DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 51ste Jaargang Maandag 8 October 1928 No. 15233 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS ]i 4. til HET TEHUIS VOOR OUDEN CU DEN VAN DAGEN VEEL LIEFHEBBERS Het aantal sollicitanten naar de betrekking |Vnn ie klerk ter gemeente-secretarie afdeellng Accountant bedraagt niet minder dan 94 on. FEESTAVOND „SCHIEDAM VOORUIT" verduistering HULDEBLIJK H. M. DE KONINGIN-MOEDER AANRIJDINGEN SCHEEPVAART BRANDJE BURGERLIJKE STAND UIT KETHEL ZILVEREN DIENSTJUBILEUM UIT ROTTERDAM AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085. ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ8.26, per maand ƒ1.10, per week 26 cent Franco rer tost 8.76 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 ct Poslchèque en girodienst 81440. ADVERTENT1EN 16 regels 1.66. Elke regel meer 80 ct Reclames tusscben den leks» 60 ct. per regel. Kleine advertenties 80 woorden 25 ct., elk woord meer 6 ct tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels f 0.60, 10 regels ƒ0.76 t5 regels t.Incassokosten worden berekend Cratis-i Ingevallen verzekering f 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; f 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De tentoonstelling van de ontwerpen van een nieuw tehuis voor ouden van dagen heelt vrij veel belangstelling getrokken. Ook, ge lukkig, van personen die op het gebied van dergelijke inrichtingen min of meer als des kundige mogen gelden. En nu is wel één feit komen vast te staan, en dat is dit, dat de jury te eenzijdig was samengesteld. Om over de architectonische waarde van een ontwerp teoordeelen was zij ten volle bevoegd; maar een oordeel in hoeverre de architectonische structuur beantwoorden zou aan het gestel de doel, lag buiten haar bevoegdheid; daar in was zij volslagen leek. Trouwens, nog in ander opzicht zou den jury te wraken val len. Men versta ons wel: we trekken nóch de bevoegdheid van eik der leden in bouwkun dig opzicht, nóch hun karakter in twijfel. Maar bij deze jury was het geheim van den naam van de ontwerpers een wassen neus. Inplaats van onder een motto hun ontwerp in te zenden, hadden dezen er even goed hun vollen naam onder kunnen zetten. Op het mo ment der beoordeeling der ingediende ont werpen, wist de jury van welken architect elk der drie ontwerpen was. Zij kon het le zen uit elke lijn der ingezonden teekeningen als zij het alreeds op andere wijze niet wist. En nu moge men nog zoo onpartijdig zijn, het kan wel niet anders of men wordt dooi die kennis beinvloed. De verschillende gesprekken die wij dezer dagen met vele en velerlei personen hebben gevoerd, waaronder een deskundige van den allereersten rang als dr. Adriani, uit Utrecht, een man die enkele jaren geleden voor de re geering een enquête instelde, waarbij hij niet minder dan 170 gestichten bezocht, heb ben ons stuk voor stuk bevestigd in de mee ning, welke wij Vrijdag op deze plaats uit- spraken. Wanneer onze opmerkibgen zoowel I voor het kamersysteem, als over de ligging van de ziekenafdeeling en van de woning der binnen regenten volledig wordt, gedeeld door een man die met dergelijk gezag als dr. Adriani kan optreden, dan valt, het tè ern stiger te betreuren, dat de jury uitsluitend uit bouwkundigen was samengesteld. We denken er niet, aan op de waarde van het rapport der jury is architecturaal opzicht af te din gen, maar wanneer zij lucmig heenloopt over wat anderen uit een oogpunt van gestichts verzorging cardinale fouten noemen, en één van die anderen meer in zijn marsch heeft dan de heele jury tezamen, dan komt, het ons voor, dat nk het raport der jury er nog kwes ties zijn overgebleven, die