WOENSDAG 10 OCTOBER 1928 Een onderhoud met Keizer Ras Tafari i UIT ROTTERDAM (NAKLANKEN VAN L E NENIJTO RIVIERTIJDINGEN PUBLIEKE VERKOQPINGEN DE KRONING VAN RAS AFARI Schilderachtige plechtigheden; en maaitijd van zeven dagen. .2000 GASTEN. Kas Tafari Makonnen, is sinds Zondag ko ning van Abessynië; hij draagt tien titel van Negus, zooals gemeenlijk de „koning der ko ningen" wordt genoemd. Hij regeert thans als souverein, samen niet de keizerin Judith, doch ter van den vermaarden Menelik II. Vóór de zon Zondag ten hemel rees, vond de plechtigheid plaats, en werd het symbool der heerschappij den nieuwen keizer door den hoogepriester op het hoofd gezet. Rond den met schitterende tapijten rijk versierden troon, stonden de lijfwacht van den vorst en een in het wit gehulde priesterschaar zingend en pal- men-wuivend. Aan den voet der tribune waarop de konink lijke troon stond, zaten de stamhoofden der Abessyniers, met leeuwenhuiden en leeuwen manen getooid en groote ronde schilden dra gend. Bijna alle grooten des lands omringden den troon; O-I: de gezanten van Engeland, Frankrijk en Ita En uit heel di> menigte klonk plechtig den nieuwen keizer de juichtkreet toe; Ras Tafari, koning der koningen van Ethio pië, zegevierende leeuw van Juda, uitverkorene van God". Daarna werd het volkslied gezongen, een volkslied, dat hier en daar aan de Marseil- laise herinnert, met accompagnement van trommels en een klein orkest. Daarna reed de nieuwe keizer naar het ko ninklijk paleis, waar een aanvang werd ge maakt met den ontzaglijken maaltijd, die zeven dagen duren zal een maaltijd, waarvan het menu o.a. zal bestaan uit biefstuk, pannekoek, champagne en wijn, o.a. een soort konings wijn en waaraan den eersten dag 2000 gas ten aanzaten. Onder de verschillende telegrammen welke den vorst op zijn kroningsdag werden toegezon den, was er een van den koning van Engeland. LONDEN, 9 October (V.D.) De nieuwe mo narch van Abessynië, Ras Tafari, heeft een Engelschen correspondent te Addis-Abeba een onderhoud toegestaan. Tafari verklaarde, dat de keizerin zich thans niet meer actief met de werkzaamheden der regeering zal bezighouden. Ras Tafari achtte het op het gebied der bin- nenlandsche politiek zijn voornaamste taak, een groot aantal scholen te stichten en de we gen te verbeteren. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Nieuwe verklaring der Katholieken- Katholieke Mexicanen hebben Zondag een verklaring gepubliceerd, waarin zij de petitie ondersteunen, welke reeds van Katholieke zijde bij het congres was ingediend, om te verkrijgen, dat zekere bepalingen der Mexicaan- sche grondwet inzake den godsdienst worden h rvormd. 'n dit nieuwe document, door mannen der wet geredigeerd en door eminente leden der Mexicaansche jurisprudentie onderteekend, wordt een vriendschappelijke samenwerking tusschcn Kerk en staat voorgesteld. DE VERKIEZINGEN IN LETLAND. Winst voor de communisten BERLIJN, 9 October. (H.N.) Volgens een I iit uit Riga is de definitieve uitslag van d verkiezingen in Letland nog steeds niet bekend. Volgens de laatste opgaven hebben de linksehe sociaal-democraten 56.000. de commu nistische vakvereenigrf^en 32.000 en de Duit- schers 28.000 stemmen verkregen. RiGA, 9 October. (B.T.A.) Uit de nog on volledige verkiezingsuitslagen blijkt, dat vooral de sociaal-democraten verliezen hebben gele den ten voordeele van de communisten die voor het eerst met eigen lijsten uitkwamen. TE WATER GESPRONGEN Onopgehelderd drama Wolff seint ons uit Berlijn: Do recherche houdt zich op het oogenblik bezig met de opheldering eener tragedie, die ziel' Zaterdagavond op de Lehrter-brug te Spandau heeft afgespeeld. Daar werd dien avond een vrouw gesigna leerd, die met haar beide kinderen in het water sprong en verdronk. Eeu