DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Dinsdag 2 October 1928 No. 15228 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS EISCHEN DER TOEKOMST OF FANTASIE? DE WERKVERSCHAFFING TE EENERVELD EERVOL ONTSLAG GESLAAGD BALDADIGHEID DISTRI CTS-ARBEIDSREURS POSTDUIVENDIEFSTAL WILDE KOE DE NIEUWE FILIALEN VAN KRETMBORG AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM SCHEEPVAART OPENBARE LEESZAAL 1 IDAMSCHE COURAN liurcau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085. ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ8.26, per maand ƒ1.10, per week 25 cent Franco per post ƒ8.75 per kwartaal Afzonderlijke nummers 6 cl Postchêque en girodienst 81140. ADVERTENTIEN 15 regels 1.65. Elke regel meer 80 ct. Reclames tusschen den lek.-. 60 ct. per regel. Kleine advertenties 80 woorden 25 ct., elk woord meer 6 cl tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regels 0 75 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; f.250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van^een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt. Het gaat den laatsten tijd den voorstan ders van het groote Rotterdamsche annexa tie-plan niet naar den vleeze. Kwam bij de installatie van Overschie's burgemeester duidelijk aan het licht, dat men er voor de Rotterdamsche inlijvingsgedachte niets voelt, een paar dagen later nam de Raad van Pernis een besluit, waaruit wellicht Rotterdam de conclusie zal moeten trekken, dat het verstandig zal zijn althans voorloo- pig het groote plan voor een van veel be scheidener omvang plaats te doen inruimen, terwijl tenslotte burgemeester en wethou ders van Vlaardingen aan den Raad voor stellen het Rottei'damsche bestuurscollege te laten weten, dat de gemeente Vlaardin gen van annexatie niet is gediend. In de laatste zestig jaren heeft Rotterdam, Hoek van Holland buiten rekening gelaten, zes maal zijn grondgebied door annexatie van gemeenten of van deelen van gemeen ten weten te,vergrooten. In 1S69 werden Ka- tendrecht en een deel van IJsselmonde inge lijfd, waardoor de oppervlakte van Rotter dam, toentertijd niet grooter dan die van een zeer bescheiden plattelandsgemeente, van 695 H.A. op 912 H.A. werd gebracht; het aantal inwoners vermeerderde door die annexatie met een 778-tal. Volgde in 1885 Delfshaven, wat een ver ruiming van grondgebied beteekende van 763 H.A. en een vermeerdering met 13.600 Inwoners. In 1894 waren Kralingen en Charlois aan de beurt. De oppervlakte steeg daardoor in eens van 1675 op 5512 H.A., terwijl het in wonertal met 34.000 toenam. In 1902-1903 werden van Hillegersberg en Overschie onderscheidenlijk 261 en 197 H.A. aan Rotterdam toegevoegd, terwijl in 1909 en 1923 van Schiedam 160 en 116 H.A. wer den losgemaakt, zoodat, zonder Hoek van Holland de gemeente Rotterdam thans 6246 H.A. beslaat. De grootste hap, door Rotterdam ooit ge daan, betrof derhalve de 3837 H.A., toen Kralingen en Charlois het grondgebied der stad verdrievoudigden. De huidige Rotter damsche aspiraties gaan nog wel ietwat verder. Thans heeft men het oog geslagen op niet minder dan 13.096 II.A., waardoor weer het. grondgebied der stad meer dan verdrievoudigd worden zou. Nu is het eigenaardig, en we zouen hier toch wel een oogenblik de aandacht op wil len vestigen, dat van heel het huidige Rot terdamsche grondgebied ter grootte van 6246 H.A. nog niet een derde, namelijk slechts 1971 H.A. voor volkshuisvesting in beslag is genomen en dat er nog terreinen voor woningbouw beschikbaar zijn, groot ge- boeg om aan een half millioen nieuwe Rot terdammers huisvesting te verstrekken. Wor den Hillegersberg (1643 II.A.), Pernis (1436 H.A.) en het