DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Maandag 5 November 1928 No. 15256 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS I DE BEGROOTING SINT ALOYSIUS- PATRONAAT iWordt vervolgd}, nederlandsche AGENDA KUNST-AGENDA Spiritus NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent Franco per post 3.75 per htwarlaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81140. ADVERTENT1EN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regels 0.75, 16 regels 1Incassokosten worden berekend. TT i f rnn u;: OVPrlhMen door een onceval' f 500 bii verEes van beide handen, voeten ui' oogen; f 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- ELaWcfn wijdingen So'twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt i. We hebben reecis een enkele korte beschou wing aan de begrooting, beter, aan den be geleidingsbrief waarvan B. en W. ze verge zeld deden gaan, gewijd en we merkten daar bij op, dat dit begeleidend schrijven het he den als niet zonder zorg. de toekomst, als rneeV hoopvol bestempelde. Met clio uitspraak konden we ons vereeni- g"u. Inderdaad mag de toekomst, althans in financieel opzicht, meer hoopvol worden tegemoet gezien, waar een nieuwe regeling van de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten zeer nabij schijnt te zijn; ter wijl het heden, zooals zich dat in de begroo ting' afspiegelt,niet zonder zorg kan wor den genoemd. De plaatselijke belasting naar het inkomen kan slechts op hetzelfde bedrag 900.000) worden uitgetrokken, door vermindering van den post „onvoorzien" met 56000 tot op het luttele bedrag van nog geen 2000. Terwijl eigenlijk dan nog de winst op het electriciteitsbedrijf in de vorige raadsver gadering door de tariefsverlaging met 22.000 werd gereduceerd, zoodat er dus feitelijk op de begrooting al een tekort aan wezig zou zijn van 2000. Of toch ook weer niet: 'I Is voor ons cn wellicht voor anderen ook min of meer een puzzle. In de jongste raadsvergadering verklaarde wethouder van Velzèn, dat hij ondanks de tariefsverlaging, waarvan een verminddring der winst met 22000 verwacht werd, de electrieiteitsbe- grootlng niet had gewijzigd. Hij rekent er dus op dat de winst uit het bedrijf op het aanvankelijke bedrag van f 123.893 zal kun nen worden gehandhaafd. Waarop steunt die verwachting? Op een vermoeden van hoogcr verbruik, als ge volg van de verlaging dor tarieven? We kun nen het. ons maar moeilijk vaststellen. Im mers wanneer do wethouder tegenover de liotee kenende verlaging der tarieven zulk eon verbruik durft to stellen, dat het winst- saldo niet vermindert, waarom durft hij dan aan eepige verlaging der gastarleven, waarop toch ook herhaaldelijk bij hem is aangedrongen, niet aan? Zouden we dus lot de conclusie moeten komen, dat cr in de begroeting van ons electriciteitsbedrijf cn wellicht ook in die der andere technische bedrijven een stille winstmarge zit, een achterbaks gehouden appeltje voor don dorst? Dat mag nu wel een prettige gedachte zijn, maar dan zou toch aan de begrooting' het allervoornaamste ontbreken: de waarheid. Wil een begrooting iets te beteekenen heb ben, wil men cr conclusies op kunnen bou wen, dan moet ze volkomen eerlijk, te goe der trouw zijn, dan moeten de ramingen zoo zijn gesteld dat men er houvast aan heeft, dan rriag ze noch zijn geflatteerd, noch pes simistisch zijn gekleurd. Kn nu zitten we toch werkelijk met. een puzzle. Is het winstcijfer van het electrici- teitscijfer thans juist geraamd, of was bet juist geraamd voor de tariefsverlaging? Of moeten wc het cijfer in beide gevallen als een raming te goeder trouw beschouwen? Na tuurlijk is dit laatste, het geval; iets anders mogen we niet veronderstellen; maar dan zien we ook geen anderen