DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN MIJNHARDT'S 51ste Jaargang Zaterdag 3 November 1928 No. 15255 Git nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS UIT SCHIEDAMS VERLEDEN tabletten verstopping WETHOUDERS PENSIOENEN diefstallen mishandeling burgerlijke stand tégen Doos 6Oct. Bij Apoth.en Drogisten. INGEZONDEN. UIT ROTTERDAM AGENDA Tl KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM EUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68035 ABONNEMENTEN: per 8 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. franco per post 3,75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 6 <st. Postchèque en girodienst SHÏO. ADVERTENTIEN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 cl. Reclames tusschen den tekst 60 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 cL, elk woord meer 6 cl. tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. Cratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; f 75 bij ver lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen ruger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. In de raadsvergadering van 19 Juli van het vorig jaar werd een nieuwe verordening op de wethouderspensioenen vastgesteld, waar- legen wij toenmaals in ons nummer van U en 15 Juli ernstige bedenkingen hebben Keopperd. Itet overlijden, enkele weken geleden, van een oud-wetliouder, noopt ons, nog maals op een tweetal van de meest aperte dier onbillijkheden terug-te komen. Artikel C der verordening houdt in, dat bij «verlijden tijdens zijn wethouderschap van en wethouder die als zoodanig minstens vier dienstjaren heeft, zijn weduwe aanspraak 1 naakt op het wachtgeld, waarop de wet houder bij zijn aftreden recht zou hebben kunnen doen gelden. Overlijdt echter een Wethouder na zijn aftreden, al is het ook slechts één dag daarna, dan vervallen voor 7-ijn weduwe alle rechten. Gesteld, een wet houder neemt, na gedurende negen jaar mei ambitie die functie te hebben vervuld, ontslag. Hij heeft dan gedurende 9 maan den recht op een wachtgeld van ƒ250 per maand, daarna gedurende 9 maanden 125 Per maand en vervolgens nog op een be drag dat jaarlijks met. één negende ver mindert en dat als de persoon in kwestie hij zijn aftreden bijvoorbeeld 55 jaar zou zijn, hij zijn pensionnecring op 65-jarigen leeftijd een bedrag van rond 6000 zou hebben bcloopen. In totaal zou hij derhalve aan wachtgeld hebben ontvangen het niet onaar dige sommetje van 9375 (9 X 2,50 9 X 150 6000). Nu zijn weduwe. Sterft, de betrokken wet houder in zijn functie, dus bijvoorbeeld daags voordat, zijn eervol ontslag ingaat, dan treedt zijn weduwe in zijn volle wacht- geldrechten, ontvangt dus geleidelijk uit de gemeentekas een bedrag van ƒ9375. Sterft hij, nadat zijn ontslag is ingegaan, al is dat ook maar één oogenblik geleden, dan ont- vangt zijn weduwe niets. Uitermate pijnlijke gevallen hoeven hier volstrekt niet denkbeeldig te zijn. We nemen als voorbeeld dat een wethouder zijn lichaamskrachten wel voelt afnemen; de dok- Ier waarschuwt hem: absolute rust is drin gend geboden. Er zijn nog enkele zaken af le doen en hij neemt dus ontslag met ingang van 30 dagen later. Het gaat wel met hem achteruit en op zijn ziekbed ligt, hij er over le tobben: „Als ik nu in 's hemels naam nog maar sterf voor dien fatalen datum, Waarop ik ontslag heb genomen; dan krijgt mijn achterblijvende vrouw tenminste het wachtgeld waarop ik recht gehad zou heb ben, en anders krijgt ze niets!" Zulke gevallen mogen eenvoudig niet denk baar zijn. De eenige oplossing daarvoor is *- en dat is een alleszins rpdelijke oplos sing, dat de weduwe volledig treedt in de fechten, welke de ex-wethouder op wacht geld had op het moment van zijn overlijden. En het komt ons voor dat een wijziging der betreffende verordening in dien zin niet mag Uitblijven. Een soortgelijke bepaling dient te gelden Voor kinderen beneden 18 jaar van een wet- houder, die komt te overlijden, voor het geval r die kinderen ook geen moeder meer mochten hebben. Thans krijgen die weezen niets, hetzij hun Vader-wethouder sterft tijdens zijn functie, hetzij na zijn aftreden. Een regeling overeen komende met die der weduwe is niet meer dan billijk. 