DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Woensdag 12 September 1928 No. 15212 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS By of krachtens wetten ol verordeningen voorgeschreven en andere officiëele i af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET SCHOUW O. B. K. ORGANISEERT 'N BAZAR SERENADE ONS GRONDBEDRIJF De taxatie ruim 5 millioen boven de boekwaarde VOOR ONZE ARMEN autotocht voor gebrekkige KINDEREN VERDRONKEN DISTRICTS ARBEIDSBEURS BURGERLIJKE STAND HERMES-D. V. S. ERNSTIGE AANRIJDING SCHOENEN ONTVREEMD SCHEEPVAART. UIT KETHEL BURGERLIJKE STAND AGENDA Woensdag 12 September BEURS VAN SCHIEDAM KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM COÖPERATIEVE BRANDWAARBORG* MAATSCHAPPIJ „KETHEL EN OMSTREKEN UIT ROTTERDAM RADIO-AVOND R. K. VOLKSBOND S.s. ./VEEN DAM" ONDERSCHEIDING NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085. ADONNEMENTEN per 8 maanden 8.26, per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 8.76 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 6 cl Postcheque en girodienst 81-440. ADVEBTENTIEN 16 regels 1.56. Elke regel meer 30 ct. Reclames tus3chen den tekst GO ct. per regel. Kleine advertenties 80 woorden 25 ct., elk woord meer 6 ct. tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels ƒ0 50, 10 regels ƒ0.76 16 regels ƒ1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij verlies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Ingekomen is een verzoek van: de N.V. Van der Ende's Auto-bus Maatschappij om vergun ning tot oprichting van een benzineinstallatie met ondergrondsch reservoir, inhoudende 6.000 E., en bovengrondsche aftapinrichting in en op de Potgieterstraat, kadaster Sectie M. no. o739 (sed.), ,a,ch,ter hare autogarage aan de Graaf Èlorisst.raat, kadaster Sectie M. no. 3889. Dit verzoek is met de bijlagen op de Se cretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 26 September 1928, des voormiddags ten 11 ure, zal ten Raadhuize ëelegenheid worden gegeven om bezwaren te gen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier. boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifturen die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn nie tot beroep op eene beslissing Ingevolge de Hm öerwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur °t een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lich ten Schiedam 12 September 1928. Ter algemeens kennis wordt gebracht, dat op Woensdag 26 September 1928 /les vooimii.- üa.gs te negen ure, eene schouw zal gedreven borden over de wateringen en heinslooten, gelegen in liet Oud- en Nieuw-West-Frankeland. Schiedam 12 September 1928. Het harmoniegezelsohap ^Oefening Baait Kunst" heeft op 15, 16 en 17 September a.s. th Musis" een bazar georganiseerd, waarvan ft® opbrengst ten goede komt aan het instru- thentenfo-nds van deze vereeniging. Ter inleiding van deze bazar zal morgen avond te 8 uur in de muziektent op het Rozen- J tJUrgerplein een concert gegeven worden, waar- voor het volgende programma is samenge teld: 1. Marcthe Lorraine, L. Ganne; 2. Ouverture Martiha, F, v. Flotow; 3. Fantasie Tannhauser, R. Wagner; 4. Wals Potpouri, •®- C. M. Feltzer; 5. Ouverture Zampa, F. Hevold; 6. Der Rose Hochzeitszug, L. Jessel; 7. Musicalische Wettrennen, L. Lincke; 8. The Middy Marseh, K. J. Ali'ord. He filmarti-sten Watt en Watt evenals Charley met z'n Jochie zullen tijdens de bazar te gast zijn bij ,,0. B. K.'\ Zaterdagmiddag hur, een uur voor de officieele opening wor- ft®n ze met muziek van het 3tation gehaald. Zaterdag en Zondag is de bazar geopend van uur af. 