V -1* DE ZWEMWEDSTRIJDEN r*> «Alt 4 KRACHTSPORT DE MODERNE VIJFKAMP MAANDAG 6 AUGUSTUS 1928 VIERDE BLAD EERSTE D&G RECORD-VERBETERINGEN -lm 7^1 l\ 4 Jy, if-'- - Cm\ -I ■5 ft#- k M V'iiSL-' i - h - ËÈÈItZ PAGINA 2 GRÏEKSCH—ROMEINSCH WORSTELEN DE TWEE EERSTE PLAATSEN VOOR ZWEDEN Om 10.10 start 3e Hollander Gërard Blitz, de eerst© serie 1500 M. vrije slag heeren, De (Eerste 300 M. gaan da Amerikaan Ciapp, de Canadees Thompson en de Franscliman Taris gelijk op. De Japanner Takebayaski, die aan vankelijk wat achter raakt, sluit zich nu weer jbij de anderen aan. De Italiaan Gamhi is tot nog toe d© zwakste. Hij ia hij Olapp, di© in- ibnssehen den kop heeft genomen, een 40 meter heeft hij een voorsprong van pd.m. 25 meter oehter. Als Ciapp 760 meter heeft afgelegd, op Takebayaski, ,di© weer 5 M. voor Thomp son ligt. Ais er nog 7-hanen te zwemmen zijn, heeft Gamhi zijn laatste plaats geruild met Taris. Ciapp loopt nu hoe langer hoe meer uit, hij lapt zelfs Taris. Met een mooi© eind spurt bereikt hij ais eerste de finish, ongeveer 50 meter voot Takebayaski. w i Sr* J9_ 1500 M. vrije slag, le serie. 1. Ciapp (Ver. Staten), 21 min. 31 sec. 2. Takebayaski (Japan), 22 min. 30 2/5 sec. 3. Thompson (Canada), 22 mm 56 2/5 sec. In de 2e serie ia de Hollander de Man van de partij. Hij zwemt tegen Arai (Japan), Pe- lentin (Italië) en Lindsay (Nleuw-Zeeland), Na eenige banen voeren Aral en Porentin «en strijd om de leiding. De Man en Lindsay liggen een halve haan achter en strijden hef tig om aan de laatste plaats te ontkomen. Perentin en Arai komen zelfs een baan voor cp de Man en Lindsay. Het is intusschen hevig gaan regenen en eenige Duitscha collega's ach ter ons sputteren heftig dat men de perstri bune niet overdekt gemaakt heeft. Het is inder daad geen doen. Onze bloc-notes worden tot pap en de schrijfmachines worden haastig op geborgen. Ars er nog 7 "banen te zwemmen Zijn heeft de Man zich van Lindsay los ge maakt, terwijl Aral eenige meters voorsprong op Perentin heeft gekregen. De Man zwemt: uitstekend* hij vergroot zijn voor sprang op' Lindsay onder aanmoedigingen der Hollan ders voortdurend/ doch zijn achterstand' be draagt 2 banen op Perentin, zoodat deze Veel! te groot is om in te. halen. Arai eindigt al» eerste eenige meters voor Perentin, terwijl de Man als derde met 25 M. voorsprong voor Lind say eindigt.. 1500 M. vrije slag, 2e serie. L Arai (Japan); 21 min. 35 2/5 sec.; 2. Perentin (Italië) 21 min. 42 2/5 sec.; 3, de Man (Holland) 23 min. 31/5 see. Aan de deTde serie nemen, deel: Antos (Tsjecho-Slowakië), Ruddy (Amerika) en K. K. Takaigchi (Japan). De Tsjech raakt al direct achter, terwijl de Japanner zich van eenige meters voorsprong op Ruddy verzekert. Qp de helft vaat de baan is de verhouding nog steeds zoo, de achterstand van Antos wordt allengs graoter. Takaigchi zwem* echter veel gemakkelijker dan Ruddy, die leelijk met zijn lichaam begint te draalen, hetgeen op vermoeidheid wijst Waarom deze zich echter zoo inspant, ia ons «en raadsel, want zijn. voorsprong op den Tsjeech is van dien aard, dat hij zich zonder moeite als tweede kan plaatsen en dus in de finale kan komen. Taikaigobi vergroot zijn