U stelt zeer veel prijs op Uw goed. Begin dus nog heden met de Rinso waschmethode. I ZEEPPOEDER 1E SOORT WOENSDAG 10 OCTOBER 1928 TWEEDE BLAD PAIS NA 3 R.K. LIM8. MIDDENSTANDSBOND I ALGEMEENE VERGADERING TE HEERLEN. ÖET CONGRES VOOR VOLKSKUNST £e-'- KATHOLIEK SOCIALE ZONDAG TE AMSTERDAM Reorganisatie rijksopvoeding s. wezen. R. K. LAGERE TUINBOUWSCHOOL VAN DE L. T. B. TE POELDIJK. hollandsche tuinkunst NAAR LONDEN DE BIETENCAMPAGNE IN DEN II AAR LEMMER MEER SPORT EN SPEL. LUCHTVAART. DE VIJF VLUCHTEN NAAR INDIË VOcïBAL U TBRSID NG DERDE KLASSE SPORTIEF DE MEEST JUISTE OPLOSSING OVERS CERLIVIN C EN ATHLETiEK. BILJARTEN ZWEMMEN NAT. WEcSl RIJDEN Z I A. N i C> Maandagmorgen hebben de R. K. Midden standers de bovengr-ondsehe werken van Staatsmijn Emma bezichtigd. Om 12 uur werd 't hoofdbestuur van den jubileerenden bond ten stadhuize door Burgemeester en Wethouders van Heerlen ontvangen en toegesproken door den burgemeester, den- heer van Grunsven, die «en beschouwing hield over de taak van den middenstand. De rede werd beantwoord door den bonds voorzitter den heer van Lokven. Om 2 uur begon in „Limburgia" de alge- meene vergadering. De voorzitter, de heer van Lokven, hield een rede, waarin hij hulde bracht aan de afdee ling Heerlen voor de keurige ontvangst hij gelegenheid van de viering van het zilveren jubileum. Spreker betoogde, dat de bond thans de crisis te boven is en dat de tijd gekomen is om krachtig te werken aan den uitbouw van den bond. Spreker deelde mede, dat hij tot zijn spijt om particuliere redenen den bond niet langer meer als voorzitter zal kunnen leiden 1 en betoogde dat bet hoofdbestuur speciaal het secretariaat met werk overladen is. Spreker sprak ten slotte een afscheidswoord en woorden van dank in het bijzonder tot den hondsadviseur pater Petrus Nielen O.F.M., en sprak de beste wenschen voor den bond uit. Op voorstel van den voorzitter van den kring Heerlen, den heer L. de Vries, werd de scheidende voorzitter bij acclamatie tot eere-lid henoemd. Nadat eenige zaken van huiahoudelijken aard waren afgehandeld, bracht de secretaris de heer j. Leenen het jaarverslag uit. Nieuwe afdeelingen werden niet opgericht, wel nam het ledental met 200 toe, doordat het aantal leden in sommige afdeelingen werd op gevoerd. De schuld, die twee jaar geleden nog 8447.59 bedroeg, is op eenige honderden gul dens na geheel afgelost en het kleine tekort is in de begrooting 1929 ruim gedekt. Spreker memoreerde daarbij, dat de bond van Z. D. H. Mgr. L. Schijnen een bedrag mocht ontvangen wan f 600. Onder groot applaus bracht de voorzitter den secretaris dank. De begrooting werd in ontvangsten en uitga ven vastgesteld op 3160. in behandeling kwamen de voorstellen der afdeelingen. Eenige wensohen zal bet hoofd bestuur nader onder de oogen zien. Het hoofdbestuurslid, de heer J. Plusjé uit Maastricht gaf een uiteenzetting over het nieuwe ontwerp op de winkelsluiting. Benoeming van een voorzitter Aan de o-rde kwam de benoeming van een 'oorzitter. Maastricht stelde voor de benoeming tot een 'eigende vergadering aan te honden. Hierop werd niet ingegaan, maar de vergade- 'iug werd tien minuten geschorst, opdat de af tevaardigden onderling van