's Maandags is het openingsuur op uur gesteld. Elke honderdste bezoeker zal Cen kleine verrassing ontvangen. Behalve een viertal stands van Schiedam- ®che winkeliers zullen in de zaal verschillende "afremde, steeds inslaande attracties komen. Muziek zal de bezoekuren opluisteren. Gisteravond heeft het harmonie-orkest „St. •fhibroslus", onderafdeeling van den R. K. v°lksbond, een serenade gebracht aan heit Echtpaar E. J. Bergmans en J. C. Lagerweij, at zijn gouden huwelijksfeest herdacht. Als een curiositeit vermelden we, dat de Utgerlijke stand op dezen datum nog aan- °e«£t als gehuwd, behalve bet. reeds genoemde chtpaar: C. J, Willemse en G. H. Corvers van Baarle en J. Meerhof T. Groenen dal en M. J. van Alphen C. P. C. Witberg d ®- Servaas R. Groenewegen en E. cvkade G. M. Fuister en A, Dekker •Hoordijk en N. W. Horman. Van deze paren is nog overgebleven het chtpaar NoordijkHorman uit de Lange jl'cuwstraat, dat dezen dag eveneens feeste- ,ll£> onder vele blijken van belangstelling, erdacht. HET ABATTOIR D 0 samenwerking tusschcn Schiedam en Vlaardingen beide colleges van B. en W. van Schiedam had aT><Bngen hebben hedenmddag een Ue sainensp retelng gehouden betreffende mdd^u.'^erklng der beide gemeenten bij de Achting yan een abattoir. Aa liet dezer dagen verschenen verslag van het Grondbedrijf der gemeente Schiedam over 1927 ontleenen wij het volgende: In -het jaar 1927 werd ten behoeve van het bedrijf slechts aangekocht een perceeltje grond, waarop een huls en erve, groot 121 M2., voor 2500. Verkocht en overgedragen werden diverse perceelen bouwgrond tetr gezamenlijke grootte van 26812 M2. tezamen voor 421.534,60, ter wijl bovendien nog machtiging werd verleend t.ot verkoop van diverse perceelen tot een totaal oppervlak van plm. 33663 M2. waarvan de overdracht aan het einde van het jaar nog niet plaats had gehad. In erfpacht werden uitgegeven 6501 M2., waarvan de grondwaarde werd aangenomen op 136.862,31. Buitendien werd nog machtiging verleend tot de uitgifte van plm. 2626 M2.. waarvan aan het eindie des jaars de desbetreffende acte nog niet was gepasseerd. Het grondbezit bestond aan het einde van 1927 nog uit H.A. 271.05.14. De gezamenlijke oppervlakte van de gronden, uitgegeven in erfpacht bedraagt H.A. 33.00.96. Verschillende perceelen waren -verhuurd voor tezamen 38.044,26 per jaar. Daar aan het einde van 1927 het 4e vijfjarig tijdvak was verstreken werd de courante ver koopwaarde van alle bezittingen tegelijk ge schat. De gezamenlijke waarde, waarop de bezit tingen totaal H.A. 271.05.14 werden ge taxeerd, bedraagt 13.288.000, of gemiddeld 4.90 per M2. Volgens de balans einde dienstjaar 1927 be dt aagt de gezamenlijke boekwaarde van deze bezittingen 7.593.757.44%, of dooreengesiagen 2.S0 per M2. Aan het einde van het 4e vijfjarig tijdvak overtreft dus de getaxeerde waarde van alle bezittingen te zamen de gezamenlijke boete- waarde niet 5.694.242.55%, of gemiddeld met 2.10 per M2. Uit de memorie van toelichting op de reke ning en de verdere stukken blijkt dat de bij schrijving van rente op de boekwaarde der perceelen in 1927 bedroeg ruim 4.6 pet. en die bijschrijving aan kosten bijna 1/8 pet. van het dragend kapitaal. Met gronduitgifte werd een netto-winst be- haeld van 128.611.63, welk cijfer op de daarvoor bestemde reserve werd overgeboekt. De winst, verkregen uit anderen hoofde, be droeg 171.9S7.04. Van dit bedrag werd in de butengewone reserve gestort 113.397.95 en het restant ad 58.589.09 uitgekeerd aan de gemeente. De buitengewone reserve werd in haar ge heel aangewend als afschrijving op de over belaste perceelen. De in het 4e vijfjarig tijdvak voorlooplg gereserveerde rente bedroeg 129.370.66 welk bedrag in verband met den gunsti-gen uitslag der aigemeene taxatie, aan de gemeente kon worden uitgekeerd. Uit een overzicht van bijgeschreven rente en gewone kosten blijkt: 1. dat de totale bijschrijving, na aftrek der vvuehto-pbrengst, vanaf 1908 tot en met 1927 bedraagt 3.359.544.37%. 