DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Dinsdag 30 October 1928 No. 15252 M nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS Een in alle opzichten uitstekend AGENDA KUNST-AGENDA BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3,75 per I.Iwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Poslchèque en girodienst 81440. ik ADVERTENTIEN 15 regels 1.55. Elke regel meer 3Ü cl. Reclames tusschen den tekst 60 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 6 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; f 250 bij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. R. K. SCHIEDAMSCHE TOONEELCLUB ..Bruine Suiker" GESLAAGDE AVOND We hebben van het succes Hat He It. K. Schiedamsche Tooneelelub in bet gebouw Van de St. Jozef gezellen vereeniging te Rotter dam vorige week Donderdag behaalde slechts Bijdelings vernomen. Het werd uitbundig ge noemd. We kunnen ons evenwel moeilijk voorstellen, dat het boven het succes, dat do cluh in eigen stad bereikte, uitgegaan zou zijn. In alle geval, ook hier is het voor Onze Katholieke tooneelelub een schitterende avond geworden. Kapelaan L. Beune, directeur van het meisjespatronaat het gold Immers een llefdadigheidsuitvoering ten bate van het fonds tot oprichting van een jeugdhuis voor meisjes der Frankelandsche parochie leid de den avond met een hartelijk welkomst woord in. De groote opkomst verheugde spr. om twee redenen; eerstens om de be. 'langstelling, welke er uit blijkt voor het jeugdwerk bier ter stede, waarvoor spreker later op den avond nog een geestdriftig pleidooi hield; en tweedons omdat er zoo- Veel sympathie uit spreekt voor de club die hier voor het voetlicht gaat treden en die ook nu weer haar krachten voor een heerlijk doel beschikbaar heeft gesteld. Na een korte toelichting te hebben ge- geven op fiet op te voeren stuk, en na nog In het bijzonder de R. IC Schiedamsche tooneelelub en het Excelsier-strijkje dat den avond opluisterde welkom te hebben ge- heeten, verklaarde kapelaan Beune den feeste- lijken avond voor geopend met den wensch, dat met dezen avond het jeugdwerk in onze stad moge gebaat zijn en dat hij den goeden indruk welken men in Schiedam van de R. K. Schiedamsche tooneelelub heeft en de sympathie welke zij geniet, nóg zou ver meerderen. Beide wenscken, we zijn er van overtuigd, ziju ten volle vervuld. Wat den eersten, do bate voor het jeugdwerk betreft, de volle zaal, de uitstekend geslaagde verloting waar voor een groot aantal prijzen waren beschik baar gesteld, de Amerikaanscbe verkooplng van oen prachtdoos bonbons van de firma Rademaker, welke 42.50 opbracht, alles wijst «r op, dat kapelaan Beune over het finan cierde resultaat volop tevreden zal zijn. En wat aangaat de sympathie voor onze R K. Schiedamsche tooneelelub, een sympa thie welke zij zoozeer door haar belangeloos optreden verdient, deze ban door den uit stekenden indruk, dien zij ook gisteravond Wederom gemaakt heeft, slechts bevestigd en versterkt zijn. De inhoud van het stuk komt In enkele Woorden hierop neer: Lord Sloane, zoon van lord Knightsibridge, heeft een huwelijk aangegaan met Stella Deering, een koriste van den Palladium-schouwburg. De kennis making van de jeugdige lady Sloane met de aristocratische familie van haar echtgenoot Valt het hartelijke, rondborstige koristje niet mee en haar verblijf bij schoonpapa en schoonmama op bun landgoed Dewhurst Vordt baar een ware marteling, zoodat zij, otn de liefde van haar man te behouden, besluit naar bet theater terug te keeren. Men betitelt haar met den naam „Bruine Suiker", om daarmee te kennen te geven dat zij eigenlijk in die adellijke omgeving biet thuis hoort, dat zij minderwaardig is ®a ieder oogemblik laat men haar dat voelen, fntusscheu blijkt dat zij de ernstigste ver dachtmaking trotseert om