r Tweede Blad Maandag 27 Augy.stiis.1928 Fasïna 1 DE IE RONDE VOOR DEN ZILVEREN VOETBAL VOLKSZ'NuPROPAGANDA MET WEIN G EFFECT EEN ONSTERFELIJK DiCHTER HET VARKENTJE, DAT ZIJN BAAS WASCHTE i r DE R.K. INTERNAT. ONTMOETING TE NOORDWIJK EEN RECORD-AANTAL BEZOEKERS. NEPTUNUS-TORNOOI. 9 Aan den hemel kleefde een kudde schape- wolkjes, we zouden haast zeggen: zooals te doen gebruikelijk is. Want we kennen het Zilveren Voetbaltournooi bijna niet anders dan is een entourage van een beminnelijk nazomerblauw, weinig wind, veel zon en een vrooiijke kleurenmengeling op een grasgroen fond. Nu was er nog een blij stemmings middel temeer, men had zich althans uige- slood dit er van te maken. Vaor het fatsoenlijk kroegje, dat de „officieels" middenmoot van de overdekte tribune schraagt, zaten muzikan ten hun wangen bol te blazen tegen koperen mondstukken, die in mineur of majeur, met of zonder gebroken accoorden wij weten het niet, z ij weten het probeerden de duizend koppige menigte volkszang te laten zingen. We kregen allemaal een blaadje, waschiijst- model, in de handen gefrommeld, waaruit bleek, dat de Rotterdamsche Harmonie voor heen K. K Scherpschutters hier een adem blies, die de laatste nog niet was. Op een stoel zwaaide e-en van het ras van Kenau Hasse. laar, Mevr. M. O. GrimbergHuyser, onver droten de dirigeerstok. Maar nee, het wou niet, d.w.z. het meezingen met. Of de woor den combineerden niet met de wijs, óf de wijs niet met de woorden. Slechts de „ouwe wijven" op den „volgeladen wagen" sjokken wat mee, voor de rest was het dunnetjes. Een volgenden keer zal het echter beter van stapel loopen, want men heeft het ons voor waar verteld dan zal een echte Rotterdam sche jongen, begeleid door een korps zoeloe, fonisten, een volkszangdemonstratie geven. Het eerste lied is: „Sla, kroten en andijvie". De rest van het programma wo-dt nader bekend ge maakt. „De" joyeuse entree! Hermes-D V. d., nog vroolijk van den kórfbaluitslag, in de afgeloo- pen week tegen H. V. V. bevochten (106), had beste voornemens ten opzichte van V. O. C. Maar toen het varkentje even gewasschen zou worden, bleek het eerst niet te vangen, maar toen de krulstaart zijn baas moe had laten loopen, nam hij onverwacht hèm bij de ooren en schrobde dat 't een lust was. V. O C. had waaratjes een overlooper Niet een kleine venijnige, maar zoo'n groote v. d. Bergen uit Excelsior bevolkte de ruimte on der de rnod-zwarte lat en maakte daar een gelukkig debuut. Was het om hèm, dat de jongenstribune eenige malen de rauwe keel openzette ten gunste van V. O. C.? Ja, ja, ten gunste.... Noch nie dagewe-sen. In den nood leert men toch maar zijn vrienden ken nen Meester Cees van Hasselt, de grijzende jeugd, nam zijn elf Sparta-mannetjes bij 'n handje en zette ze voor 't spiedende oog van de „juf", iu casu de kranige volkszang-enthousiaste neer, waar ze, .u pietsie schuchter, uei eigen lied van „een der schoonste namen" mochten meezingen De dichter "an 't „versie" moet wel. 'u ontzaglijk gevoel voor stijl en rythme beze ten hebben om Rotterdam's eerste club zoo roerend te kunnen befuiven „tot heil van hot voc.hal". Sparta toonde zich het lied Vc'.komen waardig, getuige de prestaties tegen A. D. O. Toen waren er elf mannen, die tegen een bal schopten. Of liever.' 22. Want ook A. D. O. was in •topvorm. Er waren natuurlijk toeschouwers 'n kleine 15.000 gelooven we ..