ernstige bespre king der ingediende ontwerpen noodzakelijk maken. En behalve de bovenaangestipte, reeds in ons voorgaand artikel genoemd, zal ook wel een oogenblik de aandacht waardig mogen worden gekeurd de vraag, in hoeverre het naar onze meening en niet naar de onze alleen te kwader ure aanvaarde kamersy steem van nadeeligen invloed zal zijn op de exploitatie. We zullen het hierbij laten. Aan adviezen zullen we ons verder niet wagen, tenzij dan dit, dat wij van harte hopen, dat van het sy steem der vrije kamers worde teruggeko men en dat hoe tenslotte het Plan welks uitvoering besloten werd, wanneer het tot die uitvoering komt er definitief ook moge uitzien, daaruit de direct in het oog sprin gende grové fouten, ook door meer deskun- digëh dan wij als zoodanig aangewezen, daaruit zullen zijn verwijderd. ZILVEREN KLOOSTERJUBILé De Eerw. Zuster Romana. in de wereld mei. Catlmrina Geertruida Foet, Schiedamsche van geboorte, thans verblijvend in de St. Jozef stichting te Moordrecht, hoopt op 15 October a.s. haar 25-jarig klooster jubileum xe herden ken. NIElUWE ZAAK De heer J. v. d. Schalk. Broersveld 105, open de Zaterdag zijn nieuwe meubelzaak. Het pand, dat geheel ia verbouwd door den architect de Jonge, mag als een aanwinst voor het Broers- ve!d aangerekend worden. De heer Hoogendam verzorgde het schilderwerk, terwijl voorts de étalages er goed-verzorgd uitzien. wie een 35-tal van hier. Het aantal eol-il- tanten naar de betrekking van haveenloode «draagt 41. R. K. RADIO-VEREENIGING „SINT LIDUÏNA" De propaganda-vergadering Op de groote propaganda-vergadering der R. K. Radio-vereenigling .,St. Lidunja" van Dinsdag 16 dezer, waarop le heer Kasteel het woord zal voeren, zal, naar wij vernemen, ook de voorzitter van den Katholieken Radió-Om- roep, pater Perquin O. P., aanwezig zijn en de aanwezigen toespreken. Op verzoek van verschillende belangstellen den had de mondharmonieavereeniging ^Schie dam Vooruit," j.l. Zaterdag weer eens een feest avond georganiseerd, die als goed geslaagd mag aangemerkt ivo riten. Het zaaltje van het ge bouw „Eendracht" was flink bezet toen de voorzitter der vereeniging ,de heer P. Kraan, met een korte toespraak den avond opende. Het corps, dat hierna aan de beur; van optreden was, leverde heel goed werk. daardoor bewijzend, dat de op het onlangs te Velp ge houden concours gewonnen fïrijzen niet onver diend zijn. Schiedam Vooruit" kunnen we dan ook met volle gerustheid het proficiat meege ven het boste mondharmonica-corps hier ter stede te zijn. En ook voor de toekomst helooft deze vereeniging nog heel wat: er zijn nog veel jeugdige led«n aan verbonden, die al reeds met veel animo hun instrument bespe len. Dp het tooneel traden op de humoristen Koos Laarhof en Kees Borremans, die een net en geacheveerd programma ten gehoore brach ten. Zij hadden met bun optreden terecht dan ook veel succes. ROSA'S DERDE BLOEMEN TENTOONSTELLING Eerc-comité cn jury Voor deze tentoonstelling zijn verschillende comitê's gevormd, eu wel, een. eere-oomité, waarin zitting hebben genomen de heeren: W. J. Goelinga, Gem. Inspecteur van onder wijs, Frans L. Hartong, Notaris te Rotterdam. Th. J. H. Mouwens, Voorzitter van den R. K, Volksbond afd. Schiedam, J. j. Schulp Direc teur Incasso Bank, W. van Son Jr.. Accoun tant. terwijl tevens een dames-comité is sa- mengesteid, bestaande uit: de dames: Mevr. G. Andreu-Dozy. Oud-Voorzitster Ned. Ver. van Huisvrouwen; Mevr. W. de Bei-Mortier Voorzitster Chr. Vrouwenbond; Mevr. H.' Benthem-de Wilde. Voorzitster Soc. Dem Vroii wenclub: Mevr. C. G. J. Pluym, SeCr R. K. Vrouwenbond: Mevr. Schulp-WeyermanMevr. C. H. van Wenkum-Cohen, Voorzitster