Ontsporing te Maarssen Auto-zegening te Tilburg Ie Alkmaar zgn wederom de 8-Octobcr- feesten gehouden. Se traditioneele hul- digfrig vanhet VIctorla-beeld. Te Tilburg had onder groote belangstelling een inzegening plaats van auto's en motoren. Onze foto geeft een kijkje op het moment van de inzegening van een der auto's. ztondag 1 October 1928 werd de halte te Aerdenhout voor het eerst in gebruik genomen. Op het station doet een vrouwelijke beambte, de eerste vrouwelijke chef in Nederland, dienst Dezer dagen had de eerste steenlegging plaats van de nieuwe R.K. Kerk te Hoeven (N.-B.) De plechtigheid, waarvan hier het moment, werd verricht door den Z.eerw. Heer Jos. de Hoog. Zaterdag j.l. hield de Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging een jacht rit in de omgeving van Den Haag. Een kijkje onderweg. Zondagmorgen had te Maarssen een déraillement plaats van een goederentrein, waardoor de doorgang van de beide sporen naar Utrecht werd versperd. Belgische soldaten zijn aan het werk aan een graniet-barricade bij de sluizen van Nieuwpoort, om den waterstroom, veroorzaakt door het bezwijken van' een dam, tegen te houden. Zaterdag j.i. vond op de Noordzee de proeftocht plaats van het nieuwe stoomschip „Generaal Verspeijck". Door het hijschen van de reederij- vlag der Kon. Pakketvaart-Mij. ging het schip officieel aan de reederij over. De St. Jeroenskerk, de nieuwe R.-K. Kerk van Den Haag, in Spoorwijk. zal weldra in gebruik worden genomen. De Zaanlandsche Zeilvereeniging beeft Zondag j.1. nationale wed strijden gehouden op de Voorzaan. Moment tijdens den start van d<> 12 voets-jollen. Kensatïoneele auto-acrobatiek in Amerika. Miss Nell Espe verricht met haar salto-auto. dte zfi zelf geconstrueerd heeft, duizelingwekkende toeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1