«f,... a l aankijken mei waard vonden, maar die moeten bepaald R« -n verstand van voetbal hebben gehad Jammer, dat bij on geluk dat eene goaltje nog 1s gevallen, anders zou de exhibition volkomen zijn geslaagd. Laat Uruguay gerust maar weer eens komen..,. V. O. C. wojj met 20 van Hermes-D. V..S., H. B. S. speelde met Excelsior gelijk (33) maar won bij loting, A. D O won van tiitana f(l0) en Eeijenoord van V. U. C. (43), zoo dat het programma voor den volgenden Zon dag .il: Willem IIH. V. V.; P: A. D. O— H. B. S.; G: V. O. C— Feijen oord en H: Winnaar Ewinnaar F. DE WEDSTRIJDEN V. O- C.—Hcrmes-D. V. S. 2—0 De opstelling is als volgt: V O. C. v. d. Bergen G. Gibb. Swarttojw Ouwerkerk Bruns Bakker y. Everdingen v. Herwaarden F. Gibb v. d. Eb A. Blom Scheidsrechter: J. Hazen. M. Goumare J. Bronnemians M. v. Es J. v. d. Griend. J. Nolet P. Scheffers J.den Hoed O. v. Nus J. de Brui-n J. Engering J. Smoor i Hermes-D.V.S. De eerste aanvallen zijn voor de nieuwelin gen uit Sdhiedain, wier voorhoede onmiddellijk aan dan slag wil, maar V.O.G. voelt er blijk baar niets voort tot dankbaar doelwit voor het schutte, "de vijftal te dienen. Swarttouw zet ook zijn mrhoede aan het werk en het gelukt Blom na en korten drijver voor doel te plaatsen, waar v. Herwaarden de kans ver knoeit. Maar ze kernei. terug de rood-zwartén en we noteeren eem vlieg-:id effectschot, weer van Blom's voct) dat Smoes slechts tot een verticaal gaanden luohtpijl kan stompen, waar na de Bruin het leder weer'het veld in zendt. Er is een klein kwartier gespeeld: een alge meen opbrengen der V.O.C.-ers volgt en daar gebeurt het. Stroohoeden zwaaien en petten zwabberen, want van Everdingen heeft voor de Rotterdammers gescoord. (10). Van de ontzettende kracht, die van het team der Schiedammers zou uitgaan is vooralsnog niets te bemerken en er doen zich zelfs momenten voor, dat zij geheel op eigen helft zijn terug gedrongen. De enkele schoten van v. Es en v. d. Griend missen de goede richting. Met zijn lange graaiarmen onderschept v. d. Bergen nog een langen voorzet van Goumare, waarna de rust intreedt. De tweede helft vangt aan met een dosis sensatie. H.-D.V.S. forceert links een hoek schop die Goumare neemt. Een scrimmage voor den doelmond, van Es kanjert, v. d. Ber. gen stompt weg, een nieuwe onverwachte pil, hoera roept heei Schiedam, miaarvan de Bergen heeft geluk en zendt nu beter retour. Bom verricht goed werk en uit een voorzet van hem schiet v. Everdingen laag in, via den voet van Smoor, die o.i. dezen bal verkeerd beoordeelde (20). We zien den Hoed eenige keeren felle schoten lossen uit het midden veld. Even later moet dezelfde speler aan Blom excuses aanbieden wegens unfair aanval len. Belde doelen komen beurtelings In gevaar T. Gibb haalt nog eens mooi over juist over de lat, Nolet rent verdienstelijk, om door Bronnemans zijn voorzet te zien verknoeien, den Hoed wordt eindelijk en terecht uit het veld gezonden, en dan is het einde daar. H. B. S.Excelsior 3B De elftallen zijn als volgt: Excelsior. Bunt Rijssel Bimmel Pels Grobbe Mont Knecht Ommeren Manssen Bak Huisman SoheisdTechter: C. Oasteleijn, Schoorel d'Fonseer Smeets v. Rossum de Vries v. Romondt Diehl v. Kesteren Diehl Denis Zijlstra Voor beide doelen worden, binnen een minuut tijds prachtkansen om zeep gebracht Smeets laat handig een bal, door zijn boenen heen, voor de voeten van d'Fonseer schuiven die er door verrast wordt en er, voor open' doel, geen aad mee weet. Jan Balk poejert net naast. Even later geeft hij aan van Ommeren over, evenwel te ver vooruit, waar door Zijlstra uit zijn doel kan loopen en red ding brengen. Een onverwachte krjil van Diehl zou den Excelsior-doelman bijna ver rast hebben. De Haagsehe voorhoede