DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. f J! 51ste Jaargang Donderdag 30 Augustus 1928 No. 15201 Bit Dommer Bestaat oit drie bladen STADSNIEUWS 11 *iii X ^fvm'eL band; ƒ25 bij verii.s va. elka a.dem, vi„ge, De V.rz.lc.rmg loop, op Je ,1, e^.d pe, in dj. blad wfa. de-M"- DE UITBREIDING VAN HET I SINT LÏDUINAGESTICHT uitgifte grond WILHELMINAHAVEN Ten behoeve van Corns. Swarttouws I Constructiewerkplaatsen en Machinefabriek ORANJEVEREENIGING De feestviering op Koninginnedag DE OPTOCHT OP KONINGINNEDAG Wie er deelnemen s. v. v. ,,ursus" VOLKSBADHUIS DAMES-ZWEMFEEST SCHIEDAMSCHE SCHOOLWERKTUIN ZILVEREN KLOOSTERJUBILé VERKOOP BOUWGROND ERNSTIGE INBRAAK muziekuitvoering AANVARING diefstal BURGERLIJKE STAND AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM S G. V.-PROPAGANDAWEEK islfe Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085. ABONNEMENTEN per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3 ?5 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 ct Postcheque en girodienst 81110. ADVERTENTIEN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den léks! 60 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.60, 10 regels 0.75 15 regels*/ 1.Incassokosten worden berekend. 777, 7 „i. f nmn Rü verlies van beide handen, voeten of ooven; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies -HET AUTO-ONGELUK TE DELFT Een der leiders van de vacantie-spelen het slachtoffer In ons blad van gisteren meldden we, dat Dinsdagavond, bij het te wateir raken van een luxen auto hij de Haagpoort te Delft, ook een ■Wielrijder in het water viel en dat deze later levenloos werd opgehaald. Nader vernemen we, dat het slachtoffer is de 19.-jarige Jan Ram, een der Rotterdammers die zich zoo verdienstelijk hebben gemaakt voor de kinder-vaeantie-spelen van de beide Vorige weken. De sympathieke jongeman had gaarne, toen op hem een beroep werd gedaan, 2es dagen van zijn vancantietijd opgeofferd, om een aantal kinderen een prettigen vacan- tietijd te bezorgen; hij toonde zich bekwaam spelleider, en hoe goed hij met de kinderen wist om te gaan, we zijn er zelf getuige van geweest. Hij had zich In die zes dagen van 250 kin- fleren In de Gorzen de groote vriend se- Jhaakt. "We vertrouwen, dat al deze kleinen, e Snede aan hem zulke prachtige dagen te dan- hen hebben een gebedje voor zijn zielerust zul len storten. Naar wij vernemen is de uitbreiding van het Sint Liduinagesticht gegund aan den 'laagsten inschrijver, den heer A. Buur Alkmaar. I B, en W, schrijven aan den Raad: In uwe vergadering van 30 Noveni Wes-d met de N.V. Corn. Swarttouw b structiewerkplaatsen en Machine a r hier, een overeenkomst van ver "ul' frueel overgaande in eem overeen oni erfpacht, aangegaan, van een terre n. groote van ongeveer 15.000 vierk. M. Dit terrein grenst over een diepte tan M. aan de terreinen van de Scheepsbouw -• ..Nieuwe Waterweg" en over een breedte van 100 M. aan de Nieuwe Waterstraat en aan ae Wilhelminahaven. Voorts besloot uw raad in dezelfde verga, dering, dat de naast het hiervoor genoemde terrein gelegen oppervlakte met een breed e van pl.m. 110 M, langs de haven en een diep te van pl.m. 150 M. niet aan anderen zou wor den uitgegeven alvorens deze aan genoemde Vennootschap is aangebeden. De vennootschap heeft ons thans bericht, dat zij gebruik wenscht te maken van het inder tijd geleende „voorkeursrecht'' ten aanzien Van de genoemde oppervlakte. Zij wenscht de huur te doen ingaan op 1 October 1928, waartegen dezerzijds geen be zwaar bestaat. Evenals ten aanzien van de in 1026 uitge geven grond is bepaald, loopt de huur van het onderhavige perceel voorloopig tot 31 Decem ber 1931. De huurster