Adverteert in dit Blad ROTTERDAM Vol verwachting klopt ons harf DINSDAG 30 OCTOBER 1928 TWEEDE BLAD PAGINA UIT ROTTERDAM Een groote keuze in de modernste stoffen en modellen kunnen wii voor leggen in de bekende solide afwerking. Heeren Paletots in chique Engelsche Jongens Jekkers in ratiné, met verg stoffen, mod. dess-. 55,46,-—, knoopen, anker op de moiiw 40,—.33,-.27,-; 23,-.19,-. 16,- 15,-, 12,-, 9,-, 6,75 4.IÜ Jongeh. Paletots in moderne fantasie- Meisjes Jekkers in ratiné, met verg. stoffen van 7 jaar af „c knoopen, anker op de mouw 15,-, 11,-, 9,50, 7,50, 6,_ 14,50, 12,25, 10,25, 8,50, 7,- VOOR HEEREN Pullovers 8,50,6,95.5,95,4,95 Sportkousen 5,75, 3,95, 2,45 Sokken 1,95,1,45,0,95,0,65 Borstrokken en Pantalons 0,75.4,75, 3,55,2,25 Pyama's 6,95, 4,95, 3,75 Schoenen 12,50, 9,95, 6,95 VOOR JONGENS Pullovers en Truien 4,75,4,25,3,75,3,25 Sportkousen 1,95, 1,45, 1,15 I Borstrokken en Pantalons 1,95, 1,45, 1,25 I Handschoenen in wol 1,45, 0,95 Turntruien en Broekjes 1,25, 0,95 I Schoenen 5,95, 4,65, 3,65 i zingen onze kleinen, wanneer de komst van den alouden kindervriend ophanden Is. Die verwachting zal vast niet teleurgesteld worden, wanneer U Sunlightzeep en Vim gebruikt. Zie slechts onze geschenkenlijst. Wie echter de kleinen wil verrassen met aardige geschenken en zeker wil zijn deze vóór St. Nicolaas in huis te hebben verzuime niet de aanvrage met de coupons vóór 26 November a.s. in te zenden. De Lever's Zeep Maatschappij, Vlaardingen. fluenties en ook door het feit, dat de cello- én de piano-partij elkaar nu en dan wat te veel aanvullen. De klank der piano-partij daalt dan tevens wel wat naar de lage, soms zelfs moei lijk verstaanbare regionen af. Het lastig geschreven opus van Dusch werd door den componist persoonlijk aan den vleu gel uitgevoerd met veel verve en met een spre kende geloofsovertuiging in eigen compositie kunst. Loevensohn speelde de cello-partij clet overal even gelukkig. Hij hei-stelde zich later echter volkomen met een sonore en vitale uit voering van Dvorak's „Waldesruhe" en van een paar Bach-soli (c-Moll-Prélude, g-Moll Sara bande). De Groote Nutszaal was voor dit Siste Con servatorium-Concert voor meer dan de helft met een erkentelijk gehoor gevuld. ROGDE KRUIS-ONDERSCHEIDING. grepen en de afwerking kon voor grootere ver fijning in aanmerking komen. Mozart's C-dur-Sonate nochtans was het zui vere type van uitwendig goed gesoigneerd vioolspel. De voordracht was geheel onbewo gen, maar tot in détails offerde Schneiderhan aan den louter technischen kant vau zijn spel. Zijn begeleider Willy Klasen, die een ras-musi cus bleek, zong vermoedelijk sorus om den jongen concertant nog te anlmeeren meer uit in zijn accompagnement. Trouwens, Klasen bewees zich tevens een uitmuntend piano solist in de sentimentvolle verklanking van o.m. twee Brahms-composities. De aanwezigen in het Gebouw hebben den kleinen vedelaar en zijn accompagnateur-soüst hartelijk ontvangen. 61STE CONSERVATORIUM-CONCERT, Op de solree in Hotel „Wittebrug" op 2fi October door het Nederlandsche Roode Kruis gegeven, ter gelegenheid van de dertiende internationale conferentie van het Roode Kruis werd door Z. K. H. Prins Hendrik dar Neder landen, persoonlijk het kruis van verdienste uitgereikt aan den heer Gersohtanowltz voor de heeren A. Tuschinski, H. Ebrlich en H. J. Gersohtanowltz, leden van de firma A. Tuschinski. Maartj-e Offers moest zingen, doch seinde wegens ziekte af. Jeanne van de Roslère-van Emmerich, die in haar plaats bereid was ge vonden, zond ten slotte nog bericht van ver hindering. Te elfder ure kwam nu de Haag- eche alt Jonkvrouwe Jacoba Repelaer-van Driel als vocale redster in den nood. Zij hielp mede aan een Schuhert-herdenking, hield grootendeels de door Maartje Offers gekozen Schubert-liederen bij en zong later een aantal Volksliederen van Brahms. We moeten het op prijs stellen, dat Freule Repelaer de zoo late invitatie nog heeft kunmen aanvaarden en den ken met voldoening inzonderheid aan hare Brahms-vertolking, welke de alt met levendig heid en warmte en met een punetueel-preciese idiotie deed geschieden. Bernard Tabbernal be geleidde de zangeres