ONZE i r PiSGSL AwUfl) ue sssnae is t &tgfP recepten. VOOR HET NAJAAR ONZE BELEEFDHEID EN DIE ONZER KINDEREN ONDULATIE EN WATERGOLF jONG HUISHOUDEN HUISELIJKE WEDERWAARDIGHEDEN EENVOUDIG TAFELMATJE IN RAFFIA DE BEHANDELING VAN TWEE GELIEFDE KAMERPLANTEN V Ri J O A G 21 SbPïBsV: B h,n 1928 DERDE BLAD V32.V. AAN :xr.-iu>? «:t de« i-nireiefc zander »o.hr.n-j!l!,.'.e tnestcmining: verboden. We klagen er zoo dikwijls over, dat de tegenwoordige jeugd zich zoo weinig weet te gedragen, zoo onbeleefd is, zoo zelf zuchtig, zoo weinig om anderen denkt Onze kinderen zijn niet meer beleefd voor hun ouders, niet voor him onder wijzers, en al evenmin voor bezoekers, terwijl ze zich tegenover vreemden letter lijk alles durven veroorloven. Hoe dik wijls hebben we 't op straat niet opge merkt, dat kinderen voorbijgangers uit lachten, nariepen, bespotten en het hun lastig maakten. We mogen over dit alles nadenkende, wel eens verzuchten: hoe voeden we onze kinderen op tot ridderlijk-beleefde, tact volle menscher. uie weten, hoe ze zich gedragen moeten, tot menschen, die men prettig vindt te ontmoeten en die door hun goede, beschaafde manieren aller harten winnen. We kunnen de kinderen natuurlijk nooit iets leeren. wat we zelf niet kennen en we mogen ons daarom in geweten wel eens afvragen of we zelf die hooggeroem de beleefdheid bezitten, die we zoo graag bij onze kinderen zouden willen zien. Of liever, of onze beleefdheid wel van het goede soort is. We weten b.v. heel goed hoe we een bezoekster ontvangen moe ten, we zetten een vriendelijk gezicht en vragen hoe 't haar en haar familie gaat niet omdat we daar zoo bijzonder be lang in stellen, maar eenvoudig omdat 't zoo hoort. We geven, altijd beleefd ant woord, als iemand ons ie'.s vraagt, wc zeggen tegen vriendinnen aardige, vriende lijke togenere we dik' 'ij 3 n et mee- nen. Helaas, we meenen over 't algeheel van al die beleefdheid maar weinig. Onze beleefdheid is hesl erg oppervlakkig en komt maar zelden uit het hart voort. Als we een kennis vragen eens spoedig aan te komen, kan 't integendeel ons verlan gen zun, haar niet spoedig terug te zien en als we onze spijt betuigen, dat we een bezoek hebben misgeloopen, dan zijn we Innerlijk soms heel blij, dat we 't zoo troffen. Is dat nu de beleefdheid, die we wenschen onze kinderen bij te brengen? *n als we de gesprekken op de mid dag- en avondvisites eens volgen, is het resultaat niet veel beter Ieder vertelt van zichzelf, van kleine gebeurtenissen uit h&ér leven, uit hftóx huishouden, uit héér familie. En de andere dames luis teren, keurig beleefd, maar men kan dik wijls maar al te goed bespeuren, hoe on geduldig ze zijn om zelf aan het woord te komen. Ieder is vol van zichzelf, ieder vindt haar eigen leven het belangrijkste en niemand denkt aan een ander. Waar is onder deze groep volwassenen de fijne, ridderlijke beleefdheid, die uitslui tend aan de anderen denkt, de be leefdheid, die uit het hart, uit den geest voortkomt? Is 't niet te begrijpen, dat vele kinde ren met hun fijn opmerkingsvermogen allang gevoeld hebben, dat die leege, holle beleefdheid van de groote menschen niet veel waard is en er daarom niets van weten willen? Vanwaar anders die „re volutie" bij sommige opgroeiende jonge menschen tegen de „beleefdheid", zooals zij ze kennen en gezien hebben? AI die kleine leugentjes, al die huichelarij, al die geveinsde vriendelijkheidIs dat beleefdheid", vragen ze. „Dan willen we niets van beleefdheid weten. We willen waar en oprecht zijn." 