DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 31 51ste Jaargang Zaterdag 27 October 1928 N j. 15250 Dit nummer toestaat uit vier toladen STADSNIEUWS ■UIT SCHIEDAMS VERLEDEN yNüi^ftabletten hij Verkoudheden en Rheumaiiek PENETRATION PACIF QUE EEN NIEUWE TRAMLIJN NAAR SCHIEDAM. v ,?°J£enniid<'ag van 12 tot 1 m,r in «Je R- K- INGEZONDEN. AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3,75 per [.'wartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchêque en girodienst 81410. ADVERTENTIEN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscben den tekst GO cl per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Ivabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1Incasso Asten worden berekend. 1 Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250 bij verlies van écn hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver* lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; f 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. 1 De directeur van de Itotterdarnsclie Elec- trisqh Tram blijkt een man te zijn van .initiatief. Hij durft den ouden sleur te ver laten en nieuwe wegen te betreden, een eigenschap waarvoor wij gaarne respect lieb- 'ben. liet geheele tramnet heeft de directeur aan een grondige herziening onderworpen en, .veelal over bestaande trambanen, waarbij evenwel voor den aanleg van nieuwe spo ren niet wordt teruggeschrikt, denkt hij het aantal lijnen tot 28 uit te breiden, terwijl een aantal gemeentelijke buslijnen mede in de .verkeerbehoefte zullen gaan voorzien. liet is met, die verkeersbehoefte de laat ste jaren een geheel ongedachte geschiedenis De verkeersmiddelen zijn toegenomen op een wijze die niemand had kunnen voorzien, en met die toename 't lijkt op 'n stuivertje wisselen groeit ook het verkeer zooals niemand zich enkele jaren geleden had kun nen indenken. De uitbreiding der verkeers middelen voldoet niet slechts aan een be staande verkeersbehoefte, ze schijnt ook Telkens nieuwe verkeersbehoeften te schep pen. Voor zoover de plannen van den direc teur van de (Rotterdamsche Electrische Tram dan ook op het oogenblik op zekere punten voorbarig mochten lijken, zijn we er van overtuigd, dat de tijd hem spoedig genoeg in het gelijk zal stellen. Ook Schiedam heeft hij in die plannen be dacht. Na te hebben verteld dat onze parti culiere autobussen lijn 8 een geweldige con currentie aandoen we denken er niet aan het te ontkennen; maar feit is, dat deze lijn, in lengte tot de gemiddelde behoorernd, over het eerste half jaar verreweg het grootst aantal passagiers vervoerde van alle llot- terdamsclie tramlijnen merkt de direc teur op, dat de Koemarkt als eindpunt wei nig geschikt, is; zoodat het gewenscht is in de toekomst een of meer lijnen verder de stad in te leiden, terwijl dan zijn plannen inhouden een nieuwe lijn, die over de Mid dellandstraat en het Hofplein het Maas- station tot eindpuht hebben zal. We kunnen op deze pénétration pacifique dit vredelievend binnendringen van Rotter dam in onze stad mef, kalmte toezien. Het zal goeddeels aan onze eigen particuliere busbedrijven liggen in hoeverre ze het ver keer naar en van Rotterdam tot zich zul len weten te trekken. En al is er, met name voor ónzen winkelstand een keerzijde aan de medaille, welke verkeersverruiming heet met dat gebied dat onzen middenstand de grootste concurrentie aandoet, die stand zal zelf er ook voor dienen te zorgen, dat bet koopend Schiedam, in Schiedam zelf zijn inkoopen doet. Met initiatief, kloeken