MAANDAG 5 NOVEMBER 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 2 ROTTERDAM-ANTWERPEN DE STAND. DE ELFTALLEN. DE WEDSTRIJD. N. V. B, TWEEDE KLASSE a ois 3 peuterig en al is liet wel waar, dat hij danig wordt bewaakt, hij blijft toch altijd te veel draaien. Toch komt er langzamerhand wat teekening m het spel; de onzen gaan inzien, dat zij heter moeten aanpakken en eenigen tijd laat de voor hoede dingen zien, die althans herinneren aan wat in vorige wedstrijden werd gedaan. Even glimpt de hoop weer op. Zal dan toch eindelijk het Hollandsche enthousiasme weer de zege uit het vuur halen? Aan het publiek ligt het niefc Zoo gauw als dat gezien heeft, da.t het wat beter gaat, is het ook niet karig in zijn aanmoedigingen. Weer haalt Denis eenzelfde staaltje uit als daareven is gememoreerd en weer wordt het effect daarvan op dezrlf( i wijze genihileerd, n.l. door buitenspel staan van minstens drie der onzen. Smeets mist een goede kans en Tap trapt twee keer den Hollandschen in plaats van den Belgischen kant uit. 't Begint naar het eind te loopen. De laatste oogenblikken zijn nog vol spanning. Beide doelen worden nog enkele malen onder vuur genomen, waarbij valt op té merken, dat de Belgen het gevaarlijkst zijn. Van Kol weet echter nog redding te brengen en onze ploeg voor een overigens ternauwernood ontlOopen nederlaag te behoeden. Een hard schot van van Heel heeft bijna succes, maar Somers is er ook nog; ook de allerlaatste kans is nog voor Holland. Na een hard schot van v. Heel tegen de lat stormen Weber en Tap op het doel af, maar de- doel man loopt uit en grijpt den bal. En hiermee is het geval beslecht Om den .Maas- en Sehelde-beker. ROTTERDAM WINT MET 4-2- Neen, deze wedstrijd als geheel is niet m egevallen. Vroegere ontmoetingen, tusschen de rtegenwoordigende ploegon van Antwer pen en Rotterdam staan ons nog helder voor den geest als kwieke, listige vertoonin gen, waarbij de spaaning in de lucht zat eu aardig comhineeren zich afwisselde met ver dienstelijk individueel spel. v\ at. Zaterdagmiddag op Spangen vertoond is, kon de vergelijking met b.v. den wedstrijd vau verleden jaar niet doorstaan. Weliswaar had Je urenlange motregen het veld zoo glad en iusmakelijk gemaakt, dat men zich aan vankelijk met eenige voorzichtigheid moest bewegen, maar toen later die gladheid ver dwenen was werd het geboden spelpeil eer slechter dan beter Het- meest aantrekkelijke <iv«: van den kamp was o.i. nag het laatste huif trut- van de eerste speeihalft. Rotterdam heeft met 4—2 gewonnen. Met dv yge kunnen we genoegen nemen omdat df voorhoede der Maasstad gevaarlijker op- t.mi eu listige- speelde dan de tegenpartij. Trouwens technisch stond de heele pleeg iets neven de Antwerpsche,. wier spel voorname lijk op snelheid gebaseerd was. Wanneer even- v 1 twee Belgische treffers tegen den Rotter- Cr ui-eken gaal beide oen doelpunt hadden o -«sieverd en de eindstand als- 44 was uit- len zouden we over een gelijk spel o-k niet gemopperd hebben, daar de superio riteit der ontvangende ploeg over het algemeen nie. overtuigend aan den dag trad. f )bfin in het doel heeft meermalen aardig .werk te zien gegeven, maar hij kon ons toch v. d. Bergen niet doen vergeten. Het tweede tcgeupunt, toen hij in een oogenblik van weifeling een schuiver laag over den grond ti rugtrnpte, inpiaats van hem te grijpen en hoog retour te zenden, had hij moeten voor komen. Van Zwiwterea had het meermalen, met deu watervluggen Bastin te kwaad en maakte tegen ham een enkelen keer onnoodig forsch van zijn lichaamskracht gebruik. Toch was hij de beste van het backsbei, ofschoon de H.D.V.S.