C DE WIELERWEDSTRIJDEN. DE ZEILWEDSTRIJDEN. De helpende hand MAANDAG 6 AUGUSTUS 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 2 f» ALLE NEDERLANDERS IN DE DEMI-FINALES. DE TANDEMWEDSTRIJDEN. >V DE LAATSTE DAG DER VOORWEDSTRIJDEN. DE 8-METERS. DE 6-METERS doelmatige advertentiëfl Braun (Holland), Mayne (Engeland), en Tan ner (Engeland). Mc. Kim gaat aan liet hoofd op eenige meteTS door Braun en Mayne gevolgd. Mayne passeeTt weldra Braun, terwijl Tanner achteraan komt. Op de bolit van de haan gaat Braun onder aan houdend gejuich Mayne voorhij. Zij gaat thans zelfs op Mc. Kim af. Bij het laatste keerpunt draait zij gelijk met de Amerlkaansche. De Hollanders hebben thans ook hun strijdkreet, met „één, twee, drie hup Marie" wordt Braun aangemoedigd. Onder enorm spektakel van het publiek ontstaat op de laatste 50 M. een geweldige strijd tusschen Mc. Kim en Braun. En zoowaar, op het laatste nlppeTtje weet de Hollandsche na een formidable, einds- punt vóór de Amerlkaansche aan te tikken! Het publiek brengt Marietje Braun nu een geweldige ovatie. 400 M. vrije slag, dames, demi-finale, 2e serie: 1. Braun (Holland), 5 min. 34 3/5 sec.; 2. Mc. Kim (Ver.Staten), 5 min. 55 sec.; 3. Mayne (Engeland), 6 min. 9 sec. Het is nu wel heel aardig dat onze landge- noote eerste in haar serie werd en hedenmid dag zelfs een beteren tijd maakte dan Norelius doch tactisch gezwommen was het niet. Immers do eerste drie van iedere serie komen in de finale en had Braun dus verstandiger gedaan zich wat meer voor de finale te sparen, die morgen reeds plaats vindt. Dat is trouwens de algemeeue tactiek. Maar niettemin pleit het voor de fightingspurt van de Rotterdamsche. Laten wij hopen dat het haar vorm van morgen niet zal beïnvloeden. Het zwemprogTamma is hiermede voor van daag afgeloopen en Testen ons nu nóg eenige polowedstrijden. Begonnen wordt met Holland- Zwitserland. HOLLAND—ZWITSERLAND 11—1. Om 3.50 gaan de volgende zeventallen te water: Holland. van 01st V. Silfhout K. Kohier v. Senus Leenheer Scholte J. Kohier Moref Brochon Mermoud Hürlimann Schmalz Hüttenmoser Wyss Zwitserland. De wedstrijd staat onder leiding van den Hongaarschen scheidsrechter Dt. Z. Belesznay. Het begin is voor de onzen: v. Senus zwemt van achter op, hij schiet doch de hal gaat over. Dan herhaalt van Silfhout hetzelfde doch zijn schot ketst tegen de lat. Dan probeert J. Kohier het eens doch ook nu zonder resultaat. Een oogenblik later plaatst deze speler hij Leenheer, die achterwaarts in schiet. De bal komt Via de bovenlat op of over de doellijn. Dit is van onze plaats af niet te zien. Doch hoe het ook zij de scheidsrechter geeft, oider protest der Zwitsers, goal zoodat Holland met 10 leidt. Bij een daarop volgenden aanval der Zwitsers brengt K. Kohier redding. Een schot van zijn neef J. Kohier levert niet op. Silfhout, die, evenals v. Senus, opgezwommen is plaatst bij den laatste die echter in handen van den keeper schiet. Uit een vrije worp plaatst v. Senus hij Leenheer die ineens inkogelt en het is 20 voor Holland. Een keurig doelpunt! Weer zwemt v. Senus op doch ook nu belandt de bal in keeper's handen. Als J. Kohier een 10-tal meters van het doel den bal in handen krijgt maakt hij een slinksche beweging of hij hij een medespeler plaatsen wil doch inderdaad verrast hij den keeper door een zuiveT schot op doel