n— DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1928 EERSTE BLAD PAGINA 2 DE BURGEMEESTERS BENOEMING NOG ENKELE DAGEN Nenijto- cn Nelupa-herinneringen BIJ DE KLAAGMUREN VAN HET BEIERS CHE BIERHUIS HET DRAMA VAN DE ..TTAT,TA" Elementen met een grof egoisme vrachtauto in brand. HAVENAANLEG ONDER PERNIS DE GEMEENTERAAD WEIGERT MEDEWERKING DE URGENTIE VAN ANNEXATIE De kwestie voor den Raad van State HINDERWET. WEERBERICHT «Se STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Zevende Lusx. Trekking van 27 September, PRIJZEN VAN 70. NIETEN. t HET ANTWOORD VAN B. EN W. AAN MINISTER KAN. I Het overleg bij de vorige benoeming De door den raad ia de zitting van 20 September jj. aangenomen moties betreffende de plaats gehad hebbende burgemeestersbenoe ming zijn bij schrijven van 21 September ter kennis van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van den Minister van Staat, Commissaris der Koningin in deze pro vincie gebracht. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ontvingen B. en W. naa* aan leiding daarvan het schrijven, dat wij reeds dezer dagen publiceerden. Deze brief van den Minister heeft B. en W. aanleiding gegeven tot verzending van het onderstaand schrijven. „Bij Kabinets-schrijven van 22 September j.l. kwam in ons bezit het antwoord van Uwe Excel lentie op ons schrijven van 21 September j.l., waarbij wij U hebben toegezonden de beide door den gemeenteraad in zijne zitting van 20 dezer aangenomen moties inzake de burge meestersbenoeming. In de dagbladen werd het tevens Uwerzijds gepubliceerd. Uwe Excellentie is ten aanzien van de eerste •motie, inhoudende, dat de raad betreurt, dat de burgemeestersbenoeming geheel buiten over leg met ons college is geschied, welke motie met 40 stemmen tegen 1 stem werd aangenomen, van oordeel, dat wettelijk zulk overleg niet wordt gevorderd. Dit was ons bekend. Des niettemin kan betreurd worden, dat het niet heeft plaats gevonden. Wanneer bij beslissingen gewichtige belangen op het spel staan, kan het moreel plicht zijn betrokkenen te hoaren. Daarbij komt, dat hij de vorige vacature wel contact i3 gezocht. Uwe Excellentie meent, dat er te dien aanzien aan de zijde van ons college of van onzen raad een misverstand zou be staan. In geenen deele. Ons college beantwoord de de betreffende vraag van den Interpellant In de raadszitting van 20 September IJ. als volgt: „Noch met het college van B. en W. In zijn geheel noch met een van zijn afzonderlijke leden is inzake deze benoeming eenlg overleg gepleegd of contact gehouden van de zijde der Regeering. Het college vond dit te wonder lijker, daaT ddt alles bij de vorige vacature, zoowel door den Commissaris der Koningin in die Provincie Zuid-Holland, als door den Minis ter van Binnenlandsche Zaken, wel was ge schied". Te dezer zake Is van geen misverstand aprake. Wij zullen uiteraard hier niet vervallen in het noemen van namen en het doen van mededeelingen uit conferenties van vertrouwe lijk karakter. Slechts vermelden wij het aller eerste begin van wat in 1923 plaats vond. De notulen van onze college-vergadering van 9 Maart 1923 bevatten het navolgende: „Tijdens de vergadering is de voorzitter opge beld door den Commissaris der Koningin In deze provincie, die mededeelde er prijs op te Stellen, dat de wethouders met hem beraad slagen over de burgemeestersbenoeming, waar bij hij aan hen overlaat, zulks gezamenlijk te doen, dan wel ieder afzonderlijk". Het college als geheel heeft toen op 13 Maart over de aangelegenheid beraadslaagd, waarna op 17 Maart de conferentie in Den Haag is gevolgd. Hat Initiatiei voor overleg en contact is in 1923 al zoo begonnen bij den Commissaris der Koningin. Hetzelfde hadden wij, een redelijken tijd na het afsterven van onzen