275 425 575 2V 4V 6'» 4!' 6?° 9". 5.75 8.25 10 2? 3? 6„, 350 i*90 T50 Kindermantels. Jongenskleeding. 275 425 "750 QC 910 rz75 Kinderjurkjes. Wij bieden een ongekende verscheidenheid van de snoe- zigste modelletjes, o.a. met keurig bont en leuke garnee ring, in echt-kinderlijke tinten en mooie dessins I Voor leeftijd 6 jaar: In warme Winterstof 2e moet niet alleen degelijk en sterk zijn, maar met het oog op den winter ook lekker warml Daarom zijn onze jekkers en pakjes geheel gevoerd en van moolen pasvorm, zoodat ze goed afsluiten! J ongensjekkers In Fantasiesstof In Velours de Laine Jongensulsters JL enz. Jongenspakjes Truien, Pullovers DINSDAG 16 OCTOBER 1928 EERSTE BLAD PAGINA 4 ONRECHTMATIGE PORTVRIJDOM MARKTBERICHTEN. Stoffen Jurkjes Fluweel Juricjes i enz. Fantasie en Flanel 1 25 1 90 *T50 -** JL» *-^»enz r-rv" Voor leeftijd 2 jaar: $8"? -V - 1 Voor leeftijd 6 jaar: •enz. Met kleine stijging per maat Voor leeftijd jaar: enz Ct. v^»enz.* iet kleine stijging per moot. R K. HERSTELLINGSOORDVEREENIGTNG „Mgr. MUTSAERS". De eerste spade is gezet Onder leiding van den heer H. F. Timmer mans kwam de R. K. Herstelllngsoordvereenl- ging voor Spoor- en Tramwegpersoneel" „Mgr. Mutsaers" Zondag te Utrecht in vergadering bijeen. 156 afdeelingen waren ter bijeenkomst vertegenwoordigd. Met applaus begroet werd de mededeeling dat 15 October (gisteren) de eerste spade voor den bouw van 't herstellingsoord zou worden in den grond gestoken. Verder wordt medegedeeld, dat een leening van f 100.000 5 pet. rentende is aangegaan bij de Volksbank, een Instelling der R. K. Arbei dersbeweging. Het hoofdbestuur van St. Ra phael heeft zich voor dit bedrag garant ge steld. Verder is bij den Bond St. Raphael een leening aangegaan van f 40.000 tegen 4 pet. rente. De aanbesteding van het herstellings oord heeft dezer dagen plaats gehad, waarbij de laatste Inschrijving f 192.000 bedroeg In overleg met den architect zijn daarop bezuini gingen aangebracht, daar men het bedrag te hoog vond. Dit Is tlians teruggebracht tot f 1S2.700. De totaal-kosten zullen t 262.000 bedragen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. .1. Prust, wees aan dat op 1 Oct. jl. 156 af deelingen waren aangesloten met totaal 7200 leden. Het bestuur besloot het Mgr. Mutsaers- oord en het Kinderhuls tegelijk te doen bou wen. Het Mgr. Mutsaers-oord is berekend op 45 volwassenen en het Kinderhuls op 60 kin deren. De keuze is gevallen op het ontwerp van den architect ir. J. Kayzer te Venlo. Voor rekening der vereenlging werden reeds 134 per sonen uitgezonden. Het financieel verslag van den penningmees ter, den heer J. T. C. "Wigman, wees er op dat bet met den verkoop der loten nog niet geheel naar wenseh gaat. De monument-actie Is 1 Mei jl. afgesloten en een eerste kapitaal van f 70.356,66 kon worden geboekt. Vermoed wordt, dat aan het einde van het jaar het bouwfonds tfc f 88.000 zal bedragen. Het bestuursvoorstel om de contributie vast te stellen op 45 cent per maand per lid werd daarna goedgekeurd terwijl de begrooting werd vastgesteld op een eindbedrag vaD f 42.470. Daar werd verwacht dat de bouw van het herstellingsoord tegen het einde van het vol gend jaar zal gereed zijn, besloot men de vol gende algemeene vergadering te Venlo te houden. Daarna werd hefr definitief bestuur bij stem ming als volgt gevormd: namens liet hoofdbe stuur van St. Raphael de heeren G. Hellemons, E. L, D. Nivard en F. P. Donné en verder de heeren H. F. Timmermans (Utrecht), Jos. Har ven (Tilburg), H. Weterings (Utrecht), J. J, Tulllngs (Roermond), Jos. van Hest (Til burg), C. G. L. v. d. Broek (den Haag), H C. de Jong (Nijmegen), en L. Geerts (Zandvoort). De vergadering werd daarop gesloten. MUTATIES BIJ DE MARINE. Bij beschikking van den Minister van Defen sie is de luitenant ter zee der le klasse A. S. £inke overgeplaatst naar de Marinekazerne te Willemsoord. R. K. MARINE VEREENIGING ST. CHRISTOPHORUS. HET CONGRES TE HAARLEM (Vervolg.) Gisterenmorgen werd de vergadering om half negen voortgezet. De ZeerEerw. Pater D. van der Geest O.P., pastoor te Rotterdam werd be noemd tot eerelid der Vereenlging, Mededeelingen werden gedaan omtrent het te vestigen secretariaat in Indlë. Ten aanzien van de promotiekansen werden verschillende wenschen geuit. De voorzitter deelde mede, dat de vlootvoogd In Ned. Indlë het dragen van burgerkleedlng ln Indlë niet toestaat. De heer Gerrltse zeide, dat meer medewer king van het Gouvernement moet komen; eerder zal de mentaliteit niet verdwijnen welke nu nog heerscht, dat n.l. een marineman als minder waardig wordt beschouwd. De heer H. Boerke (Ver. van Technici bij de Marine) meende dat verbetering zal komen wan neer de scheiding van vóór en achter den mast niet zóó streng wordt doorgevoerd als nu. Wan neer officieren zich niet zoo streng afscheiden van de minderen, zal de algemeene mentaliteit ook veranderen. De afd. Den Helder verzocht te bewerken, dat bij toekenning van een medaille voor trouwen dienst een gratificatie wordt gegeven. De voorzitter achtte het niet tactisch op deze wijze te werken. Het voorstel werd verworpen. De secretaris richtte tot de vergadering een korte aansporing om de organisatie te ver. sterken. De afd. Vlissingen vroeg het hoofdbestuur te ijveren voor betere ligging aan boórd van de „Noord-Brabant". De voorzitter zeide, dat het bestuur reeds aandacht aan deze kwestie heeft gegeven. De afd. Helder verlangde de oprichting van een spaarkas voor de leden. De voorzitter was het met voorstellers eens, dat de oprichting van een spaarkas van groot belang was. Het Hoofdbestuur zal trachten er een te vormen; de vergadering ging hiermede accoord. De voorzitter achtte het 't beste, dat men ge leidelijk trachtte te bereiken, dat voor retraite verlof geen verlofdagen worden afgetrokken; het is beter dat men deze zaak niet forceert. De afd. Vlissingen vroeg de sympathie van allen voor deze afdeeling; spr. zeide dat het voor de Katholieken op de „Noord-Brabant" nog steeds een hel is. Uit de vergadering werd dank gebracht aan -het hoofdbestuur voor het vele werk aan de jaarvergadering verhonden. VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING Een jaar en zes maanden gevangenisstraf Het gerechtshof te 's Hertogenbosch ver. oordeelde A. H. A. L., vertegenwoordiger te Luik, ter zake van aanmerkelijke verduiste ringen ten nadeele van C. H. P. te Helmond tot een jaar gevangenisstraf. D« rechtbank te Roermond- had verdachte veroordeeld tet X Jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. En artikelen ter aanbeveling van den landstorm Door den heer Van Braambeek zijn tot den Minister van Waterstaat de volgende schrif telijke vragen gericht: Is het den Minister bekend, dat aan het postkantoor te Apeldoorn eenige malen een aantal exemplaren van het Christelijik Volks blad, welke artikelen ter aanbeveling van den bijzonderen vrijwilligen landstorm bevatten, ter verzending zijn aangeboden, welke ver zending daarna portvrij plaats shad? Indien deze mededeeling. Juist is, wil de Minister dan doen weten op grond waarvan die portvrijhieid Is verleend? Zoo deze verzending niet overeenkomstig de bepalingen Is, wil de minister dan belet ten, dat. deze voortaan