-er de Bruyn ons eeriijk gezegd nog is meegevallen. In de middenlinie heeft Grobbe uitstekende d.ugen gedaan en zoowel in. de verdediging als hij den aanval uitmuntend geassisteerd. Jammer, dat een zekere loomheid zijn spel oat- iort. De Ridder vonden wij bepaald on voldoende, terwijl Scheffers, hoewel hij een goede beurt gaf, toch wel eens een beteren vorm vertoond heeft. De voorhoede was niet de homogene storm- linie die zij wezen moet Formenoy en Huisman konden slecht met elkaar overweg, zoodat de Spartaan zelfs, na een aanvankelijk contact-zoeken met zijn vleugelman, er de brui aan gaf en hoofdzakelijk op raebls ging spelen. Later verbeterde de toestand e'p'gszins, maar het werd toch niet je ,.dat". I!"t spel van Pijl was het aan te zien, dat hij zijn gewone partners naast zich miste. Wel was Sinke neven hem geplaatst, maar deze speier is in clubverband meer op voorzetten aangewezen, zoodat het listig korte driehoek- spel. dat Pijl o.a. Zondag j.l. In samenwer king met Barendregt en Koonings zoo schit terend demonstreerde, nu niet ten beste kon gegeven worden. Wel zocht het binnc-ntrlo contact met elkaar en het samenspel lukte ook wei eens, maar het ware is het niet geworden. De meeste kracht in de voorhoede, als uien het zoo noemen mag, was gelegen in het enthousiasme van Sinke en Manssen. Zij begrepen ook elkaar vrij goed, wat wel noodig was, daar Manssen hoewel vaak zeer terecht nogal eens naar binnen zwenkte en een innemen van de buitenplaats dus noodig maakte. Bij de Antwerpenaren onderscheidde zich Thijs in de voorhoede: na hem dienen Letz en Stijnen vermeld. Bastin beschikt over groots snelheid, maar meer liet hij ook zel den zien. In de middenlinie blonk Meljado uit; van de vleugellieden hier was Claes heter dan Simons. De verdediging was goed; Pincket gaf Ruysseveldt weinig toe. Doelman Peeter? was van middelmatige klasse. De Maas- en Schelde-beker, die op 31 Maart van dit jaar door de Rotterdammers in Antwer pen met 5'1 weer werd vero-verd, blijft dus in de Maasstad. De stand der gespeelde wedstrijden is nu: gesp. gew. gel. verl, pnt. doelp. Rotterdam 10 5 2 3 12 28—17 Antwerpen 10 3 2 5 8 17—28 De Belgen dragen een roode trui met witte broek; de Rotterdammers zijn ln wit hemd met swarte pantalon gestoken. Scheidsrechter van Bisselick heeft de leiding. De elftailen stellen zich in de aangekondigde combinatie als volgt op: Rotterdam. Cohen Sparta) Van Zwieteren de Bruyn (Sparta) (H. DJ V. S.) De Ridder Grobbe Scheffers (Sparta) (Excelsior) (H. D. V. S.) Manssen Sinke Pijl Formenoy Huisman (Excels.) (Peljen.) (Feljen.) (Sparta) (Excels.) O Bastin Thijs Stijnen de Deken Lotz (Antw.) (Beersch.) (Berchem) (Antw.) (Antw.) Claes Meljado Simong (Berchem) (Beerschot) (Antwerp) Plnoket Ruysseveldt (Antwerp) (Beerschot) Pesters (Berchem) Antwerpen. Precies 3 uur trapt Stijnen af. Het begin heeft weinig te beteekenen doordat de bal slordig wordt geplaatst. Wanneer Rotterdam tot den eersten aanval komt, staat Huisman buitenspel. Manssen plaatst daarna mooi naar PUI, die in den grond trapt, maar nog kan doorgeven aan Formenoy; diens ver schot wordt door den doel man gehouden. De Rotterdamsche aanvallen her halen zich, maar de schoten worden van te grooten afstand gelost om Peeters in ernstig gevaar te brengen. Een goede combinatie van de Antwerpsche voorhoede eindigt met een onbe nullig schot van Bastin, dat ver naast gaat. Rotterdam is eenigszins in de meerderheid geweest en na 12 minuten trapt Sinke bij een pass van Huisman den bal ih de Belgische touwen (10). Antwerpen reageert onmiddellijk fel en we denken den gelijkmaker al te zien volgen, maar bij het schot van Dedeken stuit de bal van den paal terug. Even later dwingen de Belgen een hoekschop af, Dedeken vangt den