voorsprong, hoe lan ger hoe meer; hij eindigt na een schitterende eindspurt mat een veTschil van bijna 40 M. op Ruddy en van 100 M. op Antos. Uitslag 1. Takaigchi (Japan) 21 m. 20 4/5 sec.; 2. Ruddy (Amerika) 22 min. 12 sec.; 3. Am tos (Tsjecho-Slowakië) 22 min. 49 sec. De Japanner heeft dus totnogtoe den Besten tijd gemaakt. Daarna worden de voorbereidingen getroffen voor den water-polowedstrijd HongarijeArgen tinië. De publieke belangstelling is nog steeds be droevend. Om precies 12 uur gaan de spelers te water. De wedstrijd wordt gespeeld onder leiding van den Holland'schen scheidsrechter C. Minne Jr. De partijen zijn als volgt cpgesteld. Hongarije. Ivady, Halasi. Ropere Morean. Argentinië. Barta, Keseru II. Ho man n ai. Pertesi. Keseru I. Bistoletti Uranga. Bustamenti. Purques. Feyes, Het begin is voor de Argentijnen, doch Ho- mannal maakt zich handig vrij, zwemt op, doch schleit tegen dé lat. Hen Argentijn wordt het water uitgezonden en de Hongaren weten hun numerieke meerderheid, direct in een doel punt uit te drukken. De Hongaar Pertesi zwemt op; doch schiet tegeu de lat. Keresu I herhaalt hetzelfde spel, doch doet het beter. Keurig opzwemjmemd maakt hij de tweede goal voor Hongarije. De Hongaren zijn sterk in de meerderheid en maken al heel gauw door Homannai het derde doelpunt. Uit een prachtworp maakt Keseru I de vier de goal. De Argentijnen zijn veel zwakker, zij kun nen het niet verder dan de helft brengen. Per- zeti voert de scovs tot 51 op. De Argentijn Pasquea schiet van de helft ever. De Hongaar- eche keeper pluougt goed. Het leder belandt ma eenig «amensael bij Keseru I, die het zesde doelpunt maakt. Kort daarop maakt dezelfde speler 7.. De Argentijnen laten de Hongaren dikwijls ongedekt, hetgeen zich spoedig wreekt door een goal van Halasi; direct daarop ge volgd door de negende van Pertesi, waarna de rust intreedt. Ook na hatf time wordt het een spel van kat en muis. Keseru II brengt den stand op 100. Homannai op Kt0. De zwakke Argentij nen hebben het met de loting tegen de Euro- peesche kampioenen wel slecht getroffen. Een straf worp voor da Hongaren wordt door Keseru II in een doelpunt omgezet, waarmede hij het dozijn vol maakt. Nog is het niet genoeg, vindt Halasi, en hij laat Bustamenti voor de 13e maal vissehen. Als Keseru I den stand op 140 gebracht heeft, komt het einde van deze zeer eenzijdige partij. De jury bij, den zwemwedstrijd. 1500 M. vrije slag„ 4e serie. Zorilla (Argentinië) 22 min. 211/8 sec.; 2. Ault (Canada) 22 min. 55 4/5 sec. De 5e serie heeft toevalligerwijze de besten der besten tezamen gebracht, Arue Borg (Zwe den). Crabbe (Ver. Staten), Charlton (Austra lië), Handschunracher (Duttschlamd en Tamse (Philippijnen) komen hier aan de start. Eerst een vaJsche start doordat Blitz schiet voordat hij door „Attention" gewaarschuwd heeft. Bij de goede start gaat Arne Borg er direct tussohen uit. Hij ligt spoedig een 10-tal meters ep Charlton en Crabbe, welke laatste gelijk op gaan. Handschuhmacher ligt daar weer een stuk achter terwijl Tamse geheel achteraan komt. Op de helft van de baan heeft Arne Borg zija voorsprong vergroot terwijl Crabbe en Charlton nog steeds een hevig duel voerem, Handschumaeher is nog meer achter- geraakt terwijl Tamse „nergens" 1». Ook na 1000 M. komt In dezen stand geen verande ring. Als er nog 7 banen door Arne Borg, Crabbe en ChaTlton te zwemmen zijn ligt Hamcb- Schumacher 2 banen en Tamse 4 banen achter. 