m Maandag 22 October 1928 Tweede Blad Pagina 1 te EEN AANFLUITING VAN „FAIR PLAY"? ROEPING EN NOODLOT VAN EEN VOETBAL. EEN BROKJE SYMBOLIEK 5 1 Wat er met een ruikertje bloemetjes gebeurde EEN KAAKSLAG VOORKOMEN Eenzaam en kil als een poolstreek lag de kalkcirkel ln het midden van het andera zoo huiselijk Exceasior-veldje, eenzaam, doch niet verlaten. Want teven op den vetten witten klodden -Waar volgens des terreinknechts onherroepe lijke decisie het centrum van het speelterrein zich bevond, was een bal neergevleid; geen gewasschen-en-verschoonde, maar een sp.kspan- ternleuwe; versch van de markt. De „men" irond het tarrein, ditmaal uit eenige duizenden koppen bestaande, leefde n. In afwachting van de dingen die komen zouden. Do eenzame bal,, bruin-geel als herfstblaren, Verroerde zich niet, doch keek eens naar rechts On keek eens naar links. Daar stond kb ge flankeerd door twee wapperende vlaggetjes, in de kracht van hun leven. Een ruige hand had ze naast hem ln de klei gepoot. En het leek of dat ding, hetwelk ieder rechtgeaard sportverslaggever ter veTmijding van herhalingen om beukten hal, leder en bruine monster noemt, het leek of da a zuchtte en bibberde, in elk geval meewarig rond zich staarde. Niet omdat hij straks ge- 1 smeten en getrapt zou worden, met wol h« na dezen kamp nog hoogstens voor een wed- 1 Strijd van een zooveelste elftalletje zou den gebruikt. Het een was zijn roeping, het •ander zijn noodlot. Maar dat stomme tot ber stens opgeblazen voorwerp zag in zijn huidige Situatie een brokje symboliek: twee vlaggetjes, twee partijen, oogenschljnlijk vreedzaam naast elkander, doch ln waarheid verdeed en ge- Bcheddem door hèm, levenloozen bal. Twee uur later geachte lezer, 't Is niet 1 önze schuld als we melo-dramatisch worden twee uur later hadden we gedegenheid „het bruine monster" opnieuw rustig te bekijken. Kledderig en voos getrapt, vond geen ander hem het aankijken meer waard. Maar door de kl els pattern heen, lazen we op zijn bolle voor. hoofd een aanklacht, die sprak van verwording bij plaatselijke ontmoetingen, van wat men zou kunnen noemen een aanfluiting van air Way"; een aanklacht tegen de haak- en bonlt- demonstratle, ook zooeven weer vertoond Achter ons zat een sympathieke, welgedane heer, ln de eene hand een ruikertje bloemetjes ln de andere het handje van zijn zoontje. Ner veus frommelde hij aan heit vloelpaptertje, in afwachting van hem, dien hij tot lijdend voor werp uitgekozen had. Eerst daalden Excelslorspelers 't landhuis- trapje af. om vóór den wedstrijd zich wat In te trappen, maar de ruiiker bleef waar ie was. Toen, ja teen kwamen de Feijenoorders ln Kanzenmarsch het terrein op. Nog nerveuzer dan eerst werden de Mommen ln des jochies handjes gestopt en 'n vinger wees naar Bul Sr. die voor het eerst wewewr, 11a de door den N. V. B. opgelegde straf mee mocht doen. Zou dan heusohT Ja, kordaat stapte de knaap op Bul Sr.^ af, maar aanvoerder Pijl zag wat gebeuren ging, Voelde fijneT dan de nerveuze heer, en wees den goedbedoelenden knaap weer naar de tribune terug. Troosteloos werd de mooie ruiker bij het afdromtnén na den wedstrijd weer huistoe ge dragen. De klap ln het aangezicht van den N. V. B. was niet toegehracht. Pijl bad zijn Mub voor blamage behoed DE EERSTE NEDERLAAG VAN BLAUW WIT. Feijenoord wint van Excelsior. V.U.C. verliest van A.D.O. De strijd tusschen de twee ongeslagen Haag- bohe clubs is anders dan we verwachtten hltgeloopen op een overwinning voor A.D.O., die ®het 30 haar meerderheid over V.U.C. bewees. AJax heeft het gisteren