Jk L Maandag 29 October 1928 Tweede Blad Pagina 1 EEN GRAUWE SFEER HING OVER DE VELDEN DE MEEST BEKLAGENSWAARDIGE MAN. ALS 'N BOcR DIE KIESPIJN HEEFT HET OORDEEL VAN EEN DESKUNDIGE. L riï °P de laat8te Plaats terecht ilS l ilV l00dJe leggen' hie" was 5 R.C.H.—H.D.V.S. 4—1 H. B. S—Z. F. C. 3—2. geen wüken zooflat resultaat uitbiyft. Nadat twee goals, die zij tegen wist te scoren. EUWS Van Heei de beste links-half 7 'tZou langzamerhand eentonig worden, wanneer enkel zonneschijn en blauwe lucht de sfeer van 't voetbalveld bepalen ging. Gis teren nu was ter wille der variatie de en tourage ferm gewijzigd, maar het publiek scheen er eensdeels minder van gediend, zoo flat het thuis bleef en voorzoover liet acts de presence gaf, vermaakte het zich om de koddige bultelingen op de modderige gron den, die broekjes en shirts en gezichten ta- toueerden. En menige „s>ter"-binnen-de-kalklij- nen voelde zich in zijn waardigheid gekrenkt, wanneer hij gedwongen werd publiek een beetje voor schandaal te staan. De meest beklagenswaardige man onder re genomstandigheden is de keeper. De bal wordt zwaar en glad en door dié zwaarte zijn de échoten venijniger, maar door de gladheid wordt de vat op het leder moeilijker. Wanneer er dan, mede door de omstandigheden, -vaak schuivers worden ingezet en de nvan in het doel zich verleiden laat languit neer te vallen, krijgt hij op den duur het aanzien van een gevüekten zoeloe. Velden in een toestand, zooals ze gisteren waren, zijn uitermate geschikt om het nog op gekomen publiek tijdens de natte misère wat opbeuring te bezorgen, maar of de spelers er even vroolijk onder kunnen zijn, Is een andere vraag. A1 s ze lachen, is het dikwijls nog als de bekende boer, die kiespijn heeft. De oud-voetballer D. Lotsy geeft in „De .Courant" van hedenmorgen een technisch oor deel over het spel van „Feij en-oord" in de ont- meeting tegen ,,'t Gooi". In verband met de opmerkingen, welke wij lanceerden naar aan leiding van de samenstelling van ons Oranje- Olftal is zijn volgende oordeel n|et van belang jontbloot. „Indien Verbeek iets minder bang was dan kon aan de drie Feijenoorders Pijl, Baren- dregt en Verbeek met daarachter Van Heel en naast hem Bul Sr. als spil zeker een plaats in een proefelftal worden gegeven, want het groote succes van de Feijenoord-v-oorhoedo dankt zij voor een groot deel aan de stovke half-back linie achter haar". Zijn oordeel over van Heel luidt: „Van Heel speelde in keurigen stijl: zijn trappen en koppen gaat even gemakkelijk, zijn plaatsen was zuiver en steeds goed gezien, hij ruimde voor dool op met kogels en in 't midden veld dreef hij, totdat hij goed kon afgeven. Ziju ingrijpen en opstellen was juist, ,en zijn acti viteit groot. Wanneer men daarbij nog in aan merking neemt dat Dijke niet achter hem Speelde, zoodat hij in Oudijn niet hetzelfde Vertrouwen kon stellen, dan moet zijn goed spel nog meer gewaardeerd worden. Hij is Zeer zeker de beste links-half dien we in Hol land hebben". SPAKTA NEEMT DE LEIDING. De eerste nederlaag- van A.D.O. Groote zege van Feijenoord over 't Goo., De vorige week wist A.D.O. aan haar stadge- noote V.U.C. de eerste nederlaag te bezorgen, nu was voor haar zelf het tijdstip gekomen om hetzelfde lot te ondergaan. H.F.C. leverde de knappe prestatie om A.D.O, in Den Haag nog Wel, het eerste volledig échec te bezorgen. Met 32 kraaiden de Haarlemmers victorie. V.U.C., den vorigen Zondag van de bovenste plaats be roofd door de eerste