FEUILLETON MIJ IS DE WRAKE! II MAANDAG 29 OCTOBER 1928 EERSTE BLAD PAGINA aangereden diefstal INGEZONDEN. ONZE VOETBALVELDEN UIT KETHEL AANRIJDING UIT ROTTERDAM VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. rftna?; ("Wordt vervolgd), j x CS- 4 5» 'i Reel. 3151S CURSUS LEEKENAPOSTOLAAT De cursus voor leekenapostolaa-t zal YVoems- dagavo-Bid door pastoor Mölleir in den R. K. Volksbond worden voortgezet. In verband met den vooravond van AlleirQieiiige.n (biechthooren( zal de cnrsueliès eerst om 9 uur aanvangen. i „BRUINE SUIKER" Wij herinneren er aan, dat vanavond, voor de uitvoering van „Bruine suik'er" nog kaarten aan de zaail verkrijgbaar zijn. Voorts is er nog een verloting waarvoor een groot aantal prijzen o.m. een vette gans, baby- Btelietjes ein nog veel meer nuttige ge bruiksvoorwerpen beschikbaar zijn gesteld. Het belooft vanavond een model-uitvoering j te worden, waarbij (h,et fonds voor het R. IC Jeugdhuis voor meisjes uit de Frankelandsche- paroehoie, waarvoor het batig saldo bestemd ■Is, nsnr wij hopen wel zal vain*". I Zaterdagmiddag werd de 5-jarige J. Pluyten j wonende Maashofje, in de Brouwerstraat, toen het ven jS plotseling van achter een anderen acvo de straat wifde overstefken, riour een au tol us van de firma KorpeT aangereden. Niet tegenstaande de chauffeur krachtig remde, kon 1 hij het ongeluk niet voorkomen. De knaap be kwam schaafwonden aan de beide beenen en een wond aan de rechterknie, welke door dr. de Leeuw worden verbonden. Het ventje werd daarna naar de ouderlijke woning gebracht. Toen gistermiddag de 25-jarige A. Bant, wo nende Rotterdamschedijk van het trottoir van de Broorsver.t stapte om de straat over te steken, werd hjj door een onbekenden wiel rijder, die de linkemzijde van de straat hield, aangereden. B. viel tegen den grond en Ver wondde zich aan de linkerknie. BEEN GEBROKEN Zaordagavond 11 uur viel d e24-jarige ar- beider D. Hoogenboom, wonende te Rotterdam op zijn werk in de asbestfabriek „Martinit" aan den Sluisweg, van een 4 M. hooge trap leer, waarbij hij het linkerbeen brak! Dr. de Leeuw verleende die eerste hulp, waarna de man s het gemeenteziekenhuis is opgenomen. 1 an nadeeJe van den timmerman J. de W. uit tie G.rotbaan ls van zijn woning een zinken afvoerbuis ontvreemd. SCHIEDAM, 27 October 1923. YVelBd. Heeren, ILermede wilde ondergeteekende door bemid- deiing van Uw veelgelezen blad onderstaand eens naar voren brengen. U mijnheer de Red. dankzeggend voor de plaatsing. Nu het voetbalseizoen weer in vollen gang is en daar Schiedam zoo rijk is aan Voetbalvel den zoo wilde ondergeteekende eens een verzoek aan de autoriteiten doen en wel: Zou het niet mogenjk zijn, dat van Gemeentewege aan de in gangen van de hoofdlanen, waar een voetbalveld Is gelegen, een bord geplaatst werd waarop ver meld staat welk» vereeniging daar haar veld heeft liggen? De voetballer-s komend van buiten Schiedam moeten geregeld zoeken waar zij moe ten wezen, en komen op zoo'n manier dikwijls te Iaat op het veld, waar zij moeten spelen, en loopen op die manier vanwege den voetbalbond boete op. Zon de stad Schiedam het niet kunnen doen nee- als in Rotterdam en Overschie waar van Gemeentewege haast bij alle voetbalvelden bor den zijn geplaatst waarop varmeid staat wie daar gehuisvest is? Daesr er in den Kortlandpolder circa 10 veree- nigingan zijn, zon het wel wenschelijk zijn dat aan bovenstaand gehoor werd gegeven. Hopende, dat bedoelde autoriteiten aam mijn verzoek willen voldoen en dat wij