kü> Huidverzorging adverteereMdb I I WAAN DAG 29 OCTOBER 1923 EERSTE BLAD PAGINA 3 'ERUGREtS VAN ZEPPELIN DE OS! 1.58 A. T. GESTA3T rnAcsrilti wek» te wachten. UIT MAASSLUIS UIT VLAARD1NSEN VOOR WERKVERRUIMING. t ZAKEN DUREN HET LANGST - CONVICT „HUIZE KATWIJK". WEERBERICHT. VAN DE LEESTAFEL LAATSTE BERICHTEN I-svicy; do scheepvaartroute? f LAXisHURSr, S3 October. (V. D.). Het lucht schip „Graf Zeppelin" ts hedenmorgen te 1.58 voor vlo terugreis naar Duitschland gestart. LAKEHURST, 29 October. (V.D.). Bij het vertrek: van het luchtschip „Gra£ Zeppelin" voor den terugtocht kaar Friedrichshafen, was het weer uitstekend. I Hot. w:u een heldere nacht met weinig wind !en zooi weer. Boven den Oceaan ligt een hooge- drukgebled, zoodat verwacht wordt, dat het luchtschip in tegenstelling met de vlucht naar 'Amerika, op tie thuisreis gunstig weer zal hebl-est. Bij het vertrek was een groote menigte, die geduldig bad gewacht, aanwezig. Pr, Sckemir is voornemens de scheep vaartroute te volgen, BR LAATSTE TOEBEREIDSELEN. LAKEHURST, 29 October. (V. D.). Op het j vliegveld Lakehurst heerschte sinds Zondag- i middag groote levendigheid. liet was hekend geworden, dat het lucht- 1 schip waarschijnlijk nog Zondagavond voor den terugtocht naar Duitschland zou vertrekken en duizenden hadden zich in verband hiermede 1 naar Lakehurst begeren om bij het vertrek aanwezig te zijn. Tegen den avond waren alle toebereidselen voor het vertrek van het luchtschip getroffen. Alle passagiers waren aanwezig. Dr. Eckener begaf zich Zondagavond naar kapitein Jackaon, den commandant van het vliegveld te Lakehurst. om hem te danken voor - de op het vliegveld genoten gastvrijheid. Intusselieu werd alle hagage en de post aan boord gebracht. Op den laten avond werd de levendigheid ia de luchtschipbai steeds grooter. De officieren van het luchtschip liepen heen en weer on: gaven de laatste bevelen. De passagiers begon nen in de hutten plaats te nemen. Tegen mid dernacht werden de laatste voorbereidingen voor het vertrek getroffen. To half twaalf Amerikaansche tijd, 4.50 uur Anisüsrdamsehe tijd Maandagmorgen, begon men de motoren te verwarmen. Te 1 uur Maan dagmorgen, 6.20 Amsterdamsehe tijd bevonden alle paasagiers zich aan boord, onder wie als eeniijef vrouwelijke passagier, mevrouw Adam. Een kwartier later begon men het luchtschip uit de haJ te brengen. Het achterschip kwam het eerst naar buiten en te 1.25 Amerikaansche tijd was de ,,Graf Zep pelin" in de open lucht, gereed voor den te rugtocht. Het luchtschip heeft 24.00.0 JVI3. blauwgas en 12 ton benzine aan boord; voorts 48 postzak ken en 341 pond vracht, o.a. een baal katoen, die boven Bremen zal worden afgeworpen en waarvan de opbrengst voor de bemanning van de Zeppelin is bestemd. Het radiostation van 1 Arlington zal vandaag tusschen 10 en 6 uur driemaal een weerbericht zenden. Vanmorgen- om kwart over 8 Greenwichtijd bevond het luchtschip zich boven New-York. OP WEG NAAR EUROPA. BERLIJN, 29 October. (H. N.). De „Graf Zeppelin" vloog ongeveer 9 uur Greenwiehtijd over Long Island ten Oosten van New-York. De koers wordt voorloopig in Noord-Ooste- i lijke richting voortgezet, zoodat aan te nemen is, dat een meer Noordelijke route dan op de uitreis zal worden gevolgd. Om ongeveer kwart over 8 uur Gr.tijd he- reikte het luchtschip het stadsgedeelte van New-York, waar het door de opgestelde schijn werpers werd belicht en duidelijk te zien was. De sirenen van de fabrieken en van de schepen In de haven van New-York begonnen te huilen, zoodat de geheele bevolking van New-York werd gewekt. Velen spoedden zich in nachtgewaad naar buiten, om het luchtschip gade te