voorzet van Lotz op maar schiet over. Ook de volgende Belgi sche hoekschop blijft zonder resultaat maar de bal blijft gevaarlijk in de buurt van het Rotter damsche doel. Cohen stompt het leer 't veld ln, maar moet onmiddellijk weer in actie voor een schot van Meljado, terwijl hij vlak daarop, op den grond liggende, een schot van Dedeken weet achter te werken. Onfortuinlijk zijn de Rotter dammers bij deze gelegenheid niet! De Belgen komen nu overwegend in den aan val maar in de voorhoede worden mooie kansen gemist. Bastin blijkt nog altijd zeer snel te zijn en de Ridder weet hem geen keer te houden. Ook van Zwieteren heeft alle moeite met den Belg en werpt soms zijn lichaamskracht in 't geding, wat hem een vrijen schop kost. Nadat er door de Rotterdamsche voorhoede lang geknoeid is, komt de rechter vleugel goed in actie; Pul drijft op en passeert listig Pincket, de bal wordt na zijn voorzet teruggespeeld, Sinke vangt hem op en zet weer voor, waarop de naar het midden geloopen Manssen met een snelle wending liet leer tusschen doelman en ztjlpaal door schiet (2—0)Er is thans een half uur gespeeld. BU den volgenden aanvat zendt Pijl een laag schot in, dat Peeters vallende houdt. Rotterdam blijft in de meerderheid maar als Grobbe bij een uitval der Antwerpenaren mist, schiet Lotz naar doel, Cohen loopt uit en houdt vallende den voorzet; hy kan het leer echter niet in bedwang krügen, Stünen loopt toe en schiet ln 't verlaten doel (21). Dadelijk daarop een stormloop van Rotterdam, de Belgische middenlinie wordt gepasseerd en Formenoy schiet, vöör de verdediging er aan te pas kan komen, op flinken afstand met een prachtig schot den bal onder de lat (31>. Er zün nu nog 10 minuten van de eerste helft te spelen. Oolc in deze periode is Rotterdam een tikje sterker maar de Belgen blijven door grooter snelheid gevaarlijk. Cohen moet dan ook nog eens in actie komen voor een schot van Stijnen, hetwelk hij uitnemend terugstompt. Met Rotter dam in den aanval komt de rust De tweede heift. Met het oog op de vroeg invallende duisternis wordt- slechts 7 minuten gerust. De eerste aanval komt van Belgische" zijde maar Dedeken schiet van verre naast. Een mooie omhaal van Stijnen wordt door Cohen goed gehouden. De aanvallen gaan dan in vlot tempo op en neer, maar de verdedigingen spelen daarbij do baas. Huisman krijgt een goede kans als oen voorzet hem, in vrye positie, bereikt; hy talmt echter en als ha dan aangevallen wordt, schiet de Excelsior-man naast. Een hoekschop van België wordt door Grobbe weggewerkt. Een goed schot van Meljado vindt Cohen weer op zyn post. De gasten zün mi geruimen tod in den aanval maar hun voorhoede flatert nog at eens, terwijl de Rotterdamsche verdediging ook haar man netje staat, l-'ijl dringt, afdwalende naar den reeh ter-vleugel, diep in de Antwerpsche achter hoede door, doch zün schot Is te hoog gericht. "Wanneer Manssen den bal mooi vry heeft ge maakt, zet hy op borsthoogte voor, maar Peeters onderschept den bal. Sinke verricht dan mooi werk. hy komt in botsing met Pincket doch kan nog voorzetten: de bal vliegt voorlangs doel en rolt dan, daar de linkervleugel niet mee opgeloo- pen is, onbenut achter. By een uitval van Ant werpen trapt Dedeken kalm naar doel, Cohen tl apt «even lauw den bal met den voet terug. Thus vangt hem op en schiet in (3—2). De tweede helft is dan ruim 20 minuten oud. Dit doelpunt schijnt de Rotterdammers te prik kelen tot meer actie; eenige vinnig© aanvallen worden opgezet waaxbü Peeters druk in doening komt maar de overhand houdt. Aan den overkant lost Thus een mooi schot dat Cohen even fraai weerstaat, De partyen gaan dan weer geiyk op. Een hoekschop, door Formenoy