Maandap 5 November 1928 Tweede Blad Pagina 1 VAN HOLLANDSCHE ZIJDE ÊEN SLfcCHT GESPEELDE WEDSTRIJD SLORDIG PLAATSEN j SCHIETEN BENEDEN PEIL. EEN FLINKE VOORHOEDE GEVRAAGD i MAAR TOT SCHIETEN KWAM HET ZELDEN. DE JUNIORENKAMP intermezzo DE ELFTALLEN DE WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIë 1—1. 4 NEDERLAND—BELGIë 1—1 EENIGE MOMENTEN UITGEZONDERD, WAS ONS SPEL IN DE EERSTE HELFT NIETS ANDERS DAN EEN TEWEERSTELLEN, EEN AFBREKEN VAN 'T GOEDE WERK DER BELGEN, ZONDER ZELF 'N DOELBEWUST, POSITIEF STELSEL TE KUNNEN OPBOUWEN MEN DRAAIDE EN WENTELDE EN TREUZELDE Het Nederlandsch elftal lieeft gisteren weer een zeer matigen indruk gemaakt. In de eerste helft werd al heel slecht gespeeld door de Oranje-ploeg. Er was geen greintje enthousiasme, geen zweem van eenig systeem bij het op zetten van de aanvallen; het plaatsen slordig, ilhet schieten beneden peil. De verdediging had 1 eenigeu tijd noodig om er in te komen; vooral Denis begon, voor zijn doen, zwak. In die iperiode viel het Belgische doelpunt. Daarna heeft onze achterhoede stand gehouden, met nu en dan een individueele inzinking nog, om eerst in de tweede helft op volle kracht te komen. De middenlinie werkte van den aan- vang af naar best vermogen, van Heel kweet zich goed van de hem opgelegde taak. Maar de voorhoede is dadelijk met sukkelen be gonnen en het is daar sukkelen gebleven. Ze heeft het niet tot een doelpunt weten te bren gen; de strafschop werd door van Kol benut. Op dat moment was het spel der Nederlandsche ploeg met een gelijken stand te hoog ge- honoreerd. Dit Hollandsche doelpunt scheen !een ommekeer in den gang van zaken te ((brengen. Immers, leek het of de achterstand, (reeds na een dikke 10 minuten, de Oranje- hemden deprimeerde, nu zette België nog fanatieker op en, daarop reageerende, wierp Ook de Nederlandsche ploeg zich enthousiast In den strijd. Zoodoende kwam er tegen de 1 Tust wat spanning in den tot dan toe emotie- Hoezen kamp, maar vijf minuten later was het 1 (Weer gedaan en boog op opgaande lijn weer Haar beneden om tot de rust te verloopen in .Vlakke middelmatigheid. Eenige momenten uitgezonderd, was het spel van het Nederland sche elftal in de eerste helft niets anders dan een teweerstellen, een afbreken van het goede werk der Belgen, zonder zelf een doelbewust, 1 .positief stelsel te kunnen opbouwen. Na de pauze kwam een andere geest de ploeg (bezielen, toen zat er een heerlijk enthousiasme in de spelers. De achterhoede greep zonder aarzeling in en toonde oog te hebben op de ge vaarlijkste zijde van de tegenpartij; de midden- linie zwoegde als paarden en zette met fraaie kopballen of korte tikjes en lange centers den aanval op verschillende punten in actie, maar toen ook bleef al dat goede werk zonder telbaar resultaat, wijl de voorhoede zich tot dat hooger Peil niet op kon heffen en maar draaide en wendde en treuzelde, zoodat het maar zelden tot schieten kwam. Het Belgische elftal gaf in de eerste helft fraai voetbal in libog opgevoerd tempo, met keurig plaatsen en positie-nemen en oefende dan ook in het veld een sterke meerderheid uit. De kracht ging hier voornamelijk uit van de middenlinie, waarin Boesman een voortreffe lijke partij speelde. Dat het in die periode hij een enkel doelpunt bleef, kwam, doordat de middenmoot der voorhoede faalde voor het doelgebied na goed voorafgaand spel in het veld. Vooral R. Braine, van wien juist een extra beurt verwacht werd, viel, nadat hij gescoord