binnenkort verrijkt zijn met deze borden, teeken ik, U bij voorbaat beleefd dankzeggend, namens de ver- eenigingen in den Kortlandpolder, M. G. DE GOOYER, le seer. der S. V. V. „Ursus", Ter hoogte van de hoeve „Groenoord" kwam hedenmorgen om half acht de 17-jarige A. Y. wonende in de spoorstraat met zijn rijwiel in botsing met de scholier W. N. wonende aan de Kerklaan. Volgens V. zou N. niet hebben uit gekeken. Van het rijwiel van V. die zich naar zijn werk in Delft wilde begeven, werd het ach terwiel ontzet, terwijl N er met een lokkeu baud en een bloedneus afkwam SCHOUW Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat de schouw over slooten en wateringen in West-Abtspolder zal gedreven worden op Woensdag 31 October a.s. terwijl de schouw over slooten, wateringen, boezem en polderkade in den Hargpolder zal plaats hebben op Woensdag 7 November a.s. Om beboeting te voorkomen worden de Ingelanden herinnerd aan art. 2, 12 en 17 van de verordening van beide polders. 'N EIGENWIJZE HIT Toen Vrijdagmorgen bakker H, F. M. W„ alhier, om even tien uur met zijn broodwagen door den lsten Veenweg reed, wilde de hit die voor den wagen was gespannen tegen den. wil van dan koetsier in, bij den landbouwer A. Olsthoorn het erf opgaan. Toen W. dit wilde voorkomen, sprong het eigenwijze beest par does naast de brug in de breede sloot. Waar het ongeval op een afgelegen weg plaats vond, duurde het geruimen tijd vooraleer hulp kwam opdagen. Om 1 uur stonden paard en wagen weer op het droge. De bakker was intijds uit het rijtuig gesprongen waardoor hij een koude douche voorkwam. De wagen had aan de kap en veren schacla geleden terwijl het tuig moest worden stukgesneden om het „stomme" dier uit zijn benarde positie te kunnen bevrijden. Van het aantal brooden wias er slechts een droog gebleven, zoodat bakker en klanten door de eigenwijze hit leelijik waren gedupeerd. NAJAARSCOLLECTE Iin deze en zoo noodig in de volgende week zal door de heeren kerkmeesters de gewone na- jaarscollecte langs de huizen worden gehoud" OUDERAVOND ST. JOZEFGEZELLEN AFD. VI Het bestuur van de afdeeling Joseph Ge zellen der parochie van den H. Laurentius had gisteren in het St. Laurentiushuis een specialen avond belegd voor de leden en hun ouders. De onkomst was uitstekend, zoodat (de vice-praenUs kap. G. B. N. Luken voor een volle zaal het openingswoord kon spre ken. om daarna op meer uitvoerige wijze zich tot leden en de aanwezige ouders te richten. In een serie heli artensv,-aardige wenken werd door den vice-pnaeses gewezen op de nood zakelijkheid van getrouwheid, op de geeste lijke elementen van de organisatie, alsmede op de onmisbaarheid van den daadwerkelijken steun en medewerking van den kant der ouders Voor de pauze ging vervolgens on dezen avond van „ernst en luim" het door de onder- afdeeling „Kunst na Arbeid" ingestudeerde fitnk „Levie Baars", dat vlot van stapel liep en veel applaus binnehaaide. Na de jauze wer den nog drie kleine stukjes vertolkt, terwijl nu oo kde jonge onderafdeeling, de niando- linecub ..Kithara" (haar medewerking Ivor- leende. CAB. BUSDIENST Door Ced. Staten van Zuid-Holland ziin voor den Cub busdienst RotterdamOverschie Delft de volgende 'tariefswijzigingen goedge keurd - HofpleinSchans of omgekeerd 10 ct.: HofpleinOverschie of omgekeerd 15 ct.; SchansTempel of omgekeerd 15 ct. AAUGEHOUDEN De lS-jarige Duitsche schoenmaker W. H. is aangehouden en ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld daar hij als eenig bezit voor