DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 51ste Jaargang Woensdag 10 October 1928 No. 15235 Bit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS ONZE BEVOLK'NG ARBEIDSBEURS HINDERWET GROOTE, BELANGSTEHL1NG DE OUDEN VAN DAGEN OP DE TENTOONSTELLING -» HULDEBLIJK 11. M. DE KONINGIN-MOEDER AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM LOOP DER BEVOLKING Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3,75 per [.«wartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440. ADVERTENTIEN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 cl. Reclame» tusschen den tekst 60 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. /en h,.Ji .tg^f Ve'°ieri^;,'V I „Jnd i» di. blad worfaf atge.iU. liet maandelijksch overzicht omtrent den loop der bevolking hier ter stede ziet er lang niet ongunstig uit. Voor het eerst zijn we de 44.000 zielen overschreden en op kordate wijze. Op 30 September bedroeg het inwonertal onzer stad 44299 zielen. Opmerkelijk, dat aan den flinlccn sprong naar boven vooral door de meerdere vesti ging is bijgedragen. Er vertrokken in Sep tember 173 inwoners; er kwamen 414 nieu we bewoners onze stad binnen, een gunstig Verschil voor vestiging derhalve van 241 zielen over deze maand. Vanzelf gaan dan onze gedachten weer naar ons Schiedamsche departement van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. In het befaamde rapport van het departe ment wordt over ons grondbedrijf onder meer geschreven: Schiedam heeft een groot opgezet grondbedrijf. Een periode van ach teruitgang of stilstand is reeds ingetreden. Reeds geruimen tijd is het aantal jnwoners, dat de gemeente Schiedam verlaat, belang rijk grooter dan het aantal dat zich er ves tigt. De vijfjaarlijksche taxatie der gronden, öie dit jaar moet plaats vinden, zal, in dien zij, overeenkomstig de betreffende ver ordening, geschiedt naar de courante ver koopwaarde vreezen wij uitwijzen, dat verdere bijschrijving der rente ook in Schie dam moet worden gestaakt". Welnu, ,de taxatie heeft plaats gehad. Ons grondbedrijf blijkt in bloeienden welstand te verkeeren. Toen wierp men het over een anderen boeg. In de vergadering van 30 Maart jongst leden van het departement kwam onder meer ter sprake de den laatsten tijd zoozeer toe genomen verkoop van gemeentegronden voor woningbouw, oorzaak van den grooten bloei waarin zich ons grondbedrijf verheugt. Hoewel deze stijging in den verkoop aan den eenen kant verheugend werd geoordeeld, daar de positie van het grondbedrijf daar door ontegenzeglijk moest verbeteren, meen den eenige leden toch van bezwaren te mogen spreken, o.m. in verband met het feit, dat nl reeds vele huizen leeg staan, zoodat door bet grootere aanbod de toch al gedrukte Waarden der huizen nog meer zal dalen en bet verkrijgen van voldoende hypotheek zal bemoeilijkt worden." Aan dezen gedachtegang hoeft men zijn Waarde niet te ontzeggen, al werd verzuimd rekening te houden met den factor dat goe de woongelegenheid bewoners pleegt aan te trekken. Intusschen ook deze in het departement geuite opmerking begint aardig van zijn Waarde te verliezen. Als we zien dat de be volking onzer stad in 9 maanden tijds van 43.281 tot 44.299 aanwies, dan zit daarin een krachtige groei, een groei welke verhoudings gewijs nog zeer aanmerkelijk boven dien van Rotterdam uitgaat. Zoodat ook uit dien hoof de ons grondbedrijf op het oogenblik niets te duchten heeft. m Bjj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele I af- en aankondigingen van het Oemeentebestanr lingen aan Burgemeester en Wethouders in te zenden voor de benoeming van: 1 lid-patroon (vacature N. Scheurkogel). 