonk te Nieuwland (Z.) en Alde- baran van Rondeputten van Fr. Dekker Pzn. te Axel (Z.); eerv. verm.: Diamant d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis; Zêbre de Grandglise van Leen Verbeek de Wit te Steen bergen; Suivant van Groenhil van S. J. Gast te Duivendijke; Eibele van W. Peters te Echt (L.) Algemeene indruk: vrij goede klasse met enkele beste vader paarden. Cat. 6, hengsten van 3 jaar, hoogte minder dan 1.63 M. le prijs Élégant de Cavalier van P. en J. Diederen te Graetheide-Sittard; 2e prijs Mon Gros de Mon Souhait van Gebr. de [Waal te Ossenisse; 3e prijs Lodewijk van Lun- tershoek van Van 't Westeinde Vermue te Nieuwdorp; eerv. verm. Excelsior d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis; Bristol'van P. A. Verdunnen te Kouten isse; Blok van J. C. Vo gelaar te Usquert; Stresemann van Dr. G. H. J. Tervoert te Zwolle. Algemeene indruk: even voldoende klasse, waarvan de eerste een gun stige toekomst. Cat. 7, hengsten van 2 jaar, hoogte 1.59 M. of meer: le prijs Marquis de Fair van Gebr. Aernaudts te Sluis; 2e prijzen: Kater Tybart van Gebr. Quaedvlieg te Kerkrade en Frits van J. F, Verstraaten te Graauw; 3e prijzen Brillant de Fair van Gebr. Aernaudts te Sluis en Mars van G. Buysse te Biervliet; eerv. verm. Oclilon de Blauwe Sluis van Leon Verbeek dé Wit te Steenbergen; Lodewijk van Wilson van S. van Hoeve Tzn. te AxelOrange de Fair van Gebr. Aernaudts te Sluis; Hardi van J. A. Nortier te Oost burg; Arend van C. Maenhout te Sluis; Cavalier d'Engwei van Gebr. Quaedvlieg te Kerkrade; Mastoe van Zuidzande van Iz. Luteijn-Leenliouts te Zuidzande; Comte de Water van F. C. Dieleman de Feyter te Wa terlandkerkje. Algemeene indruk: goede klasse, waarbij vele met toekomst. Cat. S, hengsten van 2 jaar, hoogte minder dan 1.59 M.; le prijs Conde de Fair van Gebr. Aernaudts te Sluis; 2© prijzen: Martin van Luntershoek van Van 't West-einde-Vennue te Nieuwdorp en Albion d'Engwei van Gebr. Quaedvlieg te Kerkrade; 3e prijzen: Faisan d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis; Martin d'Annie van Wed. C. B. Timmerman Bonte te IJzendijke; Gilles de Fair van Gebr. Aernaudts te Sluis en Claron de Wilson van G. Buysse te Biervliet; eerv. verm. Jan van Broek van Mart. Simons -te Grubbenvorst; Rippolyte van G. van 't Westeinde-Vermue te Nieuwdorp; For- ton d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis; Arjaan van F. D. Hoore te Sluis; Leopold de Water van F. C. Dieleman de Feyter te Water landkerkje en Condor van Anstel van Gehr. Quaedvlieg te Kerkg&de. Algemeene indruk: zeer goede uniforme klasse met zwaar been- werk en goede gangen. Cat. 14, merriën van 4 jaar, hoogte minder rfvJ"62 M,: le prijs Balzannine van Gebr. de te IJze>n"iyke; 2e prijs Nelly van A. Ito t s te S,uis: 3e prijzen: Blondine de Be ren van M. C. van Nieuwenkuizen te De *cuF1erii:an<ia TaTL Lnur van J. J. Giesen ,|e Steenderen j Malvina van Joh. Goedegebirare Je St. Maartensdijk) Caline van P. J. j yael [ÏJsebaert te Absdale St. Jansteen) eerv. 'verm Nelly van D, Luteijn Cysouw te Zuidzande/ ;Lady Astor van J. de Wit te Zevenbergsehe •Hoek) Corina van M, Harkema te Fietewburenj Gerarda van Joh. Goedegebuure te St, Maar tensdijk/ Marl de Suivant van wed. Geb. Pee tere te Swalmen en Palmyre Tersaet van D. J, den Hartog Jager te Herveld. Algemeene in druk: beste klasse, ©oedsoortige fokmerriën. Cat. 15, merriën van 3 jaar, hoogte 1.60 M, of meer: le prijs Castorine van Houwelingen van Gebr. Priester te Borssele; 2e prijs Florine van N. S. Huisman te Noordbroek; 3e prijzen) Efemia van F. P. Brooijmians te Ereskens en Dor ine van Kruisland van Jao. L. Brooijmans te Kruisland; 4e prijzen: Flora van Joh. Thels- sen-Barten to Cuyk; Mies van de N.V, Land bouw Mij. De Bathpoldere te Rilland Bath) Vosta van Abr. Overbeeke te