2. dat de in de jaren 1908—1927 verkochte en in eil'pacht uitgegeven -gronden tezamen H.A. 74.09.o6 een netto-winst opleverden van 3.264.626.76% of dooreengesiagen van 4.41 per M2. en 3. dat tot dekking van het restant de overige bezittingen tezamen H.A. 271.05.04 boven het bedrag waarvoor zij zijn ingebracht of aangekocht, vermeerdert met de kosten van voor uitgifte geschikt maken, een waarde stijging moeten aanwijzen van '94.917.61 of dooreengesiagen van plm. 0.03% per M2„ terwijl bij de nu plaats gehad hebbende aige meene taxatie de schatting de boekwaarde overtrof met gemiddeld 2.10 per M2. Er bestaan, gelukkig, tal van charitatieve vereenigingeu, die elk voor zich trachten een stukje .van het onnoemelijke wee en lijden, dat wé in de wereld tegenkomen, te verzach ten, En voor al die vereenigingeu hebben We niet anders dan waard eer iDg. Maar in het hart van lederen Katholiek is toch een héél bijzondere plaats gereserveerd voor de Sint Vincentiusvereeniging, voor de zonen van Frédéric Ozanam, wien geen werk van Chris telijke liefdadigheid vreemd is, en die men juist daar het eerste aantreft, waar het leed zooveel zwaarder valt te dragen, omdat armoe elke verlichting in den weg staat. De Vineentlamen timmeren niet aan den weg. En we zullen den sluier niet lichten van de bescheidenheid, waarmee zij hun zegenrijk werk bedekken. Maar eens raakt ook hun kas uitgeput. Eigenlijk is die vrijwel altijd leeg; maar hun werk gaat door. En als het dan erg begint te nijpen, doen ze een beroep op de milddadigheid hunner medemenschen om hen in hun werk te hulp te komen. Zoo zal dan Zondag a.s. ten bate van de conferentie van Onze Lieve Vrouwe van den AUerh. Rozenkrans in <fe Singelkerk door pater H. de Greeve S.J. een liefdadigheids predikatie worden gehouden. De winter, de zwaarste tijd voor de armen staat voor de deur. Een leege kas; veel uit gaven in het verschiet. Het zal den ge- vierden redenaar weinig moeite kosten, de harten zijner hoorders t« treffen. Moge een guile hand op die ontroering volgen; moge ieder die Zondag de Singelkerk bezoekt zich herinneren, dat wat wij den arme ge-ven aan God is geleend, en dat wij ons dan over de vraag of wij ons geld wei op de goede wijze hebben uitgezet, niet bekommerd hoeven te maken. Een droevig ongeval beeft hedenmorgen In de Wiltonhaven plaats gehad. Terwijl twee werklieden, de 32-jardge J. v. d. Vaart, wonende Dwarssteeg no. 7 te Vlaardingen, en de 60-jarge C. Heystek van den Rotterdamsche dijk alhier, bezig waren een zolderschuit, een zoogenaamde jibber, van dote 5 naar dok 4 te verhalen, schoot plots de baak van den eerste, die op de voorplecht stond, uit, zoodat hij met haak en a-1 te water geraakte. Zijn maat trachtte nog door handreiking hem te hulp te komen, doch toen dit niet gelukte en de afstand verder dreigde te worden, riep hij de hulp in van een passeerende sleepboot. Alvorens deze ter plaatse kwam was van der Vaart evenwel in de diepte verdwenen. Onmiddellijk werd met dreggen begonnen, het duurde evenwel een twintigtal minuten eer het lichaam