elf gulden dubbeltjes, kwar tjes en centen bij zich had en verder eenig snoepgoed. Men vermoedt dat deze eigendom men op onrechtmatige wijze zijn verkregen. ONGEVALLEN De 64-jarige mej.J. C. M. is Zaterdagmiddag op de Viscbmarkt door een autobus aangere den. Zij bekwam een hoofdwond en werd in het Ziekenhuis aan den Coolsingieil behan deld. Gisterenmiddag' is de 12-jarige A. M. in het Haagsche Veer gevallen, doordat hij aan den wallekant struikelde. De jongen werd ge red door den 19-jarigen A. v. Haasteren, wo nende Burg. Meineszstraat, die zich gekleed te water begaf. Vanmorgen is de 41-jarige stalknecht J. P. in een stal der Heinelcens Bierbrouwerij komen te vallen, zoodat liij zijn linkeronder been brak. In het ziekenhuis aau deu Berg weg is hij ter verpleging opgenomen. De 29- jarige P. L. de V. wonende Pieter de Hoochstraat is vanmorgen van de eerste verdieping van een dn aanbouw zijnd pand in de 2e IJzerstraat gevallen. Hij brak zijn linkervoet en werd in het ziekenhuis aan den Ccolsingel opgenomen. WATERSTAND Van het hoogwater wordt morgen verwacht het le getij om 4.56 v.m., het 2e getij om 4.58 n.m. Te Hoek v. Holland wordt verwacht het le getij om 2.37 v.m., het 2e getij om 2.57 n.m, De begrooting laat een afschaffing of vermindering niet toe. WEL VERRUIMING VAN BELASTING VRIJDOM. Door den Raad werden in de zittingen van ol Maart en 14 Juli 1927 om praeadvies in han den van B. en W. gesteld respectievelijk een tweetal adressen van de afdeeling „Rotterdam" van den Nederlandschen Bioscoopbond en van de Kunstzinnige Propagandacommissie alhier, houdende verzoek om afschaffing of verlaging van de belasting op de vermakelijkheden, als mede een gemeenschappelijk rekest van het Rotterdamsch Drankweercomité en van de af- deeiing Rotterdam van het Instituut voor Ar- beidersontwikkeling, houdende verzoek de li miet, welke in art. 3 sub 2 der verordening voor den daar bedoelden belastingvrijdom is gesteld, te brengen van 30 op 40 cent. Naar aanleiding van de hierboven vermelde bescheiden hebben B. en "YV. aan den Raad me- dedeeling gedaan, dat aan het verzoek om af schaffing. respectievelijk vermindering van de belasting tot 10 pCt. bezwaarlijk kan worden voldaan, aangezien, de begrootihg voor 1929, waarin een matige verlaging der bedrijfstarie- ven is verwerkt, eene vermindering van de ge raamde ontvangsten op het hoofd „Belastin gen" niet toelaat. Eerst wanneer te zijner tijd mocht blijken, dat dit wèl het geval is, zal naar de meening van B. en W. kunnen worden over wogen/-welke van de thans geheven belastingen voor vermindering of afschafing in aanmerking komt. Alsdan zal tevens het oogenblik geko men zijn de verschillende belangen, welke hij de heffing der onderscheidene gemeentelijke belasting betrokken zijn, nauwkeurig tegen elkaar af te wegen, teneinde een zoo billijk mo gelijke regeling tot stand te brengen. Zijn B. en W. alzoo van oordeel, dat van een algeheele afschaffing of verlaging van de ver makelijkheidsbelasting op dit oogenblik moet worden afgezien, wel achten zij het mogelijk de in artikel 3 sub 2 omschreven grenzen van be lastingvrijdom te verruimen. Deze uitbreiding kan, wegens bezwaren van practischen aard, geen algemeene vrijstelling of vermindering van belasting op kunstuitvoeringen omvatten, zoodat de kunst ook voortaan slechts zuiver door het geven van subsidie aan bepaalde in stellingen of voor bijzondere uitvoeringen zal kunnen worden gesteund. De door B. en YV. voorgestelde wijziging van