te lossen. De bal verdwijnt in den boven hoek en het is 30. Van Silfhout buit dan weer zijn snelheid uit door een rust op het Zwitsersche doel te onder nemen, Hij nadert dit tot op een halveq, meter doch Schmalz grijpt tijdig in. Ook een goed schot van Leenheer wordt door hem keurig ge stopt- Do Zwitsers ondernemen dan weer een van hun weinige aanvallen, welke echter door v. Senus onderbroken wordt. Met 30 voor Holland treedt de rust in. Na de hervatting is Zwitserland aanvankelijk in de meerderheid. Mermond zwemt op. J. Kohier kan hem niet meer inhalen, de Zwitser- lost een schot in den hoek en Zwitserland maakt het eerste tegenpunt. Als J. Kohier een goed achterwaartsch schot lost kaatst de hal van keeper's handen terug bij Leenheer die onhoudbaar den stand op 41 brengt. Kort daarop worden Scholte en Hiirlimann het water uitgestuurd omdat zij zich ontijdig verplaatsten. Leenheer is echter oorzaak dat zij weer spoedig mee mogen doen door uit een voorzet van J. Kohier Holland's vijfde doel punt te maken. Dezelfde speler maakt kort daarop, terwijl hij op de 2 M. lijn ligt uit een voorzet van Scholte heel handig de 6e goal. Onze voorhoede gaat hoe langer hoe beter samenspelen dat tot gevolg heeft dat J. Kohier 2 keer achter elkaar Schmalz laat visschen zoodat de stand 81 wordt. H, v. Senus trekt er dan weer eens tusschen uit. Hij wordt echter op 2 M. van het doel, zon der In het bezit van den bal te zijn, onderge duwd. Een strafworp is het gevolg en de ge- boorte van Holland's 9,e doelpunt is een feit. Dan noteeren wij ais bizonderheid een aan val op ons doel, die echter op niets uitdraait. Onze jongens vinden het blijkbaar nog niet genoeg. K. Kohier zwemt op, plaatst bij zijn neef Jacques, die de score op 101 brengt terwijl ten slotte v. Silfhout na een keurige rush het elfde doelpunt maakt. Direct daarop is het tijd, er wordt zelfs niet meer uitge- zwommen. Deze overwinning, hoe schoon zij ook is, is natuurlijk geen maatstaf voor de kracht 'der Hollanders. Hun tegenstamders waren te zwai óm een oordeel over de capaciteiten onzer land- genooten te kunnen vellen. Morgen tegen de Engelschen kan dit pas het geval zijn. Het zal een zware dobber worden BELGIë-IERLAND 11—1. Al spoedig wordt een Ier het water uitge- '.on den omdat hij een tegenstander olntijdlg »nderdnwde. Daar dit binnen de 4 M, lijn ge-- schiedt wordt dit met een strafworp gestraften dalissart maakt België's eerste goal. Het blijkt al spoedig dat de Ieren geen partij voor de sterke Belgen zijn. Aanvankelijk ont komt het doel van Ierland op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring, want tot 4 maal tóe vlak achter elkaar schieten de Belgen tegen de lat. Doch dan vinden onze Zuiderburen het welletjes en maken door middel van Ooppieters het tweede doelpunt. Dan volgt het eerste schot der Ieren, dat echter naast gaat. Goed opzwemmend plaatst Blitz handig bij Coppieters die geen moeite heeft de score op 30 te brengen, terwijl dezelfde speler kort daarop Moore voor de vierde maal laat vis schen. De scheidsrechter is verbazend slecht en schjjnt van polo-trucs nooit gehoord te hebben. Hij laat zich beetnemen door de Belgen, die zich, zoodra de bal hen in een moeilijke positie bereikt, laten zakken. Onvoorwaardelijk krijgen zij dan een vrije worp. Dit is een van de rede nen waaraan de Ieren hun groote