burgemeester, ook thans verwacht. Ten opzichte van de tweede door den raad aangenomen motie, inhoudende, dat de gedane benoeming niet strookt met de politieke ver houdingen In onze^ raad, geldt bet antwoord van Uwe Excellentie speciaal den gemeente raad Wij zullen de missive van Uwe Excel lentie, al draagt zij een Kabinets-karakter, tbans, nadat zij reeds in de dagbladen ver schoen, geheel ter kennis van don raad brengen ln een velgnummer der gedrukte stukken. Tenslotte verklaart Uwe Excellentie, dat de afkeuring van een Regeeringsdaad, die vol gens de meening van Uwe Excellentie met wet en praktijk volkomen strookt, slechts is een Poging van den gemeenteraad om zich een be voegdheid aan te matigen in strijd met ons grondwettig en wettelijk bestel. Wij achten deze beschuldiging van poging tot „aanmatiging- ongegrond. Mag een gemeenteraad van een stad va.n meer dan een half millïoen Inwoners het niet betreuren, dat met 't bestuur der gemeente zelve geenerlel overleg is gehouden ter zake van een zoo uiterst gewichtig belang als de aanwijzing van haren burgemeester? Van een treden in de rechten van anderen is hierbij geen sprake. Als voorts een gemeenteraad meent, dat de he'iangen der gemeente niet wor den bevorderd, wanneer een burgemeesters- benoeming geschiedt, die hij in strijd vindt mot de politieke verhoudingen in den raad, zou dan zulk een gemeenteraad, die toch zelf mag ST 1% bö het belang der gemeente Wet met "itaPreken, dat de benoeming "Wil kunne sf° verhoudingen strookt? Wedit geenszins Inzien. Het is daarom, dat wij bet verwijt van murine tot mumatiging afwijzen en. zeer betreurd 8 B. en W. van Rotterdam, De burgemeester A. DE JONG, l.-b. De secretaris, M. SMEDING". AANRIJDING met doodelijken AFLOOP. Gisterenmiddag Is de 63-jarige P. ln 't Hout ÏbZZ rit'w Tt* dö Karel de Stoutestraat, Wolphaertsbocht, doordat hij in ge- ?n^!e hei70rtOn op de tramra"s liep en het Sta h^kt T t^hestmirder van Lijn 2 Da i IT a 6n; door dle tram aangereden. De bestuurder remde krachtig, doch kon niet yer imderen dat In 't eenige meters werd meegesleurd. De oude mtm werd doodelHk ver- Wond opgenomen. Hij had een schedelfractnur bekomen, zijn linkerdijbeen en zijn rechteron- derbeen gebroken. Door den Geneeskundigen Dienst werd hij naar h«0 ziekenhuis aan den Ooolsingel overgebracht, waar hij na eenige Bren is overleden. Den trambestuurder zou geen ■chuld treffen. Nog slechts weinige dagen en de „Nenijto '28" behoort weer tot het verleden! "Wij gevoelen ons als te hebben geleefd ln een grooten roes, die ons plotseling verlaat, en waardoor wij ons weer midden in de nuchtere werkelijkheid voelen geplaatst. Deze roes overviel ons reeds maanden vóór den offi- ciëelen openingsdatum 26 Mei. Wij zagen toen bouwwerken uit den grond verrijzen, die vol gens menseheltjke berekening bestemd zouden kunnen zijn om de eeuwen te trotseeren. Straten, boulevards, plantsoenen, vijvers etc. werden aangelegd, die wij moeilijk meer kunnen missen. Geen wonder is het dat wij noch in de dagen van voorbereiding noch gedurende de maanden van haar bestaan, ook maar één oogenblik gedacht hebben aan het sluiten van de Nenijto. Immers Arisch, grootsch en koninklijk strekte de witte stad zich uit, te jeugdig om zoo spoedig reeds te sterven. Edoch, de Nenijto wordt gesloten, haar ster vensuur is zeer nabij. Haar tijd heeft zij weer gehad. Lange reeksen van artikelen en ver slagen zijn door de couranten gewijd aan de vruchten van de Nederlandsche Nijverheid. De Nenijto, zij werd bezocht door de leden van het Koninklijk Huis. Bultenlandsche af gevaardigden, ministers, burgemeesters, een sultan zelfs en verder meer dan een millïoen menschen, zij hebben er tijd voor over gehad, om ln de stad aan de Maas in het lage