portvrij geschiedt? OVERTREDING DER VUURWAPENWET? Zijn kijkers onderdeelen van vuurwapenen? De rechtbank te Roermond had vrijgesproken F. IC. te 's Gravenhage, hoofddirecteur van de fabriek van optische instrumenten te Venlo, die tetecht had gestaan wegens overtreding der Vuurwapenwet «mdat hij ln zijn technisch-bu- reau te Venlo afstandrichters in voorraad had, die bestemd zijn om bij kanonnen en mitrail leurs de afstanden te bepalen en die daarom beschouwd werden als onderdeden van vuur-, wapenen. Het O.M. kwam van het vrijsprekend vonnis in beroep en het gerechtshof' te 's Hertogen bosch heeft de zaak opnieuw behandeld. Verd. betwistte dat de kijker» onderdeelen van vuurwapenen waren, Ook de getuige_dës- kundige, Xe luit Alting te Zaandam, was dezelf de meening toegedaan. De adv.-gen. vroeg op juridische gronden ont slag van (rechtsvervolging, doch de verdediger, mr. Visser van IJzendoorn, zou een juridische stranding der zaak betreuren. Hij vroeg een be sliste uitspraak of de kijkers al dan niet als onderdeelen van vuurwapenen zijn te be schouwen. INBRAKEN TE KATWIJK De spaarpot van weezen ontvreemd Da inbrekeire die dezer dagen Oegstgeetst onveilig hebben gemaakt, hebben thans blijk baar beide Katwijken tot' hun operatieterrein gekozen. Daar zijn, Vrijdagnacht, evenals te Oegetgeest, vijf inbraken gepleegd, n.l. te Kat wijk aan den Rijn aan den Molenweg, den Mo lenbuurtweg en den Valkenburgerweg bij de families W., v. d. E., S. en van R. Verschei dene gouden en zilveren voorwerpen, alsmede een bedrag aan geld zijn medegenomen. Beni ge gebroken inbrekers werk ui' gen zijn achter gelaten. Te Katwijk aan Zee is ingebroken in het Protestantsch Weeshuis. Hier werd ƒ60 ont vreemd, zijnde het spaargeld van eenige kin deren. In verschillende kamers is alles overhoop gehaald. TEVEEL HOOFDGELEIDERS BIJ DE SPOORWEGEN? Een verzoek om spoediger "promotie Naar aanleiding van net feit, dat verschil- lende arbeider-remmers ongeveer acht jaar geleden met goed gevolg examen deden voor hoofdgeleider en tot op dit oogenblik nog geen aanstelling ontvingen, heeft de Cen trale Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel zich met een schrijven tot de directie ge wend, houdende bet: verzoek, een spoediger promotie te bevorderen. Als antwoord op dit verzoek ontving het bestuur der organisatie van den Chef van Dienst bij de Ned. Spoorwegen de mededeeling dat niet te verwachten is dat binnen afzien- baren tijd weder examens voor hoofdgeleider zullen worden gehouden en dat evenmin bij benadering kan worden bepaald, wanneer zij, die reeds met gunstig gevolg bovengenoemd examen afgelegd hebben, voor een benoeming tot hoofdgeleider in aanmerking zullen komen HET DOK VOOR SINGAPORE Hulde aan de bemanning der slecpbooten Naar aanleiding van het feit, dat de zeereis met de dokken bestemd voor de Engelsche vloot- basi» te Singapore, welke overbrenging ge schiedde door een Hollandsehe Maatschappij, is volbracht, heeft het hoofdbestuur van de Ver eenlging Oost en West te Den Haag via Scheve- ningen-haven het. volgende radio-telegram aan den gezagvoerder van, de Roode Zee een van de sleepbooten gezonden: „Hulde gelukwen- schen aan gezagvoerders bemanningen schitte rend succes waardooF opnieuw Nedorlandsche vlag hooggehouden door bekwaamheid kloeke zeemanschap." SCHOENENDIEFSTAL IN EEN TRAMWAGEN Van Hoogcu Raad naar Bossche Hof In de zaak tegen Th. B., electriciën te Gaanderen, verdacht van diefstal van schoe nen uit een tramwagen, welke zaak door den Hoogen Raad naar het Bossche Gerechts hof was verwezen, luidde het vonnis van het hof 1 jaar