uitweg, dan dat door grooter verbruik het winstcijfer op het oude niveau zal worden gehouden. Dit evenwel vastgesteld, mogen we op onze oude vraag terugkomen: waarom houdt de wethouder dan zoo onwrikbaar vast aan zijn tarieven voor hot, gas? Misschien vindt wethouder van Velzen in deze opmerking aanleiding om eens^ een uiteenzetting te geven van onze bedrijfs- pojitiok. De bedrijven leveren een aanmer kelijk percentage op van onze inkomsten. En nu zouden we verschillende vragen kun nen stellen: IIoc is in de tarieven van ons zelfstandig gasbedrijf vooral ver werkt de wcnschelijkheld aan een gelijk matige belasting van het bedrijf te ver krijgen, waarrrtce tegelijk de grootste renda- liteit gewaarborgd wordt. In welke mate dra gen grootbedrijf, kleinbedrijf, winkelstand, particulieren tot de algemeene opbrengst hij cn in hoeverre tot. de winst? In hoeverre wordt voorts rekening gehouden met de mate waarin zij de algemeene rendaliteit, van liet bedrijf bevorderen? Wc vermoeden, dat. er wel statistieken °n grafieken aanwezig zullen zijn, waaruit liet antwoord op bovenstaande vragen zal zijn af te lezen en daarmee zal dan het materiaal ter beschikking staan, om te overzien of een billijke verdeeling van de lasten met de tarieven bereikt is. We zullen tas er wel yoor wachten te beweren, dat HET TWEEDE LUSTRUM Het Sint Aloysiuspatronaat, liet jongens- patronaat van de Frankelandsche parochie, herdacht gisteren zijn 10-jarig hestaan. Opgericht door pastoor Onel, die kapelaan C. B. M. Wiemers als directeur aanwees, mocht het patronaat thans ook het 10-jarig jubilé van zijn eersten directeur herdenken. Onder de H. Mis van half acht, tot intentie van het patronaat opgedragen, hield kapelaan Wiemers een toespraak, waarin hijde nood zakelijkheid van het jeugdwerk, vooral in dezen tijd betoogde en voor degenen die daar van nog niet voldoende overtuigd waren, wees op hetgeen door onze tegenstandei's te dien aanzien wordt gedaan. Na do H. Mis, waaronder alle bescherme lingen en de Sint Jozefgezeilen, uit het patronaat voortgekomen, ter H. Tafel waren genaderd, vereenigden deze allen, een 150 jongelingen en jongemannen, met den direc teur en de commissieleden zich aan een feestelijk ontbijt in het patronaatsgebouw achter het It. K. Weeshuis. Nadat kapelaan Wiemers allen welkom had geheeten en een woord van hulde had ge richt tot de zelatricen en de commissieleden, van wie vier dames en twee lieen1 en al die tien jaren met hem hebben gewerkt om het patronaat tot bloei te brengen, huldigde de heer P. A. van den Berg den directeur om zijn ijver en tact en om de aangename samenwerking die hij altijd heeft weten te handhaven. Namens <k> commissieleden bood hij den directeur een schrijfmaehinetafel aan. Vervolgens voerde een der jongens het woord, die namens de beschermelingen van het patronaat aan kapelaan Wiemers een bureaulamp en een koperen kolenkit of freerde. Een tweetal Sint Jozef gezellen, eerste lingen van het St. Aloysiuspatronaat, kwamen daarna hun dank betuigen a. a praeses, com missieleden en zelatricen, waarna mej. Anna I,eend era namens de zelatricen den directeur een bloemstuk aanbood. Nadat een door een der gezellen, A. de Gier, vervaardigd toe passelijk lied, op de wijze van liet patro- naatsiied gezongen waa, sprak de heer Am. Zoetmulder, die met den heer Antoon Beukers al die tien jaar als commissielid aan het patronaat verbenden is geweest, een woord van opwekking tot de jongens, waarop kape laan Wiemers voor de wij zo waarop men hem heeft willen huldigen, zijn dank be tuigde. Die hulde, aldus de eerw. spreker, was eigenlijk geheel misplaatst. Immers hij heeft niet anders dan zijn plicht gedaan; bij gehoorzaamde slechts aan een hem