Holland, de Nederlandsche Nijverheid in al haar glorie in oogensehouw te nemen. En altijd weer was het met lof, dat men de tentoonstelling verliet. Lof had men voor de mannen, die het hadden aangedurfd een dergelijke expositie ln het leven te roepen. Lof en waardeering voor de inzendingen, dié op dikwijls zoo ongedwongen wijze de deugde. Ujkhedd en kwaliteit demonstreerden. Lof eindelijk voor de wijze, waarop men de gasten wist te ontvangen. Door het internationale karakter dat aan de tentoonstelling was gegeven kon men zich ln mindere of meerdere mate op de hoogte stellen van de diverse industrieën, dooT de bultenlandsche Inzenders naar voren gebracht. En wanneer wij dan pluimpjes moeten gaan uitdeelen, dan i3 het wel de „Section Fran- caise" d.w.z. van de buitenlandsche Inzenders, die het meeste heeft voldaan. Geopend door den onlangs verongelukten minister van Frankrijk, Bokanowskl, werd de Fransche af- deeling met recht de favoriet van de tentoon stelling. Nog enkele dagen slechts en wij hebben alleen de herinnering..... Maar met het ten grave dalen van de Nenijto, zal ook het levenslicht van het Luna park voor goed worden gedoofd. Zaken- doenden zullen Zondagavond om twaalf uur een zucht van verlichting slaken, want de Nelupa Is hun een doorn in het oog geworden Letterlijk hebben zij zitten wachten op zijn dood. Meermalen hebben zij zelfs ge. tracht fijn dood te verhaasten, maar de Nelupa had de bescherming van het Rottex- damsche publiek. Duizenden Rotterdammers zullen met leede oogen de sluiting van Nenijto en Lunapark tegemoet zien. Het Lunapark was als een heerlijk buiten, waar de menschen van uit de stad, na het drukke zakengedoe een oogenblik kwamen toeven, om uit de ontspanning weer nieuwe krachten te verzamelen voor een anderen werkdag. Zeggen wij te veel met de bewering dat de Nelupa-vermaken zeer velen goed hebben gedaan. Denken wij alleen maar eens aan het Belersche bierhuis waar wij uit voile borst hebben meegezongen met het koper van het orkest: „Trinlt, trink, Brader ie,in trink, laszt doch die Sorgen zu Haus". Daar hebben wij gezeten wie wij ook waren, aan de doodeenvoudige huis. of tuintafeltjes, met een 'pint schuimend bier m wij hebben er gesnoekt de lippen op elkaar, na eeu wel gemeend „dat doet je goed." Geen berstens-volle abc-bussen meer met feestgangers voor de .Nenijto Weg met de knallende effecten in het heldere luchtruim op de volksavonden, wanneer het maar tien cents was. De gelegenheid zal voorbij zijn om den 10 miilioeasten bezoeker ce ontvangen. De Nenijto zal geen plaats meer kunaen in ruimen voor bem of haar, die dient gehul digd te worden voor een of andere prestatie- De omgeving, zij schijnt over het aanstaande einde reeds te treuren. Ziet de geraniums op de Nenijto, hoe ze'bloeien Hun rootle blos zijn zij reeds dagen kwijt en de dahlia's, zij zijn van kreupelhout bijna niet meer te onderscheiden. Inrukken zal het zijn geblazen voor de bakkie-koetsiers met hun houterige paarden. De taxi's zullen geen rust meer vinden onder de schaduw van de NeniQto. De haring- verkoopende vrouwelijke wezentjes zullen een ander negotie-plekje hebben te zoeken, want de witte stad zal weer in puin worden om gezet, zoodra zij haar Jaatsten levensavond zal hebben aanschouwd Niemand zal het meer gegeven zjjn, na 30 September de terreinen van de tentoonstelling- in liquidatie te betreden, althans niet om er vorpoozing te vinden. Alleen de persman zal misschien nog eons eeu kijkje gaan nemen, maar het zal hem zijn of hij zich bevindt In een groote kamer, na een bruiloft, waar de glazen leeg staan. Waarschijnlijk zai hij echter nog vrienden en kennissen ontmoeten op den dag, dat het versterf van de Nenijto publiekelijk zal worden verkocht. Oude her inneringen