DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Dinsdag 16 October 1928 No. 15240 Dii Bummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS DE OVEREENKOMST MET VLAARDINGEN EVEN VASTLEGGEN LANGS DE KALKL'JNEN AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per weck 25 cent. Franco per post 3,75 per l'.bvartaal. Afzonderlijke nummers o ct. Postchèeue en girodienst 81-140. ADVERTENTIEN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 00 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. lot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. 1 '•atis-Ongcvallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies Bes van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij van beide handen, voeten of oogen; 250 b verlies van eiken anderen vinger. De Verzek 1 ij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver ering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. 1 1 Wanneer wij de nadere stukken van B. '>n W. nopens de overeenkomst onzer ge- 'iite inet Vlaardingcn voor den bouw en 'i'ioitatie van een gemeenschappelijk slacht huis bezien, dan geloovcn wij, dat deze overeenkomst, degelijk voorbereid als zij is, a;i» beide gemeenten groote voordeelen bie dend, gemakkelijk is te aanvaarden, Kr is voor beide gemeenten van volkomen gelijkheid uitgegaan; er wordt geen onder scheid voor de slagers van een der twee gemeenten gemaakt. De adviseerende commissie zal uit 7 leden bestaan: vier Schiedamsche, drie Vlaar- dingsche. Dat is op grond van het zielen- lal voor Vlaardingen te veel, waar tegen over staat dat het voorzitterschap steeds dooi' een Schiedammer zal worden waar genomen. Aanvankelijk was men overeengekomen het slacht- en keurloon voor runderen van J 7.50 het bedrag wat gevraagd werd bij e-vploitatie van het abattoir door Schiedam alleen op 5 terug te brengen. Intusschen heeft men het bij nadere besprekingen op 6 gesteld, een bedrag dat vergelijking met andere gemeenten glansrijk kan doorstaan. De exploitatierekening zou zich overigens legen een verlaging tot 5 niet hebben ver zet, Volgens deze verwacht men immers een overschot van 5603, waarbij is ge- i'ekcnd op een aantal van 3056 (het werke lijke cijfer van 1927) te slachten runderen zoodat bij vermindering van slacht- en keurreeht met 1 toch nog een winst van 2000 zou worden gemaakt. Intusschen kunnen we ons voorstellen, dat, waar dat recht toch reeds laag is en het niet de be doeling is winst te maken, zoodat die winst zich tocli op don duur in verlaging der ta rieven zal weerspiegelen, men de eersto jaren liever een niet al te geringe winst marge voor het risico in dc rekening' op- ham. Trouwens wanneer werkelijk van winst blijkt zal het de vraag zijn, of wel het eerst het slacht- en keurreeht voor runderen voor verlaging in aanmerking komt, waar thans dat voor nuchtere kalveren, schapen en gei ten van 1.50 op i 2.— is gebracht. De overeenkomst levert een schitterend he wijs, wat bij goeden wil door samenwer king in het belang van verschillende ge- meenlon gezamenlijk valt te bereiken. DE GEMEENTE-BEGROOTING VOOR 1929 Gisteren heeft de installatie plaats ge had van mr. P. Droogleever Fortuyn als burgemeester van Rotterdam. De installatie-rede werd uitgesproken door Wethouder mr. A. de Jong, waarnemend bur gemeester dier gemeente. Het kan zijn nut hebben een enkele zinsnede uit die instal latie-rede aan de vergetelheid te ontrukken. 