DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN I 51ste Jaargang Dinsdag 6 November 1928 No. 15257 Bil nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS DE BEGROOTING DE INCASSOBANK TWEEDE LUSTRUM ST. ALOYSIUS-PATRONAAT DE DRINKWATERLEIDING GEMEENTELIJK GASBEDRUF AGENDA BEURS VAN SCHIEDAM KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcheque en girodienst 81440. ADVERTENTIEN 15 regels 1.55. Elke rege! meer 30 Cl. Reclames tusschen den leks! 60 ct per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0.76, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; f 500 bij verlies van beide handen, voeten cf oogen; 250 b lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vmger. De Verzek j verlies van één hand, één voet of één oog; f 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver ering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. ii. Het is gewoonte, bij de algemeene be schouw ingen over de begrooting, dat van links en van rechts op. bezuiniging wordt aangedrongen. Een loffelijke gewoonte. Zui nigheid is een der groote deugden van onze Vaderen geweest, en het doet een rechtge aard zoon goed te liooren, hoe die deugd ook thans nog. waar het pos geeft, wordt aangeprezen. Evenwel aan zulk een platonische aan prijzing hebben B. en W. en heeft de ge meente niet veel. Ze zou ook slechts zin hebben, wanneer de indruk bestond, dat dooi- ons uitvoerend bewind er maar op los wordt geleefd, terwijl wij integendeel onder den indruk verkeeren, ,dat de uitgaven wel ke 13. en W. aan den Baad voorstellen, im mer wel zijn overwogen en behoorlijk ver antwoord, zoodat eenige aandrang op het college om zuinigheid te betrachten ons dan ook weinig op zijn plaats lijkt, zulks te min der waar in den loop van hei. jaar van zulk een aandrong weinig is gebleken. Wil men over zuinigheidsbetrachting spreken, ons goed, maar laat zulks dan gepaard gaan mét welgefundeerdé, zakelijke voorstellen. Terzake de inderdaad hoog noodige zuinig heid is een debat slechts te voeren op punten, eu anders slaat mén, waar zeker in algemecnon zin van het tegendeel van die ;r noodige zuinigheid in de daden van ons college van B. en W. green sprake is, in de lucht. Ken debat van eenige beteekenis ver wachten we dit janr niet, hoeven »ve aofc niet. te verwachten, over de Rotterdamsche .annexatieplannen. De aigrmeciie beschou wingen hebben liet vorig jaar bijna uit sluitend over die plannen geloopen; ieder beeft kunnen zeggen wat hij op het hart had cu sindsdien is er go«n voortgang in deze aangelegenheid te bespeuren geweest. Wol hebbes zich symptomen voorgedaan, die er op wijzen, die het met die groot.- sclie plannen voorloopig zoon vaart niet loopen zal. 3 Int besluit van den Raad van Pernis, waarbij aan Rotterdam vergunning gewei gerd werd tot het, graven «an een haven op do Vondelingen plaat zal allicht het Rot terdamsche gemeentebestuur noodzaken een annexatieplan aanhangig te maken van kleinen omvang, dat geen tegenkan ting van beteekenis ontmoet, zoodat. voor loopig althans het groote plan van de ze ventien gemeenten en 13.000 Hectaren wel niet rust zal worden gelaten. Daarnaast is van ernstige tegenkanting tegen dat. plan ook in Rotterdam gebleken. We herinneren daarvoor slechts aan het eind Februari verschenen «entraal rapport van de afdeelingen van den Rott.erdamsclien gemeenteraad; aan het, begin dezes jaars door de Maatschappij voor Nijverheid cn Handel begonnen onderzoek betreffende de vorming van een Beneden-Maasgewest, waaromtrent het. rapport nog 'liet is ver schenen; aan het standpunt van de Ro'.'