slaan en toe te juichen. NEW-YORK, 29 October. (N. T. A.). Toen de „Graf Zeppelin" zich eonige uren in de lucht bevond, zond dr. Eckener aan president Coo- lidge, aan den staatssecretaris van marine, Wil bur, en aan den officier, die in Lakehurst het commando voerde, telegrammen, waarin hij den dank uitsprak voor de ontvangst, in Amerika aan de bemanning van het luchtschip ftere' W-VORK, 29 October. (V. D.). Nadat het luchtschip over New-York had gevlogen, werd bet voor de laatste maal te ruim half tien. (Am- at' tdnmsche tijd) van Long Island gezien. Het luchtschip koerste in N.-O. richting; het Striven bovedtigd. dat de scheepvaartroute wordt geho-'he-? NEW-YORK, 29 October. Het luchtschip „Graf Zoppeliu" heeft te 5.45 (Amer. tijd), dat 11,05 (A'-darn tijd) is, Edgartown ongeveer 50 K.M. ten Zuid-Westen van Cape Cod overgevlogen. Het luchtschip ontwikkelt een. gemiddelde snelheid, van 110 K.M. per uur. DE AANKOMST TE FRIEDRICHSHAFEN. LAKEHURST, 29 October. (V. D.). Ver wacht wordt, dat het luchtschip „Graf Zep pelin", wanneer het weer even gunstig blijft als het thans is, Donderdagmorgen te Fried richshafen zal terugkeeren. BERLIJN, 29 October. (H. N.j. -Naar dr. Dtirr van de Zéppelmwerf te Fr.iesdricbsbafen meedeelt, zal de „Graf Zeppelin" direct naar BYledricbshafe» komen, dus niet eerst een omweg over Berlijn maken. Berlijn zal later Worden bezocht, bij welke gelegenheid het luchtschip aan de anker mast te Staaken zal worden gemeerd. Vólgens de tot nu toe ontvangen berichten schijnt de Zeppelin een gunstigen wind te heb ben, zoodat het luchtschip een goede snelheid bereikt. Mocht dr. Eckener de Noordelijke route blij ven volgen en dus over Ierland komen, dan gal het luchtschip bij zijn reis naar Duitschland waarschijnlijk den weg langs den lïijn volgen. ST e t is dus niet onmogelijk, 4 a t hst luchtschip Rotterdam ï««r za 1 passeeren. VECHTEN IN EEN CAFê. Eon caféhouder alhier beeft de hulp ingeroe pen. van de politie, tiaar er Jn zijn inrichting oen tweetal bezoekers waren, clie Ja staat van dronkenschap zijnde, liet den andoren bezoo. kers lastig maakten en den caféhouder zelf met een boksbeugel dreigden. Het tweetal werd gearresteerd en in bewaring gesteld. Procesverbaal werd opgemaakt. JAARVERGADERING VAN DE ZWEMVEREENTGING. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er een 70-tal leden zijn. Wat do varseniging ia het afgeloopen jaar gepresteerd heeft, is waarlijk een succes geweest. Er werden onderlinge wedstrijden gehouden, demonstraties van vereenigingen van buiten werden gehouden. Ook hebben enkele malen waterpolo-wedstrij- den plaats gehad. Een tweetal ledem behaalden buiten onze gemeente ieder een prijs op de baan 900 M. Wat de financiën betreft, kan de kas bogen OP een batig saldo. De wisselprijzen zijn in bet verloopeu seizoen behaald door mej. W. 't Hart en den heer H. S teekhouwer. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: E. M. Boudewijn, voorz., A. van Oosterom, H. v. Rossen. A. C. Post, A .D. v. Lui pen, J. v. Heijjst, L. de Baan en de dames N. 't Hart en N. Steek houwer. Voor het volgende seizoen zal een deskundi ge instructeur worden aangesteld. STICHTING ABATTOIR. Vrijdagavond is de commissie van voorberei ding tot stichting van een eigen openbaar slacht huis door den burgemeester ten Raadhuize ge ïnstalleerd. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. hoo- gerwerf, terwijl voorts een werkprogram werd opgesteld. Deze. week zal eerst het abattoir te Gouda en daarna te Haarlem, Baarn enz. bezocht worden. NOG STEEDS KLACHTEN EN GRIEVEN De commissie gaat voort met haar actie en werkplan De Rijkscommissie Werkverruiming verga derde onder voorzitterschap van haan- voor zitter, prof. dr. W. H. Nolens, te 's Gravenihage. Besproken werd de maatregel, die een Staats bedrijf genomen had om te bevorderen, dat door dit .bedrijf te verleenen opdrachten zoo veel mogelijk aan de Nederïandsöhe Industrie ten goede zouden komen. Besloten werd een regeling uit te werken, volgens welke een Nederlandsche onderneming, welke door buitenlandsche concurrenten door dumping wordt bestreden, zou kunnen worden geholpen. Besloten werd voorts den betrokken .Miuistei te verzoeken een circulaire te dpen uitgaan,* welke de bevordering van 't gebruik van een bepaald Nederl&radsch product, waarbij een ge heele industrie betrokken is, zou kunnen be vorderen. Het bureau deed mededeeling van- een aan zienlijk aantal gevallen, waarin de bemiddeling der commissie wias ingeroepen om te bevorde ren ,dat een arden- aan de Nederlandsche Nij verheid ten goede zou komen en niet in het buitenland zou worden geplaatst. Bij het be spreken vain een dezer gevallen bleek, dat men door het volgen van een siinds lang bestaande' wijze van inschrijving en aanbesteding van Overheidswegen een installatie uit het buiten land betrok, wélke voor even meer dan de helft van den buitenlandschen prijs door een Neder landsche fabriek kon worden geleverd. Na ge nomen proeven bleek de Nederlandsche inrich ting ook zeer wel te voldoen. Tot haar spijt moet de commissie vernemen, dat sommige Nederlandsche fabrieken .indien zij meerdere, orders bekomen, er niet tegen op zien, wanneer zij onderdeelen noodig hebben, welke hier te lande kunnen worden besteld, deze niet ter uitvoering aan andere Neder landsche fabrieken op te dragen, doch die uit het buitenland te betrekken, terwijl de op drachtgevers bij het verstrekken van de ge heele opdracht in de meaning verkeerde, dat de order zooveel mogelijk hier te lande zou kunnen worden uitgevoerd Besloten werd een ingekomen klacht over de producten van een opkomende Nederlandsche grootindustrie^ welke een goeden naam heeft nader te onderzoeken Vermoed toch weid, dat die klachten voorkomen konden worden' indien zij, die opdrachten hebben te vergeven, zich minstens even welwillend tegenover de natio nale industrie zouden stellen ,a,ls zij plegen te doen tegenover de buitenkmdsche industrie Immers door overleg, zouden die klachten vaak gemakkelijk kunnen worden ondervangen. PROF. P. J. Mc LONGHLIN. Dr. Peter Josef Mc Longhiin, deken der juridische faculteit van de Katholieke Universi teit van Washington, is tengevolge van een operatie, noodig geworden wegens bloedver giftiging, overladen, llij was 54 jaar oud en sinds zestien jaar hoogieeraar. OP WEG NAAR SCHOOL VERONGELUKT. Knaap overreden en gedood. Te Nieuw Weerdluge is ccn zoontje van den hoer Vee ristra, dat op weg naar school was, door een met' turf gclttdcn wagen overreden ca gedood. !n üw woning faeSices'i op aenJero wasehiafel een doos of tube Doos 30 en GO tube 80 ct. Reel 24880 VM 9 Plechtige inwijding door Mgr. Aengcnent. Zondagmorgen heeft Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, het cinvict „Huize Katwijk" plechtig ingezegend. Om half 9 gistermorgen had do inwijding vani de kapel plaats. Nadat Mgr. Aengenent om half elf ook de verschillende zalen en vertrekken van het con vict had ingezegend, had in do recreatiezaal van „Klein Katwijk" een receptie plaats. Zoodra Mgr. Aengenent op een door palmen overhuifden zetel te midden der Eerwaarde pa ters,, studenten en genoodigden had plaats ge nomen, voerde het orkest van „Huize Katwijk", einder leiding van den Weleerw. pater J. Vol- laerts S.J., het Andante uit de 6e Symphonie van I-Iaydn uit. Hierna