Steenbergen; 5e prijzen: Eveline van B. L. Westerbuis te Usquert; Cavalina van Th. Friesen te Meerlo; Marie de Boomhof van J. H. Janssen te Kessel en Roska van P. H. Muysers te Venray; eerv verm.: Marie van Leo Huijsmans te Zevenber gen; Michette de Dinteloord van Felix Jansen te Ossendrecht; Cora van Zwaluwe van Benj, de Visiser te Lage Zwaluwe en Cousina van Molenhof van J. W. Dibbits te Horssen. Alge meene indruk: beste collectie, die veel belooft voor de fokkerij. Cat. 17, merriën van 2 jaar, hoogte 1.56 M. of meer: le pr. Julia van Zuidzande van Iz. Luteya Lesnhouts te Zuidzamde2e pr. Vacaline d'Af- ferden van Hub. Frederix te Afferden; 3e prij zeu Flora van P. Risseeuw Azn. Salomé te Schoondijke en Fort-una d'Al-va van Gebr. Aer naudts te Sluis; 4e prijzen Emma de Boeren- dijk van L. Vrolijk Azn. te Fijnaart en Bella van M. J. de Lint te Zevenbergen; eerv. verm.: Ada van J. F. Elerie te Usquert, Favia van Eede van D. Luteyn Pzn. Luteyn te Zuidzande, Ge rarda van Dierkensteen van A. H. de Milliano to Waterlandkerkje, Sadora van Jan de Putter Jzn., te Axel, Cappa van F. Dekker Pzn. te Axel, Flora van D. J. den Hartog Jager te Herveld, Rosette van B. G. Friderichs te Oud Vosmeer eu Jet van de Schaapshoeve van G. P. Timmer mans te Moerdijk. Algemeene indruk: beste col lectie jonge merriën, veelbelovend voor de toe komst. Cat. 18, merriën van 2 jaar, minder dan l.o6 M.le pr. Flora van Gebr. Kallen te Sittard; 2e pr. Fle-urette de Fantan van J. L. Loeffeu te KleinluidenKatwijk (N.-B.)3e prijzen Doriite van L. Heuts te Soureth Heerlen, Emma van H. de WitBlomtmerde te ICladde Steenbergen, Irma d'Amice van Wed. C. B. Temmerman Bonte te IJzendijke, Bella van Tholen van M. J. Stoutjesdijk Czn. te Tholen; 4e prijzen Irma van M. C. A. O-bels te Kruisland, Lia de Veer hoek van J. C. A. Geluk te Dinteloord, Petra van G. C. de Nijs t-e Kruisland, Olga van C. B. Mae- sclhout te Sluis en Pool ine v. G-ebr. Queavlieg te Kerkrade; eerv. verm.: Marie van L. Vrolijk Azn. te Fijnaart, Danseuse van 't Hoeveslag van D. J. d. Hartog Jager te Herveld, Freya d'Ahea van D. S. Huizinga te Lopipersum en Hermine de Vorst van Ten Hub. Peters te Vorst Velden (L.). Algemeene indruk: goede klasse merriën met diepte en voldoende beenwerk. Landbouwtuigpaarden. Afd. 1. Stamboekheng- sten zwaar slag, drie jaar of ouder: 1. Ditmar van de Hengsten ver. Grijpskerk; 2- Ebino van de Hengstenver. „Zwartewegsend e. 0."; 3. He- ridon van W. Boxem te Groeve; 4. Griederich van G. v. d. Grift te Houten (U.)5. Regulus -van de Hemgstver. Helium;. 6. Weimer van E. D. Venema te Oldehove en J. K. Bolt t-e Hooge- meeden; 7. Derenus van A. W. van Wijk en G. v. d. Haar, rasp. te Vechten, gem. Bunnik en Zeist; 8. Grootmeester van H. Welt, Uitkuiz-er- m-eeden9. Krieno van D. E. Mellema, Reider- wolderpolder. Afd. 2, stamboekhengsten, midd-emzwaarslag, drie jaar o-f ouder: 1. Modulus van G-ebr. Bolt te Groningeh; 2. Elbert van A. Kooy te Kc-di- dhem; 3. Honno van den Hemgsitaaass. Ti-el en Omstreken; 4. Dadonus van A. J. Breukink te Brammen; 5. David van G. v. d. Grift te Hou ten; 6. Edetaian van de Hengsitenver. Gaas- terland; 7. Laduso van H. Beul:ar, Stadska naal en W. Huitimg, Buimen; 8. Holland van de Coöp. Vei", tot verb. van. het Paardenras in 't Land van Heusde-n en Altena, Meeuwen (N. B.); 9. Koökoelk van C. de Vlieger te AWb-ene# (N. H.). Afd. 3, stambo-akmeiTiën, zwar slaag, drie jaar of ouder: le pr. Ader-ine van J. G. Toxo- peus te Midwolda; 2e pr. Elarine van J. E. Meyer te Ruigesand; 3e prijzen Hernara van G. L. Warnaer G. Lzn. te Dirksl-and, Cerania van J. G. T-oxopeus te Midwolda, Erasa van C. Dekker te Barendre-eht, Giwanka van G. J. W. Brander-horst te Eathen; 4e prijzen Tedina van H. Meyer te Zuurdijk, Lerida va-n C. Dek ker te Baren-dreoht, Gardisita van