Eerste Lustrum R.K. Universiteit - Ned. Wegencongres Het eerste lustrum der R.-K. Universiteit te Nijmegen is op luisterrijke wijze gevierd. Na de plechtig gecelebreerde H. Mis werden de nieuwe gebouwen der bibliotheek ingezegend, waar wij een groepfoto maakten van de genoodigdcn. Eerste rij van Lnr- Prof. Drerup; Mgr. Schrijnen; Prof. Haymakers; Rector Magnificus Dr. Hoogveld; Burgemeester v. Schaek Bothom; Mgr. Diepen; Dr. Boekelraan; Prof. Jansen; Mr. Prinsen: Prof. v.d. Grinten en Prof. Mulder Mr. L T. Horan, betrokken bij de openbaarmaking van de geheime Fransch-Engelsche vloot-overeen- komst, heeft de wijk genomen naar Amerika. Hei werd hem in Frankrijk te lastig gemaakt De Hongaarsche Minister-president, Graf Bethlen, heeft zich in een redevoering verklaard voor de verheffing van Aartshertog Albrecht tot koning van Hongarije. Hierboven de 31-jarige Aartshertog ij plaatsen hierboven alsnog een foto van den commandant kapt. v. Voorthuyscn met zijn „op- en afbouwcolonne". genomen tijdens de jJ. gehouden vliegmanoeuvro te Vaals (L.) Monderdag zijn met het s.s. „Veendam" der Holl. Am. lijn naar New-York vor irokken de drie Nederlandsche Olympische ruiters: ritm. Labouchcre, kap. de Kruyt ritm. Colenbrander. Ze zullen daar ons land vertegenwoordigen op rii-eonconrsen Begin dezer week wérd te Steenbergen een nieuwe kerk plechtig geconsacreerd. Mgr. Hopmans, bisschop van Breda, neemt van i»en paar jonge Steenbergenaren een bloemenhulde in ontvangst Burgemeester Pijls te Schinnen vierde dezer dagen zijn 25-jarig ambtsjubileum iVe kiekten den jubileerenden burgervader te midden van zijn familieleden en bel gemeentebestuur tiet Ned. Wegencengres hield begin dezer week een excursie naar den oefaamoci) nieuwen weg Den HaagRotterdam, met den aanleg waarvan men thans druk bezig is 'n Slootje wordt genomen üe winter komt! Willen wi) straks, als 't koud is, ons te goed kunnen doen aan een schotel heerlijke zuurkool met spek, dan moeten eerst de Langedijker boeren hun prachtige prodnet naar markt en veiling brengen, iets, waarmee ze op onze foto druk bezig zijn. „Men" zegt, dat het uit jaar 'n duur kooljaar zijn zal. Of t waar is, laten we in 't midden. Wanneer het er om gaat, schoonheid te behouden, of schoonheid te verwerven, dan is de dames-we reld van heden niets te veel, en vinden ze het volstrekt niet erg, uren aan een stuk op allerlei manleren te worden gebonden en gefolterd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12