DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 51ste Jaargang Maandag 29 October 1928 No. 1525! Dit nummer bestaal uit örle bïadea STADSNIEUWS ZONDAGSPLICHT ONS R. K. ZIEKENHUIS. AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM „ST. SERVATIUS" liareau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: pur 3 maanden 3,9ö, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3,75 per Uvartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Fosichèaue en girodienst SIftO. A D V ER TE N TI EN 1regels 1.55. Elke regel meer 30 ci. Reclames tusschen den teksi 60 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regels f 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. .r4.i;»-Oji«cvallenvcr7ekering: f 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; f 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- "|e vingers van een band; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Dc leden van onze K. K Middcnstands- veveeniging houden Donderdag;, feestdag van Allerheiligen, hun winkels gesloten, t fs sind s de wijziging in de reeks van verplichte Katholieke feestdagen, waardoor dat. aantal buiten de algemeen ehristelijke feestdagen tot twee, Maria-ten-Ilemel-opne- ming en Allerheiligen,, is teruggebracht, al reeds een traditie geworden, dat onze Katholieke middenstanders op. beide dagen li un zaak gesloten houden. Zij voldoen daarmee aan hun plicht, en we zouden er verder geen gewag van ma ken, als er niet. altijd nog Katholieken wa ren, die hen in de vervulling' van dien plicht bemoeilijken. Voor den Katholieken middenstander, wiens concurrent zijn deu ren wagenwijd geopend houdt, beteekent ontegenzeglijk het sluiten op de Katholie ke feestdagen een offer. Hij brengt het van harte. Onze middenstanders zijn, gelukkig, degelijke Katholieken. Maar wij kunnen het hun toch niet kwalijk nemen, dat zij ongaarne zien, - dat van de overige Katho lieken velen doen, alsof het voor hen geen verplichte feestdag is. Het moet onzen mid denstanders tegen de horst stuiten, als zij bemerken, dat vele Katholieken den dag, waarop zij hun zaken gesloten houden, als een extra-winkeldag beschouwen, en zoo als het ware een pressie op onzen Ka tholieken middenstand uitoefenen, om zijn Zondagsplicht te verzaken. We rekenen er dan ook stellig op, dat Donderdag aanstaande iedere Katholiek zich van het doen van inkoopen onthouden zal. Dat is volstrekt niet tegen nict-Ka- tholicke zaken gericht. Het gaat er hier enkel om, dat niet slechts de Katholieke middenstander, maar iedere Katholiek ten volle zijn Zondagsplicht vervullen zal. En wanneer de niet-Katholieke winkeliers door bijzondere stilte dien dag in hun zaken er varen, dat, wij Katholieken Zondag vieren, dan zal zulks hun respect slechts afdwin gen voor menschen die hun godsdienstige overtuiging blijken te beleven- Bq o! krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëcle I aJ- en aankondigingen van het Gemeentebestuur K~_— HENGELEN •1. S. S-CLUB „ONDER ONS" -aar wil vernomen ml! op den propaganda- "v-'üd, op Zaterdag 10 November in „Musda fcacnim" t« geven door do H.B.S.-olub „Onder de opvoering plaat* hebben van het «wsende blijspel „De tante va» Ohorlejr", HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 25 October 1928 vergunning verleend aan: le. de N.V. Ned. Kantoorboekenfabrielc van 'r. Hoff Jongepier tot uitbreiding van haar kantoor boeken fabriek en drukkerij in de panden Lango Haven 43 en 45 en West- vest 38, kadaster Sectie C. no. 3175, door öijplaatBiug van 15 electromotoren, t.w. 1x7, 1 x 5, 2 x 4, 1 x 2, 1 x 1%, 6 x 1 en 2 x 1% P.K.. zulks met verwijdering van 3 elec ta watoren van resp. 8, 4 en 4 P.K., drijvende diverse arbeids werktuigen en 2 liften; 2*. de firma H. A. M. Rcelants tot uit breiding1 barer drukkerij In bet pand Lange Havwn 141, hoek Korte naven, kadaster Sectie C. nos. 1202 en 1327, door bijplaatsing Hn IS Mee trom o toren van totaal SS.6 P.K., drijvende diverse druk. voav.'