.er- damst'he Kamer van Koophandel en Fabrie ken; aan de min of meer defaitistische ver klaring van den Rolt afdamde hen wethouder voor do gemeentewerken, mr. De Jong, w'icns departement, de annexatieplannen heeft voorbereid, tor gelegenheid van de in stallatie van mr. Drooglecm' Fortuyn als burgemeester, en waarbij hij mededeelde, dat Rotterdam nog voor tmnlallcn van ja ren over voldoende terrein \dor uitbreiding van zijn havens beschikt, wat. zooveel vvil Zeggen als: komt er mogelijk van de annexa tie niets, dan hoeven wc nog niet met de handen in het haar te zaten, is er voor onze havens nog niets te vreezen. I)an hebben wij, last not least, gekregen het wetsontwerp tol regeling van de finan- cieele verhouding 'tusschen Rijk en ge meenten, dat, een nivelleering tusschen de Plaatselijke belastingen inhoudend, mis schien den tegenstand in Rotterdam zelf tegen het annexatie-plan op grond van hnancieele overwegingen ietwat verzwakt, maar tegelijkertijd dien tegenstand in de te anncxeeren gemeenten zal aanwakkeren, omdat het eenige begrijpelijke argument ^at daar voor annexatie zou kunnen plei nen met dit wetsontwerp komt te verval len. Tot dusver valt eenige officieele stap van r'IJ zijde van het gemeentebestuur nog niet hi doen. Wanneer ooit de nog slechts in *eh gemeenteraad .van Rotterdam aanhan gige plannen voortgang zouden nemen, is in de te voeren procedure het eerst te wachten een ontwerp-voorstel van wet van Gedeputeerde Staten, een voorstel dat niet wordt gemaakt, alvorens Burgemeester en Wethouders der betrokken gemeenten ge hoord zijn. Daaraan zijn we intusschen nog lang niet toe. En aangezien we derhalve nog niets verder zijn dan het vorige jaar, het eenige nieuwe wat zich voorgedaan heeft, veeleer er op wijst dat van het an nexatieplan in min of meer nabije toekomst niets zal komen, kan dat plan gevoeglijk ditmaal uit de debatten worden uitgescha keld. Nieuwe gezichtspunten zouden van zulk een debat kwalijk zijn te wachten. (Wordt vervolgd). In ons artikel van gisteren schreven we, dat wij er niets voor voelen de bedrijfs winst van ome technische bciCeijven te druk ken. „In vergelijking met andere gemeenten lijkt ze ons noch van de electri- t e i t, noch van het gas, noch van het water overmatig De woorden „van de electrieiteit" zijn ter zetterij weggevallen. Bij of krachtens wetten ot verordeningen voorgeschreven en andere officieel» af- «n aankondigingen van be' Gemeentebestuur HINDERWET Be ca Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit vau 1 November 1928 het verzoek van de N.V. „Scliieveem" om vergunning tot uitbreiding van de opslag plaats van plantaardige oliën en vetten en koopmansgoederen en de wiperij op het per ceel aan de Havenstraat 21, kadaster Sectie N. Nos. 333 en 365, door bijplaatsing van 9 tanks, t.w. 6 van 1900 M3. inhoud, 1 van 70 M3. inhoud en 2 van 40 M3. inhoud voor den opslag van eetbare oliën, verdaagd, aan gezien het desbetreffend onderzoek nog niet 1s geëindigd. SCHIEDAM, 6 November 1928. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van den 1 November 1928 vergunning verleend aan; 1. de fabriek van plaat- en constructie werk J. C. van der Meer tot uitbreiding van de constructiewerkplaats, smedeiij en plaat werkerij in bet pand Noordvest 93, kadaster seetie A. no. 1847, met 3 electromotoren van vesp. 12.4 en P.K, drijvende een electri- sche laEChmacbine, een pneumatische klink- installatie, een boortol, een knipmachine en een draaibank; en 2. de N.V. van der Ende's Autobus Maat schappij tot oprichting van- een benzine- installatie met ondergrondsch reservoir, in houdende 6000 L., en bovengrondsche aftap- inricbtïng in en op de Potgietersstraat, kadaster Sectie M. no. 3739 (ged.) achter hare autogarage aan de Graaf Florisstraat, kadaster Sectie M. no. 3889. SCHIEDAM, 6 November 1928. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat bij Burgemeester en Wethouders van Vlaardingen is in gekomen een verzoek van de N.V. Crow Catchpole en Co.'s fabriek en Handel maatschappij, aldaar, om vergunning tot uit breiding van de teerdistllleerinstallatie, ge vestigd op het perceel Schiedamschedijk ka daster Sectie C. no. 198, door hijplaatsing van een distill eerapparaat en een smeltpot; dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente Vlaardingen is ter visie gelegd en op Vrijdag den 16 Novem ber 192S, des namiddags ten 3% ure, ten Raadbuize voornoemd, gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en d-ie monde ling of schriftelijk toe te lichten; dat gedurende drie dagen vóór bet tijdstip hierboven genoemd, ter Secretarie van voor noemde gemeente van de schrifturen, die ter zake mochten zijn Ingekomen, kan worden kennis genomen. SCHIEDAM, 6 November 1928. DIRECTEURSWISSELING Naar wij vernemen is de heer Schulp, directeur van de Incasso-bank hier ter at ede, sinds 1 November niet meer aan de Incasso- bank verhonden. Plaatsvervangend directeur is thans de heer Ruijs S- R. B Men verzoekt ons te melden, dat het aan- vangs-uur voor den cursus „Eerste hulp aan drenkelingen" welke a.s. Donderdag aanvangt is gesteld op 8 uur nm. HET EINDE VAN DE FEESTVIERING De tooneel uitvoering Ewn algemeen geacht inwoner van een lief lijk dorpje, luisterend naar den weiklinkenden Hollandse-hen naam van Zwingendam, was het onderwerp, dat Jan GrosMid inspireerde tot het schrijven van een drie-bedrijvig blijspel, getiteld; De Glorie van Zwingendam. De Glorie moet werkelijk met een hoofdlet ter geschreven worden, want, Is het niet een ras-echt artist, die den naam van dat lieflijk dorpje enz. over de heele wereld zou brengen, het als iets vanzelfsprekends door de groote Maden zou doen noemen? ZooaJs Brenghel zijn Breughel had, zoo had Zwingendam zijn Ignatius PuSles. Fanfares werden hem gebracht, voor hij in werkelijkheid zijn roem gevestigd had; het heele dorp vlagde en in een spoed-tijeenkomst had de gemeente, raad besloten tot het oprichten van een stand beeld. De drama's, cie aan al dat eei'betuOn voor afgingen, hebben de gasten van het S>t. Al'oy- siuspatronaat mee kunnen leven met de laden van de tooneelvereemiglng „Plus XI" 'n onder afdeling van de St. Jozefgezellenvereeniging, die onder de bekwame leiding van den heer P. Engering bet stuk op het tooneel brach ten. Een zeer varieërende collectie typen is door de leden van „Piu-s XI" nieuw leven inge blazen, om te beginnen met den weledelge- strengen heer Pulles senior, kruidenier-wet houder van Zwingendam, wiens veelbelovende zoon lg. geen zin heeft in krenten tellen en halve onsjes afwegen. Zijn eenig ideaal Is de schilderkunst, maar papa, die het zonde vindt orn Iemand uit een oud, onvervalscht krulde- niersras als kunstenaar een mislukking te laten worden, stuurt op advies van den burgemeester die door het drukke geredeneer in den 8e- meenteraad tot een zoor breedsprakerig man gedegenereerd is, zijn telg naar de uni verst- telt. Zwingemdam moet een beroemdheid! Eerst mr. in de rechten, dan Kamerlid, minister Het hoe-le geschieden is je eindigt met een ver