DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. ÏÉ8 JUnve ^chrtcue fuxixl I PU ROL 1 51ste Jaargang Zaterdag 10 November 1928 No. 15261 Uit nummer bestaat uit vier tuaüen STADSNIEUWS UIT SCHIEDAMS VERLEDEN. DE BEGROOTING een circulaire en een OPMERKING ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM 7^ en springende lippen i 1 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 680Ü5 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.26, per maand 1,10, pet week 26 cent. Franco per post 3,76 per fcfwartaaL Afzonderlijke nummers 6 ct. Poslchêque en girodienst 81440. ADVEH'IËNTIEN 1—6 regels 1.66. Elke regel meer 30 cl Reclames tusschen den teksi 60 ct por regel Kleine advertenties: 80 woorden 26 ct., elk woord meer 6 cl. tol een maximum Tan 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regels f 0.76, 16 regels f I.—. Incassokosten worden berekend nënvpr7ckerine500 bii overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide banden, voeten of oogcn; f 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- lies van een wijsvingerf 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; f 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. VI (slot.) Op eeenig kleingoed zij tenslotte hier nog even de aandacht gevestigd. Volgnummer 9 wijst uit, dat de opbrengst der rechten ingevolge de woonwagen- en woonschepenwet op niet meer dan 400 wordt geraamd. Bij de vaststelling der be treffende verordening in het begin van dit jaar had men dit bedrag op G00 meenen te mogen stellen; nu de verordening enkele maanden werkt heeft blijkbaar uitgewezen, dat men zich die aanvankelijke raming niet aan den heel hoogen kant is geweest- Volgnummer 333 herinnert er ons aan, dat we een verkiezingsjaar tegemoet gaan. Het bijhouden der kiezerslijsten en het uitoefe nen der kiesverrichtingen heeft m 19^7 aan de gemeente, toen we in èèn jaar Staten- or Raadsverkiezingen hadden 3S87.o0 gekost; voor het loopende jaar was met meer dan G00 uitgetrokken verkiezingen hadden niet plaats gehad; - wegens de Kamerver kiezingen is van het volgende jaar het be drag op 2500 gesteld moeteen worden. Waar het bijhouden der kiezerslijsten als mede de kiesverrichtingen evenzeer het Rijk en do Provincie ten goede komen als de Ge meente, zou een verdeeling, waarbij aan elk een derde der noodzakelijk te maken kosten in rekening wordt gebracht, met onbillijk schijnen, Edoch, de lasten heeft men aan de gemeente elkaar opgelegd, van do lasten gratis mee profiteerend. 't Is gemakkelijk, maar niot geheel comme il faut. Hot overliiden van den heer J. II van Westendorp deed het aantal pensioengerech tigde wethouders - oolc de hecren D. Bod- <lriu n 'J'. S. Goslinga genieten wethou- derspensioen - tot twee c1alen Uit dien hoofde zal post 343 met 1200 moeten wor den verminderd. Hoofdstuk III, openbare veiligheid, brengt, ons weer in gedachte, dat de Gorzen nog aHpd van een politiemacht verstoken zijn. Rit kwartier met ongeveer een kwart van de aeheele bevolking, komt toch zekerlijk wel in aanmerking. Mevrouw van Benthem moge beweren, dat er nooit iets gebeurt, er kan hier zeker even goed iets gebeuren als elders; en we meenen toch, dat de eer ste taak van de politie preventief is en haar preventieve werkzaamheid zal aanvanke- lijk grootcr zijn, wanneer van een nabij gelegen politioneel centrum geregeld toe- zi-lit uitgaat i'en aanzien van de kosten \an e ,lant w eer. moet met 'n enkel woord gewezen wor den op de dringende noodzakelijkheid van de bruikbaarheid op ieder oogenblik n e in de stad verspreide