1 lid-werkman (vacature G. Breure). Schiedam, 10 OctobeT 1928 In verband met art. 9 der Verordening op e Arbeidsbeurs, hetwelk bepaalt, dat de leden Van de Commissie van toezicht op die Beurs 8oor den Gemeenteraad worden benoemd op aan- °veling van patroons- en w er kli e den organ i- ®atles, wordt hiermede ter kennis gebracht Van de organisaties, die van de bevoegdheid bet doen van aanbevelingen gebruik wil- Ingekomen is een verzoek van de Handel- en Transport Mij. Gebrs. Roest Co. om vergun ning tot oprichting van een opslagplaats van oude metalen en zakken aan de Admiraal de Ituyterstraat, kadaster Sectie N nos. 409, 410 en 411 (ged.), met een transportabelen stoom ketel van 3 M2. verwarmingsoppervlak, drijven de een stoomkraan en met 4 electrcmotoren van resp. 10, 1%, 1 en P.K., drijvende knip-, klop- en naaimachines. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, 24 October a.s., des vormiddags ten 11 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid wor den gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifuren dieter zake mochten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie ztm niet tot 'n beroep op 'n beslissing ingevolge derwet gerechtigd zij, die niet over^nk m^ig art. 7 dier Wet voor het Gc.meenteb^tu.ir oE een of meer zijner leden zijn vemtbenen^ten einde hun bezwaren mondeling toe SCHIEDAM, 10 October 1928. ROSA'S DERDE BLOEMEN TENTOONSTELLING De opening HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van S October 1928 bet verzoek van Gebrs. A. en J. Hage- 81 e i n, alhier, om vergunning tot oprichting fan een lompen-, bewaar- en sorteerplaats in bet pand Breedstraat 7, kadaster Sectie A. no. 1657, geweigerd, op grond van te verwach ten ernstigen hinder van stank en ongedierte en van gevaar voor de volksgezondheid. Schiedam 10 October 1928 len maken, dat zij tot den len Novembèr j3- in de gelegenheid zijn voor de op 1 anuarl 1929, ontstaande vacatures aanbeve- De heer J. Krabbendam had al dadelijk over gebrek aan belangstelling bij de opening van zijn met zooveel energie en toewijding ge organiseerde tentoonstelling niet te klagen. De koffiekamer van den R. K. Volksbond was geheel met vrienden en gasten waaronder een drietal raadsleden en bet vrijwel volledig dames- en heerencomité gevuld toen te even drie uur de organisator zelf het woord nam om in enkele hartelijke bewoordingen allen dank te zeggen, die hem op zoo belangelooze wijze hadden geholpen om de tentoonstelling tot stand te brengen, waai hij hij een wooTd van nagedachtenis wijdde aan zijn vroegep-en medewerker, den heer Mels Bijl, op wiens graf even te voren door hem bloemen waren neergelegd. De openiingrede werd vervolgens uitgespro ken door den heer W. J. Goslinga, inspecteur van het lager onderwijs. Openingsrede W. J. Goslinga Om verschillende redenen had de heer Gos linga gaarne voldaan aan het vereeerend aan zoek om de tentoonstelling te openen. Op de eerste plaats toch hebben we te doen met een tentoonstelling van werk van en door school kinderen en dat heeft vanzelf zijn hijzondeTe sympathie. Hij dankt hierbij vanzelf aan de vereeniging „Floralda", die vele jaren geleden reeds plantjes aan de kinderen distribueerde Het opkweeken van planten werkt opvoedend, wekt liefde voor de natuur. Schoolwerktuinen, boom plan tóngen beoogen feitelijk hetzelfde: liefde voor de natuur verwekken. De in de jeugd als ingewortelde vernielzucht uit te roeien. Buiten de school wordt nog veel te weinig op dit gebied gedaan. Voor de ouders ligt hier een mooie taak; maar