Koninklijk bezoek Spoorweg-ongeluk te Halfweg - mSrnmmï Over de oude sluis te IJmuiden wordt een nieuwe loopbrug gelegd, die ongeveer 2 meter breed is, ter vervanging van het smalle brugje. Een kijkje op de werkzaamheden. De Koningin Wilhelmina-vereenl- ging te Wassenaar heeft ter vie ring van het feit, dat H. M. de Ko ningin-Moeder onlangs 70 jaar is geworden en weldra 50 jaar Ne- derlandsche vorstin zal zijn, Woensdag een historischen optocht georganiseerd, voorstellende den intocht van Jacoba van Beieren. De aankomst van Jacoba van Beieren bq kasteel „Oud-Wassenaar". Woensdag en Donderdag werd te St. Anthonis een landbouwtentoonstelling gehouden. Een fraaie collectie geiten. De Koninklijke familie heeft een bezoek gebracht aan de groote Landbouw tentoonstelling te Zwolle, benevens aan het Binnen gasthuis. Hierboven: De Koninklijke familie op weg naar de tentoonstel ling. Rechts: H. M. de Koningin in gesprek met een der verpleegden van 't nieuwe Binnengasthuis. Spoorwegongeval te Halfweg. Donderdagmiddag sprong in de nabijheid van het station Halfweg de wielband van een elec- trischen trein en sloeg door den vloer van een tweede klas compartiment. Gelukkig bevonden zich ter plaatse geen passa giers, zoodat persoonlijke ongelukken uitbleven. De vernielde coupé. Op den voorgrond een gedeelte van den wielband. Rechts: Tijdens het op de rads brengen van den ontspoorden trein. Woensdag werd op de Nenijto te Rotterdam een dahlia-tentoonstelling geopend, georganiseerd door de Nederlandsche Dahlia-vereeniging, in samenwerking met het Departement Rotterdam der Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw. Een bloem tusschen de bloemen. Rechts: Woensdag heeft te Parijs de begrafenis plaats gehad van Minister Bokanowskl, die zoo noodlottig om het leven kwam by een vliegongeluk. De stoet passeert de Place de la Concorde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12