arbeider, die het gebeuren van verre zag, deed aangifte bij de politie. Daar echter in den loop van den Zondag geen aangifte van vermissing ontvangen werd, werd aangenomen, dat de man zich, door de avond schemering misleid, had vergist. Than3 heeft zich echter bij de politie ook een schipper gemeld, die verklaarde een vrouw met twee kinderen in het water te hebben zien springen. Tot dusver is echter nog geen der lijken gevonden OH IN EES CH LEEKENAPOSTEL DIE SUCCES HEEFT1 Doopt duizend menschen in één jaar Uit Shanghai wordt gemeld dat de bekende katholieke Cliiueesche millionair Lo Pa Hong bijgenaamd de „Chineesche Vincentiu.s" in het afgeloopen jaar meer dan duizend menschen doopte. Lo Pa Heng is de stichter van de plaat selijke K. S. A.; die in het geheel aan 13.900 het H. Doopsel toediende. Hij stichtte te Shang hai o.a. twee hospitalen voor 1500 arme zie ken. Men belt hem op, wianneer er zieken of stervenden in gasthuizen en gevangenissen zijp en zelf bezocht hij hen dan en zelden wordt hij afgewezen. Zoo doopte hij dit jaai* nog drie en twintig ter dood veroordeelden. Eens waren hem een aantal veroordeelden ontsnapt, maar de jjveralar haalde hen nog in vóór de executie plaats had en had het geluk drie menschen te Soopen, eer zij stierven. HET BESTUUR DOOR EXPOSANTEN GEHULDIGD Een welgeslaagde fees!maaltijd in Tivoli Gisterenavond werd in de bovenzalen van café-restaurant Tivoli door de voornaamste ex- posanten- van de Neiiijto 1928 aan de leden van het Dagelijltsch Bestuur der tentoonstelling nl. de heeren: B. C. D. Hanegraaf, algemeen voor zitter; F. F. H. van Gheel Gildemees-ter, gede legeerd lid van den Raad van Beheer; J. Ch. Sterk, algemeen penningmeester; J. Schoon en J. C. Wilbrenninck, directeuren van exploitatie, en P. N. Gaanderse, gedelegeerd lid voor pers aangelegenheden en propaganda een feestmaal tijd aangeboden. Deze zeer geanimeerde en goed verzorgde maaltijd werd geopend door den heer H. J. A. Hoogeweegen, secretaris-penningmeester van het huldigings-comité, die de gasten van harte wel kom heette, alsmede den heer Henri Wilton, die tafelpresident was, bij ontstentenis van den heer J. Rypperda Wierdsma, directeur der Hol land Amerika Lijn, welke laatste wegens een plotseling vertrek naar het buitenland voor zaken, zich verontschuldigd had en de beste wenschen voor het slagen van dit feest had ge zonden. Spreker stelde een dronk in op de hooge be- schermlieden van de Nenijto: de Koningin en Prins Hendrik, waarna het Wilhelmus" staan de door de deelnemers werd meegezongen. Tijdens den maaltijd werd mededeeling ge daan van de benoeming van den heer Hane- graaff tot officier in de orde van Oranje Nas sau door H. M. de Koningin, welke benoeming bij telegrafisch bericht van minister Slotema- ker de Bruine was afgekomen. De heer Wilton bracht vervolgens een dronk uit op den heer Hanegraaff. De heer van Gheel Gildemeester hechtte on der eenige vriendelijke woorden den heer Ha negraaff de ridderorde op de horst, waarna het „Wilhelmus" en een „Hij leve hoog" werden gezongen. De heer Henri Wilton sprak uit naam van den heer Wierdsma en wees er op, dat waar de Nenijto thans achter ons ligt, de exposanten gemeend hebben, het Dagelijksch Bestuur te moeten huldigen. De poorten van de tentoon stelling zijn gesloten, alleen rest thans nog de verkoop der gebouwen, welke binnenkort zal plaats vinden. Het dagelijksch bestuur van een tentoonstel ling is geen sinecure. Reeds in 1926 werd met de voorbereiding begonnen, zoodat de arbeid spoedig twee jaar zal omvatten. Spreker hul digde hierna ieder lid van het dagelijksch be stuur. afzonderlijk. Den heer Hanegraaff zwaai de hij lof toe voor zijn energie, zeggende dat hij wel te weten 102 vergaderingen had gepre sideerd en dat door zijn optreden