had, bepaald tegen. Mooie kansen heeft hij leelijk gemist en met zijn naaste buurlui ver gat hij steeds te schieten. De meeste hallen, waarvoor onze doelman in actie moest, kwamen 1 van de vleugels. In de tweede helft bleef dit euvel kleven (kan het spel der Belgen, die ook toen bij het opzetten der aanvallen verdienstelijk werk ver richtten en technisch de beteren waren, doch dit door het genoemde euvel onvruchtbaar maakten. Toen ook evenaarde het Hollandsche enthousiasme hun geestdrift, zoodat van eenig overwicht geen sprake meer was en de schaal ïelfs meestal naar onze zijde oversloeg. Na de pauze waren er meermalen perioden van groote spanning en had het spel Interessan ter aanzien doordat toen van beide kanten ftardig werd gespeeld. We hebben onzen indruk van het spel in het algemeen weergegeven, thans enkele opmerkin gen over de spelers in het hijzonder. Van der Meulen heeft een goeden wedstrijd achter den rug, waarin hij echter een paar Zwakke oogenblikken doormaakte. Het doel punt kon hij niet verhinderen, de ballen die binnen zijn bereik kwamen, verwerkte hij naar pehooren, maar met uitloopen faalde hij soms In zijn berekening. Denis en van Kol begonnen vrij zwak; de Amsterdammer was er daarop het eerste in, maar in de tweede helft, toen beiden weer hun vaste spelletje speelden, excelleerde de Hage naar. Zelden kwam toen Diddens hem voorhij. Van Heel heeft zich, gelijk gezegd, van zijn ■taak goed gekweten. Van hem gaat wel geen opstuwend enthousiasme uit, maar hij is lastig te passeereu, weet het spel te verdeelen en correct te plaatsen. Vooral zijn kop werk trok de aandacht. Kools, die een zwaren vleugel tegenover zich had, toonde zich een onvermoeid sjouwer en speelde naar beste krachten. Van Dolder heeft als debutant geen slecht figuur gemaakt. Iu de eerste helft leek hij ons heter dan na de rust, toen het tempo hem wat hoog lag. In de voorhoede ging van de binnenspelers Smeets en Ghering weinig uit. Een goed schot hebben we van beiden zelden gezien, al dient gezegd dat Tap hun niet veel gelegenheid gaf om aan het spel een actief aandeel te nemen. De middenvoor was niet slecht, hij weet uit nemend positie te kiezen, doch doet weinig moeite als de bal niet in zijn onmiddellijke nabijheid koipt. Op zijn gerichte kern-schoten hebben we Voorts een heelen middag vergeefs zitteh - wachten- Van de vleugelspelers was Webewide beste. Het duurde laffegier het hem gelukte langs Nauwens heen te Komen, doch toen hij ereenmaal een draai op gevonden had, gaf hij talrijke voorzetten die beter lot verdienden. Elfring begon vrij goed, maar zakte leelijk af en in de tweede helft misten zijn voorzetten veelal de noodige lengte en verviel hij te veel in pingelen. Hoewel Tap hem in het laatste half uur menige kans te benutten gaf, wist de rechtsbuiten er geen enkele productief te maken. In de Belgische voorhoede was Diddens de beste; de Meehelaar weet toch maar een bij ons ongekende snelheid te ontwikkelen. Het midden trio was schotloos en de beroemde Raymond Braine kon niet in de schaduw staan van zich zelve zooalg hij Donderdag te Brussel zijn top prestatie demonstreerde. Michiels heeft ver dienstelijk gespeeld, maar bleef verre beneden Diddens. De middenlinie der Belgen was uitstekend met Boesman op de spilplaats als ster, al kon deze Gentenaar zich in de tweede helft niet op zijn begin-nive'au handhaven. De achterspelers gaven elkaar weinig toe; Somers is te weinig in actie geweest om te kunnen oordeelen of hij boven zijn voorgangers Debie of Caudron als doelverdedlger te ver kiezen is. De Italiaansche scheidsrechter Gama floot correct en hield zich zooveel mogelijk op deu achtergrond. Nu deze beschouwingen van ons hart gewen teld zijn, willen we de gebeurtenissen van den dag in chronologische volgorde de revue laten passeeren. 