nederlaag, heeft de tweede spoedig gevolgd gezien: gisteren werd ze in 't Gooi door Hilversum met 5—3 geklopt. Het is nu in eens uit met de Haagsche hegemonie, Sparta heeft de leiding genomen, A.D.O. werd tweede en V.U.C. moest haar positie inruimen voor de club die haar gisteren overwon. Dat Bparta aan den kop gekomen is, dankt zij, naast het falen van haar concurrenten, aan de 21 zege gisteren op Ajax behaald. De Rotterdam mers hebben gisteren hard voor die geringe meerderheid moeten vechten en ware er één goed schuttel* in de Amsterdamsche voorhoede geweest, gewis de situatie had er anders uitge zien. Ajax schijnt nog steeds aan het experi menteeren; de opstelling was tenminste gisteren Weer anders dan een week geleden en het „never change a winning team" wordt door da Amsterdammers blijkbaar niet gehuldigd. De combinatie, die gisteren ln het veld kwam vormt geen slecht elftal; alleen het schieten ls nog steeds hot zwakke punt. We gelooven toch flat de Amsterdamsche club nog menig punt zal binnenhalen. H.D.V.S. leed gisteren een gevoe de nederlaag door in Haarlem met 4-1 van 4 te vefUezen. Nog erger was U.V.V. er aan toe Z°?o TT a'ikken kreeg' De Utrechtenaren toe die te IJmuiden een 5-1 nederlaag van de 'ion oiwieht 20dat bl°rmede de verhouding Jt.LT \tö ,Van 09 kwa"teit der overige clubs Juist is geteekend. d® eerste afdeeling de laatste onge- een s!' gevaI' ^tegendeel, Feijenoord, die Wc» z7aarste con°uiTenten tegenover zich - zoo Vêndiea onv°lledig moest uitkomen van DJjlce niet van de party zyn heeft de gevaarlijke kljp schitterend omzeild en 't Gooi" met niet minder dan 62 verslagen. Dit is de eerste overwinning dezer Rotterdammers op eigen terrein, daar de twee yorige wedstrij den daar een gelijk spel opleverden. Niettegen staande deze beste beurt kon Feijenoord zich niet van de leiding meester maken, daar Blauw Wit eveneens twee punten verkreeg door een, zij het zeer zuinige meerderheid over H.V.V. De strijd tusschen de hoogst en laagst geplaatste club leverde een 32 overwinning voor de Am sterdammers, die het veldvoordeel hadden, op. H.B.S. is er in haar vijfden ,-edstrüd eindelijk in geslaagd de eerste zege te behalen en wel op Houtrust. Z.F.C. w,erd daar met 3—2 het slacht offer. Edo en V.S.V. deden in .Haarlem weinig voor elkaar onder en deelden de punten met 11. Excelsior kon het ln Dordrecht, gelijk wel te verwachten viel, niet bolwerken en werd door D.F.C. met 62 geklopt. Alweer zware cijfers, zoodat de eens zoo sterke verdediging der Rotterdammers thans reeds 32 doelpunten tegen zich zag gemaakt. Excelsior is nu reeds tot de negende plaats afgezakt en wanneer H.V."V., die twee wedstrijden minder speelde, eens tot wat winst mocht komen, kan de positie der Kralingers erg peniebel worden. EERSTE KLASSE AM. I. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg.gem Sparta 6 4 1 1 9 21- 9 1.50 A.D.O. 6 3 2 1 8 17-10 1 33 Hilversum 7 4 1 2 9 21—18 1.28 V.U.C. 7 4 1 2 9 21—19 1.28 H.F.C. 5 2 2 1 6 10— 6 1.20 H.D.V.S. 7 3 2 2 8 *20-22 1.14 R.C.ll. 5 2 1 2 5 13-14 1 Stormvogels 7 2 5 4 14—20 0.57 Ajax 7 1 1 5 3 13-21 0 42 U. V. V. 7 1 1 5 3 15—26 0.42 EERSTE KLASSE AM. II doelp. gesp. gew. geL. verL pnt. voor tog. gem Blauw Wit 7 6 1 12 16— 9 1.71 Feijenoord 6 4 2 10 22—10 1.66 Gooi 6 3 l 2 7 21—13 1.16 E. D. O. 7 3 2 2 8 17-13 1.14 V.S.V. 8 3 3 2 8 22-17 I.— D. F. C. 7 3 1 3 7 21—22 1 Z.F.C. 6 3 1 3 5 13-15 0.83 H. B. S. 1 1 3 3 8-13 0.60 Excelsior 7 1 1 5 3 11—3*2 0.42 U.V.V. 5 5 8—IT 0.