nederlaag te danken hebben. Voor de rust weten B'litz en de Pauw ieder nog een-maal te scoren zoodat er met den stand 60 gedraaid wordt. Direct na de hervatting redden de Ieren de eer wanneer Mc Clure van de helft van het veld een goed schot lost, waarop Br an deleer niet verdacht is. Door de onkunde van den scheidsrechter krijgen de Beigen voortdurend vrije worpen. De Ieren spelen weliswaar wat ruw, doch fair, terwijl onze Zuiderburen door hun geraffineer de trucs den referee steeds om den tuin leiden. Het is te betreuren dat de Belgen, die met behoorlijk spel even gemakkelijk hadden kun nen winnen, zich door dergelijke unfaire trucs laten verleiden. Er gaat een ironisch gejuich op als de scheidsrechter 't keer achter elkaar den Ieren, waarschijnlijk als compensatie, vrije worpen geeft. Als Moore uit gezwommen is, schiet Bauwens In het leege doel- en het is 71. De achtste goal wordt door Coppieters gemaakt en de negende door Bauwens. De Pauw krijgt dan een strafworp te nemen, waardoor de stand 101 wordt, terwijl Malis- sart tot besluit het elfde doelpunt maakt, waar mede het einde komt. MALTA- LUXEMBURG 3—1. Van Malta wisten wij alleen dat er aard appelen en Malthezer Leeuwtjes vandaan komen, doch dat er ook polo gespeeld wordt was ons onbekend. Wij prefereeren hun aard appelen boven nun polo, want dit was niet veel zaaks. Nog minder stond het spel der Luxem burgers op internationaal peil. Het vertoonde spel was ongeveer gelijk aan dat van zwakke 2e klassers in ons land. Het eerste goede schot van Luxemburg wordt gestopt, doch een tweede van de hand van N. Standt leveit een doelpunt op. Malta maakt echter door middel van Bonavia gelijk. Luxemburg is in de meerderheid, doch door onbesuisd schieten weten de spelers dit niet in doelpunten uit te drukken. Voor de rust weet geen der partijen meer te scoren, zoodat met gelijken staHd gedraaid wordt. Na de hervatting wordt Magri ongedekt ge laten en hij heeft geen moeite Malta de leiding te bezorgen. De Luxemburgers zetten er thans alles op om gelijk te maken, doch Fortuna is niet met hen. Verschillende schoten gaan rakelings naast of tegen de lat. Een corner op het Luxemburgsehe doel levert niets op. De keeper blijkt de spelregels niet te kennen, want als Darmanin de corner zelf neemt veronderstelt hij dat de Malthezer zal schieten en stelt zich daarnaar op. Dit niet voldoende kennen der spelregels was trouwens hij de meeste spelers van heide partijen waar te nemen. Het was dikwijls vermakelijk om te zien hoe scheidsrechter Blitz moeite deed om door gebaren den partijen hun overtre dingen kenbaar te maken, hetgeen wel wat op college-geven voor doofstommen geleek. Het slot komt met een rush van Vella, die deze met een schot besluit, waaruit een goal ontstaat en met 3I voor Malta komt het einde van dezen weinig toteressanten wedstrijd. DE WEDSTRIJDEN VAN MAANDAG. In de finales 1500 M. vrije slag heeren en 400 M. vrije slag dames, die Maandagmiddag worden verzwomimen, komen de volgende deel- nemers(sters) uit 1500 M. VRIJE SLAG HEEREN. Ault (Canada), Am Borg (Zweden), Ruddy AVer. Staten), Zorilla (Argentinië), Charlton (Australië) en Orahbe (Ver. Staten). 