DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 51ste Jaargang Dinsdag 9 October 1928 No. 15234 Bil nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS beschermt ihvkiitd iegm hoest FISSALE OVER WEGINGEN GOEDKOOPE RECLAME BENOEMING VOLKSBADHUIS NV. STANDAART'S ORGELFABRIEK R. K. SPORTVEREENIGING S. G. V. LANGS DE KALKLIJNEN ROOKOONCOURS scheepvaart R. K. S. V. EXCELSIOR GERMINAL—URSUS 0—1 AANRIJDINGEN BURGERLIJKE STAND AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM UWE SCHIEDAMSCHE COURA Bureau KUEMAKK.T 4, SCHIEDAM. Telefoon intercommunaal no. 68035. A UONP» EM ENTEN pet 8 maanden ƒ8 26, per maand 1.10, pet week 88 cent Franco i r» i,i.ft 8 76 pet kwartaal. Afzonderlijke nummers 8 ct Postchèque en girodienst 81440. ADVERTENT1EN 15 regels 1.66. Elke regel ineer 30 ct. Reclames tussclien den te kal 60 ct per regel Kleine advertenties 80 woorden 25 ct., elk woord meet 6 ct tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regeU 0.60, 10 regels 0 78 16 regels 1.Incassokosten worden berekend - Cruim t ),!!>evall«-uverzekeruie f 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide banden, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij verl-, va., Pen wijsvinger: ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afge«lr„f I K 1 De toelichting van de ministers Kan en de Geer op het wetsvoorstel betreffende de fi- nancieele verhouding tusschen rijk en ge meenten, bevat een noot, welke voor onze an- nexionisten moeilijk zal vallen te kraken. We wezen er vorige week Donderdag in een artikel te dezer plaatse reeds op, dat door de nivelleering der gemeentelijke belastingen, welke het. wetsvoorstel meebrengt het fiscale motief voor of tegen annexatie komt te ver vallen, het fiscale motief, het eenige waaraan men een redelijk argument zou kunnen ont- leonen om vóór annexatie onzer stad bij Rot terdam te pleiten. Dat eenige motief gaat den voorstanders van annexatie ontvallen. En zelfs al mocht zulks niet. het geval zijn, doordat het wets voorstel Kan-de Geer nimmer in het Staats blad zou komen te staman, dan zullen ze toch verstandig doen, dat fiscale motief voortaan uit de discussies pro en contra annexatie uit te schakelen. Wij bieden hun ter overweging enkele zinsneden uit bovengenoemde memo rie van toelichting aan: ..De doeltreffendheid van een grensrege ling aldus de ministers Kan en de Geer behoort naar andere gegevens beoordeeld te worden, dan die van den belastingdruk. Fis cale overtuiging mogen nooit tot een ge meentelijkc grenswijziging leiden. En het is een schaduwzijde te meer van den bovenge- schetsten misstand (het verschil in belasting druk), dat hij meermalen vertroebeld heeft, gewerkt op de grenskwesties der gemeenten en den strijd daarover in onzuiver spoor beeft geleid". Fiscale overwegingen komen derhalve bij den minister-president en bij den minister van Binnenlandsche Zaken, de twee autori teiten die een voorstel tot vereeniging van ge meenten bij den Staten-Generaal hebben in te dienen en te verdedigen, niet in aanmer king. Integendeel, wij zullen steeds huiverig zijn een plan voor samenvoeging van ge meenten in overweging te nemen, wanneet ook op grond van financieele motieven zulk een samenvoeging wordt bepleit of bestreden, omdat door dergelijke motieven een vertroe- belenden invloed op de kwestie wordt uitge oefend. Hel fiscale motief wordt allicht zoo overheerschend, beïnvloedt al té gemakkelijk zoozeer de gehcele kwestie, benevelt zoozeer hel, inzicht, dat er rapporten ontstaan in den geest van dat van ons departement van de