150 M. voor de finish liggen Crabbe ea Chalton nog kop aan kopt Dan gaaf Charlton ongeveer 1 M. voor. Arne Borg zwemt rustig verder en eindigt onbedreigd als eersite ter wijl er tusscben Charlton en Crabbe een hevig duel voor de 2e plaats geleverd wordt dat 'ten gunste van Charlton eindigt. 1500 M. vrije slag, 5« serie. 1. Arne Borg (Zweden) 20 min. 141/5 sec.; 2. Charlton (Australië) 20' min. 17 2/5 sec.,; 3. Crabbe (Ver. Staten) 20 min. 17 4/5 eec. Om 4.10 vangt 450 M. vrije slag voor dames aan. In de eerste serie starten: Bedford (Zuitt- Afrfka), Sohönemais (Dultschland), Noresius (Ver., Staten), Stewart (Engeland), Ledoux (Frankrijk) en Baumeister (Holland). Norelius neemt direct de leiding. Zij loopt gelijdelijk uit met aanvankelijk Baumeistar ais 2e en Stewart als 3e. Op de helft van de baan loopt Stewart uit en passeert Baumeister. Norelius bereikt met een Hinken voorsprong de finish terwijl Stewart weer een stuk op Baumeister voorligt. Uitslag: 1. Norelias (Ver. Staten) 5 min. 45 2/5 sec. waarbij; zij! haai- eigen. Olympisch en haar eigen, wereldrecord heeft verbeterd; 2. Stewart (Engeland) 8 min. 121/5 see.; 8. Baumeister (Holland) 6 min. 28 2.T5 sec. In de 2e serie starten Kennie (Zuid-Afrika), Tanner (Engeland), Ut Gary (Ver. Staten), Lehman (Dultschland), Bavey (Australië) esa Hoty (Frankrijk)'. Ook hiér gaat een Amerikaansohe spoedig aan het hoofd' op een 5-tal meters gevolgd doer Tanner, die een hevig duel voert met Davey. Uitslag 4'0O M. vrije slag, dames 2e serie. Mc. Gary (Ver. Staten) 6 min. 4 3/5 eec.; 2*. Tanner (Engeland) 8 min. 11 sec.; 3. Davey (Australië) 6 min. 12 sec. De 3e serie bestaat uit: Mieier (Nieuw- Zeerand, Löwy (Oostenrijk), Lindberg (Fin- land) en Mc Kim (Ver. Staten). Natuurlijk gaat ook hier weer een Ameri kaansohe aan het hoofd. Mc Kim ligt weldra eenige meters voor. Van lieverlede vergroot zij haar voorsprong terwijl Miller en Löwy gelijk opgaan. De Finsche Lindberg raakt ver achter. Als. er nog 100 M. te zwemmen zijn, vechten Miller en Löwy nog steeds om de 2e plaats. Zij loopen beiden zelfs op Mc Kim in. Miller bereikt echter een 2-tal meters eerder de finish dan Löwy terwijl Mc Kim eerste blijft. Uitslag 400 M. vrije slag, dames 3e serie. 1. Mc. Kim (Ver. Staten) 6 min. 10 sec.;" 2. Miller (N.-ZeeTand 6 min. 16 4/5 sec.; 3. Löwy (Oostenrijk) 6 min. 20 sec. De 4e serie wordt door «ie Hollanders vol spanning tegemoet gezien want hier start Braun (Holland) zoomede Mayne (Engeland), Van der Goes (Zuid-Afrika) en Erkens (Duitschiand. Na de eerste baan heeft Braun den kop terwijl Van der Goes vlak achter haar ligt. Deze loopt echter in en zij keer en tegelijker tijd. Dan. is Marietje weer spoedig 1 M. voor. Johny Weismuller, de AmerikaanseRe zwemkampioen. Zij wordt luide door haar landgenooten aan gemoedigd en vergroot 150 M. voor de finish haar voorsprong. Intusschen Is Mayne niet ongevaarlijk komen opzetten. Zij zakt echter spoedig weer af. Braun loopt nu ziemderoogen uit én zet 25 M. voor de finish de eindspurt In. Onbedreigd bereikt zij het eindpunt Uitslag 400 M. vrije slag dames 4e serie.. 