zullen dan weer worden opgehaald en de mogelijkheid ia niet uitgesloten, dat op dien dag bij de muren van fret Beiersefre bierhuis klaagliederen zullen worden ge zongen.... gevolgd door dn prosit der Ge- mütllchkelt maar dan met een doodgewoon Hollandsch biertje. KELDERBRAND. In een kelder In pand 129a aan de Rechter Rottekade, waarin emballage geborgen was, toe- behoorende aan L. H. Bot is gisterenmiddag brand ontstaan. Gasten van slangenwagen 16 bluschten het vuur met een slang op de waterleiding onder leiding van brandspuitmeester van Dieten en hoofdman van Dam. De spuiten 14, 15, 17, 29 en de motorreservewagen kwamen ter plaatse. Door personeel van de reddingsbrigade is de kelder, die ten deele uitbrandde, ontruimd. AMUNDSEN EN NOBILE In de groote Nuts zaal, die gisterenavond tot in de uiterste hoeken met belangstellenden was gevuld, hebben de heeren ir. H. H. Dresselhuys en Sjef van Dongen, ep uitnoodiglng van de Volks-Unlveraiteit respectievelijk een inlei ding en een lezing gehouden, naar aanleiding van de pogingen tot redding van de schipbreu kelingen van de Italia. Ir, Dresselhuys heeft Sjef van Dongen, die van Poolmensch, voondrachts-kunstenaar is ge worden bij het publiek ingeleid. Spr. heeft het publiek wat zachter op temperatuur gebracht dan vermoedelijk Sjef van Dongen zou gedaan hebben. Spitsbergen aldus spr. het land van den Pooldag, de middernachtzon en den don keren Poolnacht ligt op 76 gr. N.B. en is het Poolland bij uitnemendheid. Spitsbergen heeft karakteristieke eigenschappen die de aard van het leven bepalen. Het overwinteren op Spitsbergen Is een vraagstuk van vitamine, dat echter geen ver schrikkingen meer oplevert voor den mensch van heden. Het is in onze mijnkampeo vrij prettig overwinteren. Bar endsburg werd in 1920 door ons gesticht. Het bestaat uit ongeveer 53 huizen, die van hout zijn gebouwd op een on derbouw van beton. De huizen hebben drie wan den met heit gevolg dat het in de vertrekken buitengewoon warm zijn kan, tenminste wan neer de centrale verwarming, die overal is aangelegd, werkt. In de mijn en-zelf haersdht een constante temperatuur, die zeer goed is uit te houden. Ook de kleeding speelt een rol op Spitsbergen. Pelskl-eeding komt er niet voot. WInd-diéhte kleeding z.g.n. eskimo-kleeding is het beste. Daaronder eerst wollen kleeding. Handen en voeten moeten goed verzorgd worden. Ook de voeding speelt op een dergelijke nederzetting een rol van beteekenis. Meestal gebruiken wij er versoh voedsel. De aardappelen worden be waard in kelders, die op een temperatuur zijn gebracht van 2 gr. boven nul. lederen dag worden de aardappelen gekeerd. Wij hebben in onze stallen levend vee, dat met lijnkoeken wordt gevoed, ongeveer 40 stuks koeien, 120 var kens, een 10-taI paarden en ook pluimvee en dan natuurlijk onze honden, die onderling zeer wreed zijn. De wateT-voorziening is bij ons een moeilijk probleem. Ook vraagt de zorg voor ontspanning heel wat werk. Wij hebben dan ook een bios coop-zaal waarvoor de Paramount ons ieder jaar 36 programma's levert. Hierdoor blijft bet be schavingspeil behouden. Verder is "onze neder zetting in het bezit van een hospitaal met een dokter, een assistent en 33 verpleegsters. Het leven op Spitsbergen is zeer goedkoop. Al de levensmiddelen zijn zonder accijns eh invoer rechten behoeven wij niet te betalen. Daarna gaf spr. een staaltje van het primi tieve leven op Spitsbergen om dan eindelijk te komen op de reddingspogingen om Nobile en bemanning te redden. De inertie, het bij de pakken neerzitten, dat Is het, hetgeen ons is opgevallen bij de Nobile-expeditie. Het meest karakteristieke van de reddingspogingen is wel, dat de reddingspogingen der verschillende nationaliteiten niet in samenwerking zijn ge