't AVas vroeg dag ditmaal. Tegen half twaalf bevonden we ons voor den alleruitersten ingang van het Stadion, die blijkens een aankondigend bord voor de pers bestemd was, maar waardoor wij geen toegang konden verkrijgen. De wach ter achter het hek had orders en die orders waren blijkbaar tegenovergesteld aan onze ver langens, want we hadden wel binnen gewild, maar we mochten niet. Precies te half twaalf dus op 't moment dat de juniorenwedstrijd begon werd met een zeker ceremonieel wat kunnen de Hollanders toch plechtig doen, vo-oral als 't weinig pas heeft een sleutel in het slot van liet hek gedraaid en werden we statiglijk toegelaten tot het Stadion. Vroeger kwamen we daar altijd veel vlugger binnen, nu echter is de inrichting oveigediagen aan de Sportparkmaatschappij, die zich, naar het scheen, in dit zooveel grootere huis, nog niet heelemaal thuisvoelt. Maar alle3 moet wennen. Omtrent het weer heerschte eeuigermate on zekerheid. Eigen waarnemingen brachten ons tot de conclusie, dat 't nogal meeviel; 't was een echte heifstoclitend. Je kunt oog hebben voor de aspecten, die een nauwelijks weggetrok ken morgennevel je voor oogen toovert; zij, die dat niet hadden, zullen 't wellicht wat kil, wat triest en in verband met de betonnen-fundeering der tribunes wat koud voor de voeten gevonden hebben. AVij hebben genoten; van deu aanblik van het zich heel langzaam vullende stadion dat met zijn kloeke, doch nergens te scherpe 'lijnen op nieuw onze bewondering wekte; van het open en eerlijke spel der twee en twintig juniores, frissche jonge kerels, die hun partij speelden om het genot, dat ze er zelf van hadden; met jeugdige geestdrift, maar zonder het enérvee- rende element, dat aan de wedstrijden van de oudere broers eigen is, die spelen voor een sensatie-verlangend publiek en optreden voor een bondsbestuur dat er geld aan moet ver dienen. De elftallen. De twee volgende ploegen kwamen tegenover elkaar: Nederland: Smolders van Loon van Renesse De Leeuw Spaans Rieken v. Rossum, Duif, v d. Vaart, v. Nelle, Graafland Ruysschaert, Devidts, Lambrechts, Petit, Deck v. d. Casteele Mortelmans Arnold Debroeck Kursly Bollen België: 't Was een aantrekkelijke partij, die den toe schouwers wel wat te genieten gegeven heeft. Na een weifelend begin kwamen de ploegen en tegelijk daarmee het enthousiasme van het publiek los. Beide verdedigingen verrichtten wel 't beste werk, maar later deden ook de andere deelen der ploegen van zich spreken. De Belgen maakten het eerste doelpunt door Petit en tot vlak voor rust behielden zij de leiding. Toen, op 't allerlaatste moment, maakte Duif met een fraaien kopbal voor de onzen gelijk (1-1). De tweede helft zette goed in; nauwelijks was het spel weer aan den gang of na een voor zet van Graafland deze speler gaf er vele nuttige liep v. d. Vaart den bal in 't Belgi sche doel (21). Onze Hollandsche Jongens hielden er het tempo goed in, hun aanvalsspel was zeer snel. Moesten we een wetenschappelijke verhandeling over het voetbal van deze knapen schrijven, dan zouden er natuurlijk vele opmerkingen te ma ken zijn. Maar we laten dat na en wel vooral .om de