DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Woensdag 5 September 1928 No. 15206 Oil nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS 1 Rij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere oïiiciSelo af en aankondigingen van bet Gemeentebestuur HINDERWET UITGIFTE GROND W1LHELMIN AIT A VEN DAMES ZWEM DEMONSTRATIE BENOEMINGEN GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM BENOEMING DER COMMISSIES DE TERREINEN AAN DE WiLHELMINAHAVEN UITGEGEVEN Ingekomen stukken Agenda RAADSOVERZICHT AGENDA Vrijdag 7 September KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM BURGERLIJKE STAND 5* UIT ROTTERDAM ONGEVALLEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Uur eau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maanden ƒ3 25, per maand MO, per week 25 eenU Franco Hr i'OPt 1 3 76 per kwartaal. Atzonderlijbe nummers 5 ct. Postcbèque en girodienst 81440. m AI)VEliTEN'UEN 15 regels ƒ1.55. Elke regel meer 30 ct Reclames tusschen den tekst «50 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 6 ck tot een maximum van 60 woorden. Kabouler-advertenlies 6 regels ƒ0.60, 10 regels 0.76 15 regels ƒ1.Incassokosten worden berekend. G ra tis-On gevallen verzekering 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250 Eij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duitn; f 75 by verlies Van een wijsvinger; 50 Uvee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekenng lodpt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt. m Ingekomen zijn verzoeken van: lo. de N.V. Ned. Kantoorboekenfabriek van 't Hoff en Jongepier om vergunning tot uit- kreiding van haar kantoarboekenfabriek en drukkerij in de panden Lange Haven 43en 45 en West vest 38, kadaster Secüe C no. 3175 door bijplaatsing van 15 electromotoren, t.w. 1 x 7, 1 x 5, 2 x 4, 2 x 3, 1 x 2, 1 x 1%. 5 x en 2 X y2 P.K. zulks met verwijdering van 3 electromotoren van reep. 8, 4 en 4 P.K. dm vende diverse arbeidswevktuigen en 2 liften; 2o. de firma H. A. M. Roelants tot uitbrei ding van haar drukkerij in bet pand Lange Haven 141, hoek Korte Haven, kadaster Sectie C nos. 1202 en 1327, door bijplaatsing van 13 electromotoren van totaal 65.6 P.K. <Lrij Vende diverse druk-, vouw-, zet-, boor-, frats en praegmachines, snel- en degelpersen, een Inktpomp en een dynamo, zulks met verwij dering van 10 electromoteren van totaal 29.60 P.K. en verplaatsing van 9 electromotoren van totaal 24.75 P. IC.: 3o. Dirven Jr. Hillege om vergunning tot oprichting van een fabriek van koper, en leiding werk en in het pand Westvest 40, kad. Sectie C. no. 447, met 3 electromotoren van resp 1%. 1% en PK. drijvende een draai bank, boormachine, slijpmachine en aanjager. lteze verzoeken zijn met de bijlagen .op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 19 September 1928, des Voormiddags ten 11 ure, zal ten raadhuize tegenheid worden gegeven om bezwaren tegen hei toestaan van die verzoeken in te brengen on die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier- boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifturen die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn biet beroep op een beslissing ingevolge de Vnwet acrechtigd zij, die niet overeenkom- r >"t. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur ,t of meer zijner leden zijn verschenen, t"iB'iide hun bezwaren mondeling toe te lich ten Schiedam 5 September 1928. Tuilreut liet gisteren dooi den Raad aan vaarde voorstel om aan de Plandel- en Transportmaatschappij Gebr. Roest. Co. in on pacht uit te geven een terrein gelegen auu de Wilhelmlnahaven Westzijde en aan de Admiraal de Ruyterstraat Oostzijde, teD Noorden van de fabriek van Gebrs. Vincent, met een oeverbveedte van 35 Meter en over <ie volle diepte van 75 Meter, derhalve in toiaal groot pirn. 2S25 M2zulks voor den lijd van twintig jaar, hebben B. en W. den raad meegedeeld, dat het de bedoeling van aanvraagster is om op het terrein een ge bouw te stichten en het te bestemmen voor fabricage, opslag en handei in jutezakken, opslag en handel in metalen, ankers, ket tingen en aanverwante artikelen, zoomede ten behoeve van de vrachtvaart. Voor het zwemfeest, dat Zaterdagmiddag a.s. te 2 uur in de Dames-zweminrichting wordt gehouden, blijkt zoo'n groot animo te bestaan, dat het ongetwijfeld een succes belooft te worden. Hoor vele bezoeksters zijn reeds aardige Prijzen beschikbaar gesteld, waaronder zeer fraaie, waaruit blijkt, dat men dezen middag zeer op prijs stelt. Door de groote deelname is dan ook be sloten de inschrijving uiterlijk Donderdag avond te sluiten. Hun, die meenen hisr uitsluitend wedstrijd- zw.emsters te zullen zien, moeten wij er cp attent maken, dat het hier het zwemmend Publiek is, dat zijn beste kunnen op zwem- gebied geeft. Daar zal dan tevens blijken, boe het zwemmen, vooral door de dames meer en meer wordt beoefend. Tot leeraar aan de Rijks H. B. S., alhier, zijn tijdelijk herbenoemd, de heeren A. P. van Ditmarseh en J. Smit. Gistermiddag vergaderde de gemeente raad! onder vtoorsiitberscihap van den burger meester, den heer A. J. Gij sen. Tegenwoordig 27 leden; de heer Hijman was wegens onge steldheid afwezig. De notulen van 29 Jnni en 20 Juli wor den goedgekeurd. Do voorzitter doet mededeeling van door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluiten en voorts van de navolgende Ingekomen stuk ken. Van Burgejneeeter en Wethouders voor stel, om aan den heer A. Hoogerwerf) over eenkomstig zijn daartoe gedaan verzoek, met Ingang van 1 October 1928 eervol ont slag te veTleenen als Havenloods dezer Ge meente. Hiertoe wordt besloten. Van de commissie voor de Gemeentewer ken schrijven, waarbij wordt toegezonden de rekening van Gemeentewerken over het dienstjaar 1927. Wordt gesteld in handen van de Commissie voor het onderzoek der rekening. Van de Gemeente-Accountant schrijven waarbij wordt toegezonden de rekening over 1927 van de Gemeentelijke Fondsen. Wordt gesteld in banden van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen. Van den heer B. G. Hoogendam, lid van den Gemeenteraad, schrijven waarin bij ver zoekt in de e.v. raadsvergadering de navol gende vragen te mogen stellen: 1. Is het Burgemeester en Wethouders bekend, dat auh. 6 van het concept-contract regelende de voorwaarden tot verkoop van ge-, meentelijke bouwgronden, beiemmerend werkt voor het geven van hypotheken en wel in het hijzonder van crediet-hypotheken? (z. g. bouwcredieten). 