beurd. De een zag een vijand in den ander en dit moest leiden tot een chaos. Over het alge meen waren het amateurspogingen. Het hulp brengen met henden was goed gedacht, maar men had het eerder moeten doen. Het drama van de Italia vindt volgens spr. zijn oorzaak in de vertraging. De tocht is te laat uitgevoerd. De expedities van voorheen werden altijd uit gevoerd in April, de meest gunstige maand voor een dergelijke onderneming. In de geheel® Pool- gesohiedenia ziet men de ongelukken altijd ge beuren in den tijd van pakijs en open water. Daarbij kwam nog dat er onder de Italianen elementen waren met een grof egoïsme. Oogge tuigen hebben daarover heel wat medegedeeld. Bij het vinden van Zappi en Mariano werd Zappi aangetroffen in zeer goede conditie. Hij had drie paar kloeren over elkaar aan. Mariano, zijn kameraad lag op 't ijs met bijna niets aan. Mariano leed aan sneeuwblindheid en toen men aan Zappi vroeg, hoe dit mogelijk kon zijn, daar men toch brillen bad, antwoordde deze: „Wij hadden maar één bril en deze was van mij". Ook de dankbaarheid bij Zappi was veT te via- dn. En toen de groep Viglieri was revonden en deze zou worden ondergebracht in dezelfde hut waar Zappi huisde, weigerde Zappi als majoor samen te leven met onderofficieren. De verschillende reddingspogingen aldus spr. zijn gebeurd uit naiiver. Een gunstige uit zondering maakt bet gebaar van Amundsen. Ondanks de groote vete tnssehen bem en No bile is hij gegaan. Dit gebaar is te groot om ooit te vergeten. Een van zijn trouwste kame raden verklaarde dan ook, dat Araundsen den dood heeft gevonden dien hij heeft gewenseht, maar niet had verdiend. Spr. vertoonde hierna nog eenige lantaarn plaatsjes over Spitsbergen en de nederzetting, om tenslotte het woord te geven aan Sjef van Dongen, die een uitvoerig relaas deed over zijn pogingen tot redding van de bemanning der Italia. Van deze lezing beihoeven wij echter geen verslag te maken daar de feiten den le zers genoegzaam uit beschrijvingen van Sjef v. Dongen in ons blad bekend zijn. Aan het einde van den avond werden beide «prekers langdurig toegejuicht. DOOR UITPUTTING GESTORVEN. Gisterenmiddag werd op de Boerenvisch- markt een zwerver, de 64-jarige J. van Haaren plotseling onwel en zakte ineen. Door den Ge- kundigen Dienst werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, doch de dok ter die hem daar moest onderzoeken, kon geen redenen vinden om hem als patient o>p te ne men. Omdat de oude man geen onderdak had, werd hij eenigen tijd later door de politie van het bureau Groote Paauwensteeg afgehaald om op dat bureau voorloopig althans onderdak te krijgen. In het politiebureau werd van Haaren echter spoedig wederom zoo onwel, dat men den Ge neeskundigen Dienst opnieuw waarschuwde, die bem toen weer naar het ziekenhuis bracht. Daar is de oude zwerver toen na zeer korten tijd gestorven. Gisterenavond i^ op den Binnenweg een vrachtauto van de Unie Maatschappij ln brand geraakt. Gasten van spuit 26 bluschten het vuur met een gummislang. De auto verbrandde gedeeltelijk, Brandspuitmeester H. L. Demersie en brandmeester K. Heil hadden de leiding. In de gistermiddag gehouden vergadering van dien gemeenteraad van Pernis word met 6 tegen 4 stemmen besloten geen vergunning te verleenen tot het graven van een haven op de Vondelingenplaat ondesr Pernis, Aangezien de Raad de bevoegdheid tot het verleenen van vergunning voor het graven van havens bij verordening aan zich had ge houden, hadden B. en W. zich onbevoegd moeten, verklaren de tot hen gerichte ver gunningsaanvrage af te doen. Bij deze afwijzing heeft de meerderheid van den gemeenteraad zich op het standpunt gesteld, dat aan den havenaanleg voor de gemeente Pernis zoodanige gevolgen zijfn verbonden, dat deze