houdt het spel te kort naar den zin van Denis, zoo- dat hij het noodig oordeelt luid te waarschu wen. t Schijnt te helpen, want opeens schiet d'Fonseer in, Bunt slaat vallende weg, echter juist voor de voeten van Smeets, die inkogelt (1 0). J3-11 Bak is dit niet naar den zin, wes halve hij bijna onmiddellijk gelijk maakt (1—1), den verslaggever geen tijd latend te zien op welke wijze. Drie minuten later ont vangt Mianssen het leder van zijn rechtervleu gel. Hij aarzelt niet, maar lost een vliegend schot, dat via Zijlstra's vingertoppen in het net belandt (1 2). Voor open doel schiet Smeets drie meters naast; d'Fonseer kopt over. Een minuut voor half time drijft Diehl op en geeft een trough pass naar Smeets die van den stand 22 maakt. Kalm wordt opnieuw begonnen de alge. meene tendenz is: hoofdzakelijk' middenspel. Na acht minuten werkt Excelsior's linkervleu gel zich los en Huisman besluit een ren met een hoog schuin schot, hetwelk tegen de lat- hoek ketst. Van Ommeren deponeert diaarop den voor zijn voeten stuitenden bal kalm in de touwen (23). Bij een dubieusen corner geeft de scheidsrechter een nog dubieuser strafschop tegen Excelsior. De Hagenaars vin den de straf zelf te zwaar, steken de hoofden bij elkaar en besluiten de kans niet te be nutten, wat dan ook geschiedt. Van Kesteren deponeert het leder naast het doel. Hun sympathieke geste wordt beloond door een praohtdoelpunt, hetwelk het hoofd van v. Ros sum ter wereld bracht (33). Een vierde goal voor H.B.S. wordt wegens buitenspel on geldig verklaard. Wat 'n kans, wat 'n kans! gromt de tribunebevolking, wanneer v. Omme. ren den bal voor 't intrappen heeft, maar zich nog 'n halven meter voor den doelmond, het leder laat ontnemen. Een nieuwe aanval op het Haagsehe doel vloert Denis en Zijlstra en wlare het een boksmatch geweest ze zouden ongetwijfeld heiden zijn uitgeteld.Het einde komt met gelijken stand, zodat geloot moet worden. H.B.S. .Is. de gelukkige en komt du3 Jen volgenden Zondag in.de volgende ronde. Sparta—A. D. O. 0—1 De opstelling der teams luidt: Sparta Cohen v. Zwieterea v. d. Geest Kramer v. <1. Heijden de Jong Knape Viergever Wendt Formenoy Weher Scheidsrechter: j. Vuylsteke. v. d. Meer G. Tap W. Tap v. Embergen v. Zaldt Geitenbeek Waiter Kerkvliet v. Es Breitner Quax A. D. O. Een lauw begin, niet zeven „uit"-ballen in drie minuten. Het gepruts duurt zoo een tijdje door; zelfs 'Jan Publiek begiut er schik in te krijgen en smaalt er lustig op los. Als dit eerste klas voethal Is, dan speelt de R. V, B. een superklasse. Gelukkig komt na 15 minuten voor het eerst een trap, die den hal ongeveer in de richting van een der doelen brengt. Formenoy was de man die het kunststuk volbracht en even later her haalde ,,Hèèéèns!wordt geschreeuwd als uit één mond, wanneer de A.D.O.-back van Es een kaatsspelletje speelt met hoofd en handen, maar Vuylsteke schudt het blinkende hoofd. Ondeugende menschen mompelen, dat de bloem van Neerland's voetbal overtralnd is voor de Olympiade, daarom nemen we het de 22 in het veld niet kwalijk dat er tot 23 minuten voor de rust nog niets gebeurd is, wat het vermelden waard kan worden geacht. Ja, toch: een kopbal van Formenoy, die Quax eenige rnoeits geeft. Bij de theetafel schijnen goede voornemens te zijn gemaakt. Sparta zit na den aftrap kwiek voor Quax, maar deze herhaalt het bravourstukje, dat v. d. Bergen In den mor gen heeft uitgehaald, want ook hij redt tweemaal binnen de seconde. Het trap-maar- raak-spelletje wordt vooralsnog voortgezet. Eindelijk weet Formenoy zich eens los te