de tentoon stelling een succes geworden is. Als hoogste waardeering kwam als een klap op de vuurpijl het Koninklijk bewijs van appreciatie. Als be wijs van hulde offreerde de heer Wilton den heer Hanegraaff hierna een zilveren blad met inscripties uit naam van alle exposanten. Hier na werd een „in de gloria" aangeheven. De heer van Gheel Gildemeester werd door den heer Wilton vervolgens gehuldigd, doordat deze er op wees, dat de heer van Gheel Gilde meester als expert op tentoonstellingsgebied pas later was aangezocht en door zijn organisatie talent en werkkracht veel Invloed op het sla gen der tentoonstelling heeft uitgeoefend. Spr. wees er speciaal op, dat deze heer gezorgd heeft voor de deelneming uit het buitenland en wel in het bijzonder van Frankrijk en bood hem eveneens namens de exposanten een zilveren blad ten geschenke. (Gejuich.) Hierna werd de heer P. N. Gaanderse gehul digd, doordat de heer Wilton zijn bewondering uitte over de wijze, waarop de heer Gaanderse de persaangelegenheden en diverse attracties heeft behandeld. Hem bood hij namens de ex posanten een gouden vulpen en een encyclopae- die ten geschenke. Hierna richtte de heer Wilton het woord tot de heeren Wilbrenninck en Schoon, die hij hul digde voor de wijze, waarop zij de exploitatie van de gehouwen hadden ter hand genomen en de verstandhouding, tusschen exposanten en be stuur hadden begunstigd. Aan ieder van hen bood hij een zilveren sigarettendoos ten ge schenke. Verder als „Sinterklaas" fungeerende, bood spreker aan den algemeenen penningmeester, den heer Sterk een gravure aan en tenslotte aan de heeren J. Ruys en A, P. van Hoey Smith, die de stukken benoodigd voor de expo sities hadden laten vervoeren, resp. een Chi neesche kom en een zilveren blad. Ook dankte spreker den heer de Bok, voor de wijze waarop hij de algemeene Inspectie van de tentoonstelling had uitgevoerd. Vervolgens bracht de heer Wilton naar voren, dat de Nenijto, die tengevolge van een misver stand van den Nijverheidsraad zonder diens steun is gebleven en evenmin subsidie kreeg van de gemeente, een groot succes is geworden en door het publiek op prijs is gesteld, zoodat de gelden welke er voor zijn uitgegeven als nuttig besteed mogen worden beschouwd. Spreker sprak tenslotte de hoop uit, dat de laatste onderhandelingen omtrent den verkoop der gehouwen gunstig mogen verloopen en dat het bestuur ook te dezen opzichte een tegemoet komende houding moge aannemen. De heer Hanegraaff bracht tot uiting de ge voelens van dankbaarheid welke hem op dat oogenblik bezielden. Spreker dankte voor dit feest, waaruit de sympathie van de exposanten blijkt zoodat er van een groote samenwerking ten opzichte van de belangen van onze moeder stad Rotterdam gesproken kan worden. Voorts dankte spreker voor deze bewijzen van groote vriendschap, de hoop uitsprekende, dat wat de Nenijto is geweest, een bron van grooten voor spoed voor Rotterdam moge blijken. De heer Hanegraaff eindigde met «en dronk in te stel len op den voorspoed van onze stad. De heer van Hoey Smith bracht speciaal hul de aan de niet-Rotterdammers, de heeren van Gheel Gildemeester, Wilbrenninck en Schoon. De heer van Gheel Gildemeester bracht dank aan de dames die de cadeaux hadden uitgekozen en huldigde de exposanten, die toch eigenlijk door het bestuur „genomen" zijn en niettegen staande dat, thans zulk een feest aanbieden. Spreker huldigde de directie van den Metaal- bond, die met den steun van de groote scheep vaart-maatschappijen het succes van de Nenijto hebben gemaakt (de maquette van de scheeps bedrijven) De Nijverheidsraad en de gemeente hebben tenslotte nog een sympathieke houding aange nomen door te zwijgen, aldus spreker. Vervolgens ging de heer van Gheel Gilde meester het verloop van de