-, zet-, boor-, trbfe- «u. praegmachines, snel- en degel-persen •»*u Inkt pomp en een dynamo zulks met rer- wfjdering Tan 10 electromotoren van totaal 19 SO P.K., en verplaatsing van f- cleclro- ran totaal 24.75 P.K. SCHIEDAM. 29 October 1928. l'It-.iivg van bet underling coucu,..- „ohou- d in Je vatoren Maassluis luid als volgt: Ia prijs J. v. d. Hielt; 2e prija C. Sanatra; 8e Frijs D. iTuitei", 4e prijs W. v. dLinden; 5e Prijs P. Omnje. AANBIEDING VAN EEN RADIO-INSTALLATIE Een felicitatie van den II- R. O. Gisterenmiddag om twaalf uur naren i» het R, K, ziekenhuis met de leden van het bestuur der R. K. Yesneenieimg voor Ziekenverpleging en hun dames, de bestuursleden van de R. K. R adi o -vereeng ing „St. Liduina" te zamen ge komen voor de overdracht dooi' laatstgenoemde vereenigilng van een volledige raddo-iiinstalla tie aan die <1t. NcHet-Sticihting. Zoodra de poort van het ziekenhuis openging golfden den bezoekers reeds de klanken tegen van de missa In ho-norem eanctae Tiheresiae van Rieflice, uit de Gerard us Majella- kerk te Amsterdam door den K. R. O. uitgezonden, de eerste uitzending, waarvan de ziekenhuisbe- woners mochite® genieten. De Hoogeerw. heer deken en dr. Koene, voor zitter van de R. K. vereeniging voor Zieken verpleging waren verhinderd de plechtigheid bij te women. Het eerst voerde bet woord de lieer Ving voorzitter van de R. K. Radio-vereeniging „St. Liduina''. Toespraak van den heer Vlug Het is wel een opvallend samentreffen, al dus spr- dat onze veroeniging is toegewijd aan de H. Liduina. die zelf zoo onnoemelijk veel in deze omgeving geleden heeft, en dat het deze veroeniging is geweest, die het initia tief heeft genomen, om voor de zieken iets aan te schaffen; dat hun zoozeer tot afleiding en tot troost zal kunnen ziin. Zoo zal de naam van St. Liduina nauw aan deze radio-instal latie verbonden blijven. Nog was het zieken huis niet geiheel voltooid toen bij het bestuur van Liduinla hot plan opkwam en allengs rijpte om aan ons ziekenhuis een radio-instal latie aan te bieden. Dank den grooten steun van de zelatrlcen en de medewerking van „De Nieuwe Schied. Courant" en de parochiebladen mocht het gelukken in betrekkelijk korten tijd de belofte op den dag der opening van ons ziekenhuis gedaan, gestand te doen. Vele giften, groote en kleine werden ont vangen. Bijkans geheel katholiek Schiedam heeft medegewerkt om deze installatie mogelijk te maken. En namens het bestuur van St. Li duina brengt hij hun allen innigen dank. Nog is die istallatie niet geheel compleet. Het aan tal hoofdtelefoons moet nog belangrijk worden uitgebreid. Maar spr. is er van overtuigd, dat er nog zeer vele Schiedammers zullen zijn, die van de goede geletgenheld, om van hun daadwer kelijke belangstelling in ons R, K. Ziekenhuis te getuigen, gebruik zullen maken. Zulk een hoofdtelefoon spr. wil het hier even zeggen systeem Telefunken, wat bij deze installatie alleen bruikbaar is, kost 10.50. Door bemiddeling van den heer Heggdman heeft Telefunken. aldus spr. een schitterende installatie geleverd. Namens het bestuur van St, Liduina draagt spr. thans deze installatie aan den directeur van het ziekenhuis over met den wensch, dat ze een bron van troost en ont spanning moge zijn voor al degenen, die eenigen tijd in dit huis zullen moeten doorbrengen. Toespraak Kapelaan Bekkers