FEUILLETON HET VERBORGEN TESTAMENT WOENSDAG 17 OCTOBER KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM 1928 KANTONGERECHT EERSTE BLAD besluit. PAGINA 2 WEERBERICHT RADIONIEUWS. 1 17 Oct: Groote Schouwburg, Een moeder (Schouwtooneel). 8 uur (voor volwassenen), Nutszaal, concert B-trio 8 uur. 20 Oct. Groote Schouwburg^ Turandot, (Ital. Opera) 8 uur. 21 Oct.: Groote Schouwburg, Merijntje Gijzens Jeugd (Rott. Hofst. tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 18 dezer In: Royal, öiympia; Centraal (voor volwassenen): W. B.- theater (voor volwassenen). SCHIEDAM, 17 Oct. Offioieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn f Moutwijn 46 pet 18.per H. L. H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 17 Oct. Men noteert Voor Melasse-spiritus 32 per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per H.L. R. K- SCHIEDAMSCHE TOONEELCLUB i K' Een jeugdhuis voor de meisjes der Franlcelandsche parochie Het is genoegzaam bekend, hoeveel zorg in den tegenwoordig™ tijd besteed moet worden aan de voltooiing van de rijpende jeugd. Op al lerlei gebied worden er door verkeerde gees ten strikken gespannen, om de toekomstige huisvaders en huismoeders te doordringen van de valsche beginselen der tegenwoordige dwa lingen. Daarom is het zoo jammer, dat gebrek aan middelen maar al te vaak veel werkzaamheid in die richting belemmeren, zoo gevoelt kape laan Beune, die met de corg voor de vrouwe lijke rijpende jeugd in de Frankelandsche pa rochie belast is, zooeeer het gemis aan een goede lokaliteit voor de verschillende lessen en bijeenkomsten atm dit jeugdwerk verbon den. Het is dan ook alleszins lofwaardig dat de om haar goed spel zoo goed beleende R. K. Tooneelclub van Schiedam haar volgende uit voering hier ter stede in dienst wil stellen vgn de pogingen, om in de naaste toekomst in dit tekort te voorzien. Alle voordeelen aan deze uitvoering verbonden, zullen nl. worden afgestaan aan het fonds tot oprichting van een jeugdhuis voor de meisjes der Frankelandsche parochie. We hebben dan ook alle reden An om het goede snel èn om het hoogst sympathieke doel aan Katholiek Schiedam te vragen: Houdt uw avond voor deze uitvoering vrij op Maandag 29 October. f DISTKICTS-ARBEIDSBEURS Aangeboden arbeidskrachten: glasblazers; Stellersletterzetters; grondwerkera; metse laars; opperlieden; schilders; timmerlieden; kistenmaker; zager; kuiper; aanhouders; bankwerkers; klinkerskoperslagers; metaal- hoorders; seJicepskokersmeden; stokers; voonalaanden-s; ijzerwerk ensbrandersknechts (broodbakkers; diistillateursiknechts; moutas; Bigarenmakersmagazijnipersoneel; chauf feurs; transportarbeiders; vellenbereiders Vaeujsgezellen; voerlieden; waketrs; zakken dragers; kantoorbedienden; fabrieksarbeiders en losee-werklleden Gevraagde arbeidskrachten: te Schiedam: halfwas plaatwerker; fietsjongen; kaoheil- smld: dienstbode; halfwas schilder en jon gens en meisjes van 14 jaar voor fabrieksar beid. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broersveld ho. 142. «31 Mijnheer de rechter, zoo begon hü, uw ro mantische vertelling, waarmee u ons onderhou den hebt, was heel interessant en u heeft daar- mee ongetwijfeld allen aanwezigen een groot plezier gedaan. Maar ik heb thans noch tijd, noch lust naar zulke sprookjes te luisteren en ik zal mijn aanspraken op de erfenis op grand van zulke belachelijke verzinsels natuurlijk niet opgeven. Dat u van de waarheid van alles, wat U verteld hebt, overtuigd bent, kan men u op Uw leeftijd niet kwalijk nemen, maar het is jam- mervoor hen, die aangewezen zijn op een recht- mer voor hen, die aangewezen zijn op een recht- Op de publieke tribune was duidelijk de ont stemming hoorbaar over de beleedigingen, die den algemeen beminden rechter werden tos- gevoegd. De rechte^ zelf sloeg er geen acht op. Nadat de baron nog verklaard had, dat hij van de uitspraak ln hooger beroep zou gaan, bood hij miss Ellen zijn arm aan en wilde de ge rechtszaal verlaten. Doch de rechter belde en zei, toen de opwinding wat bedaard was, dat hij de zitting nog niet gesloten had en hij verzocht den aanwezigen, vooral den baron ran Ernes, ton, nog een oogenblik geduld te willen hebben. Daarna gaf hij het woord aan den heer Field, die niet was de kamerdienaar van slot Lesting- ïort doch ambtenaar van de geheime politie te penden. Ernestou verbleekte bij die woorden. HU zou nu graag weggevlucht zijn, maar hjj zag y "ja.fRAi Openbare zitting van 15 October. Uitgesteld Een zaak tegen den slager W. v, M, en tegen den slagersknecht A. v. B., beiden alhier, we gens overtreding van die vlöeschkeuringswet, werd 14 dagen aangehouden, om den kanton rechter gelegenheid te geven, eenige getuigen te hooren. De chauffeur T. de L. Wassenaar, stond terecht wegens het veroorzaken van een aan rijding op den Del ft weg bij O verachte, waar door een schade van ongeveer f 140veroor zaakt zou zijn. Nadat een vijftal getuigen was gehoord, werd op verzoek van bet O. M. de behandeling van deze zaak aangehouden, om alsnog een getuige te hooren. De chauffeur C. de Z„ Rotterdam, moest wegens overtreding van de motor- en rijwielwet terechtstaan. Öp 16 Augustus heeft hij op den Vlaardingschedijk met zijn „Ford" het verkeer danig in gevaar gebracht. Het O. M, eischte dan ook f 26.boete, subs. 16 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde bekl. na een getui ge gehoord te hebben, tot f 15.— boete, subs. 16 d. hechtenis. Aanrijding ■A. B., reiziger, wonende te 's Gravenhage, was beschuldigd, dat hij bij; het op een smallen weg willen passeeren van een voor zijn auto rijdenden wagen zoodanig gereden heeft, dat een fietser is aangereden. Tot zijn verontschuldiging voerde bekl. aan, dat de wielrijder niet voldoende geremd heeft. De aangeredene verklaarde hiertegenover, dat de automobilist te dicht achter hem en zijn twee zoontjes heeft gereden. Het O. M. requisitoir nemend, merkte op, dat het dikwijls voorkomt, dat automobilisten geen rekening houden met de wielrijders. Spr. vroeg een boete van f 25.subs. 25 d. hechtenis. Bekl. werd veroordeeld tot f 26.— subs. 10 d. De eeuwige ruzie De chauffeur K. J., in dienst bij de fa. van Leeuwen, alhier, stond terecht, omdat hij twee maal expres naar links is uitgeweken, terwijl een wagen van de fa. Gebr. Korpel achter hem reed. Als getuige werd gehoord de chauffeur J. S. uit VIaardingen, in dienst bij de fa. K„ die o. m. verklaarde met de claxon signalen gegeven te hebben. Get. heeft niet gezien, dat bekl. een wielrijder passeerde. Getuige M. H., winkelier, alhier, kon zich niet zeker herinneren of getuige S. signalen heeft gegeven. De bus van de fa. K. is vlak achter die van de fa. L, geweest. Het O. M. vroeg 2 maal f 10.