de eer van die edellijke familie hoog te houden en den broer van haar man uit de handen van een °ï>Hehter te redden. Zoo komt de adeldom Van haar karakter aan het licht en aan het Wot zien wij dan ook lady Kniglitbridge, '6 zoo verontwaardigd zich toonde over de "mésalliance" van haar zoon. haar schoon dochter omhelzen. Marianne Nolet veroverde al dadelijk met baar stormahUge opkomst aller harten en aaar uitbeelding van de jonge lady, die j 0 baar best doet om bet de deftige Wilis van baar man naar den zin te aken, waarbij voortdurend baar vroegere ositis haar parten speelt, terwijl zij dan iw!n losen vooroordeel en tegen door jaloersch- ingegeven laater en verdachtmaking te Mjden heeft, was bijzonder aantrekkelijk, j Rademaker was een prettige oude '"e 'n "3» door vrees voor zijn vrouw hartelijkheid voor zijn aardig -hooudaehUrtje de syzriftathia van het publiek 0?onViil-:kcli.;h. verworven had. karakleniitboel.iing was trouwens bij alle odeepiie.tyjéii voortreffelijk verzorgd. We zou- Za feitelijk allen moeten noemen, om er $-0)1 ts kort te doen. Hans Nolet a's lord doorloopend uitstekend op dreef; inej, j/ J,*ukers ais lady Knlghtsbridge, mej. G. r;dPe!hof sis mevr. Cunningham; Ph. Blalsse Arc.hw.tt?'d Wentworlh; J. Nolet ala O- Nolet al-s Sauadors een trpóaj'.ig van d*n bediende en li.. assistent van den se hou w- ^•M.trrcteur; II. Iiraayvsnger als bediende 1 <rd Sloane «n als schouwburgdirecteur Vim- tft£eiJls-rljdige polen; mej. Evers als ty- 6' all°n zonder onderscheid hadden van T°1 beta eigens en typeerends weten te ma ken. Een bijzonder woord intusscben nog voor mej. M. v. d. Eelaart, die als lady Honoria Nesbitb deze onsympathieke jongedame zoo karakteristiek wist te doen leven, met een tikje toch weer niet misplaatste charge, dat het ook temidden van het door allen gegeven keurige spel bijzonder moest opvallen, zoodat we de aandacht van schouwburgdirecteur Edmondson, ,als hij weer om een ster verle gen mocht zitten, met een gerust hart op deze jongedame meenen te mogen vestigen. Er was na elk bedrijf hartelijke instemming, die tot een ovatie groeide toen aan bet slot mej. Marianne Nolet met bloemen gehuldigd werd. In die ovatie moesten ook de regis seur, mr. W. A. Hoek en de souffleuse, mej. A. Meiekers deelen. Of de laatste veel heeft moeten bijspringen? We hebben het niet kun nen merken. Maar den regisseur komt zeker lijk voor de algemeene leiding en voor de geheeüe aankleeding, keurig in de puntjes met vaak voortreffelijke vindingen, een woord van welgemeenden lof ten volle toe. Het bestuur vau het meisjespatronaat van de Frankelandsche parochie verzocht ons nog zijn oprechten dank te willen overbrengen aan al degenen, die den avond tot zulk een groot succes hebben gemaakt,, op wat wijze ze daar toe dan ook hebben bijgedragen; aan welk ver zoek we bij dezen gaarne voldoen. „KATHOLIEK LEVEN" Dames-donatricen De veereeniging „Katholiek Leven" bieeft „aan de dames van Katholiek Schiedam" een circulaire gericht, waarin het plan geopperd wordt, om zooals reeds in zustervereenigingen in andere steden geschiedt, de dames te la ten kennismaken met de lezingavonden, waarop d,oor eigen leden of door vooraanstaande per sonen op sociaal of geestelijk gebied aetueele onderwerpen worden behandeld. Door toetreding als donatrice zullen jongeda mes de volgende rechten hebben: Toegang tot de lezing-avonden, toegang tot de feeet-avonden, deelname aan excursies naar belangrijke en bezienswaardige industrieën in Schiedam en omgeving, recht tot gebruikma king van de leesbibliotheek der vereeniging, toegang tot de lezingen der K. S. A., toegang tot bepaalde lezingen der vereeniging „Katholiek Leven", Rotterdam, nader vast te stellen door het bestuur. Deze laatste faciliteit is ook voor de Schie damsche leden nog iets nieuws en werd