brandweer. Het zou ernstige gevolgen kunnen hebben, indien bij een brand de brandweer haar dienst zou weigeren. W'e plaatsen deze opmerking niet zonder bedoeling, doch hebben er wel degelijk onze redenen voor. En wanneer bij onderzoek blijken mocht, dal voor een ge regeld toezicht op de brandkranen re aai voor beschikbaar gestelde bedrag meoe reikend is, dan zit er niets anders op, dan dat bedrag te verhoogen. Onze brand bestrij dingsmiddelen dienen zeker ook voor dit be langrijk onderdeel volkomen in orde te zijn. Opmerkelijk boog lijkt ons het bedrag, uit getrokken onder volgnummer 424 voor on derhoudskosten van hadkamertjes en mate rieel zwemplaats. Terwijl in 192G met een be drag van 2000 kon worden volstaan, werd in 1927 een bedrag van 4179,52^ besteed; voor liet loopende jaar werd 5500, voor 1929 4500 uitgetrokken. Eenige toelichting op wat ons aanvankelijk wel wat overdie- ven lijkt, komt ons niet ongewenscht voor. Wc hebben het over klein-goed. Toch zou den we die benaming liever niet zien toege past opmerking ten aanzien van de kosten voor het onderhond van wandelplaatsen en plantsoenen. Behalve 10.250 voor het af werken van het Julianapark is voor dat on derhoud eeen bedrag van 30.000 uitgetrok ken. En nu zouden we wel eens willen we len. hoeveel van dat bedrag van dertigdui zend gulden aan het Gorzenkwartier ten goede komt. We weten wel: ook de Gorzen- bewoners kunnen van Plantage, Sterreboseh, Jklianapai'k en. profiteeren, maar ze mogen toch ook in ,lun eigen wijk wel van een paar bescheiden yj-kjes groen met wat bloemen genieten. Wanneer we zien, dat zelfs voorde tent die de Gorzenbewoners uit eigen mid delen op liet Rozenburgerplein hebben opge steld, een bescheiden omraming niet kon \\orden verkregen, dan kunnen we hun, als ze van stiefmoederlijke behandeling ge- Magen, niet geheel en al ongelijk geven. In verband met den plantsoendienst, zij hier ook even opgemerkt, dat ons Volkspark door uitgifte voor bouwterrein vorig jaar fidet circa 1 hectares is .verkleind. De loodsgelden zijn aanmerkelijk lager ge raamd dan voor het loopende jaar. Er is een val van 20.000 op 16.500. Eenige reden wordt daarvoor niet gegeven. In 1926, het jaar der bekende Engelsche kolenstaking, toen 1219 schepen onze havens binnenliepen, brachten de lodsgelden op 29302.25; in het vorig jaar met 527 schepen 19000.25. Op grond van dit laatste bedrag voor liet loo pende jaar op 20.000 geraamd. De eerste 9 maanden des jaars hebben klaarblijkelijk uitgewezen, dat dit bedrag niet gehaald zal worden, dat integendeel ook onze havens dalen in de vermindering welke de scheep vaartbeweging in den Nieuwen Watewcg dit jaar aanwijst, Intusschen meenen we, dat een kentering al reeds valt te bespeuren en dat ook van die kentering Schiedam zijn deel niet mist. Volgnummer 616 wijst uit, dat voor eiken Schiedamsche leerling, die de Christelijke I-I. B. S. te Vlaardingen bezoekt aan de V.er- eeniging voor Christelijk M. O. té Vlaardin gen een subsidie wordt verleend van 50 per leerling. De adaeguatenpost ten behoeve van de Katholieke II. B. S. te Botterdam voor Schiedamsche leerlingen, welke die school voor M. O. bezoeken, hebben we in de be- grooting niet gevonden. Intusschen vonden we onder de gisteren bij den Raad ingekomen stukken een ver zoek van het bestuur der R. K. II. B. S. te Rotterdam, om, waar geregeld Schiedam sche leerlingen die II. B. S. bezoeken, even eens voor een subsidie in aanmerking te mogen komen. Het zij ons ten slotte geoorloofd nog even op een drukfout te wijzen, op blz. 141 