400 M. VRIJE SLAG DAMES. Van der Goes (Zuid-Afrika), Stewart (Enge land), Norelius (Ver. Staten), Tanner (Enge land), Mc Kim (Ver. Staten) en Braun (Hol land). Voor de 2e ronde waterpolo staan de vol gende wedstrijden op het programma België Dultschland, FrankrijkMalta, Engeland 'Holland en Ver. StatenHongarije. Zus Braun (zwemmen) Te half 8 wérden Zondagavond de op Zater dag zoo ontijdig beëindigde wedstrijden voort gezet maar nu gelukkig onder betere omstan digheden. Nog waren de trams vol van lieden, die den afloop van den Maratonloop hadden af gewacht of andere voerden weer nieuwe mas sa's, die voorloopig echter nog niet zoo groot waren, naaT de sportarena, die tegen achten ongeveer voor een kwart gevuld was. DE SPRINTRITTEN. De Zaterdag door bandenpeeh mislukte se rie van Mazairac werd nu als eerste gereden. 3e. Serie: 1. Mazairac (Ned.) laatste 200 M. in 13 sec.; 3. Cozens (Eng.) 1 lengte, Mazairac reed zeer tactisch; ging in de tweede bocht naar de hel voorop en won royaal. Ie. repêchage: 1. Knabenhaus (Zwitserland) 14 1/5 sec.; 2. Juillet (Chili). 4e serie: 1. Standen (Australië) 13 1/5 sec.; 2. Seveirgnini (Italië) half inch. 2e. repêchage: 1. Malvassi (Arg.) 13 3|5.; Se- vergnini (Italië) handdikte. Op het laatst wierp de Argentijn zich met een krachtige coup de pedale naar voren en won schitterend. 3e. repêchage: 1. Kotszutski (Polen) 12 4j5 sec.; 2. Donnelly (Ierland). 4e. repêchage: 1, Cozens (Eng.) 13 sec. Tweede werd een onder nummer 95 rijdende, maar niet in heit program vermelde Spanjaard, Finale repêchage: Hierin startten Kotszuts ki (Polen), Malvassi (Arg.), Cozens (Eng.) en Knabenhaus (Zwitserland). De Pool ging met een aan den kop en bleef daar; in de eind sprint werd hij ernstig bedreigd door den Ar gentijn, die met een banddikte de baas bleef. 1. Malvassi 12 4|5 sec.; 2. Koszutski. De kwart-finales: 1. Bernhardt 13 2|5 sec.; 2, G. van Massenhove (België). De eindspurt was zeer spannend en met een gering verschil ging de Duitschers als eerste over. 2e. Hierin startte Mazairac tegen Standen, die van onzen landgenoot de voorkeur kreeg bij het nemen van den kop. Er werd weer sterk gebalanceerd. Plotseling zette de Australiër reeds vroeg zijn sprint in, maar Mazairac hield goed bij; prachtig bleef hij aan het wiel van zijn tegenstander hangen, in de laatste bocht kwam hij met Standen gelijk liggen, en in een vinnige eindspurt wist hij, zij het met gering verschil te winnen. 1. M a z a i r a c; 2. G. Standen. 2e. Deze rit werd gemakkelijk door Beaufraud gewonnen op Malvassi. 1. Beaufraud (Fr.) 13 2]5 sec.; 2. G. Malvassi (Arg.) 3e. Hierin reed F. Hansen tegen Koszutski. De kampioen-tijdrijder wist ook dezen nieuwen rit overtuigend te winnen, al gaf de Pool het hem geenszins cadeau. 1. F. Hansen (Detfëri) 13 1|5 sec.; 2. G. Kos zutski (Polen.) DE TIJDRITTEN. Hierna vingen de tijdritten over 1 K.M. aan, een tamelijk eentonig werkje. Spoedig krijgen do Hollandsche supporters reeds kans hun man jhr. Bosch toe te juichen, In zijn bekenden goeden rit gaat onze kranige veteraan over de baan en zijn snelle gang doet een goeden tijd verwachten. Wie geen chrono meter heeft moet wachten op de bekendmaking door de megafoon. Als dit geschiedt verneemt men, dat de snel heid groot is geweest. Bosch heeft den K. M. in 1 min. 15 1|5 sec. gereden. Yoor den het eerst gestarten Frauschman is echter 'n snellere tijd namelijk 15 sec. bekend gemaakt, zoodat onze man voorloopig do tweede plaats bezet. Later echter wordt hekend gemaakt, dat