- EERSTE KLASSE AM. Hl. A. G. O. V. V, Z. A. C. Go-Ahead Enschede Wageningen Heracles Tubantia Vitesse Ensch, Bov» Rob. et Vél. doelp. eesp. gew. gel. verL pn' voor teg. gem 6 0 1 10 17-11 1.66 6 4 1 8 13— 8 1.60 6 3 2 1 8 20— 7 1.33 5 3 2 6 13—11 1.20 5 3 2 6 12-13 1.20 5 2 3 4 13-14 0.80 5 2 3 4 14-16 0.80 6 1 2 3 4 11—12 0.66 5 1 4 2 7—17 0.40 6 2 4 2 8—19 0.33 EERSTE KLASSE AM. V doelp. Leeuwarden gesp. gew. gel. verl. nnt. voorleg. gem 5 3 2 8 17— 8 1.60 Veiocitas 4 2 1 1 5 8— 5 1.25 Be-Quick 5 2 2 1 6 16—15 1.20 Veendam 6 3 3 6 17—11 1.— Alcides 5 2 1 2 5 13—10 1.— Achilles 3 1 1 1 3 7— 7 1.— W.V.V. 6 2 1 3 5 8—12 0.83 G. V. V. 4 1 1 2 3 8-13 0.75 G. V. A. V. 4 1 1 2 3 8—13 0.75 Friesland 4 2 2 2 6—14 0.50 DE WEDSTRIJDEN. Feijenoord—'t Gooi 62. Feijenoord, die het ditmaal zonder van Dyke moest stellen en voor wie Ouduyn inviel, heeft weer eens een van haar superieure wedstrijden gespeeld, waarin van het begin tot het einde een hoogstaand combinatiespel werd vertoond, 't Gooi stelde voor rust daar niet veel tegenover; in de tweede helft ging het beter maar toen Was ze ook lang niet tegen de Rotterdammers opgewassen. In dezen wedstrijd is weer eens ge bleken wat een goede middenllnie voor een elftal zeggen wil. Bul Sr. en van Heel hebben er voor gezorgd dat hun voorhoede steeds aan 't werk kon blijven en het aantal doelpunten dat deze produceerde geeft wel blijk dat ook deze linie op dreef was en haar beste spel heeft gespeeld. Nadat er heel wat hachelijke momenten voor het Gool-doel zijn geweest, duurt het toch twintig minuten eer Pyi met een goed schot van Ithijn weet to passeeren. Van Heel moet het leder bij de middenlijn ingooien, hij werpt het voor de voeten van Bul Sr. die naar Pijl plaatst, welke ver vooruit een goede positie heeft ingenomen, waar hij van de geboden kans handig profiteert (10). Twee minuten later plaatst Verbeek voorbij doel, waar Sinke het leder opvangt en ineens scherp Inschiet, een achttien karaats- doelpunt (20). Na een aanval van 't Gooi dien Bul Sr. keurig onderschept, combineeren Pijl en Sinke op doel af en zorgt de eerste dat Baren- dregt geen moeite heeft van Rhün voor de derde maal te passeeren (3—0). Nadat Dekker een paar maal handelend heeft moeten optreden, zorgt Bul Sr. er voor dat Pyi een ren kan onder nemen naai* doel, waar van Rhyn zich voor de vierde maal zieit gepasseerd (10). Als 't Gooi eens een vryen schop krügt te nemen, wordt de bal voor 't Rotterdamsche doel geplaatst en Ouduyn doet hem ln eigen doel verdwijnen en bezorgt aldus den bezoekers een tegenpunt (4—.1). De Rotterdammers biyven hun goede spelletje spelen en het is voor een groot gedeelte aan van Rhyn te danken, die er met allerlei kunsten alles uit vreet te houden, dat de score niet hooger wordt opgevoerd voor rust. In de tweede helft zyn de bezoekers direct beter op dreef en gaat de wedstryd meer geiyk op, al staat het spel van Feijenoord een klasse hooger. In deze periode valt ook het uitstekende spel van Bul Jr. op die, nu hü den steun van van Dijke mist, voor twee werkt en den Gooilanders geen voet aan den grond geeft. Na vyftlen minuten is het Koonings die met een goed aangegeven bal van Pyl de score door een ferm sepot ver hoogd (51). Vyf minuten later ligt numnu** zes tusschen de palen, als van Rhyn is uitge- loopen en ver naast doel den bal wil opvangen; Koonings haalt om, Sinke vangt het leer op en •doelpunt schitterend over het hoofd van Gorel heen, die onder de lat is