durf maar vooral door organisatie valt hier nog veel meer te bereiken. I)e concurrentie van de bussen In ons nummer van Donderdag hebben we in extenso opgenomen het schema van den di recteur der Itotterdarnsclie Electrische Tram betreffende een door hem ontworpen ver ruiming van het tramnet. In het rapport wordt onder meer opge merkt, „dat van de autobusverbindingen met naburige plaatsen, die naar Schiedam voor liet trambedrijf het ongunstigst zijn. De vele par ticuliere autobiislijnen nemen .in den bestaan cien toestand bet grootste deel van het vervoer itusschen Rotterdam en Schiedam tot zich, hoofdzakelijk omdat liet eindpunt van lijn 8 ongunstig gelegen Is. Het zal claarom ge- wenselit zijn in de toekomst één of meer tramlijnen verder in de gemeente Schiedam ie leiden'. Bedoeling van den directeur is voorts be- aalve lijn 8, die voorloopig haar oude route '.al blijven volgen, ook een lijn 4 naar Schie- lam in te leggen, welke de richting zal ne men SchiedamMathenesseirdijkMiddel- londstraatDelftsche PoortstationHofplein >-Maasstation. Het zal nog wel eenigen tijd duren eer het 'eheele plan is utgevoerd. Voorloopig worden Hechts credieten aangevraagd voor de eerste V/es gedeelten van het omvangrijke plan. in daarin is volledige exploitatie vau lijn 4 log niet begrepen. Zoodra die volledige exploitatie in. werking "eedt zal op de beide lijnen 4 en 8 een 7- Umiten-dlenst w.orden Ingevoerd. DE RADIO VOOR HET R. K. ZIEKENHUIS Morgen de aanbieding Morgenmiddag om 12 uur preeies zal de officieele overgave plaatsvinden van de Radio- installatie aan het bestuur van het R. K, Ziekenhuis. De aanbieding zal namens Katho liek Schiedam geschieden door het bestuur der R. K. Radiovereeniging „St. Liduina". Tusscben half één en kwart voor één, tij dens de lunchmuziek, zal door het bestuur van den Katholieken Radio-Omroep te Am sterdam, via het station Huizen, een officieele gelukwens ch worden gesproken tot de Katho lieke Schiedammers en tot het bestuur van het R. K. Ziekenhuis, terwijl een extra rnu- zieknummertje voor deze gelegenheid zal worden gespeeld. SCHIEDAMSCHE SCHOOLWERKTUJN Einde van het seizoen Na een voorspoedigen zomer is voor den schoolwerktuln een herfst gevolgd met zeeir gunstig weer. Nachtvorsten vian een;,ge be- teekents, die zoo fataal kunnen zijn voor de bloemen, hieven uit. Van gure herfststormen, gepaard veelal met overvloedigen en kouden legen, bleven de jeugdige tuiniers eveneens bevrijd. Het seizoen is daardoor langer ge- woioen dan aanvankelijk begroot werd. En nog steeds oogsten da ldndeTen, naast kro- ®a kook ook veel bloemen en zelfs nog snij,biet. Doch de vo-lgende week zal de laatste wei kweek zijn. Dan wordt alles opgeruimd, op een gedeelte der nog groeiende kool na, die op nader aan te geven data mag worden weggehaald. Om den kinderen gelegenheid te geven tlt 0in'uiii!i7igSW(,ri( naar t^hooren te ver richten zal <je volgende week de tuin voor alle kinderen op Woensdag- en Zatexdag- m dag van 2 tot 4 uur geopend zijn. Op de avonduren wordt dan niemand meer toe gelaten. De circa 5000 bloemplantjes, de vereeni- ging geschonken door den gemeentelijken P antsoenendlenst, zijn op den tui» uitge- P apt en doen het best. Het volgend voor- r-i l°r<len P'a)Rjes onder de kinderen gelijkelijk verdeeld. HET ST. ALOYSIUS-PATRONAAT Het tweede lustrum Het jongenspatronaat van de Frankeland- parochie zai op j. November a.s. zijn 10-jarig be- o'i herdenken, ,welk voor bet parochiaal jeugdwerk in onze stad zoo heuglijk