reden, dat we dit frissche, aardige, vlotte voetbalspel, waarin wel technische fouten, mis schien wel veel fouten gemaakt werden, gaarne zien, om de groote verrassingen, die het in houdt. Van Nelle, die in de lijn van bovenstaande opmerkingen een aardige partij te zien gaf, zorgde voor nummer drie (31), waarna de Belgen een doelpunt kregen door een fout van den overigens zeer behoorlijk spelenden van Renesse, die op een oogenblik meer op den man dan op den bai, die door een ander werd weg- gegraaid, lette (32). Het vierde doelpunt werd gemaakt door v. d. Vaart, die door van Rossum daartoe in staat was gesteld (42). Tegen het eind werden de aanvallen der Belgen veelvuldiger en weder, dank zij een fout, thans van v. Loon, lukte het Petit den achter stand tot (4 3) terug te brengen. Spoedig daarna was het einde Daarna werd er athletiek bedreven. Er werd 3000 meter geloopen, waarin de Haarlemmer Klaase zegevierde. Uitslag: 1. Klaase in 9 min, 17 sec.; 2. GertraudS, 3. v. Heuven, 4 Peters. 5. Stuyfzand. In den loop over een Engelsche mijl zegevier de van Zeegers, die dezen afstand liep in 4 min. 35 2/5 sec., tweede was de D. F. C.'er Du Hen, derde Peper, vierde H. v. d. Berg. Over de 100 M liep v. d. Berge 11 sec., als tweede gevolgd door H. de Boer, derde en vierde waren Kok en Slikker. Over de 100 M. liep v. d. Berge 11 sec., als tweede gevolgd door H. de Boer, derde en vierde waren Kok en Slikker. Gedurende de pauze tusschen de twee deelen van de bij-match werd voorts nog de halve Engelsche mijl geloopen. Hier kwam S. Lijf- lander als eerste aan in 2 min. 6 1/5 sec., ter wijl de overige plaatsen in volgorde werden bezet door v. d. Burg, Sierhuis, Prins en v. Welseness. Records werden er niet verbeterd. Een eigenaardig gevaarte had intusschen het veld betreden; het hield het midden tusschen een Brabantschen mestkar vergeef ons de kriebel lezer, 't vehikel leek er heusch op en een Romeinschen zegewagen. Een stevige rossinant was er voor gespannen en met slafe- lijk gelijkmatig kopgeknik trok het trouwe beest, warme adembundels briezend in de koude lucht, de wals, want dit bleek 't tenslotte te zijn, over het door de onstuimige jongens door weekte veld. Het muziekkorps van de Amsterdameche politie won meteen aller harten door de melodie van het Olympiade-lied, dat onze ooren nu wel weer eens konden verdragen. Dan ging de massa zingen, 't Is niet voor 't eerst en daarom zeggen we er verder weinig van. Clinge Dorenbos bad weer voor „pakkende" teksten gezorgd en ook de melodieën warén wel in staat de stugge menigte te doen ontdooien Het laatste lied draaide op de wijs van ,Triuk, trink, Brüderlein, trink, En dan weet u de rest wel. Al doende is het twee uur geworden. Dan huppelen eerst de rood getruide Belgen het veld binnan, wat later door de in oranje bloezen gestoken Hollanders gevolgd. Nadat hun lenige lijven onder de tonen der volksliederen zijn verstard en fotografen en filmoperateurs hun taak hebben verricht, wordt er nog wat doel- getrapt, waaronder de Belgische aanvoerder P, Braine zijn Nederlaudschen collega Denis even apart neemt om hem een mand bloemen in de handen te duwen. Bij den opgooi raadt Denis, de gewoonte ge trouw, weer goed. Van veel invloed kan de terreinkeus niet zijn; immers er is geen zweempje wind. Alle vlaggen hangen roer loos langs den stok terwijl de zon verbor gen blijft aohter de hooge nevels. AVanneer de elftallen zich opstellen, blijkt dat de Belgische spil van Halmie