stond de Hoogeerw. pater Provinciaal H. Ritselaar S.J. op tot het houden van een toespraak tot Mgr. Aengenent. Vervolgens voerde de rector van het Aloysius? college en van het convict, mr. dr. A, Borret, het woord. Nadat het orkest Psaume 24 van Lili Bou- langer had uitgevoerd, trad Herman Huddles. ton Slater naar varen om namens de convic- toren Z D. H. dan Bisschop toe te spreken. Namens zijn medestudenten sprak de woord voerder dier convictoren de hoop uit, dat zij in den staat, waartoe God hein roept, zouden mo gen helpen om Gerechtigheid en Vrede te doen zegevieren. Hierna stond Z. D. H. Mgr. Aengenent van zijn zetel op en hield ongeveer- de volgende toe spraak; Allereerst dank ik den Hoogeerw. pater Pro vinciaal en Herman I-IuddJeston Slater voor de allervriendelijkste woorden tot Mij gericht. Hbt is Mij een. groote vreugde onder u aan wezig te zijn, omdat ik daardoor een blijk kan geven van mijn groote sympathie voor de pa ters. Jesuietem, die dit college besturen. Mfeermalen ben ik vroeger op bet oude Kat wijk geweest, vooral op de kamer van pater de Jong. Het huis had mijn sympathhie. Die steunt hierop, dat Ik de paters Jesuiten zoo dankbaar ben voor de goede opvoeding der jeugd, van deze jeugd vooral", die een betee- kenisvolle positie in de maatschappij gaat in nemen. Ik acht het een voorrecht in Mijn Bisdom zulk een instituut te hebben, dat allervoortref felijkste mannen heeft afgeleverd. Hbt is mij ook een vreugde om onder u, stu denten, te zijn. Ik ho.ud van jonge studenten. Zelf! heb ik zes jaar onder studenten in een college als dit gearbeid. 't Lijkt wel, als ik in een dergelijk instituut kom, of Ik Mij 40 jaar jonger gevoel! Hfet is voor alle menschen een heilige plicht zich ia dienst te- stellen van Christus' Koning, welke positie zij ook mogen innemen. Ons ge heel® leven beteeken t niets, als wij ous niet stellen in dienst van Koning Christus. Door de inwijding op dezen feestdag zullen de convic- torerï*er steeds aan herinnerd worden om Ko ning Christus altijd op de eerste plaats, te die nen. Als leidende fuguren zult gij later steeds doordrongen moeten zijn van dien levensplicht en Uien aan andsten ook moeten voorhouden. Ik wensch ten slotte de Orde der Jesuieten en de Nederlandsche provincie dier Orde, ge luk met de voltooiing van dit gebouw en met de inzegening. Daardoor is de kroon op het werk gezet en liet gebouw aan God in handen gegeven. Zooals Ik hoop, dat de studenten steeds zul len staan in dienst van Koning Christus, zoo hoop Ik ook, dat de Nederlandsche provincie der Jesuieten door den zegen van Koning Chris tus veel goeds tot stand zal mogen brengen, zooals zij steeds veel tot stand gebracht heeft, waardoor zij zich enorme verdiensten heeft ver gaderd voor Kerk en maatschappij. Ik heb gezegd. Eten daverend applaus volgde op deze toe spraak. Nadat het orkest nog het Menuet uit de 6e Symphonie van Haycln had uitgevoerd, gaf Mg». Aengenent aan allen Zijn Bisschoppelijken zegen en verliet, vergezeld van den Hoogeerw. pator Provinciaal, de zaal. BOND VAN KAASPRODUCENTEN. In algemeene vergadering Inde te Gouda onder leiding vau den voorzit ter, den heer A. van W5jnen, gehouden alge- nteene vergadering van den Bond van Kaas- producenten werd aan het bestuur opgedragen een rapport uit te brengen over de voor- en na doelen van standaardisatie van consumptie- melk. Daartoe zal het bestuur een commissie samen stc-llen. Aan den Minister van Bimienlandsehe Za ken en Landbouw is op de vraag, of een te stichten mond- en klauwzeer-ondorzoekinssin- stitiuat: gecombineerd moet worden met de rijksseramiailchting bevestigend geantwoord. Dj secretaris, de