gaan staan (01). Een kwartier voor het einde, ais Wentlnk ver buiten spel staat, krygt h(j hel leer toegespeeld, van Gessfcl schijnt dit te ontgaan, en Dekker krijgt geen kans (C2). Feijenoord levert nog menig 'staaltje knap voetbal en telkens denkt men dat 't Gooi nog verder wordt afgemaakt doch op het juiste oogenblik komt er telkens redding. De bezoekers weten nog eens hot net te vinden .maar scheidsrechter van Gessel heeft juist voor buitenspel gefloten. Met FeUenoord in den aan val komt het einde van dezen door de thuisclub schitterend gespeelflen strijd. SpartaAjax 21. Ajax komt weer met 'n gewijzigde opstelling uit, do samenstelling van de ploeg is nu: de Boer (cl.). Windt en v. Kol (a.), Andriessen, van Deyek en Schetters (m.), Jurriaans, Volkers, Vogel, van Engelen en Twelker (v.). De Amsterdammers, die den wind in den rug hebben, krygen reeds spoedig een vrijen schopte nemen ais v. d. Geest den bal met de hand heeft weggeslagen; van Deyck schiet over. Dan zet Sparta eenige stormloopen op en drie minuten na den aftrap nemen de Rotterdammers de leiding als Vier gever van een voorzet van Weber profiteert (10). Wanneer in goed samenspel tusschen Jurriaans én Volkers v. d. Geest wordt gepas seerd, schiet de rechtsbuiten langs den paal. Sparta heeft ook niet over geluk te klagen als bij een nieuwen aanval der Amsterdammers de bal wordt ingetrapt en van het lichaam van den vallenden doelman terugstuit. Drie hoek schoppen achtereen brengen Sparta geen telbaar resultaat. Een ver, mooi boogschot van Twel ker wordt even fraai door Cohen verwerkt ter- Wfll treuzelen van Vogel en Volkers even later een beste kans op den gelijkmaker doet verloren gaan. Aldus vertoonde het eerste kwartier een vlot spel maar daarop komt een inzinking aan weerskanten. Ajax leeft dan het eerst weer op; Jurriaans komt in buitenspel-positie in bezit van den bal, Vogel trapt in maar de vallende Cohen weet hot leer weg te slaan. Sparta reageert hier op levendig maar de Amsterdammers hebben 5 minuten voor rust succes, als Schetters op brengt, den bal tusschen de verdediging door plaatst, waarna Volkers intrapt (11). De Ajacied is daarbij met van Zwieteren in botsing geweest en hinkt, verder op den vleugel mee. In de tweede helft is hU door Martens vervangen. Het begin is nu zeer slap maar dan prikkelen enkele snelle Ajax-aanvallen de Rotterdammers tot meer activiteit. Dezen komen dan ook even in de meerderheid, doch Ajax werkt spoedig weer geiyk op en krijgt zelfs da beste kansen. Eens is de uitloopende «"'oheh reeds gepasseerd maar van Zwieteren weet den door v. Engelen ingezon den bal nog op de lijn te achterhalen. Aan de overzyde wordt een schot van v. d. Welle door de Boer gehouden. Formenoy dryft eens ver schillende spelers voorbij maar trapt dicht by doel hoog over. Sparta is nu een tyd lang ster ker maar de Amsterdamsche achterhoede staat stug te verdedigen. Na een groven blunder van v. d. Geest moet van Zwieteren corner werken; de bal wordt door Jurriaans voor geplaatst, Twel ker kopt naar doel maar Cohen redt. Nu onder gaat het Sparta-doel even een bekogeling, doch ook met negatieven uitslag. In vlug tempo wis selen dan de aanvallen elkaar af, de partijen geven elkander niets meer toe. De stryd om de leiding is zeer spannend en de beslissing valt oerst In de laatste minuut ten gunste van Spar ta, als by een schermutseling op den linkervleu gel de bal voor doel komt, de Boer misgrijpt en Viergever maar voor 't intrappen