ver strekte opdracht. Hij bracht die hulde dan ook over aan de commissieleden en de zela tricen, die niet door een plicht, maar door enkel toewijding waren gedrongen. De eerw. spreker kon intusschen dit wel zeggen, dat het St. Aloysiuspatronaat altijd zijn liefde gehad heeft, en zoolang hij als directeur over het patronaat zou staan, zou het zijn liefde en toewijding blijven bezitten. De receptie Van half een tot half twee werd in de door de gezellen feestelijk versierde patro naatszaal door het bestuur receptie gehouden. Onder de velen, die hun gelukwenschen kwa men aanbieden, bevonden zich onder meer de lioogeerw. heer deken A. J. O. Schraag, die in een hartelijk speechj© dank bracht vooral aan degenen onder het bestuur, die nu reecis tien jaar lang, ondanks de vele desillusies die ook zij zullen hebben onder vonden, zich vele opofferingen hebben ge troost om mede leiding te geven aan de jeugd. De hoogeerw. heer Deken wenschte hen geluk met hun standvastigheid en sprak den wensch uit, dat God hun de kracht zon geven om nog vele tientallen jaren zich aan het jeugd werk te wijden; voorts kapelaan J. A, M. Bekkers, algemeen adviseur, namens diverse vereenigingen; kapelaan L.. Beuno namens het St. Lidulnapatronaat; vertegenwoordi gers van het bestuur der St. Domlnicus- en St. Catharina-patronaten (Singelparcchie); de heeren Adr. Zoetmulder, nar. J. Witt- kampf, ir. H, Post en L. S. Verschure, oud commissieleden; een tweetal eerw. Broeders, die mede namens Broeder Overste de geluk- zulks niet liet geval zou zijn. Maar zoolang er cat.egorien van bewoners worden gevon den, die meenen dat zij overmatig worden belast, kan het niet anders dan heilzaam zijn, de kaarten open te leggen. Vooraf willen: we intusschen nog wel zeg gen, dat wij er niets voor voelen, de be drijfswinst te drukken. In vergelijking met andere gemeenten lijkt ze ons noch van het gas, noch van het water overmatig. En een verhooging van de inkomstenbelasting ter- wille van verlaging der tarieven voor gas, electriciteit en water welker verbruikb voor een zeker deel toch ieder in de hand heeft lijkt ons niet aanbevelenswaardig. We zijn hiermede al min of meer in al gemeene beschouwingen over de begrooting terecht gekomen. En nu we daar toch aan bezig zijn, mogen nog een paar algemeene opmerkingen, alvorens we aan de oratori sche gaven van onze vroede vaderen te gast zullen gaan, even een plaats vinden. wenseben overbrachten; de dames zelatricen; een aantal gezellen met hun verloofden; de heer Maagdenberg, .leeraar in figuurzagen aan 'het patronaat, ouders der .bescherme lingen enz. Na afloop deT receptie werd een foto ge maakt van bestuur en zelatricen. In een „onderonsje" heeft vervolgens kapelaan Wie mers nog eens de groote verdiensten der dames-zelatrlcen geschetst.' Het patronaat be gon met letterlijk niets; al wat het thans bezit is door de ijverige zelatricen hijeen- gegaard. Haar daarvoor naar verdienste te beloonen kan de goede Bod alleen, maar het bestuur had toch gemeend eenig blijk van zijn dankbaarheid te moeten geven, waar om hij aan elk een Toorop-reprodwctie ln lijst overhandigde. Namens do zelatricen dankte mej. Anna Leenders voor dit blijk van waardeering en voor de hartelijkheid waarvan het getuigenis aflegt. 