boven water was gehaald. Toepassing van de midde len om de levensgeesten op te wekken mocht niet meer baten; dr. Hoogendijk consta teerde den dood. Het lijik werd naar de echtelijke woning te Vlaardingen v. d. Vaart was gehuwd en vader van drie kinderen overgebracht. Het laatste tochtje Van de Koemarkt vertrokken vanmorgen te half 10, onder groote belangstelling, de 13 Schiedamsche kindereu die den laatst en autotocht van dit seizoen zouden meemaken. Onder hen bevonden zich 6 Katholieken. In auto's, welwillend oesehikbaar gesteld door de heeren van den Toorn, de Leede, Jurgens en van Dam (Kethel), en onder leiding van de zusters van Hettinger en van Waard en mej. Lub, werd naar het Willems- plein te Rotterdam gereden, waar een groot aantal Rotterdammertjes gereed stond, om het verdere gedeelte van den tocht mee te maken. Behalve de reeds genoemde leidsters was ook de moeder van een der kinderen van de partij. Via Westerstraat, Parklaan, Westerlaan, Parkkade en na oversteken met het wagen veer, werd naar het vliegveld Waalhaven gereden, waar de kinderen met aandacht de verrichtingen van aankomende en ver trekkende luehtvogels gadesloegen. Vervolgens werd in het restaurant van het vliegveld ge luncht, waarna het gezelschap zich weer op weg begaf, met het mooi gelegen Huis ten Donck als eindpunt. Hier zou men nog eenigen tijd vertoeven, om dan te ongeveer 5 uur den terug tocht, te aanvaarden. Men rekende er op, te ongeveer 6 uur weer in Schiedam terug te zijn. Op Waalhaven bestond onder de daar aan wezigen nog al belangstelling voor den stoet v.an auto's de Rotterdammers inbegrepen, waren er ongeveer 30 en de kinderen die zij vervoerden. In het Waalhaven-restaurant werden brood jes met melk gebruikt en dan ging het weer naar bulten, waar een paar militaire vliegtui gen, speciaal voor dit doel uit Soesterberg overgekomen, vrilles, loopings en draaien om de lengte-as demonstreerden. Voorts bewon derden de in het gras gezeten kinderen 'n paar Pander-vliegtuigen, ter-wijl zij eveneens getuige waren van aankomst en vertrek der groote verkeersvliegtuigen op Parijs en Londen. Aangeboden arbeidskrachten: glasblazers, stel lers; letterzettersgrondwerkers; metselaars; opperlieden; timmerlieden; Bchilders; fles- smhenbeteenerszagers; aanhouders; bank werkers; klinkers; metaalboorders; smeden; stokers; voorsJaandersijzer werkersbran dersknechts; broodbakkers; distillateurs- knechts; mouters; sigarenmakers; magazijn- personeel; chauffeurs; transportarbeiders; vellenbereidersvarensgezellen; voerlieden; wakers; zakkendragers; kantoorbedienden; fabrieksarbeiders en lossetwerklieden. Gevraagde arbeidskrachten: te Schiedam: halfwas modelmaker of meubelmaker; 1 smidsjongen; 1 loopjongen, 1 k/rullejongen; 1 halfwas-wagenmaker; i electricien; 1 leer ling-winkeljuffrouw; 1 kantoorjuffrouw en jongens en meisjes voor fabrieksarbeid. Voor nadere inlichtingen wende men zich to t de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broers veld 142. GEBOREN: 9 Spt. Leendert, z. v, J. F. Heil- ker en M. P. van Aken, St. Liduinastraat. Oorjna E-lisabeth, d. v. A. W. J. Standaart en E. Steiner N. Haven. 