Zuid-Oostelijk deel van Over schie bij Rotterdam getrokken, dan zitten daar na aftrek van havens, industrie-terrei- bcn, plantsoenen en waterpartijen ook nog vvel ettelijke honderden Hectareen voor wo- ningbouw, zoodat de bewering dat Rotter dam uit een oogpunt van volkshuisvesting °P het groote annexatieplan is aangewezen, totaal onhoudbaar is. En wil men dat plan verdedigen op grond van havenbelangen, dan zal ook degene die een geweldigen vooruitgang van Rot terdam in het havenverkeer meent te mo gen verwachten, moeten toegeven dat met een Waalhaven op volle capaciteit, de vol tooiing van het Driehavenplan en de vol voering van het reusachtige havencom- Plex dat onder Pernis is geprojecteerd, Rot terdam wellicht tientallen jaren lang aan verdere uitbreiding geen behoefte zal ge- v°elen. En intusschen kon de vooruitgang der techniek wel eens zulke vorderingen hebben gemaakt, dat zulk een verdere uit breiding te eenen male overbodig zou blij ken. We doelen daarbij niet slechts op het °vernemen van passagiers- en goederen vervoer, voor een aldoor grooter deel, door het verkeersmiddel van de toekomst, maar henzeer op de technische vervolmaking der hulpmiddelen bij laden en lossen, vvaarin het laatste woord ook nog steeds biet is gesproken en waardoor de tijd dat 0 schepen in de havens moeten verblijven hldoor wordt verkort, van dezelfde ruimte Us over een bepaalden tijd door meer ®ehepen kan worden gebruik gemaakt. We vermoeden dat men te Rotterdam 0 wel zal gaan inzien, dat het verstan- 8 is het fantastische plan, aan het brein Bij o! krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele ui- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 27 September 1928 vergunning verleend aan: 1. J. F. van der Knaap tot uitbreiding van de broodbakkerij in het pand Geervlietsche- straat 3, kadaster Sectie M. nos. 2899 en 2900, door bijplaatsing van een heeteluchtoven 2. Gebrs. Huijskes tot uitbreiding van de fabriek voor machinale houtbewerking in het pand Prins Frederik Hendrikstraat 39, kadaster Sectie M. no. 29S0, met 2 eleetromotoren van elk 3 P.K., drijvende een lintzaagmachine en de bestaande vlakbank; 3. W. Kester tot uitbreiding van de koek en banketfabriek in de panden Broersveld 818385, kadaster Sectie B. nos. 3135, 2715, 2713, 855, 2714, 858, 867 en 866, door vernieu wing van een heetwateroven, bijplaatsing van 2 eleetromotoren van resj. 7% en iy2 P.K., drijvende diverse meng-, schaaf, kluts- en spe culaasmachines, en door verplaatsing van een electromotor van 9 P.K., drijvende wrijf- en mengmachines: 4. A. J. Stegman tot uitbreiding van zijn smederij in het pand Nieuwe Haven 277b, kadaster Sectie M. no. 119, met een electro motor van 1 P.K., drijvende een boor-, zaag- en slijpmachine; 5. het lithografisch Bureau en Steendruk kerij „Schiedam" tot uitbreiding van de steen drukkerij in het pand Nieuwe Haven 55, kadas ter Sectie M. no. 410, met een electromotor van 2 P.K., drijvende een steendruksnelpers; 6. de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek tot oprichting van een kurkmalerij In het pand Noordvest 28b, kadaster Sectie A. no. 1409, met 2 eleetromotoren van reps. 15 en 5 P. IC drij vende een kurkmolen en een exhauster; 7. J. F. Helker tot wederoprichting van de mouterij, drogerij en malerij van granen en beschadigde granen, peulvruchten, zuidvruchten en vetkaden in het pand Noordvest 75, kadas ter Sectie A. no. 1662, met 3 eleetromotoren van resj. 3, 10 en 30 P.K., drijvende een goe derenlift, een graanreinigingsmachine en een maalinrichting; 8. de N.V. Lak-, Verf- en Veruisfabrlek „Ivormica" tot uitbreiding van hare verffabriek in het pand Willemskade 1317, kadaster