2e luidt als volgt: „Op zeer breeden voet zijn onze havens aangelegd, zelfs is er terrein voor uitbrei ding in het bezit en alzoo in de macht der gemeente voor de eerstvolgende tiental len van jaren". Mr. de Jong is de Rotterdamsche wet houder voor gemeentewerken; -beter dan vviè ook is hij op dc hoogte van de behoeften Welke de havens, die Rotterdam tot do derde zeehavenstad der wereld hebben ge maakt, stellen Voor tientallen van jaren is aan terrein behoefte voldaan, hoeft Rotterdam dus niet hit hoofde van terrein voor zijn havens zich tot andere gemeenten te wenden. Commentaar overbodig. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE BENEDEN-MAAS Een vergadering dei' Kamer van Koophandel en Fabrieken voor do Beneonden-Maas Is uitge schreven tegen Woensdag 24 October des namid dags te kwart voor twee ln de groote vergader zaal van het Handelsgebouw te Vlaardingen. De agenda vermeldt onder meer: Vaststelling' Kiezerslijst; Vaststelling Begrooting 1929, Ont werp van Wet der Arnhemsche Kamer tot in ging van kleine vorderingen. Herziening belas tingen, Afsluiting spoorwegovergang Overschle- scheweg, Subsidieaanvragen en „Herziening Rijkstelefoontarieven". Aan de besprekingen over dit laatste punt zal worden deelgenomen door den heer H. J. Claasseoi, referendaris, chef der afdeeling tele foondienst bij het hoofdbestuur der posterijen •o telegrafie. Weinig kans op belastingverlaging LAGE POST VOOR ONVOORZIENE UITGAVEN. B. en W. liübben de ontwerpbegrooting voor 1929 bij den Raad ingediend. Aan het begeleidend schrijven ontleenen we het volgende: Als aigeimeene opmerking mogen wij er o.p wijzen, dat de werkloosheid nog steeds een dmkikenden last voor onze Gemeente vormt. liet zijn niet alleen de ultkeeringen aan uit- getrokkenen enz. en de kosten der werkver schaffing doch ook do hoogers uitgaven voor bet. Burgerlijk Armbestuur, de verminderde opbrengst van de verschillende heffingen en de daarvoor te verleenen ontheffingen, alsmede de verminderde koopkracht van de bevolking. Intusschen mag worden geconstateerd, dat de toestand ten aanzien van de werkloosheid vooruitgaande is en dat ook de middenstand betere zaken maakt. Verder mag er de aandacht op worden ge vestigd dat door het Grondbedrijf zeer veel grond wordt verkocht en de huizenbouw zleh zeer uitbreidt. .Hoewel men zich afvraagt, of het aanbod de vraag niet verre overtreft, kan er toch op wor den gewezen, dat de bevolking weder toeneemt. Op de begrooting is nog gteen post gebracht voor het abattoir, hoewel deze zaak thans be looft ln 't goede spoor te geraken, daar wij het met Burgemeester en Wethouders van VUaardlngien omtrent samenwerking op dit punt volledig eens zijn geworden. Overigens merken wij op, dat de gewone be grooting van het slachthuis weinig of geen in vloed zal ondiervinden, daar o-p den voorgrond staat, dat dit z»ich zelf zal moeten bedruipen. Mede zijn nog niet op de begrooting gebracht andere groote werken, die in voorbereiding zijn genomen, als de onteigening ln de omgeving van den Rotterdamschen dijk, de opspuiting van het terrein lange den Groenendijk in ver band met de uitbreiding van de Wilhelmlna- haveu en het tot stand brengen van de spoor- w eg aansluiting voor die haven. Ook is bij de begroeting nog niet gerekend op dc verlaging der eiectriciteitstarieven, die hier in aansluiting aan die, waartoe in Rotter dam is besloten, zal worden voorgesteld. Deze verlaging zal een aanmerkelijke verbetering voor de verbruikers tot stand brengen, doch zij zal een verlies aan opbrengst geven van 22.000. Terugkomende op de begrooting zelf moe ten wij er op wijzen, dat deze nog altijd sterk beinvloed wordt door de maatregelen van het Rijk. Reeds meermalen hebben wij opgemerkt, dat in 1923 door het niet continueeren van de verhóoglng der rijksuitkeering van 1921, de verslechtering van de subsidieregeling der gymnasia en de intrekking van het subsidie voor de krankzinnigen onze inkomsten met pl.m. ƒ145.000 per jaar zijn