de kinderen van heden zijn de ouders van de toekomst en daarom moeten we bij het kind beginnen. Van aanvaller der natuur moet het kind verdedi ger van de natuur worden. In de plantenwereld zijn we nog lang niet zoover als in de dieren wereld reeds is bereikt. Met 't uitreiken enkele maanden geleden van een 1100-tal plantjes, welke we thans grooten- deels op deze tentoonstelling terugzien heeft de heer Krabbendam medegewerkt tot het aan- kweeken van het verantwoordelijkheidsbesef bij onze kinderen. Op de tweede pjlaatts zal spreker gaarne deze tentoonstelling openen, omdat zij beoogt steun aan liefdadige Instellingen als de ver eeniging tot bestrijding dfer t. b. c. en de wijk- verplegingen der verschillende gezindten. En tenslotte, deze tentoonstelling is een uiting van het maatschappelijk en cultureel leven in onze stad. "We zullen ze niet kun nen vergelijken met dergelijke tentoonstellin gen als te Haarlem, Aalsmeer of Boskoop wor den gehouden. Maar ook deze tentoonstelling zal er toe bijdragen om een beteren indrnk van onze stad te geven. Ook daarom dankt spr. den heer Krabbendam voor het door hem genomen initiatief. Spreker verklaarde daarop de tentoonstelling voor geopend. Hierna werd door alle aanwezigen een rond wandeling gemaakt en reeds hij het binnen komen van de groot» zaal wachtte hun een verrassing, toen mevr. Truus van der Berg van Zuuren, begeleid door het Hakkert-strijk- je het plechtige „LaTgo" van Handel zong, even later gevolgd door „Panis Angellcus"- sal) César Franck. Het kinderkoor A van de zang vereeniging „T.E.G.E.N.O." luisterde eveneens de openings plechtigheid op. Onder leiding., van den heer A. Kreemer brachten zij een drietal nummers ten gehoore, te weten: „Lentetijd, schoone tijd", „Trekvogels" en „Gomïviischje", alle van J. Worp. De eerste avond Feestelijk weerkaatsten de rood en groen gekleurde lampjes voor den ingang in het rus tige wateT van de Lange Haven, toen om 7 uur de tentoonstelling voor de eerste maal voor het betalend publiek werd opengesteld. Van uit de verte weerklonk somwijlen de muziek, die door de leden van het „stedelijk" op hun marech door de stad werd geblazen. Ook de electrische verlichting in de gang deed het uitstekend en zoo was er direct al een aardig geheel geschapen, dat noodde tot verder kijken. In de réchtsche vestiaire stond een bruidspaar voor een keurig gedekte ta fel, terwijl tegen den wand o.m. een mooie reclame voor een sta al waren fabriek Is be vestigd. Aan de andere zijde worden ververschin. gen verkocht. Een gezellige Chiueesehe ver koopt er kleine snuisterijen uit haar „ge boorteland" en ook is er een jongedame die plantjes verkoopt. Niettegenstaande al dat moois, richt zich toch aller belangstelling 0p de groote zaal, waar meisjes in maskerade-costuum nu eens gezamenlijk rondloopen, dan weer. statig een plaatsje zoeken op de treden- van het Griek- sche tempeltje, dat dooi' musici ontwijd wordt. De mooie, scherp geteekende Ara's van de firma Blazer en ook de andere vogels door deze firma ingezonden, doen moeite om een tukje te doen. Van die voorbijtrekkende, hen bewonderende menschen trekken zij zich niets aan. Voorts heeft de firma Blazer zorg ge dragen, dat een uitgebreide verzameling op gezette vogels, eekhoorns, vlinders, enz. op in het oog loopende plaatsen neergezet of gehangen konden worden, waardoor de expo sitie niet anders dan in aantrekkelijkheid kon winnen. Tenslotte gaat ook ïedèrteen een kijkje ne men in het „wonderland", de ijsgrot op het tooneel, waarin je wel een beetje moet buk ken, ,maar die dan ook haa.r bezoekers aller lei