evenaangehaald artikel heeft ten doel den vrij dom van belasting, wellce voor de uitvoeringen en voordrachten van ten algemeenen nutte werkzame vereenigingen, enz. is verleend, uit te strekken tot alle vermakelijkheden, welke volgens artikel 1 belastbaar zifft. Daardoor zul len voortaan o.m. ook fancy-fairs, bazars e.d. van deze gunstige bepaling kunnen profiteered Y'rij naar het Engelsch van R. H. OARDAGH 10. Loed gezegd; maar toevalligerwijze niet geheel en al juist, zei hij kalm. Luister: men heeft u gezegd, dat die dokter daar ginds en nog esn stuk of vier andere (en hij noemde er wat de beste van hun vak zijn in Sevilla. Dat is niet zoo. Ik ben de eerste onder hen, en ook de rijkste, en ik heb meer work dan twee van hen samen. YYreet u, wat ik vandaag alleen ver diend heb? Over de 25 peso's (ongeveer 63 pond) dat is meer dan al de andere dokters tezamen Verdiend hebben, wil ik wedden. Nu wilt u Beker wel weten, hoe ik zooveel verdiend heb, en ook, waarom ik dan niet ga stil leven. Ik zal het u zeggen. Ik verdien het door de dwaas. .Jieici der vrouwen. Heeft een van haar verdriet, ;tlan komt zij bij mij voor trodst en raad. Heeft ?ij puka.els op haar gezicht, dan neemt ze haar (toe^ lucht tot mij, om ze weg te maken. Ik ge- :Jiees haar van allerlei denkbeeldige ziekten, dikwijls ook va.n echte. De helft van alle .geheimen van Sevilla wordt mij toevertrouwd. ik- sPtalC) zou ik de haiv® stad in opschud ding brengen; maar ik spreek niet, want daar jWordt ik voor betaald; en al wordt ik er niet E' kwW' Z,Wi3g ik uog' voor miJtn au- fc. J\ i HoDdertlen beschouwen, mij ais ze ziJn zo° Ohhoozel als iets. fJ3 c}e zaak niet ver. Ik geef b. v. v^-n yergif, a' men ep nog zooveel voor betalen. Dat moeten ze ergens anders halen Op mijn manier ben ik eerlijk. Ik neem de we reld, zooals ze bij me komt; en daar vrouwen nu eenmaal zottinnen zijn, profiteer ik van vaar zotheden, en ben ik er rijk van geworden. Ja, ik ben rijk geworden, en toch kan ik niet .ophouden. Ik houd van geld want geld is macht maar vóór alles houd ik van het volle leven. praat me van romans en avonturen! Welke roman of wat voor avontuur is half zoo wonderlijk als wat ik eiken dag te hooren krijg? En ik doe er in mee, of liever, alles gaat zooals ik het wil. Als dat allemaal zoo is, waarom hebt u dan de hulp noodig van een onbekende, van wien u niets weet? vroeg ik botweg. tiet is waar, u hebt geen ondervinding in deze antwoordde de oude man lachend. Maar dacht u dan, dat ik iemand zou nemen, die geen vreemdeling is, iemand, die hier in de stad de een of andere relatie kan hebben, waar ik mets van weet? Bovendien, wat betreft, dat ik mets van u weet, jonge man; denkt u, dat ik 40 jaar m dit vak gewerkt heb, zonder op het eerste gezicht een oordeel te kunnen vormen? A propos, de omstandigheid, dat u tot over de ooien verliefd bent op dat meisje, dat n in En geland hebt achtergelaten, is een aanbeveling ■voor me, want wat voor dwaasheden u ook mag uithalen, u zult mie denkelijk niet in moei. lijkheden brengen door een of andere liefdes geschiedenis, en u zelf ook niet. Aha, u bent verbaasd? Hoe weet u dat allemaal? bracht ik uit.4 De schoenen, die u draagt, zijn in Engeland gemaakt. 