's Avonds werd in de patronaatszaal voor de beschermelingen en de gezellen een feest avond gehouden, waarop de tooneelvereenl- ging Pius XI een uitvoering gaf. Hedenavond wordt voor de ouders der pa tronaatsteden de uitvoering herhaald. We komen daarom op dit gedeelte der feest viering morgenavond terug. R. K. MELKSLIJTERSVEREENIGING „ST. JAN" Viering van het tweede lustrum „St. Jan" de afdeling Schiedam van den R. K. Bond van molkhandelaren in Neder land heeft gisteTen zijn tweede lustrum ge vierd. Dets morgens te 7 uur was in de Singelkerk een H. Mis opgedragen voor do levende- en overleden leden van.de vereeniging, waaronder een algemeene H. Communie plaats had en togen den avond vereenigden zich de leden mot hun dames in Musis Sacrum", tot het houden van ©on feestelijke bijeenkomst. Vooraan ln de -aal prijkte, omgeven door groen en bloemen, het vaandel der vereeni ging; de bestuurstafel was versierd met eenlge mooie bloemstukken, ëfechenk van zusterver- vereeniigingen, en één van do „Hanze", af- deeiling Schiedam, waarvan de feestvierende vereeniging deel uitmaakt. De voorzitter, do heer A. J. Weber, opende te ongeveer S uur de feestvergadering en sprak nadat een toepasselijk welkomstlied gezongen ■was, een feestrede uit, waarin hij de presta ties van de vereeniging gedurende haar tien jarig bestaan in herinnering bracht en tevens dank zegde aan de besturen van de Hanze eu zustervereenigingen uit Rotterdam, Delft en Den Haag, voor hun belangstellende deelne ming aan dit tweede lustrumfeest. Vervolgens voerden het woord de wol eerw. heeren J. Th. van Bennnekn uit Rijswijk, geestelijk-adviseur van den landelijken bond en N. Rijken O.P.b geestelijk-adviseur van „St. Jan", die beiden in hartelijke .en geestige be woordingen hulde brachten aan bestuur en leden der vereeniging. Onder de aanwezigen merkten wij nog op: kap. J. Beckers, adviseur van „De Hanze". Nadat hiermee het meer officieel© gedeelte ten einde was, kwamen mr. Carter en miss CoTïna voor het voetlieht met een uitgelezen program, dat de feestelingen tot een reeds vergevorderd uur boeide. Bij het hierna volgend souper heeft de voor zitter van de Hanze, de heer J. Brounts, in een kernachtig epeecbje de afdeeling „St. Jan" ge- lukgewenscht cn gehuldigd. HET CIRCUS STRASZBURGER Een adres van het Jack Londen-verbond Naar wij vernemen is, vermoedelijk naar aanleiding van een verzoek van het Circus Strassburger, om ook hier eenige voorstellin gen te mogen geven, door het Ned.-Jaek- London-Verbond te 's Gravenhage eejn adres aan den gemeenteraad gericht om wel te wil len overwegen in deze gemeente in het vervolg geen standplaats te verleenen aan rondreizen de circussen waar exploitatie van dieren plaats vindt ten genoegen van het publiek, nóch ver gunning tot voorstellingen aan zulke inrich tingen te verleenen. TAPIJTENTENTOONSTELLING VERNIELING Door de caéhoudster v. L. aan den Buiten- havenweg is bij de politie aangifte gedaan, dat een tweetal bezoekers, de gebroeders A. en C. O. wonende Buitenhavenweg, bij een twist in haar café tien bierglazen en eenlge bier- fleschjes hebben vernield. Hedenmorgen heeft de firma Perez, de be kende tapijtenhandel, een Perzlsche-tapijten- tentoonstelling geopend in Musis Sacrum. De tentoonstelling duurt tot en met Zaterdag. Voor nadere bijzonderheden zie men achter staande advertentie. R. K. FABRIEKSARBEIDERS(STERS)BOND ST. WILLIBRORDUS BURGERLIJKE STAND GEBOREN; 3 Nov.; Catharina, dochter van S. van dor Wel en T. van Soelen, Gordonstraat OVERLEDEN: 1 Nov.: J. Snijders, oud 10 dagen, Achter de Teers to of; 2 Nov. J. Luyten, pud g i, Hoofdstraat. Afdeeling Schiedam In den R. K. Volksbond waren gisteren avond vele led&n en genoodigden van „St. WU- librordus" bijeengekomen ter viering van het patroonsfeest der vereeniging. Onder de aan wezigen bevonden zich o.m. eenige bestuurs leden van de afdeeling Delft met hun dames. Na het gezamenlijk zingen van het strijd lied werd het feest geopend met een toe spraak deer den heer M. J. Verdoes, voorzit ter der afdeeling. Het was spr. een aangename taak de aanwe zigen welkom te roepen op het patroonsfeest der afdeeling. Aan het nuttige is op dezen avond