1 DAGBLAD VOOR SCHSEDAM EN 51ste Jaargang Donderdag 18 October 1928 No. 15242 Oil nummer bestaal uit drie bladen STADSNIEUWS ONBEWOONBAAR VERKLARINGEN BU of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiScle af- en aankondigingen van het tiemeentcbcstnn* EXAMEN ZIEKENVERPLEGING INGEZONDEN. AGENDA KUNST-AGENDA BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn Spiritus NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, por maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per lAvartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440. ADVEBTENTIEN t5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tussclien den tekst 00 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouler-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; f 75 bij ver- lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. liet voorstel tot onbéwoonbaarverklaring van niet minder dan 120 woningen tegelijk verdient wel bijzondere belangstelling. Op het gebied van onbewoonbaarverkla- ringen bestaat evenals in bijna alle andere steden des lands ook bij ons een achterstand, gevolg van het verschijnsel hetwelk zich overal voordeed na den oorlog, dat niet voldoende woningruimte aanwezig bleek. De bouw had langen tijd zoo goed als geheel stilgestaan en als men de bevoegdheid welke de Woningwet den gemeentebesturen in handen geeft ten volle had aangewend, zou men den nood slechts hebben verhoogd, zou het geneesmiddel, dat men ter verbetering van de woningellcnde had aangewend erger geweest zijn dan de kwaal zelf. Er is thans ten aanzien van den woning voorraad ook in onze stad verademing ge komen. Bij onbewoonbaarverklaring zelfs van een betrekkelijk zeer groot aantal wo ningen behoeft men zich niet meer af te vragen, waar men met de menschen moet blijven. En zoo is dan ook het moment aan gebroken om stevig in te grijpen in een toe stand, die eigenlijk veel te lang reeds be staan heeft. De Woningwet laat hijbedoelingen bij on bewoonbaarverklaring niet toe. P#nden en grond blijven het eigendom van de huidige eigenaars. Die panden kunnen als opslag plaats of iets dergelijks worden gebruikt, ze mogen alleen niet meer worden bewoond, ïntusschen vragen wij ons af, of, waar het vaak hofjes en slopjes betreft die beter ge heel gesloopt zouden kunnen worden, de gemeente ook niet te gelegener tijd ?pu kun nen trachten met de eigenaars in overeen stemming te komen om terrein en opstal aan de gemeente over te doen. Want meer lucht en ruimte is op sommige plaascn heu9ch geen overbodige weelde. Tiet voorstel van B. en W. om 120 wonin gen onbewoonbaar te verklaren is slechts een begin; met de gezondheidscommissie ei kennen ze het gaarne en de Woningdienst denkt, er niet anders over. Deze was trou wens nu reeds veel verder gegaan. Inder daad is ei- op dit gebied nog heel wat In onze stad te doen. En dit "eerste, gelukkig niet al te bescheiden begin zal door ieder, die een goede woning als een der eerste sociale eischen beschouwt, van harte moe ten worden toegejuicht. SUBSIDIE R. K. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK m HINDERWET Burgemeester ©n Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat door de ge broeders A. en J. Hageetein, alhier, bij H. M. beroep is Ingesteld tegen hun besluit dd. 8 Oot. 1928,' waarbij hun vergunning Is gewei gerd tot oprichting van een lompen- en sor- toerplaats in het pand Breedstraat 7, kad. sectie A no. 1657. VERBOUWING De lieer J. Exler, die in het pand Iloogstr. No. 80 een oude, goed bekende meubelzaak be lt heeft hieraan door middel van een door ie aannemers Heynahroch en Leendert3 ver richte verbouwing, een flinke uitbreiding ge- *»v«n. Hierdoor is het mogelijk geworden, dat 4* uitgebreide eorUwrVng eet- slaap- en huis kamer uneublementen die de heer Exler voor **n verkoop gereed heeft, bij uitstalling thans Wtalujitend wit haar recht komt. De eet- en fusiekamer meublementen, een *root«n voorraad, bureaux niet te vergeten, *8n opgesteld tn de ruim 40 M diepe ruimte •chter den winkel, die erest alleen ais verkoop- f^hUe dienst deed. Doelmatige verlichting ^rgemakikeüjkit de keus van den aanstaanden *°0Per, terwijl de eigen -behangers van den heer Exler een gezellige sfeer geschapen heb ben. Beneden vinden wij slaapkamer- en tuin meubelen. Het laatste gedeelte van deze af- 'tnl"ng ^at "B-komt op „Ds Blauwe Steeg", dienst voor expeditie. geheel te voor den (heer Exler een ge- wigard. f - Wr Overeenstemming met het bestuur bereikt B. en W. schrijven aan den Raad: In uwe vergadering van 10 Februari j.l. werd om praeadvies in onze handen gesteld het ver zoek van de Vereeniging R. K. Leeszaal en Bi bliotheek „Sint Lid-uina" om van 1927 af aan haar een verhoogd subsidie van 3836.uit te keeren. Wij zijn eerst nu in staat deze zaak weder In Uwe vergadering ter tafel te brengen, daar het verzoek ons aanleiding heeft gegeven tot langdurige onderhandelingen met requestrante zoowel als met de Centrale Vereeniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken te 's Gra- venhage. Uit de toelichting bij het verzoek bleek ons, dat het belangrijke hoogere subsidie het subsidie bedroeg tot heden 1760.— gevraagd werd teneinde te kunnen voldoen aan de voor waarden, welke in de nieuwe rijksregeling voor het verkrijgen van Rijkssubsidie zijn gesteld. Ons bezwaar hiertegen is, dat de verhouding die op dit gebied door de oude regeling is ge schapen en waarop de gemeenten zich hebben gewijzigd, terwijl de Gemeenten gedwongen zijn op straffe van verlies van rijkssubsidie' voor haar Leeszaal de hoogere subsidies te ver- leenen. Sinds eenige jaren had het Rijk reeds een korting van een derde op zijn subsidies toe gepast. Bij de nieuwe regeling had het onge rijmde plaats, dat dit een derde gedeelte van het rijkssubsidie werd afgewenteld op de Ge meenten. Bovendien voert het Rijk zijn nieuwe subsi dies geleidelijk in, nl. in 1927 een derde ge deelte, in 1928 twee derde en eerst In 1929 het volle subsidie, terwijl de Gemeenten vanaf het begin het volle subsidie volgens de nieuwe regeling moeten verstrekken. Het spreekt vanzelf, dat wij ons bij deze onrechtmatige behandeling niet konden neer leggen en dat wij hiertegen te bevoegder plaat se hebben geprotesteerd. Zooals wij eenigen tijd geleden met genoegen merkten heeft de Minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw in ons schrijven aanlei ding gevonden over deze zaak het oordeel van andere belanghebbende gemeen)ebestnrsn te vragen. Inmiddels is het noodig dat op het verzoek een beschikking twordt genomen. Naar ons oordeel kan op het afgeloopen jaar (1927) niet worden teruggekomen. Over het jaar 1928 zou den wij, teneinde de Vereeniging niet te du peeren, U willen voorstellen hef nieuwe sub sidie, verminderd met het subsidie, dat van de Provincie kan worden verkregen, te Ver- ieenen. Het gemeentelijk subsidie kan, bere kend overeenkomstig ons schrijven aan de Ver eeniging van 13 September j.l. dan zijn voor 1928 3904. 1030.provinciaal subsidie is 2874.