Nederlandse,he Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Men gaat motieven voor annex atie zoeken, omdat het fiscale motief vóór annexatie bevooroordeeld heeft. Dit onzuivere, vertroebelenden motief heeft dus thans afgedaan. En daarmee ook het op dat onzuivere motief door onze Maatschappij voor Nijverheid en Handel opgebouwde rap Port. Het is een treurig einde! toegezonden Uns werd een communiqué van den volgenden inhoud: Stedelijk Muziekkorps. Het Stedelijk Muziekkorps bleef ook dit jaar niet werkeloos, het gaf ook dit jaar als haar gewoonte 17 concerten in de Plantage tent. In dienst der liefdadigheid maakte het Stedelijk op Zaterdagmiddag twee malen een marsch ter geldinzameling voor de t. b. c.- beslrijding. Voor hetzelfde doel gaf het een gecombi neerd Concert met de Zangvereeniging „Ge mengd Koor" in het Volkspark. Verder werk te het Stedelijk ook mede aan het Concert door de Oranjevereeniging georganiseerd ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Behalve op den verjaardag van H. M. de. Koningin, maakte het Korps op Zaterdag 15 en 29 September een Muzikale rondwandeling waarbij respec tievelijk in de beide Ziekenhuizen en eenige andere inrichtingen voor ouden van dagen eenige muzieknummers werden uitgevoerd. Tenslotte gaf het Stedelijk gisterenavond in samenwerking met de Zangvereeniging „Inter Nos" een uitvoering ter opluistering der Bloemententoonstelling en zal zij mor genavond nog in den Volksbond ter gelegen heid dier tentoonstelling een concert geven. Ons lijkt dit wel een erg goedkoope re- dame, als men bedenkt, dat het Stedelijk Voor zijn conccren een bedrag van ruim 2500 krijgt, plus repetitielokaal en andere emolumenten, en dat het voor zijn concert en voor zijn rondwandelingen ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin, evenals de andere op dien dag me dewerkende gezelschappen, een behoorlijk bedrag uitgekeerd heeft gekregen. Als wij daarbij in aanmerking nemen dat „St. Ambrosius" en „O. B. K." evenais an dere jaren ook dit jaar weer hun drie volksconcerten hebben gegeven, het eerste in de tent op de Groote Markt, het tweede één er van als een heel uitzonderlijke gunst in de tent in de Plantage en de bei de andere in de Gorzen; dat deze beide vereenigingen voor hun concerten, die ze gaarne zouden vermeerderen, geen cent krijgen uitgekeerd; dat zij er verlof voor moeten vragen aan B. en W. die dan wel genadiglijk het aanbod acceptceren, maar de vereenigingen zelf voor het aanbrengen van lessenaars enz. laten zorgen, nu, dan komt het ons voor, dat het Stedelijk heusch van zijn goed betaalde prestaties zoo hoog niet heeft op te geven. Of voelt het, hoezeer het reclame, al is die dan ook bijzonder goedkoop, van noodc heeft? Tot leeraar in de wis-, natuur- en werk tuigkunde aan de Zeevaartschool te HaT- lingen is benoemd ir. O. H. Stuiver, oud- leeraar aan de R. H. B. S., alhier. DE NIEUWE H.A.V.-BANK liet programma voor do prijsvraag TV ij ontvingen het programma betreffende de prijsvraag, welke door de H. A. V.-bank is uit geschreven voor een ontwerp voor een bankge bouw. We ontleenen er aan, dat de maximum-hoogte van het gebouw (torenbekroningen daarvan uit gesloten) 18 M. mag bedragen boven het tellend verloop van de Gerrit Verboonstraat en Tuin- laan. De hoofdingang is gedacht aan de Gerrit- Verboonstraat, waar 7 tot 9 winkels begane- gronds in het plan zijn opgenomen. Voor den concierge moet een woning in het gebouw aan wezig zijn, en wel op de 2e verdieping. Op de eerste verdieping bevinden zich de ver trekken en kantoren voor directie en personeel van de H. A. V.