zaken na en bracht in herinnering, dat aan den steun van den heer D. G. van Beuningen de Nenijto tenslotte toen zij internationaal geworden was, bijzonder veel te danken heeft gehad. Spreker bracht lof aan den heer ten Broche, van de firma van Omme ren, den heer Hiel van de Miss Blanche-fabrie- ken, de heeren van der Velde en Stoopman, die de maquette van den Metaalbond verzorgden en aan de pers, die mêt het mooie weer, de ten toonstelling zoo goed deed slagen, door de charmante wijze, waarop zij steeds de Nenijto heeft gesteund. Ook aan den heer van der Meer, den heer Hamers en den heer Stevens, den heer Tuins, den heer Moll en den heer Gaan derse bracht spreker hulde, om vervolgens een woord van lof te spreken over 't Nenijto-Nieuws- blad. Tenslotte zegde de heer van Gheel Gildemees ter bij bijzondere wijze dank voor de geschen ken en stelde een dronk in op den bloei van Rotterdam en in het hijzonder op de mannen van scheepvaart, handel en nijverheid. De heer Hanegraaff zegde bij deze gelegen heid het bestuur nog eens van harte dank voor de buitengewoon collegiale samenwerking. De heer Hamers stelde een dronk in op de groote werkstad Rotterdam; de heer van Gheel Gildemeester huldigde den heer D. G. van Beu ningen, als den man aan wiens bijzonderen steun het slagen van de Nenijto is te danken geweest, hetgeen den heer van Beuningen per gelukstelegram werd medegedeeld; de heer Wil ton sprak daarna „namens zichzelf en bracht naar voren, dat de Nenijto een „stout stuk" is geweest, welks slagen te danken is geweest aan den Rotterdamscken durf, waarop hij een dronk uitbracht na een geestige speech. Tenslotte dronk de heer van Gheel Gildemees ter op den heer Wilton, die heden 59 jaar wordt de heer Wilton dronk op mevrouw van Gheel Gildemeester en de „eenige invité" dronk op de Nenijto. Hierna was deze welgeslaagde feestmaaltijd ten einde. POPULAIR CONCERT. Aan muzikaal Rotterdam was reeds weken te voren bekend gemaakt, dat het in het Gebouw voor K. en W. kon gaan genieten van een Strauss-avond. En op de programma-boekjes van gisteren was die mededeeling nog eens ver kondigd. Johann Strauss, de Weensche Walscn- koning heeft dat is goedte begrijpen! voor een zeer groot percentage van dat muzi kaal Rotterdam nog steeds een naam, van wel ken ontzaglijke aantrekkingskracht uitgaat. Dus het Gebouw aan den Schiedamschen Singel was ferm vol geloopen. Bijna een ieder schafte zich een programma van dien beloofden Strauss-avond, maar.kwam dan tot de ver moedelijk knap teleurstellende ontdekking, dat alleen het laatste der négen uit te voeren „num mers" een tweetal composities van Johann Strauss bevatte: de walsen „Bei uns zu Ha-us" en „An der schonen blauen Donau", welke we in den verstreken zomer meer dan eens lof waardig hebben hooren uitvoeren door de Man- nenzangvereeniging „Apollo" en het Rotter- da.msek Pliilharmonlsch Orkest. De overige artistieke „buit" van dezen Strauss-avond, welke géén Strauss-avond werd, was nu verdeeld tusschen een groot aantal com ponisten uit verschillende landen: Jêan Loeillet Aless. Scarlatti, Paisiello, Mozart, Haydn, Dvo rak, Pierné, Eugêne Goossens, Ed. Flipse. Zoo als men ziet, er was verder geen woord Strauss bij. Het meest van dat nu zeer alge meen en populair geworden concertprogramma heeft ons geboeid het individueele spel en het even artistiek verzorgde samenspel van het Rotlerdamsch Philbarmonisch Trio, bestaande uit den pianist Ed. Flipse, den fluitist Joh. Versloot en den cellist Wfllem de Jong. Ge drieën voerden ze o.m. schoon uit een kamer muziekwerk van Loeillet, dat ons tegenklonk als een fijn Handel-orgelconcert op een instru ment van bescheiden dispositie en een G-dur- Trio van Haydn. Beide werken leenen zich door hun blankheid en zuiverheid van constructie