heeft de bevoegdheid om Vóór 1 Juli 1931 t.e verklaren, of zij de huur biet 5 jaren wenscht te verlengen en vóór 1 Juli 1936 of zij het terrein voor dien tijd van .30 jaren in erfpacht wenscht te verkrijgen. De buur bedraagt 0.85 per vierk M., welk hföröS tot 1 per vierk. M. wordt verhoogd Zoodra spoorwegaansluiting kan worden ver kregen en ook bij intreding kan worden ver- huurtermijn. Ook de overige bepalingen van de bestaande huurovereenkomst zulen voor het nieuw te Verhuren terrein gelden. Wij deelen nog mede, dat het thans uit te geven terrein een diepte van pl.m. 150 M. bij ®en breedte van pl.m. 111.40 M. heeft. Tegen de uitgifte van het terrein bestaat bij de commissie voor het Grondbedrijf, noch bij Pns college bezwaar. B. en W. stellen daarom den Raad voor met de N. V. Corn. Swarttouw's Constructie-werk- Plaatsen en Machinefabriek een overeenkomst sis hiervoor bedoeld aan te gaan. Het bestuur van de Oranje-Vereeniging ver gaderde gisterenavond nog eens in hotel Beyersbergen, teneinde het geheele programma van de viering van den Koninginnedag nog eens de revue te laten passeeren. Ten aanzien van de taptoe werd de wensche- lükheid geuit, die in den vervolge door de tamboers der deelnemende muziekkorpsen ge zamenlijk te laten slaan. Het traditioneele bezoek van voorzitter en secretaris der Oranje-Vereeniging aan bet ziekenhuis zal ditmaal ook aan het katholieke ziekenhuis worden gebracht. De volksspelen zullen worden opgeluisterd door Harpe Davids". In den optroebt zullen meegaan de muziek korpsen „St. Ambrosius" en Gusto". Onder vrijwel algemeene Instemming der bijna voltal lig aanwezige bestuursleden drukte de voor zitter er zijn misnoegen over uit, dat H'ermes, D.V.S., welks medewerking aan den optocht voorloopig was- toegezegd, zich om ,/inan- cieele" motieven had teruggetrokken. De Jtry voor den optocht zal bestaan uit de heeren: H. Sutterland, bouwkundig archi tect, D. J. van van Brummelen, tuinarchitect en Pothoven opzichter der plantsoenen, allen Rotterdam. Hartelijk applaus onderstreepte de woorden van den voorzitter waarbij hij dank bracht met name aan de commissie voor de volks spelen en aan die voor het middagnummer, voor het vele en belangrijke werk door haar verricht De prettige besprekingen leidden tot de overtuiging dat de organisatie volkomen in orde is en dat, wanneer slechts het weer mede werkt, een alleszins waardige viering van den 48sten verjaardag van H. M onze geëerbiedigde Koningin in onze stad te wachten staat. Aan den morgenmiddag door de Oranje-Ver eeniging georganiseerden optocht nemen" in de hier aagegeven volgorde de volgende personen en firma's deel. Groep -versierde fietsen: 1. N. v. d. Reyde; 2. H. A. HoUhuizen; 3. M. Straver; 4. A. Warnewa; 5. C. van Zon; 6. Mej. Stolk; 7. G. J. Geurtsen. Groep humoristisch gecostumeeirde wielrij ders: 8. mej. van Meurs; 9. S. Korije10. G. Be. zemer (hoort bij reclamegroep)11, Vrijland (buiten mededinging). Groep versierde auto's en andere voertui gen: 12. Garage Mulder; 13. G. Verkade; 14. A. Jurgens; 15. G. van Meurs; 16. J. Bergman; 17. B. Hakkert; 18. A. Kester. Groep reclame-auto's en andere voertuigen: 19. Melkinrichting „Nassau"; 20. de Ridder en van Hoewijk, 21 Muziekhandel Hakkert; 22. Bloemenmagazijn „Roza"; 23 Vredebregt, Steenkolenhandel; 24 Idem; 25 Tooneelver. eeniging „Ons Vermaak"; 26. Leenman's Fruithandel; 27 Schiedamsche Steenkolenhan del; 28 idem; 29 Wenneker Co.,; 30 P. van Gent „de Clock"; 31 Wasscherij „De Pauw"; 32 Gebr. de Jong (Lange Nieuwstraat) ;- 33 idem; 34 N.V. Mercurius; 35 Voetbalclub V. V. S.: En tot slot; 36. Een groep van 15 ruiters. De seriewedsfirijdien van bovengenoemde