verminderd. Met voldoening mag er op worden gewezen, dat thans door de Regeering voorstellen zijn gedaan tot een verbeterde Rijksuitkeering, die evenals de Regeling van 192U beoogt reke ning te houden met de draagkracht van de Gemeenten. Tevens moet worden geconstateerd, dat udt het alsnog hooren van de Gemeenten over wetsontwerpen, waarhij hare belangen en spe ciaal hare financien zijn betrokken, is op te maken, dat men wil breken met het fatale af wentelingssysteem, dat zoo zwaar ap de Ge meenten heeft gedrukt. De verbetering van de financieele verhou ding zal echter volgens het regeöringsvoor- stel eerst met 1931 ingaan, zoodat het voor de aanhangige hegrooting nog van gieen be lang is, al stemmen de opgewekte verwachtin gen tot een grootev vertrouwen op de toe komst Na deze beschouwingen kunnen wij verder kort zijn Uit het overgelegde overzicht zal men onge twijfeld den indruk krijgen, dat groote voor zichtigheid in het beheer blijft geboden. Uit verschillende posten blijkt ook thans dat de uitgaven snel toenemen, docb dat de stijging der inkomsten daarmede niet evenredig is. Inzonderheid achten wij het van belang de aandacht te vestigen op het hooge beglnsaldo afkomstig van 1927 dat sterk wordt beïn vloed door de buitengewoon hooge overwin sten der Technische' Bedrijven (rond 180.000) welk saldo uit den aard der zaak een flattee- rend.« uitwerking heef» Ook moeten wij er de aandacht op vestigen, dat de beschikking over reserves der Techni sche Bedrijven hij-deze hegrooting nog 'n be langrijke rol speelt. Wat het Grondbedrijf betreft, moeten wij op merken, dat de reserveering van de rente over 't kapitaal der winstreserve werd beperkt tot het bedrag%van 100.000, dat wij dan echter ook als onontbeerlijk voor een zeker beheer beschouwen. Daarbij is nog in het oog te hou den. dat het bedrijf voor de op handen zijnde groote werken, waarover wij boven reeds spra ken en waarvoor u eerstdaags eredieten zullen worden gevraagd, met belangrijke bedragen zal moeten worden belast. Gemakkelijk zal worden ingezien, dat na de belasting- en tarief verlagingen^ die voor en na reeds plaats hadden, en die nog weder zullen worden gevolgd door de verlaging der eiectrici teitstarieven, die wij boven bespraken, deze begrooting voor verdere belastingverlaging geen ruimte laat „The good old" t,p.,i»er.»g van je spaarcenten Een kwartje op zijn kant Voetbal en bioscoop Hoog internationaal gezelschap. (X) Goed old B. F. c. was Zondag naar Schiedam getrokken en er bestond zoowel hier als hu Rotterdamgroote belangstelling voor 't optreden van de Haarlemmers, wat natuurlijk komt, omdat van der Moulen bij de blauw- broeken in doel staat.. Voor Hermes is zoo Sets nooit kwaaddaar kunnen ze veel publiek al tijd gebruiken en van do ent-rée-gelden kan de man van de duiten niet anders zeggen, dan: die binne binne, hinne binne. Voor een partij voetbal waarvan je kunt verwachten, dat er gekampt zal worden op leven en dood, offer je met de meeste bereid willigheid je spaarcenten op, maar wanneer hét alleen gaat om het mooie van het spel., ja, mijne heeren, we zijn al zoover gekomen, dat we dan eerst eens met een kwartje er om gaan gooien: Is het kruis, dan gaan We naar een emotioneelen wedstrijd; komen de cijfers hoven, dan blijven we thuis theedrinken en, mocht het kwartje per ongeluk op z'n kant Wijven staan, wel, dan gaan we naar den „kal- men" wedstrijd kijken waarin mooi gespeeld moet worden. Of dat dan gebeurt, is eon andere kwestie, Werkelijk mooie wedstrijden worden niet op alle plaatsen tegelijk gehouden en do Rotter dammers die de reis naar Schiedam onderna men, alleen omdat hun kwartje op zijn kant is Wijven staan, zijn er bekaaid afgekomen. In