geheimzinnige gewaarwordingen doet on dergaan. Erg druk was het op den eersten avond nog niet, maar dat zal vandaag, na de entreeprij zen tot de helft verlaagd zijn, wel beter worden. De menschen die nu aanwezig waren, werden vergast op muziek, door het strijkje van den heer Krabbendam. Op een van de baleons zat het „Stedelijk", dat afgewisseld werd door bet jongedameekoor van „Tegeno", hetwelk onder directie van den heer Kreemer de navolgende nummers zong: „Nacht moe" en „Hosanna", door Marius Egberts, „Kerstlied", door Philip Loots en „Da geraad", door J. P. J. "Wierts. In een van de bovenzalen verzorgen ijverige „O. B. K."-leden de attracties, als „Vogelprik", „Rad van avontuur" en „Grabbelton", waar van de opbrengst bestemd Is voor tuberculose bestrijding en wijkverpleging. In de koffiekamer van den R. K. Volksbond waren vanmorgen de verpleegden van het St. Liduinagesticht het St. Jacobsga-sthuis en het Rusthuis aan de Nieuwe Haven hij elkaar ge komen, om, na eerst onder het drinken van een kopje koffie een oogenblik gezellig door gebracht te hebben, een bezoek te brengen aan de bloemententoonstelMng. In totaal telden deze 96 „meisjes en jongens", zooals de heer Krabbendam ze noemde 6,817 jaar, terwijl in het jaar 1923 de bezoekers uit de. verschillende rusthuizen 6088 lentes ge zien hadden. En wij jongeren, hadden maar te luisteren, hoe zij heel genoeglijk liedjes zaten mee te zingen die door den heer Krabbendam (piano) en mej. Hakkert (vdool) wenden voorgespeeld. „Aan den oever van een snellen vliet. „Een sleeptarepaard op hoi!"» „Nicola" en nog meer van die dingen uit de oude doos. Ook werd er voorgedragen, door de heeren J. Schafthuizer, HakkerT en J. Heggers; de heer Leenmars gaf een vertelling ten beste en ten slotte droeg ook de heer Hoogslag, een ver pleegde uit het St. .Jacotos-gasthuis, een aardig nummertje voor, getiteld: „Zand d'r over". De Dulftc'hers zouden in dat geval zeggeD „Sch-wam d'r über" en dat klinkt ook voor moderne Hollandsche ooren beter. De heer J. Krabbendam heeft de bezoekers, waaronder velen die ook de vorige expositie bezochten, hartelijk welkom geheeten, terwijl hij tevens de namen der firma's memoreer de, die voor een verrassing hebben gezorgd. Namens de Zusters van 't St. Lidiulnagesticht sprak de eerw. broeder-overste enkele harte, lijke woonden van dank tot degenen die voor dit feest hun bijdragen hebben geleverd. Spr. eleit zelf ook graag oude menschen en het doet hem plezier dat 4e aanwezigen zich zoo amuseeren. Een aap van den heer Blazer mocht even langs de bezoekers gaan paradeeren, waarbij de moesten een „handje" van hem kregen. En daarna was het tijd om de tentoonstel ling te bezichtigen. De heele stoet wandelde de zaai binnen, waar zij verwonderd stonden over de mooie collectie. Zoo hadden zij zich |dat niet voorgesteld. DfflSlflfilB ogepiflg; EU:4 »os een| dunne- tjes over gedaan. Het Hakkert-stvijkje speelde weer eenige nummers en ditmaal was t mevr. Krommenhoek die den zang verzorgde. Zoo ging alles, zonder ongelukken, zijn gang, totdat het voor de oudjes tijd werd om te gaan eten en zij naar huis moesten, een aangenamen indruk aan dit bezoek met zich meenemend Vermelden wij tenslotte nog, dat de oudste bezoeker, de 88-jarige Adam van Baarle, een verpleegde uit bet St. Liduinagesticht, aan mej. Hakkert bloemen heeft aangeboden. De prijzen De Jury beeft aan de verschillende inzen dingen van kweekers en anderen de volgende prijzen toegekend: G. R. Bouman, Boskoop voor groep snijbloemen, de zilveren medaille, aangeboden door het Gemeentebestuur; M. Welling, tuinbaas