eindelijk tot haar eerste Zege gebracht; dat deze over een club als Hil versum werd bevochten, geeft te meer relief kan de prestatie. De Amsterdammers triomfeer den met 43 en maakten zich vrij van de laat- ®te plaats, die nu weer aan de Stormvogels is ten deel gevallen. De IJmuidenaren droegen daartoe het hunne btJ door'op eigen veld met 4—1 van Sparta te verliezen. H.D.V.S. klopte m Schiedam U.V.V. met 4—2. V.U.C. heeft moeten retireeren voor A.D.O., dat thans alleen nog zonder nederlaag is; Sparta 'egde beslag op de derde plaats en de Schie dammers staan vier. Het leidende A.D.O. heeft óên verliespunt minder dan V.U.C. en Sparta. Blauw Wit zag gisteren haar overwlnnings- tocht gestuit door 't Gooi in Hilversum, die er 'n slaagde den Amsterdammers de eerste neder- —8-S toe te brengen en wel met 30. Het is wel toevallig dat de eerste zege van AJax samenvalt i®*6! het eerste echec der zebra's. Thans is Feije noord alleen nog ongeslagen. Deze Rotterdam- sche club demonstreerde gisteren haar superi oriteit boven Excelsior door haar stadgenooten ?J) Kralingen met 51 te kloppen. Feijenoord en Blauw wit hebben thans evenveel verliespun- to® n.I. 2; 't Gooi, dat goede derde ls, telt er 3. ondervond dat Z.F.C. in Zaandam leeliJlc kan uitpakken en leed een zware nederlaag; met 6'2 werd Dordrecht teruggeslagen. H.B.S. kwam nog niet aan haar eerste zege en moe3t in Haarlem met 41 voor Edo onderdoen. In de volgorde kwam geen andere wijziging dan dat D.F.C. en Z.F.C. van plaats verwissel den. HEKSTE KLASSE AM. L doelp. gesp. gew. gel. vert. pat. voor teg. gem A.D.O. 5 3 2 8 15— 7 1.60 V.U.C. 6 4 119 18—14 1.50 Sparta 5 3 117 19— 8 1.40 H.D.V.S. 6 3 2 1 8 19—18 1.33 Hilversum 6 3 1 2 7 1615 1.16 H.F.C. 4 12 14 7—4 1.— K.C.H. 4 1 1 2 3 9—13 0.75 V. V. 6 IX 4 3 14—21 0.50 Ajax 6 1 1 4 3 12—19 0.50 Stormvogels 6 1 5 2 919 0.33 EERSTE KLASSE AM. 11 doelp. gesp. gew. gel- verl. pnt. voor teg. gem 6 Blauw Wit Feijenoord Gooi E. D. O. Z.F.C. V.S.V. D. F. C. Excelsior H- K. S. H.V.V. a 5 6 7 5 6 6 1 10 15— 7 1.C6 2 8 16— 8 1.60 1 1 7 19— 7 1.40 1 2 7 16-12 1.16 2 2 7 21—16 1.— 1 2 5 11—12 1.— 1 3 15—20 0.83 1 4 3 9—26 0.50 3 1 5-11 0.25 4 6—14 0.— DE WEDSTRIJDEN. ExcelsiorFeijenoord 15 Een stevig briesje waait dwars over het veld,, als scheidsrechter Vuyck tossen laat. Feije noord, dat vóór half-time met den stekeligen zon in het gelaat moet spelen, heeft Bul Sr. weer ln de gelederen. Bij Excelsior ontbreekt Jan Bak. De elftallen zien er als volgt uit: Excelsior: Bunt (d); v. Rijssel en Bim- mel (a)Pols, Grobhe en Hofland (deze laatste nog voor de rust vervangen door Mout) (m); Mansen, Vinlc, v. Stalk, Ommeren en Huisman Feijenoord: Dekker (d); Bul Jr. en Dijke (v); Rixoort, Bul Sr. en van Heel (m); Sinke, Koonings, Pijl, Barendregt en Verbeek (v). Precies vier minuten over twee wordt afge trapt 1 u Feijenoord is het eerst ln den aanval. Reeds dadelijk valt het keurige spel op van den overal-tussckenzittenden Puk van Heel. Excel sior laat zich evenmin onbetuigd; van Stollc en Mansen kunnen het goed met elkaar vinden en een scherp schuin schot van Huisman schrijnt de lathuid, terwijl we na een moment Dekker languit vallend een verraderlijken hob belbal uit den boek zien graaien. Als Stalk en v, Dljke in kikvorschensprongen achter den bal krabbelen en een derde ermee vandoor gaat, zien we opeens Koonings dwar3 door de verdediging rennen. Hij geeft een knal, en de bal belandt precies in de banden van Bunt, die even later opnieuw, nu een moeilijker, schot verwerkt. Mansen heeft er zin in, rent in be