gedachten konden wisselen. Na heropening van de vergadering Werd medegedeeld ,dat op de conferentie de iieening overheerschend was, dat met de defi nitieve benoeming nog een half jaar gewacht moest worden. Gedurende dien tijd zou de on der-voorzitter den bond kunnen leiden. Deze zienswijze werd bestreden door bet hoofdbestuur. Tenslotte werd overgegaan tot 'temming en met 21 van de 27 stemmen geko men de heer J. A. Koops uit Venlo, die de be noeming aannam. Óp den heer Ritzen, Heerlen, waren uitgebracht zes stemmen. Tot leden van het hoofdbestuur werden her- Kozen de heer Kreemera uit Tegelen en de heer Hoppers uit Beek. Nadat de scheldende voorzitter, de heer van Lokven, de beste wenschen voor den bond had hitgesproken, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Nederlandsche films De heer J. J. van der Ven, te Oosterbeek, kede-gedel ©geerde van de Nederlandsche Re- feering tij het Intern. Congres voor Volks gunst, dat door den Volkenbond van 713 October te Praag wordt gehouden, zal daar >Wee Nederlandsche volkskuust-films vertoonen. De eerste film geeft een beeld van het uit oogpunt van dorpstooneel zeer belangrijke ®®ven-jaarlijksche spel van Sint Joris en den Draak, in het Limburgsche dorpje Besel. De tweede film is geheel gewijd aan de klee. yeixl raehten en de volkskunst van het eiland Dirken, welke door de drooglegging verloren dreigen te gaan. Zondag 14 October a.s. wordt in de hoofd- 1j ud een Katholieke sociale Zondag gehouden, '*6 het begin zal zijn van een breed op- Eizette propaganda-actie voor den Nederland- hen R. K. Volkshond, afdeeling Amsterdam. Dien dag zal in alle kerken onder de •ukst bezochte H.H. Misen een sociale Meek worden gehouden, waarin het groote ut wan den Katholieken socialen arbeid ge- netst wordt en de noodzakelijkheid aange- '«ond om zicb aan te sluiten bij een Katho- «ke organisatie, die op sociaal gebied werk zaam is. ïn verband met de achferuitloopende bezetting aanleiding der voorgenomen centra- sati© van het Rijksopvoedingswezen, noodig worden door de sterk aehteruitloopende be- ftting der drie Rijksopvoedingsgestichten voor jsens, bezochten prof. Gunning, dr. de Groot, tr Kirsbergen, leden van het Algemeen Col- ge van Bijstand en Advies, j.l. Maandag en vmsdag de gestichten te Doetinchem en te 'Wereest. Amersfoort zal eveneens worden be dilt. Reel. 24664VSD 160 Plechtige inzegening en opening van het nieuwe schoolgebouw- Gistermorgen heeft de plechtige inzegening en opening plaats gehad van de R. K. Lagere Tuinbouwschool te Poeldijk, de eerste lager on derwijsinrichting op dit gebied van den L. T. B. Er was voor deze gebeurtenis zeer groote be langstelling uit R. K. land- en tuinbouwkrin- gen, terwijl Poeldijk geheel meeleefde met dit gewichtige feit op zijn grondgebied. Om half 10 gistermorgen droeg de zeereerw. heer G. Buisman, deken en pastoor van Poel dijk, een plechtige H. Mis in de kerk van Poel dijk op om Gods zegen over het onderwijs in de nieuwe school af te smeeken. Het zangkoor voerde de driestemmige Mis van Perosi uit en zong na de H. Mis „Veni Creator" van Tychon. Na de H. Mis had de plechtige inzegening van het nieuwe schoolgebouw plaats. Deze plechtigheid werd