— boete, subs. 2 maal 5 dagen hechtenis. De kantonrechter, die in dit geval wel wat concurrentiestrijd zag, oordeelde 2 maal f 6.boete, subs. 2 maal 3 d. hechtenis voldoende. N. v. J„ boekdrukker, Rotterdam, was be schuldigd aan het feit, dat hij met zijn fiets op den Vlaardingschedijk een paar wielrijders heeft gepasseerd en vervolgens zonder teeken t© geven naar rechts is utigewelcen. Als gevolg hiervan had een aanrijding plaats. Het O. M. het ten laste gelegde bewezein achtend, eischte f 5.boete, subs. 5 d. hechtenis en toewijzing van de door een vrouwelijke getuige ingediende civiele vordering ten bedrage van f 1.60 voor een paar kapotte kousen. Bekl. word veroordeeld volgens eisch. De arbeidswet B. V. Vlaardiitgen, werd wegens overtreding van de arbeidswet veroordeeld tot twee geld boeten van f 2.—, subs, 2 maal 2 dagen hechte nis. Wegens overtreding van de leerplichtwet werd P. A. v. tl. D. Maasland, overeenkomstig den eisch veroordeeld tot f 10.— boete, subs. 10 dagen hechtenis. „Memeer, kan ik niet in hooger beroep gaan?" was de laatste vraag van beklaagde Dienstregeling overtreden De autobusondernemer J. L. B. uit Vlaar. dingen, die zich op 10 September 1.1. niet aan de dienstregeling' heeft gehouden, hoorde een boete van f 5.— subs, 5 dagen hechtenis tegen zich ei sell en. Hij werd Veroordeeld tot f 3. snbs. 3 dagen. Vervolgens stond terecht de chauffeur G. uit Vlaardingen, in dienst bij den vorigen beklaag de, dle was verbaliseerd, wegens niet naleven van de dienstregeling. De kaart met zijn dienst regeling had bekl. niet bij zlcli. geen kans te ontkomen. Nn begreep hij, waarom de politieagenten aanwezig waren; hjj was zelf in de val geloopen, die voor hem opgesteld was. Hij deed de uiterste moeite rustig te zrjn, mis schien was alles nog niet verloren. Field stond op «n sprak: Ook ik ben van plan een verhaal te vertei len, dat even wonderlijk klinkt, alsdat van zijn edelachtbare, den heer Wasbery. Ik geef echter de verzekering, dat ik niet aan de waarheid ervan zou gelooveu, als ik die ook niet bewijzen kon. Daarna vertelde hij, hoe een zekere George Dandlet met een vervalsclit aanbevelingssehrij- ven van lord Dosbery een betrekking gekregen had op hst kantoor van den bankier World. Daar bad hij de som van duizend Pond sterling gestolen. Vervolgens had hij onder den valsehen naam van James Black, fotograaf, van den bur gemeester van Mi'ddleton zich de papieren en getuigschriften laten toezenden van den echten Olivier Silfs, die bij dan bankier World in be trekking was. Met die papieren en stukken meldde James Black, of George Dandlet, want dat is dezelfde persoon, zich aan bij den post meester van Lesting onder de naam Olivier Silfs. Zoo werd hij ook onder dien naam parti culier secretaris van graaf Lestingfort. Meer dan een jaar vervulde hij de betrekking van postbeambte en secretaris en in dien tijd zette bij het misdadige plan in elkaar, dat de rechter reeds verteld heeft. Dat de boosdoener het testament ten gunste van baron Erneston opstelde scheen eerst onverklaarbaar, maar nu is ailes duidelijk. Want ik kan bewijzen, ging mijnheer Field met stemverheffing voort, dat de zoogenaamde George Dandlet, of James Black, of Olivier Silfs één en dezelfde persoon is! Ik beschuldig hierbij Robert, baron van Er- neston, van diefstal, cIoot bedriegerij zich ver schaffen van papieren, die aan een ander be lmoren, van het gebruik daarvan, verder be- Conform den eisch werd hij veroordeeld tot f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. Voorts trad bekl. op als gemachtigde van een drietal collega's, die tot dezelfde straf veroor deeld werden. Mej. J. v. d. L.