't Zal ons daarom nooit gelukken onzen kinderen beleefdheid te leeren, wanneer we aan de beleefdheid weer niet haar oude, diepe beteekenis teruggeven. De ware beleefdheid komt uit het hart voort. De ware beleefdheid is meeleven, mee voelen, meedenken met anderen. Wie werkelijk beleefd is, is niet geheel en al vervuld van zichzelf en acht zich niet zoo ontzettend gewichtig. Beleefdheid is „zichzelf bij anderen ten achter kunnen stellen". Wanneer we gas ten ontvangen, dan moet er binnen in ons een stemming zijn van goedheid, van vriendschap, van liefde tot onzen mede- mensch. Dan zullen de kleine vriendelijk heden vanzelf komen en niet „bedacht" zijn. Dan zullen we niet enkele met g e- veinsde belangstelling luisteren naar gesprekken, die ons niet zoo heel erg interesseeren. Dan zal 't niet alleen maar „uiterlijke" beleefdheid zijn, wanneer we 't onze gasten gezellig maken, wanneer we een oudere dame in een gemakkelijken leunstoel plaatsen, wanneer we aan dringen nog eens een lekker gebakje te nemen Als de kinderen op deze wijze de be leefdheid leeren kennen, zal ze voor hen een groote, diepe beteekenis hebben. Ze zullen beleefdheid zien als iets moois, iets heiligs bijna, als een ideaal, waar ze hun geheele leven naar streven zullen. En ouders, zoowel als kinderen zullen hier wel bij vaTen. 4312. Practische mantel, met dubbele rij knoopen, van Engelsche wollen stof. De vorm is recht. Er is in iederen tijd, maar in onzen tijd zeker een behoefte om elkaar te overvleugelen, om vooral veel te lijken, en het jonge, aanstaande, getrouwde vrouwtje weet heel goed, dat er al heel gauw vriendinnen en bekenden bij haar op bezoek komen, die alles tot in de puntjes komen bekijken enbepraten. En nu wil ze heel graag, dat die vrien dinnen verbluft zullen staan, zoo keurig en mooi alles er kit zal zien. Maar o, nu hij en zij samen gaan reke nen, wat valt alles nu tegen, ze hebben wel een flinken spaarpot, maar er kamt nog zooveel kijken, waar zij niet aan hadden gedacht. Het is nu, zeker de taak van 't meisje haar eischen wat lager stellen, en dat kan zoo gemakkelijk, als ze zelf wat goe den smaak heeft. Veel verstandiger doet ze wat minder meubels te koopen en te zorgen, dat zij betalen kan, wat ze aan schaft, dan nu in haar jonge huishouding al dingen te nemen, die ze eigenlijk: niet betalen kan. Haar aanstaande man zal haar nu graag van alles toegeven, maar als later de kwitanties komen, lederen maand weer, van alles wat afbetaald moet wor den, beginnen ook de zorgen. Het jonge vrouwtje maakt natuurlijk het" plan den eersten tijd zelf haar werk zaamheden te verrichten, alles is nieuw en schoon, ze heeft gezorgd zelf de noo- dige kennis te hebben van huishouden en koken, en begint met frisschen moed. Een ander kan onmogelijk zooveel hart en zorg voor de nieuwe meubeltjes heb ben als zij zelf, en ook zal zij zelf de zuinigste huisvrouw zijn in haar eigen keuken. Als het gezin gaat groeien komt er zooveel kijken; wat zal het dan niet heer lijk zijn, als zij zelf haar spaarpotje ge- Boven de zakken en op de mouwen vormen zich patten, welke met knoop en knoopsgaten vastgemaakt worden. 4326. Japon van twee kleuren stof, bv. lichtbruine en beige crêpe de laine. De rok, in de donkere stof, heeft van voren breede platte plooien. Het aardig gesneden lijfje heeft ter garneering groote kristallen knoopen en bij den platten kraag een strik. 4324. Japon boléro-model van geruite wollen stof. Gameering bestaat uit smalle, glad zijden biezen in afstekende kleur. De kraag is gekruist en wordt met één grooten knoop vastgehouden. ANEMOON. maakt heeft voor onvoorziene uitgaven en als manlief zit te peinzen en te reke nen, hoe hij de vele nieuwe uitgaven moet bestrijden, wat zal het hem dan een vreugde geven, te zien, hoe zijn vrouwtje ook *al gezorgd heeft. Het is waar, ze is wel eens in bekoring gekomen om haar extra-spaarpot aan te spreken voor een snoezig japonnetje, dat ze er eigenlijk best bij kon gebruiken, of voor allerlei ditjes en datjes en luxe uitgaven, die ze anderen ook zag doen, maar ze heeft zich flink gehouden en zich die kleinigheden ontzegd, een aardi- gen lap stof gekocht en zelf een veel