De weleerw. heer J. A. M. Bekkers, geestelijk- adviseur van „St. Liduina" was getroffen door het feit dat deze aanbieding juist plaats heeft, op den dag, dat wij het feest vieren van het Koningsschap van Christus. Door de schitteren de moderne uitvinding welke de radio is, zal het Koningschap van Christus verbreid kunnen worden over de gebeele aarde, maar dat Ko ningschap moet ook erkend worden door de genen die in diit gebouw verblijven. Het is dik wijls zoo moeilijk voor de zieken, het is over het. algemeen zoo moeilijk in zware tijden den Christus te erkennen. De radio zal, doordat zij de zieleen in de gelegenheid stelt de godsdienst oefeningen te hoorei), doordat zij hnn troost verschaft, hen helpen om zich in moeilijke dagen het Koningschap van Christus te be loven en spreker prijst het bestuur van St. Liduina on zichzelf geluk, dat zij daartoe heb ben mogen bijdragen. Dankwoord van dr. Geerden ,Ov. 11. H. M. C oer des, directeur van het ziekenhuis li: het een groote vreugde In de gelegenheid te zijn gesteld al degenen te dan ken. die deze schoon© gave voor de zieken hebben bijeengebracht. De lijdenden moeten zooveel mogelijk door iedereen geholpen worden. De radio met haar zoo Tarietct-nde- programma's kan zooveel steun geven ln het godsdienstig leveu, zooveel opwekking door hot gesproken woord, zooveel goede afleiding door do muziek. Zoo zal zij voor bespoediging va-n 't proces der genezing zekerlijk kunnen bijdragen en zal zij in veel gevallen een groote troost voor de zieken zijn. De verzorging van onze zieken is het laatste jaar op veel intenser wijze aangepakt. Het Wit. G-ele Kruis met wijkverpleging en kraam ver zorging heeft ook ln onze gemeente zijn Intro- de gedaan. Met samenwerking der verschil lende vereenlglngen zou nog veel meer bereikt kunnen worden op het gefheele terrein dat de ziekenzorg, hulp in de huishouding, nazorg enz, bestaat. Spr. Wilde hij deze gelegenheid de aandacht van verschillende vereenlglngen op de*o samenwerking vestigen en haar met aan drang vragen deze kwestie onder oogen te zien. Spreker kwijt zich don gaarne van de aan gename en vereerando taak namens het be stuur van de R. K. Y&reeniging voor Zieken verpleging, namens de eerw. zusters en namens de patiënten innigen dank over te brengen aan het bestuur van ,,St. Liduina" de zele- triceu en al degenen -Be hebben meegewerkt om de noodige som bijeen te breDgen om in de dr. Noletatic toting deze zoo welkome en zoo hoogst nuttige installatie te kunnen aanbren gen (applaus). Enkele minuten duurde het nu nog, ge durende welke door de vriendelijke zusters de koffie werd rondgedier.d, en toen klonk van onzen Katholieken Radio-Omroep te Huizen ln ons ziekenhuis en over het geheele land ec« woord van gelukwtmsch met deze prachtige en practische verrijking van onze dr. Nolet- stiehting, een woord van hulde, van welver diende warme hulde tevens aan het bestuur van onze R-K. Radiovereniging, dat zijn ini tiatief met zoo heerlijk resultaat zag beloond. Van den heer Heggelnian, vertegenwoordiger der Teiefunkenmaabsohappij ontvingen we nog volgende technische- rpededeeltagem omtrent de installatie, welke thans in het R. K. Zieken huis is aangebracht; De Radlo-imstallaitde bestaat uit een rtrie- lamps Telefunken-ontvangeir, „Arcolette 3", waarmede een zuivere en selectieve ontvangst wordt verkregen. Om de spanning op het circa 250 M. lange net constant te houden is een 4-lamps Telefunken halansveraterker gecon.art.u- eerd, waarvan de lampen door middel van een gloeistr oom transformator uit het Mctotnet wor den gevoed. Voorts bevinden zich in de appa- ratenkast twee „Körting" bromvrije