ontbreekt. Zijn plaats wordt ingenomen door Boesman, terwijl van Averbeeke •linkshalf staat. Als de scheidsrechter, de Italiaan Gama be ginnen laat, staan de ploegen als volgt in slag orde: R. Braine trapt af, de bal gaat naar der. Belgischen rechtervleugel en van Kol werkt hem over de zijlijn. Spoedig komen de gasten terug, Voorhoof passeert naar Michiels, waar bij van Dolder mist; de Belgische rechtsbuiten trapt naast. Dan komt hun linkervleugel in actie; het leer wordt ver naar voren gespeeld, maar Denls houdt Moeschal af en v. d. Meu len zendt den bal het veld In. Nu komt het tot den eersten stormloop der Hollanders; Elfring brengt vlug op, Ghering trapt in moeilijke po sitie naast. AVanneer Diddens scherp voorzet, stompt v. d. Meulen, uitloopend, den bal weg. Dan zet Tap Weber aan het werk; Nauwens onderbreekt de combinatie, doch van Dolder loopt toe maar trapt ver naast. Diddens is weer beweeglijk en rap als van ouds; van dien Belgischen vleugel dreigt het meeste ge vaar. AVanneer hij een bal in de richting van het doei zendt, loopt v. d. Meulen uit om hem op te vangen; de Haarlemmer heeft zich blijk baar verrekend want het leer zeilt hoog over hem heen en loop gelukkig naast. Nadat Ghe ring een voorzet van Elfring heeft achter ge werkt, leidt R. Braine den Belgischen aanval; als hij aangevallen wordt, passeert hij naar Moeschal, die vlak bij doel leelijk mist, zoo dat Denis en Kools het terrein kunnen zuive ren. Een kopbal van Tap op een voorzet van Elfring wordt teruggewerkt; weer krijgt de middenvoor het leer binnen zijn hereik, doch nu schiet hij over. Van Dolder maakt eens den bal mooi vrij en zendt hem door naar AVeber, deze zet scherp voor, Hoydonckx stuit er zijn hoofd tegen zoodat het leer rakelings langs het Belgische doel achter gaat De hoek schop levert geen resultaat op. België neemt de leiding. Weer een vlugge aanval van den vijande lijken linkervleugel, Moeschal plaatst naar rechts, Voorhoof vangt den hal op en tikt hem in de richting van R. Braine, die, als Denis even weifelt, resoluut inschiet. (01). Er zijn thans elf minuten gespeeld. De volgende Belgische aanval is weer niet zonder gevaar. Diddens zendt het leer naar ons doelgebied, van Kol trapt terug maai- raakt het gladde ding onvoldoende, waarna Voor hoof over schiet. Even later wordt de Ajacied door deu Belgischen rechtsbinnen gepasseerd, deze trapt te vroeg in de richting van v. d. Meulen, die met den verren schuiver niet veel moeite heeft. Elfring schiet, van den vleugel af, ver naast en als Kools hem vervolgens den bal weer aangeeft, deponeert de Alcmariaan hot leer in het bovennet. Nadat eenige Belgi sche aanvallen slordig zijn afgewerkt doordat de bal te ver naar voren gespeeld wordt en achter loopt „noteeren we enkele goed opge zette Nederlandsche stormloopen. Een lcorte voorzet van Elfring brengt Weber naast den deolpaai in duel met Somers, de bal gaat ten slotte achter. Wanneer R. Braine dan den bal ver vooruit naar links zendt, rent Moeschal toe; v. d. Meulen loopt uit maar stapt over het leer heen, de Belgische linksbinnen, ver schrikt door de plotselinge kans, doet het zelfde en de bal loopt achter. Spoedig daarop een flater van R. Braille: de midvoor krijgt den bal in vrije positie voor doel maar schiot hard naast. De volgende aanval van België wordt prachtig dooi v. Heel onderbroken, hij tikt den bal naar van Kol die wegwerkt. Onvermoeid komen de Belgen te rug, Diddens vliegt langs de lijn, plaatst