M. D. Noord zij Wzn. te Rottendam, Tallona van P. E. Wes terfhuis te Usquert, Geana van R. E. Siemens te Uililuizermesden5e prijzen Itziba van O. de Kok te Nieuw-Vennep, Wieure van H. Kloos- tenbo-er te westerlee, Molia van Geibr. Bakker te Nieuwe-Pekela, Iholante van B. Biesheuvel Azn. te Ho-u-tr-alkpoldar (N.H.), Kor-ona van L. C. Punt Hzn. te K-lundert en Kally van A. Z. Snoek te Almifcenk (N. Br.). Aid. 4, stamljockmerriën, middenzwaar slag', drie jaar of ouder: le pr. Honoro-se van II. Velt te Uitkuizermeeden; 2e pr. Ilkima van M®yer te Visvliet; 3e -prijzen Halloria van A. Vaalteeus te B-lijham, Idata van J. G. van Oppenraay te B-ammel, Daskia van D. E. Mel- tenxa te Rw.podder, In0Sa van J. Oor ter te B-eskbergcin 4e prijzen Jaoonda van G-eibr. Erd- kamp te Eist, Harnata van S. O. Bosflcer te Winsohotor-Oo-steindeNida van R. Middel te 2e Exloërmond, Jessom-da van S. K. Wiersma ito Niehove, Evalea van A. Kooy Jr. te Kedi- eh-em; 5-e prijzen Darwine van H. A. van Eeu- nimge-n te Kerk-Avezaath, Fijna I van Jhr. mr. P. Tedin-g van Berkhout te Aerdenhou-t (N. H.), Jann-eke van C. van IJzeren te Ar kei (Z.H.)i Larneda van W. Box-san te de Groeve. Gouds- b.oem van H. Kulk te Oldenhove (Dr.) en Meily van H. A. van Beuningan te ICerk-Ave- zaa-th. Trekpaarden, ingeschreven in het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard. i 3' Hengsten 4 iaar, hoogte M- of meer- le Prb's Sjaak de Meelders van Gebr. Quaedvlieg te Kerkrade; 2e prijs Manola's Karei van Van 't Westeinde, Vermue te Nieuw dorp. Eerv. vermelding: Espoir du Grand Caron van de Hengsten Vereeniging „Esperance" te Schoondijke. Categorie 5. Hengsten van 3 jaar, hoogte 1.63 M. of meer; le prijs Immo van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 2e prijs Empereur d'Ahea van de Hengsten Vereen. Kloosterzande 3e prijs Consul K. van M. A. B. Puylaert té Zuiddorpe. Eerv. vermeldingen: Avenir d'Aar- den-burg van P. J. Lannoye te Aardenburg- Fuocco van René F. M. Sturm te IJzendijke en George de Veerhoek van Renë F. M. Sturm. Categorie 9. Merriën van 9 jaar en ouder hoogte 1.62 M. of meer) le prijs Julia van Iz. Luteyn-Leenhouts te Zuidzandej 2e prijs Clara van Chr. R, Hermus te Nassaupolder Moerdijk; 3e prijs ölairona van 0. A. G. Sneep te Dinteloord; 4e prijs Paquerette de Vilt v?n verm. Docïla de Laboureur van Ph. de Letter V. d. Hemel te Breskens; Westende do Theril- lies van P. en j. Diederen te Graetheide-Sittard; Ida van Kruisland van J. W. Dibbets te Hors sen; Argo van J. F. Elirie te Usquert, Corine van J. Q. C. Lenshoek -te Kloetinge en Emma van W. A. Sneep te Ossendrecht. Categorie 10. Merriën van 9 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.62 M. le prijs Biena van Cam. Caimmaert te Schoondijke; 2e prijs Clara van Ed. Modde te Oostbur-g; 3e prijs Oora van M. van Gaaien te Rozenburg. Eerv. vermel dingen:. Caroline van Chr. Koenraad te Dintel oord; Jalma de Tonen van Th. Keizers te Seve- num en Celina van Jac. Fr. Brooymans te St. Annaland. Categojje 11. Merriën van 5, 6, 7 en 8 jaar, hoogte 1.62 M. of meer: le prijs Leentje van Gebr. Quaedvlieg te Kerkrade; 2e prijs Caro- lien van J. J. C. Remmelink te Steenderen; 3e prijs Caline d'Engwei van Gebr. Crützen te Sehaesberg; Emma van Bleyendaal van M. J. Stoutjesdijk Czn. te Tholen; 4e prijs Akke van C. L. Terket te Nieuwendijk Zevenbergen, Marie van Ant. Klaassen te Erp, Amanda van Jan den Hamer Jzn. te Axel, Co-mtesse van Blauwe Huis van Leon Verbeek-de Wit te Steenbergen; eerv. verm. Flora van N. S. Huismans te Noord broek, Gregoria van J. van der Laak te Asten, Netje van Jean Hennekens, Marquisia van Kruisland van Jac. L. Brooymans te Kruis land, Koos van Biezelinge van Joh. Harneete- man Czn. te Ouddorp, Liza van A. M. Scheers te Groessen, Emma Oranje van Jan de Putter Jzn. te Steenbosch