dit een vergissing is geweest en dat de tijd 1.16 was. Weer even hoop, die grooter wordt naar mate de volgenden allen 'n veel langeren tijd maken. Zou de tijd van Bosch onaangetast blij ven? Maar daar ziet men Hansen aan het werk, ook zonder chronometer voelt men dat hier een crack bezig Is. Met een felio vaart gaat de Deen over het cement en het publiek op de staantribunes, de fijnproevers, hebben het al in de gaten. Sportiviteit hoven alles, en dus juichen ze den kranigen renner, die geen oogenblik verslapt, krachtig toe. Donderend ap plaus krijgt de Noorderling en als zijn tijd be kend wordt, 1.14 2/5, davert het tusschen de ronding der Stadionmuren. Nog twee moeten er rijden, maar die maken het, roch den Deen, noch onzen man lastig- De resultaten zijn: Dayen (Fr.) 1.16; Aerts (België) 1.18 3/5; Jhr. Bosch van Drake steyn (Nederland), 1.151/5; Einsiedel (Dultschl.) 1.171/5; Rodriguez (Arg.), 1.18 3/5; Gray (Australië), l-15 3/5; Dusika (Oos tenrijk) 1.22; Elder (Canada) 1.19; Mail- lard (Chili), 1.201/5; Kerridge (Engeland) 1.18; Donnelly (Ierland) 1.19; Cattanes (Ita lië) 1.18 3/5; Lange (Polen) 1.18; F. Hansen (Denemarken) 1.14 2/5; Faes (Zwitserland) 1.19 2/5; Gallb (Turkije) 1.22 3/5 Kampioen: W. Falck Hansen (Denemar ken), 2. Jhr. Bosch van Drakesteyn (Neder land), 3. Gray (Australië). DE ACHTERVOLGINGSRACES. Voor de eerste achtervolgingsrace over 4 K.M. kwamen aan den start de kwartetten van Polen en België. De mannen van Pilsoedski hielden goed vol, maar konden toch niet ver hinderen, dat de Vlaamsche renners een klei nen voorsprong verkregen. De Polen echter pro testeerden tegen verkeerd hellen, waarop deze serie werd geannuleerd. Later werd medege deeld, dat beiden In de kwart-finale zouden worden geplaatst. Tweede serie: FrankrijkChlii. De Fran- schen verloren spoedig een van hun mannen, maar dit belette hun niet er een flink tempo in te houden en aanstonds al een fiksch eind uit te loopen. Twee ronden voor het eind kwa men zij de Chüeenen in den rug en in de bocht voor de laatste ronde passeerden zij, 1. Frankrijk, n, gepl- Chili. Derde serie! „Engeland—-Turkije. De Turken verloren zienderoogen veld en van ploegrijden bleef er hij deze heeren, van wie er zoo nu en dan eentje eon spurt inzette, niets over. Op de helft was het pleit dan ook beslecht. 1. Engeland, n. gepl. Turkije. Vierde serie: ItaliëLetland. De Italianen behaalden geleidelijk een voor sprong, maar slaagden er niet eerder dan tegen het eind der laatste ronde, in, hun baan- genooten te passeeren. 1. Italië, n. gepl. Letland. Vijfde serie: Nederland—Zwitserland. Het werd een snelle en inspannende rit waar in de onzen zeer geleidelijk winst namen. In het midden van de vierde ronde kwam Pijnen burg te tuimelen, maar de overhlijvenden zet ten krachtig de zware achtervolging voort. Het werd echter 't allerlaaste eind voor de eind streep, dat onze mannen de Helvetiërs hadden ingehaald. Gedurende den rit werden de Oranje-renners hartelijk aangemoedigd en na het behaalde re sultaat werd onze ploeg, die bestond nit Jhr. Bosch, Pijnenburg, v. d. Horst en Jan Maas, daverend toegejuicht. 1. Nederland, n. gepl. Zwitserland. Zesde serie: DuitschlandCanada. De Canadeezen gaven keurig partij, maar moesten het tooh zij het op het allerlaatst tegen Germanie'g zonen met ruim een kwart haan afleggen. 