-bank; alsmede de verhuurde bovenwoningen van 3 winkels; beganegronds de 7 tot 9 winkels, alsmede de vertrekken en kan toren voor dlrectie en personeel van de Provin ciale Crediet- en Spaarbank. De begrooting mag de f 175.000 niet over schoen. Uitgeloofd zijn een eerste prijs van f 2000, een tweede prijs van f 1000; een derde van f 750 en een vierde van f 500. De jury bestaat, gelijk bekend, üit de heeren Ir. G. C. Bremer te Wassenaar; Herm. v. d. Kloot Meyburg, te Voorburg; ir. h. F. Menens te Bilthoven; S. de Clecq te 's Gravenhage, Wassenaarscheweg 20, en namens de prijtsvraag- uitschrijfster de directeur van de H. A. V.-bank, de heer G. W. van Bergen Walraven, alhier. De antwoorden op de prijsvraag woTden uiter lijk 1 Februari 1929 aan het adTes van de H. A. V.-bank, Lange Haven 103 bezorgd. Alle stuk ken moeten met een motto zijn gemerkt. Op 5 en 6 Oct. werden genomen 541 baden, en wel In de 1ste klasse: 30 kuipbaden; 61 regenbaden en 1 kinderbad; en in de 2e klasse. 55 kuipbaden, 384 regenbaden en 10 kinderbaden. Levert een nieuw cinema-orgel In het W.B. theater te Beverwijk hebben de leden van den Katlholüeken Kring, aldaar door bemiddeling van welks bestuur de plaatsing voornamelijk geschiedde, j.l. Vrijdagavond en thousiast de eerste bespeling bijgewoond van het nieuwe, door de N.V. Standaart's orgel- fabriek geleverde cinema orgel. De heer Fons Blaisse uit Schiedam was de eerste die het orgel bespeelde en een impro visatie, waarin hij al' de mogelijkheden van bet orgel goed deed uitkomen, bezorgde hem veel applaus. Zondag hield bovengenoemde vereeniging in de groote zaal der St. Jozefgezellen- vereeniging een welgeslaagden feestavond. Tegen half negen opende de eerw. praeses! kapelaan C. Wiemers, de bijeenkomst en zette in het kort de bedoeling van den avond uiteen. Deze staat vooral in het teeken van propaganda, en de eerw. epr. verheugt zich daarom, dat zoovele ouders zijn ge. komen. Vervolgens werden de prijzen der onder linge wedstrijden uitgereikt, waarna de heeren J. Pil en H. Brouwer voor het voetlicht traden, die ouder voortreffelijke begeleiding van de Gebr. Meeder eenige aardige duetten ten tooneele brachten, welke bij het publiek heel veel bijval vonden. Onder de pauze werd een tombola ge houden die ook heel wat aftrek had. Kortom het was een heel gezellige avónd waarmee S.G.V, veel succes geoogst heelt, 7 Ben nieuw kunstje Over glunderende bezoekers Je kunt het niet weten..... Kick and rnsb Attentie voor „Excelsior". (X) U herinnert zich nog wei de minutieuse verdeeling van de Heirmes tribune, niet waar? Over dat ding zouden nog kolommen vol te schrijven zijn, maar het zou hopeloos vervelend worden. Om nu toch in den stijl te blijven onze twee grootmachten op voetbalgebied zijn meesters in het categoriseeren van bezoekend puWiek heeft S. V. V., bij gebrek aan wat anders, een nieuw kunstje uitgevonden. Iemand die nu de controle gepasseerd is, bevindt zich eensklaps in een vierkante, met kippengaas afgesloten ruimte, waarin ver schillende openingen zijn aangebracht; één voor de wielrijders het autopark is bui ten een voor leden en donateurs en één voor het publiek van de staantribune. Gewoon weg een reuze uitvinding dat S. V. V. voor plein met z'n diverse toegaBgen naar het speel terrein. Sommige bezoekers glunderden, vanwege het nieuwe. En andere bezoekers glunderden niet; want het was opmerkelijk hoe goed de staan, tribune Zondagmiddag bezet was, al kan dat ook komen door het groote contingent Vlaar- dingsehe supporters dat met hun elftal naar onze stad was getrokken. Ook de lui die regel matig beweren dat een voetbalenthousiast niet goed snik is, hadden d'r zin. Nu is er tenmin ste een voetbalterrein dat naast z'n vele andere gemakken ook nog een omheinde ruimte bezit met gaas er voor. Je kunt het niet weten Op het S. V. V.