werken en geeft een uitstekend doelschot, dat Quax tot „corner" verwerkt. Deze doel man is overigens de eenige, die In behoor lijken vorm is; ujt verscheidene „volks oploopjes" voor zijn doel komt hij tenslotte als bezitter van het leder te voorschijn. Knape zet eens mooi voor doel, Formenoy raakt den bal kwijt en Weher wij hadden hsuisch nog niet opgemerkt, dat onze natio nale linksbuiten ook aanwezig was schiet hoog over. Uit een missen van do Sparta- achterhoede doelpunt eindelijk W. Tap voor A D. O. (01). Bij Sparta dient dan nog vermelding een prachtschot van v. d. Heijden. Als tenslotte het einde aanbreekt, heeft de minst zwakke partij zich in de volgende ronde geplaatst. FeijenoordV. U. C. We zien de volgende ploegen zich opstellen: V. U. C. Bikker v. d. Zalm Roskam v. Leersma C. Hendriks Laghjes Folkers v. d. Wildt Hagendoorn Klein v. Gelder Scheidsrechter: W. Eymers Jr. Verbeeke Barendrecht Pijl Konings Sinke v. Heel v. Donk Rixoord Dijke Bul T Dekker Fejj'Uioord V.U.C. zit het eerst op ee Feijenoordhelft, waar spoedig de gelieele Haagsehe stormlinie buitenspel staat, zonder dat Eijmers dit op merkt. Onheilen brengt hot niet, want spoe dig zien we Pijl in z'n eentje naar Bikker tippelen. De schuine schuiver suist echter naast. Ook een vluggen omhaal van Koo nings heeft de goede richting niet. Van Heel kronkelt als een spiraalvepr door de ruimte tusschen een vijftal Haagsehe spelers heen, maar Pijl krijgt den doorgegeven hal te on verwacht. De Feijenoordaanvoerder herstelt zich, onderneemt een solo-ren en scoort (1-0). Nu schijnt er spanning en teekening in den strijd te komen. Beide doelen worden ferm bekogeld, evenwel zonder dat de roos ge troffen wordt. Na twintig minuten spel ens combineert de Feijenoordvoorhoede voortreffe lijk, Koonings maakt al pingelende het leder vrij en Pijl kogelt laag in het not (20). Als een gevaarlijke V.U.C.-aanval door eigen fouten gestrand is, onderneemt Pijl zijn derde ren, maar wegens effect moet hij het leder achterwaarts overhalen, zoodat hij het niet de juiste richting geven kan. Keurig door zetten van Hagendoorn bezorgt V. U. C. een verdiend tegenpunt met een hard schot, dat Dekker te machtig blijkt (20). De eerste aanval gaat weer van Feijenoord utt; Sinke's voorzet wordt echter door het heéle blnnentrio gemist. Ineens gooit V.U.C. er een schepje op, de linkerwing gaat er vandoor en Klein lost in den loop een vinnig laag schot, dat doel treft (22). Een minuut later opnieuw een Haagsehe aanval, waarbij Hagedoorn nog juist een lagen voorzet van v. Gelder met den punt van zijn schoen langs Dekker kan tippen (23). v. d. Wilt is geblesseerd en verlaat een oogenblik het veld. In deze periode rent Pijl zijn zooveelsten ren, komt alleen voor Bikker, maar brengt de Feijenoord supporters bijna tot wanhoop door warempel nog tegen Bikker's lijf te schieten. Maar spoedig maakt hij zijn blunder goed, rent weer lustig door alles heen, een knal, on de stand ls gelijk (3—3). Luid aangemoedigd, brengt Sinke weer op, geeft over aan den vrijstaanden Koonings, die een onzuiver schot Inzendt. Barendrecht's hoofd zorgt er nog voor, dat het leder In de touwen vliegt (43). Een vijfde doelpunt voor de Rotterdammers wordt terecht niet toegekend. Vinnig zitten beide partijen op den bal, met Feijenoord het meest als aanvallende partij. Keer op keer worden échter voor open doel prachtkansen gemist, zoodat het einde met onveranderden stand aanbreekt. BIOC. HAARL. VOETBALBOND—KREIS RHEIN WESER 0—7. Een smadelijk Hollandsche nederlaag en de eerste Duitsche