eveneens verricht door deken Buisman met assistentie van de kapelaans Boin en Theissen. Na de plechtige inzegening nam deken Buis man het woord. Wij hebben, aldus spr., Gods zegen over dit gebouw en het onderwijs afgesmeekt en ge vraagd vooral, dat hier de Engel des Vredes zal wonen. Nu gaan we gerust de toekomst tegemoet, omdat we er zeker van zijn, dat Gods Zegen niet zal ontbreken. Spr. smeekte den onderwijzer der school dat hij de vreeze des Heeren in de kinderen zal bewaren en mee zei werken dat de deugden hier worden aan gekweekt. Vervolgens sprak de geestelijk .adviseur rector Kok, voorzitter van de vereeniging te bevorde ring van 't R. K. landbouwonderwijs van den L. T. B. Spreker wees er op, dat binnen het jaar na de cpeiling van de landbouwwinterschooi te Voorhout deze eerste R. K. lagere tuinbouw school van-den L.T.B. in het Centrum van het Westland wordt geopend. Dit ie meer geluk dan wijsheid geweest, want Lutjebroek bad al jaren lang gebeden en gesmeekt om een lagere tuinbouwschool te krijgen. Lutjobroek heeft nu Poeldijk laten voorgaan. Deze schooi is het tastbare bewijs van wat door de organisatie kan bereikt worden. Zon der den L. T. B. was deze school hier nooit voor den dag gekomen. Hierna was het woord aan mr. dr. Deckers. De huidige trap van ontwikkeling van ons land- en tuinbouw- onderwijs, aldus spr., is niet dan met veel moeite bereikt. De land- en tuinbouwers waren aanvankelijk zeer terughoudend tegenover nieuwe stel sels eu methoden. Klaarblijkelijk waren zij er zich niet van be wust, dat het moge lijk was de bodem te dwingen tot grootere opbrengst ten bate van de hoeren en tuinders. Er waren echter uitzonderingen. De onvergelijkelijke dr. v. Hoek ging tot de land- en tuinbouwers en maakte hun de nieuwe techniek duidelijk. Hij heeft buitengewoon veel bijgedragen tot de ontwikkeling van de land bouwwetenschap. Verder is veel tot heter in zicht omtrent het landbouwonderwijs bijgedra gen, door de Boerenbonden, door het oprich ten van landbouwscholen. Gaarne zullen wij onze scholen openstellen MR. DR. L. DECKERS voor allen, die hier hun landbouwkennis wil len vermeerderen. De school is voor dorp en streek een koste lijk bezit; theorie en praktijk gaan hier hand aan hand. De vakbekwaamheid wordt hier be vorderd en daarnaast worden hier betere so ciale denkbeelden geleerd. Het gaat hier niet alleen om de ontwikkeling van het verstand, maar ook van het gemoed. Spr. bleef tenslotte de schooi aanbevelen in de belangstelling van allen in het bijzonder van de ouders. Onder de verzekering, dat het hoofdbestuur van den L.T.B. de ontwikkeling dezer inrichting steeds zal bevorderen verklaarde spr. de school voor geopend. De heer dr. v. d. Zanden sprak, mede namens den minister de beste wenschen uit voor de nieuwe school. Spr. verwacht, dat de commissie van toezicht steeds met do school zal mede werken, opdat de school het effect bereikt, dat er mee bedoeld is, en dat die commissie steeds een steun zal zijn van het hoofd der school- De heer Kampschöer, burgemeester van Monster, uitte zijn groote vreugde over de totstandkoming van deze school, die van groote beteekenis is voor bet Westland. De heer A. C. v