afgedwongen, plaatst Huisman achter. De Spartaan maakt daarop het loer op magnifieke wpze vru maar Peeters houdt zijn schot onder de lat. De Belgen hebben dan weer eens tegenslag als Thijs tegen den paal schiet. Rotterdam verplaatst het spel; Formenoy en Huisman zetten eenige goede combinaties op maar Pyi trapt den daaruit resuiteerenden voor zet naast. Even later, als deze een vooruit ge schoven positie heeft ingenomen, krhgt hij den bal doorgespeeld maar r u. schiet de Feyenoorder huizenhoog over. Na goed samenspel tusschen P111FormenoySinke trapt Manssen over. Tegen het einde komt Antwerpen weer opzet ten; een hoekschop levert hun geen resultaat. De gasten wonden weldra teruggeslagen; de Rotterdamsche linkervleugelman lcrygt den bal door Formenoy aangegeven, Huisman schiet, Peeters slaat den bal terug maar de toegeloopen Manssen trapt het leer vla de bovenlat in (42). Na e nigc wederzüdsche aanvallen komt dan het einde. I Het bestuur van den Rotterdamschen Voetbal bond heeft 's avonds de elftallen en eenige ge- noodigden vereenigd aan een feestmaaltüd in „Bristol". De heer Herman J. Krügsman, de voorzitter van den R. V. B., heeft harteiyke woorden ge sproken tot onze -Zuideiyke naburen en ln het algemeen aan allen dank gebracht, dlo tot het welslagen van dezen wedstryd hebben meege werkt. Natuuriyk zyn ook de Belgen niet achterwege gebleven en hebben het bestuur van den R. V. 15. hulde gebracht voor de prettige ontvangst, die hun, evenals steeds, ook ditmaal weer ten deel is gevallen. Men is langen "tyd onder vroolijken kout byeen gebleven. Door het gr00te festijn in het Amsterdam- sche stadion waren er ook heel weinig tweede klaswedstrijden vastgesteld. Quick was tegen O. D. S. weinig fortuinlijk. Alles werd op haren en snaren gezet om deze ontmoeting op eigen veld te winnen, maar het heeft niet zoo mogen zijn. Tegen vier doelpunten van de bezoekers kon zij slechts een dirietal harer zijds stellen, wat tenslotte toch onvoldoende bleek om een der winstpunten binnen te taaien. V. O.. C. heeft het er beter afgebracht. Te. genover de ernstige kampioenscandidate Over maas bevocht zij een gelijk spel, 11, wat de papieren van deze laatste wel ietwat heeft doen dalen, V. I. O. S. heeft haar eerste twee punten weten binnen te halen, ten koste van A. S. C., met wie het er droevig gaat uitzien; 42 was de uitslag. R. F. C. heeft tenslotte verrast met een 4-3 overwinning op Gouda, .waardoor het Vlaardingsche For tuna aan de spits van het ranglijstje is gekomen. Naar ons werd medegedeeld moet het vierde doelpunt voor R.F.C. een zeer eigenaardig zijn geweest, waarom Gouda dan ook gepro testeerd heeft. De standen zijn nu: Afdeeling 11 - gesp gew. ge u. v. t. gem. Unitas 6 4 2 10 15—7 1.67 Xerxes 6 4 2 0 10 20—13 1.67 D.H.C. 1 5 1 1 11 32—14 1.57 Overmaas 6 4 1 1 17—7 1.50 O.D.S. 9 5 2 2 12 15—19 1.33 V.O.C. 9 4 1 4 9 21—11 1.— Quick 9 3 1 5 7 27—29 0.78 B.M.T. -S 3 0 5 6 20—37 0.75 V.I.O.S 7 1 0 6 2 14—29 0.29 A.S.C y 0 0 9 0 13—28 0 Afdeeling UB gesp. gew. gei. verl. pt. v. t. gem. Fortuna 7 4 3 0 li 20—13 1.57 Gouda 8 5 2 1 12 26—8 L50 Steeds Hooger 6 4 1 1 9 16—U L50 Hercules 6 3 0 3 6 17—11 1.— C.V.V. 7 3 1 3 7 16—13 L— S. V. V. 7 3 1 3 7 9—14 1.