— O.l. behoort de R. K. Leeszaal, nu zij rijks- en provinciaal en bovendien een aanzienlijk verhoogd gemeentelijk subsidie gaat genieten, aan dezelfde eiscben te voldoen als welke gel den voor de Gemeentelijke inrichting. Hier over hebben wij ons met het bestuur verstaan. Omtrent de twee voornaamste punten hebben wij bepaalde toezeggingen verkregen. Toege zegd is, n.l. dat in de loopende maand gediplo meerd personeel zal worden aangesteld en dat in den loop van het volgend jaar de inrichting een zelfstandige huisvesting zal krijgen. De overige te stellen voorwaarden betreffen voor namelijk het toezicht op het beheer, hetwelk zich uit in het goedkeuringsreeht van begroo ting en rekening enz. M ij hebben derhalve de eer U voor te stel len het verzoek van meergenoemde Vereeni ging om een verhoogd subsidié voor 1927 af te wijzen, doch haar voor 1928 een subsidie te verleenen van 2874.—, en hieraan te ver binden de volgende voorwaarden: le. dat aan de toezeggingen betreffende zelfstandige huisvesting en gediplomeerd per soneel wordt voldaan; 2e. dat het bedrag, waarmede het subsidie dat van vorige jaren overschrijdt, niet wordt uitgekeerd over het tijdvak, waarover geen rijkssubsidie wordt ontvangen; 3e. dat een nieuwe begrooting voor het sub sidiejaar zoo spoedig mogelijk aan ons ter goed keuring meet worden gezonden, terwijl de re kening en verantwoording binnen drie maan den na afloop van het boekjaar mede ter goed keuring moet worden ingezonden, en een ver slag over het subsidiejaar binnen 3 maanden na aflgop daarvan aan one moet worden over gelegd 4 e. dat het subsidie strekt om tot het toe gekende bedrag het nodeellg saldo te dekken. Is dit minder dan het subsidie, dan Wordt het laatste tot geen hooger bedrag dan bet saldo uitgekeerd. GESLAAGD DILETTANTEN SYMPHONIE-ORKEST „L. VAN BEETHOVEN" Het 40ste donateursconcert In aansluiting op ons voorgaand bericht, kan nog worden gemeld, dat ,.L. van Beethoven" in de tweede helft van November haar veertig ste donateursconeert zal geven in de zaal vap den R. K. Volksbond vapr de Lange Haven, alhier. Op dit Concert zal de vei'Éenigiiig haar twin tigjarig bestaan herdenk én, welk feit zij niet geheel ongemerkt voorbij wil laten gaan. Als solisten zullen zich doen hooren me vrouw Nelly Barck-Feltzer piano en de heer J. C. M. Feltzer Directe.'V der Vereeniging) fluit. Het bestuur heeft gemeend juist deze twee solisten te moeten kiezen, omdat zoowel mevr. Berek-Felzer, als de heer J. C. M. Feltzer ge durende de afgeloopen twintig jaar hun beste krachten gegeven heben aan het D. S. O. ,L. van Beethoven." Evenals de vorige concerten is ook dit con cert alleen toegankelijk voor donateurs(trices) Zij die zich nog als donateur(trice) wen- schen op te geven voor dit jaar, kunnen dit nog doen vóór 10 November a.s. bij: P. v. d. Wal, Singel 207, J. Vrijland, Lange Kerkstr. 82; M. van Dijk, Nicolaas Beetsstraat 6a. Ook kan men zich schriftelijk opgeven aan het repetitielokaal „Musis S&erem" Lange Ha ven, Schiedam. De minimum donatie bedraagt 2.50 per jaar In navolging van het voorgaande seizoen zal ln de maand December weer een extra feestavond gegeven worden, uitsluitend voor de leden en donateurs(trieefi). Voor het examen peadagogiek M. O., akte A. slaagden gisteren te 's Gravenhage de hee- ren M. de Regt en R. Frantsen beiden al hier. Voor het examen R. K. bewaarschoolon- <1 ar wijzer es (akte A) slaagde te Utrecht mej. M. J. Nuijs, Schiedam. Te Rotterdam is geslaagd voor het be- waa rscho olex am eh akte B de dames J. P. C. Seij en J. Spijker beiden van Schiedam. SCHIEDAMSCHE MANDOLINECLUB ,-0. N, I." Concertavond Traditiegetrouw opende de mandolineclub „O. N. I.", directeur de heer B. Hakkert het seizoen met een concertavond, die ouderge woonte weer goed geslaagd mag heeten. Slechts één nieuwighe M was er op dezen avond en dat was het niet optreden vanhet trio Piooij dat na ongeveer 30 jaar tooneel- leven de „bühne" vaarwel zegt; daaronder valt ook een periode van 1214 jaar, gedurende welke zij slechts met een enkele onderbreking voor „I. N. O,'' zijn opgetreden. Hun taak wordt nu overgenomen door den heer L. de Bruin, maar alvorens deze zijn werk kon be ginnen, heeft de heer Hakkert den heer Piooij eere-lid van „O. N. I." gemaakt, terwijl aan de dames bloemen werden aangeboden. De heer de Bruin had met zijn optreden veel succes; leuke en sentimenteele liedjes gaan er bij het publiek altijd in. Ook deed hij een verdienstelijke poging om de melodie van het Olympiadelied in Leiden zongen ze het al hij de 3 October feesten tot Schiedam's „volkslied" te verheffen. „O. N. I.'' zelf liad pech, doordat de heer Lisclike (saxofoon en clarinet) verhinderd was te komen; zijn plaats werd nu verdienstelijk ingenomen door den heer Kars. Ook was het voor O. N. I. ongelukkig dat de trompet, een van de instrumenten die ter aanvulling diende in veel gevalKn ntiet. geschikt is ter onder steuning van een lacht orkest. Aan de be speling zelf d6et dat echter niets af en wij hebben allen lof voor de prestaties van den heer Korpel die met een .goede embouchure zijn partij blies, In „Heinzeimannchens Wachtpaa'ade" van Kurt Noach wist hij ons zelfs met zijn in strument te verzoenen. Dan hoorden we in het strijkorkest nog de dames M. Hakkert en Jo van der Most, zoo mede de heeren K. C. de Leng en J. van Lut- tervel'd (viool) en S. Hol schor (slagwerk), ter wijl de heer J. Hakkert, het piano-gedeelto voor zijn rekening nam. Voorts mochten de prestaties: van „de groote" en de kiuder-miandoliineclüb er zijn. Een groep kleintjes speelde zelfs nog een extra-nummertje met planobegeleiding door de jongejuffrouw B. Gonflag, die als „soliste" ook nog een nurnmertje ten, gehoore bracht. De jeugdige pianiste kreeg bloemen; het- andere groepje werd met linten vereerd. Vermeiden wij tenslotte dat de heer B. Hak kert vafi zijn leerlingen een fraaie vergroo ting ontving van de foto, genomen van den praalwagen van de club ln den optocht op Ko- nlnginnedag. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 17 Oct. Aangekomen: motor- schoiener Nijsslena, kapt, L. Pot met gebro ken glas van Londen voor de Ver. glasfabriek aan de Buiten-haven; s,s. Sltoebondo, Rott. Lloyd, van Rotterdam om te dokken in de Wiltonlbavene.s. Bordeaux, ledig van Rot terdam, s.s. Teteld van Bremer haven; zeesl. boot Groningen- van Vlaardingen allen om te dokken ln de WKlhelmitaahavenBraziliaansch s.s. Almlrante Jaceguay van Santos met stuk goederen in de Wilihelmlnahaven. Schiedam, 17 October Vertrokken: s.s. City of Bagdad met stukgoederen naar Hamburg; s.s. Almiirwnltte Jacegue;ay met stukgoederen naar Hamburg. Bil het gehouden examen van „Ziekenver pleging", slaagde Mej. Zr. Ftttteyi van blèr. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) ORPHEUS EN DE GORZEN Mijnheer de Redacteur vergun ons een plaats je in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat onzen dank. Uit hetgeen in Uw blad van 16 dezer voor kwam onder het hoofd „De huur van Gemeen tegrond door Orpheus" leiden we af, dat het bestuur der Koninklijke Zangvereeniging tot de ontdekking is gekomen dat de vereenigin- gen hier ter stede niet op denzelfden voet be handeld worden, wanneer de raad een subsidie toestaat aan de buurtvereeniglng voor haar tent op 't Rozenburgerplein. We zouden dan ook het bestuur dier ver eeniging wel onder het oog willen brengen: le. dat door de buurtvereeniging nimmer om een subsidie is gevraagd, maar wel een verzoek aan den raad is gericht om eenige aandeelen te koopen, waardoor het geld niet blijvend aan de gemeentekas wordt onttrok ken. Doch hierop konden B. en W. niet in. aan, waarom door eenige raadsleden het voor stel werd gedaan om een subsidie te verlee nen, wat nader onderzocht zou worden. Even wel blijven wij op het standpunt staan, dat het voor de kas der Gemeente beter is eenige aandeelen te koopon dan in eens een som. te schenken (ln het eerste geval blijft het geld gemeenteeigendom, in bet tweede is het in zijn geheel' verloren). 20 Dient het bestuur van Orpheus te we. ten dat ook wij belasting betalen voor dat stukje gemeenitegrond. 3e. Zij ons vergund er op té wijzen, dat „Orpheus" voor elk concert da.t In de Schulp gegeven wordt een e-ntrée het, en dat het ook de Schulp niet kosteloos ter beschik king van andere muziek en zangvereenigingen stelt. De tènt der hu uffit v er een igi n gen is voor elke zang of muziekver-eeniglng gratis te gebruiken met inbegrip van stoelen en lesse naars. Den bewoners van Schiedam worden gratis deze concerten aangeboden (in het af- «eloosen seizoen reeds elf). 4e. Mag het bestuur van „Orpheus" niét vergeten dat -de gemeente zich een bedrag van f 2600 getroost -heeft om- het f eest-terrein zóó af te zetten, dat ei- zelfs geen kip door kan, dus dat men niet bang behoeft to zijn, dat er niet-betalemden op zouden komen; zoo dat bij elk concert dat gegeven wordt alle aan wezigen hun entrée hebben betaald waarvan het grootste gedeelte verdwijnt in de kas der vereeniging. Ten slotte vragen wij om-s af, waarom (nu er sprake van een subsidie aan de huurt- vereemiging is) „Orpheus" ineens tot de con clusie komt dat de vereemigingen dan niet langer op gelijken voet behandeld worden. Reeds lang hebben verschillende vereenigingen subsidie van de gemeente. Waarom komt „Orpheus" er nu tegen op? Omdat liet een buurtvereeniging geldt, wel ke op zichzelf is aangewezen en zij den be woners gratis amusement bezorgt? Deze venièeniigiing heeft op geen anderen steun te rekenen dan op die der bewoners van S chied am-Z u i d. Zelfs töèn het bestuur verschillende ver eenigingen aanzocht voor een kleine bijdrage voor de te bouwen tent, antwoordde „Orpheus" dat het om principieele redenen daarop niet zou ingaan. Nu wij voor het feit komen te staan, begint „Orpheus" te sputteren, en acht het bestuur het nu pas onbillijk dat de eene vereenigimg buiten de anidere bevoorrecht wordt Wij hopen dan ook, dat het schrijven van .Orpheus" niet die uitwerking moge hebben, welke het er van verwacht en dat de raad zal besluiten ons tegemoet te komen op welke manier dan ook. U mijn lieer do redacteur, dankend voor de verleende ruimte teekenen wij, 1 i„1C. Li .SIMONS, - - I 1 H. J. VAN OÖSTERÓM Voorzit tors Buurtvereeniging I I ,.T. E. G. E. N. O.' SPAARBANK R. K. VOLKSBOND Tot voorzitter van de spaarbank van den R. K. Volksbond Is door het bestuur van den R. K. Volksbond en de Commissie van Toe zicht op de Spaarbank benoemd de heer C. A. M. Jansen. De Installatie heeft reeds gisteravond plaats gehad ROEIBOOT OPGEPIKT In de Wilhelminabaven is gistermiddag een roeiboot opgepikt, welke daar onbeheerd ronddreef. Bij de politie zijn nader inlich tingen te bekomen. AANRIJDING Gistermiddag te 3 uur werd mej. M. G.,- wonende op de Lange Haven, op den hoek van de Walvischsteeg en de Westvest met haar rijwiel aangereden door een in de richting van Vlaardingen rijdenden luxe-auto. Haar voorwiel, dat onder den auto terecht kwam, werd geheel vernield. De chauffeur zegde schadevergoeding toe. 