feit op ondag 4 November plechtig zal worden het- uacht, met om half 8 een H. Mis en 's mid- aags van half 1 tot half 2 een receptie in 'et patronaatsgebouw achter het R. K. Wees. buis. Tegelijk met het patronaat viert kapelaan Wiemers, de directeur, zijn tweede ustrum als zoodanig, zoodat de patronaats eden en allen die op ©enigerlei wijze met het Patronaatswexk betrokken zijn,, dubbel reden hebben tot feestvieren. STRIJKORKEST „ONDER ONS" Dinsdag 13 November a.s. hoopt bovenge noemd strijkorkest zijn 9e uitvoering te geven jn Musis Sacrum", alhier, met de welwil lende medewerking van den heer Leo Oost- dam, pianist te 's Gravenhage en de tooneel- >ereeniging Vriendenkring, m v 1,r0Kra"lma bevat o.a.: Fantaisie „Von k bis Rich. Wagner", van Urhach; „Czar- as, Der Geist der Wojwoden" van L. Gross- mann, en „Scherzo" van Fred. Chopin (pianc- „BRUINE SUIKER" Men verzoekt ons alsnog mede te deelen, dat sbond gelegenheid zal warden gegeven tot Plaatsbespreking voor de uitvoering van a.s Maandag. Het schijnt niet overbodig te zijn er nog maals de aandacht op te vestigen, dat deze uit voering uitgaat van de groote R. K. Schiedam- sche Tooneelclub, dezelfde,, die het vorig jaar J c'e viering van haar tweede lustrum met veel succes twee opvoeringen gaf vian Vader tje Langbeen ten bate van ons R. K. Zieken huis. Bij de plaatsbespreking morgenmiddag en bij den aanvang morgenavond zullen nog kaar ten verkrijgbaar zijn. Gp ons verzoek om een korte toelichting van de strekking van het spel „Bruine Suiker" ontvingen wij van de club de volgende toe lichting: Wat is nu liet onderscheid tusschen bruine en „witte suikqr", vraagt Archibald Went- worth in ihet stuk van bovenstaanden titel. Wie het antwoord wil weten, begeve zich Maandagavond 29 dezer naar den R. IC Volks bond alhier, waar do Schied. R. K. Tooneelclub dit stuk zal opvoeren. Men moet niet verwachten te worden in gewijd in do geheimen van het suikervak, want het stuk speelt in de hoogere Londensche krin gen. Doch op een allergeestigste wijze schil dert de autrice, Lady Lever, hoe een lieftal lig koormeisje door haar huwelijk met een jongen lord do adellijke familie in beroering brengt en zich tenslotte door tallooze moeilijk heden weet heen te slaan. Dat bruine suiker voor witte suiker niet be hoeft onder te doen, daarvan zullen de bezoe kers der voorstelling Maandagavond stellig pp een amusante wijze overtuigd worden. VÓÓR VIJFTIG JAAR. Uit de „N. Schied. Cr; van 28 Oct. 1S78: In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd een voorstel van den heer Vrijland om te besluiten tot afschaffing van de Stadswaag verworpen met 12 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Visser, Rijnbende en Vrijland. Met 14 tegen 1 stem (van den heer Elzevier Dom), werd aangenomen een voorstel van den heer J. F. Legner, om de jaarwedden van de twaalf agenten van poltie te verhoogen, leder met 50. VÓÓR VJJF-EX-TWlXriG JAAR. Uit de „N. Sched. Ct." van 23 October 1903: Een ongewone belangstelling wekte beden het huwelijk van de dochter van onzen burge meester, den heer H. J. Versteeg, met den vroegeren secretaris, den heer ror. dr. J. Wy- tema, thans hoofdcommies ter provinciale grif fie te Haarlem. Het burgerlijk huwelijk werd voltrokken ten raadbuize, waar de raadzaal, getooid met prachtige varens, 'n sierlijken aanblik bood, terwijl gang en vestbnle met een breeden loo- per bedekt en gesierd met fraaie chrysante- mums, een feestelijke entrée voor den bruid stoet boden. De heer