2. Zoo ja. Is het dan de meening van Bur gemeester en Wethouders dat wijziging in be doelde clausule noodzakelijk moet worden ge acht? Nadat de heer HOOGERDAM (A. R.) op eenigen spoed hij het preadvies heeft aange drongen, worden de vragen in handen gesteld van B. en W om. preadvies. Van den heer W, Breederveld schrijven, waarin hij, onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, mededeelt, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan school F 2 aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de heeren J. J. de Groot en H. R. Win- kes schrijven dat zij hun benoeming tot lid van de commissie tot wering van - Mver zuim aannemen. Aan de orde is: 1. Benoeming van de leden der vaste raads commissies. Benoemd werden: A. voor de Technische Bedrijven: leden de heeren: W. Broek (V.B.); J. Dinkelaar (S.D.A.P.); B. G. Hoogendam. (A.R.); N. Scheurkogel (C.H.); H. J. Steens (R.K.); A. P. S. Swartjes (R.K.) B. voor de Gemeentewerken: leden de heeren: J. van der Most (A.R.); J. M. van Pelt (S.D.A.P.); N. Scheurkogel (C.H.); A. P. S. Swartjes (R.K.) C. voor den Gemeentelijken Woningdienst: leden de heeren: J. van der Most (A.R.) H. J. Steens (R.K); J. van den Tempel (C.H.): E. H. van Waardenberg (S.D.A.P.) D. voor het Grondbedrijf: leden de heeren: j. Dinkelaar (S.D.A.P.); J. G. van Dorp (R.K.); B. G. Hoogendam (A.R.); J. van den Tempel (C.H.) E. voor de Gemeente-Reiniging: leden de heeren: J. G. H. BrouDts (R.K.); W. Collë (Rev. Arb. C.) C. II. Etman (R.K H. Wiekenkamp (A.R.) F. voor de Financiëele Commissie: leden de heeren: W. Broek (V.B.); W. van der Hoek (S.D.A.P.)J. H. C. Schermijn (R.K.); II. Wiekenkamp (A.R.) G. voor Onderwijszaken: leden de heeren J. G. van Dorp (R.K.)B. G. Hoogendam (A.R); S. Hij man (V.D.); J. van den Tempel (C.H.) H. voor den Havendienst: leden de heeren J. Dinkelaar (S.D.A.P.); C. H. Etman (R.K.) L. Fetter (Rev. Arb. C.)H. van der Kraan (C.H.) I. voor de Algemeens Personeelsaange legenheden: leden de heeren: J. Dinkelaar (S.D.A.P.); J- G. van Dorp (R.K.)H. J. Steens (R.K.); J. van den Tempel (C.H.) J. voor de Strafverordeningen: leden: me vrouw H. Benthemde Wilde (S.D.A.P.); de heeren B. G. Hoogendam (A.R.)Mr. M. J. C. M. Kavelaars (R.K.) J. M. van Pelt (S.D.A.P.) K. voor het onderzoeken der rekeningen: lid-voorzitter de heer W. van der Hoek (s.d. a.p.)leden de heeren: S. Hijman (v.d.)H. van der Kraan (c.hjJ. H. C. Schermijn (r.k.) W. Weergang (vacature R. van Noordennen) (c.d.v.) L. Bedoeld bij art. 120 der Bouwverordening: lid-voorzitter de heer Mr. M. Kavelaars (r..k) leden de heeren: W. Broek (vb.): J- Brounts (r.k.); plaatsvervangende leden: J. Dinkelaar (e.d.a.p.) en H. van der Kraan (c.h.) 2. Trekken der afdeel! ngen:; voor liet onder zoek der gerneente-begrijotiBg vbor het dienst jaar 1929. De Raad wordt hiertoe ijl drie sectiën ver deeld. Bij de loting valt wethouder Slavenburg als voorzitter eener sectie uit. De secties worden als volgt samengesteld: Sectie I. Wethouder de Bruin (s.d.ap), voorzitter; v. d. Most (a.r.)Hijmar. (v.d.)Collé (rev. arb c.); Broek (v. b.); Kavelaars (r.k.) v. d. Kraan (c.h.); Mevrouw Benthem (s.d.a.p.); Wiekenkamp (a.r.) Sectie II. Wethouder Houtman (v.b.), voorzitter; Swartjes (r.k.); Steens (rk.); "Weergang (c. du.) Schermijn (r.k.) Hoogendam (a.r.); v. Pelt (s.d.a.p.); v. d. Hoek (s.d.a.p.); van Waar. denburg (s.d.a.p.) Sectie III. Wethouder van VeJzen (r.k.), voorzitter; Scheurkogel (c.h.)y Tempel (C.h.)Etman (r.k.); Brounts (r.k.); v Dorp (r.k.) Fetter (rev. arb. c.)Dinkelaar (s.d.a.p.) 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot herbenoeming Y00r de cursus 1928— 1929 van het personeel aan den Gemeentelij ken Cursus tot opleiding van Bewaau'school- anderwijzeressen, t. w. heeren K. Lub, C. Scherpenisse, J. A. Boer J van Meurs, J. G. van Vlaardingen, A. Baan en de dames C. Horstman en J. Bosma. Goedgekeurd. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot bekrachtiging vall den aankoop bij publieke veiling door hun College in het belang der volkshuisvesting van het woon huis met open grond en erve aan den Rotter- damschen dijk no. 51, alhier, ter grootte van 290 c.A., zulks voor de som van 4900, komen de de kosten van ü-tó.l-.^oht voor rekening van de koopster. De Raad verleent zijn bekrachtiging. 5a. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot onderhandschen verkoop van diverse perceelen bouwgrond als aan de N. V. Bouw en Huizen-Exploitatie-Maatscliappij D. Selief- fer en Zoon te Rotterdam of haar meester van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Da Oost&straat W.Z., tusschen de Dirk van Wasse naarstraat en de Graaf Florisstraat, ter breed te vn 26.74 M. en ter diepte vanl 9 M._ tegen een prijs van 15 per vierk. Meter, ter'behou- wing met 5 beneden- en bovenwoningen, en aan den heer J. A. Luitwieler te Rotterdam of anderen van een strook grond aan de Over- schieschestraat, kadastraal bekend als Sectie I, no. 196, ter oppervlakte van ongeveer 12 vierk. Meter., tegen den prijs van 250.in totaal. Goedgekeurd. 5b. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring aan de N. V. van der Ende's Autobus-Maatschappij of anderen van een perceel grond aan de Pot gieterstraat, gelegen aebter de autogarage van genoemde vennootschap aan de Graaf Floris- •straat, tegen een huurprijs van 100.per jaar, zulks ten behoeve van de plaatsing van een ondergrondsche benzineinstallatie met bo- vengrondsche aftapinrichting. Goedgekeurd. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om met de N.V. Corns. Swarttouw's Con structie werkplaatsen en Machinefabriek aan te aaan een overeenkomst van verhuur, eventueel overgaande in een overeenkomst van erfpacht, van een terrein, gelegen aan de Wilhelminaha- ven Z.Z. ten Westen van het aan genoemde vennootschap reeds uitgegeven terrein, ter grootte van ongeveer 16560 vierk. Meter, ka dastraal bekend als Gemeente .Schiedam Sec tie N. nos. 349, 348, 407 en 408 (ged.) 2ie hiertoe ons nummer van Donderdag j.l. Overeenkomstig het voorstel wordt beslo ten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders: a. tot het verleenen van een orediet van 5000 voor het plaatsen van een 20-tal boven. grondsche brandkranen, ten behoeve van de brandweer: b. tot wijziging van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1928, Model D. 5000 die hiertoe ons nummer van Vrijdag j.l. De heer BROUNTS C-M vraagt of de brandkranen noodzakelijk zijn en zou den post over die jaren willen verdeelen. Wethouder HOUTMAN (v.b.) antwoordt dat deze zaak reeds van ouden datum is. Het rap- Port van den heer Aikema Is reeds anderhalf jaar oud. Sommige nieuwe wijken zijn van brandkranen volstrekt verstoken. Slechts de zorg voor de financiën kan z0o lang een zoo volstrekt noodzakelijke uitgave tegenhouden. Mr. KAVELAARS merkt nog op, dat de post onder kapitaalsuitgaven komt en dus vanzelf over meer jaren wordt verdeeld. 7bis. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitgifte in erfpacht aan de Handel en Transportmaatschappij Gebrs. Roest Co., van een terrein, gelegen aan de Wilhelmina haven W, Z. ten Noorden van de fabriek van de N. V. Gebrs. Vincent, ter grootte van pl.m. 2625 vierk. M., tegen een canon van 1. per viel'k. Meter per jaar. De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) hoopt dat er toezicht op zal worden gehouden, dat de firma de Wilhelminahaven niet gebruikt voor opleggen van oude schepen. De heer COLLé (rev. arb. c.) merkt op dat we hiermee ons laatste stuit grond aan onze Wilhelminahaven gaanafgeven. Het lijkt spr. minder juist het laatste stuk grond aan de Wilhelminahaven aan dergelijke firma uit te geven. .7 - Wethouder HOUTMAN (V,.B) merkt op, dat aanvankelijk ernstige hezwaren tegen de uit gifte van dezen grond bestonden. De zaak is daarom ook lang aangehouden. We zijn geen van allen enthousiast voor deze zaak. Spr. wil een ondernemer die den handel bevordert, niet direct afwijzen. Het gaat hier om een betrek kelijk kléin stukje grond. Onjuist is, als zou hier ons laatste stuk grond zijn uitgegeven. Er zijn nog groote stukken voor directe uit gifte vatbaar. Na de uitgifte kunnen we weer eens over uitbreiding dar Wilhelminahaven gaan denkeu. Voorstellen daaromtrent zijn eerlang' te wachten. Dat hot daar geen slooperij boeltje wordt, heeft de gemeente zelf in de hand. B. en W. hebben de firma niet willen weigeren, op hoop dat er wel eens een andere komt. De heer Kavelaars antwoordt spr. op een door dezen gemaakte opmerking, dat deze firma dezelfde havengelden betaalt als elk ander. De heer COLLé (rev. arb. c.) is niet over tuigd. Spr. zit niet in de belangrijke com missies. weet dus van de voorbereiding niets af. Het is het laatste stuk grond aan de Wil helminahaven. Een industrieele onderneming lijkt spr. veel aanlokkelijker.' Wethouder HOUTMAN (v. b.) antwoordt nog. dat de vraag van de firma Roest juist de firma Swarttouw tot spoed heeft genoopt. Het is thans de taak van B. en W. om te zorgen dat er nieuwe gronden aan de Wil helminahaven beschikbaar komen. Plaats voor industrieën aan onze havens i3 er nog in overvloed. Op een vraag van mi'. Kavelaars merkt de wethouder nog op, dat B. en W. nog steeds ernstig in actie zijn voor aansluiting der ha vens op de Hollandsehe spoor. Het plan is geheel gereed en is bij de Spoorwegmaat schappij in behandeling. Het voorstel wordt op drie na met alge- meenè stemmen aangenomen. Commissie-benoemingen. Het laatste terrein aan de Wilhelmina haven uitgegeven. De raadsvergadering van den eersten Dins dag in September ziet steeds de benoeming van de vaste raadscommissies op de agenda staan. Ze verliepen zonder een enkele ver rassing. Blijkbaar heeft elk der raadsleden in de hem vorig jaar toebedeelde commissies zoo uitstekend voldaan, dat ieder zich zonder eenige hapering er in zag bevestigd. De heer Weergang, die op den stoel van den heer v. Noordennen is gaan zitten, zag zich ook diens commissie toegewezen, zoodat alles bij het oude gebleven is. Het eenig nieuwe was, dat liet traditioueele protest van den heer Collé ditmaal achterwege bleef. De agenda bood overigens weinig belang rijks. De lieer Brounts schijnt de ondankbare maar diep-ernstige taak van den heer Schef- fers te hebben overgenomen om bij eiken maat regel, waaraan beteekenende uitgaven zijn ver bonden, van welker volstrekte noodzakelijk heid hij niet ten volle overtuigd Is, den raads leden een „caveant consules" toe te roepen: denkt heeren raadsleden, aan de financiën van de stad. Alleen gezonde financiën maken een gezonde bestuurswerkzaamheid mogelijk. En om tot