Sectie L. no. 2571, met 4 eleetromotoren van resp. 10, 3, 3 en 1% P.K., drijvende een goede renlift, een luchtpomp en centrifuges en met 2 zuiggasmotren van resp. 45 en 32 P.K., ter vervanging van de bestaande van elk 30 P.K.; 9. de N.V. Gistfabriek v.h. A. Blom Zn. tot uitbreiding van hare branderijen en gistfabriek in de panden Westerkade 2628, kadaster Sectie M. nos.367368, door bijplaatsing van een stoomketel van 46 M2. verwarmingsopper- vlak, dienende voor verwarming. SCHIEDAM, 1 Oct. 1928. Gisteren zijn 40 tewerk gestelden naar Eenerveld vertrokken. Daaronder Is één nieuweling. Vier arbeiders zijn vorige week op last van den minister ontslagen. Staat van verdiende loonen over het tijd vak 14—27 Sept. '28 is als volgt: 1 van 56.91; lvan 48.S5; 1 van ƒ44,52; 1 van ƒ44.31; 6 van ƒ41,94; 1 van ƒ40.77; 1 van ƒ40.25; 7 van ƒ39,21; 4 van ƒ39,12; 8 van ƒ30,51; 1 van ƒ29.46; 3 van 27.78; 1 van ƒ24,94; 1 van ƒ24.55; 1 van ƒ22,78; 1 van ƒ22.02; 2 van ƒ20.26; 1 van ƒ14,46; 1 van ƒ11,31; 1 van ƒ10.95 (4 dagen). Met ingang van 1 October 1928 is aan den Reserve-Majoor der Infanterie H. C. J. M. Ber- keljou alhier, op het daartoe door hem gedane verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend en Is aan voornoemden eer vol ontslagen reserve-majoor de titulaire rang toegekend van Luitenant-Kolonel der Infan terie. Voor het propaedeutische-examen voor schei kundig Ingemeur is gisteren te Delft geslaagd onze stadgenoot de beer A. G. Lutgerhorst, van zijn laatsten directeur van gemeente werken, de Roode ontsproten, te reducee- ren tot een dat meer aan de oogenblikke- lijke behoeften der stad geproportionneerd is en de onbekende eischen der toekomst ook aan die toekomst over te laten. VAN 'T HOFF EN JONGEPIER De nieuwe lokalen in gebruik genomen Na de groote verbouwing, welke aan de Ned. Kantoorboekenfabriek Van 't Hoff en Jpngepier aan de Lange Haven uiterlijk een geheel ander aanzien gaf. zijn vanmorgen de nieuwe lokalen In gebruik genomen. Onder architectuur van de n heer P. Sanders hebben de aannemers, de Gebr. Smits, de oude ge bouwen tot een geheel modern fabriekscomplex omgewerkt. We hebben eenigeh tijd in. dat complex mogen rondloopen en we zouden onzen lezers kunnen vertellen van directie-kamer, kantoren voor personeel spreekkamers, gan gen liften, magazijn, - centrale verwarming, enz.; we zijn er zeker van dat liet hen maar matig zou interesseeren. Maar wat hun be langstelling in hooge mate trekken zou en ook verdiend, dat is het omvangrijke bedrijf zelf aan hetwelk van de directie-kamer uit het'leven wordt ingeblazen, en waarvan men in al die verschillende lokalen den forschen aderslag voelt. Het groote magazijn voor de grondstoffen bevindt zioh aan de Noordvest, maar voor direct gebruik is een klein magazijn in het pand aan de Lange Haven ingeruimd, van waar uit de verschillende afdeelingen worden gevoed. In die afdeelingen zou men uren kun nen toezien. De zetterij en drukkerij vragen het eerst de aandacht, de laatste met de nieuwste machines voor platdruk; dan de linieermachines, de speciale afdeeliug welke men slechts pleegt aan te treffen waar kan toorboeken worden gedrukt en waar men be wonderend toeziet hoe het papier automatisch in de pers wordt gebracht en de lijnen in verschillende kleuren op belde zijden van het vel papier worden gedrukt eer dit de pers weer verlaat. Snijmachines, vouwniachines, automatische lijminrichting, machinale bindafdeeling mekken dan beurt om beurt het oog. Mede werd onze belangstelling in hooge mate gewekt door de demonstratie van de zoogenaamde mar mersnee op de kantoorboeken, een hoogst een voudige procedure van kleurmenging met het