10 Sept. Elizabeth Sijbrigje, d. v. P., de Bruin en E. S. Heij, Sta tionstraat OVERLEDEN: 9 Sept. C. Liekendiek 18 J. Buitenhavenweg. R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING Aigemeene vergadering Gisteravond hield in het gebouw van den R. K. Kring de Rh IC Middensitandsvereeni- ging een aigemeene vergadering, welke slechts matig was bezocht. De agenda vermeldde in hoofdzaak: be spreking van den beschrijvingsbrief voor de Centrale Raadsvergadering pp 10 October a.s. te Alkmaar en bespreking'' van het vierde lustrumfeest der afdeeling, dat op 30 Sep tember a.s. zal worden gevierd. Het jaarverslag van den hondspenning meester en diens begrooting gaf aanleiding tot eenige discussie over de vraag of niet de voorkeur zou verdienen de stichting van één landelijk Centraal Bureau. Met het af wijzend preadvies van het hoofdbestuur ten aanzien van een voorstel van een der af- deelingen om „de R. IC Middenstander" gratis beschikbaar te stellen, ging de vergadering accoord, evenals met het door de afdeeling Rotterdam geopperde en door het hoofd bestuur overgenomen denkbeeld om de Cen trale Raadsvergaderingen ln den vervolge in October in plaats van ln September te houden. Ten aanzien van de brandassurantie zal ter bondsvergadering worden bepleit om de clausule volgens welke degeen die ophoudt lid van de Hanze te zijn, ook uit de assurantie moet treden, in dien zin gewijzigd te krij gen, dat zulks niet geldt voor eereleden of donateurs, zoodat wie ophoudt middenstan der te zijn en derhalve geen Hanzelid kon blijven, toch door donateurschap of eerelid maatschap van de voordeeJen der brandassu- rantie kan blijven genieten. Meegedeeld werd, dat de heer Peeters te Vught is aangesteld tot inspecteur van U. B. O. (uitkeering bij overlijden) en dat de be doeling is, bijzondere propaganda voer deze instelling te gaan maken. De aftreden-de leden van het hoofdbestuur, de heeren Struycken en Stumpel, werden door de afdeeling opnieuw gecandideerd. Tot afge vaardigde naar den Centralen Raad werd met den voorzitter aangewezen de heer K. G. Brugger. De voorzitter deelde voorts eenige bijzon derheden mee over de viering van het 20-ja- rig bestaan der afdeeling. Om half acht zal in de S-lnt Janskerk een H. Mis worden opgedra gen voor de levende en overleden leden, met aigemeene H. Communie. Onder de Hoogmis van half elf zal pater Borromeus de Greeve O.F.M. een feestpredikatie houden. Om acht uur feestavond In den R. K. Volksbond. Be doeling is, van leden en hulsgenooten voor dezen feestavond geen entree te heffen; daar ©venwel de lasten voor de afdeeüngskas dan te zwaar zouden worden, circuleert er een in- teeteenlijst, waarvoor de voorzitter de welwil lende aandacht der leden vroeg. De voorzitter kan nog mededealen, dat alle waarborgen aanwezig zijn,, dat de feestavond een alleszins passend verloop zou hebben. Met bestuur en comité-leden zal nog worden be sproken tot welken leeftijd kinderen zullen kunnen worden toegelaten. Naar de „Sportkroniek" meldt hebben tal rijke leden van het ontbonden ^Vlaardingen" verleden jaar uit de 3e klasse gedegradeerd zich aangemeld als lid van Hermes-D.V.S. I tot dusver vroegen er 14 overschrijvingen aan. Gisteravond te omstreeks 8 uur werd de schoenmaker J. Y. uit Rotterdam, op den Rotterda-mschedijk ter hoogte van het Pomp station door een onbekend gebleven auto aan gereden. Y. reed met zijn ech-tgenoote naar Schiedam, toen bedoelde auto hem met groote snelheid achterop en vervolgens aanreed. De man werd tegen den grond geslingerd en bleef met een groote wond aan het achter hoofd bewusteloos liggen. Per auto van den heer van Katwijk alhier, die juist passeerde, werd hij naar den politiepost aan de Koemarkt vervoerd, waar inmiddels het be wustzijn bleek teruggekeerd. Dr. Geerdes ver leende hier geneeskundige hulp, waarna Y. hij een familielid alhier werd opgenomen. De chauffeur die de aanrijding had veroor zaakt, reed, onverantwoordelijk, met