voor een uitvoering in intiemen stijl en het drietal executanten heeft niet nagelaten de fijnheid der toonzettingen door een keurig-ver- zorgde. vertolking te belichten. De bas Coen Muller toonde zich weer eens een waar kunstenaar in de Leporello-aria uit Mozart's „Don Juan". De sopraan Loes Flipse- Snel gaf een paar oude Italiaansehe aria's van Scarlatti en Paisiello. Dit genre ligt deze zan geres eigenlijk niet en zij weet er ook moeilijk de innerlijke beteekenis in hare voordracht van aan te geven. Daarenboven was het geluid moei lijk tot zuiverheid te brengen. In het lichte, be vallige genre weet zij wel te voldoen, maar voor serieuze zangmuziek ontbreken Mevr. Flipse de psychische krachten. R. K. TOONEELVEREENIGING BENEDICTUS XV. De feest-commissie ter voorbereiding van het 10-jarig bestaan van de R- E. Tooneelvereeni- ging Benedictus XV, heeft een uitnoodlgings- wedstrijd uitgeschreven in drama's cc blijspe len in één bedrijf, welke z»1 worden gehouden op de Zondagen 14, 21 en 28 October a.s. in het Patronaats-gebouw aan de Hammerstxaait. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen: Joost van den Vondel, Rotterdam; Kuust en Vriendschap, 'a GravenhageDe Volharding, Utrecht; St. Geneslus, Haarlem; St. Servatius, Schiedam; St. Sura, Dordrecht; Nut en Genoegen, Llese; en Pius XX te HillegersbeTg. Oe jury voor dezen wedstrijd is als volgt samengesteld i de WelEerw, heer Maas uit de St Hlldegardisparochle en de heeren J. a. M. Everwijn en G. A, Reuses. POGING TOT INBRAAK. In den afgeloopen naoht bemerkten survell- leerende politiemannen, dat drie personen, twee mannen en «en vrouw bezig waren bij den Unie-winkel aan den Goudsche Rijweg in te breken. Zij waren nJ. met verschillende sleutels aan het slot aan bet werk, Het drietal werd aangehouden. Zij bleken de 86 jarige koopman G. K., de 81 jarige havenarbeider J, J. K,, -en de 29 Jarige hoedenmaakster P. de G-. te zijn. Een groot «ant$ $alsch0 sleutels li lura bezit geyemteS. LEZING OVER DE MAASKANALISATIE Voor de Ver. tot bevordering van Fabricks- en Handwerk snij verheid Voor de ledisn van de Vereeniging tot bevor dering van Fabrieks- en Handwerksnijverheid, welke vereeniging gisterenavond haar eerste bijeenkomst heeft gehouden in het winterseizoen 192S-'29, heeft de lieer ir. C. F. Egelie uit Roer mond in ,,'t Gouden Hoofd" een lezing gehouden over de Maaskanalisatie, welk onderwerp spr. met teelteningén en lichtbeelden heeft toege licht. Na in het kort den loop van de Maas te hebben behandeld, wees spr. erop, dat de Maas een zuivere regenrivier is met al de daaraan plotselinge wisselingen in den waterstand. Met die Maas heeft men altijd rekening te houden met de meest verrassende Verschillen. Het grootste verschil in waterstand vindt men tus schen Maastricht en Venlo. In het begin van de 18de eeuw werd een dringende behoefte gevoeld aan een goede verbinding te water van het Zuiden van België met de Noordzee- liavens. Door het maken van een kanaal tus schen 'e-Bosoh tui Maastricht n.l. de Zuid- AVillemsvaarit werd de scheepvaart veel ver beterd. Later volgde het kanaal Maastricht Luik en nog latêr de Maaskanalisatie in België en Noord-Frankrijk. Voor de industrie in Limburg lieeft de Zuid- Willemsvaart weinig beteekenis gehad. Het ging Limburg voorbij. In het begin van de lilde eeuw voelde men dat niet, maar nu het Zuiden zich op industrieel gebied hoe langer hoe meer is gaan ontwikkelen, richtten zich de verlangens op het bevaarbaar maken van de Maas. In 1906 werd een commissie in het leven geroepen, om dit vraagstuk te bestudeeren. In 1912 kwam een rapport van deze NederlandschBelgische commissie, om tot kanalisatie van de Maas van Visé tot Boxmeer over te gaan. De plannen zijn echter gestrand toen in 1914 de oorlog