overwinning. De aankomst der Duitschers. De Duitsche gasten, vertegenwoordigers Van den Kreis Rhein Weëer dér Deutsche Jugénd- kraft, zullen van hun bezoek aan Holland on getwijfeld een prettige herinnering naar hun Heimat meenemen. In een periode van veranderlijk weer eenige goede, zoimersche dagen, een hartelijk onthaal aan de zeekust en een glansrijke overwinning op hun Hollandsche tegenstanders.ziet daar alle factoren, die daartoe het^hunne bijdroegen. De Duitschers kwamen Zaterdagmiddag te 5.15 aan het Centraal Station te Amsterdam aan, vergezeld van de heeren Seyock en Giiner- bein,. bestuurders van den Kreis. De heer F. v. Veen, bestuurslid van R.-K. Federatie en D. H. V. B. was ter begroeting aan het Station te Am sterdam aanwezig. Te kwart voor zes werd de reis naar Lelden aanvaard en aan het station te Haarlem voegde zich de voorzitter van den D- H. V. B„ de Weleerw. Pater Esser, zich bij het gezelschap. Aan het station te Leiden waren ter onvangst aanwezig eenige leden van het Noordwtjkscha Sportpark-comité, waarna per tram de reis naard Noordwljk werd aanvaard. Daar namen de Duitsche gasten hun intrek in het Oranje-Hotel, zeer geboeid door hot uit zicht over de zee. De Zondag. Gisterenmorgen was. men alweer betrekkelijk vroeg uit de veeren, want te kwart voor acht werd de H Mis bijgewoond, die door den Wel eerw. Pater Esser in Haus Briezen werd opge dragen. Per auto werd vervolgens na het ontbijt een uitstapje gemaakt naar Den Haag en Was senaar. Op dezen tocht konden de gasten nog meer Hollandsche schoonheid bewonderen. Ook over dezen tocht waren de gasten buitenge woon tevreden en wel voldaan keerde men terug om in het Oranje-Hotel de lunch te gebruiken. Daarna ging men zich gereed maken voor den gewichtigen middag. Op het voetbalterrein. Het mooie Sportpark te Noordwijk lag in de zon te blakeren, toen wij daar rond twee uur arriveerden. De schuttingen waren getooid met tallooz'e vlaggetjes, die een fleurigen aan blik boden, terwijl aan den hoofdingang de pau selijk^ en nationale vlaggen wapperden. Het Sportparkcomité had voor dezen wed strijd bijzondere maatregelen getroffen. Meer dan 1000 zitplaatsen waren er voor deze gele genheid bijgemaakt en de omstreeks dr ie duizend bezoekers hebben den wedstrijd hêel goed kun nen volgen. Te half drie kwam het fanfarekorps „Excel sior" het terrein op, om den nog resteerenden tijd met eenige vrooiijke muzieknummers te korten. Op de officieele tribune merkten we tegen het aanvangsuur reeds op den burgemeester van Noordwijk, jhr. W. C. van Panhuys, wiens te genwoordigheid bijzonder op prijs werd gesteld, verder den Hoogeerw. heer Borsboom, deken en pastoor te Noordwijk, pater Esser, voorzitter van den D. H. V. B., de kapelaans J. C. C. Groot, geest, adviseur van het district Leiden en J. Hesp, geest, adviseur van S. J. C., verder de kapelaans Ntjssen uit Noordwijk en G. Kem perman uit Leiden en eenige andere eerw. hee ren geestelijken, o.w. een Duitscher, die voor ge zondheid In Noordwijk vertoefde. Voorts waren nog aanwezig de heer mr. D. Schretlen, voor zitter der R.-K. Federatie en de Federatiebe stuursleden van den D, H. V. B.( terwijl van deze organisatie nog aanwezig waren de heeren G. Kruyver, A. Hubaty en S. Leenderts. Ten slotte merkte., we nog op den heer de Haan, gemeentesecretaris van Lisse en voorzitter van het Leidsch Districtbestuur, den gemeentesecre taris van Noordwijk, den heer G. Delen en afge vaardigden van de districten Leiden, Den Haag en Haarlem. Te ruim drie uur betraden de Duitschers, ter wijl de muziek het „Deutschland, Deutschland über alles" speelde, het terrein, gevolgd door de Hollanders, te wier eere het „Wilhelmus" weer klonk. Alles als bij een echten Internationalen wedstrijd. De wedstrijd. Nadat de Duitsche aanvoerder den toss ge wonnen had en den zwakken wind tegen gekozen hal, stellen de elftallen zich als volg op: Kreis Rhein-Weser: Baumann (Rechlingh.