Ruijven, voorzitter van den kring Westland van den L. T. B., sprak ook zijn vreugde uit over de stichting dezer school, Reetor Kok dankte de verschillende sprekers en las eenige ingekomen tele$rrammen van gelukwensch voor. Hierna was gelegenheid de school te bezich tigen. Zij is eenvoudig doch practisch ingericht en bevat twee onder wijs-luk alen, één voor theo rie en één voor practijk, een vertrek voor het hoofd der school eu de noodig-e accomodaties. Er is plaats voor 25 leerlingen in de leslokalen. De school begint met 50 leerlingen uit ver schillende plaatsen van bet Westland. Van 1724 October zal te Londen een tentoon stelling worden gehouden van tuin- en park- ontwerpen, schilderijien en teekemingen, welke betrekking hebben op de tuinkunst en ook van tuinplastiek. Zij belooft zeer belangrijk te worden, ook doordat tuinontwerpen zullen worden geëxpo seerd, welke vervaardigd zijn door vooraan staande tuin- en park-architecten uit verschil lende werelddeelen. MINISTER KAN NAAR ZEELAND. Ter gelegenheid van de opening van do ten toonstelling voor ooft- en tuinbouw te Schoon- dijke, een maand geleden, werd Minister Kan van verschillende zijden gevraagd, de daar ver tegenwoordigde bedrijven in werking te komen zien. Daartoe zal de Minister Donderdag 11 dezer verschillende kweekerijen, boerderijen en vlasserijen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen in oogenséhouw gaan nemen. De bietencampagne levert voor de vele ver bouwers in den Haarlemmermeerpolder tot heden zeer gunstige resultaten op. Het suiker gehalte is in geen jaren zoo hoog geweest en varieert reeds van 16 tot 18 pet.. Daarbij komt, dat de bieten, dank zij het prachtige najaars weer, droog kunnen worden afgeleverd, zoodat er zoo goed als geen tarra behoeft te 'worden geboekt. DE TOCHT VAN SCHOTT. Bij de K. L. M. is gisteren het volgende tele gram van de H.-N.A.F.D. ontvangen: „Vertrokken heden 8.19 uur uit Bender- Abbas". Aankomst te Karachi 15.12 uur. Indien vroeg genoeg, gaan morgen door naar Cawn- pore. Bemanning en machine in orde". Ten aanzien van de in de Bondsvergadering 1927 aangenomen motie tot uitbreiding van de derde klassen zoo lezen wij in de „Sport kroniek", besloot bet bestuur van den N. V. B., deze uitbreiding te doen geschieden met ingang van het seizoen 1929-30. De Afdeeliugsvergacieringen, alsmede de Bondsvergadering, uitten dit jaar evenwel den wensch deze derde klassen reeds uit te brei den met ingang van dit seizoen. In de daarna gehouden vergaderingen van de betrokken af delingsbesturen en het Bondsbestuur werd besloten aan dezen wensch gevolg te geven. Nu restte niets ander® dan de uitvoering van deze uitbreiding te regelen. Hiertoe stonden twee wegen open, n.l.: Ie. De gedegradeerde 3e klussers te handha ven. 2e. De gedegradeerde 3e klassers een wed strijd te laten spelen op onzijdig terrein tegen no. 2 van de met dezelfde letter aangeduide 4e klasse. Eenige andere regeling was met het oog op den beperkten tijd niet mogelijk. Deze beide regelingen werden besproken in de ge combineerde vergadering van de besturen van de Afdeelingen I en II. Met 4 tegen 2 stem men werd besloten het Bondsbestuur te advi- seeren de gedegradeerde 3e klassers