ook liet aangename verbonden: de feestrede van den geestslijk-advjseur, het medewerken van ,,St. Ambrosius en het op treden der humoristen. Het nuttige van dezen avond acht spr. het feit dat hierbij de vrouwen aanwezig zijn, onze „ministers van financiën". Het ledental van den bond is tot een groote hoogte gestegen en daaraan heeft de afdeeling Schiedam een groot aandeel. Toch kan en moet de afdeeling n --rooter worden doorgevoerd. De ouderen zijn toch nog niet vergeten welk goed reeds door de organi satie is verricht? Sp. vraagt bovenal de medewerking dei' ouders; wij moeten opvolgers hebben, en die komen uit de jeugd. Voorts legt de voorzitter den nadruk op de ongevallenverzekering en het t. b. c.-fonds, ter wijl hij de aandacht vraagt voor een circu laire van den R. K. Volksbond, waarop nog geen voldoende antwoord Is binnengekomen. Deze avond is Jhet begin van een propagan- damaand en spr. eindigt met den wensch, dat een opvoering van het ledental de vrucht er van mag zijn. Na een door „St. Ambrosius" voortreffelijk ultgevoerden wals, was het woord aan den Wel eerw. Pater H. A. I. Schuurman O.P., geestelijk adviseur der afdeeling, tot het uit spreken ram een feestrede. Toespraak van Pater Schuurman Deze bijeenkomst, aldus spr., staat in het teeken van de propaganda; om niet- en ver- keerd-georganiseerden nog eens onder het oog te brengen, dat hun plaats is ln een christe- lijken bond. De nietigeorganiseerden zijn gemakkelijk te winnen en spr. richt zich voornamelijk tot de verkeerd-georganiseerden, die gelooven in een toekomststaat. De socialisten werken voor hun communisti- schen staat; ijveren voor een eliristelijkeu toe komststaat, maar wij zullen daarvoor moeten werken. Al komt in dien ehristelijken toe komststaat echter meer leven en licht en lucht, wij zullen ons oog hebben te richten op de na bije toekomst. Talma heeft eens gezegd: de christen demo cratie gééft meer; de sociaal-democrat, ie be looft meer. En Talma had gelijk. Daar valt niet tegen op te bieden. Wanneer de socialisten echter eens een catechismus samenstelden, zouden omtrent dit onderwerp daarin verschillende vragen moe ten voorkomen, waarop slechts een dwaas zou kunnen antwoorden. Het liedje: „Ik wou dat 't altijd Zondag was en kermis in de week", teekent het best den socialisti- sehen heilstaat. Na de burgers krijgen dan de boeren hun beurt en evenals in de steden zal men dan op het platteland krijgen de bibliotheken, bad plaatsen, gasthuizen enz. Dat laatste is van Bebel, die dit toekomst beeld heeft opgehangen, ongetwijfeld een ver gissing. Hij had er bij moeten voegen, dat alle ziekten dan ook uit den booze zouden zijn. Dan zal de menschheid haar gouden eeuw, de gouden eeuw van het socialisme, beleven. In dat toekomstbeeld gelooft de domme ver beelding: God geve ons vóór het zoover is, een zaligen dood (applaus). Wat spr. verwondert, is dat bij het door de voormannen van het socialisme gegeven toe komstbeeld, de verf er niet dikker op ligt. Zou dit toekomstbeeld echter bewaarheid worden, dan zou dit geen vrijheid, maar tyran- nie van de ergste soort betaekenen. Alles zou staatseigendom zijn en de eenlge protestactie zou slechts hestaan in schrijven van anonyme brieven en in vloeken. Nog is het socialisme niet tot zijn volle rijpheid gekomen en het communisme is reeds in zijn herfstdagen. Het gedwongen geluk is geen geluk meer, en altijd zal daarbij voor ons opkomen de gedachte aan den dood. Het geluk is alleen te vinden, waar Christus het aanwijst wanneer Hij zegt, dat wij God moeten kennen en God moeten dienen (applaus). De voorzitter bracht hierna dank aan den adviseur voor zijn propagandistische toespraak. De noodzakelijkheid van het organisatieleven is