hoorlijken vaart, zwenkt naar binnen en schiet onhoudbaar in (10). Feijenoord voelt zich ge prikkeld en valt onstuimig aan. Een handsgeval binnen de beruchte krijtlijnen bezorgt den Feije noorders een vrijen schop, die naast geplaatst wordt. Van beide zijden wordt hard gewerkt, doch de vertooning is tot nog toe meer spannend dan fraai. Bunt in het Excelslordoel toont zich zeer actief en zijn optreden geeft moed voor de toe komst. In de voorhoede der bezoekeTS wil het nog niet boteren, ook al omdat de rood-zwarten met man en macht staan te verdedigen, waar door het Feijenoord ml ddentrlo zijn gevaarlijk driehoekspel maar sporadisch vertaonen ban. Toch zit er een Feijemoorddoelpunt ln de lucht. Verbeek zet keer op keer uitstekend voor, waarbij slnke eens plotseling Inschiet en Bunt met bravour redt Hij kan evenwel niet voldoen de wegwerken. Van Heel neemt opspringend den bal op zijn schoen en schiet ineens in (11). Er zijn dan 28 minuten verstreken. Feijenoord komt er langzamerhand in. Ba rendregt verricht meermalen zeer te waardeu ren en productief werk, waarbij we hem eens na een serie trucjes een schot in den bovenhoek zien lossen, dat Bunt corner werkt. Uit dien hoekschop volgt er opnieuw een en nóg een. Bij de derde scrimmage schiet Barendregt, die naar rechts is uitgeweken, onhoudbaar in het net (1—2). Hierna zakt liet spelpeil eenigszins af en blijft de vertooning meestal tot middenspel beperkt. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Om 3 uur is het weer aantreden geblazen. Onmiddellijk zwerven Pijl c. s. voor Bunt en tot driemaal toe wordt de bal in den doelmond gebracht maai- telkens weet Excelsior met eenig geluk te redden. Aan de andere zijde beleeft Dekker enkele benauwde oogenblikken en een maal na een botsing met Huisman moet zelfs de natte spons hem opkikkeren, een bewer king, welke Bul Sr. daarna eveneens moet on dergaan. Zonder dat het spel nu bepaald in strafbare ruwheid ontaardt, wordt toch meer op den man dan op het leder gelet; de scheidsrech ter komt daardoor voor een zware taak te staan, waarvan hij zich naar belmoren poogt te kwij ten. Pijl denken wij eens te zien doelpunten, als hij 'n door Bul Sr. ver vooruitgeschoven bal van rechts inzet, maaj Bunt kan vallend den bal nog bereiken. Het is echter uitstel van executie, want eenige seconden later schiet Barendregt in den linkerbenedenhoek, waar Bunt het Ieder nog corner probeert te werken, wat hem door plotseling effect door een heuveltje in het veld niet lukt (13). Dijke verlaat nu het terrein, maar keert na een opknappertje terug, om voor het verdere deel van den strijd sléchts op een vierde van zijn kracht mee te sukkelen. Dan krijgen we weer een prachtig staaltje samenspel van het Feije- noord-binnentrio, waarbij Pü1 ^en vrij krijgt en laconiek ln het net deponeert (1 4).' Bij de gastheeren schljint de moed in de schoe nen te zinken. Grobbe en Pols probeeren bet met verre schoten, die natuurlijk niets opleve ren, Maar neen. Excelsior herstelt zich weer en dringt sterk op. Vink lost een kanjer, maar schiet voor open doel in Dekker's banden. Van Stollc en Mansen probeeireu op den rechter vleugel een aanval, waar Bul Jr. in laatste in stantie het gevaar bezweert. Feijnoord is nu op eigen helft teruggedrongen, maar in de Ex- celsiorvoorhoede wordt een schutter gevraagd, die echter niet komt opdagen. Het vertoonde wordt nu langzamerhand het aankijken niet meer waard, totdat, twee minuten voor tijd, Feijenoord weep eens het initiatief neemt en Sinke na een listige zwenking er 1—5 van maakt. Veel bijzonders volgt er niet meer en deze wedstrijd gaat als een nachtkaars uit. H.D.V.S.