Axel. Cat. 12, merriën van 5, 6, 7, en 8 jaar, hoogte minder den 1.62 M. le pr. Bea d'Ahea van Gebr. Aernaudts te Sluis, 2e pr. Clara de Nassau van T. A. Herinus te Nassaupolder, Moerdijk; 3e pr. Bertha van Dinteloord van Jac. Fr. Brooymans te St. Annaland, Caramilla van Is. LuteijnLeenhou-t te Zuidzande; 4e pr. Indiga van Blauwe Sluis van Leon Verbeek de Wit te Steenbergen, Emma de Guerrier van A. van de Weygaert te Fijnaart, Blanche van C. W. Hage te Kruisland-Steenbergen, Greta van de Schaepshoeve van A. Bas Gzn. te Ze- venbergsche Hoek; eerv. verm.: Minerva van Gebr. de Dobbelaere te IJzendijke, Esta van de Krukken van P. J. Smits te Sevenum, Mareska van Lunz van J. J. Giesen te Lunz Steenderen, Truda van P. en J. Diederen te Graetheide Sittard, Flcrine van J. j. de Wilde Gzn., te St. Maartensdijk, Lia de Veerhoek van A. Koog te Arhem, Mirza van M. Korteweg Maris te Klun- dert, Costumière van Mijs Koest te Sommels- dijk. Cat. 13, merriën van 4 jaar, hoogte 1.62 M. of meer: le pr. Hëndrika van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, 2e pr. Biena van H. J. Cammaert te Hoofdplaat; 3e pr. Dora van Bolspolder van C. W. Hage te Kruisland Steenbergen, Arman- da van wed. P. Duykers te Castenray Venray en Fille van Aug. de Schutter te Dinteloord; eerv. verm.: Clara van G. Verstraaten te Graauw, Poline van Dintel van G. J. Wijtvliet te Dinteloord, Frederika van J. de Wit te Ze- venbergsche Hoek, Jet van Sommelsdijk van Mijs-Koéts te Sommelsdijk. Cat. 16', merriën van 3 jaar, hoogte minder dan 1.60 M.le pa1. Ruda D. Hazegras van F. D. Hoorn te Sluis; 2e pr. Piquette van G. J. de Wilde Gzn. te St. Maartensdijk; 3e pr. Amezone van Zuylen van Ant. de Schutter Koenraadt te Heiningen; Germina van Ulfter v. P. H. Klens- kens te Horst; 4e pr. Bella de Bursluls van Joh. de Feyter té Schoondijke, Irma van G. J. de Wilde Gzn. te St. Maartensdijk; 5e pr. Do rothea van P. J. J. Vael Ysebaert te Abdale St. Jansteen, Blondine van H. J. Cammaert t© Hoofdplaat; eervolle verm.: Bianca van Ze venbergen van A. M. J. van Aart te Zevenber gen, Justa de Loustic van J. Kersten te Haps, Euxbia van E. M. Rademaker te Dinteloord, Céliue van J. Sckuurmans te Lage Zwaluwe, Flora van N. A. Delot Jzn., te Dreixhor en Cula de Dinteloord van J. C. A. Geluk te Dinteloord. Cat. 19, merriën van 4 jaren en ouder met zuigende veulens, hoogte 1.62 M., of meer; le pr. Elza D'Orange van wed. W. G. Dieleman te Hoek; 2e pr. Excellente van D. Kallen te Hoo- gevorstNoorbeek; 3e prijs Julma de Labou reur van Joh. de Feyter Jolijn te Schoondijke; 4e prijs Boulette d'Eeghem van D. J. den Har tog Jager te Heneld en Niska van Gebr. de Dobbelman te IJzendijke; eervolle vermelding: Banniène van J. de Wi.t te Zevenbergsche Hoek, Zaïre van W. M. M. Hoogveld te Elden. Cat. 20, merriën van 4 jaar en ouder met zui gende veulens, hoogte minder dan 1.62 M. le prijs Juliana van F. C. Dieleman de Fey ter te Watelandkerkje; 2e prijs Hora van G. van Es te Sommelsdijk; 3e prijs Margaretha van Panna van P. J. Gooszen te St. Agatha; Heks van ,T. H. Measzen te EikemadeWijbre- 4e prijs Florine de Begga van Th. Gör-tz té Baarlo; Maiuy van F. L. Martens te Overasselt; 5e prijs Nelly van F. J. Mooren te Haps; Fau- vette de Gibecq van P. en J- Diederen te Graet heide-Sittard; eervolle vermelding; Immeltje v. Kamperland van J. L. Goethser te Wolphaarts- dijk. Duchesne de Lasput van Cam. Cammaert te Sommelsdijk; Eobustine de Coury van dezelf de; Mina van J. L. Goetheer te Wolphaerts- dijk; Ester van de Sdhaapshoeve van P. Hazen berg te Oosterhout; Greta van A. Oosterhuis te Overschild; Dorathea van gebr. Aer naudts te Sluis; Lady van Herman Reggers te Papenhoven-Obbicht; Liza van Louis Smeets te Gr-eve'nbicht; Emma van C. van Eekelen te Klundert en Indiga van 't Meer van A. Loen- ders