11c heb ze daar veel gezien. Uw ac cent, hoe gering pok, is eveneens Engelsch, en tweer aal liebt u Engelsche woorden gebruikt, toen Uw Spaansch u in den steek liet. En is dat niet een verlovingsring aan uw vinger? Bovendien, toen ik van do vrouwen sprak, stelde u daar niet veel belang in, zooals u an ders wél zou gedaan hebben. Het meisje is zeker blond en groot? Ja, dat dacht ik wei. ik heb altijd gezien, dat de menschen vooral van tegenstellingen honden. Het gaat wel niet altijd op, maar veelal is het toch zoo. U bent erg knap, senor. - Neen, niet knap, maar geoefend, zooals u ook zult zijln, alsu een jaar onder mijn lei ding geweest bent, hoewel u misschien zóó lang niet in Sevilla wilt blijven. Misschien kwam u hier met een bepaald doel, en wilt u een goed gebruik maken van uw tijd, tot u dat doel bereikt hebt, YVeer goed geraden, deolc ik. en zoo zij het. Ik wil dat riskeeren." Doel en resultaat zijn di Is wij is een heel eind van el kaar. Neemt u mijn aanbod aan? Ilc denk er oveir, om het te doen. Dan doet u het ook. Nu heb ik u eerst nóg wat te zeggen, voor we over de voorwaarden spreken. U zult bij mij niet voor knechtje spe len. Voor de wereld bent vt mijn neef, die uit het Noorden van Spanje gekomen is, om het vak te leer en. U zult mij assisteeren, maar dat is niet alles. U zult het leven in Sevilla mee leven, en de menschen bespieden, die ik u noe men zal, u zult hier wat zeggen en daar wat zeggen, en op honderd verschillende manieren, zooals ilc u zal loeren, koren naar mijn molen brengen, ook in nw voordeel. U most schitte rend en gunstig zijn, of treurig en geleerd, zoo als ik dat wil. U moet veel werk van n zelf ma ken, want daar kijken mijn klanten naar. U moet hun allemaal naar den mond praten, maar u moet nooit uw mond voorhij praten. En vóór alles, jongeman en nu werd zijn gelaat streng en bijna wild u moet nooit mijn vertrouwen of dat van mijn klanten, schenden. Ik zal open hartig' met u zijn; en geloof, wat 11c zeg, in uw eigen belang, hoe weinig u ook gelooft van de rest, als u mij ontrouw wordt, sterft u. Niet door mijn hand, maar u sterft, U kunt het aannemen of niet. Doet u het niet, "en gaat u Vertellen, wat u .vandaag gehoord hebt, dan Sterft u misschien pok. Begrijpt u mij?. Verder achten B. en W. het mógelijk, dat de vrijgestelde toegangsprijs, welke wij aanvan kelijk op een maximum van 40 cent per per soon hadden willen zien bepaald, op 60 cent wordt gebracht. Vrijgesteld zullen derhalve zijn alle niet gewinshalve gegeven vermakelijkheden welke uitgaan van bedoelde vereenigingen en waartoe tegen niet meer dan 50 cent per persoon toegang wordt verleend. Deze verruiming zal aan zeer vele uitvoeringen ten goede komen, aangezien op de in artikel 3 bedoelde lijst mo menteel 108 vereenigingen en lichamen vermeld! staan. Komt de zooeven omschreven wijziging tot' stand, dan is met het verleenen van de vrij-i stellingen volgens B. en YV. zoover gegaan, als voor het oogenblik redelijkerwijze gegaan kan worden. YVellicht ten overvloede vestigen B. en YV. er de aandacht op, dat artikel 3, punt 1, bereids vrijstelling verleent wegens tentoonstellingen, welke in het belang van wetenschap, opvoedingj onderwijs, landbouw, nijverheid of kunst enj niet gewinshalve worden gehouden en wegend voordrachten, welke een uitsluitend godsdient stig, wetenschappelijk of sociaal karakter dra-i gen. Uit den aard der zaak mag met deze ten» toonstellingen of voordrachten niet iets verbon-j den zijn, dat in den zin der verordening als vermakelijkheid is te beschouwen, tenzij die ver-j makelijkheid uitsluitend dient tot toelichting of bijkomstige opluistering van een voordracht, in welk geval de vrijstelling toch gegeven wordt. Zoo is o.m. een wetenschappelijke of godsdienstige voordracht, welke ingeleid