uitbrak. De Nederlandsche Regeering bleef echter niet werkloos en zoo kwam er in 1915 een wet, waarin stond beschreven vooreerst de kanalisatie van de Maas van Maastricht tot Grave, verder het graven van het Maas-Waal kanaal en het graven van het kanaal Wessem Nederweert. In 1919 werden de kanalisaticvraags-tukken opnieuw onder de oogen gezien. Plannen wer den gemaakt tot het graven van een kolenhaven bij Born, dat verlengd zou worden tot Maas tricht. Bij de wet 1921 konden de plannen worden uitgevoerd, terwijl tevens werd besloten tot het graven van het Julianakanaal. De afme tingen van deze kanalen zijn berekend op sche pen van 2000 ton, behalve het Wessem—Neder. weert-kanaal, dat berekend is voor schepen van 600 ton, en het Julianakanaal dat schepen kan hebben van 1000 ton. Het Maas-Waalkanaal en het kanaal Wessem- Nederweer.t zijn gereed. De Maaskanalisatié nadert haar voltooiing, terwijl het Juliana kanaal eerst over zeven jaar gereed zal zijn. Spr. ging vervolgens in den breede behan delen wat er al zoo nog moet gebeuren en wat reeds geschied is, wil men kunnen spreken van Maaskanalisatie. Men kan twee methodes toe passen. Normaüseeren en kanaliseeren. Bij normaliseeren krijgt met een bet. diepte in de rivier, door deze te versmallen. Omdat deze methode goedkooper is dan kanalisatie, heeft de commissie onderzocht of de Maas door nor malisatie beter bevaarbaar moest worden ge maakt. De Maas zou echter tot 30 meter moeten worden teruggebracht en dit was onmogelijk. Men besloot dus tot kanalisatie. Om dan de vereischte diepte te krijgen worden er dammen gemaakt dwars in de rivier. Deze stuwdammen zijn beweegbaar gemaakt, zoodat zij eventueel kunnen verwijderd worden. De beweegbare stuw heeft geen invloed op het water boven de stuw gelegen. Om het aantal stuwen te beperken, wordt het stuwpeil zoo hoog mogelijk genomen. De stuwen sluiten het rivier-profiel af, en daarom is het noodig een schutsluis te bouwen. Wanneer volgens deze beginselen werd gewerkt, had men vijf stuwen noodig, en naast iedere stuw een schutsluis voor den overgang van het eene stuwpad in het andere. Deze stuwen kwa men t« liggen in Grave, Samheek, Belfeld, Roer mond en Linne. Door deze methode werd zelfs een verbetering in den loop der rivier gebracht en de vaarweg bij Linne werd zelfs verkort. Hierna gaf spr. aan de hand van lichtbeelden, kaarten enz. een gedetailleerde beschrijving van den bouw der stuwen en sluizen De stuwen zijn gemaakt van ongewapend beton. De onder grond waarop de kunstwerken werden gebouwd, bestond uit zand en grint met een groot draag vermogen, echter zeer watertrekkend. In 1918 werd bij Linne begonnen. 15.000 M3. grond moest eerst worden weggegraven met be hulp van twee kabelbanen met drie ton draag vermogen, heeft men er 35.000 M3. beton ver werkt. Bij geheel geopende stuw kunnen de schepen varen. Zij hebben openingen van 60 meter. Twes schepen kunnen elkaar dus passeeren. Naast de seheepvaartopening loopen nog eenige afvoer. openingen. De beweging van de ijzeren stuwen geschiedt door middel van een kraanwagen. Deze neemt de schuiven op, plaatst ze op een sehuivenwagentje, die ze wegbrengt naar een loods. Zijn alle schuiven verwijderd, da.n worden de jukken door dezelfde kraan op de stuwen neergelaten. Het vaste gedeelte der stuwen bestaat uit pijlers en landhoofden, geplaatst op de stuwvloeren. Ten slotte behandelde spr. de stuw bij Grave, kleiner van afmetingen en waarbij rekening is gehouden met de plannen voor de Beersche Overlaat. Het kanalisatie-werk in Limburg, waaraan nu reeds meer dan tien jaren is gewerkt, zal nog minstens een jaar of zes eiscihen. Het geheele werk kost 80 millioen gulden. De Maaskanalisatie heeft 25 millioen gekost, het Maas-Waalkanaal 12, het Wessen- Nederweert 8, en