een bioscoop is dat wat anders, want daar ga je fluiten als het niet mooi is en dan be slaat er een kans dat je de deur uitgezet wordt. Maar voetbal, ofschoon je daarvoor evenals in de bioscoop vermakelijkheidsbelasting betaalt, Is toclh iets heel anders. Ga je hij een voetbal match fluiten dan wórdt dat. beschouwd als verraad aan de thuisclub en de heele menigte supporters zet een tegenkoor ln. Het ergste is dan nog, dat je niet,van het veld gezet wordt en zoodoende bijna gedwongen wordt, den wed strijd tot het einde tóe bij te wonen. Zoo was 't Zondag Voor 'n groot, gedeelte van den middag ook, Uj bc-b eerst gl'roepen „hup Hermes! en daarna ,,hnp H. F. C.", tel-, kens beantwoord door een tegenlcoor. Maar 't wou niet helpen, 't spelpeil kon den naam eerste klas niet dragen en daar het ook een wedstrijd was zonder groote emoties ben lk in een hoekje van de tribune genoeglijk inge dut. Tot de pauze, want daarna hebben de we- dearzljdscbe supporters me wakker kunnen houden U moet de groeten hebben! Van Aat Paulen. Onze beste mlddeldistance looper bij liep Zondag erg mank wias met de Haarlehimèrs meegereisd en zonder eenige pretentie heeft hij zich vergenoegd met een plaatsje op een los aangesjouwde bank, Want óp de tribune kon het clubje Haarlemmers waarbij hij hoor de, geen plaats meer vinden. We herbergen bij Hermes dus altijd hoog internationaal gezelschap. Twee Herm&s-D.V.S.- leden hebben al eens, in een Oranje triii ge stoken, tegen een hal geschopt; dan was er Zondag nog onze nationale doelverdedlger er wordt al beweerd dat Bronneman geen en kel Schiedammer weer aankijkt, sinds ie hem gepasseerd heeft en Adje Paulen dié geloof ik zeventien jaar was toen hij voor het eerst aan de Olympische Spelen deelnam. Dat Is nu al ruim acht jaar geleden Frits Lamp ook al een Haarlemmer, is voor veel voetballiefhebbers onbekend. Maar de athletiek-enthouslasten zullen zich zijn naam nog goed herinneren, want hij was nog niet lang geleden een van onze beste sprinters. Nu doet hij aa voetbal en ook daarbij slaat hij geen slecht figuur. Getuige de wedstrijd die hij als half-back tegen H. D. V. S. gespeeld heeft. Waarmee Lamp bewezen heeft, een all-roud sportman te zijn. „T. E. G. E. N. O" Van eenige verlaging van den factor "der In komstenbelasting zou alleen sprake kunen zijn, wanneer bij do vastlegging van het vefmenlg- vuldigingscijfer mocht blijken, dat de verwach tingen omtrent de opbrengst compensatie voor het verlies beloven. Aan de begrooting ontleenen we nog, dat 't batig slot volgens de laatst vastgestelde reke ning,. waarmee do begrootlng opent 333.818 bedraagt (vorig jaar ƒ338.654). De post belasting naar 't inkomen is uit getrokken op ƒ810.000 (vorig jaar J812.400):. Uit de belasting op taoneel-vertoningen en an dere vermakelijkheden wordt een opbrengst van ƒ16.000 verwacht (v. j. ƒ15.000). Uit de bedrijven worden de volgende ultkee ringen verwacht: grondbedrijf ƒ84.261 (v. j, ƒ58.589); gasbedrijf ƒ148.922 (v. j. ƒ119.953), waterleiding ƒ58.408 (v. j. ƒ50857), electric!- teitsbedrijf 123.893 (v. j. ƒ109.552). Voor onvoorziene uitgaven ia een bedrag uit getrokken van ƒ15.912 (v. j. ƒ71.961). De onthulling van het nieuwe vaandel In de zaal „Eureka" ln do Brouwerstraat waren gieteravond behalve de leden van de zangvereeniging „T. E. G. E. N. O." ook eenige belangstellenden bijeen gekomen, teneinde te genwoordig te zijn bij: de onthulling van het nieuwe vaandel van deze vereenlging welke door den voorzitter van de huurtvereeniglng „Het Centrum" den heer C. L. Simons met «en toespraak zou plaats hebben. Toespraak van den heer Simons Als voonzittor van de vtreenigtos wacht spr. een aangename taak: de onthulling