bekende nog altijd graag gewilde resultaat. Het heele kantoorboek met het speciaal octrooi van de firma, het numeriek tabel, ziet men uit de machines en uit de nijvere handen van een talrijk personeel, waaronder ook vele dames, ontstaan. De cartonnagmfdeeling levert ook voor den oningewijde in het vak het bewijs, dat de firma enkel eerste_klas fabrikaat levert. Linnen omboordingen, waar men ander veelal slechts nieten ziet, houten bodems voor de prullemanden keurige afwer king van elk onderdeel treffen keer op keer. We hebben alles bij lange na niet genoemd. Overal ziet men wat de aandacht vraagt; een stempelmachine; machines voor inkepingen In het karton, een machine voor het wegsnijden van de overtollige randen Uit de bekende alfabet-notitieboekjes; het vervaardigen van veerende ruggen: de kalenderafdeeling, enz. Wijzen we nog slechts op de magazijnen waar in lange rijen en hooge stapels het afgewerkte product op verzending wacht, en waarvan over enkele weken de aanvulling nauwelijks vlug genoeg kan gaan, en op de showkamers, met de eenvoudigste middelen tot een keurig geheel Ineengezet, waar men een overzicht verkrijgt van wat de moderne kantoorinrichting vereisctot en hoe aan de hoogste eischen door de N. v. Ned. Kantoor- boekemfahriek van 't Hoff en Jongepler wordt voldaan. In de directiekamer stond een groot schil derstuk, voorstellend den ouden toestand van de fabriek. Het schilderij ig net werk van den heer Th. Roovers en door het kantoor personeel en vertegenwoordigers aan de directie aangeboden. Gisteravond omHUeeks kwart voor acht gaf de 32-jarige stucadoor J. K., wonende Singel, die onder invloed van drank verkeerde, den 16-jarigen Engels, eveneens wonende aan den Singel, op het Cinaplein een vuistslag op den neus waardoor de jongen na een paar maal te zijn rondgedraaid bewusteloos neerviel. Door een agent van politie werd hij, nadat hfj was bijgekomen, naar huis gebracht. Proces verbaal is opgemaakt. Op 31 Augustus 1928 stonden Ingeschreven 454 werkzoekenden. Het aantal Ingeschrevenen in den loop der maand September 1928 bedroeg 433; afge voerd werden ln dezelfde maand 235 werk zoekenden het aantal plaatsingen bedroeg 182, zoodat op 80 October 1928 nog Inge schreven stonden 470 personen. Ten nadeele van B. H. aan de Appelmarkt zijn uit een duivenhok, staande achter zjj|n woning, een tweetal postduiven ontvreemd. Gistermiddag werd op het Stationsplein plot seling een koe, die door den veedrijver v. d. Most werd geleld, wild. Eerst richtte het dier schade aan ln het plantsoen en rende ver volgens de Eamerllngh Omneslaan ln, waar het tenslotte yerd gegrepen, Zaterdagmiddag opende de welbekende fir ma in Heeren- en Kinderkleeding, Kreym- borg twee nieuwe filialen ln Rotterdam. Het eene filiaal ls gelegen aan den Nieu wen Binnenweg, hoek Aelbreehtskade en het andere aan de Beijerlandschelaan. Va.n buiten, zoowel als van binnen, ziet het nieuwe filiaal aan den Nieuwen Binnenweg er voortreffelijk verzorgd uit, licht en vroolijk met overal uitstekende gelegenheid tot rustig koopen. Het nieuwe filiaal dat geheel parterre ge legen ls, staat onder leiding van den heer R. J. Bruins, die met een staf van tien bedien den de klanten vlug en goed hoopt te bedie nen. In de etalages is ln zeer variabele prij zen een keur van heerencostuums en kinder kleeding ten toon gesteld. Daar de plaats voor deze zaak, in een knooppunt van verkeer op Delfshaven zeer gunstig mag worden genoemd, ondervond men reeds gisteren zeer groote belangstelling. „Uit het goede wordt het groote geboren" staat in gouden letters als devies in den winkel boven een doorgang. Goed ingericht is deze winkel stellig. De