L. A. Faure, ambtenaar van den burgerlijken stand, wenschte bruids paar en ouderpaar geluk in hartelijke be woordingen. Uit de „N. Sch. Ct." van 25 Oct. 1903: Door de familie Maas is. aan het archief der gemeente aangeboden een aantal handschrif ten en gedrukte werken. Vooral de zich daar onder bevindende verzameling van 20 deelen in handschrift, bijna geheel van één hand, nJ. van mr. Martimis de Beer, in leven oud burgemeester van Schiedam, overleden in September 177S, met r.auteekeningen betref fende de geschiedenis van Schiedam, uittrek sels uit de resoluties van de vroedschap enz., maakt deze gift tot een groote aanwinst voor het archief. Uit hetzelfde nummer: Door T. van Herwaarden te Rotterdam is ingediend de aanvrage tot bebouwing van het perceel ,de Eend ragt" aan de Tuinlaan. Het terrein zal daar bebouwd worden lil hoefijzervorm, lang 47 M. en breed 33.5 M.'en in het midden een plantsoentje, daaromheen een trottoir, rijweg en weer trottoir Het plant soentje zal 35 M. lang en 9.5 M. breed worden en omgeven door en gesmeed ijzeren hek. Da lantaarns zullen in het plantsoen komen. De trottoirs zullen 2 en 3 M., de rijweg 7 M. breed worden. VOETBAL D. H. S. 1Transvalia I Zondag a.s. ten 2 uur speelt D. H. S. voor de competitie tegen Transvalia uit Rotterdam. D. H. S. zal voor het eerst in dit seizoen volledig uitkomen met Hartings- veldt, doel: Ton Nieberg en Vandervelde, achter; Spoel, Verheijen en Philippa, mid den; Brugman, Slobbe, v. Ooijen, Gouka en Molendijk, voor. ADRESLIJST R. K. F. In de adreslijst der R. K. F. voor het seizoen 19281929 vindien wij o.m. vermeld als lid van de terreincommisaie de heer E. A. Leenderts, Rotterdamsehedijk 71, Schiedam. Scheidsrechter van de R. K. F. is de heer C. Witberg, eveneens uit Schiedam. ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN De Zondagsdienst zal morgen worden waarge nomen door de geneeskundigen: van den Berg, Lange Nieuwatraat 113; Elzevier Dom, Singel 70; Hoogendijk, Tuinlaan 74 en De Leeuw, Westvest 12. Geopend zal zijn de apotheek van A, F. van Lissa, Hoogstraat 118. STANDAART'S ORGELFABRIEK Bij de consecratie van de St. Jeroehskerk in Spoorwijk te 's Gravenhage Is tevens in gebruik genomen een door de fa. Standaart, alhier, gele verd eliectro-preumatisch orgel. Het instrument is nog voor uitbreiding vatbaar. De bedoeling is later het andere deel te plaat sen. BRANDJE In heit door de familie G. v. id. Worp, be woonde pand Breedstraat 42t, ontstond gister middag, terwijl de bewoners afwezig waren, een brandje dat door buren met emmers water en een slang op de waterleiding gebluscht kon worden. De brandweer behoefde geen dienst te doen. De bewoners waren niet verzekerd. Een buffet is uitgebrand, waarin zich volgens verklaring der vrouw bevonden eenige japon nen, dameshoeden coujpons zijde, zilveren le pels en vorken, jen }>riefje van t $5.en drie yan f 10,—v iyj (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Uwe gastvrijheid kennend vraag ik U een klein plaatsje in Uw blad, dat in den laatsten tijd zoo is uitgegroeid in formaat en inhoud en dus ook wel aanmerkelijk in lezerskring, zal zijn uitgebreid. Laat mij hiervan eens profiteeren, om aan alle weldenkende en goedwillende Schiedam mers een bescheideti wenk te geven. Donderdagavond Uw blad heeft er reads melding van gemaakt trad onze Roomsche Tooneelclub met haar succesnummer van dit seizoen in Rotterdam op voor een publiek van mannencoDgreganisten. Het succes was er over weldigend, de zaal was er