gevangenisstraf, terwijl het Hof te Arnhem een straf van 1% jaar had opgelegd. AANRIJDING TUSSCHEN FIETS EN MOTOR Twee personen gewond Zekere Q. J. Kuitert wonende te Kring van Dorth fietste Zaterdagavond onder Harfsen op den grintweg nabij de z.g, melkhalte, toen uit de tegenovergestelde richting een motorfiets met zijspan naderde. De heer Kuitert werd door den motor gegrepen en met gebroken been- en hoofdwonde opgenomen. De motor-bestuurder kwam er goed af doch zijn echtgenoote, die uit de zijspan was geslingerd klaagde over ernstige pijn in den schouder. De heer K. werd naar het ziekenhuis të Deventer vervoerd. De motorrijder kon later zijn weg vervolgen. «raiiv ROTTERDAM, 15 October. (Veilingsvereenl ging Vrije Aardbeienveiling Charlois) Spruiten le srt 2024, 2e srt 1114, enUboonen 22 —25, pronkboonen ƒ16—18, Enkhuizer 32334, stokprinsesseboonen z. dr. 32, spinazie 1015, kroten 2,70—4.50, uien ƒ5.20—5.S0, peen ƒ1.80 4.330, gele savoye kool 2.504 70, roede kool 2.50, boerekool 3.10-3.90, knollen 12.20 per 100 kg., peen 6.907.60, selderij 2.20—2.50, prei 44.50 per 100 boa, veldsla 3035 ct, boerekool 2028 ct per kist, knolselderij 24— 28 ct per bos, bloemkool le srt 16—21, 2e srt 6—9, 3e srt 2—5, andijvie le srt 3.30—4.50, 2e srt ƒ1.60— ƒ2.40, sla le srt J.303—2, 2e srt 40—90 ct, groene savoye kool 4.909, witte kool 67 per 100 stuks. ZVv IJNDREC1IT. 15 October. (Groenten, en Fruitveiling Zwündrecbt en Omstreken), Andij vie le soort 1.80—3.30. 2e soort 0.201.50 per 100 struik, appelen le soort 2145, 2e soort 1316, augurken le soort 27—35, 2e soort 15 —21, peren le soort 1731, 2e soort 818, postelein 7.9013, spinazie 7.5014, spr-uiteit le soort 15—24, losse 3—10, staaksuikerb. (m. draad) Q 25—38, (z. draad) 23—431 staak- snijboonen 2446, ttamsuikerboonen ƒ1531, steksnUboonen 825, staakboonen (Enkhuizers) 3345. tomaten A 7.408.60, B 7.50, C 3.60 4.30, CC 11.90, uien le soort 4.906, zu ring 45, alles per 100 kg., druiven 2833 per 100 pond, bloemkool le soort 514, 2e soort 1.608.40, 3e soort 0.902.50, gele savoye kool 68.10, groene 2.706.70, witte komkommers le soort 1.903.70, 2e soort 0.701.30, groene komkommers 1.105. meloenen 318, roode kool 3.80—9.10, witte kool 5.20—8.10, alies per 100 stuks, kropsla le soort 1.50—3.40, 2e soort 0.30—1.20 per 100 knollen (witte) 1.20 —3.20, kroten 12.40. pieterselie 0.501, prei 2.50—3.50, radijs (wltpunt) 2.705.50, ramme nas 1.50—2.40, wortelen 2.90—6.50, knolsel derij ƒ1640, alles per 100 bos. selderij 1180 et, per dozijn. RIJNVRACHTEN, Weekbericht van 7 tot en met 13 October. Aanvoeren van zeezijde bleven onveranderd, Seheepsruknte bleef bij tamelijke vraag tot in het laatst der week voldoende beschikbaar. Do ertsvrachten bedroegen gemiddeld I met en 1.10 met lostijd voor erts naar de Ruhrhavens. Naar den Bovenrijn werd uitsluitend in daghuur vervracht, op basis van ca. 3 cent voor groote schepen van ca. 3y, cent voor mid delsoort schepen. Oook werden er verscheidene schepen aangenomen op basis van Ruhrvraeht, om in de Ruhrhavens kolen te laden. Sleeploon bedroeg gemiddeld 0.33. Tarief. De waterstand was ln-de tweede helft der week vallend, daarna trad wederom eenige was ln. Naar den Bovenrijn werd op ca. M. 1.80 1.90 en naar de Ruhrhavens ..op max. M. 2.20 afgeladen. In de Ruhrhavens bleven de verschepingen van kolen onverminderd levendig. Scheepsruimte beperkt, werd echter gedeelte lijk aangevuld door schepen, welke leeg naar de Ruhrhavens opsleepten. De stemming bleef vast. De vrachten onver-! anderd. Mè» kle'-ne stijging per maat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 4