1. Duitschland in 5 min. 16 4/5 sec.n. gepl. Canada. KWART-FÏNALES. IeBelgië-Engeland. Een fiksche race, waarin de Engelschen tegen verwachting tn- loopen op de Belgen, die gehandicapt worden door het spoedig uitvallen van een hunner. De Britten, waarhij de drie gelboeders Wyld meerijden, rijden een prachtige race In voort durend intact peloton én winnen met een halve baan. 1. Engeland 5 min. 13/5 sec. 2e Rit: Nederland—Polen. Onder luide toe juichingen gaan de onzen van start. De Polen echter zetten er zonder dat een geweldige race in, die hun de eerste ronden zelfs een geringen voorsprong bezorgt. Dan echter trekken de onzen van leer en zienderoogen loopen ze in. Het eind komt met een voorsprong van ruim een kwart baan. 1. Nederland 5,4 4/6. 3e RitFrankrijkCanada. De Canadeezen blijken wel over trapkracht te beschikken, maar door hun slordig rijden verliezen zij geleidelijk terrein. Toch is de voorsprong der Franschem niet eens een kwart haan. Mej. Gisalf die bij de finale hoogspringer. ,.»nr dames Nederland een derde plaats bezorgde, waardoor onze driekleur in een der Olympische masten werd geheschen. 4e RitItaliëDuitschland. Een mooie ge lijk opgaande race, die eèrst in de laatste ron den in het voordeel van Italië, dat langzaam aan terrein wint, uitloopt met ongeveer baa# verschil. t. Italië.- Laatste 200 M. 5.61/5. Ie Serie: NederlandOostenrijk. B. Leene en D. van Dijk vertegenwoordigen in dezen tak ons land. Als hij de sprintraces wordt er gebalanceerd. De Oostenrijkers echtef moeten den kop houden, ook na de bei blijven onze mannen achter, maar na het uitkomen van de tweede bocht nemen zij met een pracht» spurt de leiding, die zij tot het einde or/be- dreigd houden. Laatste 200 M. 12 sec. 1* Nederland, niet geplaatst Oostenrijk. 2e SerieFrankrijkEngeland. Op het rechte eind na die laatste bocht kwamen da Engelschen met een felle spurt opzetten ett wonnen met meer dan een lengte. 1. Engeland, Laatste 200 M. 121/5 sec. Derde Serie: DuitschlandPolen. De Polen gaan er meteen van door in een flink gangetje. Tot de laatste bocht lelden zij, dan zetten da Duitschers aan. Polen houdt goed hij, maaf imet een wieJengte verschil winnen de rood- banden. 1. Duitschland. Laatste 200 M. 121/5 sec. Vierde Serie: ItaliëCanada. ItaHë gaat al leen over de baan wegens niet opkomen van 1. Frankrijk. Laatste 200 M. 5.7. Canada. 1. Itaüië. Onderwijl kruisen de 8 Meters voor de start lijn. Plotseling hooren we een gekraak en een knal; de Argentijnsche 8 Meter drijft zonder mast op het water. Alweer een mast overboord. De kans voor Argentinië om in de finale te komen is daarmee verkeken. De andere zeven deelnemers binden nu den strijd met elkander aan. Frankrijk en Noorwegen hebben iets ge reefd. Het startschot valt en de beslissende race is begonnen. Zweden is het eerst weg, gevolgd door Noorwegen, Frankrijk, Holland, Engeland, Amerika en Italië. Onze „Hollandia" heeft niet zoo'n mooie start gemaakt als andere dagen. Italië gaat dadelijk overstag of, zooals een toeschouwer zeide, „gaat op avontuur uit". Noorwegen loopt dadelijk hard weg. Frankrijk is van plan de „Hollandia" af te dekken, wat haar werkelijk gelukt. Reeds spoedig heeft Frankrijk de lei ding veroverd. Niet zonder reden is de „l'Aile VI" (Frankrijk) van de beroemde Madame Heriot, de gevaarlijkste concurrent genoemd. Thans zagen