's Maandags repetitie Aluziekgezelschap Sf. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw LangO Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal» bewerkersbond „St. Eioy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe- - titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. Man» nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Katb Kring. Aanvang ■half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tof; S uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V, Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Katha Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur i3 geopend het Stedelijk Museum, St. Jorla Doele, Doeleplein. Vrijdag 19 October Aanvang cursus R K. Vereeniging tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken. Go» bouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart ovefj acht. Inschrijving voor dames-cursisten en do» mes-propagandisten staat alsnog open. Jaarlijksche ledenvergadering Schiedamscho IJsvereeniging. Kleine bovenzaal Musis Sa crum. Aanvang 8 uur. Zaterdag 20 October Feestavond tooneelvereeaiging Guste. Go- bouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Woensdag 24 October i Jaarfeest van de gemengde zangvereeniging „T. E. G. E. N. O.". Gebouw „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Donderdag 25 October Uitvoering te geven door de R. K. gemengdo zangvereeniging „Lorenzo Perosi", directeur de heer Arn. Vrancken. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 19 Oct.: Groote Kerk, concert H. de Vriea (orgel) Joh. van Raait (sopraan) en Mimi Methorst (viool) 8 uur. 20 Oct. Groote Schouwburg( Turandot. (Ital, Opera) 8 uur, Tivoli Schouwburg, Een Moe. der (Scliouwtooneel) 8 umr (voor volwassenen), Groote Nutszaa^ piano-avond Paul SchramM 8.15 uur. 21 Oct.: Groote Schouwburg, Merijntje Gijzens Jeugd (Rott. Holst tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Tivoli Schouwburg Een Moeder, (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwas senen) Groote Doelezaal. le Middagconcert, Residentie-orkest, half 3. 22 Oct.: Groote Schouwburg, Dë Treindul- vel (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur Tivoli- Sehouwburg, Een Moeder, (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwassenen). - r- 23 Oct.: Groote Schouwburg, Merijntje Gijzens Jeugd (Rott. Hofst. tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 18 dezer- In: Royal, Olympia; Centraal (voor volwassenen): W.B> theater (voor volwassenen). SCHIEDAM, 18 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet. 19.per H. L. H. J. JANSEN. 1 SCHIEDAM, 18 Oct. Men noteert voor Melasse-spirltus 32 per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet, 17.— per H.L'S i RUIT GEBROKEN De 11-jarige P. G., wonende Breedstraat, bleef gistermiddag op de Hoofdstraat met zijn jasje haken aan een pin van het kozijn van pand 245. Do jongen kwam te vallen j en kwam teTecht ln de ruit van de woningJl -. de ruit brak in gruizelementen. Het ventje j zelf kwam met den schrik vrij. VERDUISTERING Uit een pakhuis van den boterhandelaa* :j M. N. aan het Sinhuispad zijn een 19-taJ d pakjes boter ontvreemd. HOND DOODGEREDEN Gistermiddag werd op den RotterdaniEche i dijk door een auto een srijze feei#r»hss$ doodgereden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1