wordt met muziek of waarbij het gesprokene wordt |toegelickt met lichtbeelden en filmvertoonin- gen, van de belasting geheel vrijgesteld. Overi gens wordt krachtens het laatste lid van arti kel 3 (le van weldadigheidsvoorstellingen ge heven belasting teruggegeven, indien wordt aangetoond, dat niet meer dan 30 pCt. der bruto ontvangst voor dekking van de onkosten heeft gediend en de recette geheel aan het wel dadig doel is ten goede gekomen. De wijzigingen van de artikelen 6, 7 en 8 istaan grootendeels in verband met de voorge nomen invoering van een nieuw systeem van (vervaardiging der toegangsbewijzen. De be staande regeling is deze, dat de toegangsbewi jzen, welke door de beroepsondernemers worden jgebruikt, van gemeentewege worden gedrukt jen kosteloos aan belanghebbenden uitgereikt, jterwijl de vereenigingen enz., die van het ge- jven van vermakelijkheden geen beroep maken, jde biljetten zelf laten drukken en deze, vóór de .uitgifte, ter stempeling ten kantore der belas tingadministratie aanbieden. Deze werkwijze brengt vele kosten mede. Toen B. en YV. dan oftk een aanbod werd ge daan om de proef te nemen met een nieuw systeem, dat een aanzienlijke besparing zou ge ven, hebben zij gemeend ter zalie een onderzoek te moeten doen instellen. Op grond van de re sultaten daarvan hebben zij in beginsel beslo ten om het nieuwe stelsel hetwelk reeds en kele jaren te 's-Gravenhage met succes wordt toegepast in den loop van het volgende jaar ook hier ter stede in te voeren. Daartoe be lmoren evenwel vooraf de noodige wijzigingen! in de heffingsverordening te worden aange bracht. Aan artikel 6, eerste lid, wordt een in de practijk noodzakelijk gebleken verduidelijking toegevoegd. In het tweede lid wordt de etsch geschrapt, dat op het toegangsbewijs de prijs, zoowel met inbegrip van, als zonder de belas ting moet worden vermeld. Dit voorschrift is van weinig nut gebleken overigens verdient het aanbeveling den tekst op de nieuwe biljet ten zooveel mogelijk te beperken, teneinde de duidelijkheid niet te schaden. B en YV hebben het wenschelijk geacht de gelegenheid open te houden om in bijzondere gevallen liet gebruik van andere bljetten dan die, welke door de Gemeente worden verstrekt, aan de beroepsondernemers toe te staan. YVan- neer daartoe uitdrukkelijk het verzoek wordt gedaan, behoeft tegen het gebruik daarvan niet altijd bezwaar te worden gemaakt. In derge lijke gevallen zullen de biljetten van gemeen tewege worden vervaardigd voor rekening van betrokkenen. Deze laatste eisch moet uitdruk- kelijk worden gesteld, omdat de ondernemers pnders te gemakkelijk een beroep op deze be- yoegdheid zouden doen, waardoor veel van het goede der invoering van liet nieuwe systeem £ou verloren gaan. In overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor de financiën, geven B. en !w. in overweging om, voor zoover in de adres sen een verlaging of afschaffing van de ver makelijkheidsbelasting wordt verzocht, daarop afwijzend te beschikken en verder in de ver ordening op de heffing dezer belasting de voor gestelde wijziging aan te brengen. Ik begrijp u. la mijn eigen belang zal ik uw vertrouwen eer aandoen. Jongeman, nu mag ik u og meer dan ooit. Hadt u gezegd, dat li mijn vertrouwen eer zon aandoen, om het vertrouwen zelf, dan zou ik aan u getwijfeld hebben. Nu, neemt u het aan? Ja, ik neem het aan. Goed. Uw bagage is zeker in de herberg. Ik zal iemand situren, om uw rekening te ver effenen, en uw zaken hier te brengen. Neen, u hoeft zelf