geheel uitverkocht en het enthousiaste applaus vertolkte den groo- ten dank van dit publiek voor het spel van onze stadgenooten. Al is het maai- tooneel, al is het maar spel, mijn Schiedamsch burger-zijn gaat er toch groot op, dat Rotterdam heeft gesmuld van Schie damsch werk. En dit is niet de eerste keer; waar onze Tooneelclub is opgetreden buiten haar eigen stad, trok zij altijd vólle zalen En nu vind ik het zoo jammer, dat dit. alleen maar buiten onze stad mogelijk is; ik - heb ook reeds meermalen opvoeringen van deze club medegemaakt in Schiedam, voor een ten deele gevulde zaal; zou dat nu a.s. Maandag niet eens anders kunnen? Dan toch treedt diezelfde club met hetzelfde succesnummer voor ons op dat met het sympathieke doel, om de hoog noodige verzor ging van onze meisjesjetigd te steunen. Laat Schiedam nu toch eens toonen, dat hij ook eigen werk weet te waavdeeren; ik kan u de verzekering geven men zal er geen spijt van hebben: de Bruine Suiker zal lekker zijn. In dank, EEN GETROUW LEZER VAN „N.S.C." KLERKENBENOEMING Aan de technische bedrijven zijn door Burge meester en Wethouders tot klerk 2e klasse be noemd de heeren M. van Slobben en P. Meijer, beiden van hier TOONEELCLUB „ST- GENESIUS" De tooneelclub ,,St. Genesius" uit de paro chie van het H. Hart geeft op Zondag 4 en Maandag 5 November een liefdadigiheidsuit- voering in tie" groote zaal van het parochie huis. OPLICHTING De 27-jarige chemicus Th. F. W. B., zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldde zich giste ren bij de pensionhoudster mej. d© G. aan de West-Frank el andsc hes t r a a t en huurde daar een kamer' met pension, voorgevend dat hij Maandag in betrekking zou komen bij de firma Kappelhof, drogisterij, alhier. De man logeerde 's nachts in genoemd pension, doch toen den volgenden morgen mej. de G. bij genoemde firma op informatie ging, bleek haar, dat deze niemand had aangesteld. De pensionhoudster waarschuwde daarop de po litie, die hedenmorgen den chemicus aan ziin ontbijt in het pension aanhield. B. gaf eerst een valschen naam op, doch viel spoedig door de mand. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt, waarna hij ter beschikking werd gesteld vau de Haagsche politie, als verdacht van ver duistering van een radio-toestel. VERSTEKELING De politie heeft gistermiddag op het En- gelsche s.s. „Edystalis" in de Wiilhelmina- haven alhier aangehouiden den Duitscben verstekeling A. F. Wahrenburg, die te Bre merhaven aan boord van het schip was ge slopen en zich in een der ledige ruimen ver stopt had. Meenend reeds in Engeland te zijn, was hij hier te voorschijn gekomen. Do man mocht van geluk spreken, dat hü het er levend had afgebracht, daar In hot ruim vóór het vertrek uit Bremerhaven zwaar rattenvergif was aangebracht met ook voor de gezondheid van den mensch zeer schade lijke dampen. De verstekeling had er echter weinig last van gehad. OP HOL Gistermiddag te ongeveer half 3 sloeg eea paard, gespannen voor een 4-wieltgen wagen en bestuurd door den landbouwer Stek, op den Singel, doordat het schrok voor een lier hij een in aanbouw zijnd pand, op hol. De bestuurder was het dier niet meer meester en oip den hoek van Singel en Overschiesche- dwarsstraat liep 't het trottoir op. Daar werd de 3-jarige J. Nörlng, wonende aan den Singel, zoodanig door het paard getroffen, d|at heide voetjes op verschillende plaatsen gekneusd waren. Dr. Elzevier Dom verleende geneeskundige hulp. SCHEEPVAART Van Schiedam, 26 October vertrokkentj Grleksch s.s. Aikaterine N. Goulandris, ledig naar New-Castle on Tyne; s.s. Honfleural.se, ledig naar Rotterdam. Te Schiedam, 26 Oct., aangekomen: s.s. Evandros, ledig van Rotterdam om te dokken In de Wlltonhaven. Van Schiedam, 27 Oct. vertrokken:; fcs. gvaudros, ledig naar JPyborg, SanapirtV Let Vooral op den naam Sanaplrin daar dete tabletten' wtttifl bcjchermd üjn tegen namaak en vcrvalfchlna Prijs 25. 