—U.V.V 4—2 De eerste helft was een spel van kat en muis en dat deze periode slechts vier doelpunten voor de Schiedammers bracht is aan een dege lijke dosis pech en laksheid te wUten geweest. Reeds binnen 5 minuten heeft van Es z'n club de leiding gegeven, maar spoedig daarop maakt van Reenen met een ver schot gelijk. Dan heb ben achtereenvolgens v. d. Griend en van Es succes bij Balt zoodat de stand 31 wordt. Terwijl de Schiedammers doorloopend voor het Utrechtsche doel zwerven, worden talrijke kan sen gemist. Even voor de rust maakt v. d. Griend er 4—1 van. Na de rust is U. V. V. beter op dreef en van Reenen zag in deze periode leans met handen en voeten" een goal te maken (4—2). Hierna aan beide zijden nog veel aardige aanval len, maar steeds kunnen de doelverdedigers tij dig ingrijpen. Het Schiedamsche doel vooral is soms benauwend in gevaar. De tijd verloopt echter zonder verdere noemenswaardige pres taties zoodat de stand 42 blijft. Stormvogels—Sparia 14. Sparta telt een invaller, Stormvogels probeert een nieuwe opstelling, waarin opgenomen zijn, de ex-Spartaanspelers Wijnkoop, Walst en Kui kens. Na den aftrap ontwikkelt zich een snel le strijd. Nu eens dreigt het gevaar aan de eene dan aan de andere zijde. Als er ruim tien minu ten gespeeld is, zendt l>e jonge een ver schot ln, door een misverstand in de Rotterdamsche achterhoede verdwijnt de bal in het net (10). Door dit succes aangemoedigd ondernemen de gastheeren' eenige gevaarlijke aanvallen. Maar dan herstellen de ro°dwitten zich en komen in de meerderheid. Na bijna een half uur breekt de Rotterdamsche linksbuiten mooi door, een goede voorzet volgt, die via het hoofd van Went in de touwen terecht komt (1—1). Sparta blijft sterker, de IJnmidensche achterhoede moet alle zeilen bijzetten om stand te houden. Spo radisch komen <Je stormvogels over het mid den. Voor de rust wordt er niet meer gedoel punt, zoodat deze ingaat met 11. In de tweede helft heeft de thuisclub het voordeel van den vrij sterken wind. Hier door zijn ze aanvankelijk in het offensief. Langzamerhand raakt het spel meer verdeeld. Na twintig minuten loopt Th(js- sen bij een aanval der Rotterdammers uit, waar door Went alleen met aen bal voor open doel komt te staan en scoort (12). Vijf minuten later profiteert Viergever van een snellen aan val (1—3). Wanneer Formenoy alleen voor den Storm/vogelsdoelman komt te staan, heeft hij geen moeite om het vierde doelpunt te maken. (14). Alles wordt door de blauw-witten ln het werk gesteld om den kc'vterstand te verkleinen, maar te vergeefs. Het einde komt alzoo met een 41 zege voor de gasten. Z. F. C-D. F. c g2. De eerste goed opgezette aanval der gasthee ren brengt reeds succes wanneer Steens een voorzet van Lust naar behooren behandelt (10), Hierop openen de Dordtenaren een ge weldig offensief maar Doelman Kuijer is niet te passeeren. Een strafschop door Hoogmoed genomen brengt den stand op 20, terwijl vlak daarop Breeuwer de score opvoert (3—0). De gasten worden dan overweldigend sterker maar hun aanvallen hebben niet het minste succes. In de tweede helft pakt D. F. c. onmiddellijk energiek aan en reeds na een minuut zorgt Ruisch voor een mooi tegenpunt (31). Na een kwartier spelen weten de gastheeren weer op leving ln hun gelederen te brengen en brengt Hoogmoed den stand op 4.j Wel onijerneemt D. F, C. dan weer een flink offensief maar suc ces komt aan den anderen kant; als 10 Dordte naren zich op de Zaansche helft bevinden weet Lust als linksbuiten den bal te bemachtigen, hij zet goed voor en1 Breeuwer zorgt voor het vijfde doelpunt (5U. Vijftien minuten voor het einde weet v. Dam den achterstand met een hard schot te verkleinen (52). terwijl 6 minu ten voor tijd Breeuwer een voorzet van Lust in de touwen kopt (6-—-). Met dezen uitslag kre gen de Zaankanters heel wat meer dan zij dit maal verdienden. 