we goed, wat een ontzettende gang er in dat schip zit. Als bijzonderheid kan nog opgemerkt worden dat niet de eigenares het roer in handen heeft, maar een van de leden van de bemanning, daar zij er op gewe zen is, dat een dergelijke wedstrijd veel te veel van haar krachten zou vergen. Heel sportief gaf zij het roer over en nu zeilt ze dan mee als helpster. Gedurende de eerste ronde weet Frankrijk de leiding te behouden, maar bij het ingaan van de tweede ronde heeft Italië, de „l'Aile VI" (Frankrijk) te pakken gekregen en blijft tot het einde toe aan den kop liggen. Engeland en Noorwegen hebben intusschen den strijd opgegeven en zijn naar huis gegaan, zoodat de 8de ronde is afgezeild door Italië, Frankrijk, Zweden, Holland en Amerika. De „Babe" (Amerika) komt zoo ver achter, dat ook zij maar naar huls gaat. De overige vier deelnemers zeilen de baan verder zeer rus tig af, zonder dat er eenige strijd geleverd wordt. De uitslag van dezen wedstrijd is: 1. Italië; na. 2 min. 20 sec. Zweden; na. 44 sec. Frank rijk; na 25 sec. Holland. De beslissende race is dan geweest. In den eindstrijd komen nu: Noorwegen, Hol land, Zweden, Frankrijk, Italië, Amerika. Engeland en Argentinië zijn er dus uit. Weer op denzelfden tijd, tien minuten voor één, starten de 6 Meters. Gelukkig is Noor wegen weer van de partij en dat het schip door het tncident van Zaterdag niet yeel ls achter uitgegaan, heeft wel de uitslag van gisteren bewezen. Verschillende schepen hebben gereefd. Dene marken en de „Kemphaan" trachten ovet stuurboord te starten. Dit is zeer gewaagd» daar men dan voor alle andere deelnemers» die over bakboord liggen, moet wijken. Dene marken maakt een keurige start, want het lukt den kundigen stuurman van de „Hiki" boven de anderen te blijven. Echter is de „Kemphaan* er slechter aan toe. Pluygers ontmoet al gauw zijn concurrenten, zoodat hij noodgedwongen over stag moet gaan. Bij de eerste boei is de volgorde: 1. Noor wegen, 2. Amerika, 3. Holland, 4. België, 5. Est land, 6. Denemarken, 7. Zweden, 8. Hongarije» 9. Italië, 10. Duitschland, 11. Vereenigde Staten» 12. Frankrijk. Het rak naar de tweede boei is bezeild. Dé „Kemphaan" neemt een mooie positie in, maai er schijnt iets niet in orde te zijn. Een van dé leden van de bemanning zien we den mast in klimmen om de touwen te klaren. Een werk» dat in deze omstandigheden niet meevalt. Pluy gers kan het echter niet houden tegen den Belg, die hem vlak op de hielen zit. We zie11 dan dat de „Kemphaan" het tegen de „Ubu" (België) moet afleggen. Bij het ingaan van de tweede ronde ligt Noor wegen één, gevolgd door België, Estland, Hol land, Amerika, Denemarken, Zweden, Hongai* rije, Italië, Duitschland, Frankrijk, Portugal- Deze stand blijft ongewijzigd tot het einde toe, ofschoon er vele oogenblikken zijn met hevige spanning. Want de eerste zeven volge® elkaar op een zeer kleinen afstand. Het is ectt schitterend gezicht die prachtige schepen al® een vloot te zien afkomen op de finish. De finish werd dan bereikt door: 1. Noor wegen; na 20 sec. gevolgd door België; 15 gek later Estland en 10 sec. later Holland. Wanneer de fabricatie, of de voorraad uwer ert:kelen,den omzet, den verkoop over treffen, geeft aan een serie dan eens de kan9 U te helpen, den aftrek uwer producten te vergrooten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6