niet te gaan, neef. Laten we nog een glas wijn drinken. Hoe eerder we elkaar leeren kennen, des te beter. Zoo maa.kte ik kennis met. Senor Andrés de Fonseea, mijn weldoener, de vreemdste man, dien ik ooit gekend heb. Hij was een man van veel talent. Door tegenspoed in zijn jeugd waren zijn geestvermogens een weinig gekrenkt. Maar als clokter en als man van de wereld kende hij zijn gelijken. Hij liad ver gereisd, en veel ge zien, en hij vergat niets. Hij was een kwak- zalve, ja, en plukte de menschen, maar aan den anderen kant bewiees hij menigen dienst zonder vergoeding. Een rijke dame liet hij 10 pehos betalen voor een haarverf, maar een arm meisje hielp hij dikwijls voor niets, of gaf haar nog geld toe. Hij kende alle geheimen van Se villa, maar hij exploiteerde ze nooit om en* geld uit te slaan zooals hij zelf zei, omdat lxij er andere klanten mee verliezen zou; maar in werkelijkheid, omdat hij In den grond van zijn hart een éérlijk man was. Ik voelde mij bij hem op mijn gemak, en zoo ver dat mogelijk was, ook gelukkig. Ik leerde spoedig mijn rol, em speelde die goed. Ook werd het weldra bekend, dat ik eenige bedrevenheid had in de geneeskunde, en langzamerhand werd ik meer en meer persoonlijk geconsulteerd. Mijn inkomsten, en die van mijtu meester, namen dienovereenkomstig toe. Ook zou het mij niet moeilijk zijn geweest, ©en keuze te doen onder de Spaansch© schoonenj inderdaad, ééns kwam I het zóóver, dat ik een van, do liefste, ea rijkste I JUBILEA. Op 1 November a.s. zal de heer J„ C. C. de Brey den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar zijm functie als directeur dor N..V. Ne- darlandisiche Hout- en Heipalen Maatschappij aanvaardde. De heer J. Bolman, kamtoorlooper, hei-dacht heden zijn 25-jiarig jubileum in dienst der firma Bicker Caarten en Ohreen, Assuradeurs lallhier. De jubilaris werd hedenmorgen door den chef-boekhouder met een der geëmployeerden, der afdeeling, waarbij de heer Bolman werk zaam is per auto naar 'kantoor geleid waar- bij In het privé-fcamtoor directie de'procu ratiehouders aanwezig waren voor de officieel© ontvangst. De firmant, de heer G. Bicker Caarten A.Jzn. huldigde in ©en hartelijke toespraak de plichts betrachting en toewijding van den jubilaris en overhandigde dezen als blijk vian waardeering een cadeau onder couvert.. Vervolgens sprak da heer J. Borsten, procuratiehouder, den heer Bornlan toe en overhandigde hem namens het personeel der firma eveneens een cadeau on der couvert, waarna de jubilaris door het ge- foeele personeel werd gecomplimenteerd. Na afloop der officieel© ontvangst begaf da jubilaris zicih per auto weder huiswaarts» om in den familiekring den dag verder te her- denken. I Woensdag as. zal het 30 jaar geleden zijn, dat de hoer J. Lamot in dienst trad bij de N.V. Frans Swarttouw's Havenbedrijf.. De heer Lamot, een volbloed Rotterdammer, is sedert zijn in dienst treding een der trouwste mede werkers der maatschappij geweest. De 81- Jairige oude heer, die zich nog steeds In een uitstekende gezondheid verheugt, is nog iaderen dag, zonder uitsondering op kantoor' te vinden, waar hij thans de functie bekleedt van secretaris van den.heer F.. Swarttouw Sr. R. K. METAALBEYVERKERSBOND (Afd. Rotterdam-Zuid) De R.K. Metaabewerkersbond (afd. Rotter dam-Zuid) zal Woensdag an. een speciale le denvergadering houden in het Volksbondsge- bouw afin de Putsehelaan. Op deze bijeen komst zal ook de bondissecrebarls van de me- taalbewerkersorganisable, de heer Fr. v. Welia