der begrooting. Men leze daar Nadeelig slot, van hoofdstuk VIII, 88 96.85 en niet ƒ9685. Bij ot krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere ofliciSele «1- en aankondigingen van het Gemeentebestnnr HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 8 November 1928 vergunning verleend aan X.. van der Akker te Hillege.rsbe.rg tot oprichting van ©en brood. en. banketbakkerij i,n bmet pand Nicolaas Beets- straat 4at kadaster Sectie M. No. 3847 (ged.), met een iheeteluchtoven en een electromotor van xy2 p.K. drijvende een kneed- en een klutsmach in e. SCHIEDAM, 10 November 1928. Blijkens een circulaire welke we dezer da gen kregen thuis gestuurd zal het sociaal-de mocratische dagblad „Voorwaarts" ter gelegen heid van de Schiedamsche winkelweek een bij zondere reclame voeren, 't Is Zijn volle, goede recht en we kunnen het altijd opprecieeren, wanneer, door wien dan ook, van initiatief, bijzondere activiteit wordt blijk gegeven. Het blad heeft voor zijn actie het winkel week-comité in den arm genomen en dit schijnt er zich toe hebben geleend, de speciale win- kehveekoplage, van de „Voorwaarts" geduren de de door het blad te voeten campagne te centroleeren. Alweer, we nemen „Voorwaarts" niet kwalijk, dat het zich tot dat comité heeft gericht. Maar waar wij met ons verstand niet bij kunnen, dat is, dat dit comité ófwel enkel het sociaal-democratische dagblad ^Voor waartsbij zijn actie behulpzaam wil zijn stel je voor: een winkeiweekcomité dat als zoodanig de propaganda steunt van een blad, dat uit beginsel tegen den middenstand ageert en zulks heusch niet onder stoelen en banken steekt ófwel zich in zijn geheel verlaagt tot een krantentellerscomitó, zoodat straks de heeren Brounts en Hoogendam, Hijman en Vredebregt de leden van het comité Kor- vinus en Nauman zullen als leden van het comité het zaakje hij „Voorwaarts" opknap pen voor het geval -wij, en-of de „Sch. Ct." of wie dan ook een extra-propaganda gaan maken, de waarde van die propaganda zuilen hebben te toetsen. Het zou een fraaie vertooning worden! Wij hadden het verstandiger gevonden van het comité, indien het hij alle werkzaam heden waarmede het overladen is, zich niet nog in een dergelijk wespennest had gestoken. VERNIEUWING SLUISDEUREN In de aïgoloopen week zijn de laatste werk- zaamheden verricht aan de deuren van de „Var kenssluis" bij de Hoofdbrug, die door nieuwe vervangen zijn. Het werk is geheel door en onder toezicht van Gemeentewerken, verricht. Besluis heeft een breedte van 9 M. 'Mkhv VÓÓR VIJFTIG JAAR. ZjjJ. Uit de „N. Sch. Ct." van 8 November 1878: Een prachtige avond hèett de Symphonie- Vereeniging „Polyhymnia" gisteren aan hare buitengewone leden en genoodigden verschaft. Reeds de Ouverture van de „Tancrèd" van Ros sini verwierf veel bijval. Meer nog was dit 't geval bij de Mèdïtation" van Gounod, en-stemt de Faataisie op de „Martha" door de meer be kende en geliefde mélodieën reeds tot toejuich ing, oprecht en welverdiend was het luide ap plaus dat aan het „Adagio" van Beethoven ten deel viel. Het „LaTgo" van Beethoven, de ouverture van de „Dame Blanche" van Boill- dieu en een potpourri uit de „Trelschtitz" van Weber, voltooiden het program. Uit de „N. Sch. Ct." van Dinsdag 12 Novem ber 1878: Bij de heden gehouden verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, werden de aftredenden, de hrn T. P. Jansn, P. J. Wouterlood, J. T. Wittkampf en mir. A. K. J. van de Drift herkozen. VÓÓR VIJF ER TWINTIG JAAR. Uit de „N. Sch. Ct." van 7 November 1903: In de heden onder leiding van den heer A. Gouka gehouden vergadering van „Schiedam Vooruit", werd in de plaats van den heer Arn. Zoetmulder, die wegens zijn werkzaamheden zijn bestuursfunctie had neergelegd, tot be. stuurslid gekozen de heer Wm. Beukers. Be sloten werd in het volgende jaar een tentoon stelling te houden, welke een denkbeeld geven zou van de Schiedamsche Industrie. Uit de „N. Sehip^pt." van 12 Novemb. 