Ned. Ver. van Huisvrouwen; Mevr. N. van Son-van der Heide. De jury wordt gevormd door de volgende heeren: A. Geurtsen, Opzichter Gemeente Plantsoenen; K. Maarse Gzn., Aalsmeer; H. Nederhof, G. Oliem anen M, Welling. De „Handleiding voor deze Tentoonstel ling welke in 15.000 ex. gratis wordt verspreid somt verschillende inzendingen en attrac ties op. Een voorloopige indruk In het gebouw van den R. K, Volksbond is de heer Krabbendam met een staf van help sters en helpers thans druk in de weer, om de laatste hand te slaan aan de voorbereldings- werkzaamheden voor de tentoonstelling. De koffiekamer heeft, een Oostersche versie ring gakregen, terwijl een in het midden van de zaal opgesteld podium, waarop het Hakkert strijkje plaats zal nemen, in Gothischen stijl is gehouden. Het tooneel wordt Ingenomen door een grot, die, wanneer zij gereed gekomen is, erg fantastisch zal aandoen. In de be stuurskamer Is een keurige expositie op radio gebied, terwijl we verder nog opmerken een .,Rad van avontuur" en een „Schiettent". Zoo men ziet, zijn er attracties genoeg, die iet Schiedamsche publiek ongeveer een week lang zullen boeien. In ons blad komen wij op ®en en ander nog ader terug. :Jc Men verzoekt ons nog te willen vermelden, «at de kinderen, die Zaterdagmiddag hun plantjes niet konden inleveren voor Rosa's te£Thn^ntTSteJUng hJertoe aUn°S gelegen heid hebben hedenmiddag tot 6 uur, ingang Westvest, ook de kinderen wier plantjes om de een of andere reden niet konden worden ingezonden kunnen mede nog tot dit uur hun kaar nwmselen voor een toegangsbewijs voor den later te houden klnderavond. UITBREIDING Het bekende magazijn ,,'t Lichtpunt" Hoog straat 109( heeft een flinke uitbreiding' onder, gaan, doordat het daarnaast gelegetn pand no. 107 aan het bestaande is bijgetrokken. Zaterdagavond had de feestelijke opening plaats van het nieuwe pand. Ala verdacht van verduistering van eenige zakken erwten ls door de politie alhier aan gehouden de 63-jarige C. V. Na verhoor is de man op vtrije voeten gesteld. Wij herinneren er onze lezers aan, dat door de leden van het plaatselijk comité voor het Huldeblijk der Nederlandscbe Vrouwen aan H. M. de Koningin-Moeder morgen en over morgen, Dinsdag en Woensdag telkens van 10—12 en van 2—4 uur, zitting za.l worden gehouden in de gemeentescholen aan de Huijs- mansstraat, de St. Amiazusterstraat en de Lekstraat. Ook bestaat gelegenheid tot het tee kenen der lijsten op genoemde dogen en uren in de kosterij der Nieuwe (Hervormde) Kerk in de Gorzen. Voorts zullen van morgen af tot het ©inde der week de lijsten voor het huldeblijk ter teekening liggen op de volgende plaatsen: Stadhuis (ingang zijdeur); Gemeentelijke Leeszaal, Lange Haven; R. K. Leeszaal, Lange Haven; Huishoudschool, Prins Mauritsstraat; en in de winkels van de heeren gebrs. Bertels, Dam 9: A. J. Bijloo, Singel 129; A. Bijloo, Kreupolstraat 38; Bram Noorddijk Hoogstraat 68 en in de Papaver, Korte Dam 3. Bij elke lijst is een bus geplaatst waarin de deelneemsters aan het huldeblijk haar hij- dragen kunnen storten. De aandacht wondt er op gevestigd, dat al leen vrouwen eu meisjes op de lijsten mogen teeltenen, zoodat mannen hiervan zijn uitge sloten. T. E. G. E. N. O. De wintercampagnc begonnen Gisteren gaf een 60-tal leden van het Ge mengd koor T.E.G.E.N.O. een concert in het Gemeente Ziekenhuis alhier, onder leiding van den heer H. Kreemer, directeur. Gezongen werden een viertal nummers, te weten: In den Herfst, Voorjaar, Moederdagen en Sterrennacht, terwijl de heer W. Eijgea- daal, bariton, eenige solo's ten beste gaf op de piano begeleid door den heer Kreemer. Ook werd door mej. J. Koneman en