voor- deeliger japonntje gemaakt, enz. Voor heel veel jonge meisjes, die zelf geld verdiend hebben, valt het eerst heel niet mee, zoo veel zuiniger met al die kleine uitgaven te moeten zijn. Gelukkig de meisjes, die uit een eenvoudig huis houden komen, waar moeder of vader de uitgaven der kinderen controleeren, zorgen, dat niet alles alleen voor eigen gebruik en kleeding besteed' wordt en er op letten, dat de kinderen sparen. Zulken meisjes valt het niet zoo moeilijk, maar wel den meisjes, die altijd maar alles voor zichzelf hebben gebruikt en die dat dan meestal omgezet hebben in dure kleeding. Het geld nuttig te besteden ten bate van de huishouding, dat is de taak der vrouw; zorgt de man, dat het geld ver diend wordt, zij moet het met overleg uitgeven. Het komt er maar door ééne deur in, maar hoeveel vensters heeft het huis niet, waaruit het weg kan vlieden. Huishoudt de vrouw met overleg, dan bouwen in waarheid man en vrouw te zamen hun huiselijken haard en wordt de grondslag gelegd voor een zekeren welstand, waar elk menschenpaar naar streeft. BETEN EN STEKEN. Als regel zijn de eenige beten, die we in ons landje te vreezen hebben, de knauwtjes van huisdieren, die door de kinderen geplaagd of per ongeluk op hun pootjes getrapt zijn, of de opdrin gerige attenties van muskieten en der gelijk tuig. Wat de eerste betreft, als we overtuigd kunnen zijn, dat het dier gezond is, zijn er weinig of geen onaangename gevol gen te duchten. Maar als de hönd se dert een dag of twee opvallènd zonder ling in zijn gedragingen is geweest, en plotseling zonder de minste aanleiding op een tot dusver geliefd huisgenoot aanr vliegt, is de zaak ernstig en moet on verwijld een dokter worden gewaar schuwd. In ellc geval moet, wanneer een beet de huid doorboord heeft en het wondje bloedt, een zakdoek of een stuk zacht, stevig band strak boven de wond gebonden worden, dat wil zeggen, tus- schen de wond en het hart. Een stokje wordt er tusschen gestoken en eenige malen omgedraaid, om het afbinden nog te verstrakken, en het wondje zelf wordt goed gereinigd. Men haakt van raffia-naturel, om een. dik touw of om slap laiton heen, steeds gewone vasten. Men steke telkens in tusschen twee steken van den vomgen toer (zie afb. Ij. Men begint met drie steken tot een rondte saam te haken. De volgende toer bestaat uit 5 vasten in dezen rin^ gehaakt, vervolgens meer dert men telkens 3 a 6 steken, bij iederen toer, totdat men de gewenschte grootte ■verkregen heeft; bij het afwerken haalt men den. werkdraad met een stopnaald door de steken heen. Ter versiering kun nen we één of eenige patroontjes op chabloneeren, zooals fig. 2. Wé kunnen de teekenlng uit dit blad, op de reeds meermalen beschreven manier overtee- kenen op stevig teekenpapier. Daarna legt men de teykening op een stuk bord- carton plat dp tafel en snijdt met een scherp mesje de zwarte vakken uit; daarna wordt met gekleurde verf en een stomp kwastje op het raffia-matje ge- chabloneerd. G- s- Daarna wordt een snuifje permango- maat van potasch even bevochtigd en op de wond gelegd, en u hebt een een- voudigen vorm van uitbranden toege past. Laat het er een paar minuten op, wasch daarna het wondje goed met warm (niet heet) gekookt water en ver bind het als een gewone snee. Een kwaadaardige muggenbeet moet gebet worden met een zwakke oplossing van huishoud-ammonia, dubbel koolzure soda, of gewone waschsoda, waardoor jeuk en zwelling zullen verdwijnen. Bij een wespensteek dient eerst ge zocht te worden naar den angel, die als volgt verwijderd kan worden: Druk de plaats, waar de angel zich bevindt, ste vig op den hals van een fleschje, dat bijna niet geheel gevuld is met heet water. Bij 't terugtrekken zal de zuiging den angel naar buiten brengen. Wanneer dit gelukt is, is de gewone keuken-ui een goed zuiverend en ver zachtend middel; of u