't Gooi—Blauw Wit 3—0- Beide ploegen zün volledig 't Gooi wint den toss en verkiest met zon en wind in den rug te spelen. Het begin is van weerszijden zenuwachtig met de Gooiers in den aanval. Blauwwit beproeft door enthousiasme het tekort aan techniek in haar ploeg te vervangen. De Goóische halflinie en verdediging zijn-in goede conditie en steunen haar aanvalslinie hierdoor krachtig. De betere techniek der gastheeren is dan ook oorzaak, dat Gerritse goed voor kan zetten, welke voorzet door Wentlnk ln een- doelpunt wordt omgezet (1o). Even later, wanneer Gerritse naar binnen is geloopen, weet deze Schindeler met een listig schot te verschalken (2—0). Daarna ls het rusten. In de tweede helft zijn de Amsterdammers dade lijk ln het offensief,maar ontsieren hun spel door ruw optreden. Het Gooidoel maakt eenigo benauwde oogenblikken door en de thuisclub moet met man en macht verdedigen. De Blauw- Wit-voorlioede krijgt ettelijke kansen, doch doof onvoldoende schutterscapaciteiten en liet slordige afwerken der aanvallen werd geen succes ge boekt. Een minuut voor het einde brengt Gerritse mee een onhoudbaar schot den stand op 30. AjaxHilversum 43. 't Is Ajax dan eindelijk gehikt de eerste over winning te behalen, maar overtuigend was deze nog geenszins. De voorhoede der Amsterdam mers had weer eens wijziging ondergaan en zag' er nu als volgd uit: Jurriaans, Volkers, Vogel.. Windt en te» Have. ïn plaats van de Boer staat Bekker onder de lat. Meteen gaan de r<-rul-witten ten aanval over en verschijnen zij voor de Hllversumsche achter hoede die echter kranig den druk weerstaat en gesteund door de middenlinie het spel weet te verplaatsen. De gasten spc-len een snelle open partij, waarmee Ajax alle moeite heeft; Andries- sen is er ln 't geheel niet, v. Kol eerst na eenigen tijd tegen opgewassen. Binnen vijf minuten heeft Hilversum al gescoord door van 't Veld hetgeen op de Ajax-supporters zeer ont moedigend blijkt te werken. (01). Volkers mist dan een kans om gelijk te maken, als hij een goeden voorzet van ten Have hopeloos ver knoeit. Hilversum blijft gevaarlijk en Bekker krijgt veel te doen, hetgeen hem voorloopig zon der ongelukken afgaat Bijna zorgt dan de achterhoede van de gasten voor den gelijkmaker door te hard terugspelen op Meinders, die kort daarop druk werk krijgt, wanneer Ajax zijn doel als 't ware belegert, Maar ook hij komt er goed doorheen hoew el de backs in deze periode zeer zenuwachtig staan te schutteren. Als de druk vermindert herstellen zij zich echter prach tig en vooral de veteraan v. Rennes speelt een heel soliede partij. In de voorhoede der Hilver summers is Van Heeckeren de gevaarlijke man, maar vele ballen zijn voor hem onbereikbaar, daar te weinig rekening gehouden wrordt met den straffen wind, een fout, waaraan vooral de overigens fraai spelende spil Huizinga zich schul dig maakt Plotseling echter krijgt hif den bal en met een prachtig hard schot vergroot hij de leiding (02). Nog vele kansen krijgen de gas ten, want op hun spel heeft de achterhoede van Ajax nog altijd geen vat, maar na hun goed begin zakken de Gooilanders wat af. Daartegen over is een opleving bü Ajax te