heeft (21). D. F. C-—-Excelsior 62. D. F. C. is volledig. Excelsior heeft Ernst ais invaller voor Stolk, terwijl Bak niet meer in het elftal is opgenomen. Gedurende het eerste kwar tier gaat het spel vrij gelijk op met aan weers zijden eenige pittige aanvallen, die echter geen resultaat opleveren. Dan krygt Manssen den bal goed toegespeeld, hij glydt langs Litz heen, en als hij daarna Born uit het Dordtsche doel gelokt heeft, beëindigt 14) dezen keurig opgezetten aanval met een goed doelpunt (01). Excelsior blijft stevig op den bal zitten, doch herhaalde malen laat de Rotterdamsche voorhoede zich buitenspel zetten. D.F.C. komt er dan beter in. BU een vluggen aanval geeft v. Dam den bal aan Lebret, die op Bund afkomt maar op het laatste moment volgens de regelende kunst ge vloerd wordt. D.F.C. biyft echter aanvallen en als Ruisch een through pass naai* v. Dam geeft, zwenkt deze naar binnen en met een harden pun ter brengt hü de partyen op gelijken voet (1—1). Weer komt D.F.C. terug en na oenig heen en weer getrap voor het Rotterdamsche doel komt de bal juist voor de voeten van Lebret, die met een schot via den onderkant van de bovenlat de score verhoogt (2—1). Daarna worden twee doelpunten voor D.F.C. van Lebret en Sleicher geannuleerd wegens buitenspel. BU een aanval van Excelsior talmt van Twist met ingrüpen. Manssen krügt gelegenheid een schot in te zen den dat Born wel houdt, maar hy laat den bal uit handen vallen en het is 2—2. Onmiddellilk daarna zet Sleicher keurig voor, Dragt kopt den bal verder en Lebret werkt hem met het hoofd ln de touwen, maar dit keurig doelpunt wordt wederom geannuleerd om buitenspel, wat even later ook Excelsior overkomt, Na de rust heeft D.F.C. een paar maal geluk gehad, toen wonder boven wonder een bal, die reeds geteld werd, nog werd weggewerkt. Het zat Excelsior in deze pe riode niet inee! Bii D.F.C. lukt het beter en al3 Ruisch den bal kriigt. lost hy een onverwacht schot dat doel treft (32). Kort daarna weer een aardige combinatie aan de Dordtsche zijde, waaruit Sleicher met een schuin schot de vierde goal maakt (4—2). Excelsior blijft stevig aan pakken, doch houdt het spel niet open genoeg en heeft dan ook geen succes. In de laatste vijf minuten speelt de Dortsche voorhoede haar ouderwetsche spel van vroeger behalve Lebret, die de andere spelers niet begrüpt en meer een sta-ln-den-weg vormt. v. Dam geeft een voor zet naar Ruisch, die een schot inzendt dat via een der Rotterdamsche achterspelers ln het doel verdwUnt (52). In de allerlaatste minuut geeft v. Twist een hard ver schot, dat wel door den doelman wordt gehouden, maar door de glad heid van den bal en de hardheid van het schot over de liin belandt (6 2). Onmiddellijk daar na is het atgeloopen. Beide elftallen missen een van hun beste spelers, n.l. R.C.H. Krom en de Schiedammers van Nus. Hoewel de thuisclub van den aanvang het meest ln den aanval i3, weet zU dit voorloo- OI' DEZE FOTO ziet men het reparatiewerk aan het beschaidigjde s-tabilisatiievlak van de „Graf Zeppelin", waarmee dr. Eckener weer naar Europa hoop terug te keeren. pig niet in doelpunten uit te drukken. Eerst na 20 minuten spelen neemt R.C.H. door Brugman de leiding 10. Uit een vryen schop schiet Schef- fers hierop goed op het R.C.H. doel doch Kos redt. Tien minuten voor rust scoort Roelofsma het tweede doelpunt. De tweede helft is een vrU getrouwe copie van het eerste gedeelte. Hermes blyft tegenvallen en ook het spel der thuisclub