1903: De afd. Schiedam- van den Ned. R. K. Volks bond heeft gisteren het patroonfeest „St. Wil- librord" op plechtige wijze gevierd. Op den feestavond trad als spreker op de zeereerw heer pastoor Vwboeven Uit hetzelfde nummer: De anti-revolutionaire kiesvereeniging „Ne derland en Oranje", het Nederlandsch Werk liedenverbond „Patrimonium", afd. Schiedam, de propagandaaaclub „Groen van Prinsterer", de Vereeniging tot bevordering der belangen der Ned. Hew. Kerk, de Bond der plaatselijke afdeeing de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeni- ging, hebben aan den raad een adres gericht met „het dringend en vriendelijk verzoek, om de kermis alhier af te schaffen." Uit hetzelfde nummer: Tot kerkmeester van Ce parochiekerk van O. L. Vrouw van den Allerh. Rozenkrans al hier, is door Z. D. H. den bisschop van Haar lem, benoemd de heer R. J. Kleypool, en wel in de plaats van den heer J. t. Rertels, eervol ontslagen. HET TWEEDE LUSTRU.11 DER ST. JOZEFGEZELLENVEREENIGING SCHIEDAM I Bij gelegenheid van den feestavond welke morgen in „Musis Sacrum" gehouden wordt om het tweede lustrum dei- St. Jozefgezellen- vereeniging Schiedam I te vieren, is een keu- tig verzorgd programmaboekje verschenen, waarin behalve een beknopt overzicht van de geschiedenis van Schiedam I ook een artikeltje is opgenomen van de hand van den eersten, vice-praeses, pastoor H. J. Micklinghoff O.P. uit Alkmaar. Diens portret siert tevens het boekje, waarin mede een tweetal groepfoto's voorkomen. De Zondagsdienst zal morgen worden waar. genomen door de geneeskundigen van den Broek, Schoolstraat 9; Groenewegen, Lange Haven 102 en Ormel, Singel 76. Geopend Is de apotheek van de firma Gouka, Hoogstraat 29. VAN DEN SCHRIK Toen gisteravond de 68-jarige mej. A. G.j wonende St. Janshofje, met haar echtgenoot de St. Liduinastr&at overstak, schrok ze zoodanig van een haar tegemoetrijdenden signalen ge- venden auto, dat ze in elkaar zakte en een moment versuft bleef liggen. Door krachtig remmen kon de chauffeur een overrijding voor. komen. Later werd de vrouw naar de woning van haar dochter gebracht. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 9 Nov. Aangekomnï Eng. s.8. Alchymist, kapt. A. Hadlow, met oli'e van Londen voor N.V. Schieveem aan de Wilhel- mlnahaven; s.s. Joseph Magne, van Duinker ken; s.s. Redo, en s.s. Vredenburg, beide van Rotterdam, om te dokken in de Wiltonhaven; ca. Johanne. van St. Petersburg; s.s. Wimma, van Helsingfors, beiden met papierhout in de Wilhelmtnahaven. SCHIEDAM, 9 Nov. Ver brokken: Motor- schoener Ella, kapt. H. Schrage, met ledige flesschen naar Londen; s.s. Konsul Carl Flsser, ledig naar Narvik;, 8.8. Götaïand, ledig Héw-Cagtlwg 'rtmijHIiffW"!" DE TOONZAAL VAN DE TECHNISCHE BEDRIJVEN DE BENOEMING VAN 'N HAVENLOODS In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad waren aanwezig 25 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Wieken- k'arnp (a.r.). Er is een vacature. Ingekomen stukken De voorzitter doet mededeeling van de na volgende stukken: Van den Voorzitter van het Centraal Stem bureau schrijven, waarbij hij doet toekomen afschrift van zijn besluit van heden, houdende