1. Braun (Holland) 5.53 1/5 sec. die daarme de het Ned. record verbeterde) 2. Van der Goes (Zuid-Afrika) 6 min. 3 3/6 sec.; 3. Mayne (Engeland) 6 min. 10 4/5 sec. Om 5 uur begint de polo-wedstrijd Tjsecho- SlowakijeEngeland. De zeventallen zijn als voflgt samengesteld! Tjsecho-Slowakije: Busek. Getreuer Epstein Svehea Steiner Schmuck Scliuiz Peter Temme Hatfield Budd Ablett Radmilovic Beaman De wedstrijd staat onder leiding van den Amerikaan J. Buddy. De eerste aanval is voor de Engeischen. De Tjsechische keeper redt echter uitstekend. Bij een aanval der Tsjechen gaat de bal naast terwijl kort daarop de Engeischen overschie ten. Het spel gaat gelijk op, beide doelen zijn beurtelings in gevaar. Doch spoedig krij gen de Engeischen de overhand. Zij weten echter nog geen doelpunt te maken. Na eenl- gen tijd maakt Beaman het eerste doelpunt voor Engeland. Het flutten van den Amerikaan Ruddy is buitengewoon slecht en ontlokt veel protest, Met 10 voor Engeland komt de rust. Direct na halftime ontstaat een corner op het Engelsche doel die echter niets oplevert. Het spel blijft een tijd op het middenveld doch wanneer Radmilovic den bal krijgt weet hij met een schitterend schot den stand op 2—0 Arne Borg winnaar in de 1500 Meter. voor Engeland te brengen. Spoedig verkleint Tsjecbo-Slowakije den achterstand door een houdbaar schot van flinken afstand van de hand van Schmuck. Kort daarop maakt dezelfde speler nog een goaL Het fluiten van den scheidsrechter wordt hoe langer hoe' slechter en wordt begeleid door het publiek. Uit een schermutseling brengt Radmilovic den stand op 32 en weldra verhoogt bij op dezelfde wijze de score tot 42. Een leder is verheugd als dan spoedig het einde komt want door de slechte leiding ont aardde deze wedstrijd in ruw spel. Frankrijk. De opstelling is als volgt: Spanje Jimenez Corral Sabata Figa Puig Bori Cruekis Folguera Jimenez Corral, Majo Hernandez, Trigo Ser-ano O Triboullet Cuvelier Vandeplancke Padou Thevenon Bueteil Dujardin Frankrijk De leiding berust bij den Hongaar Speisiggez. De Spanjaarden hebben tegen de Olympische kampioenen van 1924 niet veel in te brengen. Vlak na elkaar maken Vandeplancke en Padou een goal, zoodat de stand 2—0 voor Frankrijk is. De Spaansche keeper krijgt dan weer eenige moeilijke schoten te verwerken, betgeen hij schitterend doet. Een enkele uitval der Span jaarden levert niets,, op. Padou wordt dan we gens trappen het water uitgestuurd. Ais de rust intreedt heeft Spanje ofschoon met 7 man tegen 6 spelend geen kans gezien een tegenpunt Ie maken. Deze wedstrijd heeft overigens een heel wat aangenamer verloop dan de vorige, het geen wel voornamelijk aan den scheidsrechter, den Hongaar Speisigger te danken is, die er een buitengewoon goed oog in beeft en niets onbe. straft laat. Na bet draaien gaat bet spel een tijd gelijk op. De Spanjaarden zien maar geen kans een goal te maken. Integendeel de Fr an ach man Vandeplancke trekt er tusschen uit en maakt Frankrijk's deTde