-v. d. O., alhier, werd Wegens overtreding van de arbeidswet zij heeft een jongen uitgestuurd met een zak erwten ver oordeeld tot f 0.50 boete, subs, 1 dag hechtenis. Eisch was f 1.sub. 1 dag. P. H. B., kapitein, wonende te Maassluis, heeft bij Maasland met zijn schip de bakboord zijde gehouden. Hij hoorde zich deswege veroor- deelen tot f 5.subs. 5 d. hechtenis. Uitspraak conform den eisch. J. M. uit Schiedam, werd wagens openbare dronkenschap conform den eisch veroordeeld tot f5.boete, subs. 5 d. hechtenis. Daar bekl. doofstom is moest de deurwaarder in deze zaak met een poblood en een stukje pa pier fungeeren. WERKVERSCHAFFING EENERVELD De staat van verdiende loonen over het tijdvak 28 Sept. tot en met 11 Oct. ziet er als volgt uit: 1 van f 65.82; 7 van f 52.47; 1 van f 49.77;. 6 van f 42.42; 1. van f 38 55; 1 van f 37.87; 3 van f 37.80; 1 van f 37.08; 2 van f 36.60; 1 van f 35.64; 1 van f 34.77; 2 van f 30.63; 1 van f 29.67; 1 Van f 27.94; 1 van f 27.30; 1 van f 26.59;. 1 van f 25.92; 1 van f 25.72; 1 van f 23.90; 1 van f 22.27; 1 van f 22.02; 1 van f 21.63; 1 van f 20.13; 1 van f 1S.18. UITGIFTE GROND BUITENHAVENWEG B. en W. deelen den Raad mede, dat door tusschenkomst van den heer P. du Pont vjm den heer J. D. Hulsman bij hen een aan vrage is ingekomen, om aan hem in erfpacht uit te geven een terrein gelegen aan den Buitenhavenweg, ten Noorden van de metaal- bulzenfabriek „Excelsior", ter breedte van plm. 30 Meter en ter diepte van plm. 80 M., derhalve in totaal groot plm. 2400 M2„ zulks voor den tijd van zestig jaar Het is de bedoeling van aanvrager om op het terrein een rijwielfabriek te stichten. De commissie voor het Grondbedrijf wier advies te dezer zake is ingewonnen, adviseert op de aanvrage gunstig er. stelt een canon van 75 cent per M2. voor, voor de eerste 20 jaar. Met dit advies kunnen B. en W. zich v-eneenigen. SCHEEPVAART Te Schiedam, 16 Oct., aangekomen: s.s. Wilhelminapolder, van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven; het vertrok heden naar Rotterdam. Van Schiedam, 15 Oct., vertrokken; s.s. Western Queen, naar de Golf van Mexico; s.s. Stad Amsterdam, naar Rotterdam; s.s. Lucy, naar Kotka. Van Schiedam, 19 Oct.,. vertrokken: s.s. Eibergen, ledig naar Wabana; s.s. Zwarte Zee, ex s.s. Poeldijk, per zeesleepboot See- teufel naar Bremen. Te Schiedam, 17 Oct., aangekomen: Fransch s.s. Luitenant Sebulet, van Antwerpen met stukgoederen in de Wilhelminahaven. Van Londen, 16 Oct., vertrokken: motor- schoener Nyssieua, kapt. L. Pot, met ge broken glas naar S^hMstóftt. Te Har'ourg, 17 Oct., aangekomen; s.s. Authority, tankboot, ledig van Schiedam. HENGELEN He uitslag van het te Perais door de Schiedanische hengelaarsclub ,,'t Voorntje" gehouden onderling concours is als Volgt: ie prijs L. v. d. Waal; 2e prijs C. v. d. Waal; 3e prijs C. de Vos; 4e prijs B. Du- chenne; 5e prijs C. Molendijk; 6© pj-jjs G. J. Vermeulen; 7e prijs G v. d. Pluim. BURGERLIJKE STAND GEBOREN 14 Oct. Johan Lodewijk, z. van B. li-met en A. M. Ritman, Beierlandsche straat. 