bespeuren. Het voorhoedespel is pittiger dan in vorige wedstrij den, maar 't blijft toch nog altijd te klein en te peuterig. Eindelijk lukt 't; ten Have lost een heel scherp schot, waaruit Meinders ternauwer nood den bal op de doellijn stopt, de kracht van den bal is echter zoo groot, dat hij ermee in 't doelgebied valt (1—2). Huizinga en v. Heecke ren missen nog eens en dan komt 't moment, dat naar onze meening den wedstrijd heeft he slist. Een Ajaxied wordt voor doel weliswaar stevig, doch o.i. niet unfair afgehouden. Het publiek loeit en blijkbaar door dit geluid geïnti mideerd geeft scheidsrechter v. Gessel straf schop, die door v. Kol in een doelpunt wordt om gezet (22). Met dezen stand gaat de rust ln. Reeds in het begin der tweede helft slaagt Vogel er in Ajax de leiding te geven (32), waarna het spel in het veld gerulmen tijd gelijk opgaat. Een hard schot van den spil der Hilversummers weet Bekker ternauwernood te stoppen, 't leer blijft gevaarlijk op de doellijn liggen, maar v. Kol houdt de aanstormende aanvallers af. v. d. Hooff wordt plotseling uit het veld geroepen en door Looysen vervangen. Kort achtereen komen er dan aan weerszijden doelpunten; het eerst aan Ajax-zijde na een schot van Volkers (4—2), daarna benut Foklcing een goede kans (4—3). Het wordt nu spannend, maar zooals t meer gaat, verliezen de spelers hun kalmte. Er wordt aan beide kanten zenuwachtig gewerkt. Zoo zien we Looysen een prachtige kans om geluk te maken missen. Hilversum blijft gevaarluk in den aanval maar v. Heeckeren wordt zeer steile be waakt en krijgt geen geiegenheld een van zun scherpe schoten te lossen. In de allerlaatste minuut als gevolg van de sterke aanvallen der gasten een hoekschop, waaruit Vt Veld meteen intrapt Scheidsrechter v. Gessel, die maai matig voldeed had echter terwtll de bal tusschen spe ler en doel zweefde, tijd gefloten, waardoor deze welverdiende kans voor Hilversum op gelijk spel teloor ging. V. U C.—A. D. O. 0—3 Als de ploegen zich opstellen onder leiding van scheidsrechter Mutters, blijken beide com pleet. A. D. O. heeft den toss gewonnen zoodat V. U. C. aftrapt. Binnen twee minuten heeft v. d. Zalm met een kopbal een voorzet van v. Soldt in eigen doel gewerkt (01).V. U. C.t dat toch el erg zenuwachtig deed, raakt nu geheel van streek en het eerste kwartier wordt er maar raak getrapt zonder eenig systeem. Ook A. D. O. speelt nerveus en de wedstrijd is het aanzien niet waard. W. Tap die steeds op de loer staat om het leder te bemachtigen, krijgt dan een prachtkans doch schiet ver naast, waarna het blnnentrio van V. U. C. na goed opbrengen door de vleugelspelers een prachtkans om hals brenét. Een hoekschop wordt de thuisclub na noodlottig. Eembergen die den voorzet op vangt, kopt hard op naar doel; wel slant Becker op de goede plaats en krijgt hij het leder even te pakken doch als hij den bal laat vallen ls het 02. Het spel verplaatst zicli dan naar de A. D. O.-helft en V. U. C. onderneemt enkele zeer gevaarlijke aanvallen. In het veld zijn deze aanvallen gevaarlijk doch voor doel is het ver band in de wlt-zwarte voorhoede totaal zoek en laat het schieten alles te wenschen over. Voor namelijk het- binnen-trio weet op de meest gran diose wijze enkele kansen om hals te brengen. Bovendien werkt Quax weer op sublieme wijza en vooral zijn klemvast grijpen van den bal in de meest moeilijke situaties is uitstekend. A.D.O. krijgt het derde doelpunt nagenoeg Cadeau, en wel als Eembergen een strafschop in een doel punt omzet. De strafschop werd toegekend om dat Lelieveld op minder juiste wijze W. Tap van het leder wierp. Was de eerste helft al weinig aantrekkelijk, wat tenminste behoorlijk voetbal betreft, na de hervatting ls het geheel mis, daar nu A. D. O. zich ln hoofdzaak op verdedigen toe legt. Voor de voorhoede der thuisclub is er nu heelemaal geen doorkomen aan. De V. U. C.