te Doo-rnenburg (Gld.) Zwartbont Stambookvee. Afd. F. Drachtige koeien, geboren vóór 1 October 1923: le prijzen Dina Vaan 2 van de N.V. „De Vaan", Bergschenhoek; Trui van M. H. Stollenga te Garmerwolda en Ella le. van Gebr. Heikens te Zuidbroek; 2e prijzen Anna 9 van P. Jongen Den. te Deemster, Tjaltje 2 van N.V. „De Vaan", Bergschenhoek, eu Aaltje 2 van N. Oosterhuis te Ten Boer. Fr. Rocbrotek to vdt Berg en Te:-él- Eer f. Varkens, ingezonden door alle b;j het Cen traal Bureau van de Varkensfokkerij iu Ne derland aangesloten organisaties. Veredeld Duitsek lanclrarken. Afd. A., Boeren, geboren voor 1 Mei 1926, eerste prijzen 495 S. van H. Harbers te Lind- velde; 598 S. van de Baaksche kamp te Zel- Iiem; 2e prijzen 31 S. van Th. Rijks te Pey- Echt en 233 S. van R. Deodatus Pzn. te Roden; 3e pr. 685 S. va-n gebr. Kuttschrutter te Twello; eenv. verm.: 692 S. van Fokver. Twello-Wilp te Wilp. Afd. C., dragende zeugen, ouder dan 2% jaarf le pr. 1646 S.' van A. B. Dickman te Hengelo (Gld.), Iff88 S. van B. F. Lucassen Whel, 6627 A van J. A. Minten te Wanroy; 2e pr. 1652 S. van G, Osterhaus te Neede, 8e pr. 1651 S. van. J, Klein Wierheinkj 246 S, van G, J, Grom- Wer, „Ripperda" te Winsumj 108 S. R. Deo datus Pzn. te Roden; eerv. verm.t 1821 S. van v. a. rio-.•■-•:• it i»38 s. van Ta. A. Deurzca Le Vhcl; 281 S. van R. Deoda- i tus Pzn. te Roden]] 8689 A van P, ff. Nijssen te Asten. Afd. D, dragende zeugen beneden V/a Jaarï le pr. 2328 S. van Boerderij Harscamp te Hars kamp; 2074 S van A, B. Dickman te Hengelo;' 2165 S van G. Osterhaus te Vreede; 7551 A van M. Klomps te Mill; 2e pr. 2041 S van R. van Haaren te Wehl; 284 S v. J. Knollerna te Slochteren; 34 S van J. G. ten Wolde te De Wijk; 482 S van J. Berend Gzn. te Weyers- wold, 3e pr. 1990 S van J. W. Schennink te Wehl en A9 van P. Verhoeven te Esbeek; eerv. vermeld, 4362 S van H. J. Dijk te Terwispel;' 4363 S van dezelfde, 7756 A van wed. M. Bruurs te Esbeek; 7479 A van Jac. Vriens te Biest- Houthakker, A 10 van P. Verhoeven te Esbeek; Af deeling E. Jonge dragende zeugen in groe pen van drie. 2e prijs inzending van H. J. Brou wer te Broekhuizen. Groot Yorkshire Varken. Af deeling D. Dragende zeugen beneden 2yz jaar. le prijzen No. 501 S va-n Gebrs. Affour- tit te Aarlanderveen; 251 S van G. J. Duits hof te Mariënb-erg; B 7 van Jos. Kuypers te Reuzel en B 2 van Anton Husters te Reuzel; 2e prijzen 36 van Jos. ICuypers te Reuzel en 2076 B van J. Jansen Fzn. te Reuzel; 3e prijzen 252 S van G. J. Duitshof te Ma- riënberg; B 15 van Anton Husters te -Reuzel Eerv. verm. 1073 S van A. Appel te Heer Hugowaard; 1105 S van G. Vlaar te Benning- broek; 276 S van G. J. Duitshdf te Mariën- berg! 259 S. van Gebr. v. d. Woerd te Zoelen; 1904 B. van A. Jacobs te Duizel; 190 B. van A. Jacobs te Duizel. Afdeeling, E. Dragende zeugep in groepen van drie le pr. inzending van G. J. Duitshof te Mariënberg; 3e pr. inzending van A Brek Jr. te St. Maarten. Geiten en bokken ingezonden door de vol gende bij de Nederlandsche commissie voor de geitenfokkerij aangesloten boïide-n van geiten- fokvereenigingen: Groningen, Friesland, Over ijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Holla"d Zuid-Holland, Zuid-Holland R. K., Zeeland, Bisdom den Bosch, Baronie Breda en Limburg. Eenling klasse, afd. A. Bokken geb. in '26 of vroeger: le pr. teven-s kampioen Herman van de geitenfokvereenigi-ng Uithuizermeeden. Voorts le prijzen Robert van de geitenfoirver Westerenden; Huys Tavenier van de Prov.' ver. ter bev. van het geiitenras in Zeeland' 2e prijzen Piet van de Geitenlokver. Midi urn' Geluk van de geitenfokver. te Gers-sel; Wouter van den Bond van Geitenfokver. in het Bis dom Den Bosch; Napoleon Iff van den Bond van geitenfokver. Baronie van Breda; 3e prij zen Oscar van de geitenfokver. Franeker; G. 282 van A. A. Kwak te Windesheim; Jan U 36 van de geitenfokver. Driebergen; Willem II van de geitenfokver. Zaandam; Adolf II van den R. K. Bond van geitenfokver. in Zuid- Holland; Barend van denzelfden bond; Casper van den Bond van Geitenfokver. in Bisdom Den Bosch; eerv. verm. Piet van de geiten fokver. Timmerman; Fokko van de geitenfok ver. ferwolt: Gabriël van deii Prov. Bond van geitenfokver. in Z.