4Vil men nog een stap verder gaan; wil Uaen, inachtnemende, dat in de toekomst het Wethouderschap voor de bét rokken persoon de hoofdfunctie zou kunnen zijn, een pen noen aanvaarden voor weduwen en weezen, urhankelijk van het aantal dienstjaren van echtgenoot en vader, wij zouden zulks van arte toejuichen, overtuigd als we er van zijn, jhat de energie, de werklust van een wet- °uder er slechts bij winnen kan, wanneer hi 'J de zekerheid koestert dat niet slechts hem op den ouden dag een redelijk pen- Sl0en wacht, maar in het onverhoopte ge- j nl' dat hij dien dag niet bereikt, zijn na- 'aanden niet geheel onverzorgd zullen 0<hterblij\ 'en. GEMEENTERAAD Agenda: De agenda voor de openbare vergadering van den Gemeenteraad welke zal worden gehou den op Vrijdag 9 November 1928, des namid dags ten 2 ure, luidt aJs volgt: 1. Onderzoek deir geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, den heer E. Koopmans. 2a. Aanbeveling van de Commissie voor de Bibliotheek en Leeszaal der Gemeente Schie dam ter benoeming van een lid van hare Com missie ter voorziening in de vacature, ont staan door de ontslagname als zoodanig van den heer C. M. Knopper. Aanbevolen worden: 1. de heer H. J. Or- mel, arts; 2. de heer A. Gabel. 2b. Aanbeveling van B. en W. ter benoe ming van een havenloods ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagname als zoodanig van den heer A. Iloogerwerf. Aanbevolen worden: 1. de heer J. Goos te Rotterdam; 2. de heer D. Jonker te Schier monnikoog; 3. de heer J. Koutstaal te Rotter dam 2c. Voordracht van B. en W. ter benoeming van een tijdelijk leeraar in Werktuigkundig teeken aan de Nijverheidsavondschool. Voorgedragen wordt de heer Ir. W. K. de Bruin Jr. te Rijswijk (Z.-H.) 3. Voorstel van B. en W. tot aankoop in het belang der Volkshuisvesting van mej. wed. E. WinkelmanRomein, alhier van het, woonhuis met open grond en erf, gelegen aan de Hoofd straat 101, ter grootte van 55c.A., voor den prijs van ƒ1700. 4a. Voorstel van B. en W. tot onderliand- sche verhuring voor den tijd van 3 jaren aan de firma H. M.M Storm te Breda of an deren van het pakhuis, gelegen aan de Boter- straat 56b, tegen een huurprijs van 720 per jaar, ten ednde daarin een fabriek van sui kerwerken te vestigen. 4b. Voorstel van B. en W. tot onderhaudsche verhuring voor den tijd van 2 jaren aan den heer C. van der Slot, alhier, of anderen van de bovenwoning, gelegen aan de Lange Nieuw- straat 65<1, tegen een huurprijs van 33.50 per maand. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond. 6a. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een erediet van ƒ48.000 op perceel 37 van het Grondbedrijf ten behoeve van riool- aanleg op genoemd perceel en het maken van een nooduitlaat op den vijver in het Jutiana- park. 6b. Voorstel van B. en AV. tot het verleenen van een .erediet van 18.000 op perceel 19 van het Grondbedrijf ten behoeve van den verderen aanleg van de Juliana van Stolbergstraat, de ophobging van een gedeelte van het terrein van het R. K. Ziekenhuis en het maken van een riool in de Juliana van Stolberg- en Dr. Nolfetstraat. 7. Voorstel van B. en W.: 1. om toe te tre den als lid van „De Hofllandsche Molen", Ver- eeniging voor het behoud van molens in Ne derland, tegen een contributie van ƒ10 per jaar; 2. tot wijziging van de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1328. Model D 10. 8. Schrijven van B. en W. ter beantwoording der vragen, gesteld door het lid van den Ge meenteraad, den heer J. Dinkelaar, betreffende de toonzaal der Technische Bedrijven. ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN De Zondagsdienst zaj morgen warden waar genomen door de geneeskundigen De Bruyn, Nieuwe Haven 125; Geerdes, Veenlantstraat 2; Koene, Burgemeester Knappertlaan 30 en Ris, Tuinlaan 92. Geopend zal zijn de apotheek van de firma Gouka en Co., Hoofdstraat 29. EERSTE HULP AAN DRENKELINGEN De door de Schledamsche Vrijwillige Bri gade tot het Redden van Drenkelingen ge organiseerde cursus „Eerste Hulp aan Dren kelingen" vangt Donderdag a.s. aan In het schoolgebouw aan de Lange Nieuwstraat 119. „KATHOLIEK LEVEN" Gisteravond hield pastoor J. B. W. M. Mö- ler voor deze vereeniging een lezing met licht beelden over Rome. In het eerste gedeelte be schreef de eerw spreker de voornaamste ge bouwen waarom Rotterdam vooral wordt be zocht, zooals de St. Pieter, het Vaticaan met de Sixtijnsche Kapel, het Panthéon e.a. Ook de daarin aanwezige muuirscMlderingen en houwwerken van de beroemdste meesters als Michel Angelo, Rafaël' en Fra Angelieo wer den uitvoerig besproken en uitgelegd, waar door bet mogelijk was, de in het tweede ge deelte vertoonde lichtbeelden naar behooren te begrijpen en te .genieten. De lezing werd met onverdeelde aandacht door de talrijk opge komen leden en de aanwezige donatrices aan hoord en met hartelijk applaus beloond. Een woord van dank aan de moedige taan- breeksters, die zich als donatrices hebben op gegeven, is hier zeker niet misplaatst. Zij zul len stellig in eigen lering de krachtigste pro pagandisten voor „Katholiek Leven" worden en daardoor hiet besluit dezer vemeeniglng tot het opnemlen van dames het beste steunen. VOOR VIJFTIG jaar Uit de „Nieuwe Schiedaroedhe Courant" van 3 November 1878: Voor de commissie te 's Gravenhage heb ben akte als hulponderwijzeres bekomen onze stadgenooten Mej. H. C. Janse, E. C. Knappert, T. de Kroes en J. AV. van der' Sluis. Uit de „Nieuwe Schiedamsche Courant" van 5 November- 1878: Heden herdenkt de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging haar 1214-jarig bestaan. Zooals de directie in haar circulaire aan de leden zeer terecht aanmerkt, is ei' reden te over, om bij deze gelegenheid feest te vieren, wijl de feestelingê zich verheugen mag in de aigemeene sympathie; maar zij acht het tegen woordige oogenblik nu Handel en Fabrieken pas verademen van den doorgestamen druk, daartoe mlnd-ar geschikt' Evenwel.... uitstel is hier- geen afstal, en men weet hoe zij feest vieren kan. VOOR VIJB' JJV TWIVTIG JAAR Uit de „Nieuwe Schiedamsche Courant" van 29 October 1903: Met 11 tegen 9 stemmen is door- den raad aangenomen een voorstel' Gonka om voor elke raadsvergadering en elke commissiezitting aan de leden can gulden presentiegeld toe te ken- Uit do „Nieuwe Schiedamsche Courant" van 30 October 1903: In de laatstgehouden raadsvergadering werd door den heer Klein voorgesteld de begroo- tingspost marktgelden, wilt-, weeg- en meet- gelden mat 2500 te verminderen, met de bedoeling de kermis af te schaffen. Na een uitvoerige discussie trok de lieer Kledn zijn voort»*.el in, zich voorbehoudend J&pfr een dergelijk voorstel I11 te dienen TOONKUNST Het program voor het op Donderdag 8 No vember vanwege de afdeeling Schiedam van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst te geven concert, vermeldt: Sonate in A-dur, Cèsar FranekSonate, Claude Debussy; Kreutzer Sonate, L. van Beethoven. Als solisten treden in deze wrken op mevr. Septa van Beizum-Jansen (viool) en Eduard van Beinum (Piano). De heer van Beinum, die op het oogenblik de directie van de Haarlemsche Orkestvereeniging in handen heeft, was eenige jaren geleden als leeraar verhonden aan de muziekschool van Toonkunst in Schiedam SPAARBANK SCHIEDAM Gedurende de maand October 1928 weïd ingelegd 270.000 en terugbetaald 237.846.39. Het aantal Inleggers bedroeg 1 October 20838 en op 1 November 20957. Het aan inleggers verschuldigd kapitaal bedroeg op 31 October 1928 6.282.180.65. DOOR EENDRACHT sterker AVe ontvingen het jaarverslag van de Coöperatieve bakkerij en verbruiksvereeniging „Door Eendracht Sterker" (d. e. Sover 1927-1928. We zien er uit dat de afdeeling bakkerij een ledental heeft van 1987; het broodverbruik had een waarde van 267970.62%; de winst op deze afdeeling bedroeg 39582.08; uitgekeerd zal worden een dividend van 12 percent. De afdeeling Winkel had een omzet van 364.196.74. De winst bedroeg hier 25037.31. Do dividend-nitkeeriug bedraagt hier 5% pet.' Door de poliitie is sistwmorgen op een tuintje van den boschwachter A. de G., gelegen in bet Sterrebosch, aangerhouden de 12-jarige