alleen door eeii groote gemeente kunnen worden gedragen. Daarom oordeelde men bet niet gewenseht tot het uitvoeren der haven werken over te gaan vooraleer Pernis door annexatie tot Rotterdam zou behooren. Naar aanleiding van deze beslissing hebben wij ons tot de bevoegde autoriteiten gewend met de vraag of deze beslissing vertraging ten gevolge zal hebben in de uitvoering van de havenwerken onder Pemis. Ons werd verzekerd, dat als de aanhangige annexatieplannen hun normaal verloop van be handeling krijgen, de petroleumhavens bijtijds kunnen gereedkomen. Het besluit van den gemeenteraad van Pernis maakt echter spoedige annexatie mee urgent. TRAMPERSONEEL EN FORENSEN- BELASTING. In de gisterenmiddag voortgezette openbare zitting van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, is behandeld bet beroep van den Rotterdamschen tramconducteur den heer Abers tegen zijn aanslag in de forensen belasting, hem opgelegd wegens aanwezigheid in de gemeente Hillegersberg voor de vervul ling van zijn betrekking. Het gold hier een proefgeval, ter uitlokking van een uitspraak. De gemachtigde van requestrant betoogde, dat een aantal conducteurs van de Rotterdam- sche Tram iederen dag een oogenblikje in Hil legersberg moeten zijn, waar de Tramweg maatschappij een remise heeft. Zij moeten daar een tasch halen, tramwagens halen e.d., maar pl. betwistte, dat dit zou kunnen beschouwd worden als het vervullen van een betrekking. Er is z.i. een groot verschil tnssehen bet ergens zijn ter vervulling van een betrekking en het ergens komen in de uitoefening van zijn be roep. De gemachtigde van de gemeente Rotterdam voercte aan, dat in Hillegersberg ook reizigers tv orden ingelaten, zoodat de aangeslagene wel degelijk werkzaamheden verricht ter vervulling van zijn betrekking. De gemachtigde van de gemeente Hillegers berg bevestigde dit laatste en voegde eraan toe dat de conducteurs herhaaldelijk in de remise té Hillegersberg eenige uren in reserve moeten blijven. De opvatting van mr. van Dijk, als zon de vervulling van de betrekking zoo moeten uitgelegd, dat de betrekking geheel vervuld moet worden in Hillegersberg, achtte spr. vol- komen in strijd met de wet, terwijl hij voorts he- toogde, dat de remise wel degelijk beschouwd moet worden als ©en vaste inrichting tot het uitoefenen van een beroep of bedrijf. De on zinnige consequentie van het standpunt van ap pellant s gemachtigde zou zijn, dat wanneer een conducteur, die tusschen Rotterdam en Hil legersberg rijdt, en in een derde gemeente zou wonen, in geen van beide forensaal gemeenten belastingplichtig zou zijn. De gemachtigde van appellant weersprak deze laatste opmerking, aanvoerende, dat in het onderhavige geval het standpunt is ingeno men, dat de aangeslagenen hun beroep uit- oefenen te Rotterdam hetgeen ook het ge val zou blijven als zij in een andere gemeente gingen wonen doch dat zij in de uitoefening van hun beroep te Hillegersbex-g komen. Ten Raadhuize zijn ter visie gelegd: het verzoek van de Bataafsche Import Mij. om vergunning tot bet bergen van 6000 L. ben zine in een ondergrondsehen ketel in 't pand aan de Palmstraat no. 9, uitkomende aan de Btoem- straat no. 10-2 van den heer H. A. Hofmans om vergunning tot het hergen van 4000 L. benzine in een onder grondsehen ketel in het pand aan de Marine straat no. 27; van de N. V. Arnold I. van den Bergh's Embal lagefabrieken om vergunning tot het oprichten van een cartonnagefabriek met 17 electromotoren tot een gezamenlijk vermogen van ten hoogste 52 p.k. in de panden aan de Persoonshaven nas. 6266; van den heer A. Boon om vergunning tot het uitbreiden van de bakkerij in het pand aan de Martinus Steijnstraat no. 6, met een electro motor van 1)4 p.k.; van den heer P. C. van Gent