-Holland. Afdeeling B bokken geboren in '27. le pr. tevens kampioen Hu-go van de geitenfokver. te Assendelft; 2e pr. Laura Ill's Tavenier, van de Prov. Vereeniging tot verb. v. h. Ge-itenras in Zeeland; 3e pr. Floris van de geitenfokver. te Zeist; .Frans van den Bond van geitenfok ver. Baronie van Breda; eerv. verm.; Hertog van de geitenfokver. te Veenflam. Afdeeling C, melkgevende geiten geboren in '26 of vroeger: le pr. tevens kampioen O 56 van H. Jonker te Olst. Voorts le pr. Hilda van W. Zuidema te Uithuir-ermeeden; Rika van K. en G. Dokter te Achium; Blondina van A. M. Karrenbeld -te Veessen; Henny van D. J. Holland te Zeist; Lize van G. van den Braak te Wybos en Maria van G. Kusters te Golze; Rosalia van M. Bekers te Heusdenkout 2e pr. Janna van W. Pulstes te Siddeburen, Geertje van J. v. d. Weg te Middelstum; Mies van G. Bierhof te Brammen; Hendrika van J, Kierbrink te Terwolde; Johanna van W. Mesman; Mina van L. van der Heiden te SehijndelKlaart je van G. Kusters te Gilze; 8e pr. Trijntje van W. L. Bleeker te Franeker; Griet van R. Huizinga te OudebiltzijlJet van C. Albers te Olst; Prima van W. v. Uffelen; no. 77 van J. Ploeg te Apeldoorn; Jansje van. W. Gieteling te Brammen; Nelly van mej. Schram te Hilversum; Hendrika van H. Nij- man te Wijk aan Duin; Marie II van A. Pol dervaart te Vierpolders (Z.H.); Betje van G. Poel te Wansum en Vlieger van J. van der Linde te Renesse; eerv. verm.: Mina van G. Meesters te De-demsvaart; Jansje van J. M. Leewis te Olst; Greta van mej. Schram te Hilversum; Ali van J. B. Borst te Hoogekade; Ali van W. van Noort te Lisse; Lena van p'. Hou ben te Swalmen; Pietje van M. van Gorp te Veghel; Kaatje van L. Longelaar te Orthen; Cor van C. van Dommelen te Dorst. Melkgevende geiten geboren in '27: le pr. Johanna II van P. Kleynjan te Strijen; Corrie III van H. Brugmans te Eerde; 2e pr. Herta van M. D. Zaagman be Garnwerdno. 711. van K. Byzen te Apeldoorn; Dina van A. Anslnk te Austeriitz; Coba van J. Kat te Ass-endelft; 3e pr. 851. van N. van Os te Apeldoorn; Mina II van P. Luyendijk J.Dzn. t© Vierpol ders (Z.H.); Emma II van A.§teyl te Vier polders (Z.H.); eerv. verm. Rika I van G, Kuiken te Midlun; no. 321 van A. M. Karren belt te Veessen; Gerda IV van D. de Kreek te Strijen (Z.H.) Geiten en bokken, ingezonden door de di verse bonden van Geitenfokvereenigin-gen, aan gesloten bij de Nederlandsche commissie voor de Geitenfckkcrij. Afdeeling B, collecties: le pr.: Groningen met collectie A, Gelderland met collectie A (kampioen), bisdom 'sHer togenbosch met collectie A; 2e pr.: Friesland met collectie A, Overijssel met collectie A, Gel derland met collectie B, Noord-Holland, Zee land met collectie B; 3e pr.: Groningen met collectie B, Zuid-Holland met collectie A, bis dom Den Bosch met collectie B; eerv. verm.: G elderland met collectie C, Limburg in et col lectie A. Schapen, Ingezonden door dc- bij het Centraal Bureau voer de Schapenfokkerij in Nederland aangesloten organisatie-s. Type Frieseh melkscliaap. Provinciale col lectie. le pr.: Friesland, eigenaren A. A. Von deling, Appelscha, J. D. Kuperen, Marssum, M. Tj. Postma, Lege-meer. DE TREKPROEVEN MET HET TOESTEL' VAN PROF. VISSER Het resultaat van de trek-proe-Ven fnet het boe-stel van prof. Visser is, dat medailles zijn Uitgereikt voogden volgende paarden Klasse tuigpaarden, middenzwaar slag: Dor- kas van 0. Bekker te Barendreckt en