J. AV. uit de Aleidastraat, die een witte kool uit bedoeld tuintje had ontvreemd. Door den- Duitschen bankwerker F. G. Is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een kist loodgieierssereedschappen, ge pleegd in zijn vorig kosthuis aan de Aleida straat Door den heer W. v. B., Achter de Teer- stoof, is hij de politie aangifte gedaan, dat hij gistermiddag op ée Schie door den logementhouder AV., wonende aan de Schie, mishandeld ls. Tegen AV. ia proces-verbaal opgemaakt. Aangifte van 1 2 November GEBOREN: Theodora J. M„ dochter van AV. T. Hendriks en H. A. A. M. Fredriks, AVestmolenstraat Johanna, dochter van H. AV. van der Lely en M. M. Kooijman, Singel Hendrik C., zoon van H. C. van Gerven en E. Klein, K. Singelstraat. OVERLEDEN: J. J. valL Uzendoorn, 64 j„ echtgenoot van G. J. van der AVinkel, Rotter- damschedijk J. A. Attn Ophemert, 83 j., echtgenoot van G. Blom, Hoflaanstraat. eRcl. 3198S 14 OPENBARE VERKOOP1NG Bij de ten overstaan van notaris Blaisse in het gebouw van den R. IC. Atelksbond ge houden verkooping werd: perceel II, een woonhuis met schuur, loods en grooten tuin te Kethel, AA'estpo Uier straat 5, vorige week ingezet op 4500, opge houden perceel III, een woonhuis, genaamd Clasina, met schuur, voor- en achtertuin, te Kethel, AVestpolderstraat 5, vorige week ingezet op 4000, opgehouden; perceel IV, Stationsstraat 10A, ingezet op 700, daarvoor verkocht; perceel V, Bokkenhaven 41, ingezet op 1100, verkocht voor 1120; perceel VI, Bakkerstraat 24, ingezet op 25, en perceel VII, Broersveld 39-4, inge zet op 110, beide opgehouden. Bij de ten overstaan van notaris Hartong te Rotterdam in het gebouw van den R. IC. Volksbond griiouden verkooping werden de perceelen I. een winkelhuls met bovenwoning en erve, Hoogstraat no. 92, in veiling op 5700 en II. een pand, ingericht tot waterstokerij met woning en erve, Lange Achterweg no. 5, in veiling op 3600, gecombineerd verkocht voor 9420. SCHEEPVAART Te Schiedam, 3 Nov., aangekomen: Eng. s.s. Agility, kapt. C. AVingfield, van Bremen met olie voor N.V. Schieveem aan de AVilhel- minahaven; s.s. Dagmar, van Koivisto met papierhout; s.s. Snijg, met ijzererts van Sog- vaag, in de Wilhelminahaven. „BRUINE SUIKER" Geacht Heer Hoofdredacteur. Door een betreurenswaardig verzuim is on- dergeteekende, deze week te laat gekomen met een bijdrage voor de Frankelandsche Klok; daarom roep ik Uwe welwillendheid in het na-- volgende in Uw courant te plaatsen. Het doet zal toch genoegzaam bereikt worden, wijl elk Schiedammer leest. Ik wilde gaarne allen, die er 1K-lang in stel len, mijn blijdschap mededeelen van 1.1. Maan dag over het succes van den uitvoeringsavond van 1.1. Maandag en allen, die daartoe hebben bijgedragen evenredigen dank brengen. Meer dan vijf honderd gulden zuivere baten vloeien in het fonds tot oprichting van het zoo noodzakelijke jeugdhuis voor meisjes in onze parochie. Daarvoor past een welgemeend dankwoord aan de Tooneelclub voor haar buitengewoon fraai spel; aan de jongedames, die de kaarten plaatsten en in de zaal hare toewijding voor onze zaak toonden; aan de firma's en particu lieren, die door hun advertenties en geschen ken een niet te onderschatten steun verleen den; aan het Excelsiorstrijkje, dat den goe den geest van haar Sportvereeniging op dezen avond naar bulten toonde; aan de beide hoe ren, die den verkoop en de trekking der ver loting wilden leiden en ten laatste aan allen, die door hun entreegeld en door hun mildda digheid bij verloting en verkooping bovenge noemd saldo hebben mogelijk gemaakt. AVe hebben wel eens gedacht, dat door maar al te velen het Roomschë jeugdwerk als éea liefhebberijtje werd beschouwd; de avond van Maandag heeft ons in deze gedachte beschaamd en heeft dan ook tevens ons vertrouwen ver sterkt voor de onmisbare moreele en finan. cieele hulp in de toekomst. Dank voor plaatsing, L. BEUNE, pr. DE NENIJTO-LOTERIJ. Waar de ^hoofdprijs viel De hoofdprijs, de Cadillac-auto, waar duizen den op hebben gevlast, ls bij een kooper van een zeer groot aantal loten terecht gekomen, namelijk bij den heer D. G. van Beuningen, van de Steenkolen Handelsvereeniging. Behalve dezen fameuzen prijs heeft deze heer ook nog enkele andere groote prijzen n.I. den Peerless en een Ford-auto getrokken, doch het aantal loten, dat hij kocht was dan ook ongemeen groot. BRON1SLAAV HUBERMAN Bronislaw Huberman zal a.s. Zondag 4 No- vem onder de auspiciën van de Holl. Concertdir. dr. G. de Koos, zijn afscheidsconcert in Neder land geven in de Nutszaal 's middags om 2.30 uur. Seigfried Schultze zal den kunstenaar wederom aan den vleugel begeleiden. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St> Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub X. D. O., Patronaatsgebouw Langs Haven; aanvang 8 uur. Diiftdag bestuursvergadering R. K. Metaal* bewerkeTsbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repo- title R. K. Gemengde Zangvereenlglng LorenzQ Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl Man, nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur to| 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V, Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maan4 vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot het verleenen van EersteHulp bij Ongelukken;; gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 nor ls geopend bet Stedelijk Museum, St. Jorlg Doeie, Doeleplein Zaterdag 3 November Soirée variée te geven door de Schiedam., scbe zwemclub. Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. Zondag 4 November Plechtige viering van het patroonsfeeslj door den R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wil- librordus", met medewerking van het harmonie orkest „St. Ambrosius" en eenige humoristen. Spreker pater W. A. J. Schuurman O. P, Toe gankelijk voor leden en huisgenooten en verdeï voor alle Katholieken. Gebouw R. K. Volksbond, Aanvang 8 uur. Tienjarig bestaan St. Aloysius-palronaat (Frankenland) Uitvoering voor leden en gezel len, te geven door de tooneelvereenlging Plus XI. Patronaatsgebouw, achter het R. K. Wees- liuis. Aanvang 8 uur. Maandag 5 November Tienjarig bestaan St. Aloysius-patrouaat (Frankenland). Uitvoering voor de ouders der patronaatsleden, te geven door de tooneelvereo. niging Pius XI. Patronaatsgebouw, achter het; R. K. Weeshuis. Aanvang 8 uur. Donderdag 8 November Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, afdeeling Schiedam. Concert, te gevea door den heer Eduard van Beinum, directeur van de H. O. V. (piano) en mevr. Sepha van BeinumJansen (viool). Gebouw Musig Sacrum. Aanvang 8 uur. Zaterdag 10 November Schiedamsche H. B. S.-vereendging „Ondefl Ons". Propagandafeestavond, w.o. opvoering van „De tante van Charley". Gebouw „Musig Sacrum", Zondag 11 November Tweede lustrum van de St. Jozefgezellenvep» eeniging Schiedam I. Feestavond in „Musis Sa crum", Aanvang 8 uur, Nederl. R. K. Volksbond, afdeeling Schie dam. Viering St. Willibrordusfeeöt. Feestre denaar de heer J. v. d. Akker. Opluistering door „St. Ambrosius" en „Alb. Theim". Op voering van het blijspel „De verrassing". i Aanvang 8 uur. Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. 3 Nov.: Groote Schouwburg, Turandot (ItaL Opora) 8 uur. Groote Doelezaal 2e populaire Zaterdagmiddagconcert (Rott, Philh. Orkest) 3 uur. j 4 Nov. NutszaaJ, afscheidsmatinêe Huber man, half 3. 5 Nov.: Groote Schouwburg, Merijntje Gij- zens Jeugd. (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). Geb. K. en W. Don-Ko- zaikkenkoor, S.15 uur. 6 Nov.: Groote Schouwburg, Merijntje Gij- zens Jeugd. (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) 7 Nov. Groote Schouwburg, Carmen, (Co- Opeva-t4e) 8 uur (voor volwassenen). Nuts zaal, Emiel Hullebroeck, 8 uur. Doelezaal, le abonn.-concert, Concertgebouw-orkest 7145 uur. 9 Nov. Doelezaal, Fisk Jubilea Singers, 8 uur. Dagelijks: Tivoli Schouwburg. Sepp'l (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor volwassenen) (Zondag ook 2 uur.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 8 dezer in: Royal (voor; volwassenen); Grand Theatre (voor volwasse nen) CentraalAV. B. Theater (voor volwas senen). 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1