plaabspan. nings apparaten, voor plaats.pann.ing van toe stel en versterker, een Var-ta-accu voor voeding der lampen der ontvangen' en een lamplooze gelijkrichter voor het opladen van de accu, fabr. Siemens Scliuckent. De geheele instal latie ia berekend op een voeding van twintig luidsprekers en vijftig hoofdtelefoons. Naar wij vernemen werd al reeds gedurende de bijeenkomst, doov aanwezigen een hoofdtelefoon aan het ziekenhuis aangeboden. DE BOEKENCOLLECTIE VAN DE KATHOLIEKE LEESZAAL Belangrijke uitbreiding- Bij het vernemen van het besluit van den gemeenteraad, waarin aan de katholieke lees zaal een subsidie werd verleend, zal men wel direct begrepen hebben, dat het bestuur on middellijk een begin heeft gemaakt met den aankoop van nieuwe boeken. Alle rubrieken, zooals: emtspanningslectuurad, reisbeschrijvin gen, wetenschappelijke werken op allerlei ge bied, jongens- en meisjesboeken enz. worden belangrijk uitgebreid. Van boeken, waarvoor groote vraag bestaat, worden dubbele exem plaren aangekocht, zoodat teleurstellingen nog maar zelden voor zullen komen. De ge bonden jaargangen van de Katholieke Illustra tie worden vernieuwd. Zoo kan men de lange winteravonden met een gerust ihart tegemoet zien; de katholieke leeszaal zorgt voor geschikte lectuur voor iedereen. Een nieuwe catalogus, is in. voorbereiding. Een honderdtal nieuwe romans liggen gereed en zullen van heden af worden uitgeleend. Wij noemen slechts: Walpole, H. Betoovering; Ivans, Diverse Werken; Rucli,B. De Schijnvertooning; Wul- ford C., Diverse Werken; Wetsher, J. De Tar- weprinses; Medel, 7, Melkoorlog Ferber, E. KomediantenLenglen, S. Liefdespel; Wal pole, H. Drie oude Vrouwen. Voorts vestigen wij er de aandacht op, dat het lidmaatschap reclht geeft op twee boeken, 's weeks. Voor studieboeken kan dit aantal worden uitgebreid. De uitleening is geopend: 's Maandags vian 2 tot 5 uur en van 7 uur De uitleening is geopend: 5 uur en van 7 uur tot half tien. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 27 Oct. Vertrokken: motor- schoener Nyssiena, kapt. L. p0t, met ledige flesschen naar Londen via Vlissingen. SCHIEDAM, 27 Oct. Aangekomen: s.s. In land, ledig Man Rotterdam om"te dokken in de Wiltonhaven, het vertrok naar New-Castle; s.s. Gallier, van Antwerpen, s.s. Zijïdijfc, van Ham burg, beide om tc dokken ia de Wiltonhaven; s.s. Weiseesee, van Duinkerken, om kolen te bunkeren in de Wilhelmlnahaveo; s.s. Manza- nares, ledig van Rotterdam, om te dokken iu de Wilholminahaven. SCHIEDAM, 27 Oct. Vertrokken: s.s. Boden, ledig' naar Wabana; s.s. Altenfelde, naar Dan zig; s.s. Pacuare naar Santa Marta; s.s. Perim, naar Calcutta via Antwerpen; s.s, Togila, naar Leith; s.s. Hervienwijk, ledig naar Konings bergen. SCHIEDAM, 29 Oct. Aangekomen: Eng. s.s. Agility, kapt. C. Wingfield, met olie van Har burg voor N.V. Scliieveen aan de WJlhelmina- haven. SCHIEDAM, 28 Oct. Aangekomen: Eng. s.s. Autor'tty, kajt. William Miller, met olie van Londen voor N.V. Schleveen aan de Wilhei- minafeaveo, vertrok 29 Oct. ledig naar Ham burg; s.s. Dagmar, met papierhout van St. Petersburg in de Wilhelmiuahaven; s.s. Meck lenburg, van Vlissingen om tc dokken in de WJUonkavea. ..UTILE DULCI" Suceessen in Ede De Schiedamsche tooneelvereeniging „Utile Dulci" heeft Zaterdagavond in een tooneel- wedstrijd te Ede uitgeschreven ter gelegen heid van het eerste lusrtum der Officiers- tooneelvereeniging aldaar medegedongen met een nieuwen één-acter, getiteld: „Vader en Zoon". Niettegenstaande onder ongunstige omstandigheden werd gespeeld op het laat ste nippertje moest met een invaller worden uitgekomen, slaagde „U. D." er toch nog in om van de 7 