kunt slappe am monia, vlugzout, dubbel koolzure soda of zelfs gewoon zout water gebruiken. KAJA. Wanneer u wilt, dat dè golven zoolang mogelijk in het haar blijven, laat uw haar dan niet ondulêeren onmiddellijk na het wasschsn, maar den volgenden dag. Wist u, dat het vier en twintig uur duurt, eer het haar volkomen droog is? G-olven, die gemaakt zijn, vóór het haar goed aan de lucht is blootgesteld ge weest, zullen maar een zeer kort leven hebben. Zelf ondüleeren zou ik niemand aanra den, die niet bijzonder handig is. De resultaten, die ik er tot nu tos van heb gezien, waren zonder uitzondering treu rig. Wie het echter doet, moet zorgen, de tangen elke week met schuurpapier of puimsteenpoeder af te schuren, daar het haar er anders donker en leelijk van wordt. Wanneer uw haar heel licht blond of rosig is, sla dan altijd een stukje vloei papier om en tusschen de tang, alvorens ze te gebruiken en probeer ze in elk ge val steeds erop. Wanneer de tang papier verschroeit, zal ze ook haar verschroeien. Een andere manier om keurig golvend haar te hebben, is het zoogenaamde wa tergolven, dat volstrekt geen gevaar voor het haar oplevert, en een veel mooier en natuurlijker effect geeft. Ook dit kan het best bij den kapper gebeuren, maar met wat handigheid kunnen we thuis toch ook heel aardige resultaten bereiken. De watergolf kan op verschillende manieren gemaakt worden. Het haar wordt enkele oogenblikken met den electrischen haar droger bewerkt, zoodat 't niet meer klets nat is, maar toch nog zwaar vochtig. Dan worden er kammetjes ingezet, die de golven op hun plaats moeten houden, er wordt een netje over het haar getrokken en het geheel wordt daarna droog ge föhnd. Na het uitnemen van de kamme tjes moeten de golven meestal nog even met de tang bijgewerkt worden. In haar, dat heel zacht en handelbaar is, wordt ook wel zonder kammen of iets van dien aard en slag gedroogd, eenvoudig door het haar handig vast te houden en er mét den haardroger een horizontale gleuf in te blazen op de juiste plaats. Wanneer we thuis echter watergolven maken, hebben we het voordeel, dat we het haar niet behoeven te föhnen, iets, dat er nooit bijzonder goed voor is. We moeten het er dan natuurlijk voor over hebben, een middag of avond met een netje over het haar te loopen, maar wan neer we daar een rustigen dag voor uit zoeken, is dat werkelijk zoo erg niet. Speciale watergolf-kammetjes zijn met een uitvoerige gebruiksaan wijziging in elke kapperszaak te verkrijgen. Om de watergolven nog dieper en glan- ziger te maken, kunnen we ook, wanneer het haar bijna droog is, het besprenkelen met een vloeistof, die, zonder vettig of plakkerig te zijn, er speciaal op berekend is, het haar te doen „pakken", zoodat het den gewenschten vorm gewillig aan neemt en zeer lang behoudt. Het volgeni mengsel, dat het haar als vanzelf doel krullen, kunnen we zelf klaarmaken at door onzen drogist laten mengen: 12» gram dragantgom, 30 gram water, 5 grair alcohol en 5 druppels rozenolie. De dra< gantgom wordt een nacht in het wate? geweekt, Daarna wordt dit mengsel doof een schoon doekje geperst, en daarn? wordt de alcohol, waardoor de rozenolie van te voren gemengd is, er aan toege voegd. Een ander goed middel is: 180 grein kwee-zaad en 40 gram water. Week het gestampte kwee-zaad in water, dat verhit is tot juist' onder het kookpunt, het te~ zamenschuddend in een fleschje, tot een 'dik gomachtig mengsel ontstaat. Zeef het evenals t vorige en voegt er 5 gram e:au- de cologne aan toe, waarin 30 grein salicyl-zuur is opgelost. Door middel van een vaporisateur wordt het haar met een dezer mengsels bevoch tigd en daarna in golven gelegd. Beginnen de golven er na een dag of wat uit te gaan, dan kunnen ze heel een voudig weer vernieuwd worden door nog maals de kammetjes erin te zetten (wat? nu natuurlijk heel gemakkelijk