15 Oct. Eiisalbetih^ d, van G. den Uijl en J. B. Zeeman, Louronstraat. Adriana Neeltje, d. van G. A. Streng en A. M. Brökiing, Fendr. straat. Emima Huherta Theresia, d. van J. M. van der Meer en E. E. Vermeulen Sint Anna Zusterstraat. 13 Oct. Hendrina Johan na, d. van M. Bezemer en H. J. Meijer, Niéuw- sticht. OVERLEDEN: 15 Oct.: Een als levenloos aan gegeven kind van P. B. van Doesburg en K. Hoogendijk, Broersveld. 16 Oct. Eon als levenloos aangegeven kind van J. H. van Son en G. M. A. Hendriks, Mariastraat. schuldig ik hem van vcrvalsching van oorkon den en misdadige poging tot verkrijging der erfenis van graaf Lestingfort. Ik verzoek zijn onmiddellijke gevangenneming. Mijnheer de rechter, riep de baron in doodsangst uit, ik roep uw bescherming in te gen die arrestatie; tegen de uitgebrachte aan klacht zal ik mij laten verdedigen, ik kan de onjuistheid daarvan aantoonen. Want gedurende den tijd; dat Olivier Silfs in Lesting was, be vond ik mij in ïndië, dat kan ik bewijzen, der halve kan ik niet die bedrieger zijn. Ik ken uw bewijs reeds, mijnheer de ba ron, zei Field koud, maar de brief aan juffrouw Bruce is door u niet in Bombay, doch in Lon den geschreven en aan een posibeambte in Indië gezonden met het verzoek den brief daar op de post te doen, want het was maar een grapje. Vernietigd zonk Erneston op zijn stoel terug en bedekte zijn gezicjjt met zijn handen. Zijn gehoele houding bewees de juistheid der be schuldiging. Met een luiden gil zakte miss Ellen bewusteloos ineen. Zij zag niet, dat de politie agenten haar verloofde arresteerden en dat deze zich willoos de boeien liet aandoen. Lady Asta snelde op haar ongelukkige vijandin toe, om haar hulp te varleenen. Zij liet haar zelfs ln haar eigen rijtuig dragen en nam haar met zich mee naar slot Lestingfort. Miss Razzor nam de taaie op zich de beklagenswaardige ouders in kennis te stollen van alle onthullingen en hun te verzoeken onmiddellijk naar Lestingfort te komen. De rechter hief de zitting op en de tal rijke menigte verliet in opgewonden stemming de zittingzaal. HOOFDSTUK X In zijn vertwijfeling' trachtte baron Érneston een einde aan zijn leven te maken om de schan de van een veroordeeling te ontgaan. Maar voor ONBEWOONBAARVERKLARING VAN 120 WONINGEN Verdere voorstellen te wachten B. en W. schrijven aan den Raad: Wij hebben de eer Uw Raad hierbij over te leggen een ontwerp-besluit tot onbewoonbaar, verklaring van woningen in verschillende ge deelten der gemeente, In dit verband deden wij u mede, dat oor spronkelijk: door d'en Directeur ran Gemeen telijken Woniingdienst een plan tot onbewoon- baarverklanlng van 180 woningen werd inge diend; de commissie voor den gemeentelijken Woning dienst, wier advies wij te dezer zake ijnw-onnen acht eclhter ten aanzien vam 69 woningen voorloopig geen termen aanwezig, o mtot öribewoonbaarverklaring over te gaan. Mdt 'dit advies heeft ons college zich vereenigd zoodat ons voorstel thans betreft 120 wonin gen, daar inmiddels nog één woning, welke op de oorspronkelijke lijst voorkwam, is af gebroken. Overeenkomstig de bepalingen der Woning- Wet hebben wij voorts het oordeel van de Gezondheidscommissie gevraagd. Blijkens schrijven dezer