-terrein is Zondag een zooge naamde „traditioneels" wedstrijd gespeeld. Schiedam en Vlaardingen! Dat zijn twee te genstanders die elkaar vroeger heel wat keeren in de haren zijn gevlogen. Een partijtje voet bal is, daarbij vergeleken, kinderspel. Nu ging er alles heel genoeglijk aan toe. Forsch, stevig, bij de Vlaardingers doortastend, maar bij alle twee en twintig spcIÏL* .leeds vólkomen eerlijk. Een wedstrijd, waarvan je het verloop later nog eens en nog eens aan je kinds-klnderen ver telt was het echter nog niet, al zat er, vooral voor de echter supporters spanning genoeg in. Maar het spel, dat was nog niet boeiend genoeg. In veel opzichten te primitief. Kick and rush! Trappen en ioopen. Wie het snelst loopt, of het hardst duwt is de beste man van het veld. Dat is niet het echte voethal mijne heeren. Bedenk dat wel. Met heele troepen waren de Vlaardingers naar Schiedam gekomen, waarbij vooral de jongere generatie goed vertegenwoordigd was. En ze hadden ook een „heuschelijke" suppor- tersvlag, die aan m'n buurman, een door-gefour neerd S. V. V. er slechts de minachtende woor den ontlokte: Wat een prutsvlaggetje! Verder hulde hij zich omtrent dit onderwerp in een Siberisch stilzwijgen. Dames en heeren! ik waag een oogenblik at tentie voor onze katholieke sportvereeniging „Excelsior", die gehuisvest is ln de Overgangs klasse van de R. K. F-> voor dit gedeelte van ons land de hoogste afdeeling. De eerste wedstrijd in de nieuwe competitie werd gepeeld tegen D. H. L. uit Delft, een enthousiaste, hardwerkende tegenpartij, die ech ter onder a,lle omstandigheden steeds fair is gebleven. Veel had het er van weg, vooral ln het eerste deel van de match, dat de Delfte naren zouden winnen, maar er is bij Excel sior nog zoo iets als een traditioneele regel, die voorschrijft dat de eerste competitiewed strijd een gelijk sped moet opleveren. En u begrijpt, tegen traditie valt niet te vechten. Daar zijn de geleerden het al lang over eens. Toch is in een ander opzicht de traditie weer met voeten getreden door de zwart-witten, die tegen alle gewoonte in een vlug partijtje voetbal te zien gaven, waarhij veel open spél werd gespeeld. Techniek is in voldoende hoeveelheid aan wezig, maar altijd en eeuwig ontbrak de geestdrift. Daar Is nu verbetering in gekomen en Zondag waren we al zoo ver, dat èn pu bliek èn spelers juichten telkens als er een Schiedamsch doelpunt gefabriekt werd. De fluitist onderbrak een paar goed opge zette Excelsior aanvallen wegens vermeend bui tenspel en eenmaal annuleerde hij om dezelfde reden een keurig doeipunt van v. Geloven. Die beslissingen haalden, er echter den moed niet uit bij de Exeelsiormenschen, die nu met spanning uitkijken naar wat nog komen zal. Enfin, het enthousiasme is er. Laat dat zoo blijven! Morgenavond zal in het café „MaaB" onder de Schledamsche rookvereeniging een rook- concours worden gehouden om den van Vollenhoven-beker. Schiedam, 8 Oct. VertrokkenBraziliaansch s.s. SantaTUW, met stukgoederen naar Hamburg. Harburg, 8 Oct. Aangekomen: s.s. Agility, tankboot, ledig van Schiedam. Schiedam, 8 Oct. Vertrokken: s.s. Aatekerk, ledig naar Rotterdam; s.s. Generaal Michiels, ledig maar Rotterdam; s.s. Athelking, naar Soe- rabaija; s.s. Bratholm, ledig naar Sagvaag; s.s. Amfora, naar Marseille; s.s. Oranje Nassau, SUST. Betogen, Wedstriiduitslagen Excelsior ID. H. L. I 2—2; Aeolus IExcelsior 