— R F. O. 7 3 ft 6 P Merwede 7 O 2 3 6 14—21 Q.86 S. V. W. 7 1 2 4 4 12—20 0.59 Neptunus 8 1 0 7 2 17—32 0.25 V.O.C.Overmaas I1 V.O.C. mist Dunk, die vervangen wordt door Beyers, die de "midvoorplaats inneemt. Overmaas wint den opgooi, zoodat Beyers voor V.O.C. aftrapt. Binnen de eerste minuut zit de rood-zwarte veorheede voor het doel van Kutter, waar Beyers met een fraaien kopbal aan V.O.C. de leiding geeft, Er wordt aan beide zijden zeer vlug en enthousiast ge speeld, en .scheidsrechter Moorssel moet ver schillende vrije schoppen toekennen. V.O.C. is in deze periode iets sterker. Overmaas begaat de fout den bal te hoog te spelen, terwijl ook haar opstellen niet altijd juist is. Aan den anderen kant houdt V.O.C. het spel veel te k-ert en vooral Dubru op de linksbuitenplaats brengt er dezen middag weinig van terecht. Voor de rust wordt er door geen der partijen meer gedoelpunt, zoo dat met 1—0 in het voordeel van V.O.C. van doel wordt gewisseld.. De eerste tien minuten van de tweede helft zijn geheel voor V.O.C., doch dan neemt Overmaas het spel in handen en van den Bergen moet eenige malen handelend op treden. Hij doet dit evenwel op de bem eigen wijze, wat bij het publiek veei applaus ontlokt. Hij kan evenwel niet voorkomen dat na 25 minuten spelens van Slooten den gelijkmaker in de touwen ja^.gt. De strijd krijgt dan een forsch karakter, doch de scheidsrechter bestraft elke overtreding on- verbiddeliijk en de vrije schoppen zijn dan ook vrij talrijk. In de laatste minuut forceert Overmaas een hoekschop. De bal wordt goed voorgezet en volgens veler meening wordt het leder door van den Bergen achter de doellijn gestopt, waarna bij bem wederom corner gooit. De scheidsrechter heeft even wel geen doelpunt geconstateerd en kent Overmaas een hoekschop toe. Als het leder is klaargelegd voor den hoekschop blaast de scheidsrechter einde. Een kwartier voor het einde wisselden de beide achter&pelers van V.O.C. van plaats met Bakker en Beyers. Het laatste kwartier evenwel wa3 Overmaas veel sterker en de rood-zv-mrte voorhoede kwam sléchts sporadisch over hun spee.lh.eia. R- F. C.—Gouda 4—3 De gasten hebben reeds in de eerste minuut succes, als Spee zich zeer verdienstelijk door de vijandelijke verdediging heenwringt en de Boer met een goed geplaatst schot passeert (0—1). R.F.C. verplaatst dan het spel, waar bij Bijl zich een gemakkelijke kans voor den galijkmaker Iaat ontglippen, door van dichtbij naast te schieten. R.F.C. houdt dan goruimen tijd het spel in handen, waarhij hun linker- wing Bijl-Lassebaart dikwijls zeer verdienste lijk werk verricht. Eenige fraaie schoten van Bijl en Benningshof, verdienen in deze periode vermelding. Nadat v. Munnik, bij een aanval van Gouda, bijna in eigen doei heeft getrapt, verhuist het leder naar den anderen kant en als Eichtaorn een kans krijgt, laat bij deze niet ongebruikt voorbij g»an l1 1)- R-F.C. oefent hierna een geweldigen druk uit op het doel der gasten en Spee in het doel wordt het vuur na aan de schenen gelegd. R.F.C. weet haar meerderheid echter niet in doel punten uit te drukken, zoodat de rust met gelijken stand aanbreekt. De tweede helft begint mot een aanvat van Gouda, welke een hoekschop tengevolge heeft, die echter niets oplevert. Een aanval van Gouda heeft dan een strafschop tenge volge, welken Spee in een doelpunt omzet (12). Veel pleizicr hebben de gasten niet van bun voorsprong, want vlak hierop wordt er binnen het beruchte gebied, aan den ande ren kant, eveneens gezondigd tegen de spel. regels, waardoor Benningshof in de gelegen heid wordt gesteld uit de daarvoor gegeven strafschop de partijen op gelijken voet to brengen (2—2). Drie aanvallen van Gouda hebben evenveel hoekschoppen tengevolge, welke echter niet het geweaischte resultaat opleveren. Er wordt vinnig om de leiding gestreden, waarbij beide partijen elkander weinig of niets toegeven. Bij een aanval van Gouda trapt de Munniek over het leder heen, waarvan Spee dankbaar profiteert, door zijn vereeniging de leiding te bezorgen (23). R.F.C. krijgt kort na elkander twee gemakke lijke kansen voor den gelijkmaker, doch heide kansen worden door Bijl verknoeid. Even later maakt hij deze fout weer goed, als hij zich zeer verdienstelijk door de vijandelijke verdediging heenwringt en Spee passeert (33), Vlak hierop heeft een schot van "VVaarts, van de zijlijn af wederom succes (43). Kort hierop Is het einde, zoodat R.F.C. met 43 wint. DE UITSLAGEN. Eerste klasse. EnschedéEnschedéWageningen 12. Deventer: Go AheadZ. A. C. 30 Tilburg: N. O. A. D.Roermond 21 "s-HertogenboschWilhelmmaK. V. V. 00 Eindhoven: P. S. V.