te hand haven. Aangezien volgens artikel 72, lid 4 het plaat sen bij keuze in een hoogere klasse om bijzon dere redenen door het Bondsbestuur moet ge schieden, moest een beslissing genomen wor den in een Bestuursvergadering, welke werd bijgewoond door 5 leden. Met algemeene stemmen werd besloten de uitbreiding der derde klassen van Afdeeling I en II reeds dit jaar te doen geschieden, door de gedegradeerde derde klassers paarsgewijze een wedstrijd op onzijdig terrein te laten spe len tegen de nummers twee der door dezelfde letter aangeduide 4e klasse. Dit besluit was de meest logische oplossing en benadert het meest de toestanden, die een minder gehaaste uitbreiding medegebracht zou hebben Indien de uitbreiding der derde klasse in 1929 tot uitvoering ware gekomen, zouden zeer zekeT aan het eind van dit seizoen de nos. 1 e® 2 der 4e klasse met nummer laatst der door dezelfde letter aangeduide derde klasse hebben moeten spelen om twee plaatsen ln de derde klasse. De nummers laatst hadden nu al tegen de nummers 1 der 4e klasse gespeeld en het moet hier tevens nadrukkelijk wor den geconstateerd, waren overtuigend ge slagen. Het was dus logisch dat nummer laatst nu ook nog tegen no. 2 moest spelen- Wel was deze oplossing niet ideaal, doch in elk geval billijker, dan de gedegradeerden een voudig te promoveeren. De uitslag der beslissingswedstrijden heb ben bovendien bewezen, dat deze oplossing sportief de juiste was, terwijl er nog de na druk op mag worden gelegd, dat het toch het streven moet zijn, dat de sterkere clubs iu de 3a klasse geplaatst worden en de minder sterke in de 4e klasse. Wanneer men lét op de com petitiestanden zal men moeten erkennen, dat de genomen beslissing in dit opzicht de meest sportieve was. De nos. 2 der 4e klasse zouden zich niet ten onrechte beklaagd hebben, als -hun geen kans gegeven zon zijn. Er is in verband met deze getroffen regeling de aandacht gevestigd op het feit, dat bij pro motie^ en degradatie alleen zijn betrokken de kampioenen en de laagstgeplaatsten. Hoewel dit in zijn algemeenheid juist is, moet toch worden vastgelegd dat de gedegradeerden niet meer de laatstgeplaatsten waren. Zij waren reeds naar de 4e klasse teruggegaan, waarbij lang niet zeker was, dat zij sterker zijn dan de nummers 2. Om dit te kunnen aantoonen werd gelegenheid gegeven dit in een beslis singswedstrijd op onzijdig terrein te bewijzen. De volgende spelers hebben officieel over schrijving aangevraagd.: L. V. Calcu/tt, van Withney F. C. (Engeland) naar V.O.C.B. Diepeveen van D. F. C. naar Concordia (Delft). WEDSTRIJDEN TIJDENS NEDERLAND— BELGI Het bestuur van den Amsterdamschen Atlile- tiekbond heeft van den N. V. B. toestemming verkregen om tijdens den interland-wedstrijd NederlandBelgië op 4 November e.k., eenige athletiekwedstrijden te organiseeren. Deze wedstrijden bestaan uit een viertal inte ressante nummers, t. w. 100 M. hardloopen, ]/t Eng. mijl id., 1 Eng, mül id. en 3000 M. ld., alle klasse A, en zijn ook open voor niet-leden K. N. A. U. Het bestuur van den A. A. B. behoudt zich echter het recht voor, wanneer de inschrij vingen te groot zouden worden, deelnemers te weigeren. Dit zal, zoo noodig, met athieten