eerst kortelings verkregen door samenwerking met het desbetreffende Rotterdamsche bestuur. Voortaan zal Katholiek Leven dus bestaan uit heeren-leden en damee-domatrieen. De lezing-avonden werden als regel gehouden den 2en en 4en Vrijdag der maand gedurende het vereenigingsjaar van September tot Mei. Vrijdag 2 November a. s. zal pastoor Möller een lezing met lichtbeelden geven over Rome. Dames, die de circulaire niet mochten heb ben ontvangen en meenen voor het donatrice schap in aanmerking te kunnen komen, kun nen zich hij het bestuur aanmelden. Secreta ris daarvan is de beer P. Trouwborst, Singel 193. DE WERELD-SPAARD4 r. Op 31 October De spaarbank, gevestigd Lange Haven 80, doet in achterstaande advertentie een poging om de spaarzaamheid te bevorderen en in heel de beschaafde wereld zal op 31 October een zelfde poging worden gedaan. Een wereldspaardag dus, uitgaande van het Internationale Instituut voor het spaar wezen, waaTtoe ook de Nederlandsche spaar- bankbond behoort, van welken bond de spaar bank te dezer plaatse lid Is. Van de reeds door deze bank bereikte resultaten noemen we een bespaard kapitaal van 6.250.000 met een inlegigersaantal van 21000. Cijfers die als zeer gunstig kunnen worden aangemerkt, maar die, getoetst aan het aantal Inwoners in onze gemeente, ook al houden wij er rekening mede dat zij niet de eenige spaarbank in de stad ds, toch nog wel eenige verbetering kunnen ondergaan. GOUDEN JUBÏLé De firma F. Röttgering, welke behalve te Rotterdam ook' op de Schiedamsche Hoog straat een zaak in bedrijfskleed-ing gevestigd heeft, aal op 1 Novemiber a.s. haar 50-jarig bestaan herdenken. VOETBAL D. H. S.Transvalia 8—2 D. H. S.Transvalia 8—2. Eenige Tranva- lianen en D, H. S.'ers verkeerden vermoedelijk in de meening, dat het weer te slecht was om te voetballen. Niettemin is de zo wedstrijd door gegaan; Transvalia begon mot 8 cn D. II. S. rnet 9 spelers. Spoedig kwamen* v. d. Sposl en de veteraan v. Vliet de D. H. S. gelederen ver sterken. D. H. S. nam door Brugman de leiding, maar Transvalia maakte spoedig gelijk. Nu narn D. H. S. het spel meer in banden en voerde den stand voor do rust op tot 41. Na de rust kwamen met regelmatige tusschenpoozen nog 4 doelpunten voor D. H. S. en scoorde Trans valia nog eenmaal tegen, zoodat de eindstand 82 werd. KANTONGERECHT De vleeschkeuringswet De slager W. van M., Schiedam, stond te. recht wegens overtreding van de 'vleeschkeu ringswet. Bakl. zou op li juni een kalf ge slacht hebben, zonder de daartoe vereischte ver gunning in zijn bezit te heBbefc. Een tweetal getuigen werd Sjhoord, de rijks- veearts G., die belast is met'hc-t toezicht op de keuring van het levend vee "en de keurmees ter A. v. K., beiden alhier, van wie de laatste verklaarde, dat hij het beest niet levend heeft gekeurd, denkend dat de keuring reeds had plaats gehad. Het O. M. requisetoir nemend, merkte op, dat de keuring hier te Schiedam grootendeels op goed vertrouwen gebaseerd is. Beklaagde'3 schuld niet bewezen achtend vroeg spr. vrij spraak. De kantonrechter vonniste vólgens eisch. Vervolgens stond in dezelfde zaak terecht de slagersknecht v. L., in dienst bij den beer van M. De behandeling van deze zaak werd een week aangehouden, om alsnog een getuige te hooren. In de voortgezette zaak tegen den chauf feur T. de Z. vervólgd terzake het veroorzaken van een aanrijding, werd nog een getuige ge. boord, waarna het O. M. vrijspraak vroeg. De kantonrechter vonniste volgens eisch. De uitvoer van iiarjng D. v. d. H., koopman, woonachtig te Viaar- dingen, stond terecht omdat liij een partij ha ling wilde uitvoeren naar het buitenland waarvan de tonnen niet het vastgestelde ge wicht haalden. Als raadsman van bekl. trad op mr. M. M. van Velzeu. Bekl. geeft toe, dat het gewicht van de vaten niet voldoende was; dat