daarbij komt dan nog 35 mil- lioem voor het Julianakanaal. De voorzitter dankte spr. voor zijn gehouden causerie. BIJZONDERE SCHOUW- B. en W. brengen ter openbare kennis, dat door de daartoe bevoegde ambtenaren op 23 October 1928 een bijzondere schouw zal worden gedreven over het riool, liggende achter de panden aan de Goudscheetraat nos. 17, 23, 29, 81, 83 eo 37. Belanghebbende onderhoudsplichtigen wor den hierop opmerkzaam gemaakt en aange maand, zich den gestelden termijn ten nutte te maken om den toestand der bedoelde eigen dommen In overeenstemming te brengen met de bepalingen der voorgeschreven verordening, ter yoprkoming van de bekeuringen. HANS WEERT, 9 October. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Sophie; st. Prinses Juliana; St. Cornelia; Adrianus, van Setten; Aletta, de Vrij; Stijntje, Kroezen; Welvaren, Hooge veen; DORDRECHT: st. Soli Deo Gloria; Treue, Uhler; Speculatief, Havers; Comptoir 14, de Doelder; Hcndrika, van Setten; HANSWEERT: st.'Clara; st. Res Nova; AMSTERDAM: St. Antonius, Meyer; Louise, Sybranfls; BP.EDAJohanna, de Haas; MIDDELHARNTS: Spes Salutis den Rooyen; AY1ER1XGEX: Secunda Spes, v. Soest-; LEIDEXEsperance, Klos; BOMMEL: 3 Ge broeders. van Alphen: GROXINGKX: st. Vol harding; WAALWIJK: Van God Gegegeven, KluitenaarHUIZEN: Ostrea, van Boven; TER- HEYDEX: Palmyre, Offenberg; HANSWEERT;; Blondine, van Hulle; WERKENDAM: Clara, v. Wagenhigen: TILBURG: Augusta, Thijs; DM UI DEX: st. Oome Hein; VLAARDIXGEN: Coöpe ratieve 1, Schot; AMSTERDAM: st. Janhjgje; DELFT: st. Zeelands Luister; SCHEVENINGKN st. Clasdna. DU1TSCHLAND: Emma, Verept; Greuze. \ah Sauteren; Joma, de Graaf: Liso, v. d. Abbecle; Ilanna, Huismans: Libertë, van Koeveringa; Antonin, van Eersel; Augusta, Waverern; Rosa, Suykens; Ski. Pauwels: Os ar Rosa. Jost; Maria. Heyboer; Justine, Philips. BELGIë: st. Vertrouwen; st. Amstel 9: st. Poolster; st. Leendert Pieter; st. Spes; st. Gei'.ja; st. Onderneming; st. Hoop op Zegen: st. Jannetje Vertrouwen, Faas.seScaldis, Rocktus; Dinquenda Huymans; Virginie, de Goede; Anna, Schot; Köln 3 3, Wust; Ga la te, Lerch; Eva, Hamel; Mariette, Cauwenbergh; Quo Vadis, Bui; Conna, SueverAvontuur, de Jonge; Mariette, Gasten; Germaine, de Souter; Prins Frid. Karl, Schmidt; Jansteen, Timmermans; Jef Lambeaux, de Bak ker; Zoon Josef. Bokslag; Luik 17, Vermeegen; Eugenie, de Bruyn; Rilia Rheni, v. d. Wijgerdj' Poolster 2, Borms; Porfier 29, RomeynRoelof je, Hartrnans; Maria, Hoogendoorn; Baldur, Baas; Mannheim 28, Schneckenberger; Borda, Miehlels Oso S, Teirlinck; Clara, Theys; Dranaco 4, Zijl- mans; Dorothea, v. Troost; Sani 12, Florie, Mars, v. Dort; La Moriniere, Engels; Priestman, Witjens; Sieriant, Bartels; Pema. Palings: Fa- milietrouw, Smit; Wappers, Scheltjens; Aqua- dor, de Wachter; Leona, de Bolck; Pierre, Mal- fliet; Marcel, Wijckmans; Amsterdam, Bauer;' Oudega, Joosten; Anna Catharina, de Vries; Jo hanna, van Dam; Wilskracht, Schippers: Regina 2, Sellenslagh. LOB1TH, 9 October. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: s. Willem I; Manuheun 47, Maas; id. 22, Gassert; id. 62, Hornecker; s. Ma ria Hendrika; 4 Gebroeders,'Spoelstra; s. Stinnes 4; Rhenania 45, Kamps; s. de Hoop; s. Cornelia; s. Lina; s. Brabanlia; s. Raab Karcber S; Du- prez, de Keizer; Baumhof, Prenger; D. A. p. G, 11, Lehmann; Hillegina, Xipperus; Johanna, van der Ende; Byron, LamrnertsS. H. V. 77, Milder; s. Cornelis Adrianus; s. Fiat 9; s. Sim- son; s. Crescendo 3; s. Goliath; s. Iduna; s. K, Vaart 8; s. Haniel 21; s. Midgard; s. Pasto; s. Groa; s. Utgart; s. Johanna 2; s. Etna; s. Ga- rula; s. Rieheleu; s. Harmonie; Theodora Catha rina, Klomp; Antwart, Urmetzer; Puccini, v. d. Berg; Stormvogel, v. d. Broek; Charlois 11, Oos-. terwijk; En Avant, Jut; Rheinfahrt 