die gezonde financiën te komen, moe ten dikwijls wenschelijkheden worden nage laten. Intusschen, in het onderhavige geval zal èn de toelichting van wethouder Houtman en de opmerking van den heer Kavelaars den heer Brounts wel hebben bevredigd. De terreinen rond de Wilhelminahaven 2ijn thans alle uitgegeven. We hoorden het, haast hij toeval, op het eind van de vergadering, toen een voorstel in behandeling kwam om aan de Handel- en Transportmaatschappij gebr. Roest en Co. een terrein ten Noorden van de fa briek van gebr. Vincent in erfpacht te geven. Het laatste stukje grond aan de Wilhelmina haven! Onwillekeurig dachten we aan een op merking die een Rotterdamsch wethouder ons dezer dagen meende te mogen maken, dat het in Schiedam de dood in den pot Is, dat Schie dam eigenlijk maar leeft bij de gratie van Rotterdam! We gaan nu eerlang aan de uit breiding van onze Industriehaven beginnen! En op aansluiting dezer havens op het spoor wegnet wachten we ook heusch niet, tot het onze groote. zuster behaagd zal hebben ons genadiglijk op te slokken. Iéts waarvoor we maar heeil weinig kunnen voelen, zoolang we van ons eigen weer meer en meer ln alle vezalen tiiifllend leven de blijde kenmerken aanschouwen. 'e Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond li. ft. Damclub l. D. O.. Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ..St. Eloy" Gebouw K. ft. Volksbond. lederenülnpdagavona om naü oegeu rep» title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl Man. nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. ft. Volksbond. Aanvang balf negen. lederen Woensdagavond van 7 uur tol 8 uur zitting bestuur Spaarfonds RK. 8. F, lederen Zaterdagmiddag van S tot 6 UU? la geopend bet Stedelijk Museum, 8l Joria Doe Ie, Doeleplein. Ledenvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. Leden vergadering R. K. Fabrieksarbeidersboud „St, Willibrordus". Gebouw R. K Volksbond. Zaterdag 8 September Feestavond met prijsuitreiking, georganfr seerd door de Schiedamsche Voetbalvereni ging „Ursus". Gebouw: Musis Sacrum. Aan, vang 8 uur. 7 Sept. Diergaarde, avondconcert Haag- sche Harmonie-Orkest. D a g e I ij k s: Groote Schouwburg. De Trein, duivel, (Rotterdamsch Hofstadtooneel) 8.15 uur, Tivoli-Schouwburg, Stapper's revue „Europa lacht weer", 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma'* tot en met Donderdag 7 Sept. in: Grand Théatre (voor volwassenen)Oost er. theater (voor volwassenen): Olympia (root volwassenen). Tentoonstellingen: Nen(]U>. Sta. tlonssingel (10 v.m.—12 a.m.) SCHIEDAM, 5 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop hand el. Moutwijn Moutwijn 46 pet. ƒ19.— per H.L. H. J. JANSEN Spiritus SCHIEDAM, 5 Sept. Men noteert voor Melasse-spiritus 29 per H.L. Ruwe graansplritua 60 pet. ƒ17.per H.I4 Aangifte van 3 September GEBOREN: Antonius, zoon van W. Maas en M. C. van Vliet, Schotsche Poort. OVERLEDEN: D. J. H. W. C. Teeuwen, 70 j,, Nassaulaan. DE MARSCHWEDSTRIJDgehouden te, ge legenheid van het 10-jarig bestaan der gymna- stiek-vereeniging V. D. L. van de N. V. Ver- eenigtle Touwfabrieken te Maassluis. I3e 7-jarige G. R. wonende in de Gouw straat is op den Cliarloischen Kerk singel aangereden door den fietser P. V. uit de Carnisselaan, doordat zij op onvoorzichtige wijze de straat overstak. Met een ge*hroken, linkeronderbeen werd het meisje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1