Filtra van Gebrs. Vis van -Heemst te Sommelsdijk. Klasse tuigpaarden, zwaar slag: Elarine van J. E. Meijer te Ruiggzand en Hekka van G- L. LOBITH, 27 Juli. Gepasseerd en bestemd voori ROTTERDAM: Comptoir 16, Schaust; -Stad Heüst, Burasens; Jonker 2, Koppelaars; Kehl,' Noe; Marianna, Rosch; Starkenburg, Kissel;: Raab Kareher 35, Schmidt; Mathilde, Kaufer;, Viator, Hirsclimann; Maria Gertrud, Jager f- Rheinperle, Niess; Stad Echloo, Durinekj Mar tinique, Suvaal; Locarus, dan Beer; C. G. Maier, 12, Mussig; Harpen 74, Schwank; Emanuel,! Hompus, Voiltaire, AmbaehtsteenAnna, Hohr! R. S. G. 16, VoilmanKromos, Wunderlee; eb1 Hollandia; st. Stella; Josef, v. Megen; Medea,-'- Pols, Corona, Brinkman; Henry Daraour, Henge-.. veld; st. Stinnes 12; Vulkan, Bade; st. Niko/ st. Paula 2; Hij tl trans G, Lensen; st. Seam 1; st. Badenia 6; st. Badenia 11; st. Resoluut; st. Hed- wig 2; st. Hindenburg; Uran, van Dongen; Gal lia, Bruggemann; Eio 2, Tolenaar; Baden 25, Wens; Antharis, Derksen; Pico 3, Goob; Pran- conia, Lentjes; Bingen, Wienmann; st. Lena; Ewald 5, Faust; st. Johanna 1; st. Maaskadet st. Sophie, st. Plenrietts; st. Clara Elisabeth; st. Groa; st. Norvi; st. Sleipnir; st. Hek-a; st. Alpha st. Meurthe; st. Droma; st. Wesselina; st. Sim- son; st. Etna; st. Eerhard; st. Fiat 15; st. Marne; st. Schieland; st. Atla; st. Johan; st. Wil lem Marie; st. Henny; st. Elisabeth; st Ober- nai; Walsum 4, Alfter; Walsum 2D, Kruithof; Hanau, Reiner; Walsum 23, Zeeman; Excelsior, Kwantes; Anna, v. d. PluymRisquant, Verschu ren; Jantina, Kruithof; Baldur, Baus; Lehnke- ring 31, Janssen; Dankbaarheid, Dodde; de Hoop Oosse; Mentor, Bauhardt; Johanna Margaretha, Biaamkolk; Rynster, Valk; Berckheide, Vermcu- len; Amfortas, de Ronde; st. Japico; st. Johanna st. Cornelia; st. Actief; st. Theo; st. Dahlia;1 OUD VOSMEER: Spes salutis, Theunisseli BUIKSLOOT: Leonie Cornelia, Volker; ARN HEM: Twee Gebroeders, v. d. Ham; DRIMME-, LEN: Zorg en Vlijt, Schöler; GOUDERAKJo-j hanna Maria, Kieboom; OUDEN RIJN: Henri/ de Vlerk; AMSTERDAM: Verandering! Vonk;1' STAVOREN: Diar, Poppelier; ZYPE: Adriana Marina, Verschoor; GOUDERAK: Dwaal ik wacht u, v. Dwaal; AMSTERDAM: Willem, v. d. Room; DEVENTER: Katharina Elisabeth, de Jonge; GRONINGEN: Hendrikje, de Koe; Niets zonder Gods zegen, Dodde; DELFZIJL:1 Dankbaarheid, de Graaf; KOOG a. d. ZAAN:) Hendrika Johanna, Kemperman; UTRECHT: Hendrika Kregting; BUDEL: Ville de Maastricht Biinkmans; LEIDEN: Germa, Janssen; UTRECHT: Deus Gubernator, Alsbach; IJSSEL- STEIN: St. Maria, Rutjes; UTRECHT: Floras Helena, de Graaf; AMSTERDAM: Tagila, v. dl Plas: STAMPERSGAT: Wilhelmina, Joostenïi AMSTERDAM: Tintoretto, Valkenburg; BREDA Risico, VerhagenAPELDOORN: St Antoniusi Bouman; STAMPERSGAT: Dirkje,' Heykoop!] FORTMOND: Maria, v. Megen; IJMUIDEN|! Uliaris, Koekoek: DOETINCHEM: de Zwerver? Meyer; VELP: Johanna Antonia, Nout;! IJMUI" DEN: Divinitus, Adriaansen; AMSTERDAM!) St. Antonius, Rutjes; IJSSELMONDE; Mar-) grieta, Mouthaan; HELMOND: Sempre Avantï Tak; STEENBERGEN: Zuid Nederland, Postemfi' ZWAMMERDAMTwee Gebroeders, Kranen^ burg; GOES: Walter, Sengers; ZUTPHENj) Daventria, Mussig; WINDESHEIM: Overijsseij v. d. Kamp; AMSTERDAM: Cornelia, Breesneef] Jurgens 12, Lier; LEEUWARDEN: Actief? Groen; ENKHUIZEN: Elisabeth, Schuur; Ah| PHEN a. d. RIJN: Cornelia, Mussig; KOPEN-), - HAGEN: Einigkeit, Held; ROSSTOCK: st. Fritz Reichel; ZWOLLE: Maria Serena, Hartmans;] Renatus, Schmitt; DOESBURG: Johanna, Meyei HASSELT: Eintracht, Wernstedt; ZWOLLE Anna Hedwig, Wuyel; DEN HAAG: Vlielan- L-e Sage; GORINCHEM: Niagara, Kleine; ZWOLLE: Hannover 23, Kuhlhöffer; Eros 2, Scliöll; DOESBURG: La Fontaine, Reich/ BREDA: Anna, de Rover; AMSTERDAM: stt Creosoot; dr. A. Spilker, Joelie; Rauxel 3, Mid-? dendorf; Wijkdienst 18, v. d. List; Ida, Sueringh BEËK EN