gaat) en het hoofd boven den stoom van kokend- water te houden. Stoom bevordert het krullen zeer, en deze manier is veel min der omslachtig dan het opnieuw nat maken. De kammetjes mogen er niet uit genomen worden, eer het haar weer door en door droog is. EVA. Correspondentie. Mej. J. H., Rotter dam. Het middel tegen uitvallend haar is juist in deze rubriek besproken, n.l. in het nummer van 9 Aug. 1.1. Ik kan natuurlijk niet steeds blijven herhalen, maar wil u graag het bedoelde knipsel toezenden, wanneer u mij daarvoor postzegels wilt' zenden. Wat uw tweede vraag betreft, zal bovenstaand artikeltje misschien ook iets voor u zijn. Hét mengsel met dra- gant-gom draagt er veel toe bij, het haar, dat ermee besprenkeld is, ook zonder on dulatie netjes te doen zitten. Mej. W. B. Neen, het dragen vafl polka-haar bevordert volstrekt niet den groei van overtollige haartjes in het ge- zieht, en evenmin is het uitscheren van den nek schadelijk voor de oogen. Eén en ander is onzin, waaraan u zich maar niet moet storen. Ik weet zeker, dat ik uW vragen over electrische ontharing beant woord heb; mogelijk is het antwoord aan uw aandacht ontsnapt. Ik herinner ze mP nu niet meer, daar ik beantwoorde cor respondentie niet bewaar. Wanneer u m» nog eens wilt vragen, zal ik echter met genoegen, antwoorden. E. Eén van onze meest geliefde kamer planten is zeker wel de Azalea. De Azalea met haar prachtige rose- roode, of purperen bloemkelken. Over het algemeen hoort men, dat de plant zeer moeilijk over te houden is. Men besteedt alle zorg, de plant krijgt veel blad, een enkelen keer zelfs nieuwe bloemknopjes, doch deze blijven klein, en na verloop van tijd worden ze bruin en verdrogen. Door toepassing van de volgende behan deling, heeft mijn overgehouden Azalea verleden jaar prachtig gebloeid; er. kwa men 72 mooi ontwikkelde bloemen aan. Een heel uitgebloeide Azalea zet men in het voorjaar-, zoodra de gevaarlijke GESTOOFDE TOMATEN (p!.m. 4 pers). 750 gram tomaten Peper, zout 30 gram boter Bereiding: Verwijder van de tomaten de kelk blaadjes. Wasch ze en snijd ze in vrij dikke schijfjes. Leg hiervan een laag in een vuurvasten schotel, bestrooi deze met een mengsel van peper en zout, doch vooral niet te veel peper; leg hier en daar een klein kluitje boter, hierop weer een laag tomaten en vul op deze wijze het schoteltje. Bestrooi de bovenste laag met wat. fijn licht, paneermeel en laat de toma ten gedurende pl.m. 20 minuten in een vrij warmen oven gaar worden. GEVULDE TOMATEN (I) 6 tomaten van gelijke middelmatige grootte (geheel gaaf, doch niet te rijp) 200 gram kalfsgehakt 40 gram boter eetlepel fijngehakte peterselie Stukia ul Peper, zout Een weinig kerry Paneermeel. Stukje oud brood. Bereiding: Verwijder van de tomaten de kelk blaadjes, wasch ze en snijd er een kapje af; hol ze uit met een zilveren theelepel tje en. strooi er wat zout in. Fruit in een steeip&n; in de helft der boter, de zeer fijn gesnipperde ui met de kerry, maar zorg, dat de ui licht van kleur blijft. Maak in dien tijd het gehakt smakelijk aan met wat peper, zout en oud brood, het toma- tenmoes, dat door een paardeharen zeef gewreven is en smoor het gaar met de ui in de boter. Roer er 2/3 van de fijngehakte peterselie doorheen. Vul met dit mengsel de uitgeholde tomaten. Zorg, dat er een kopje van het gehakt boven uitsteekt, i plaats ze in een vuurvasten schotel, strooi op de kopjes wat paneermeel, leg hier en daar een klein kluitje boter en laat ze in een vrij warmen oven gaar worden in h» 15 a 20 minuten. Bedruip ze af en toe met het afgedropen vet. Strooi er, als ze uit den oven komen, wat fijngehakte peter selie over. GEVULDE TOMATEN- (II) 6 tomaten van gelijke middelmatige grootte. 