beschildering is frisch en keurig, spe ciaal werd zorg gedragen voor 'n moderne ver lichting, welke bet koopen bij avond tot een genoegen zal maken, daar men alles haast evengoed als bij het daglicht kan bekijken. De bovenste vakken kunnen gemakkelijk bereikt worden door verschuifbare trappen. Do sorteering is buitengewoon groot, zou- dat het „voor ©lek wat wils" hier stellig van toepassing is. Wat de vestiging aan de Beyerlandsche laan betreft, dit beteekent zeer zeker een aanwinst voor de laan; de panden dragen een modern cachet. De betimmering, verfkleuren, de ingebouwde centrale verwarming en de vak-indeeling met hare comfortable outillage demonstreeren de Inwilliging van de eischen van den tijd. Daar naast geven de oplossing van het verlichtings- vraagstuk alsmede de centraal gebouwde cassa eu paktafels blijk van praktische zin. De goederen in verschillende sectoren zoo als in kindermaat, confectie- en regenjassenaf- deeling met aparte paskamers alsook de af- deeling voor heerenmodeartikelen, hoeden be- drijfskleeding en broeken zullen door voorraad en sorteering ook in Rotterdam-Zuid de leuze der firma „Kreymhorg ls Waarbosg" hoog houden. Onder het gebouw ligt een uitgebreide ruimte voor expeditie en magazijnen. Talrijke bloemstukken waren bij de opening bewijzen van groote belangstelling. DE FEESTAVOND VAN „KATHOLIEK LEVEN"' Een gezellige bijeenkomst „Katholiek Leven", de naam op zichzelf zegt reeds dat er „spirit" in deze vereemging moet zitten geeft elk jaar opnieuw uiting aan z'n levensblijheid, door het organiseeren van prettige feestavonden. Doorgaans geschiedt dit aan het eind van den winter, maar de avond die gisteren in „Musls Sacrum" gege ven werd, diende tegelijkertijd voor propa- ganda-avond. Vandaar dan ook dat vroegertje. Behalve van de zijde der ouders en dona teurs was er ook belangstel!ing van de zijde van den moderator, pateT van Campen, van de zustervereeniging te Rotterdam en van het bestuur van „Katholiek Streven", de afdeellng waaruit de krachten van „Leven" gerecruteerd worden. Het program werd op enkele nummers na, geheel met eigen krachten gevuld: tot aller tevredenheid Henk va.n der Meer en Jan Engering disch- ten als matroos verhalen op en een tijdje la ter was het Thijs Vlug, die in Johan v. d. Toorn een nieuwe dienstbode moest zien. Alles met veel succes. Johan v. d. Toorn, in,zijn voreenjging meer bekend onder het pseudoniem „Fluto', toonde zich verder nog in zijn kwaliteit van dichter, zanger door hel voordragon van een paar aar dige liedjes en door het laten meezingen van door hem op bekende wijsjes vervaardigde rijmelarijen. Voor 't muzikale gedeelte zorgden Dora Kamp (zang) met „Tausendschön" en „Trost ln den Ferne", belde liedjes van Eckert, en Joh. Verhaar (viool) en Thijs Vlug (piano) met een Beethoven concert en de Czardas van Montl; voor alle drie veel lof voor de keurige uitvoering. Dan was er nog, we mogen ze in geen geval vergeten te noemen, de tooneelclub ,,Agane- thancodoan", een groepje vroolijke jongeda mes dat deze uitheemsche benaming uitgevon den heeft naar het recept van hun lievelings- echijfster Cissy van Marxveld; de club oogstte applaus met de voordracht ,,Dle Gertrud Kommt." Nu we dan toch aan het opnoemen zijn ge slagen, mag de „Black and White Band", be staande uit leden van Excelsior', die den avond op uitsteikendo wijze heeft opgeluisterd, niet vergeten worden en 'n pluim komt het viertal „dat voortdurend in do weer was, om de goede stemming te bewaren, zeker toe. Dat zijn we met alle aanwezigen eens! Tusschen de bedrijven door, werd, onder de bekwame leiding van Bertus Leenderts, gezel lig gedanst. Een groote mutsenpolonalse