-Suderwichj Fontein Altrath (Hochheide) (Altenessen) Rosier Groll Wtlrfels (Hochheide) (Arminia Oberhausen) Bosing Hilberath Tliöne (Strekrade 06) (Duisburg) (Alt Hambom Gradlscher Schröder (Hochheide) (Duisburg) Scheidsrechter: H. Jansbeken. F. de Lange Th. Renckens (V.V.Z.) (R.K.A.V.) F. v. Leuven G. Kempermen A. Goddijn (Wilskracht) (Gr. Willem) (Lelden) G. Kamer Adr. v. d. Berg J. v. d. Zwet (T.Y.B.B.) (S.J.C.) (Lisse) J. Verheyen M. v. Deursen (Wilskracht) (H.B.C.) C.' Hoeboer (De Meer) D. H. V. t. Als scheidsrechter Jansbeken het sein van beginnen geeft, doet de burgemeester van Noordwijk jhr. W C. van Panhuys den aftrap, Waarna de bal dadelijk bij de Duitschers be landt. Na eenlg wederzij dsch terrelnverkennen volgen meer afgewerkte aanvallen, v. Deursen breekt den eersten aanval der gasten en A. Goddijn beëindigt een HoIIandschen door over het doel te schieten uiti den eeraten corner tegen Duitschland. Spoedig hierop volgt een nieuwe hoekschop tegen de gasten, waaruit v. d. Berg. keihard in den rechter-bovenhoek schiet, doch van verren afstand, zoodat de keeper zich op zijn post bevindt. Dan dreigt er gevaar voor het Hollandsche doel, maar v. d. Zwet redt ten koste van een corner, die niets oplevert door achter het doel te schieten. Spoedig echter blijkt, dat de Duitschers de Hollanders in techniek en tactiek overtreffen. Het samenspel vlot daar beter en het plaatsen is af, terwijl daarentegen bij de gastheeren het verband vrijwel zoek is. Dit euvel zou zich in dezen wedstrijd geducht wreken en het werd oor zaak van de smadelijke nederlaag der D. H. V. B.-ers. Terwijl de Duitsche achterhoede de situatie bleef behèerschen werkte de voorhoede der gasten voortreffelijk en vooral Bösing en Thöne vielen op door hun doortastendheid. Als er ongeveer .25 minuten is gespeeld den ken Holland de leiding te zien nemen, als A. Goddijn van dichtbij hard inschiet, doch Bau mann werpt zich fanatiek op den bal en redt fraai. De bal verhuls', naar de Duitsche voor hoede, die er snel van door gaat, waarna Thöne hard Inschiet. Een der Hollandsche achterspe lers doet het leer van richting veranderen, waardoor Hoeboer het slechts onvoldoende kan wegwerken en de toestormende Thöne den gas ten de leiding geeft (01). Door dit succes aan gemoedigd, komen de Duitschers dadelijk weer terug en Schröder lost een keihard schot, dat door Hoeboer schitterend wordt gehouden. Na deze opleving zakt het spelpeil eenigszins en het heen er. weergetrap heeft eenigen tijd niet3 te beteekenen. De Duitschers bezondigen zich dan nogal eens door den bal met de hand te bewerken en uit een der vrije trappen daar voor schiet v. d. Berg fraai op doel, maar Bau mann werkt weg. Bij een nieuwen Dultschen aan val weet Thöne uit een voorzet van Gradlscher opnieuw te scoren (0—2). Er is dan nog eenlgo minuten van de eerste helft te spelen, waarin de Hollanders fanatieke pogingen doen om deil achterstand te verkleinen, zonder resultaat evenwel, want de rust komt onveranderd. Tijdens de pauze waren de Duitsche leiders nog niet zoo optimistisch gestemd en men ver* wachtte, dat de Hollanders eerst na de hervat ting zouden loskomen'. De tweede helft. Na de rust volgde