beer J. do- Groot: Jaezir. te Berkenwoade, Ir.s het jaarverslag over 1927 voor; Het aantal sfdcolingcn bleef 35, het aan tal lledii-tt iiep echter terug tot 1125 op 31 Dec, 1527. Hot aantal leden der afd. Boekhouding bedroeg in hot boekjaar 1826-192.7 87 en is se. dert gestegen tot I-O- Do ontvangsten van dan Bond bedroegen in 1927 (inclusief liet batig saldo over 1926 ad 533.67) ƒ2857.03, de uitgavan ƒ3153.49; er moest echter nog .een rekening ad 400 be taald worden, zoadat de jaarrekening feitelijk sloot met een sadeellg saldo. De ontvangsten dor afd. Boekhouding beliepen (inclusief het batig saldo over 1528 ad 2330.74) 0204 99, do uitgaven 2700.Sa. VERMINKT KINDERLIJKJE GEVONDEN Op de gemeente-vuiliilsbelt. te Alpihen aan den Rijn heeft men het verminkte lijkje van een po/Jgehoirenl kind gevonden. Een koord, dat zich om dan kals bevond duidde op wur ging, aldus „De Courant". Het stoffelijk over schot is ter onderzoek naar Leiden gezonden. De politie stelt een onderzoek in. HET WEGENPLAN VOOR ZUID-HOLLAND i Bijdrage van het platteland in het onderhoud van nieuwe wegen De heer A. Bna,at) lid der Provinciale Sta ten van Zuid-Holland had de volgende vragen tot Ged. Staten gericht; 1. Is het den Staten hekend, dat van de elf Nederlandsche provinciën slechts één is, d.i. Zuid-Holland, die van 't platteland (de locali- tett) een jaarlijksehe bijdrage eischt voor on derlioud van de nieuw aan te leggen pro vinciale wegen? 2. Zijn de Ged op. Staten niet overtuigd, dat deze onbillijkheid en hindernis om de wegen te verbeteren ten spoedigste in het wegenplan voor deze provincie gewijzigd be hoort te worden? 3. .Zoo ja, hebben Ged. Staten reeds maat regelen getrofL.ni om daartoe te komen? 4. Zijn de Ged. Staten bereid mee te dee- len, voor hoeveel KM, niieuw aan te léggen provincialen weg de ioealiteit zich garant verklaard. Iheeft voor die onderhoudskosten Van 600 gulden per K.M.? Op deze vragen kobben Ged. Staten geant woord 1. De beantwoording, van deze vraag bracht de noodzakelijkheid mode, dat Ged. Staten een onderzoek instelden naar de in de andere pro vinciën gevolgde gedragslijn 'ten aanzien der wegen zorg. De desbetreffende berichten zijn thans ingekomen, waaruit blijkt, dat op de wegenpliannen der andere provinciën geen nieuw aan te leggein wegen voorkomen, zoo dat een vergelijking, van de door de provincie Zuid-Holland ten deze getroffen onderhouds regeling met den toestand in de andere pro vinciën niet mogelijk is. 2 en 3.. Deze vragen worden ontkennend be antwoord. 4. Bereidverklaringen van alle belangheb bende instellingen op één na zijn ingekomen om in de onderhoudskosten van de hierna to noemen nieuw aan te leggen wegen bij te dragen naar den maatstaf van 600 per KM. per jaar; da weg langs de Oostzijde van de Gouwe (B no. 1 Prov.. "Wegenplan) 14 K.M.; d.e weg RotterdamHoogvliet (B no. 2 P.W.) 6.1 K.M. Op 1 October 1928 bedroeg derhalve de lengte van de door de Provincie nieuw aan te leggen wegen, ten aanzien waarvan de belang hebbende lichamen behoudens vóór-melde eene niteond-etring zich verbonden hebben tot vorenbedoelde bijdragen, 20..1 K.M.... Hieraan kan worden toegevoegd datv dit cijfer met betrekking tot de door de'prtmncie te verbeteren wegen ongeveer 20 KM. be draagt. AMBTENAREN BIJ 'S RIJKS BELASTINGEN De Bond houdt een congres en bespreekt de herziening van het Rijks- bezoldigingsbesluit De 'bond van ambtenaren bij 's Rijks belastin gen in Nederland heeft (een bui 1 t :-:gewoon congres gehouden te 's Gravenliage ter bespro king vau de voorstellen der sub-commissie uit de centrale commissie voo-r georganiseerd overleg inzake de herziening vau de salarissen