van een nieuw vaandel. Toen op Koninginnedag van het vorig jaar het kinderkoor van de huurtvereeniglng zoo Insloeg, is men tot oprichting van de vereenl ging „TUE. G. E N. O." overgegaan; begon nen werd met 8 leden, 3 dames en 5 heeren. Allengs nam het ledenaantal toe en de heer Kireemer toonde zich bereid de vereenlging door do eerste moeilijke tijden heen te helpen. Er bestond zooveel animo, voor de nieuwe linge, zoowel in als buiten do Gorzen, dat reeds na drie maanden met succes het eerste concert gegeven kon worden, na een maand volgde een tweede uitvoering en in April kwam de derde. Hierop volgde een uitnoodiging tot deelname aan het concours te Pernis en belust op roem is do vereenlging daarheen gegaan. Op den lsten Augustus is op dat concours een niet twijfelachtig succes behaald, en wij kunnen daaruit concludeeven hoever de zangers in dat korte tijdsbestek zijn gevorderd. Hoe kan dat ook anders waar de vereenlging staat onder leiding van iemand als de heer ICreemer? Vrijdag a.s. moeten de behaalde prijzen wor- den afgehaald en daarïbij behoort natuurlijk een vaandel'. Eeaigen tijd geleden Is met het oogmerk om de vereenlging ln het bezit hier van te stellen een comité opgericht, dat voor de financiën moet zorgen (In dit comité hebben zitting de dames E. van -RaversKorpel en J. N. Vertinde, alsmede de heeren A. Winkel en W; VeaUndeJt Met» génoeged heeft spr. geconstateerd, dat ook buitenstaanders sympathiseerden met het plan en een bijdrage stortten in het vaandel fonds. Behalve de leden, heeft ook de directeur in Pernis een prijs behaald en de rapporten van de jury wagen vol lof over den d'fecteur (applaus). De leden van „T.E.G.E.N.O." «tillen niet rusten, alvorens zij de hoogste sport op de "ladder bereikt hebben en spr. hoopt, dat zij hij het zien naar hun vaandel niet overmoedig zmien worden, maar trachten dit steeds met prilzen te beladen De onthulling Terwijl de leden staande het huidelied van „T.E.G.E.N.O." zongen, ging het scherm open en daar stond tusschen palmen liet nieuwe vaandel, omringd door de comité-leden. Het vaandel dat van een tlonkerroode kleur Is, met in het midden een lier, omgeven door een goudgeborduurden lauwerkrans, draagt ais opschriftGem. ZangvereenJglng „T. E. G. E. N. O." Schiedam. Opgericht 10 Oct. 1927. Een driewerf hoera volgde, waarna de heer Simons het vaandelcomité aan de aanwezigen voorstelde. Aan den ijver van de comité-leden is het vaandel te danken. Voorts brengt spr. dank aan allen die hun medewerking verleenden en aan den eere-voorzltter den heer v. Oostrum Spr. hoopt dat hij op hun steun zal mogen blijven rekenen. Onder algemeen applaus deelt spr. mede, dat de leden van „T. E. G. E. N. O." besloten hebben bun directeur een geschenk aan te bieden, als een blijk van hun erkentelijkheid. Spr,. weet zeker, dat hij voort zal gaan om de vereenlging groot én sterk te maken. Vervol gens biedt hij hem een in gouden lijst gevat stilleven aan. De heer Kreenier dankte met enkele woor den. Spr. hoopt dat deze kleine hulde voor de leiden een aansporing moge zijn en hij vraagt aller medewerking voor zijn koor. Een volgenden keer hoopt spr. met evenveel suc ces in de tweede afdeeling van een concours deel te kunnen nemén, als nu ln de derde het geval was. Nog deelde dc heer Simons mee, dat „Harpe Davids" aanstaanden Vrijdag zal zorgen voor muziek. „T. E. G E. N. O." moet ook een eigen muziekcorps krijgen en de heer Simons is hier over zear optimistisch gestemd. Nog «enigen tijd bleef men hierna onder zang en het gebruiken van aangeboden ver snaperingen bijeen, terwijl een kleine tombola de gezelligheid verhoogde. CURSUS LEEKENAPOSTOLAAT Pastoor Möller zal morgenavond in bet ge- houw van den R. K. Volksbond de tweede les geven van zijn sociologische cursus ter oplei ding in het leekenapostolaat. Behalve de cursis. ten en propagandisten zijn ook andere belang stellenden van harte welkom. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap fit, Ambroslus 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal' bewwkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zang vereenlging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Koniakl. Mam, nenzangvereenlging „Orpheus", Gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katlio» Hek Streven". Gebouw Knth Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V, Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Katha Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leren. Gebouw Kath. Kring L. Haven. AanvaDg half negen. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 UUT ls geopend het Stedelijk Museum, St. Joris Doele, Doelepleln. Dinsdag 16 October Groote propaganda-vergaderlng R. K. Radio« vereenlging „St. Liduiua", Spreker de heer Plet Kasteel. Optreden van het Orpheus-kwor- tet en huldiging van de dames-zelatricen van het radiofonds voor het R. K. Ziekenhuis. Ge bouw Musis Sacrum .Aanvang half 9. Woensdag 17 October Concert, te geven door het mandoline-» gezelschap O. N. I. Gebouw Musis Sacrum, Aanvang 8 uur. Cursusavond Leekenapostolaat. Spreker d« ZserEerw. heer pastoor Möller. Gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half negen. Vrijdag 19 October Aanvang- cursus R K. Vereenlging tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken. Ge. bouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Inschrijving voor dames-cursisten en da» mes-propagandisten staat alsnog open. Woensdag 24 October Jaarfeest van de gemengde zangvereeniging „T. E. G. E. N. O.". Gebouw „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Donderdag 25 October Uitvoering te geven door de R. K. gemengde zangvereeniging „Lorenzo Perosi", directeur do heer Ara. Vrancken. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. 16 Oct.: Lutherscbe kerk, concert J. T, Schaddelee (orgel), J. Wurtz-BoereubrfnK (zang) en F. Broechhoven (viool) 8 uur. 17 Oct.: Groote Schouwburg, Een moedeu! (Schouwtooneel). 8 uur (voor volwassenen), Nutszaal, concert B-trlo S uur. 20 Och Groote Schouwburg, Turandoi. (HoJl, Opera) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma'» tot en met Donderdag 18 dezer in: RoyaJ, Olumpia; Centraal (voor volwassenen); W, B.» theater (voor volwassenen). WERKVERSCHAFFING EENERVELD Gistermorgen vertrokken van hiey naar de .werkverschaffing te Eenerveld 41 personen. Van de oude ploeg bleef er 1 achter, terwijl van hen, die voor den eersten keer aangewezen wa ren, er 3 zich terugtrokken. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 16 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop» handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19 - per H. L. H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 16 Oct. Men noteert vooor Melasse-spiritus 32 per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.L, BURGERLIJKE STAND Aangifte van 13—14 October 1928. GEBOREN: Frederik, zoon van F. Bovenberg en T. Goris, Eerste Tuinsingel; Elisabeth "Wilt lemlna, dochter van F. Slavenburg en M. W« de Nijs, Oude Kerkhof; Klastijntje Trijntje^ dochter van M. Nagtzaam en S. C. van der, Mark, Brlelschestraat; Maria Antonetta, doch ter van J. W. Janssen en J. Markus, Rotter» damscbe dijk; Johanna Antonla, dochter van H. Schenau en J. A. Bouter, Zwartewaalschestraat OVERLEDEN: J. B. Bijtenhoorn 39 j Lange Achterweg; L. Heilker 1 maand, St. Lldulna- straat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1