—M. V. V. 3—2 Groningen: VelocitasVeendam 33 Be QuickFriesland 1-0 G.V.V. -Achilles 32 Meppel: AlcidesG.V.A.V. 42 Winschoten: W.Wv.Leeuwarden 35 Tweede klasse. Den Haag: QuickO. D. S. 34': Rotterdam: V. O. C.Overmaas 11; Den Haag: ViosA. S. C. 42; Rotterdam: R. F. C.Gouda 43. Derde klasse. Vlaardingen: V. F. C.—Coal 02; Gouda: O N. A.D. H. S. 31; Olympia—Culemborg 12; Leerdam: LeerdamSt. Volharden 42; Culem borg: Vriendensch.D. C. L. 42. Vierde klasse. Vlaardlngen: HollandiaanArchipel 93; Den, Haag: H. D. V.'s-Gravenzamde 23; 'Dor drecht: FluksE. D. S. 26; Moordrecht: Moor drechtSchiedam 31; Gorinchem: D. O. S. B. Siod 2—0. Reserve eerste klasse. Delft: D. H. C. IIUnitas II 20; Dordrecht. D. F. C. IIC. V. V. II 15; Rotterdam: Feu'enoord IIV. O. C. II 30; Sparta IITJ. V. V. II 3—1. Reserve tweede klasse. Schiedam: S. V. V. IIH. V. V. III 33; Den Haag: A. D. O. IIR. F. C. II 54; Rotterdam: Feu'enoord IIISt. Hooger II 40; Sparta III H. V. V. II 1—3. Reserve derde klasse. Den Haag: A. D. O. Ill—U. V. S. II 2—3, Schiedam: D. H. S, IIH. V. H. II 1—1; Vlaar- ding.en: Fortuna IIV. F. C. II 30: Delft: Concordia IIH. D. V. S. III 1—4; Rotterdam: Siod II—G. S. V. U 5—2; Overmaas IIBode graven II 60. R. R. F. GJ) A. IExcelsior I 50 Het. botert met de zwart-wit't'en <tft seizoen nog niet bijzonder, met niet minder dan 50 werden zij door de Loosduiners gekloot. Als ver. ontschuldiging dient wel eenigszins dat de Schiedammers genoodzaakt waren met niet minder dan 7 invallers uit te komen waaron der de geheele verdediging behoudens de kee per. Desondanks hebben de reserves zich kra nig van hun taak gekweten. Behoudens het eerste kwartier toen G. D. A. het snel be- heerschte is er verder geen sprake geweest van 'n partij die de meerdere was. Het snel golfde vlug op en neer. G. D. A. wist de kan sen beter te benutten, terwijl net Excelsior niet bijster meezat voor het doei. Wanneer scheidsrechter Vollenbroek boa in nen blaast, trapt. Peters voor Excelsior af. G. D. A. neemt den aanval over en is het eerste kwartier niet van het Excelsiordoel af te slaan. De Exceisior-verdediging met de spil aan het hoofd, weert zich geducht. Na een kwartier spelens ziet G. D. A. zich een vrijen schop toegewezen, de bal wordt voor doel ge plaatst, er ontstbat een scrimmage, waaruit tenslotte gedoelpunt wordt. Nu komen de zwart-witten ook los en van nu af aan golft het spel steeds op en neer. Bij een vrije schop tegen G. D. A. geeft de spil ineens aan L. v. Lingen, deze knalt keihard tegen de bo venlat. Bij een der G. D. A. aanvallen schiet de midvoor van verre in. Vollebregt stopt den bal, doch onbegrijpelijkerwijze geeft scheids rechter Vollenbroek doelpunt (20). Handig spel van Peters schept nog enkele kansen weJk echter onbenut blijven. Met G. D. A. in den aanval breekt de rust aan Na de rust wordt direct in een snel tempo horvat. Na ongeveer 15 minuten kopt de G. D. A.-midvoor onhoudbaar in. Direct van den aftrap gaat bet op het G. D. A.