correct en met een stre ven naar muzikale accentuatie. Voor de Schu hert-herdenking had Tabbernal als soli geko zen een Moment Musical en een Impromptu, welke hij vaardig weergaf. De Schubert-herdenking werd gecompleteerd idoor een door Marix Loevensohn gespeelde cello- eonate „Al Arpeggione". In eerste uitvoering hier ter stede ging de Sonate in cis. kl. t. Voor cel en piano van Fhons Dusch. Dusch com poneerde dezo driedeelige Sonate in 1919. Hij is de uitvoeringen van de Rotterdamsche Onderwijzers Zangvereeniging der laatste jaren kunnen het het best getuigen een vurig aanhanger en bevorderaar der modernen. Zoo doende is het strikt genomen goed verklaar baar, dat ook deze Sonate niet vrij is van moderne Spaaneche, Italiaansche en Fransche beïnvloeding. Toch is er in Dusch' werk een merkbare „Hang" naar eigen fantasie; al komt die fantasie nog al eens vaak in de ver drukking door genoemde huitenlandsche in- WOLFGANG SCHNEIDERHAN. in den loop der jaren zijn bier wonder kinderen opgetreden, die meer medebrachten dan snel stroomend virtuozenbloed. Denken we maar eens aan het eerste verschijnen van wijlen Stephan Partes, van Erna Rubinstein in haar goed-kinderlijk begin. Om slechts bij dezo beide voorbeelden te blijven: We stonden daar toch ook voor het verbazingwekkende geval, dat beiden in hun voordracht een diepte peilden, een natuurlijk zelf nog niet doorleefde wereld' van gevoelens in die voordracht uitzongen. Het 14-jarige manneke, dat voor eenige hon derden toehoorders in het Gebouw voor K. en W. gisterenavond optrad, doet zulks niet. Van ïem krijgt men te hooren, wat des kinds is en het volle besef van zijn jeugd-zonden moet men tijdens dat aanhooren op den koop mede toe nemen. Even scheen er in Paganini's D-dur- Coneert een speel-gloed te gaan gloren, als ware het natuurlijk alleen maar, om Paganinl in een lichtend aureool van ziju duizelingwek kende kunsttoeren te plaatsen. MS,ar het kwam niet tot een branden en een gloeien in Wolf gang's spel. In Paganini scheen hij bovendien eenigszins vermoeid, zoodat ook aan de overi gens door den knaap zoo nauwkeurig verzorgde techniek niet alle recht wedervoer. Het was soms onzuiver van streek, vooral in de dubbel- FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: ROTTERDAM, 27 October. J. J. C. Keer, winkelier, Groene HHledijk no. lS6b. Rechter Comm. Mr. Dr. B. I. Zijl- stra. Cur. Mr. H. B. van Riesen, alhier. A. P. Reisinger, echtg. van J. A. van Wor. dragen, openbare koopvrouw, Haagsckeveer 2, R.-e. als voren. Cur. Mr. F. Bielders, alhier. N.V. Verzekerings Maatschappij Tellus in liq. en N.V. Verzekerings Maatschappij West Lloyd in liq. R.-c. als vorc-n. Curatoren Mrs, A. van Wulfften Paithe en G. J. H. Kuyk, bel den alhier. Opgeheven: ROTTERDAM, 27 October. A. SoUeveld Jzn.,zonder beroep, Nootdorp straat 9b. GEëINDIGD. ROTTERDAM, 27 October. P. H. M. Penders, rijwielhandelaar. D. Hagendijk, vleeschhouwer. JUBILé. Op 1 November a.s. zal de heer J. C. C. de Brey den dag herdenken, waarop hij 25 jaren geleden zijn functie als directeur der N.V. Ne derlandsche Hout- en Heipalen-Maatscbapnij aanvaardde. Spaar dezs coupon voor or.zo fraaie geschenken Spaar dit cartonnetje voojp onze fraaie geschenken No. 134 Auto 5 coupons No. '524 Padvindersmes 40 coupons No. 522 Mondharmonica 33 coupons No. T42 Pop coupons No. 129 Schoolétul 24 coupons No. 510 Sportriem t7 coupons No. 109 Rolbel coupons No. 509 Vulpotlood 17 coupons NÖ. 101 Torenkubus 8 coupons No. 127 Vlooienspel 18 coupons w No. 143 Teddybeer 130 coupons No.* 136 Pop 3 coupons No. 132 Autogaragd 30 coupons No. 122 Dier 16 coupons No. 515 Kinderarmband 24 coupons i, No. 125 jCurkenbreien 18 coupons No. 106 Mensch erger je niet 10 coupon^ No. 120 Kinderserviesjs 15 coupon? No. 115 Muzikale pop 34 coupons No. 123 Bromtol 6 coupons No. 123* Prikkebeexi 20 coupons No. 110 Blokkendoos 11 coupons DE NIEUWSTE BOUWPLAAT BOUWEN Z00AL5KEN ZELF WIL HET DIERENBOEK STATION Bouluy-doo» tl couppns No. 117 ■Bouwplaat 55 coupons No. 141 Bouwdoos 50 coupons No. 124 Prentenboek 17 coupons. No. 102 Teekenle» 9 coupons.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7