vereeniging zijn nu afgeloopen. Zaterdag 8 Sept. zal de prijsuitreiking plaats vinden in het gebouw Musis Sacrum. De prijzen zijn geëtaleered bij den heer M. Kok, sigarenmaga zijn, Lange Kerkstraat. Zondag a.s. speelt Udsus I baar len competitiewedstrijd en wel tegen Noorderkwartier I, op het Ursusterrein. Aanvang 10 uur. Op 24 en 25 Aug. werdeD genomen 519 toaden en wel in de 1ste klasse 28 kuipbaden, en 67 regenbaden eii In de 2e klasse 41 huipbaden, 373 regenbaden en 10 kinder baden. Gedurende de maand Augustus werden genomen 1952 baden, te weten in de 1ste klasse 97 kuipbaden en 238 regenbaden en in de 2e klasse 193 kuipbaden, 1397 regen- haden en 27 kinderbaden. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG TE KETHEL. Ringrijden, eeen echt Hollandsch feestvermaak. Het jaarlijksohe zwemfeest, dat wordt ge organiseerd door het zwempersoneel der dames zweminrichting en steeds door alle bezoeksters der inrichting verlangend tegemoet gezien, zal dit seizoen gehouden worden op Zaterdag S September a.s. Hoewel bet officieele pro gramma nader zal warden bekend gemaakt, zal zeker als altijd aan iedereen gelegenheid wor den gegeven haar kunnen op zwemgebled te toonen. Zoo zullen de damesleden en adspiranten der S. R. B. een demonstratie geven van het red dend zwemmen, terwijl de damesleden der S. Z. C. meer het wedstrijd-zwemmen zullen pro- pakeeren. Het grootste .gedeelte van het zwemfeest zai worden ingenomen door het algemeen pro gramma. De toegang is uitsluitend voor dames. De Schiedamsche schoolwerktuin zal op 31 Augustus gesloten zijn. Aanvangende 1 September wordt de tuin weer op de gewone uren geopend. Op "Woens dag- en Zaterdagmiddag derhalve van 24 uur op de overige dagen van 57 uur. Van den gemeentelijken plantsoendienst ontving de Schiedamsche vereeniging ruim 2000 vergeet-mij-niet-piantjës, benevens wat duizendschoon-plantjes, welke een dezer dagen zullen worden uitgepoot op een der v.rij- liggende strooken vaft den tuin. Het vol gende voorjaar krijgen de kleine tuiniers dan allen hun deel van deze gespeende bloemplanten. Met groote erkentelijkheid maakt de ver eeniging gewag van deze milde gift in natura. De eerw. Broeder P. van Beurden, geboren te KetheJ, thans verblijf houdend in het Franciscaner-klooster te Woerden, herdenkt op Vrijdag 7 September a.s. zijn zilveren kloosterjubilé. Door Burgemeester en Wethouders wordt aan den Raad voorgesteld te besluiten tot verkoop aan de N.V. Bouw- en Hulzen Exploitatie Maatschappij B. Soheffer Zoon te Rotterdam of baar meester van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Da Costa- straat W.Z. tusschen de Dirk van Wasse- naarstraat en de Graaf Plorisstraat, ter breedte van 26.75 M. en ter diepte van 19 M_, tegen een prijs Tan f 15 per M2., ter bebouwing met 5 beneden- en boven woningen. Brandkast geforceerd In den afgeloopen nacht is ingebroken in de distilleerderij van den heer L. W. Kra mers, aan de Lange Haven. Een brandkast in het kantoortje van de distilleeerderij werd aan de achterzijde a la sardine geopend en uit de brandkast ongeveer ƒ400 ontvreemd. Doordat het gat in de brandkast niet diep ge- noeeg doorliep bleef een portefeuille met een aanmerkelijk bedrag onaangeroeid. De daders zijn aan de achterzijde van de distilleerderij, aan den Hoogstraatkant, door een in aanbouw zijnd pand van de firma Ja- min, binnengekomen. Het programma door he' Stedelijk Muziek korps, directeur de heer H. H. van Vleuten, morgenmiddag om 6 uur in de Plantage te geven, luidt als volgt: 1. Volksliederen. 2. Regimentskinder, Marsch, Ju], Fucik. 3. Feest-ouverture, A. Leutlher. 4. An der Schonen Blauen Donau, Joh. Srauss. 5. Berlin bei Nacht, potpourri, P. Lincke. 