den heer H. Kreemer een vierhandig pianostuk ten gehoore gebraeL Het geheel heeft den patiënten veel genoe gen verschaft. Zoo heeft dan dit jonge koor weer bewelzen dat het zijn naam (Tot Eiker Genoegen Eu Naar Oranje) gestand wil doen. Na afloop bedankte de directrice namens personeel en patiënten den directeur en dei voorzitter voor hetgeen het koor ten genoore heeft gebracht. Naar wij vernemen heeft het Bestuur het plan om a.s. Zondag in hetzelfde ziekenhuis een coneert te geven met het jonge dameskoor terwijl' op den derden Zondag van deze maand een bezoek gebracht zal worden aan het R. K. Ziekenhuis door het Gemengd Koor, en den laatsten Zondag door het jonge dameskoor. Ook staat op het program, om in de maand November het St. Liduinagesticht, het St. Jacobsgasthuis en het Gereformeerd Rusthuis voor ouden van dagen te bezoeken. Zaterdagmorgen heeft in d# Strijensche- straat een aanrijding plaats gehad tusschen een handkar van den heer D. S. alhier, en een melkwagen van den heer L. te Kethel, die te dicht langs de kar passeerde, waar door een der steunsels hiervan afbrak. Door L. werd vergoeding der aangebrachte schade toegezegd. Eveneens heeft een aanrijding plaats gehad, en wel op de Nieuwe Haven, tusschen den groentewagen van den heer H. v. E., welke aan de rechterzijde van den weg stond en een met een paard hespannen voer tuig, ook thans weer wegens te dicht pas- seeren. Tengevolge van de aanrijding ge raakten een twintigtal kilo's aardappelen te water,, terwijl een weegschaal brak. Te Schiedam, 6 October, aangekomen: Eng. s.s. Agility, kapt. C. Wingwleld, van Bremen met olie voor N.V. Schieveem aan de Wilhel minahaven, vertrok heden ledig naar Har burg; s.s. Dordrecht, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven, het ver trok heden naar Hamburg; sa. stad Am sterdam, ledig van Vlaardingen om te dok ken in de Wiltonhaven; Noorseh s.s. Brat- holm, met ijzererts van Sagvaag in de "Wil helminahaven. Van Schiedam, 6 Oct., vertrokken: s.s. Michael N. Maris, ledig naar Swansea. Te Schiedam, 7 Oct., aangekomen: s.s. Oranjo Nassau, van Vlissingen om te dokken in de Wiltonhaven; s.s. Santarum, met stuk. goederen van Antwerpen: s.s. Amfurae van Londen om kolen te bunkeren, beiden ia de Wilhelminahaven: s.s. Eibergen, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelmina haven. Hedenmorgen Verd op het terrein van de veterfabriek aan den Buitenhavenwewg (de voormalige vetfabriek van den heer van Dongen) een brandje ontdekt. Een hoop afval op de kolenplaats, met olie doordrenkt, had vlam gevat. Personeel van de fabriek trachtte met zand het vuur te verstikken. De brandweer haalde het afval later uit elkaar en hluschte het brandje met een slang op de waterleiding. ROTTERDAMSCH UHILHARMONISCH ORKEST I Eerste populair Zaterdagmiddagconcert Het Roterdamsch Pliilharmoniseh Orkest, dat Zaterdag zijn eerste populair middagconcert gaf, heeft in Alexander Sehmuller een goeden dirigent gekregen. Sehmuller, die vooral als violist een wereldnaam heeft, heeft van zijn voorganger Willem Feltzer een paedagogisch goed verzorgde muzikale erfenis meegekregen, die hij met zijn buitengewone eruditie op hooger peil moet trachten te brengen. Heelemaal homogeen was het orkest in zijn optreden nog niet, maar dat zal wel veranderen, zoodra dirigent en orkestleden wat meer aan elkaar- gewencl zijn. Voorloopig zullen we moe ten afwachten, al houdt het eerste optreden groote beloften in voor de toekomst. Sehmuller is de man van de groote tempo contrasten; dat hebben we al eens eerder bij hem waargenomen en dat was ook Zaterdag het geval. Zoo hoorden we dan de romantische „Obeiron" ouverture en de 