van den beer J. M. van der Schalk, voor groep planten, verguld zil veren medaille; N.V. Blazers, Diere.nhandel voor bijzondere collectie vogels en opgezette dieren, verguld zilveren medaille; W. P. van Dam, Voor inzending cateeën verguld zilve ren medaille; N. V. Erkus, voor inzending snijbloemen, zilvere-n medaille; J. Star Bzn., Rijnsburg, voor inzending snijbloemen, groote zilveren medaille; L. Dekker, Schiedam, voor inzending snijbloemen, kleine zilveren me daille; K. Maarse Czn. voor inzending bloeiende potplanten, verguld zilveren me daille; J. van der Schaft, voor mooi gekweek te kamerplanten, eervolle vermelding; M. van den Bo®, voor mooi gekweekte kamerplant, eervolle vermelding; Aan Karei Gijzen, die bij zijn ingezonden plantje word bekroond met lof de Jury, werd een kleine zilveren me daille toegekend. Alvorens liet door haar welwillend aange boden Concert in het Tentoonstellingsgebouw aan te vangen, zal bet Muziekgezelschap Oefe ning Baart Kunst, de volgende rondwande ling door de stad maken, vertrek ongeveer kwart over 7 uur van Broersvest, Emmaplein, Singel, Oostsingel, van Swindenstraa, Villa- straat, Singel, Rond plantsoen, Stationsplein, Overschieschestraat, Overschiescbedwarsstraat, Singel, Emmastraat, Botwrstraat, Hoogstraat, Appelmarkt, Lange Haven Gebouw R. K, Volksbond. De zittingsdagen van bet Comité in de ver schillende scholen zijn thans achter den rug. Degenen, die nog verzuimd hebben van haar belangstelling te doen blijken, hebben daartoe nog tot het einde der week gelegenheid in de winkels van de heeren: Gebr. Bertels, Dam 9; A. J. B.ijloo, Singel 129; A. Bijloo, Kreupelstraat 38; Bram Noordijk, Hoogstraat 68 en in De Pa paver, Korte Dam 3. Bovendien zijn de lijsten ter teekening neerge legd in de volgende gebouwen: Stadhuis (in. gang zijdeur)Gemeentelijke Leeszaal, Lange Haven; R. K. Leeszaal, Lange Haven en Huis houdschool, Prins Mauritsstraat. Daar het plaatselijk comité niet uit veel leden bestaat, kunnen slechts in zeer enkele straten de lijsten aan huis worden aangeboden. Men wachte dus niet, todat een lijst wordt aangebo den, doch iedere belangstellende melde zich uit eigen beweging aan bij een van bovenstaande adressen. R. K. BOND VAN P. T. T.-PERSONEEL „ST PETRUS" Ledenvergadering In het Singelpatronaat wend gisteravond door de afdeelii'ng Schiedam van bovenge- noemden hond een goed bezochte ledenverga dering gehouden. Nadat de voorzitter de heer vam der Berg, in zijn openingswoord o.m. her innerd had aan de schitterend geslaagde hein- denkiing van het 25-jarig bestaan van. den bond, werden de notulen dier vorige vergadering on- verlanderd goedgekeurd. Vevolgens gaf de secatairis een overzicht van de te Den Haag gehouden besprekingen nopens die (reorgani satieplannen in het bedrijf, waarbij hij de aanwezigen, in verhand met de verslechterin gen welke hun wachten,- aanspoorde goede or- gianiisatieleden te blijven. Na den inmiddels ter vergadering gekomen geestelijk-adviseur welkom geheeten te hebben, bracht de voorzitter een. uitvoerig-verslag uit over het door den bond te 's Hertogenbosch gehouden congres, waarbij spreker enkele pun ten nog eens extra toelichtte en wees op de agitatie welke heerseht onder bet personeel In verband met de komende verslechteringen. De secretaris richtte namens de afdeeling woorden van dank tot den voorzitter, voor zijn welverzorgd verslag. Voorts werden besprekingen gehouden, betref fende de viering van het 9-jarig bestaan der afdeeling, welk feit in November zal worden herdacht. De besprekingen hadden tot resul taat, dat besloten werd, een H. Mis te laten opdragen en met een middagvergadering op eenlgszdns feestelijke wijze dezen dag te her denken. Hiertoe zal' de welwillend© hulp worden In geroepen van eenige ingezetenen hier ter sttede di® de werkers op post- en teüefoongebied een goed hart toedragen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke y?