der Tijksambtenaren. Het congres stond onder leiding, van dan heer' B. de Boer, die er op wees, dat de voorstellen van de sub-rommissie voor de belasting-ami), tartaren geen bevrediging en dus niet de ge- wensohte rust zullen kunnen brengen, omdat aau gerechtvaardigde verwachtingen op verre na niet wordt voldaan. Inleidingen werden gehouden door de hee- ren M. M. Cohen en H. M. Roos, leden van de centrale commissie voor georganiseerd overlag. Uit de hierop volgende gedachten wisseling bleek de ernstige ontstemming, welke onder het personeel keerscht. Voorts werd het woord gevoerd door den heer A. Kooiman, secretaris van de Ceutr. van Nederl. Overheidspersoneel (C. N. O. P.) Aan het slot der vergadering werd een mo tie aangenomen, waarin met klem aan de ver tegenwoordigers van de Centrale van Neder- landsch Overheidspersoneel (C, N O. P.) wordt verzocht, alle krachten in te spannen, opdat in het advies der centrale commissie salarisver houdingen en bedragen worden opgenomen, die aan. de ambtenaren van dón actie-veil dienst der belastingen de plaats geven, die huil. krachtens hun zelfstandigen en verantwoordelijken ar beid en krachtens hun vertrouwenspositie Toe komt. AMBTENAREN DER GEMEENTE-. FINANCIëN, .BEDRIJVEN EN -DIENSTEN Jaarvergadering der verccniging De Vereeniging van ambtenaren der genicen- tefinanciëu, gemeente-bad rijven en' gemeente diensten heeft liaar jaarvergadering gehouden te Amsterdam. De voorzitter dor vereeniging, de lieer P. C. van der Have, gemeente-ontvanger vau Rotter dam:, herdacht in zijn openingswoord de ver diensten van den afgetreden voorzitter den heer Kroon, geroepnte-onl'vau ;er van Gouda die zich om gezondheidsredenen, genoodzaakt heeft gezien zijn fundi» neer te leggen; Na. behan (teling der agenda ili.ici-l mr. K J. van Nieukerke, advocaat en procureur te Am sterdam, een causerie over de nieuwe wat op de naamlooze vennootschappen. De heer A, R. Vcenstra hield een voordracht over het wetsontwerp tot nadere regeling vau de financieel» verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten en tot wijziging vam da Ge meentewet op het gebied der belastingen. Over dit onderwerp werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. Ten slotte sprak de vergadering haar ingeno menheid uit met het in liet wetsontwerp tot uiting gekomen beginsel om da. heffing en invordering der verteringsbelasting door de gemeenten zelf te doen geschieden, in ver band waarmede de vergadering kaar leedwezen uitsprak over de.u door een andere kleine groep vau gemeente-ambtenaren uitgesproken wensch om de heffing en invordering daar bel lasting aau bet Rijk te laten. Verwacht wordt; Matige, tijdelijk toenamendo ZuiJ-VrAe- liJke wind, zwaar bewolkt of betrokken m-t tijdelijke opklaringen, aanvankelijk reven co iets zachter. Fietsers en motorrijders liehlen op van 'e avonds 5.08 tot 's morgeus 6.21. Overwegingen voor advent- en Kersttijd, van Moeder Clana Fey Uitgave J. J. Romen en Zonen, Roermond. Van dit werkje, d|at, zooals de titel aangeeft overwegingen bavat voor dan advent- en voor' den Kersttijd is een tweede druk verschenen, wel een bewijs, dat da lezerskring in het kloos ter, waarvoor het feitelijk bestemd is, er zeer mee ingenomen blijkt. Ook voor leeken echler boet het boekje, waarin in de 28 overwegin gen voor den advent en de 40 overwegingen voor Kerstmis vele mooie gedachten zijn ia vinden, niets aan waarde ia. Rector Victor Kessels uit Simpeïveld toonde zich een kundig vertaler door de wijze waarop hij den tekst uit het Duitsch heeft overgezet De prijs bedraagt ingenaaid 2.50; gebonden J ö.oü. MGR. DR. A. G. M. SOHAEPMAN In het ziekenhuis opgenomen