3 eieren 3 lepels melk Peper, zout Kluitje boter 1 eetlepel fijngehakte peterselie Bereiding; Hol de tomaten uit, als in het boven staande recept is beschreven en strooi er wat zout in. Zeef het uithaksel door een zeef van paardahaar. Klop in een steel pan de heele eieren met wat zout en pe per, voeg hierbij 3 lepels melk, het doorge- wreven tomatenmoes en een kluitje boter. Roer deze massa op het vuur eerst lang zamer, goed over den bodem der pan gaande, later vlugger. Neem de massa van 't. vuur, als 't gebonden is, doch laat het niet te droog worden. Roer de peter selie door de ei-massa en vul hiermee de tomaten, zóó dat er 'n licht kopje boven uit steekt. Plaats ze in een vuurvast schotel tje, waarin een kluitje boter gedaan wordt tegen 't barsten en laat de tomaten gaar worden in 15 a 20 minuten. TOMATENSLA 4 groote tomaten 2 eetlepels sla-olie 3 eetlepels azijn Peper, zout Peterselie Bereiding: Verwijder var. de tomaten de kelk blaadjes, wasch ze en snijd ze in dunne plakken. Roer den azijn met de slaolie met peper en zout dooreen, leg hierin de to maten en schep de massa telkens om. Laat de sla vóór 't gebruik eenigen. tijd staan en schep ze telkens om. Strooi er wat fijn gehakte peterselie over. CATHARINA Ciörora& IczUo. In. blo&C worden, met water op kamertempera tuur. Zet men de plant in serre of voof het raam, dan wake men vooral voor de nachtvorsten, want door de minste vorst Is de plant verloren en zijn al onze zorgeh vergeefseh. Behandelt men de Azalea, zocals boven beschreven, dan zal deze schitterend bloeien. Een sierlijke kamerplant is ook d® Aaronskelk. Deze plant heb ik ook dit jaar weer overgehouden en wel met de volgende behandeling. De uitgebloeide Aaronskelk wordt han Mei in den tuin gezet. Zoolang deze plant in den tuin staat, kijkt men er weinig- naar om. Men geeft geen water, gee" koemest, maar. laat de plant als het waf® verarmen. Deze tijd is een rusttijd voof de Aaronskelk. In Augustus halen we haar binnen, en zetten haar in een grooteren pot ine' nieuwe bladaarde, voor het raam of in de serre op een zonnig licht piekje. Nu geeft men de plant om de veer tien dagen verdunden koemest (vooral geen kunstmest). Onder den pot zet men een diepen aard- schotel of bak, die steeds gevuld is m®" water. Een Aaronskelk drinkt geweldig veel water, heeft men 's avonds den schotel geheel gevuld, dan gebeurt he"1 dikwijls, dat: deze des morgens al weer droog is; Zou men echter de plant droog laten staan, dan worden de bladeren onmiddel' Hjk riap. De plant krijgt er nu steed® nieuwe bladen bij, de oude bladen wor den geel en vallen één voor één af. En eindelijk krijgt men da bloem, 'n prachtig gezicht, wanneer de smetteloos wirt® kelk zich ontplooit. GOEDKOOPS KNIPPATRONEN. „0 nachtvorsten ophouden, in, den tuin, 't, liefst in bladaarde. Alle overgebleven ver dorde bloemdopjes moeten verwijderd worden. De plant wordt nu, zoolang tlett Ir den tuin staat, geregeld om de veertien dagen met verdunde koemest ge gierd, en vaak met water geheel over- sproeid. Eind September, begin October, voor al voor de. nachtvorsten beginnen, haalt men de Azalea binnen, en zet haar op een zonnig plekje,, bij het raam, De plant mag vooral geen gebrek aan water hebben, en moet ook binnen, tótdat de bloemknopjes uitkomen, oversprocid van al onze modellen zijn verkrijgbaar aan Patronenkantoor", Postbus no. I, Haarlem. Onjj rispelijke coupe. Daraeskleeding in de maten 88. rt IP4 bovenwijdte, a f 0.55. Kinderkteeding, a'g voor den in de beschrijving genoemden leeft"-e(ï f 0.35. Bij elk patroon handleiding voor het kmpP en naaien, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van ling, met het verschuldigde bedrag aan postzesU ingesloten, waarbij vermeld naam cn adres, num"1^ van het model en het blad, waarin het voorkom'- bovenwijdte. Men meet deze maar rondom lichaam, recht onder de armen door. gewoon zonder extra toegift.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10