5de symphonie van Tsjaikofsky, die, mede door het enthousiasme van den dirigent en door het tempo waarin ge speeld werd, voortdurend boeiden. Leonid Kreutzer gaf een gave vertolking van Beethoven's deirde pianoconcert. Een magni fieke aanslag en een goed aanvoelen van het ge speelde waren wel de gToote factoren die het in nog niet al te grooten getale opgekomen pu bliek enthousiast voor zijn outreden deden zijn. De orkestbegeleiding was goed; in dit opzicht heeft het Philharmonisch den laatsten tijd veel gewonnen. Voor dirigent en musici was er veel applaus. Sehmuller, die reeds met een krans verwelkomd was, kreeg later nog bloemen. Aangiften van 46 October. GEBOREN: Cornells Dingenis, zoon van C. D. de Jong en J. de Regt, St. Lidu inastraat Teunis, zoon van M. Verwaal en C. van Dijk, Zwar.tewaalsch©straat; Maria Johanna, doch ter vn J. H. Markx en W. Schuitrmans. Breed- straat. GEGUND Het bouwen van plusminus 9S00 vierk. meter komkommer-kassen met ketelhuis, schoorsteen, enz. voor rekening van den heer G. Breugom, alhier, is thans gegund aan de laagste inschrijf- ster, de firma Kuypers en Kloppers, alhier, voor 80.900. Donderdag 1 November a.s. zal de beer AI. J. Tempelaarsj alhier, den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geileden tot gemeente-veld wachter van Kethel werd aangesteld. Het zal den heer Tempelaars hij gelegenheid van dit jubilé) zeker niet aan belangstelling ontbreken. DR. H- K. DE HAAS, De officieele herdenking van zijn 25-jarig jubileum. In een der zalen van het Bataafsch Genoot schap der Proefondervindelijke Wijsbegeerte aan de Beursteeg Is dr. H. K. de Haas Zater- dagmidag door zijn talrijke collega's en vrien den gehuldigd, hij gelegenheid van zijn zil veren jubileum als dokter, dat hij dezen zomer mocht boa-denken. Nadat aan mevrouw de Haas bloemen waren aangeboden, werd het eerst het woord gevoerd door dr. H. Klinkert. Spr. feliciteerde den ju bilaris en noemde hem den besten vertegen woordiger op het gebied van de oogheelkunde. Uw wetenschap naar waarde te schatten, ls mij onmogelijk. Gij zijt ons niet alleen de baas op het gebied van de oogheelkunde, maar ook als physioloog wint gij het van ons. Hartelijk dank brengen wij u voor uw groote medewer king. Als tweede spreker trad naar voren dr. S. Birnie, die den jubilaris huldigde als een van de beste secretarissen, die het Bataafsch Genootschap ooit heeft gekend. Aan uw har telijke trouw hebben wij veel te danken. Werkeloos wachten, dat hebt gij nooit gekund. Mr. W. A. Mees, voorzitter van de Vereeni ging tot het verleenen van hulp aan min vermogende ooglijders voor Zuid-Holland her innerde eraan, hoe dr. de Haas 24 jaar geleden zijn vader opvolgde als geneesheer-directeur van het ooglijders-gestlcht. Voor dien tijd reeds hadden wij u leeren kennen en bewonde ren. In alle opzichten zijt gij een waardig op volger geweest can uw vader. Gij hebt den naam van onze itarichting hoog gehouden. Names het bestuur, aldus spr. breng ik u hartelijk dank over hetgeen gij op uw gebied in het belang van onze stad hebt gedaan. Dr. G. H. Moll van Charante heeft hierna den jubilaris toegesproken. En nadat hij alle mogelijke capaciteiten van dr. de Haas naar voren had gebracht eindigde hij met den wensch, dat nog jaren van noesten arbeid het deel mogen zijn van den Jubilaris. Het comité dat zich gevormd heeft om dezen dag waardig te herdenken, aldus spreker heeft op geheel bijzonders yljie ïjjh dool bereikt, 'e Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambroslus 8 uur, R_ K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R 8) Damclub 1. D. O., Patronaatsgebouw Langt Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St