prijzen er 3 te bemachtigen en wel: de le heerenprijs (Jan Vos); de 2e dames-prijs (mevr. CokartRobertson) en den prijs voor het beste samenspel (zilveren beker). Een succes, waarmede „Utile Dulci" te vreden kan zijn. Het repertoire uitgebreid Naar wij vernemen zal „Utile Dulci" dit seizoen niet zooals andere jaren twee ver schillende stukken voor het voetlicht brengen. Omstandigheden hebben do veTeendging ge noopt, zich ditmaal tot slechts één reeks op voeringen te beperken en wel in het voor jaar 1929. Hierbij zal ten tooneele worden gebracht, het bekende blijspel „Hotel Het Witte Paard" van Blumental Kadelburg, dat vroeger met zooveel Eucces door het Rotterdamsch Tooneel werd gespeeld wij herinneren ons daarbij speciaal mevr. van EijsdenVink. en wijlen den heer Henri Poolman en welk stuk zelfs thans nog niet geheel van het (Amsterdamsche) reper toire is afgevoerd. De heer A. de Groot, die reeds zoovele jaren de leiding hij de „U. D."-uitvoeringen heeft gehad, is door drukke werkzaamheden verhinderd die functie ook ditmaal te blij ven waarnemen, redenen waarom de regie over de uitvoeringen van „Hotel Hot Witte Paarad" in handen zal berusten van den heer an Vos, die, naar men weet, zijn sporen als acteur reads heeft verdiend. Dezer dagen beginnen de repetities van dit stuk, waarin een groot aantal personen zullen medewerken, trwijl de première in Februari tegemoet gezien kan worden. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: parapluie, kinderschoentje, rijwleireflector, muilkorf, handschoentje, broodzakje met blikje, k. tascbje inh. teekcnlapje, ring met 6 sleutels, 2 stukken glas in nikkel, k. mutsje, rijwielplaat je, rozenkrans in étui, ring met 5 sleuteltjes, slutel, centeuur, insigne in étui, glacé hand schoen, k. portemonnaietje met inh. Bij vinders: rijwielplaatje, A. W. Zwambor, Singel 48/3; d. armband, A. Seholte, Boterstraat 76; doublé d. horloge, J. Vos, S. Janshofje 4; zilveren halskettinkje, R. Radstake, Westfran- klandschestraat 54b; regenjas, J. van Raay, Nassaulaan 4; muts, A. Pors, Bommelschestraat 3; boodschappentasch, J. Heheman, Vlaardin- gerstraat 4; papieren geld, C. van Bree, Emma- straat 10; k. cape, C. W. Prein, Antli. Nuijs- straat 51; zak aardappelen, J. Harper, Foortu- galschestraat 5a; sleutel aan horlogeketting, W. Aleman, Cbr. Huijgenetraat 10a; R.K. Kerk boekje, P. van Netten, Numansdorpschestraat. 14b; ledige botervaatjes, A. van Walraven, Alel- dastraat 66; portemonnaie met inh., A. Bier huizen, Schiebroek no. 24; postduif, C. Verlin den, Beijerlandschestraat 33b; portemonnaie met inh. Wed. van Hees, Oude Sluis 15; zilveren d. horloge met ketting, J. Pennekamp, West Frankenlandschestraat 85; k. portmomnaie inh. ring met sleutels, J. Viertalhuizen, Nieuwe Ha ven 55; rijwielhandbeschermer, D. Krommen hoek, Ploegstraat 3; wollen kindermuts, J. Tromp, Rozenburgerplein 3b; geld, A. Janse, Anth. Muijlsstraat 39a; rijwielplaatje, C. Kem per, Kortlandstraat 7; stofbril, A. Krabbendam, Steenstraat 23; witte k. muts, J. Osephius, Von dellaan 14b; ring met 3 sleutels, C. Steenhoven, Maasdamschestraat 11; wit jurkje, A. Vrhoeff, Huijsmanstraat 67; k. zakje, W. Blok, Brugman straat 40; sleutel, C. Hoorman, Mariastraat 20; koperen sleutel, B. Kleinekoort, Noordmolen» straat 68. R. K. S. V. EXCELSIOR De wedstrijduitslagen luiden als volgt; Excelsior 2Raptim 1 34; S.G.V. 1 Excelsior 3 50; Excelsior bS.G.V. a 30; Excelsior dSt. Lodewijk 81. Het 2e elftal zag geen kans een 31 voor sprong te behouden en verloor zelfs nog met 4—3, dank zij een in de laatste minuten genomen penalty. Wanneer na den voorsprong wat meer aandacht aan de verdediging ge schonken was en niet een gewaagd, aan vallend spel was gespeeld dat vooral hij gladheid te veroordeelen is, had de uitslag wellicht anders geweest. Het 3e elftal verscheen door misverstand in verband met het weer slechts met 8 man en kon het derhalve niet bolwerken zoodat het met 50 verloor. Het 4e elftal maakte een vergeefsche reis. De junioren wisten wederom te zegevieren S. G. V. a en St. Ledewijk d werden ditmaal de slachtoffers. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 26 October GEBOREN: Albarta G„ dochter van J. B. van Eek en H. E. Steenbergen, Voorn- schestraat Martlnus, zoon van F. J. Bak ker en O. van Grootveld, IJsselmondestraat. OVERLEDEN. J. F. D. van Lingen, 29 J.j dr. Noletstraat JVL E. de Vette, 46 J., echtgenoot*? van A. M, E. de Groot, Singel 's Maandags repetitie juuiJekgezelscu.ip St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K» Metaal* bewerkersbond „St Eloy", Gebouw R. IC Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Koninkl Man* nenzangvereeniging „Orpheus'-, Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath Kring Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R K S V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. IC S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot het veileenen van Eerste Hulp bij Ongelukken;; gebouw R. IC Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur is geopend het Stedelijk Museum, St Joris Doele, Doelepleln Maandag 29 October R. K. Schiedamsche Tooneelclub. Opvoering van „Bruine Suiker". Gebouw R. IC Volks bond. Aanvang 8 uur. Dinsdag 30 October Vergadering propagandaclub „St. Leonardus" (Parochie O. L. Vrouw Visitatie). Gebouw Kath. Kring. Aanvang half 9. Woensdag 31 October Curus leekemapostolaat Gebouw R. IC Volksbond. Aanvang 9 uur. Zaterdag 3 November Soirêe variêe te geven door de Schiedam* sche zwemclub. Gebouw Musis Sacrum Aan vang 8 uur. Zondag 4 November Plechtige viering van het patroonsfeest door den R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wil- librordus", met medewei king van het harmonie orkest „St. Ambrosius" en eenige humoristen. Spreker pater W. A. J. Schuurman O. P. Toe* gankelijk voor leden en huisgonooten en verdek voor alle Katholieken. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Donderdag 8 November Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, afdeeling Schiedam. Concert, te geven door den heer Sduard van Beinum, directeur van de H. O. V. (plano) en mevr. Sepha van BeinumJansen (viool). Gebouw Musls Sacrum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door, het strijkorkest „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 nur. 29 Oct. Gebouw voor K. en W. Viool-avond Wolfgang Schneiderhen 8.30 uur, Groote Nuts- zaal, Volksconcert Amsterdamsch Concert, zaal, 61ste Conservatorium-concert 8.30 uur. 30 Oct. Groote Schouwburg, Merijntje Gijzen's Jeugd, (Rott. Hofsbadtooneel) t 8.15 uur. (voor volwassenen). 31 Oct. Groote Schouwburg, La Bohème, (Ital. Opera), 8 uur. Dagelijks: Tivoli-Sckouwburg, Ein Rhel- nisches Madel (Fritz Hirsch Operette) 8 uur, (Zondag ook 2 uur.) SCHIEDAM, 29 Oct. Offlcieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.per H. L. H. J. JANSEN. I Spiritus SCHIEDAM, 29 Oct. Mem noteert voof Melasse-spirltus 32 per H.L, Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— por H.Q Mooi succc: Op dem door de R, K. Toonfcelvar. „Bé* nediötue XV" te Rotterdam: geonganir.-cardöit tooueeJwedetrijd In drama's en kluchtspelen op; 14, 21 en 28 desecr greihoudein behaalde cnz8 Schiedamsche Tooneelclub „St, Sewatius" öejjj tweede» prljB. -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1