over naar Voorhoof. Deze zendt den bal in 't doel gebied, waar R. Braine hem maar voor 't in trappen heeft, doch het leer schampt van zijn voet en Denis redt de peniebele situatie. Weer zijn de Belgen terug. Nu gaat het over den rechtervleugel, van Kol probeert Michiels den bal te ontfutselen doch de Belg draait netjes om hem heen en schiet ineens naar doel, waar v. d. Meulen den onverwachten bal fraai ver werkt. Andermaal krijgt R. Braine een goede kans, doch weer faalt diens schot. Even zijn dan de onzen weer eens aan de beurt. Uit een vrijen schop trapt Kools over. Onzen rechtervleugel dwingt een hoekschop af; Elfring plaatst hoog voor doel, Weber kopt springend over de lat. Aan den anderen kant stompt V. d. Meulen een hoogen voorzet van Michiels boven het hoofd van den toestormen den Moeschal weg. De volgende aanval der Belgen loopt dood op buitenspel van Braine. Nederland maakt gelijk, De oranje-truien zetten nu eenige verwoede storm-aanvallen op. Weber komt flink in actie. Na een ren tot dicht bij de hoekvlag schiet hij op borsthoogte den bal voorlangs doel, waar Ghering en Tap beiden missen. Opnieuw komt de Rotterdammer aanstuiven, hij zendt nu zijn scherpen voorzet in de richting van den uiter sten doelpaal, Elfring loopt toe, maar van Averbeke plaatst zich voor hem en slaat den bal met omhoog geheven handen uit de richting. Strafschop! Van Kol gaat het vonnis voltrekken: onder doodsche stilte loopt hij op den bal toe, schiet en het leer vliegt, onhoudbaar, via den binnen kant van den paal in het net. De stand is aldus, na 37 minuten, gelijk (1—1). Holland heeft het gisterenmiddag Wederom niet klaar gespeeld Om van België te winnen. Zelfs had hét geen haar gescheeld Of we hadden weer verloren Want door een penalty-schop Kwamen wij er wel een beetje Erg goedkoop weer bovenop. 't Was een jubileumwedstrijd, Holland speelde honderd keer Met diverse tegenstanders Op het voetbalveld der eer. Zes en veertig maal werd Holland De victorie toebedeeld, Vijf en dertig maal verloren En de rest gelijk gespeeld. 't Lijkt nog heel wat met ons voetbal Als ik deze cijfers noem Maar het is voor t grootste deel toch j Teren op een ouden roem. Want wie van de laatste jaren Onze cijfers gadeslaat Komt met zijn berekeningen Tot een poover resultaat. 't Beste deel van heel ons elftal Blijft nog de verdediging Daarvoor was men gisterenmiddag Ook weer vol bewondering. Met de schutters, blijft het knudde En alleen met feu sacré Zonder combinatie, ja daar Win je nog geen wedstrijd mee. AKO. Dit doelpunt schijnt beide partijen te prik kelen. De Belgen vallen verwoed aan, Diddens brengt op, maar Denis stuit zijn ren. De Bel gen houden aan, nu brengt van Kol stagnatie. Ten derden male stevenen ze los, thans onder schept v. d. Meulen den voprzet. Holland rea geert enthousiast en voor het eerst gaan do partijen in wisselenden aanval gelijk op en komt er wat spanning iu het spel. Een voor zet van Moeschal kopt Voorhoof over. Tap maakt zeer behendig den bal vrij en combi neert met Elfring, bet leer komt bij hem terug en dan zendt de Hagenaar het naar doel, Hoy donckx mist, Weber vangt op, doch schiet naast. Een venijnige aanval vau België: Boes man plaatst naar den linkervleugel, Denis loopt vooruit, wil koppen maar kan den bal niet bereiken; gelukkig staat nu Diddens bui tenspel. Nog eenige aanvallen worden dan aan weers zijden onvoldoende afgewerkt en dan komt de rust. DE TWEEDE HELFT. Tap trapt af en zou het voorteeken