DONK: Geertruida Wilhelmina, BurJ gers; KORNWERDERZANDCorma, Ver4 hulst; ZAANDAM: Anna Seholastika, Briesfj BELGIë: Koeln 40, Hussmann; Dranaco 5.' Tuit; Petrus Franciskus, Elburg; Adri, Frenlts;' Machiensteen 20, Pasveer; Dranaco 1, Ploegaert/- Sara Maria, Jongekrijg; St. Antoine, Savelkoulsl' Amedee, de Ridder; Mina, Barten; Viod, Meintzj' De Vliegende Hollander, Silvius; st. Marianna}' Regma Coeli, Joosten; Tolo, Gloerich; Richard 7, v. Dam; Roland, Ehrenfried; Lehnkering, Hel* mers; Maasstroom 35, Zimmerman; Comptoir 20, Ilewel; St. Odiie, v. Loghem; Ryn. Lang; PooU ster, Borms; Jean Lambert, Rutten; Transport Ga, Smits; Joseph, de Roeck; St. Gerard, v. Bra ke]; Schotland, Carron; Philomena, de Meyer/ Hugo v. d. Goes, de Jong; Nautilus 6, Biesheu vel; St. Therese de Lisieux, Vermeulen; Oso Ü2, ,v' Asperen; Visa, Reusens; Locarno, Sohud- Cop1' °tterspeer: Hector, Cop; Bertha, DUITSCHLAND: Walsum 10, v. d. Wiel; An- thony, Poppelier; Asteroth 11, Wich; Maria Llise, Urmetzer; Raab Karclier 76, Br in kamp: Hollandia, Timmers; Naphta 4, Goob; Cor, de Roon; Cornelia, Broekhorst; Elisabeth Dinau, Heyikema; S. H. V. 65, Verschuren; Westland, i etterooFata Morgana, Strong; Wispertal, Meons; Runzeevaart 10, Hartsuiker; Alcyon.' Keil; Firmine 2, Eich; Haab Karcher 3, Nipkenj Baden 49, Laubach; Frauenlob, Grafe; Janita, de Graaf; Wilhelm, Philippin; Francor, van Meel; st. Raab Karcher 2; Richard 8, van Laack* Un- rast, Schumacher; Alecto, Wagner; Lucia, Hoog lander; st. Rhenania; st. Rotterdam; Badenia Bansbach; Mannheim 55, Monsieur; Salva- tor, Lauterborn; Mannheim 31, Klink; Carp® Diem, de Hair; Ary, Quale; Alida, Drayer; Ba varia 51, Franz; Petronella, v. Eijcke; H. StinneS Jf'. «chmitz; id. 40, Sellerbeck; Hast 3, Happert; id. 4, Zmgrai; st. Karlsruhe; st. Katerveer; st. Gioningen; st. Vulcan; Z. Beveland, Stormzand/ st. Harminie 1; st. Njord 1; st. Leopard; Flu- viale 8, Rosenbrand; sta Stinnes 23; st. StinneS IS; st. Harmbnie 5; De tijd zal 't leeren. Lieverst!,' st. Walsum 2; st. Tolima; st. Pasto; st. Arjo; st. Vergennes; st. Iduna; st. Govert; st. Nelly; st. Utgart; st. Fiat 1; Wingi; st. Kibo; st. Nelly/ st. Progressus; st. Credo; st. Hermine; st. Botna st. Escaut 2; st. Wervicq; st. Fiat 3; K. Vaart 1; s. Johanna 2; st. Corbert] st. K. Vaart 16 li Gottvertrauen, Reiss; Jasobus, Fenster; st. Rijn land; Mina, v. Beek; Speculant, Muller; Neptuflj 20, Wasch; Spes Mea, Touw; Najade, v. Weel del; Tollens, Oerlemans; Moretto, Lodder; Theo dora Jacoba, v. Haarlem; Lombardo, Ballegoyenf Parcifal, Blom; Hindenburg, Döhring; Guiseppe. de Bot; Drie Gebroeders, Wolthuis; Berjoan, V- d. Elshon., Germarant, d- Bot; Onderneming 2, Schuier; Elise Maria, Visser; Miltenburg 2, Risch; AVilis, Kirdorf; Elisaibeth, Verschalk: Se- nior, I loos; Rhein, Schwippert; Katwijk a- Zee, v. Rijn; Gerja, Larooy; Wilhelm Joseph,- Fink; Dina, de Korver; Bastiaan Wilhelm, Touw/ St. Paulus, de Wijs; Kanaalvaart 5, Stumm; Fre derika, Giethoorn; Walusm 18, Waardenburg/ Tcrborgh, Overink; S. H. V. 73, Odenthal; Maria Greda, Jahn; Rowi, Beekman; Zeeland, de Recht Capella, Hoch; Hagen, Hansen; Geertje, Hot'stra Beethoven, Kimpel; st. Helmuth; Assam 1, Garneren; Euoldi, Bon; de Hoop. v. d. Meer. i Warnaer G.Lzn. te Dirksland. Trekpaarden, kleine maat: Indiga vau Blauw0 Sluis van Leon Verbeek de Wit te Steenberg^1 en Cor van C. Crezee te Klundert. Trekpaarden, groote maat. Oomtesse v311 Blauwe Sluis van Leon Verbeek de Wit 'a Steenbergen. De tentoonstelling werd Woensdag (defl- tweeden dag) bezoekt door 8343 betalende be* zo-ekers. Dinsdag is ongeveer 4000 aan ea" treegelden ontvangen, -buiten d-en bijslag vo°r do trilbune. De tentoonstelling werd Donderdag bezocM door ongeveer SCOO bsJalende bezoekers, A

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 14