goal. Pardou mag nu het water weer in hetgeen dus een nog grootere meerderheid voor de Fxanschen beteekent, die dan ook sgoèdig door middel van Triboullet den stand cp 49 brengen, waarmee dek het einde komt. MIDDEN B-GEWICH1 A, Rleger (Duitschiand) won op punten van R. Gaupseth (Noorwegen) 13; E. Hansen (Denemarken) toucheerde J. Galuska (Polen) 03; J. H. Helm (Holland) toucheerde M. Studer (Zwitserland) 03; O. Pellinen (Fin land) toucheerde O. Pohla (Estland) 03; E. Szala (Hongarije) won op punten van J. Vavra (Tsjecho-Slowakië) 13; K. Petersons (Let- rijk) 03; I. Moustafa (Egypte) won op pun- N. Appels (België) toucheerde E. Clody (Frank- land) toucheerde B. Juhusz (Joego-Slavië) 0—3; ten van A. Chefik (Turkije) 03. ZWAARGEWICHT. J. Urban (Tsjecho-Slowakië) toucheerde J. Simonis Holland) 03; A. Donatie (Italië) toucheerde G. Colpaert (België) 0—3; G. Gehring (Duitschiand) won door touché van S. de Lanfrancbi (Frankrijk) 03; A. Svej- nieks (Letland) toucheerde J. A. Briela (Ar gentinië) 03; M. Mehmed (Turkije) toucheer de E. Larsen (Denemarken) 03; E. Wiesber ger (Oostenrijk) toucheerde I. Mohammed Soubhi (Egypte) 0—3; H. E. Nijström (Fin land) toucheerde R. Badö (Hongarije) 0—3. BANTAMGEWICHT- G. Gozzi (Italië) toucheerde P. Mollin (Bel gië) 0 3; A. Ahlfors (Finland) won op pun ten van A. Aria (Frankrijk) 1—3; J. Maudr (Tsjecho-Slowakië) won op punten van J. L. van Maaren (Holland) 1—3; H. Andersen (Denemarken) won door touché van E. Pütsep (Estland) 0—3; K. Leucht (Duitschiand) won op punten van S. Matinsen (Noorwegen) 18. De uitslagen waren: Vedergewicht. E. M. Salm (Turkije) toucheerde B. Esteves Aranjo (Portugal) 03. V. Wdll (Esthland) toucheerde A. Kamel (Egypte) 03. K.Karpathy (Hongarije) won op punten van F. Kratochvil (Tejecho Slowakië) 0—3. E. Steinig (Duitschiand) won op punten van J. Dillen (België) 13. A, Meier (Denemarken) toucheerde R. Bey Partellas (Argentinië) 0—3. E. Malmberg (Zweden) won op punten van A. Toivola (Finland) 13. Lichtgewicht. E. Vesterland (Finland) won réglementair van K. Petersen (Noorwegen) (niet opgekomen) 1—3. L. Keresztes (Hongarije) toucheerde W. B. Hassop (Holland) 03. E. Sperling (Duitschiand) toucheerde F. Jansens (België) 03. I. Tayer (Turkije) won reglementair van O, Kapp (Esthland) 03. R. Blasqea (Polen) toucheerde K. H. F. Pet- terson (Zweden) 03. Midden A-gewicht. V, A, Kokkinen (Finland) toucheerde. A. Wah zer (Argentinië) 03. F. Haala (Tsjecho Slowakië) toucheerde I. V« Johansson (Zweden) 03. L. Papp (Hongarije) toucheerde J. Saeneii (België) 03. A. Kusnets (Esthland) toucheerde F. Palkte vic (Joego Slavië) 0—3. J. Jacobsen (Denemarken) won door touch? van E. Bonassin (Italië) 0—3. Cb. Nouri (Turkije) toucheerde O. Frey (Zwitserland) 03 Midden B-gewicht. A. Prieger (Duitschiand) toucheerde J. Ga» luska (Polen) 03. E. Hansen (Denemarken) won reglementair van R. Gaupseth (Noorwegen) 03. O. Pellinen (Finland) won reglementair van M. Studer (Zwitserland) 03. O. Pellinen (Finland) toucheerde K. Peter, son (Letland) 0S. O. Pohla (Estland) ®on op punten van Helm (Nederland) 1—3. E. Clody (Frankrijk) won op punten van E. Szala (Hongarije) 03. N. Appels (België) won