-doel af, v. Lin gen knalt in, maar de keeper werkt den bal al. vallende schitterend corner. Nu is de beurt weer aan G. D. A., bij een snellen aanval knalt de midvoor schitterend in (4 -0), ter wijl kort voor het einde J. Looman door alles heen wandelt en er keurig 50 van maakt. Kort voor het einde ziet J. v. Etten nog kans voor open doel hoog over te schieten. Kort hierna kondigt scheidsrechter Vollenbroek, die zwakjes leidde het einde aan van dezen zeer geanimeerden en in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd. R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND KLASSE IC. ges. gew. gel. vrL P- v.-t. Blauw Zwart 3 3 0 0 ff 9—5 V. G. M. 1 4 2 0 2 4 8—10 R. I. A. 1 4 2 0 2 4 9—8 Spartaan 1 1 1 0 0 2 5—1 D. H. L. 2 1 0 0 1 0 1—2 S. D. C. 1 2 0 0 2 0 2-4 Gr. Floris V 1 1 0 0 1 0 1—5 Eindelijk dan is de eerste klas na de wel wat te laat gehouden promotiewedstrijden voor de R. K. F. volledig aan het draalen. Het Rotterdamsche Spartaan liep direct good van stapel door het Haagsche Gr. Floris V 1 met niet minder dan 5—1 te slaan. V. G. M. zag kans door een 31 overwinning op het Hoornpark R. I. A. van de tweede plaats te verdringen. Spartaan IGr. Fïoris V I 51# Om 2.30 blaast scheidsrechter Bfau beide elf tallen binnen de lijnen. Spartaan treedt direct zeer overdonderend op. In snel tempo en goed combineerend gaat het op de Gr. Floris-veste af. Binnen de minuut knalt C. Muyser no. 1 in de touwen. De Spartaanlinksbuiten zet kort hierop goed voor en Martinot staat klaar om den voorsprong te vergrooten. Gr. Floris krijgt vooriloopig nog geen voet aan den grond. Hot samenspel der Spartanen is werkelijk af. A. Groen ziet kans den Gr. Floris-doelman met een scherp schot te passeeren. Nauwelijks is weer afgetrapt of Martinot knalt no. 4 in de touwen, er is dan nog geen 15 minuten gespeeld. Gr. Fioris is echter- geens-zins overbluft en ciaar Spartaan het razend snelle tempo niet meer bij kan houden, komt Gr. Floris ook geleidelijk los. Wanneer de linksbuiten der gasten er vandoor gaat, zet hij goed voor en de midvoor kept schitterend in (4—1). Nog voor de rust vergroot Martinot den voorsprong (5 1). Spartaan speelt na den rust een ge wonnen wedstrijd. Gr. Floris blijft zich eehter geheel geven. De Spartaan-verdediging weet echter van geen wijken. Zonder dat er nog gescoord is, kondigt scheidsrechter Bézu bet einde aan van dezen zeer amicalen en op hoog peil staanden wedstrijd De scheidsrechter leid de zeer correct R.I.A. I—V.G.M. I 2-3 Als scheidsrechter Brabanter beginnen blaast blijkt dat V G. M. 2 invallers heeft. R. I. A. is volledig. R. I. A. trapt af en al dadelijk moet de V. G. M.-verdcdiging handelend optreden, <ro middenlinie weet dan het spel te verplaatsen en de R. I. A.-keeper wordt aan den tand gevoe-ld en het werk dat hij krijgt verricht hij naar behooren. Het spel gaat uiterst vlug op en neer, waarin de R. I. A.-buiienmenseben wel het grootste aandeel hebben. Steeds rennen zij langs de lijn en hun voorzetten zijn zeer gevaarlijk maar de V. G. M.-verdediging met den doel man aan het hoofd, weet alle gevaar te keeren. Na een uittrap belandt de bal bij den V. G. M.-Knkstauiten, een correcte voorzet, de keeper vangt den bal, raakt hem weer kwijt en bet is de V. G. M.-midvoor die voor zijn dub de lei ding neemt (01). Dan komt R. I. A. eerst los en een tijd lang domineeren zij, de gelijk maker zit in de lucht en kort voor de rust maakt R. I. A. met een onhoudbaar schot ge lijk. Nadat aan weerszijden nog een corner is genomen is het rusten. t In de tweede helft geven beide partijen elkaar weinig tóe, de verdedigingen blijven de voorhoeden de baas. Bij een V. G. M.-aanval wordt de bal corner gewerkt. Deze wordt goed genomen, drie vier hoofden rijzen omhoog, maar allen missen en de V. G. M.