ligt aan da practijk, de vaten worden niet gewogen, doch naar den inhoud geschat. De kantonrechter merkt hierbij op, dat de Hollandsche handel in Engeland een slechten naam heeft. De controleur H. uit Vlaardingen heeft op 5 October proces-verbaal opgemaakt. Te voren heeft hij bekl. gewaarschuwd; deze bleek toen overtuigd te zijn, dat de zaken niet in orde waren. Bij zijn volgend bezoek heeft hij den inhoud van een dertiental vaten gewogen en er was er slechts één onder dat het ver eischte gewicht haalde. Sinds 1 Juli Is get. he iast met de controle van de haringwet. Een keer of drie, vier in de week heeft get." het pakhuis van den heer v. d. H. regelmatig be. zocht. Get. heeft meermalen gezien dat de heer v. d. H. zicfh zelf met de weging' belastte. Mr. van Velzen maakt de opmerking dat als regel iederen d;ag iemand bij bekl. is komen controleeren. Het O. M. noemt het betreurenswaardig, dat de Nederiandsehe wetgever zich heeft moeten bezighouden met de bemoeiingen in den Ne derlandsehen haringhandel. Onderling overleg van de haringhandelaren bleek niet voldoende en zoo kwam de wet van 16 December 1927 tot stand. De betrokkenen stoorden zich hier echter weinig aan en toen processen-verbaal waren opgemaakt, kwamen de betrokkenen ten parkette de zaak afdoend. Spr. is in zijn optimisme dat er verbetering in den toestand zou komen, becchaamd gewor den. Het is zelfs gebeurd dat voor een ander •Kantongerecht de advocaat van den verd. de vordering te boog achtte, omdt men in Schie dam de zaak voor een dubbel zoo hoog bedrag kon schikken. Verdachte zegt: ik ben geen knoeier, en dat is spr. bekend, toch heeft ook hij de overtreding begaan. Het verdient aanbeveling een flinke boete op te leggen en spr. eischt derhalve een boete van 250.subs. 2 maanden hechtenis. Mr. van Velzen kan er zich niet mee vereeni gen, dat een mchuldige moet boeten voor een onoordeelkundige uitlating ais voor het Kan tongerecht te Haarlem is gedaan. Het gaat hier voornamelijk over de artikelen 1 en 2 van genoemde wet. De tenlastelegging acht pr. niet Juist. Bekl.. heeft de partij op de eerste plaats niet ten uitvoer aangeboden: dat was de baas van den heer v. d. H. Ook de tweede tenlastelegging is onjuist en wel om de zelfde reden. Juridisch is slechts de betrokken baas van bekl. aansprakelijk. Het derde ten laste gelegde, het niet ver. hinderen van de overtreding door bekl. zou den ambtenaar kans op succes gegeven hebben in dien de redactie juridisch juist was geweest. Verhinderen kan men op een gegeven tijdstip niet altijd. Zorgen dat het personeel zich in bot algemeen aan den regel houdt acht spr. juister. Komend op het terrein van de schuld merkt spr. op„ dat wanneer er geen schuld is, geen veroordeeling mag volgen. Spr. doet dienaan gaande eenige citaten uit pref. Simons, om vervolgens te vorklaren dat beklaagde's schuld niet vaststaat. De heer v. d. H. is een van de menschep, die de wet wilden cn wanneer daar enboven lederen dag controle wordt uitgeoefend zal hij deze wet met een lWft! vaten die een zeer miniem deel van zijn export vormen toch niet overtreden. Getuige H. zegt zelfs: dat bekl. alles gedaan heeft wat in zijn. vermogen lag. Voorts kan de gerechtelijke behandeling van een zaak als doze den naam van bekl. 1n het buitenland ten onrechte veel kwaad doon. De haring mag omwille vau de kwaliteit'Vóór-het pakken niet gewogen worden, zoodat de vulling- van de vaten op de test moet geschieden; en ook dat is varieerend op dat zonder schuld geen veroordeeling miag volgen. Het O. M., mr. Cohen Tervaert, repliceer end achtte het in de eerste plaats tenslotte gelegde bewezen. Bekl. zelf beeft gezegd dat hij de partij ten uitvoer aanbood; op de aansprake lijkheid van zijn knecht kan hij zich dus niet beroepen. Bekl. merkte nog op, dat hij bij de inbeslag