2 24; Excelsior 3—Spaartaan 2 34; Excelsior aAeolus a 00 Duiven bExcelsior b' 0—1; Excelsior cAelolus c 52. Het was Zondag vooral voor de junioren een succesvolle dag. Het eerste elftal wist na een spannenden kamp gelijk te blijven, terwijl het tweede elftal op liet goede pad voortging en thans Aeolus er onder hield. Het 3e elftal be ging een paar fouten, wat het een nederlaag bezorgde. Uit de 3 juniorenwedsti'ijdem, werden niet minder dam vijf puntjes behaald. Kampioens- ideën? We lezen in het Excelsiorblad Gezien het groote succes in het vorig sei zoen, is besloten ook in het komende winter seizoen clubavonden te doen houden en wel wederom op Woensdagen in den R. K. Kring. De opening der ciuhavondenreeks geschiedt op Woensdag 17 October a.s. Cor Jansen is wederom als leider aangesteld, die ook dit seizoen weder voor diverse attracties zal zor gen. In principe is besloten om bij den aanvang van het volgende seizoen de athietiekheoefening weer krachtdadig ter hand te nemen en te trachten deze weer op het Oude peil te bren gen. Naar wij vernemen zuilen nog andere clubs in onze omgeving het volgend seizoen met de" athietiekheoefening aanvangen, zoodat we in Rotterdam en omstreken een opgewekt athle- tiekleven zullen kunnen aanschouwen en de kans zeer groot is, dat we in onze onmiddel lijke nabijheid wedstrijddagen georganiseerd zuilen worden. Ursus I heeft zich weer hersteld ondanks het gehavende elftal waarmee het uittrok. Onder leiding van den heer Roodenburg stel len beide ploegen zich op. Germinal is direct in de meerderheid. Doch doelpunten blijven uit. Ursus palot te ruw aan. dooh de scheids rechter houdt de teugels strak. Na de rust is Germinal steeds de sterkere maar zij brengt het niet verder dan de achterhoede. Als van Raaij den bal toegespeeld krijgt, pas seert 'hij op fraaie wijze eenige spelers en weet te doelpunten. Onder uitbundig gejuich wordt even voor het einde Germinal een penalty toe gewezen, doch G. van der Toorn weet het sdhot te keeren. Vlak daarop is het einde en Ursus heeft weer twee puntj'es in Schiedam ge bracht en zich vaster op de eerste plaats ge zet. Het 2e elftal was de gast bij A. V. S. 3 en keerde met een 80 overwinning naar huis. Dit elftal heeft thans uit 4 wedstrijden éen doelgemiddelde van 30 voor en 3 tegen. Het 3e elftal verloor echter van Florissant 2 met 3—0. Hedenmorgen om half acht, zag de 15-jarige wielrijder A. Janse toen hij met zijn rijwiel in de Lange Nieuwstraat langs een autobus van het stadsverkeer kwam gereden, plotse ling een luxe-auto van den heer Scholte uit de Gorzen voor zich, uit tegengestelde rich ting komend. De jongen slipte met zijn fiets en viel tegen den grond. Door krachtig te remmen, zoodat zijn auto zelfs achterstervoor kwam te staan, wist S. een ongeval te voor komen. J. kwam met den schrik vrij. Gistermiddag te ongeveer half een had op den hoek van de Nieuwe Haven en de Schoolstraat een aanrijding plaats tusschen de wleirijdster mej. M. Meyer uit de Steun- straat en den 15-jarigen C. v. d. Hoeve uit dé Kethelstraat. Mej. M. kwam te vallen, waarbij ze een bloedende wonde boven het rechteroog opliep, terwijl haar bril brak en het rijwiel werd beschadigd. Aangifte van 6—7 October GEBOREN: Maria J., dochter van J. Luijen- dijik en A. J. de Vries, St. Janssteeg Johanna C. M., dochteT van L. Klaasse en J. C. M. Vaivier, Numansdorpschestraat Mathilde J. W., dochter van J. H. W. van Arkel en J. Amersfoort, Zwartewaalschestr. Jan C., zoon van J. C. de Vries en B. Ballij ns, Vellevestsingel Hendrik, zoon van H. van der Roer en A. Onink, Bakkers