Mgr. dr.. A. C'. M. Schaepman, president van het seminarie „Rijsenburg", is ter observatie opgenomen in de St. Gerard us Majella-stichting t0 Bussem. Zijn hoogeerw. moet absolute rust houden en mag gean bezoek ontvangen. Zijn toestand geeft echter geen reden tot bezorgd heid! BROEDER ALEXANDER Guldigd bij zijn gouden professiefeest Zondagmiddag had in het pensionaat „SL Louis" te Amersfoort de huldiging plaats van broeder Alexander ter gelegenheid van zijn 50-jarig professiefeest door de oud-leerlingen. De voorzitter van het huldigingscomité jlir- Ruys de Beerenbrouck, roemde broeder Alexan der als onderwijzer en vooral als opvoeder. Hij; boodt een staand kruis en een bidstoel aan na mens zijn veie vrienden en oud-leerlingen. Door deir secretaris van het comité den heen Th. Horn uit Maastricht, den heer M. Samuel, technisch leider van de Maasbrichtsehe coöpe ratieve ijsfabriek en den heer VollaerSt uit Haarlem werden eveneens woorden van geluk wensen en waardeering gesproken. Broeder Alexander dankte allen zeer onder den indruk. NATIONALE TOONEELWEDSTRIJD Bij het 2e lustrum van „Benediettis XV" te Rotterdam Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan hoeft de R. K. Tooneelvereenigiug,, Benedictus KV" te Rotterdam (oudterafd. van d'e St. Joseph- gezelienvereeniging in de Parochie St. I-lilde- gardis) op de Zondagen 14, 21 en 28 October een nationale tooneelwedstiijd gehouden. De jury, bestaande uit den WelEerw. Heer kapelaan Maas en de heeren G. A. Reuses en J'. A. M. Everwijn, kende de prijzen als volgt toe; Afd. Drama's: le prijs „St. Sura", Dord recht met „De winnaar die het spel verloor", 65.11 punten; 2e prijs „Kunst en Vriendschap" Den Haag, met ..Schuldig", 53.24 p. Troostprijs „St. Genesius", Haarlem met „liet derde Con certo", 51.77 p. Afd. Blijspelen: le prijs „Joost van den Vendel" te Rotterdam met „de Zilveren Haas", 65.25 p. tevens regieprijs; 2e prijs „St. Servatl- us" te Schiedam met „Het Valsche etiket", 61.34 p. 3 prijs „Nut eu Genoegen" te Li=ce mat „Jocrisao, de Vondeling", 58.44 p. 4e prijs „VoL harding", Utrecht met „Goochem zijn is maar alles", 49.12 p. Troostprijs „Plus XI" te Ilille- gersberg' met „Radio", 25 p. NA 45 .TAREN Een verloren briefkaart terecht Men meldt ons nit Roosendaal; Bij hot verwijderen van de wapens van de brtevenfiunseih hetgeen is geschied' om. efio vrij komende vlakte te benutten voor mede-Jee- Hingen, dam postdienst betreffende, aan het pu bliek is'alhier een meuk waardige vondst ge daan. Ia een brievenbus,, sta de aan de Kade; welke tientallen jaren gr' "n op de Ma>vkt heeft gestaan is n.l. tusecait-u. de bfcraenxijite van den. voorwand en een daartegen geploat. t houten schot, een bmleSkaact aangetroffen, welke op 31 December 1SS3 daarin is gew >;•- pen en dus bijna 45 jaar is zoek geweest. Het situk is vrijwel geheel gaaf gebleven en het schrift is een pluimpje voor de kwaliteit va.n de gebruikte inkt! uitstekend leesbaar gebiteven. Aa-ngezion die crritertaefceniiKZ ebecht-s met 2 letters geschiedde en verder elke aanwijzing omtrent de afzendster ontbreekt, is de brief» kaant, door heit postkantoor alhier doorgezon den naar het adres van geadresseerde te Slram bergen. Mogelijk zou liet den pogtdient aUbv.r gfilukken. den geadresseerde op e sporen, kon. wei de leans dat dez.e intusiscihcn is overleden, niet gering is. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.00-14; Berlijn 50.42 ik; Parijs 9.74; België (Belga's) 34.GC; Zwitserland 47.99; Amerika 2.49%; Oostenrijk 35 Denemarken 66.49; Zweden 66.66'; Naorvcit-m. 66.47; Spanje 40.14; Italië -3.06.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3