40 cn 75 ct. Reel. 3U6S 13 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambroslus 8 uur, R. K. Volkshond lederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Langd Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerlcersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repo« title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. Mam. nenzangvereenlging „Orpbeus", Gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tol 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. yA Excelsior. Gebouw Kat.h Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring, Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand, vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot het verleenen vau Eerste Hulp bij Ongelukken;; gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 unr, is geopend het Stedelijk Museum, St. Jorli Doele, Doeleplein Maandag 29 October R. K. Sehledamsche Tooneelclub. Opvoering van „Bruine Suiker". Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang S uur. I Zaterdag 3 November Soirée variée te geven door de Sehledam sche zwemclub. Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. Zondag 4 November Plechtige viering van het patroonsfeest door den R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wil- librordus", met medewerking van bet harmonie orkest „St. Ambrosius" en eenige humoristen. Spreker pater W. A. J. Schuurman O. P. Toe gankelijk voor leden en huisgenooten en verder voor alle Katholieken. Gebouw R. IC. Volksbond, Aanvang 8 uur. Donderdag 8 November Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, afdeeling Schiedam. Concert, te geven door den heer Eduard van Beinum, directeur van de H. O. V. (piano) en mevr. Sepha van BeinumJansen (viool). Gebouw Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan vang S uur. 27 Oct. Groote Schouwburg. De barbier van Sevllla (Ital. Opera) 8 uur. Groote Doelo- zaal, Volksconcert Amsterdamsche Concert- Gebouworkest, kwart voor drie uur. 28 Oct. Groote Nutszaal, Piano-matlnöe Alexander Brallowsky, half 3 uur. Grootd Schouwburg, Merljntje Gljzen's Jeugd (Hef Verraad) R'damsch Hof stad tooneel 8.15 uur. 29 Oct. Gebouw voor K. en W. Viool-avond, Wolfgang Schneiderhen 8.30 uur, Groote Nuts zaal, Volksconcert Amsterdamsch Concert, zaal, 61ste Conservatorium-concert 8.30 unr, 30 Oct. Groote Schouwburg, Merijntje Gijzen's Jeugd, (Rott. Hofstad tooneel) 8.16 uur. (voor volwassenen). 31 Oct. Groote Schouwburg, La Bohème, (Ital. Opera), 8 uur. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Ein Rhei- nisches Mddel (Fritz Hirsch Operette) 8 uur, (Zondag ook 2 uur.) BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2426 October. GEBOREN: Johannes, zoon van A. Rosman en S. S. Soeters, Numandsdorpschestraat; Ja cobus Cornells Antonius, zoon van J. O. A. van Giezen en J. H. M. Buurman, Westfrankeland- echestraat: Wilhelmus Cornelius, zoon van H, J. P. W. AU art en M. L. J. yiek, Jan van Aven- aeestragk OVERLEDEN: N. Zaal, 717 U -weduwnaar m j. Cl. van Waard enburgj Belenlaudeohestraati. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1