6. Feestklanken, fantasie Over Ned. Volks liederen. M. Kessels. 7. Een Vroolijke Negerbruiloft, Rob. Voll- stedt. 8. Sahiedam Vooruit! Marsch, H. H. van Vleuten. Gisteravond voer de schipper W. de J. met zijn vaartuig tegen de Koemarktbrug op, waarbij van zijn schip de stuur kast in elkaar werd gedrukt De brug liep geen schade op. Uit een motorjacht, liggende In de Jacht haven alhier zijn ten wad eel e van den heer A. v. d. B. o.m. ontvreemd een zeekijker, een thermometer en een klokje. Aangifte van 2729 Augustus GEBOREN: Cornelia W„ dochter van J. J. Timmerman en J. Steenhouwer, Heenvl.str. Johanna H., dochter van A. van Leeuwen en M. C. van de Walle, Broersveld Johanna T., dochter van W. J. Ripperda en H. B. C. Koks, Hoogstraat. GEHUWD: G J. J Moerel 32 j en A. Grooff 31 j. p. J Daalmeijer 24 j en A Rosendahl 24 j. J. Klaassen 34 j. en P. Bleecke 27 j. C. H Rodenberg 28 j en A. Sprong 26 j. L F Voeten 27 j, en S. Steenbergen 25 J. J- J Huijsdens 24 J en A, C. Wïlletorsend 23 A. den Hartog 31 j. en A. J. Hartog 26 j. J. van Zon 26 J en L. Berkel 22 j. DE WEGENBELASTINGWET Weegbrug voor motorrijtuigen Door den directeur der directe belastingen, enz te Rotterdam is de weegbrug, opgesteld op het terrein van de Naamlooze Vennootschap Vereenigde lasfabrieken te Schiedam, aange wezen voor de vrijwillige weging onder ambte lijk toezicht van mottorrijtuigen ter uitvoering van de wegenbelastingwet. Tevens is bepaald dat voor vorenbedoelde weeginrichting geen kosten van ambtelijk toezicht verschuldigd is, indien de vrijwillige weging plaats vindt, des Donderdags tusschen des voormiddags 12 en des namiddags IV2 uur. Heden 9 uu:r namiddag Taptoe voor het stadhuis. 31 Augustus 7.30 uur v.m. koraalmuziek voor het stad huis. 11 uur v.m. volksspelen op het feestterrein,. 2 uur nam. groote optocht. 7.30 uur nam. groot avondfeest op het feest terrein. "s Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. MetaaL bewerkersbond „St Eloy". Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om aalt negen repe titie R. K. Gemengde -Zangvereeniglng Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie KonlnkL Man» nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond van 1 unr tO| 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K S. K, lederen Zaterdagmiddag van I tot 8 nuf ls geopend het Stedelijk Museum, St Jorlg Doele, Doelepleln. 30 Aug.: Diergaarde, avond-concert Kon, Mil. Kapel. 31 Aug.: Diergaarde, middag-concert Rotte's Mannenkoor. Bioscopen: Goedgekeurde programma'! tot en met Donderdag 30 dezer in: Tlvoll (voor volwassenen); Thalla (voor volwas senen) Olympla (voor volwassenen); Pschorx! (voor volwassenen); W.B.-theater (voor vol wassenen) Grand Thë&tre. Dagelijks: Groote Schouwburg. De Trein, duivel, (Rotterdamsch Hofstadtooneel) 8.15 uuii Tentoonstellingen: NenUto, Sta. tlonsslngel (10 v.m.12 n.m.) SCHIEDAM, 30 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koojfc handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet ƒ19.— per H.L. H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 30 Aug. Men noteert voög, Melasse-spiritus 29 per H.L. Ruwe graansplritus 60 pet 17.— per ELU, Het'programma voor Zondag is: 12.30 uur Finale 80 M. hardlooj^n juniores. Finale 100 M. hardloopen seniores. Hoogsprin gen. Estafetteloop juniores. Estafetteloop" seniores. 800 M. hardloopen. 1.30 Ouur: S. G. V. juniores—Spartaan juniores leider den heer C. Witberg, 3 uur: S. G. V. I—Aeolus. Leider de heer; A. van Eijk. 777 «3*1 fit EET ANTI.OORLOGSVERDRAG. Het verdragboek waarin 15 haudteekenïngen Maandag jJ. werden geplaatst ,..J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1