van mindere kwaliteit geschieden. Verwacht wordt, dat alle sterke loopers van ons land zich op do Olympische sintelbaan met elkaar zullen meten, waarbij het zeer mogelijk is, dat records zullen worden verbeterd. Eveneens zullen deze wedstrij den een mooie propaganda zijn voor de athletiek, die ten aanschouwe van duizenden voetbal enthousiasten zal worden getoond. De inschrijving, die uitsluitend .via het ver- eenigings-secretariaat moet loopen, sluit 29 Octo ber bij den secretaris van den A. A. B., den heer P. H. van Doesburg, de Clercqstxaat CS, Am sterdam West. DE MAASSTAD—CALAND. Gisterenavond zijn de eerste partijen van den massaka.nip tusschen bovengenoemde vereeni- gingen in het clublokaal van de Maasstad te Rotterdam begonnen. Aangezien van der Pol in de voorwe-tlstrijd-m orfT het derdeklaskampioenschap moest uitko men, zal de partij van der PolKuypers ver moedelijk hedenavond, als de wedstrijden in het clublokaal van Caland worden voortgezet, gespeeld worden. De stand is op het oogenblik: De Maasstad 1980 en Caland 1846 punten. OM HET KAMPIOENSCHAP DERDE KLAS KLEIN BILJART. Gisterenavond zijn in het clublokaal van Royal voor de tweede ronde van de voor wedstrijden om het kampioenschap derde klas klein biljart, de volgende partijen gespeeld pnt. brt. h.s. gesm. Kaufman 200 28 26 7.14 Blok 189 28 46 6.75 Van de Pol 200 28 34 7.14 Blok 128 28 15 4.57 Van de Pol 200 12 100 16.66 Kaufman 60 11 12 5.45 J. H. de Haas verbetert het Nederlandsch record 100 M. en 200 M. rugslag heeren. De estafetteploeg O.D.Z. verkrijgt een nieuw Nederlandsch record 5 X 50 M. estafette. Men meldt ons uit Den Haag: De Haagsche Zwem- en Polovereeniging Z.I.A.N. (Zwemmen is altijd nuttig) hield giste renavond in de overdekte zwem- en badinrich ting „de Regentes" een nationalen zwemwed strijd waaraan door leden van een 13-tal vereeni- gingen werd deelgenomen. Het begon reeds dadelijk zeer goed, want in het tweede nummer verbeterde J. H. de Haas van ZJkAJsT. het Nederlandsch record 100 M. rug. slag en bracht dit ten name van J H. v. Essen staande op 1 m. 19 sec., terug op 1 m. 18 4/5 sec. Verder werd nog een Nederlandsch record ver beterd door de estafetteploeg van de O.D.Z. Dit record werd gebracht op 2 m. 52 3/5 sec. (oud Neder 1. record ook ten name van de O.D.Z. 3 m. 14/5 sec.) Op deze beide records zal aan den N.Z.B. erkenning worden aangevraagd. Vervolgens verbeterde mej. M. Braun het NederL record 100 M. rugslag voor dames en bracht dit van 1.214/5 op 1.21. Daar hiervan tevoren geen melding wérd gemaakt, is dus erkenning hierop niet aan te vragen, evenmin op het nieuwe record, dat Marie Baron vestigde op de 100 M. schoolslag en dat zij van 1.31 3/5 bracht op 1.28 4/10 sec. Na de pauze deed de heer J. H. de Haas van Z.IA..N. een poging om zijn eigen, record over 200 M. rugslag te verbeteren. Hij slaagde hierin op schitterende wijze en bracht dit van 3 m. 6 3/5 sec. op 2 m. 51 2/5 sèc. De uitslagen luiden: 25 M. schoolslag voor adspiranten van Z.I.A.N.:; 1. J. Hegie in 19.2 sec.; 2. A. Teljeur in 20.2 sec.;; 3. J. Reijers in 21.3 sec.4. F. de Haas in 23.3 sec. 100 M. rugslag voor dames: 1. M. Braun, O.D.Z., It 1 m. 21 sec. Deze tijd Is beneden