om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor het vernikkelen en polijsten van metalen in het pand aan de Schooterboschstraat no. 76. Dinsdag 9 October zal des namiddags te 2 uur ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om daartegen bezwaren in te brengen. Aan den heer G. C. Fortanier is vergunning geweigerd tot het oprichten van een banket bakkerij met een gasoven en een electromotor van 1 P.K. in bet pand aan den Groene Hlle- dijk no. 264. TUINBOUWVEILING FABRIEKSK ADE Dit seizoen reeds een omzet van 5 mil linen Aan de Coöperatieve Tuinbouwveiling- „Rot terdam en Omstreken", G. A. aan de Fabrieks- kade alhier, werd gisteren een omzet bereikt van vijf miilioen gulden. De kooper, die dit bedrag volmaakte, was de heer W. Kruis, coïn- missionnair alhier, aan wien, evenals aan den betrokken aanvoerder, R. Valk Bzn. alhier, een aandenken werd uitgereikt. Het is nog niet vorgekomen, dat een derge lijke omzet in één seizoen van een groenten- veiling werd verktegen. Verwacht wordt: zwakke tot matigen, wel licht later toenemende wind uit W. richtingen, zwaarbewolkt, -waarschijnlijk eenige regen, zachter des nacht. De barometer daalt langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op van '3 avonds 7.16 tot 's morgens 6.24. HIJ SCHATTE ZE OP MAAT. Een hengelaar zit rustig te vlssehen, en een voorbijganger kijkt even aandachtig toe. De hengelaar had telkens prachtig beet, maar wierp vier keer achtereen de visschen weer in 't water terug. „Man, ben je gek I" riep de toeschouwer verbaasd, „waarom gooi je al die groote vissollen weer terug?" „Och", zei flegmatiek de hengelaar, „ik heb er niets aan, ik heb thuis zoo'n kleine pan, ze passen er niet in". GENEALOGISCH AANGELEGD. Onderwijzer vertelt den jongens de ge schiedenis van Elias, die met 'n vurigen wagen ten hemel is gevaren. Onverwacht gaat een vinger omhoog, en komt de vraag: „Is die Elias nog familie van die Ellas, die hier achter de school een linnenfabriek heeft?" 1000 No. 4552, 9031, 14409. 400 No. 3696, 5850, 7089, 8787, 9187, 17594. 200 No. 1854, 5693, 6182, 6345, 6526, 13093.- 'f 100 No. 2712, 3140, 4827, 5562, 6378, 10887, 14491, 15194, 16259, 17021, 17421, 17405, 18300, 20272, 20398. 56 2870 6441 63 2938 6578 114 3130 6673 175 3156 6740 191 3180 6768 195 3210 6814 303 3324 6874 879 3619 7018 882 3795 7023 984 414-5 7072 994 4188 7087 1064 4223 7145 1388 4382 7342 15-57 4410 7396 1619 4472 7539 1683 4525 7666 1786 4668 7825 1787 4095 7823 1811 4704 8022 2062 4894 8130 2112 5010 8148 2138 5199 8219 2183 5267 8249 2212 5542 8354 2307 5571 8379 2472 5849 8491 2479 6020 8765 2497 6056 8863 2652 6098 8889 2852 6133 8997 id 2960 5291 93 3001 5320 126 3023 6326 157 3114 5239 173 3122 5361 197 3154 5399 228 3179 5432 234 3208 5438 346 3315 5478 379 3344 5483 418 3345 5408 421 3379 5508 466 3408 5533 477 3449 5575 479 3455 5600 483 3480 5605 488 ?490 6636 497 3110 5653 532 3511 5716 534 3523 5748 556 3528 5859 557 3531 5864 567 3544 5913 682 3572 5986 662 3578 5960 711 3598 6006 723 3601 6071 801 3616 6103 818 3662 6110 840 3673 6148 85-7 3681 6187 901 3784 6197 957 3838 6198 993 3941 6211 1049 4002 62,50 1068 4»59 6298 .1069 4065 6321 1078 4068 6338 1096 4074 6392 1136 4111 6397 1223 4125 6426 1243 4156 6459 1261 4181 6512 1277 4355 6519 1299 43S0 6550 1322 4385 6567 1335 4390 6594 1340 4392 6634 1494 4405 6638 1527 4411 6639 1530 4120 6656 1533 4442 6701 1577 4443 6754 1637 4444 6788 1693 4500 6843 1705 4574 6845 1764 4601 6883 1881 4631 6911 1896 4635 6917 1901 4678 6941 1991 4682 6942 1997 4760 6943 2009 4764 7020 2109 4-781 7039 2111 4794 7052 2122 4803 7074 2173 4819 7118 2214 4837 7139 2258 4847 7204 2273 4871 7286 2310 4874 7308 2320 4890 7346 2348 4973 7363 2357 4975 7379 2403 4978 7482 2451 5062 7486 2568 5091 7498 2619 5107 7530 2721 5153 7547 2778 5187 7554 2812 5189 7592 2817 5193 7594 2818 5208 7630 2824 5210 7633 2951 5214 7657 2953 5215 7677 9033 10707 13423 15916 18231' 9051 10751 13439 15917 18284: 9055 10768 13541 15951 18535' 9236 10777 14021 16016 185471 9320 10957 14029 16041 18559i 9321 10985 14038 16066 19054; 9416 11352 14113 16111 191301 9442 11404 14213 16243 19179; 9505 11458 14255 16283 19205! 