verheft zich geen moment meer boven het middelmatige. Nadat Brugman hard tegen den paal heeft geschoten, plaatst v. d. VVerve no. 3 in het Schiedamsche net (3—0), De Schie- damsche voorhoede blyft aan een volkomen schotloosheid laboreeren. Niet lang voor het eind scoort v. d. Werve nogmaals en als ieder reeds denkt dat het 40 voor R.C.H. zal blyven, schiet de Schiedamsche invaller, die voor v. d. Griend ln het veld is gekomen, van gvooten af stand op het Haarlemsche doel; het leder treft den paal en stuit hierna weer het veld ln. De heer Katoen heeft echter een doelpunt gecon stateerd, zoodat de eer voor de bezoekers is gered. HilversumV.U.C. 53. Belde ploegen verschUnen Met één invaller. Het begin is voor de Hagenaars, die al dadeiyk flink aanpakken. De Hilversumsche achterhoede is echter op haar post en beproeft met een paar verre ballen haar voorhoede aan het werk te zetten, wat haar ben slotte ook gelukt. BU een worsteling voor het Haagsche doel maakt een den* V.U.C.-spelers hands, waarvoor scheidsrech ter Grootmeijer een strafschop geeft. Van Heeckeren schiet recht tegen den Haagschen doelman aan, maar weet den terugspringendon baj in het net te deponeeren (10). Even daarna maakt Kiein met een goed schot gelyk (11). Hilversum is nu sterk aanvallend en oefent een grooten druk op het Haagsche doel. Uit een hoekschop scoort F. Huizinga met een goeden kopbal (2—1). Dezelfde speler passeert even daarna de geheele Haagsche verdediging en maakt 31. Nog geen minuut daarna verhoogt Kramps uit een voorzet van Fokkinj de score (4l). Na de rust zijn de bordjes verhangen en moet Hilversum alle zeilen büzetten, om doel punten te voorkomen, 't Succes komt evenwel aan den anderen kant. Wanneer de Hilversum mers een uitval doen, kan de Haagsche doelman een schot van van Ek niet houden en van Heeckeren is er als de kippen bii, den terug- springenden bal in het net te deponeeren (51). De Hagenaars zijn nu overwegend sterker en openen een waar bombardement op het HUver sumsche doel. Zy verhoogen dan ook hun score, resp. door Klein en van Leers um (53) mSkr kunnen hun achterstand niet meer inhalen. StormvogelsU.V.V. 51. De thuisclub probeert weer een nieuwe opstel ling. U.V.V. is volledig. De sti-yd begint met een sterk overwicht van Stormvogels. Na ongeveer tien minuten lost Kuikens van verre een hard schot, dat tegen den onderkant van de lat in het veld terugspringt.Er is geconstateerd, dat de bal achter de doellyn is geweest, zoodat de Stormvogels leiden (10). Als de IJmuidensclie linksbuiten mooi voorzet, zorgt het hoofd van Kuikens voor de rest (20). Allengs komen de gasten ln het offensief, maar het IJmuidensclie doel, laat Thyssen zien, dat hU uit het goede hout gesneden is. Na de hervatting zitten de blauw- witten dadelyk voor Balt. Maar U.V.V. herstelt zich en het spel raakt meer verdeeld. Na een kwartier zendt Muiier een hard schot ln en Balt laat den gladden bal tusschen zijn handen door schieten (30). BU een volgenden aanval krijgt WUnkoop een kans, die hü niet laat voor- bygaan (40). Door de bezoekers wordt alles aangewend om de eer te redden; hierin slagen ze door een goed gericht schot van Oosting (41). Kort voor het einde brengt Muller den stand op 51. Daarna krijgen de rood-wit ge- blokten een strafschop te nemen, die achter ge schoten wordt. Onmiddellijk hierop maakt weer e«n IJmuidenaar hands en prof. Snapper moet U.V.V. een tweede strafschop toewUzen. Thans keert Thijssen het