wereldrecord, doch aangezien hier niet met drie personen tijd is opgenomen, zal geen erkenning worden aangevraagd; 2. mej. J. Grendel, O.D.Z., in 1 m. 24 sec.; 3. mej. T. Baumeister, O.D.Z., in 1 m. 24 4/10 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. H. de Haas, Z.I.A.N., in 1 m. 18 4/5 sec.; 2. L. Korpershoek, R.Z.C., in 1 m. 23 sec.; 3. G. P. v. d. Woud, R.Z.C., in 1 m. 29 2/10 sec. 100 M. schoolslag voor dames: 1. mej. M. Baron, O.D.Z., in 1 m. 28 4/10 sec.; 2. mej. C. v. Gelder, R.D.Z., in 1 m. 29 1/10 sec.; 3. mej. N. Deuvel, O.D.Z., in 1 m. 321/10 sec. 5 X 50 M. estafette vrije slag voor dames: 1. 0.D.Z., met de dames Grendel, v. Oord, Bau meister, Baron en Braun, in 2 m. 52 3/5 sec.; 2. R.D.Z., in 3 m. 1 3/5 sec.; 3. O.D.Z. Hl. 100 M, vrije slag voor heeren: 1. H. v. Essen (Het IJ), In 1 m. 5 sec.; 2. J. Prins (H.Z. en P.C), in 1 m. 8 2/5 sec.; 3. J. Schouw (H.V.G.B.), In 1 m. 9 3/5 sec. Vervolg van het tweede blad (pagina 2). Mej. T. Klapwijk (R.D.Z.) en de heeren F. Broens (Z.I.A.N.), L. Gompers (Het IJ) en J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.) gaven een demonstratie schoonspringen welke met veel applaus werd begroet. Het goed geslaagde zwemfeest werd besloten met een waterpolowedstrijd tusschen de zeven tallen van de Haagsche Zweravereeniging Z.I.A.N. en de Haarlemsche Zwemvereeniging H V.G.B. De gasten hadden eerst het diepe gedeelte to verdedigen en reeds dadelijk ondernamen de Hagenaars eenige goede aanvallen. De Haa3 loste hierbij een ver hard schot dat gestopt werd. Direct hierna weer een Haagsche aanval en v. d. Voet scoort onhoudbaar 10. Als Z.I.A.N. weer voor het Haarlemsche doel komt, wordt v. d. Voet unfair door de Kok geno men en de Hagenaar zet den strafworp in een doelpunt om. 20. Binnen de minuut scoort J. H. de Haas op sublieme wijze het derde doel punt. 30. Nadat de Haarlemmers een doelpunt gemaakt hadden, dat werd geannuleerd, omdat de bal na den uitworp pas met beide handen gespeeld was, zag v. d. Voet kans de Haagsche score tweemaal kort achtereen te verhoogen en te brengen op 50. In de eerste helft voert Z.I.A.N. door v. d. Voet en J. de Haas den stand nog tot 70 op. Ook in »de tweede helft waren de Hagenaars veel sterker en door v. d. Voet werd de stand tot 102 opgevoerd. Brouwer zorgde voor de twee tegenpunten. 100 M. schoolslag voor heeren: 1. L. Korpers hoek (R.Z.C.), in 1 m. 23 2/10 sec.; 2. G. Hegl (Z.I.A.N.), in 1 m. 26 sec.; 3. H. G. Heüberg (R.Z.C.). to 1 ra. 27 1/5 sec.; 4. N. Kroese (A.Z.), in 1.30 4/5 m.; 5. R. Versteeg (H.Z. en P.C.) in I.35 4/5 sec.; 6. T. v. d. Mark (de Zijl), in 1 m. 37 3/5 sec. 10 X 50 M. estafette vrije slag voor heeren: 1. H.Z. en P.C., ln 5 m. 16 4/5 sec.; 2. R.Z.C. in 5 m. 25 2/5 sec.; 3. Z.I.A.N., in 5 m. 41 sec.; 4. L.Z.C., in 5 m. 41 2/5 sec. Schoonspringen: 1. J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.) met plaatscijfer 3; 2. L. Gompers (Het IJ) met 6 en 3 J. Broens (Z.I.A.N.), met 9. 100 M. vrije slag voor dames: 1. mej. T. Bau meister (O.D.Z.), in 1 m. 15 3/5 sec.; 2, mej. M. Braun (O.D.Z.), in 1 m. 17 4/5 sec.; 3, mej. J. Grendel (O.D.Z.), in 1 m. 20 5 sec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 8