9527 11466 14335 16453 19207! 9565 11481 14469 16527 19328' 9649 11482 146-58 16595 1934U 9671 11613 14675 16646 19577; 9745 11641 14815 16748 19688' 9316 11808 14833 16997 19774 9830 12006 14868 17130 20041' 10083 12111 14872 17159 200471 10188 12235 14874 17256 20050 10284 12312 14940 17306 20179', 10293 12694 14956 17574 20181 10376 12719 15264 17659 203651 10413 12891 15280 17763 20406' 10454 12922 15293 17787 205161 10474 12938 15328 17796 20608' 10538 12976 15343 17823 20633; 1Q554 13059 15373 18005 20657: 10558 13097 15623 18028 20659, 10573 13.131 15768 18055 20880: 10635 13161 1583» 18122 2U929 10683 13222 1S84.9 76:9 1-038» 1*2896 15311 18497 7718 lu£31 12937 15345 18550; 7729 10400 12981 15352 18571 7739 10408 12995 15479 18583 7750 104.59 12890 15529 18648 j 7756 10472 13050 15634 18693 7880 10522 13051 15672 18716' 7917 10539 13071 15673 18723 7951 10593 13077 15685 18744; 7998 10695 13116 15700 18762 8060 10640 13170 15714 18795' 8090 10653 13178 15718 18847' 8162 10760 13186 15724 18855 8200 10787 13196 15725 18873 8221 10805 13276 15751 1S875 8232 10844 13889 15770 18895 8239 Lte'i 9 13337 15772 18956 8250 10893 13352 15311 18988' 8306 1090-4 13518 15822 19014 8376 10907 13532 15825 19031 8402 10909 13639 15826 190521 8565 10910 13599 15865 19100' 8588 10916 13607 16007 19236 8598 10941 13615 16126 19259 8642 109.54 13650 16137 19263 8690 10989 13686 16241 19287, 8699 11019 13696 16336 19334 8701 11023 13701 16340 19359 8752 11040 13740 16445 19361 8763 11056 13744 16510 19424 8S20 11064 13757 16526 19-123 8845 11119 13772 16533 19440' 8905 11157 13789 16665 19462, 8946 11170 13815 16600 19504 8988 11176 13831 16618 19546 9005 11240 13960 16622 19649 9006 11303 13900 16632 19508 9018 11317 13923 16660 19619 904-8 11353 14057 16662 19630 9102 11368 14076 16665 19i&33 9119 11398 14077 16733 1964-5 9122 11422 14086 16734 19646 j 9157 11456 14105 16777 19686 1 9212 11547 14139 16843 19715 9245 11576 14151 16861 19745 9279 11597 14225 16883 19786 9280 11625 14228 16959 19806 9300 11660 14289 16977 19822 9304 11698 14293 17067 19833 9310 11714 14322 17107 19680 9368 11720 14325 17198 19894 9378 11840 14345 17208 19910 9386 11855 1-4371 17259 19914 9397 11873 14408 17295 20024 9406 11914 14435 17304 20043 9418 12020 14460 17328 20286 9437 12053 14617 17421 20295 9454 12058 14663 17434 20367 9455 12067 14667 17487 20382 9167 12071 14699 17488 20386 9520 12119 14716 17494 20408 9530 12206 14735 17497 20441 9541 12219 17820 17544 20445 8609 12222 14847" 17558 26452 9639 12242 14867 17589 20471 9641 12243 14878 17619 20496 9652 12278 14882 17727 20499 9691 12344 14914 17766 20542 9784 12354 "14935 17768 '20601 1 9803 12409 14959 17827 20605 9808 12461 15025 17847 206X0, 9823 12476 150-30 17924 20651 9900 12482 1504-6 180-58 20714 9913 12497 15135 18068 2-0759 9932 12527 15)37 18083 2070» 9994 12536 15151 181.17 20773 10015 12704 15152 18149 20770 10035 12721 15178 13153 20815 UH85 12724 151-86 18184 20848 10096 12745 15219 18243 20859 10102 12779 1-5225 1S292 20874 10194 12822 15247 18326 20881 10237 12845 15267 18332 20904 102-39 12847 15289 18340 2092O 10242 12859 15296 18491 £9994 10257 In de vorige lijst stond: 2727 m. 2729-; 9004 m. z. 9001; 11641 ui. 11441; 11586 m. P 1148».

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2