benoeming van Mevr. M. Ilingman-Dobberke, alhier, tot lid van den Gemeenteraad. Mevrouw Hingman zond bericht voor deze benoeming te bedanken. Van den Voorzitter van het Centraal Stem bureau schrijven, waarbij hij doe toetkomen afschrift van zijn besluit van heden, houdende benoeming van den heer E. Koopmans, alhier, tot lid van den Raad dezer gemeente, en schrij ven, waarin hij bericht de schriftelijke mede deeling te hebben ontvangen, dat de heer E. Koopmans zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van. Burgemeester en Wethouders voorstel tot ir trekking van het in zijne openbare ver gadering genomen besluit tot verkoop aan het Weeshuis der Hervormden, alhier, van een ge deelte van het terrein van school A 1 aan het oude kerkhof, gelegen achter het Diaconiehuis der Hervormde Gemeente, ter grootte van circa 60 vlerk Meter. Hiertoe wordt besloten. Van Burgemeester en Wethouders schrijven, waarbij ter voldoening' aan het bepaalde hij art. 182 der Gemeentewet, wordt aangeboden het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1927. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den he;er K. J. Bogaerts, schrijven hou dende veizoelc hem tegen 14 September a.s. eervol ontslag te verkenen als onderwijzer aan school Gl, op grond van de plaatsgevonden keuring, waarbij hij voor genoemde betrekking ongeschikt is verklaard. Burgemeester en Wethouders stalen voer om, voor het geval het raadsbesluit tot ophef, fing van School Gl. niet wordt goedgekeurd, aan den heer K. J. Bogaerts overeenkomstig zijn verzoek, eervol ontslag te verkenen wegens afkeuring, zulks met ingang van een nader door hen te bepalen datum. Hiertoe wordt besloten. Van het Bestuur der Vereeniging tot stich ting en instandhouding van R. K. Hoogere Bur gerscholen, Gymnasia en Lycea te Rotterdam schrijven, houdende mededeeling, dat geregeld Ingezetenen van Schiedam de R. K .Hoogere Burgerschool aan den Beukelsdijk bezoeken, in Verband waarmede wordt verzocht als bijdrage in de uitgaven een subsidie uit de gemeentekas te willen verleenen. Wordt gesteld in handen van B. en W, om advies. Van het Ned. Jack-London-Verbond te 's-Gra. venhage, adres, houdende verzoek wel te wil len overwegen om In deze gemeente in het ver volg geen standplaats te verleenen aan rond. reizende circussen, waar exploitatie van dieren plaats vindt ten genoege van het publiek, noch vergunning tot voorstellingen aan zulke Inrichtingen te verleenen. "Wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders om advies. 1 Van den heel- 8. Anhölt, leeraar aan het Gymnasium te Schiedam, schrijven, houdende verzoek, om met het oog op den gezondheids toestand van zijn zoontje, bulten de gemeente Schiedam te mogen, wonen. Burgemeester en Wethouders stelen voor, dit schrijven in hun handen te stellen ten einde daarop het advies van Curatoren van het Gymnasium in te winnen. Hiertoe wordt besloten. Van den heer E. G. van den Boveakamp, schrijven, houdende mededeeling, dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie voor het gemeente-ziekenhuis aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De VOORZITTER uit de beste wenschem voor het herstel van den heer v. d. Bovenkamp, die ongesteld is. Van de R. K. Bouwvereeniging „St. Jozef', schrijven, waarhij ter goedkeuring worden aan geboden de exploitatie-rekening der blokken A. B. C. en D., de balans en de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1927. Wordt gesteld in handen der commissie tot onderzoek der rekeningen. Van de leden van den Raad, Mevr. BEN- THEM-DE