tegenwoordig zijn. De Zuiiderstadsehe „zwart© mannen" hebben nu derhalve te bewijzen, dat zij het anganifiiatiewerk endaarmee ook da leiders waardeer en. VERKEERD UITGESTAPT I' Gisterenmiddag is de 16-jarige W. W. uit da Zijdewindeisitraat, toen zij op de Vlaskada achteruit kijkend van een rijdende tram wilde springen, diootr dien wagen ongeveer 10 me ter meegesleurd. Zij klaagde over pijn In lin. kerbeen en rug en werd in het ziekenhuis aan den Ooolaingel ter observatie opgenomen. DE SCHEEPVAARTBEWEGING IN DB AFGELOOPEN WEEK. Gedurende de afgeloopen week zijn volgens onze statistiek den Nieuwen Waterweg binnen gekomen 278 schepen, waarvan 0 zeilschepen n 3 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rot terdam, met inbegrip van Hoek van Holland, 248 schepen, m. 394,268 n. reg. tons, voor Vlaardingen 11, Schiedam 13. Pernis 0 andere Neder!, plaatsen 5 en Duitschiand Voor Poortorsliaven waren bestemd 4 stoom schepen, terwijl 13 schepen den YVaterweg zijn binnengekomen om te bunkeren. Gedurende hetzelfde tijdvak van 1927 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 267 schepen waarvan o zeilschepen en 0 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Botterdam met inbegrip van Hoek van Holland 243 schepen voor Vlaardingen 10, Schiedam 4, Pernis 1. andere Nederl. plaatsen 3 en Duitschiand 0. Sedert 1 Januari zijn aangekomen- N. Waterweg Tegen vorge week Rotterdam Schepen Netto Reg. ton 1928 11603 19.301.776 1927 12268 19.914.682 Nu 665 612.906 675 595.057 1928 10363 17.541.377 1927 10977 18.034.810 Nu 6!4 493.433 617 456.600 Bunkerbooten zijn in deze statistiek niet Inbegrepen. Opgestoomd 2 schepen 7798 netto tons. en edelst© dames van Sevilla had kunnen brou wen, als ik gewild had. Maar ik wilde geen ander, want dag eo nacht waren mijn gedach ten daar ginds bij Lily. VIII. Met dat ai had ik het doel van mijn komst naar Spanje niet vergeten. Zoodra ik mij in Sevilla govestigr had, begon ik inlichtingen in t© winnen naar de verblijfplaats van Juan de Garcia. Ik deed het zoo omzichtig mogelijk, maar zonder resultaat. En toen ik de zaak wat kaim!er overdacht, kwam het mij voor, dab ik maar weinig kans had, om hem in Sevilla te vinden. Hij had in Yarmouth zooveel te ken nen gegeven, dat bij zich naar Sevilla begaf;] maai' geen enkeil: schip van den naam, als waar. mee hij was vertrokken, was Cadiz binnenge- loopen, of den Guadalquivir opgezeild.1 Het was ook niet waarschijnlijk, dat hij na een moord in Engeland gepleegd te hebben, zijn ware be stemming zou noemen. Niettemin zette, ik mijn onderzoek voort. Slechts weinig menschen kon den zich mijn moeder en mijn grootmoeder her inneren, want ze hadden altijd teruggetrokken, geleefd, en er waren nu meer dan 20 jaar voor bijgegaan. Ik trof alleen een oude vrouw, die ééns bij mijn grootmoeder gediend had, en mijn moeder goed kende, hoewel zij niet in huis was, toen mijn ouders naar Engeland vluchten. Ik vertelde haar natuurlijk niet, dat ik de klein zoon van haar oude meesteres was.. Van haar vernam ik, dat de Garcia na de vlucht van mijn moeder zijn tante op allerlei wijze had vervolgd^ totdat zij straatarm was, en bij haar dood van gemeentewege moest worden'begraven. Daarna' had de Garcia een misdaad gepleegd welk©] misdaad wist de oude vrouw niet, maar het wa$ 15 jaar geleden en hij had uit het land moe» te vluchten. Dat alles vernam ik, toen ik 3, maanden in Sevilla was, maar veel had lk er. niet aan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2