van beterschap zijn? de Hollanders weten den. bal een tijd op de Belgische helft te houden, maar lang duurt het niet en dan zijn de „mannekes" weer in v. d. Meulen's buurt. Raymond Braine zendt een schot op doel In, maar de opperste onzer doelwachters is op zijn post en keert den bal. De Spartaan Weber, een van de weinigen, die in vorm is, krijgt dan den bal toegespeeld. Hij is „buitenspel", maar het ontgaat den Italiaan en dies speelt hij door, echter zonder resultaat, want Nauwens kan den tengeren Rotterdammer •haas. Een mooi boogschot van Kools" heeft de goede richting, maar Somers blijkt een goede springer te zijn en juist onder de lat klemt hij den bal. 't Publiek is dikwijls eigenaardig in zijn op treden en dit vooropstellend moeten we het applaus, dat volgt op een redding, welke v. d. Meulen voor een schot van R. Braine met zijn voet verricht, meer beschouwen als een vreugde-uiting voor afgewend gevaar dan als een hulde voor een goede daad, want deze manoeuvre van v. d. Meulen was verre van veilig. Dan krijgen we gelegenheid van Heel op de spilplaats goed te beoordeelen. Meer dan In de eerste helft doet hij nu goede dingen, waar voor men bewondering en waardeering hebben moet. Hij heeft echter zijn gestalte tegen en vele hallen, die voer den hoogspringer Massy te bereiken waren, gaan hem gladweg voorbij. Ook van Dolder geeft blijk van zijn aanwezig heid en hij brengt een Inderdaad bcnutbare kans, die echter door onoordeelkundige be handeling van de voorhoede te niet gaat. Dria man stormen op het leer af, niemand weet wie de eer zal mogen hebben om dit kostbare voor werp te behandelen en kalm rolt de bal achter. De Belgen zijn daarop geruimen tijd gevaar lijk in de Hollandsche zóne, hun serie aan vallen wordt onvoldoende afgewerkt en als Boesman dan tot een schot komt, weet v. d. Meulen den hal weer te houden. Meer en meer blijkt dat het in de Belgische voorhoede ook niet zoo best botert. Als op den Belgischen doelman wordt terug gespeeld, hooren" we uit het publiek den roep; Laat loopen Men wil doelpunten zien, maar onze voorhoede weet ze niet te maken. Eifring, Tap en Weber brengen nu en dan heel aardig op, de A.D.O.-man doet soms in het veld heel goede dingen, maar z'n oude gebrek beeft-ie nog altijd niet afgelegd. Hij vindt het te gauw mooi, loopt niet door, is niet actief genoeg. Smeets en Ghering blijven bovendien te ver achter en waar de middenlinie veelal niet in staat is den bal te stuiten, kan de voor hoede een tijd lang maar heel sporadisch aan het werk tijgen. Dat wordt Denis te bar, onhoudbaar drijft hij naar voren, hij besluit zijn ren met een goed plaatsen van den bal, maar Gama heeft terecht geconstateerd, dat een van onze voor- hoede-menschen op een te gemakkelijke plaats staat. De hoop blijft nog altijd gevestigd op Elfring en Tap, die werkelijk niet onaardig combi- I neeren, maar de Hagenaar houdt "het spel te NEDERLAND. VAN DER MEULEN (H. F. C.) DENIS VAN KOL (II. B. S.)1 (AJax) KOOLS VAN HEEL VAN DOLDER (N. A. C.) (FeUeuoord) ('t Gooi) SMEETS TAP GHERING (H. B. S.) (A. D. O.) (Longa) Scheidsrechter O GAMA (Italië) MOESCHAL R. BRAINE VOORHOOF (R. C. Brussel) (Beerschot) (Liersche) VAN AVERBEEKE BOESMAN P. BRAINE (Beerschot) (La Gi ntoise) (Beerschot.) HOYDONCKX NAUAVENS (Hasselt) (R. C. Mechelen) SOMERS BELGI (Antwerp F. C.) ELFRING (Alemaria) DIDDENS (R. C. Mechelen) WEBER (Sparta) MICHIELS (R. C. Mechelen)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5