daarin aangetoond; laten wij dezen avond het besluit nomen, dat wij niet zullen rusten, voor ieder arbeider katholiek georganiseerd is. Het N. V. V. is niet neutraal en als een nieuw bewijs noemt spr. de beschikbaarstel ling' van een ig'illioen voor de socialistische pers. Het verdere gedeelte van den avond werd op uitstekende wijze aangevuld dooi* het op treden van een groepje humoristen, die leuke 'a Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius .8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal" bewerkersbond „St Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om üalf negen repe- title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosl, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnki. Man., nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kat.h Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 1 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V, Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot het verleenen van Eerste Hulp hij Ongelukken;] gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart oveir acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur is geopend het Stedelijk Mnseum, St Jorla Doele, Doeleplein Maandag 5 November Tienjarig bestaan St. Aloysius-patronaat (Frankenland). Uitvoering voor de ouders der: patronaatsleden, te geven door de tooneelveree. niging Plus XI. Patronaatsgebouw, achter het R. K. Weeshuis. Aanvang 8 uur. Donderdag 8 November Maatschappij tot Bevordering der Toon-, kunst, afdeeling Schiedam. Concert, te geven door den heer Eduard van Belnum, directeur van de H. O. V. (plano) en mevr. Sepha van Beinum—Jansen (viool). Gebouw Musls Sacrum. Aanvang 8 uur. Zaterdag 10 November Schiedamsche H. B. S.-vereeniging „Onder. Ons". Propagandafeestavond, w.o. opvoering van „De tante van Charley". Getouw „Musls Sacrum". Zondag 11 November Nederl. R. K. Volksbond, afdeeling Schie dam. Viering St. Willihrordusfeest. Feestre denaar de heer J. v. d. Akker. Opluistering door „St. Ambrosius" en „Alb. Theim". Op voering van het blijspel „De verrassing". Aanvang 8 uur. Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. TE ROTTERDAM 5 Nov.; Groote Schouwburg, Merijntje Gij- zens Jeugd. (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). Geb. K. en W. Don-Kp- zakkenboor, 8.15 uur. 6 Nov.: Grooto Schouwburg, Merijntje Gij- zens Jeugd. (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 7 Nov. Groote Schouwburg, Carmen, (Co- Opera-tie) 8 uur (voor volwassenen). Nuts- zaal, Emiel Hullebroeek, 8 uur. Doelezaal, le abonn.-concert, Concertgebouw-orkest 7.45; uur. 8 N o v. Groote Schouwburg, Het Adelaars-, jong (Ver. Tooneel) half 8 uur (voor volwas senen). 9 Nov. Doelezaal, Fisk, Jubilee Singers, 8, uur. Dagelijks: Tivoli Schouwburg, Se.pp'1 (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor volwassenen)) (Zondag ook 2 uur.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 8 dezer In: Royal (voor, volwassenen)Grand Theatre (voor volwasse nen) CentraalW. B. Theater (voor volwas senen). BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 5 Nov. Oofficieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. 4, Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19-B- D- H. J. JANSEN, SCHIEDAM, 5 Nov. Men noteert voori Melasse-splritus 32 per H.L. Ruwe graanspirltus 60 pet. 17-— per H.L, liedjes en voordrachten ten beste gaven en door het harmonie-orkest „St. Ambrosius"j dat onder leiding van den heer J. F. M. Smits een vroolijke stemming onder de aanwezigen' bracht. De jaarlijksclie H. Mis, die voor ,,St. Willi- bvordus" wordt opgedragen, zal zijn de Hoog mis van 18 November a.a. ta de Hayenkcrk, J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1