-linksbuiten plaats den bal in de touwen (1—2) R. I. A. geeft niet gewonnen, verwoed vallen zij aan, maar zonder resultaat. Ook V. G. M. heeft zijn kruit non niet verschoten en goed combineerend wordt het Haagsche doel belaagd en uit een dezer aanvallen weten zij den voorsprong te vergrooten (13). Niet ontmoedigd valt R- L A. weer aan, maar builen spel doet enkele kan sen teloor gaan, doch hun harde werken wordt nog door een doelpunt' beloond (23). Kort nadien blaast de arbiter, welke Inmiddels goed voldeed inrukken. Voor den wedstrijd had nog 'n bloemenhulde plaats van V. G. M., die R. I. A. geluk wenscli- te met het behaalde kampioenschap 2e kiassa en het 1ste klassersehap. KLASSE 2E- ges. gew. gel. vri. p. v.-t. Donk 2 5 4 0 1 8 19—14 Aeolus 1 5 1 1 7 20—13 Raptim 1 5 3 1 1 7 19—15 Excelsior 2 5 3 0 2 6 12—11 Duiven 2 6 2 2 2 6 15—lft Activitas 1 5 1 2 2 4 9—11 Geler 1 2 1 0 1 2 6 Lodewijk 1 5 1 0 4 2 11—16 Spartaan 2 4 0 0 4 0 5--12 Donk 2 behaalde op Cel er 1 n keurige 6I overwinning, waarmede zij tevens de eerst» plaats veroverden. Met een 62 overwinning op Lodewijk sloot Aeolus zich direct achter de leiders aan met 1 punt verschil, de groen, witten dienen wel op hun qui 'vive te zijn, zij begin en althans aardig in het gedrang te komen. Duiven 2 en Activitas 1, 2 clubs van de middelmoot, stelden zich beiden met 1 punt tevreden, waardoor geen verandering in de onderlinge rangschikking kwam. Voor Ex celsior 2Spartaan 2 werd het terrein afge keurd St. Lodewijk IAeolus I 26 Voor zoover bekend fluit scheidsrechter Th. v. d. Aa beide volledige elftallen om 2 10 in 't veld. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelt zich een snel en enthousiast spel dat beide doelver- dedigers al spoedig in actie doet komen, doch voorloopig doen deze voor eikaar uiets onder. Ondanks het zware, doch volkomen bespeel bare terrein, blijft het spettempo zeer snel zoa dat de wederzijdsche aanvallen elkaar snel op volgen zonder dftt beide partijen echter het doel weten te vinden. St. Lodewijk begaat ech ter de fout telkens te ver op te dringen zoodat de Aeolus-vleugelspelers, die in dezen wedstrijd onvoldoende worden bewaakt, telkens vrij kun nen voorzetten, waarvan de Aeolus mid-voor na een half uur spelen met een ver schot den groen-witten doelman weet te passeeren (01). Even later denken wij dat St. Lodewijk ge lijk maakt, doch het harde schot van Pluym ketst tegen de bovenlat, zoodat deze kans ver keken is. Kort daarop is het rusten. Als in de tweede speelhelft nauwelijks begon nen is, doelpunt de rechtsbuiten der bezoe kers, doch de scheidsrechter annuleert dit doelpunt zeer terecht wegens buitenspel. Langzamerhand neemt St. Lodewijk het spel in handen, doch de roodzwarte verdediging Is zeer hecht en retourneert voorloopig alles. Geheel onverwacht plaatst de spil van St. Lodewijk den bal ver naar voren en de links buiten deponeert hem om den uitgeloopen keeper heen in het net (1—1). Na eenige minuten nemen zij zelfs de leiding, doordat haar midvoor van verren afstand buitengewoon fraai doelpunt (2—1). Dit is Aeolus blijk baar te machtig, want deze dringt plotseling vooruit en de linksbuiten weet weer gelijk te maken (2—2). Dóer dezen tegenslag schijnt de keeper van St. Lodewijk de kluts geheel kwijt geraakt te zijn, want binnen enkel© mi nuten weet Aeolus den stand txt 52 op te voeren, welke doelpunten grooteisdeels door hem gehouden hadden kunnen worden. St. Lodewijk geeft zich echter nog niet gewonnen en aanval op aanval volgt, doch steeds vin den zU den rood-zwarten doelman op z'n post. Kort voor tijd weet Aeolus nogmaals te doel punten, doordat de Lodewijkkt eper onvoldoen de stopt en de bal nogmaals in het net rolt (26), Spoedig daarop blaast Th. v. d. Aa, fjie good voldaan heeft, het einde en heeft gaflateord, doch verdiend gewonnen-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6