name zelf niet aanwezig was, waarop de uit spraak werd bepaald tot over 8 dagen. Nogmaals: (le uitvoer van haring De procuratiehouder A .P. te Maassluis, stond hierna terecht, omdat hij opdracht heeft gegeven niiet goed gevulde vaten haring te verzenden. Bekl. merkte oip, dat het meermalen is voorgekomen dat er vaten waren met een gewicht tusschen 102 en 108 K.G. Zelfs is het al eens voorgekomen dat er bij waren met een gewicht van 109 K. G. Get. H., controleur, in deze zaak eveneens als getuige gehoord, verklaarde o.m. dat bekl. de vorige week heeft gezegd: ben je daar al weer? Getuige gaat eenige malen per week naar Maassluis. De beer P. heeft ook nog ge zegd: ik heb liever dat de partij 100% K.G. weegt, dan 103de concurrentie is zoo groot! Deze partij bestond uit pekelharing, gemengd met maatjesharing. Getuige J. S., kuipershaas bij de fa. P. te Maassluis, heeft geregeld toezicht gehouden op zijn ondergeschikten. Het gewicht van ieder vat afzonderlijk wordt niet genoteerd; get. pakt af en toe een van de vaten uit den voor. raad, die ter verzending gereed ligt. Spr. is 40 jaar in dienst van de fa. P. Mr. Cohen Tervaert, requisitoir nemend, kan na de vorige zaak kort ziju. Ook nu staat weer een van de grootste haringhandelaren te recht, die met 7 heele- en 12 halve vaten de overtreding begaan heeft. Het is verdachte zelf geweest, die deze partij ten uitvoer heeft aangeboden. Spr. eischt een straf van ƒ300.subs. 2 maanden hechtenis. Ten aanzien van het jurdiscfh gedeelte refe reert mr. van Velzen zich aan zijn vorige ver verdediging. Wat het technisch gedeelte be treft, zegt spr. dat de-vaten eerst worden ge wogen wanneer ze gevuld zijn. Spr. merkt op, dat door deze toepassing de wet averechts geëxploiteerd wordt. Bij bona fide firma's als die van bekl. is een waar schuwing op zijn plaats. Het O. M.. in zijn repliek, verzet zich tegen een voorstelling, als zou de controleur bijna zonder reden tot verbaliseeren zijn overgegaan. Spr. persisteert bij zijn eisch. Schriftelijk vonnis over 8 dagen De leerplichtwet P. v. d. D., veehouder, Maasland, werd we gens overtreding van de leerplichtwet veroor deeld tot 20.boete: subs. 10 dagen hechte nis. Eisch was 20.subs. 10 dagen. Bekl. was reeds eerder veroordeeld. N. v. d. D., chauffeur, werd wegens rij den zonder rijbewijs veroordeeld tot 5. boete, subs. 5 dagen hechtenis. Met een rijbewijs van zijn broer heeft bekl. die er voor een z-iektegeval uit moest, den ver balisant nog trachten te misleiden. Eiech was 8.subs. 8 dagen. Mej. N. v. d. S.,-K., alihier, stond terecht wegens overtreding van de leerplichtwet. Zij werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 5.boete, subs. 5 dagen hechtenis. Mej. R.-S., idem, hoorde 4.boete te gen zich eischen. Zij werd veroordeeld tot 2. subs. 2 dagen. Mej. J. M. T., werd voor betzelfde delict bij verstek veroordeeld tot 5.boete, subs. 5 dagen hechtenis, evenals de dames C. R. en H. T. De regels van den weg Mej. A. M., winkeljuffrouw te Rotterdam, heeft op de Hoogstraat met haar rijwiel links gereden. Het O. M. ëisoh'te 2.— boete, subs. 2 dagen hechtenis; de kantonrechter vonniste volgens eisch. C. v. d. S., alhier, wer dwegens links rijden in de Burgemeester Kna.ppertlaan vol gens eisch veroordeeld tot 2.— boe-Ie, subs. 2 diaigen hechtenis. J. S., Rotterdm, die terecht stond voor hetzelfde feit, zal over 14 dagen nogmaals te rug moeten komen, wanneer de verbalisant als getuige voorkomt. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2728 October GEBOREN: Jakop, zoon van J. Klarenbeek en M. Baas, Gedempte Broersvest Adriana dochter van M. Kosten en M. Koops, Paral lelweg Adriana, dochter van P. van Leeu wen en P. M. Degenkarap, Abbenbr.str. Johanna, dochter van G. A. de Smits en A. M. F. Dolleman, Roosbeek Adrianus .1., zoon van A. J. Gréten en L. J. de Raaij, Beierl.st.raat. SCHEEPVAART Schiedam, 29 Oct. Aangekomen: s.s. Allan, van Southampton om kolen te bunkeren in de Withel'mmahaven, het vertrok naar Dantzig; s. s. Main met olie van Nobé voor N. V. Scliie- veem in de "Wdlhelminahaven. Schiedam, 2S Oct. s.s. Weissesee, naar Kirke- nac3. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond Iederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub X. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8- uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K- Metaal bewerkersbon d „St Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om balt negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereeniglng Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. ledereD Woensdag Repetitie Koninltl. Man, nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath Kring Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 1 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excelsior Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond 11. K. S. V, Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Iederen Zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur is geopend het Stedelijk Museum. St Joris Doele, Doeleplein Dinsdag 30 October Vergadering propagandaclub „St. Leonardus" (Parochie O. L. Vrouw Visitatie). Gebouw Kath. Kring. Aanvang half 9. Woensdag 31 October Citrus leekenapostolaat Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 9 uur. Vrijdag 2 November „Katholiek Leven". Lezing van pastoor J, B. W. M. Möller. Gebouw Katholieke Kring, Lange Haven. Zaterdag 3 November Soirée variée te geven door de Schiedam sche zwemclub. Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. Zondag 4 November Plechtige viering van het patroonsfeest door den R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wil- librordus", met medewerking van het harmonie orkest „St. Ambrosius" en eenige humoristen. Spreker pater W. A. J. Schuurman O. P. Toe gankelijk voor leden en huisgenooten en verder voor alle Katholieken. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Tienjarig bestaan St. Aloysius-patronaat (Frankenland) Uitvoering voor leden en gezel len, te geven door de tooneelvereeniging Pius XI. Patronaatsgebouw, achter het R. K. Wees huis. Aanvang 8 uur. Maandag 5 November Tienjarig bestaan St. Aloysius-patronaat (Frankenland). Uitvoering voor de ouders dier patronaatsleden, te geven door de tooneelveree. niging Pius XI. Patronaatsgebouw, achter het R. K. Weeshuis. Aanvang 8 uur. Donderdag 8 November Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, afdeeling Schiedam. Concert, te geven door den heer Sduard van Beinum, directeur van de H. O. V. (piano) en mevr. Sepha van BeinumJansen (viool). Gebouw Musls Sacrum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. TE ROTTERDAM 30 Oct. Groote Schouwburg. Merijntje Gijzen's Jeugd, (Rott. Hofstadtooneel), 8.15 uur. (voor volwassenen) 31 Oct. Groote Schouwburg, La Bohème, (Ital. Opera), 8 uur, (voor volwassenen). 1 N o v. Groote Schouwburg, Merijntje Gijzens Jeugd (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 (voor volwasse nen). Tivoli-Schouwburg. Sepp'l (Ned. Ope rette Gez.) 8 uur (voor volwassenen). 4 Nov. Nutszaal, afscheidsmatinée Huber- man, half 3. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Ein Rliel- nisches Miidel (Fritz Hirscb Operette) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag TNov. in: Royal; Corso; Centraal (voor volwassenen); Olympia (voor volwassenen)Thalia. SCHIEDAM, 30 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet. 19.- per H. L. j H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 30 Oct. Men noteert voor Melasse-spiritus 32 per H.L. Ruwe graanepirltus 60 pet. 17.— per H.L.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1