commissie d.d. 10 October 1928 klam zij zieh geheel met dit voor Stel Vareenigen Naar aanleiding van de opmerking van de Gdzondiheiidiscoimnrtesae, dat nog meer onbec woonhaarverklaringon noodig zullen zijn, dee len wij U mede, dat wij deze meening onder schrijven, zoodat te zijner tijd daartoe strek kende voorstellen Uw Raad wederom zullen bereiken. Waar de bedoelde 120 woningen ongeschikt zijn ter bewoning en niet door het aanbren gen van verbeteringen in bewoonbaren staat -kunnen worden gebracht stellen wij Uw Raad voor deze overeenkomstig het ontwerp besluit onbewoonbaar te verklaren. De woningen welke voor ombewoonbaarver- klaring worden voorgedragen zijn: Ged. Bröersvest no. 343, 5, 7, 9, 11, 13 15, 17 en 19 en no. 342 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en 20; Ged. Bröersvest no. 32 a-b; Gedempte Broersvest no. 341Gedempte Bröersvest no. 36 a-b; Gedempte Bröersvest No. 212 14, 16 en 18; Rottend&msche dijk No. 103, 105, 107, 109. 111, 113, 115, 117, 119 en 121; Broetrsveld No. 1103, 5, 7, 9, 11 en 13; No. 1102 4, 6, 8, 10. 12. 14 en 16; Broersveld no. 7414 ben! en boven: Broersveld no. 6223 5, 7, 9, 4, 6, 8, 10, 12 eu 14; Kleine Baan No. 1. 3 en 5; Kleine Baan No. 25, 27, 29 en 31; Louron- Straat. No. 15; Roosbeek 152 en 4; Bagijnhof no. 22; Sohie no. 12; Vijgensteag no. 6a en b en 8; Kinderbuurt 5; Groeneweegje No. 341 en 3; Prinsemsteeg No. 14; St. Pietersteeg No la beneden en boven; Aachter de Teerstoof No. 322 4, 6, 8, 10 en 12; Zijlstraat no. 501 en 3; Zijlstraat no. 60 2, 4, 8, 10 e 12; 1, 3, 5, 7, 9 en 11;» Zijlstraat No. 62, 64, 66; Kethelstraat No. 3 a en b; Kethelstraat no. 17 a en b en No. 19 beneden en boven Vlaardingerstraat No. 8; Havendijk No. 10 en 12. DE MOLEN „DE WALVISCH" Aankoop door de vereeniging „De Hoiiar.dsche Molen" B. em W. schrijven aan den Raad: Zooals uit nevenstaand schrijven blijkt, voert de vereeniging tot behoud van molens in Neder land, genaamd „De HoHandsche Molen" on derhandelingen over den aankoop van de mo len „De Walvisch" aan de V/es tv est. De vereen-iging schrijft hierover: „Na den aankoop zal een groot bedrag aan noodzakelijke herstellingen dienen te wordeu besteed. Daar onze vareeulgiag geen eigen kapitaal bezit, kan een dusdanige aankoop al leen geschieden, wanneer die ons door giften van verschillende zijden wordt mogelijk ge maakt. Wel kunnen wij een gedeelte van dit bedrag leenen, doch rente en aflossing van de leaning drukken op de exploitatie, die uiterst moeilijk sluitend te maken is, terwijl onze vereeniging zich niet verantwoord acht, tot het aanvaarden van eigendommen met jaar- lijksche tekorten. Nu 't hier betreft nen inhoud van een der sieraden van 'Schiedam, vertrouwen wij, dat uw college het daarheen zal willen leiden, dat onze vereeniging een subsidie in dezen aankoop wordt verstrekt. Gaarne zagen w(i dit subsidie gesteld op 500 hetgeen ons de mogelijkheid zou openen, dezen molen voor de sitad britouden. Wij vestigen uw aandacht op het. feiit, dat de gemeente Delft in 1926 bijl de revolver, die hij altijd bij zich droeg, grij pen kon, hadden de politiemannen op een wenk van den rechter hem vastgegrepen en hem zoo de mogelijkheid ontnomen de hand aan zich zelf te slaan. De vruchten van zijn eerloos lever, moest hij in alle bitterheid smaken en tusschen de gevangenismuren