heerlijking van zoonlief's kunst door den wet- houderlijk-kiruidenierachtigen vader, dank zij de dikwijls erg brutale medewerking van Jhr. van Kanteren, een vriend van Ig., doorge fourneerd leugenaar en geweldig optimist. Heel wat momenten van goed spel vielen te no toe ren en het zou ondoenlijk zijn - ze één voor één op te noemen. De scene met den veldwachter bijvoorbeelddaar zouden we al haast beginnen op te sommen. De regisseur heeft de ruimte van het niet bijzonder groote tooneel van het zaaltje achter •het R. K. Weeshuis oordeelkundig gebruikt, zoodat de meespelende jongelui aich geheel konden geven. Er zat tempo in het spel en een dikwijls verrassende vlotheid in den dia loog, waardoor juist heel wat leuke geestig heden goed tot hun recht kwamen. Een ver dienstelijk stukje werk. Natuurlijk heeft de directeur van het patro naat, kapelaan Wiemers, voor den aanvang der voorstelling, de aanwezigen toegesproken en daarbij gewezen op het vele reeds door liet patronaat in het belang der jeugd verrichte werk. Dank "daarvoor aan de dames-zeiatr-icen en ook aan de St. Jozefgezellen, die altijd klaar stonden om te helpen, getuige alweer deze avond, waarvoor zij een tooneelstuk in studie hebben genomen. Wij mogen niet eindigen, alvorens met, lof gewag gemaakt te hebben van de eigenhandig aangebrachte zoalversiening en van het optre den van de heeren Mceder, die tnsschen de bedrijven door voor muziek hebben gezorgd. VERSLAG OVER 1927 Voor de gemeente Rotterdam werd in 1927 afgenomen 1.344.76C M3 water, een vermeer- dierting tegenover 1926 met 42.013 M3 of 3.2 pCt. Het hoogste maandverbruik viel in Juli (133.405 M3), het laagste 'in Januari (90.288 M3). Het hoogste dagverbruik viel op 5 Aug. (5241 M3.) het laagst op 1 Januari (1794 M3). De totale lengte der hoofdhuizen bedroeg op 1 Januari 1927 52885.05 M. en op 31 Dec. 55926.15 M. met een inhoud van 1096 M3. Op 31 December waren in gebruik 5432 water meters. Per hoofd der bevolking werd gemiddeld ver bruikt 47.8 Liter per etmaal, tegenover 51.9 Li ter ln 1926. De nota van winst en verlies wijst voor 1927 een winstsaldo aan van 60.359.91, waarvan ge stort werd in de reserve 5487.26 zoodat de zuivere winst bedraagt 54.872.65, tegenover 41.760.52 in 1926, en een raming voor 1927 van 22,800. Van de zuivere winst komt krachtens de be paling der desbetreffende verordening aan de gemeente een bedrag gelijk aan ly, per M3. af geleverd water, zijnde 20171.64. De rest ad 34701.01 komt ten goede aan de buitengewone reserve. Daar Intusschen de buitengewone reserve het maximumbedrag ad 20.000 reeds had bereikt, is het surplus van 34.701.01 aan de gemeente voor haar gewonen dienst uitgekeerd, aan welke ook werd overgedragen het bedrag dat op de gewone reserve bijgeschreven werd. VERSLAG OVER 1927 Het verslag van het gemeentelijk gasbedrijf over 1927 m'aakt allereerst melding van de ingebruikneming van de kolenlosinriclitlug, be staande uit een draaikraan met een hefvermo gen van 400 K. G. De lengte van het hoofdhuizennet bedroeg op 1 Januari 1927 52.368 Meter en op 31 Dec. 55.196.85 Meter met een inhoud in totaal vau 993 M3. Gewone metens waren op heit einde des jaars ln gebruik 3115; penning meters 6089. Aan particulieren werd verkocht op tarief 1.785.893 M3. of 7.9 pCt. meer da,u in 1926; ten diensten van gemeentelijke gebouwen, bedrijve'L diensten cn instellingen 45.830 M3 of 15.8 pCt. minder dan in 1926; aan muntgas aan parti culieren 2.386,237 M3 7.3 pCt. meer dan het jaar te voren; ten dienste der openbare ver lichting 