Eloy". Gebouw R. Volksbond. lederenDinsdagavona om nall negen rep® title R. K. Gemengde Zangvereenlglng l.orenzt Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. - lederen Woensdag Repetitie Konlnkl Man, nenzangvereenlging „Orpheus", Gebouw R. g Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond ran 7 nor tof 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. Tj lederen Woensdagavond vc-rgadering „Katho liek-Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Zaterdagmiddag van 8 tot i au| ls geopend bet Stedelijk Museum, SL torii Doele. Doeleplein. Rosa-s bloemententoonstelling De tentoonstelling is geopend: Dinsdag 9 Oct. te 3 uur n.m. Officieele Opening; van 711 uur n.m. Woensdag 10 Oct. van 1012 uur v.m. gratia voor da Verpleegden van alle instellingen Mei* ter stede; van 25 uur n.m. voor kinderen, welke aan de tentoonstelling deelnemen op vertoon van hun kaart; van 711 n.m. Donderdag 11 Oct. van 25 en 711 uur n.m. Vrijdag 12 Oct. van 25 en 711 uur nam. Zaterdag 13 Oct. van 25 en 7.11 uur nam, Zondag 14 Oct. den geheelen dag egsloten. Maandag 15 Oct. van 25 en 711 uur. Dinsdag 9 October 1 Algemeene comitévergadering voor bestuurs leden der aangesloten vereenigingen bij het plaatselijk comité der K. S. A., ter be spreking van het program voor bet a.s, seizoen. Gebouw Katholieke Kring. Aanvang half 9, Donderdag 11 October Donderdag 11 October Intieme feestavond R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw „Musis Sa crum". Aanvang half negen. Dinsdag 16 October Groote propaganda-vergadering R. K. Radio, vereeniging „St. Liduina". Spreker de beer Piet Kasteel. Optreden van het Orpheus-kwar- tet en huldigiDg van de dames-zelatrlcefl van het radiofonds voor hat R. K. Ziekenhuis, Gebouw Musis Sacrum. Aanvang baif 9. 9 Oct.: Gebouw van K. en W., Johan StrausS, avond, 8 uur. 11 Oct.: Groote Schouwburg, Nora (Ver, Tooneel) 8 uur (Voor volwassenen). 12 Oct.: Groote Schouwburg, Boefje (Rott, Hofst. tooneel) 8.15 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's! tot en met Donderdag 11 dezer in: Olympiaj (voor volwassenen); Centraal (voor volwaa senen) Royal (voor volwassenen). SCHIEDAM, 8 October. Officieel^ noieeringj van de commissie nlt de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. ƒ18.50 per H.L. R J. JANSEN. Spirilu- SCHIEDAM, 8 October,, Men noteert voor; Melasse-spiritus 82 per H.L. Ruwe graansplritus 60 pcL 17.— per ELI* Immers patiënten mochten niet worden lastig gevallen. Maar de besturen van Bataafsehe enj Natuurkundig Genootschap kwamen in helj geweer, de leden volgden hen getrouw, D«j bestuursleden van de Vereeniging tot het vew leenen van hulp aan minvermogende ooglij ders voor Zuid-Holland; van de vereeniging toll Bescherming van Zuigelingen; van de Koe-' pokinenting; van het Radio-therapeutisch Ga nootschap; het college van Regenten van da Gevangenissen te Rotterdam, volgden. Vela, vrienden en vele patiënten, die zich voor eea deel vermomd hadden als leden van genoemde Vereenigingen sloten zich aan en zoo heeft het heugelijk feit kunnen plaats vinden, dat u deza, receptie is aangeboden in het eerbiedwaardige gebouw van het Bataafsehe Genootschap, waar, een dergelijke huldiging wel niet vaak ge schied is. Spreker overhandigde aan den jubi laris namens allen, die hij had opgenoemd een cadeau onder couvert, vergezeld van een' album van de gevers, ultgevoeTd door me vrouw Nederlof-van der Heijden. Dr. H. K. de Haas heeft hierna dank gezegd, aan allen voor de hulde hem gebracht. Vevdei; wend de gelegenheid opengesteld den Jubilaris persoonlijk te fellolteeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1