leder. A. D. O—H. F. C- 2—3. Quax heeft al spoedig gelegenheid zyn kunnen te toonen want de H.F.C.'ers ondernemen ver schillende geede aanvallen welke de Haagsche doelman echter onschadelijk maakt. Het spel heeft veel te lüden van den wind en vooral A.D.O. begaat de fout het leder niet laag ta houden. Ook de gladheid van veld en bal be- moeiiyken het spel. W. Tap brengt een pracht kans uit een goed aangegeven bal van v. d. Meer om hals door ver naast te trappen, als hU op enkele nieters van het vijandelijke doel staat Dan heeft A.D.O. het beste deel van het spel doch de Haarlemsche achterhoede weet van Eembergen een goede kans heeft verknoeid, ziet Van Rennesse kans voor H.F.C, te doelpunten (01). HU had het al vrü gemakkelijk daar de A.D.O.-verdediging, ln de meening verkeerende dat 9e arbiter voor buitenspel zou fluiten, den stryd staakte. Ais weer begonnen is, heeft v. d. Lee binnen een minuut succes met een ver hard schot dat Quax verrast (02.) Weer heeft A.D.O. gelegenheid een doelpunt te maken als v. Soldt voor het verlaten Haarlemsche doel staat maat de Hagenaar schiet naast. De ont vangende vereeniging is hierna steeds in den aanval en uit een vrijen trap door W. Tap ge nomen, weet G. Tap den achterstand te ver kleinen. (12.) Kort hierna ontstaat voor het Haagsche doel een scrimmage, waarbij Miezerus, als het uitzicht van Quax is belet, met een tam schot intrapt (13.) Eembergen verkleint den achterstand met een pracht schot (23.) Wel is A.D.O. de laatste tien minuten overwegend sterker, maar tot scoren komt het niet meer daar de Haarlemsche verdediging met v. d. Méulen aan het hoofd niet is te passeeren. Blauw WitH. V. V. 32. Het Stadionveld was ondanks den régen, die in den ochtend gevallen was en nog viel toen het aanvangsuur geslagen had, bespeelbaar, waarom scheidsrechter Boekman de ploegen dan ook liet aantreden. In 't begin was H.V.V. niet op dreef en na tien minuten had de middenvoor der Blauw-Witten Dorenbos reeds het eerste doelpunt voor de zebra's gemaakt (10.) Een kwartier later schoot Pasteur hard in; Schin- deler, die zUn doel weer keurig verdedigde, viel met den bal op de lyn; de Haagsche schutter rende toe en werkte man en bal het doel in. Om aan alle onzekerheid een eind te maken, zooals de term in deze gevallen luidt, deed v. d. Bosch met een forschen trap het net trillen. (11.) Het tweede doelpunt van BI. Wit kwam op dezelfde wyze als het eerste tot stand n.l. uit een voorzet van Homburg, gevolgd door een schot van Dorenbos. Ook nu weer trad doelman de Lavieter by de behandeling van dit schot te weifelend op (21.) Hoewel H.V.V. de restee- rende minuten in de meerderheid was, mocht 't haar niet gelukken in den stand te haren voor- deele wijziging te brengen, zoodat de rust met 21 inging. By de hervatting ging Blauw Wit weer meteen op het Haagsche doel af; voor- loopig echter wisten de Hagenaars zich de aan vallen van het lUf te houden. By een vermeend buitenspel-geval bleef de achterhoede der gasten werkloos en 't was weer Dorenbos, die den bal in het doel deed verdwynen (31). Toen er een kwartier was gespeeld, schoot v. d, Bosch op doel; liet leer verdween in 't net, maar scheids rechter Boekman had geconstateerd, dat Pasteur zich in buitenspelpositie bevond. Er was kwestie over of de H.V.V.'er, die zich by de doelpalen had opgesteld, aan het spel had deelgenomen, maar de heer Boekman handhaafde zyn beslis sing. Toen kwam een tweede doelpunt van Haag schen kant toen Pasteur een voorzet van Snouck Hurgronje benutte (3ij. Van toen af waren de residentieelen sterker, maar het gelukte hun, mede door het kranige verdedigen van Schin- deler, niet het al bU al wel verdiende gelijk makende doelpunt te scoren, De wedstryd wordt voorat gegaan door het aanbieden van een bloemstuk door den Z.F.C.