bracht nog meer vroolijkheld en zelfs „Kees", de kelner verleende zijn medewerking door als een ervaren tamboer voorop te gaan. De avond, die met een kort speechje door 'b MaandagB repeuue Muziekgezelschap SI Ambroslua 8 uur, 11 K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond K. <L Damclub L D. O., Patronaatsgebouw Lang» Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K Metaal, bewerkersbond „SL Eloy". Gebouw R. K> Volksbond. lederenDlnsdagavono om naix negen rep» title R. K. Gemengde Zangvereeniglug i.orenzo Perost, Gebouw R K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnui Man. nenzangvereenlglng „Orpheus". Gebouw R. K< Volksbond. Aanvang b&lf negen. lederen Woensdagavond ran 1 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R K. a V. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Zaterdagmiddag van 1 tot 6 oog ls geopend het Stedelijk Museum, SL Jortf Doele, Doelepleln. Dinsdag 2 October Vergadering R. IC Kiesvexeeniglng „Recht Plicht en Orde." Bespreking ontwerp-progTam R. K. Staatspartij en kringvergadering R. K. Rijkskieskring „Dordrecht". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Woensdag 3 October Ledenvergadering Ned. R. K. Verecniglng tot het verleenen van Eerste Hulp bij On gelukken. Gebouw R, K. Volkshond. Aanvang 8 uur. Zaterdag G October Feestavond gem. zangvereenlging „Gemengd Koor". Gebouw Musls Sacrum. Aanvang 8 uur, Donderdag 11 October Donderdag 11 October Intieme feestavond R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw „Musls Sa. crum". Aanvang half negen. Dinsdag 16 October Groote propaganda-vergadering R. K. Radio- vereeniging „St. Lidulna". Spreker de heer. Piet Kasteel. Optreden van het Orpheus-kwan- tet en huldiging van de dames-zelatrleett van het radiofonds voor het R. K. Ziekenhuis. Gebouw Musis Sacrum. Aanvang half 9. 2 Oct Groote Schouwburg, De Pastoor van Neuvillette (gezels. Verstraete en Braakeiw siek) 8.15 uur. 3 O c t. Groote Schouwburg, De Pastoor vaiS Neuvillette (gezels. Verstraete en Braakeiw slek) 8.15 uur. 4 Oct.: Groote Schouwburg, De sterkst» liefde (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwas* senen). 7 Oct.: Groote Schouwburg, Madame Sand. Gêne (Rott. Hofst tooneel) 8.15 (voor voM wassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 October ln Oosteis theater en W. B. theater (voor volwassenen)^ n SCHIEDAM, 2 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop* handel. 4§ Moutwijn Moutwijn 46 pet ƒ19.— per H.L. TJ a J. JANSEN. J Spirt tu» SCHIEDAM, 2 Oct. Men noteert vooï Melasse-spirltus 32 per H.L. Ruwe graansplrltufl 60 pet ƒ17.— per £U* den heer W. Brounts geopend was, werd oolf door dezen voocr geëindigd verklaard. Dan deed de heer Leenderts zijn menschen 'n drie, werf „hoera" uitbrengen op ,,K. L.", nog even een finale en daarna was de feestavond van „Katholiek Leven" ten einde. SCHIEDAM, 30 Sept. Vertrokken: b.s. Caeri* naise, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 2 Oct. Vertrokken: s.s. Gretflt Glad, ledig naar Huil. Door het N.-W. bereikte het water ln de Voor. haven gisteren 2 M. N. A. P., zoodat In dq Hoofdstraat de vloedplanken geplaats moeste^ worden; het water kwam tot de huizen. SCHIEDAM, 2 Oct. Aangekomen: s.s. Etliél King, ledig van Vlaardingen om te dokken i» de Wllhelmlnahaven. 1 De openbare leeszaal en bibliotheek werd in de afgeloopen maand bezocht door 2150. 50 personen w.o. een 200-tal vrouwelijke. Uitgeleend werden 2017 kinderboeken, 2338, studiewerken en 6110 romans, totaal 10460 boekwerken. Het boekenbezit steeg tot 19488; en het aantal houders van leeskarteu bedroeg 21$J,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1