door touché van Jj Pa/vra (Tsjecho-Slowakië) 0—3. ZWAARGEWICHT. J. R. Svensson (Zweden) toucheerde J. Simo nis (Nederland) 03. J. Urban (Tsjecho-Slowakië) toucheerde A, Donatie (Italië) 0—3. R. Badö (Hongarije) toucheerde A, Svejnicks (Letland) 03. G. Gehrine (Duitschiand) won door touch? van M. Me'hmen (Turkije) 03. H. E. Nyström (Finland) won op punten van E. Wiesberger (Oostenrijk) 0—3. BANTAM-GEWICHT. Vierde rondeE. Zamibory (Hongarije) won op punten van A. Ahlfors (Finland) 1—3; J, Mandr (Tsjecho-Slcwakije) won op punten van G. Gossu (Italië) 13; O. Limdeloew (Zweden) won op punten van H. Andersen (Denemarken)] 1 3; E. Pütsep (Estland) won op punten van K. Leucht (Duitschiand) 13. VEDERGEWICHT. E. Quaglia (Italië) toucheerde M. E. Saint (Turkije) 03; V. Wali (Estland) toucheerde K. Karpathii (Hongarije) 03; E. Malmberg (Zweden) toucheerde A. Meier (Denemarken)] 0'3; E. Steinig (Duitschiand) won op punten van A. Toivola (Finland) 13. N.B. Wij vestigen er de aandacht op, dat de wedstrijden morgen, niet zooals het programma! vermeldt om 1 uur, doch om 6 uur worden voortgezet. "S Gisteren is het laatste onderdeel van den modernen Vijfkamp gehouden. Het bestond uit een cross country te paard in de omgeving van Oud-Leusden, over een traject van 4000 M. De uitslag hiervan was: 1 Berg (Zweden). 2 Hax (Duitschiand). 3 Simonetti (Italië). 4 Avellan (Finland) 5 Lindman (Zweden). 6 Tonnet (Nederland). 7 Hains (Amerika). 8 East (Engeland). 9 Gampe (Tsjecho Slowakië 10 Torquand Young (Engeland 11 Kettunen (Finland). 12 Kahl (DuitseNand). 13 Mallysko (Polen). 14 Thofelt (Zweden). 15 Petrillo (Italië). 16 Filotas (Hongarije), 17 C'rémon (Frankrijk). 18 Lampola (Finland) 19 Jensen (Denemarken). 20 Cumont (België). 21 Coche (Frankrijk). 22 Hölter (Duitschiand). 23 Vannerom (België). 24 Pasma (Nederland). 25 Goodwin (Engeland). 26 Olsen (Denemarken). 27 Koprowski (Polen). 28 Van Rhijn (Nederland). 29 Pagnini (Italië). 30 Schebal (Tsjecho Slowakië) 81 Newman (Amerika). 32 Freitas Branco (Portugal). 33 de Ie Court (België). 84 Ruzicka (Polen). j 35 Le Vavasseur (Frankrijk), 86 Szelestowski (Polen). 37 Mavo (Amerika). De einduitslag van den Vijfkamp J«:' 1 Thofelt (Zweden). 2 Lindman (Zweden), 3 Kahl (Duitschiand), 4 Berg (Zweden). 8 Hax (Duitschiand). 6 Torquand Ycmuag (Engeland). .7 Tonnet (Nederland). 8 Hölter (Duitschiand), 9 Van Rhijn (Nederland). :10 Jensen (Denemarken). 11 Pagnini (Italië). 12 Mallysko (Polen). 13 Kettunen (Finland). 14 Olsen (Denemarken) 15 Newman (Amerika), 16 Avellan (Finland), 17 Petrillo (Italië). 18 Simonetti (Italië). 19 May (Amerika). 20 Hains (AmeTika). 21 Lampola (Finland), 22 Goodwin (Engeland). 23 Filotas (Hongarije), 24 Pasma (Nederland). 25 East (Engeland) 26 Szelestowski (Polen). 27 de le Court (België). 28 le Vavasseur (Frankrijk). 29 Coche (Frankrijk). 30 Ruzicka (Tsjecho Slowakië). 31 Freitas Branco (Portugal). 32 Vannerom (België). 33 Crémon (Fanrkrijk). 34 Koprowski (Polen). 35 Schebal (Tsjecho Slowakië). 36 Cumont (België). 37 Gampe (Tsjecho Slowakië). Jhr. Bosch tan Drakensteijn, de bekende teJIandsche sprinter, Ji4(J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 14