- aanvoerder aan Denis by gelegenheid van het 35-jarig bestaan van H.B.S. Beide ploegen blij ken compleet. Reeds dadelyk ontwikkelt zich een snel, gelyk opgaand spel met aan beide kan ten enkele gevaariyke momenten. Langzamer hand krügt Z.F.C. het beste deel van het spel. Talrijke aanvallen gaan door buitenspel verloren doordat Vermetten en Denis telkenmale den val opzetten. Bij een der talrijke stormloopen van Z.F.C. heeft Breeuwer het leder maar voor het inschieten doch hij zoekt het doel in de wolken. Dan neemt H.B.S. het spel in handen en de Z.F.C.-veste wordt danig bekogeld; lat en palen helpen Kuiper zyn doel voorloopig schoon te houden. Als er 35 minuten gespeeld is heeft van Kesteren succes (10.) Tot aan de rust is dan Z.F.C., zonder verder resultaat ln de meerder heid. Op verdiensteiyke wijze, tipt kort na de hervatting, Kuiper een hard schot van Küchlin corner. Weer voorkomt het hout een bUna zeker doelpunt als van Kesteren hard tegen de bovenlat schiet. Het is echter uitstel van execu tie want als dezelfde speler kort hierna het leder wederom krügt toegespeeld, geeft hij ICulpcr geen kans (20.) Küchlin volgt dit goede voor beeld binnen enkele minuten en bezorgt H.B.S. een 3—0 voorsprong. Dit Ls den Zaandammers te machtig en fanatiek aanvallend stormen zy op Zülstra af, waarbij Molik den bal passeert naar Steens, die overgeeft aan Breeuwer en met een hard laag schot is het 31. In de laatste minuten loopt Zülstra onnoodig ver uit en Steens heeft geen moeite den achterstand te verkleinen (32.) E.D.O.—V.S.V. 1—1. De bezoekers hebben het voordeel van den vrü sterken wind en zyn aanvankelijk het meest in den aanval. Een kwartier na den aanvang kopt Heüerman het leder ln den hoek van het E.D.O.-doel doch Kuil weet den bal nog Juist te keei-en. Direct hierop voorkomt de Kiefte, die het E.D.O.-doel verdedigt, een zeker schünend doelpunt en wanneer de E.D.O.-aanval er hierop tusschen uittrekt, komt succes zoowaar aan den anderen kant. Tanis slaagt er n.l. In den uit loopenden V.S.V.-doelman te passeeren (10). V.S.V. blijft tot rust het meest in den aanval doch de Kiefte verwerkt de diverse schoten naar behooren. In de 2de helft gaat de stryd meest geiyk op. Eenige V.S.V.-ers treden soms wat al te vurig op. hetgeen hun diverse vrUe trappen kost. Eindelijk slaagt Ilelleeamp er in met een goed schot een voorzet van de Koning te be nutten. (1—1) Een vei-deeling der punten blijft het resultaat; een uitslag welke de verhouding het beste weergeeft. TWEEDE KLASSE De ontmoeting O.D.S.V.O.C. in Dorflt is niet zonder incidenten verloopen. Op een gegeven oogenblik meende de O.D.S.'er van Rijk zich de weelde te kunnen veroorloven dern Rotterdammer Brans em klap toe te dienen, voor welk feit de man niet eens uit 't veld werd gezonden, maar enkel een standje opliep. V.O.C. protesteerde, o.i. te recht, en nu is maar de vraag of deze kamp, welke tenslotte door V.O.C. met 1 2 ver loren werd, niet o-ngeldig zal worden ver klaard. A.S.C. kon het op eigen terrein tegen X-erxes niet houden, maar dat zij flink partij gegeven heeft is wel op te maken uit de

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5