had hij tijd in overvloed te overdenken, dat zijn levert tot nu toe misda dig geweest was en dat hij zelf de oorzaak van zijn ongeluk was, waardoor liet verlangen naar een nieuw en beter bestaan bij hem op kon ko men. Als eenige verzachtende omstandigheid had men bij het vonnis in aanmerking geno men, dat zijn vader hem systematisch in het misdadigersleven had binnengevoerd en dat hij voor zijn daden dus niet geheel aansprakelijk kon worden gesteld. Het ongewone leven in de gevangenis, de ontgoocheling na al zijn voorstellingen, het mis lukken van al zijn mooi opgestelde plannen, gepaard aan de schande, grepen zijn krachtige natuur zoo aan, dat een hevige zenuwkoorts hem aangreep, zoodat hij geknakt en gebroken zijn armzalig leven moest voortsleepen, hij, de laatste spruit van een steeds dieper en dieper gezonken, eens eervol geslacht. Juffrouw Bruce werd de smart bespaard haar lieveling veracht, vernederd en veroordeeld te zien. Nog voor de strafzitting plaats vond was zij aan longontsteking gestorven. Tot haar laat ste oogenblik had zij Robert voor den besten man der wereld gehouden. Voor miss Ellen was de nederlaag, die haar matelooze hoogmoed en haar boosheid hadden geleden, van heilzamen invloed. Verootmoedigd, door de meeste menschen veracht, trok zij zich in de eenzaamheid terug en werd bijna tnen- schenschuw, tot het aan de zachtheid van miss Asta gelukte, het harde, verbitterde gemoed van de ongelukkige te verteederen. Onder den invloed van het geduld en de beminnelijkheid worden de scherpe kanten van dat harde ltarak- Verwacht wordt: - Meest matige, wellicht tijdelijk krachtige, Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aan- vakelijk iets zachter. De barometer begint wederom te dalen. Fietsers en motorrijders lichten op van des avonds 5.2S tot des morgens 6.02. PROGRAMMA'S VOOR DONDERDAG. Huizen (340.9 M.. 11a .6 uur 1870 M.). 12.20 1.45 Cpncerrt, mevr. I. Mulder-Belser (mezzo- alt); M. E. A, v.'Oppert (bas), F. U ytt en boogaard (Orgel en .piano). 5-30-7.00 Concert. 7..Q07.30 Boekhoudles. 7.30 Prot. uitzending. Hilversum (1071 M.) 12.302.000 Lunch- muziek doer het Trio Sjourvverman. 5.3.07-15 Concert door het Omroep-orkest. 0.00—-6.30 Pia noconcert door Susie Minden. 7.157.45 Eiïgc-l- sche conversatie les. 8.-1 Z Aansluiting van liet' Concertgebouw te Amsterdam. Het Concert gebouw-orkest o.l.v. Pierre Monteux. Rosette Anday (zang). 10.30—11.30 Dansmuziek door Rentmeester's band. Dave n try (1000 M.) 11.20 Gramofoon- muziek. 12.30 Concert (piano-viool-tenor). 1.20 2.20 G-ramöfoonmuziek. 2.50 voor de scholen. 3.10 Muziek. 4.05 Causerie. 4.20 Concert. C. Win- deatts' octet en sopraan. 5.35 Kinderuurtje. '6.20 Radiobericht. 6.3a Nieuwsber. 6.50 LandboUWbar. 6.55 Muziek. 7.0/ Schubert's piano-sonaten. 7.20 voordracht, 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Life in Roman Britain. 8.05 Halle Concert van Man chester. Het Halle-orkest o.l.v. Sir. Ham. Harty (I. d. pauze om '8.55 H. Henschel-sopraan). 10. Nieuwsber. 10.15 Lezing: The way of the world. 10.30 Nieuwsb. 10.35 Koorzang. Studentenlied jes o.l.v. S. Robinson. 10.5012.20. Dansmuziek. P a r ij s („Radio-Paris" 1750 M.) 12.502.16 Orkest. 