groote snelheid door. Ten nadeele van den opperman P. H. uit Rotterdam is op een bouwwerk alhier een paar schoenen ontvreemd. SCHIEDAM, 11 Sept. Aangekomen: Duitsch s.s. Rheinland met papierhout van Ketka aan den Steiger Oosterhaven; Eng. s.s. Cristales, van Rotterdam om te dokken in de Wilhelmina- hia-ven; s.s. Trelawny van Marseille om te dok ken; s.s. Imatra, met papierhout van Maks- ladi in de Wilhelmina,haven. SCHIEDAM, 11 Sept. Vertrokken: s.s. Iersey City naar Houston, s.s. Adeline Hugo Stinnes 3, naar Archangel. ONDERTROUWD: 8 Sept. Gerrit de Bruin, 28 jaar en Magtilda Heijster 18 jaar. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. B. Damclub 1. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal. bewerkeirsboDd „St Eloy". Gebouw Et K. Volksbond. EederenDinsdagavona om nalt negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereenlglng Lorenzo Perosl, Gebouw Et Et. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie KonlnicL Man. nenzangvereenlging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang balf negen. lederen Woensdagavond ran 1 nor tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R.K 8. t, lederen Zaterdagmiddag van 8 tot 8 oog Is geopend bet Stedelijk Museum, St Jori| Doele, Doeleptein. j Cursus leekenapostolaat, gebouw R. K. Volks bond, aanvang half negen uur. Vrijdag 14 September Vergadering contactcommissie. Gebouw R. Si Volksbond. Aanvang 8 uur. H SCHIEDAM, 12 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van ftapjh handeL ij Moutwijn i Moutwijn 46 pet ƒ19.— per H.L. "Tj H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 12 Sept. Men uoteert voo Melasse-spiritus 32 per H.L. Ruwe graansplritus 60 pet ƒ17.— per H.L, 12 Sept.: Groote Schouwburg, Eva Bonheur, (Schouwtooneel), 8 uur, (voor vol wassenen). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Stapper"! revue „Europa lacht weer", 8 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma'! tot en meit Donderdag 13 dezer ln: PschonC (voor volwassenen). j Tentoonstellingen: Nenljto, sta. tlonsslngel (10 v.m.—12 nan.) Dinsdag 18 September zal bovengenoemde maatschappij haar jaarvergadering houden in het café „De Vergulde Valk", De agenda bevat o.a. rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar, verkiezingen, be. noemingen en bestuursvoorstellen. De vergadering vangt aan om 7 uur. Een aardig groepje Volksbondleden was gis teravond opgekomen naar het gebouw aan dei Putsche laan om van den eersten radio-avond te genieten. Aandachtig werd den ganschen zendingstdd geluisterd in het bijzonder naar de belangwekkende rede van den heer Schaa- per over: Van offers, strijd en vooruitgang. Ook de woorden van Pater Mr. Dr. J, Beuns S.J. over de liefde als bron van den maatschappelijken vooruitgang konden scherp geformuleerd ln zijn diep-Katholieke stellin gen worden opgevangen en meegedragen. De heer Geenhuizen, voorzitter der Zulder- stadsche Volksbondafdeeïing, heeft den avond geopend, die goed geslaagd kan worden ge noemd. Gisteravond werd gewerkt met een geleend toestel, doch men weet, dat het de bedoeling is om in het bezit te komen van een eigen toe stel. Het s.s. „Veendam"' van de H.A.L. Is heden nacht vertrokken via Boulogne sur Mer en Plymouth met bestemming voor New-York met 251 eerste, 196 tweede en 364 derde klaase passagiers. Bij Kon. Besluit 13 aan wethouder F. L. D. Nivard, alhier, verlof verleend tot het aanna men van het eereteeken als ridder ln de Ordö van den H. Gregorlus den Groofen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1