haven. OVERLEDEN: B. Huisman, 76 j., echt genoot van K, E, van der Vis, Stationstr. A. H. Ploeg, 20 j., Parallelweg, Reel D 2330 VM 18 'e Maandags repeuue Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K_ Volksbond lederen Maandagavond clubavond U. t. Damclub L D, O., Patronaatsgebouw Langa Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K Metaal. Dewerkeirsbond „St. Eloy". Gebouw tt K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om nali negen repo* title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnkt Man. nenzangvereenlglng „Orphena", Gebouw R. fC, Volksbond. Aanvang balf negen. lederen Woensdagavond van V aar Hg| 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R K S. fi lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Zaterdagmiddag van S tot k nog la geopend bet Stedelijk Museum. St Jorlf Doele, Doelcplein i Rosa-s bloemententoonstelling jj De tentoonstelling is geopend: Dinsdag 9 Oct." te 3 uur n.m. Offioleele Opening; van 7—11 uur n.m. Woensdag 10 Oct. van 1012 uur v.m. gratis voor de Verpleegden van alle instellingen hier ter stede; van 25 uur n.m. voor kinderen, welke aan de tentoonstelling deelnemen op vertoon van hun kaart; van 711 n.m. Donderdag 11 Oct. van 2—5 en 711 uur n.m. Vrijdag 12 Oct. van 2—5 en 711 uur nam. Zaterdag 13 Oct. van 25 en 7.11 uur nam. Zondag 14 Oct. den geheelen dag egsloten. Maandag 15 Oot. van 2—5 en 7—11 uur. Dinsdag 9 October Algemcene comitêvergaderlng voor bestuurs leden der aangesloten vereenigingen bij het plaatselijk comité der K. S. A„ ter be spreking van het program voor het a.s. seizoen. Gebouw Katholieke Kling. Aanvang half 9, Donderdag 11 October Donderdag 11 October Intieme feestavomt R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw „Musis Sa, crum". Aanvang half negen. Vrijdag 12 October Voordracht te houden door mr. F. J. H. Bach, redacteur van De Maasbode, over de „Rotterdamsche Annexatie Plannen", te hou den voor de leden van de Diocesane R. K. Onderwijzersvereeniging en de leden van A. R, K. A. Bovenzaal Suisse, Beursplein, Rotterdam. Aanvang 8 uur. Zondag 14 October Feestavond S.V.V. supportersvereeniging „Door Weer en Wind". Gebouw Musis Sa, crum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 16 October Groote propaganda-vergadering R. K. Radio- vereeniging „St. Lidulna". Spreker de heer Plet Kasteel. Optreden van het Orpheus-kwar- tet en huldiging van de dames-zelatricen van het radiofonds voor het R. K. Ziekenhui». Gebouw Musis Sacrum. Aanvang half 9. Woensdag 17 October Concert, te geven door het mandoline- gezelschap O. N. I. Gebouw Musis Sacrum'. Aanvang 8 uur. 9 0c t.: Gebouw van K. en W., Johan Strauss, avond, 8 uur. Tivoli Schouwburg, De me dailles van 'n oude vrouw (Nw. Rott. Tooneel en Heyermans-ensemble) 8% uur. 11 Oct: Groote Schouwburg, Nora (Ver, Tooneel) 8 uur (Voor volwassenen). 12 Oct.: Groote Schouwburg, Boefje (Rott. Hofst. tooneel) 8.15 uur. 13 Oct.: Tivoli-Sdhouwhurg, Samen uit (Sohouwtooneel) 8 uur. 14 Oct.: Tivoli-Schouwburg, Samen uit (Sohouwtooneel) 2 en 8 uur. 15 O c t.: Tivoli-Schouwburg, Samen uit (Schouwtooneel) 8 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 dezer in: Olympia" (voor volwassenen)Centraal (voor volwas senen) Royal (voor volwassenen). SCHIEDAM, 9 October. Offioleele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop, handel Moutwijn 1 Moutwijn 46 pet. 18.50 per H.L. a J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 9 October. Men noteert voor Melasse-spiritus 82 per H.L. Ruwe graansplrltu! 60pc*. /TL— per

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1