4.05—5.05 Symphon-ieconcert. Zang en dans. 8.5011.20 „Le Proces de Dan'ton", radio- tooneel. Daarna muziek en zang. L a n g e n b e r g (460 M.) 11.30 Mechanische muziek. -12.25—1.50 Orkest 5.05—5.50 Orkest 7.20 Werken van beroemde componisten. Strijkkwar tet van Düsseldorf. E. Kabisch (bas). H. Sieb- draht (clarinet), P. Heisteger en E. Klc-inadel (hobo), W. Vadder (Engelsehe hoorn), M. Rausch en A. Sehon (hoorn), H. Flohr, (piano), West- Buitsch Vocaalkwartet. Daarna tot 11.20 Dans- maxiek. 2 e e s e n (K n i g s w u s t e r h a u s e a 1250 M.) 31.204.20 Lezingen; 4.205.20 Orkest; 5.207 65 Lezingen7.20 Concert. Marg. I-Iruby en Helm. Krauw8.20 M. Lewandawski bariton: 8.50 Lezing voor artsen. Daarna tot 11.50 dans muziek. Hamburg (305 M.) 3.35 Voordracht; 5.20 Orkest.; 7.20 „Inske", spel in 3 deelen van Jan Fabricius. Daarna tot 10.20 dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Trio; 6.50 Orkest; 7.20 Gramofoonmtrziek; 8.35 Orkest. Mile. Tragin zang; 10.35 Sluiten. Bern (411 M.) 6.49 Tijdsein en weerbericht; 6.50—7.20 Voordracht; 7.20—8 Uitzending uit Stirich: Zangspel, Lisietta Und Tracollo. Van Pergolese; 89.05 Concert uit Züricli, mot mede werking van soliste». besloot, voor een soortgelijk <ïoei (molen „Do Roos") 2006 beschikbaar te stellen; in ver band met den mindernen aankoopsprijs van dezen molen (f 4500 tegen SO00) en met de aanwezigheid van nog drie andere molens ia de stad, me enen wij dat het bovengenoemde bedrag m dit geval redelijk te achten is". Wij juichen het toe, dat de Vereeniging zich over dezen molen, die inderdaad een sieraad van de gemeente is, zal gaan ontfermen, en achten het offer, dat van cfe gemeente gevraagd wordt, niet: te hoog. Gaarne stellen wij U dan ook voor in de kosten van aankoop een subsidie in eens tb veirleenen van 500. EERSTE SCHIEDAMSCHE SCHAAK- VEREENIGING Wrnterwedslrijd E. S S Na 2. ronden ia de stand ais volgt; Afd. I. J. Donkhorst 0 punten; J. Eering 2 p.; N. v. Heiningen 0 p.; A. R. Malkus 1 p.l J. Penning,'1% p.; j. w. van Slobbe! Op.; C. M. Smit, 1 p.; A. van Toledo 1 p., (ttit 1); L. v. d. Toorn, 2 p.; W. Pennekamp 1 p.; J. Verbmrg 1 p.; B. Jé Bafkessteijn 1% p.; N. Vermaat 1 p. (uit 1). Afd. II. G. Boele 1 p.; J. Haamstra 2 p.; H. Hamstra 2 p.; W. Mak Op.; J. Nieswaag 1 p.; G. v. Pelt, 0 p.; J. Retman 1 p.; N. v. Seters 1% p.; J. N. P. 'Tuytel 1 p. ter afges-lepsn em met de jaren werd zij een rustige, door deemoed bescheiden gewoiiflen dochter van haar vergrijsde ouders. Asta's en Arthurs bruiloft werd gevierd met al de pracht en praal, die een graaf van Les tingfort toekwam, maar uit-fijn gevoel liet liet jonge paar alle luidruchtigheid vermeden, waar mee men soms de familie Alvenhill zou kunnen kwetsen. Asta*» tante bleef bij het Jonge paar, terwijl Rosa en Betty, dank zij Asta's vrijgevigheid, het naaistersatelier van de hand konden doen en in het huisje in Hildepark een behaaglijk leven konden leiden. Mijnheer World ontving op zekeren dag ge heel onverwacht zijn duizend pond sterling van het gerecht. De verkoop van Eraeston's huis in Londen had genoeg opgebracht om de schade te vergoeden. De oude schrijftafel evenwel werd in Arthurs kantoor gebracht en in de geheime lade legde Asta de sieraden van de Saraceensche vorstin. Zij was niet bijgeloovtg, maar zij wilde het ge luk niet tarten, dat haar zoo overvloedig ten deel was gevallen. EINDE,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2