21, Dinkel- dein; Cornelia, v. Hoek; Kriemhilde, Schuma cher; Elise, Kissing; Elise, Heuss; R. S. G. 7, Wucher; Asama, ten Cate; Burg Eberbach, Schölch; Wiihelmine, Passman; Aeolus, Griessi) Barbara, Zimmerman; ZWOLLBRKERSPELÖ Pro et Contra, Stoter: Eendracht, v. d. Kamp;, Overijssel, v. d. Kamp; LEEUWARDEN: Ver trouwen, Bergsma; Pieternella, Veenstra; DE. STEEG: Nenuphar, *v. d. Kamp; IJssel 3, Arts); DORDRECHT: Antonius Maria, Verburg;) VLAARDIXGEN: Sawal, Otjens; LEMMER^ Jean Aicard, Klee; DEVENTER: Catharina Eli sabeth, de Jonge; ZWIJNDRECHT: Astoria, KahlKovenVLISSINGEN: Xerxes, Hacntjes;- GOUDA: Twee Gebroeders, v. d. Ham; ST. AN-1 NALAND: Daniel Jacoba, Theunissen; ZWOL LE: Trouw doet blijken, v. Valen; DEINUMjjj Energie, Galenkamp; ARNHEM: Pema, Vogel;) AMSTERDAM: Anja, Mannak; Nikolaus, Willij Maria, Jansen; Gerhardus, Gerritsen; Wijk dienst 14, v. Dort; HARDINGEN: Fluviale 28,' Reymer; id. 14, Cambeen; R. W. 5, Slotboom;' DRUTEN: Tilly, van Lont; SLUISKIL: Ulithis, de Mey; Elaudi, Bom; IJMUIDEN: Bella de; Gruyter Chardin, WesterhoutHAASTRECHTlji Elisabeth, Panier; TERNEUZEN: Jacoba, Theu nissen; KRIMPEN a. d. 1JSEL: S.H.V. 65, Ver- schure; BREDA: Johanna Sophia, Schot;; AALST: Maria, Schreuders; BODEGRAVEN:;; Anna, de Rover; NIJMEGEN: Rheinfalz, Sent- feber; STEENBERGEN: Julie, Koek; DENEMARKEN: Klazina, Steenstra. BELGIë St Bavo, Versyp; Matan, Michielse;; Franconia, Lentjes; Rabiusa, Treseh; Damco 23,' Joosten; Maroc, Gerhard; De Vliegende Hollan der, Silvius; Florentina, v. Regenmortei; Carne-, gie, Verberght; Rival, Janssens; W. v. Driel 54, Willemsen; Maria Blondina, Hausen; Ludwig,! Mettiach; Henri Peulen, Max-tens; Mosania, de Vos; Virfi, v. Biesen; Regularité 4, Polfliet;ji Union 2, de Kimpe; Anna Fransiska, Streuberlj Valerie, de Bock; Comptoir 11, Kutt; Rokka,' Hoek; Gonda, de Jong: Clorinde, Nehren; Ga- late, Lerch: Virginia, den Goede. DUITSCHLAND Willibrorda, Peekstok;)) Anna, Gort; st. Raab Kardher 6; Maria, Rieken^ Johan, Lenz; Heinrich, van AVeyerdt; Anna Cor«; nelia, Vermeulen; RUnzeevaart 1, Acker; Raab Karcher 66, Balbach; Irene, van Dongen; Mis—' souri, AVyckmans; Maria, Tak; Tourist, van; Vught; Jacoba, Vredenburg; Christina 2, Wolff;) Oderia, Baan; Proserpina, Nick; Bochum,r Sehroth; stoomschepen: Eben Haezer, Magni,' Mol 10, Fiat 2, AV. am Rhein 2, Klara, d'Alembert,! Nelly, Adda, Brabantia, Louvois, Ingrid; Hawart, Kempeneers; Johanna Margaretha 2, VennikJji Marianne, Gratsch; Bertha, de Haas; Rheinfahrt 6, Kaschper; Ernst, Sauerbrei; Ostade, v. d, Zande; Anna Maria, v. Vessem: Maas, Napp;V Balmhorn, Junker; Emile Claus, Bauwenslj BreUghel, de Koninck; Nova, de Boer; Thoodooij; Verstraeten, Heck; Leontine, Backer; Corot, vj d. Walle; Teniers, Heygen; st. Hollandia: Mag- dalena, Probst; Agnes, Mol; Deo Data, Timmer-1 mans; Pieternella Johanna, Bijl; Augusta, Platzjf Neptun 10, Goris; st. Rijswijk; Wilhelmina, Ver-! meulen; Morgenster, Geervliet; st. Leopartjj Wijkdienst 17, Tempelaars; id. 20, Eimer; id. 15$ Poppelier; Esperance, Lange; Badenia 21, Win ter; Rosalia, Raab; Badenia 19, Christ; Hertaj Zens; Theodoox-, Theunissen; st. Ëteenwijk; st- Katwijk; st. Winterswijk; st. Baroma; Fluvialal 40, Versfeld; st. Stinnes 18; st. Linden 2; Indus trie 11, Scheidel; Karlsruhe 8, Albert; st. Noord- wijk; Harry, Rennings; Memento Mori, Meegderfi Montana, Hendriks; St Antonius I, Zaal; Flu viale 12, v. Winssen; st. Kromwijk; st. Troost wijk. TE ROTTERDAM. In liet Notarishuis aan de Geldersclie Kadej op Dinsdag 9 October, voormiddag 11 uur, VOORLOOPIGE AFSLAG. Complex weiland, watering en weg aan 's-Gra- venweg, 12 H.A., 74 A., 61 c.A. Perceel 1 10.600, 2 11.700, 3 10.700, 4 j ƒ10.80, 5 ƒ12.100, 6 7700, 1 ƒ8000, 8 7600. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 13