- aanval wordt bovendien danig verzwakt als Dili onklaar raakt en het veld verlaat. Het wordt dan nog een heen en weer getrap zonder sys teem zoodat succes achterwege blijft. E. D. O.—H. B. S. 4—1. Aanvankelijk gaven de gasten kranig partij. Wel oefende E. D. O. eenigen druk op het Haag- sche doel uit, doch Denis en Vermetten wisten met de Haarlemsche aanvallen wel raad. Het eerste E, D. O.-doelpunt ontstond uit een hoek schop, waaruit de midhalf J. v. d. Laan de score opende (10). De vreugde in het roodzwarte kamp was echter van korten duur, daar Dlnkla direct hierop in eigen doel trapte (11). De strijd om de leiding was spannend. E. D. O. werd sterker maar Denis onderbrak talrijke aanvallen. Eens tegen het einde van de eerste helft gelukte het Steffens zijn club de leiding te hergeven. De tweede helft begon weer met eenig E. D. O.-over- wlcht. Na een mislukte poging van Steffens ver grootte Perukel Sr. na uitstekend werk van zijn broer met een fraaien kopbal den voorsprong. H. B. S. herstelde zich doch haar aanval loste weinig goede schoten. Tegen het einde verslapte de strijd aanmerkelijk. Niet lang voor tijd maakte Perukel Sr, zijn tweede en E. D. O.'s vierde doelpunt, waarmede het pleit ten gunste van de gastheeren was beslecht (41). TWEEDE KLASSE Het is V. O. C. inderdaad mogen gelukken, zij het met geringe cijfers, van haar mede lotgenoot Quick te winnen, wat voor de Rotter dammers een opschuiving naar boven betee- kent. De moed blijft er op deze wijze wed ln, maar mot zes verliespuntene zullen Over maas c.s. toch moeilijk meer in te halen zijn. Met een 12 nederlaag tegen O. D. S. mag V. I. O. S. tevreden zijn, want menigeen zal ongetwijfeld met ons een hoogere score heb ben verwacht. De uitslag wijst er op, dat de tegenstand der V. I. O. S.-mensehen langza merhand grooler wordt, zoodat alle hoop nog niet vervlogen is. We zien dan ook met be langstelling naar de volgende krijgsverrichtin gen uit. Op 21 was gisteren wel abonnement geno men. Xerxes verraste inderdaad, door met deze cijfers de leidende club Overmaas te slaan. In Gorinchem ging de wedstrijd Unitas— A. S. C. Ongetwijfeld zijn de gantheeren van mee ning geweest dat deze ontmoeting een gemak kelijke „walk-over" zou worden, maar de uit slag bewijst wel, dat er om de puntjes ferm gevochten moest worden. De ontmoeting D. H. C.B. M. T. is op een korfbaluitslag uitgeloopen. Met 10—1 wer den de bezoekers Ingemaakt. In IIB heeft Neptunus zich niet van de laatste plaats weiten los te werken, want zij liet met 2—1 belde puntjes voor haar gast heeren, die nu een trede omhoog zijn gegaan, haar plaats afstaande aan S.V.W., welke tegen Steeds Hooger warempel gelijk wist te spe len (2—2). Gouda heeft zich danig moeten inspannen, wilde zij op C. V. V. de twee puntjes veroveren. De strijd was er een vol spanning en vol pech, want wanneer de lat niet redde, dan werd voor open doel over geschoten. Met 0—1 mo gen de Goudenaars ongetwijfeld tevreden zijn. M er wedeFortuna ls inderdaad een gelijk spel geworden 2—2. En Hercules heeft de voetbalwereld verrast met een 4--0 zege op S. V. De standen zijn nu- tÜSi DE WEDSTRIJD HERMES-D. V. S.— U. V. V. Smoor houdt zijn doel schoon.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5