aanvankelijk weer eenlg middenveldspel, doch zulks duurde maar kort, want het Duitsche overwicht werd hoe langer hoe grooter en de gastheeren presteerden hoe langer hoe minder Spoedig dan ook wisten de Duitschers het Hollandsche do- in gevaar te brengen en na enkele minuten volgde de eerste corner op Holland. De bal wordt door Gradlscher goed voor het doel gezet, waar v. d. Berg wegkopte, doch de bal kwam juist voor de voeten van, Bösing, die hard inschiet (03). De Hollanders zijn nog niet ontmoedigd en een goéde aanval wordt door Renckens met een schot besloten, maar Baumann is onverbiddelijk en retourneert het leer. De Duitschers blijven fanatiek aanvallen en door hun weldoordacht open spel, brengen z(J het Hollandsche doel herhaaldelijk in gevaar. Na 6 minuten verhoogt Bösing dan ook de score tot 01. Daarna was het pleit vrijwel beslecht en was het spel voor Holland verloren. Wel doen de onzen nog eenige pogingen, om op te halen, maar de aanvallen zijn te weinig berekend en de Duitsche verdediging Was te hecht om een Hol- landsch succes te brengen. Onverwacht komt dan het vijfde doelpunt, als Thöne over Hoeboer heen, daar deze zich ver keerd had opgesteld, in het doel schiet (05). Nog een klein0 kans heeft A. Goddijn, doch. hij schiet in moeilijke positie naast het doel. Ook een schot van v. d. Berg, op 30 Meter afstand gelost, heeft geen succes. Wel laat de keeper het leer vallen, doch de bal gaat corner. Even later hebben de Hollanders werkelijk pech, als het doel niet te doorboren blijkt, maar ook de Duitschers ondervinden dan nog even hetzelfde. Maar Bösing slaagt er tenslotte toch in 06 te maken. Er is dan nog 15 minuten te spelen en de hoop, dat de Hollanders tenminste de eer zullen redden, wordt niet verwezenlijkt. Daar entegen weet Hilberath tenslotte nog het ze vende doelpunt te maken, waarna langzamer hand het einde nadert en als scheidsrechter Jansbeken, die uitnemend leidde, eindigen fluit heeft Holland een smadelijke nederlaag te pak ken. Hoe er gespeeld is. Na al hetgeen we hierboven terloops reeds opgemerkt hebben en gezien den uitslag, kunnen we in onze nabeschouwing gevoeglijk kort zijn. Bij de Hollanders vlotte het niet Het onderling verband was verre te zoeken en hoewel er zoo nu en dan individueel aardig spel te zien werd gegeven, ontstonden er somwijlen zoo groote ga pingen, dat men moeilijk een beter resultaat had kunnen verwachten. De groote fout ligt hier o.i. In de keuze der elftalcommissie. Het feit, dat de spelers uit tien clubs werden gerecruteerd zal aan het slechte spel niet vreemd ziin en we vragen ons af: is er in den D. H. V. B. niet een elftal van hooger plan te vinden? Over de Duitschers kunnen we zeggen dat Zij allen hun best hebben gedaan. De overwin ning is ten volle verdiend. Techniek, tactiek, ho- mogelteit In de ploeg, geestdrift en aüsdaued, kortom het geheele optreden van de Duitschers heeft hun deze overwinning bezorgd. De totaal-stand. Het resultaat der gespeelde wedstrijden is thans: gesp .gew. gel. verl. v.t. pnt. gom. D.H.V.B. 4 2 1 1 7-10 5 1.25 Rh.-Wesér 4 112 10— 3 0.75 Na afloop van den wedstrijd vereenigden spe lers en officials zich aan een gezamenlijk diner in het Oranje-Hotel. Gisteren is op het Neptunus-terrein aan den Laanslootschenweg de eindstrijd gespeeld om. den Neptunus Drietand tusschen Sparta-Bron- beek en de Feyenoord veteranen. De Feyenoord- veteranen wonnen dezen strijd met 50. UITSLAGEN. Finale beker Noordelijk Voetbal Bolnr.g. gnoek—M. S. C. 1- -?.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5