ïzö- 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. Man-, nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond van 7 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V, lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath Kring. Aanvang half zeven. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gehouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur is geopend het Stedelijk Museum, St. Joris Doele, Doelepleln. Rosa's bloemententoonstelling I -j De tentoonstelling is geopend: Dinsdag 9 Oct. te 3 uur n.m. Oftioieelo Opening; van 711 uur n.m. Woensdag 10 Oct. van 1012 uur v.m. gratia voor de Verpleegden van alle instellingen hier ter stede; van 25 uur n.m. voor kinderen, welke aan de tentoonstelling deelnemen op vertoon van hun kaart; van 711 n.m. Donderdag 11 Oct. van 25 en 711 uur n.m. Vrijdag 12 Oct. van 25 en 711 uur nam. Zaterdag 13 Oct. van 25 en 7.11 uur nam, Zondag 14 Oct. den geheelen dag egsloten. Maandag 15 Oct. van 25 en 711 uur. Donderdag II October Donderdag 11 October intieme feestavond R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw „Musis Sa, crum". Aanvang half negen. Vrijdag 12 October Voordracht te houden door xnr. F. J. HL Bach, redacteur van De Maasbode, over de „Rotterdamsche Annexatie Plannen", te hou den voor de leden van de Diocesane R. K. Onderwijzersvereniging en de leden van A. R. K. A. Bovenzaal Suisse, Beursplein, Rotterdam. Aanvang 8 uur. Zondag 14 October Feestavond S.V.V. supportersvereniging „Door Weer en Wind". Gebouw Musis Sa crum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 16 October Groote propaganda-vergadering R, K. Radio- vereeniging „St. Liduina". Spreker de keer; Piet Kasteel. Optreden van heit Orpheus-kwar- tet en huldiging van d© dames-zelatricen van' het radiofonds voor het R. K. Ziekenhuis. Go- bouw Musis Sacrum .Aanvang half 9. Woensdag 17 October Concert, te geven door het mandoline gezelschap O. N. I. Gehouw Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. 11 Oct.: Groote Sehouwburg, Nora (Veri Tooneel) 8 uur (Voor volwassenen). 12 Oct.: Groote Schouwburg, Boefje (Rott. Hofst. tooneel) 8.15 uur. 13 O ct.t Groote Schouwburg, Tooverfluit (Co-Opera-tie) 8 uur (voor volwassenen) Tlvoii-Schouwburg, Samen uit(Schouw- tooneel) 8 uur. 14 Oct.: Tivoli-Schouwburg, Samen uit (Schouwtooneel) 8 uur. 15 0 c t.: Tivoli-Schouwburg, Samen uit....,, (Schouwtooneel) 8 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's! tot en met Donderdag 11 dezer In: Olympiai (voor volwassenen) j Centraal (voor volwas senen) Royal (voor volwassenen). SCHIEDAM, 10 October. Officieele noteerinf; van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. f 19.— i>er H. E. H. I. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 10 October. Men noteert voof Melasse-sptritus 82 per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet, 17.per H.D, De bevolking onzer stad bedroeg op 81 Aug, 43998, vermeerdering ln September door ge, toarte 84, vestiging 414, totaal 498; vermink derlng dooft" vertrek 173 173, overlijden 24, totaal 197. Totaatvermeerdering 801. Do be-i volhing bedroeg dus op 30 September 44299. Iïet aantal huwelijken in de afgeloopen pman4 Voltrokken bedraagt 81.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2