581.890 M3, bijna 106.000 M3 boven de raming 21.4 pCt. meer dan bet jaar tevoren. In totaal werd verkocht 4.799.880 M3 gas, 8.7 pCt. meer dan in 1926 Per hoofd der bevolking werd 111 M3 gas verkocht en 118 M3 gepro duceerd (In 1925 resp. 102 M3 en 111 M3.) De meerdere verkoop bedroeg over 1927: 385.880 M3. Het gemiddelde jaarverbruik per-muntmeter bedroeg 396 M3 (v.j. 373 M3.) De grootste oij^aalproductie was op Zater dag 5 November en bedroeg 17.620 M3. De grootste etmaalafleve.ring was op 24 December en bedroeg 18.330 M3 tegen 17.3SO M3 in 1926. De gaslevering ad 24000 K.M. bedroeg dus iu 1927: 130.9 pCt. der grootste- etmaal aflevering en 136.2 pC-t. der grootste etmaalproductie. Het rendement bedroeg 45.7 M3 per 100 K.G. verwerkte kolen. De cokesproductie bedroeg 8.017.000 K.G. De hoeveelheid verwerkte ko-le-n bedroeg 11.142.450 K. G., zoodat per 100 K.G. kolen 72 K.G. cokes werd geproduceerd. Voorts werd afgeleverd 18.876 H.L.ammoniak- water en geproduceerd 523.607 K.G. teer of 4.7 IC.G. per 100 K.G. verwerkte kolen. Uit. het fonds -.oor het personeel' werd 532.26 voor ondersteuning uitbetaald. Het fcmds was op 31 December 1927 groot: 9.3S1.57. De nota van winst en verlies van bet gas bedrijf wijst voor 1927 een winstsaldo aan van 204.220.99, waarvan gestort werd in de re serve 18.565.55, De zuivere winst bedraagt dus 185.655.44, tegen 116.431.97 in l&G. Het vermoedelijk winstsaldo was bij de begrooting voor 1927 geraamd op 90.750, welk cijfer we gens storting in de reserve ad 8250 tot op 82.500 vermindert dient te worden. Van de zuivere winst komt krachtens de desbetreffende bepaling der verordening aan de geméente een bedrag gelijk aan ly, ct. per M3. afgeleverd gas. Het restant wordt gestort in de buitengewone reserve. Aan de gemeente komt dus ly, maal 4799880 ct. is 59998.50 terwijl de storting in de buiten gewone reserve 125.655.44 bedraagt. Het maxi!- mum dezer laatste is echter vastgesteld op 60.000, wel bedrag reeds was bereikt, zoodat het surplus van 125.656.94 aan de gemeente werd uitgekeerd. Eveneens werd wat op" de gewone reserve, 18971.52 werd bijgeschreven aan de gemeente ten bate van haar gewone dienst uitgekeerd. POSTZEGELDEPOT De directeur van het Post- eu Telegraaf kantoor bericht, dat van Donderdag 8 No vember af in het nieuwe Sigarenmagazijn van den heer S. K. van den Berg, St. Liduina- straat 98 een Rijksdepot van Postzegels enz. zal zijn gevestigd. DE IJSBAAN Naar wij ver-nemen wordt de baan van de Schiedamsche IJsvereenlging, gellegen aan den Spieringsihoek, op het oogenbllk weer- Sn orde gebracht voor liet komende winterseizoen. VOLKSBADHUIS Op 2 en 3 November werden genomen 527 baden, te weten in de le klasse 29 kuipbaden en 63 regenbaden en -in de 2e klasse 53 kuip baden, 373 regenbaden en 9 kinder baden. SCHEEPVAART Te Schiedam, 5 Nov. aangekomen: s.s. Eemdijk, van Plymouth om te dokken in de Wilhelminahaven; s.s. Trito met machine rieën van Dublin in de Wiltonhaven; motor schoener Ella, kapt. H. Schrage, ledig van Rotterdam om flesschen te laden voor Londen Van Schiedam, 5 Nov. vertrokken: s.s. Crystales, naar Kingston; s.s. Snijg, ledig naar Kopervik. Te Londen, 1 Nov., aangekomen: motor schoener Nyssiena, kapt. L. Pot, -met ledige flesschen vau Schiedam. Te I-Iarburg, 5 Nov., aangekomen: s.s. Agility, ledig vau Schiedam om ojie te laden voor Schiedam; het vertrok weder derwaarts. Te Bremen, 5 Nov., aangekomen: s.s. Autho rity, ledig van Schiedam, om olie te laden voor Schiedam; het vertrok weder derwaarts. Te Hamburg, 4 Nov., aangekomen: gs.: Gpete Glad, met benzine van Schiedam, 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. R. Metaal» bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om halt negen repe< title R. K. Gemengde Zangvereeniglng Lorenzo Perosl. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnhl Man, nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven" Gebouw Kath Kring. Aanvang half zeven lederen Woensdagavond van 7 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R K S. V, Excelsior Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K. S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en cd 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath Kring L. Haven Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot hot verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken;) gebouw R. It. Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur is geopend het Stedelijk Museum, St. Jorla Doele, Doeiepiein. Donderdag 8 November Maatschappij tot Bevordering der Toon. kunst, afdeeling Schiedam. Concert, te geven door den heer 3dua.rd van Belnum, directeur van do H. O. V. (piano) en mevr. Sepha van BeinumJansen (viool). Gebouw Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Plechtige Opening Triduum der St. Jozefge- zellenvereeniging „Schiedam I". Spreker de Weleerw. Pater P. Biesta O.P. uit Neerbosch, Half negen. Vrijdag 9 November Triduum St. Jozefgezellenvereeuigdng „Schiedam I", half negen uur Lof met feest predikatie. Spreker de Weleerw. Pater P. Biesta O.P. uit Neerbosch. Zaterdag 10 November Schiedamsche H. B. S.-vereeniging „Onder Ons". Propagandaf eest avond, w.o. opvoering van „De tan-te van Charley". Gebouw „Muste Sacrum". Zondag 11 November Nederl. R. K. Volksbond, afdeeling Schie dam. Viering St. Willibrordusfeest. Feestre denaar de heer J. v. d. Akker. Opluistering door „St. Ambrosius" en „AJb. Theim". Op voering van het blijspel „De verrassing". Aanvang 8 uur. Triduum St. Jozefgezellenvereeniging „Schie dam 1" 9 uur Plechtig gezongen H. Mis, tot intentie der St. Jozefgezellenveireeniging „Schiedam I" waaronder generale II, Commu nie en feestpredikatie, 's Avonds 6 uur plech tig slultingslof met feestpredikatie, Pauselijke Zegen en Te Deum. Daarna om 8 uur feeste lijke bijeenkomst In „Musis Sacrum." Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan vang 8 uur. SCHIEDAM, 6 Nov, Officieele noteering van do commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. t 19.per H. L- H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 6 Nov. Men noteert voor Melasse-splritus 32 per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per H.L, 6 Nov.: Groote Schouwburg, Merijntje GU« zens Jeugd. (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 nut (voor volwassenen). 7 Nov. Groote Schouwburg, Carmen, (Cd- Opera-tte) 8 uur (voor volwassenen). Nuts- zaal, Emiel Hullebroeck, 8 uur. Doelezaal,. le abonn.-concert, Concertgebouw-orkest 7.45; uur. Tlvoli Schouwburg, Asschepoester (Da' Narren) 2 uur. 8 N o v. Groote Schouwburg, Het Adelaars* jong (Ver. Tooneel) half 8 uur (voor volwas senen). 1 9 Nov. Doelezaal, Fisk, Jubilee Singers, 8, uur. Dagelijks; Tivoll Schouwburg, Sepp'l (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor volwassenen)] (Zondag ook 2 uur.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's, tot en met Donderdag 8 dezer In: Royal (voot volwassenen); Grand Theatre (voor volwasse nen) Centraal; B, Theater (voor volwag- genen). X

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1