WILDE, en de heeren DINKELAAR en VAN PELT, allen (S. D. A. P.) het volgende voorstel; De Raad van oordeel, dat het verkeer op den Vlaardimgerdijk, dringend verbetering eischt, noodigt Burgemeester en Wethouders uit on verwijld die maatregelen te nemen die tot een zoo goed mogelijke voorziening ter ge noemde plaatse kunnen leiden, De VOORZITTER zegt namens B. en W. spoedige voorziening toe. '8 Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw l.auge "Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering tt. K. Metaal- bewexkersbond „St. Eloy", Gebouw IL K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om balf negeD rep®< title R- K. Gemengde Zangvereenlglng Lerenzoi Perosi. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Koninki Man* nenzangvereeniging ..Orpheus*', Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Kath Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur U>| 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. IC. S. VA Excelsior. Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond clubavond R K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Krlnf L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot he<| verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken;] gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht lederen Zaterdagmiddag van 2 tot uur ls geopend het Stedelijk Museum, St Jorl| Doele, Doeleplein. Zaterdag lü November Schiedamsche H. B. S.-vereenlglng „Onder Ons". Propagandafeestavond, w.o. opvoering van „De tante van Charley". Gebouw „Muslg Sacrum". Zondag 11 November Nederl. R. K. Volksbond, afdeeling Schie dam. Viering St. Wllllbrordusfeest Feestro- denaar de heer J. v. d. Akker. Opluistering door „St Ambrosius" en „Alb. Thljm". Op voering van het blijspel „De verrassing". Aanvang 8 uur. Triduum St Jozefgezellenvereeniging „Schie dam X" 9 uur Plechtig gezongen H. Mis, totj intentie der St. Jozefgezellenvereeniging „Schiedam I" waaronder generale H. Commu nie en feestpredikatie, 's Avonds 6 uur plech- tig sluitingslof met feestpredikatie, Pauselijke! Zegen en Te Deum. Daarna om 8 uur fceste- lijke bijeenkomst in „Musis Sacrum." lijke bijeenkomst in „Musis Sacrum". Plaatsbet spreking van half 12 tot half 1, Gezellengebouw; Lange Haven 70. Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest)'; „Onder Ons". Gebouw Musis Sacrum. Aan-: vang 8 uur. i' Ledenvergadering van de R. K. Midden- standavereeniging „De Hanze". Bespreking Winkelweek. Gebouw Katholieke Kring. Aanvang halt 9, 10 Nov.: Groote Schouwburg, Faust (Ital- Opera) 8 uur <voor volwassenen), 11 Nov.: Groot© Schouwburg, Haar andep$j man (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwassenen)); Groote Doelezaal, 2e middagconcert Rest- dentieorkost, half 3. 12 Nov.: Groote Doelezaal, vioolavon<J|' Jan Kubelik, 8 uur Nutszaal, Schubert- herdenlting, Ludwlg Wüllner, 8 uur St. Jos. Gez. Ver. Emlel Hullebroeck (R.K. Alg. Out, j Club) 8 li uur. 13 Nov.: Groote Schouwburg, Jubilé-avomt! Koos Speenhoff, 8 uur. 14 Nov.: Groote Schouwburg, Bohème (Ital,] Opera) 8 uur (voor volwassenen). j Dagelijks: Tlvoli-schouwburg, De eerst^j nacht (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor vol-1' wassenen). (Zondag ook 2 uur). Bioscopen: Goedgekeurde programma's! tot en met Donderdag 15 dezer in Royal (voorj volwassenen)W. B.-theater (voor volwas senen). Doomb 50-60 eo 90 cL Tube 80 a. Bl| Apoth.DropUlen i Red. 8241 13 Agenda 1. Onderzoek! der geloofsbrieven van kelj nieirw benoemde lid van den Gemeenteraad! den heer E. Koopmans. 1 De commissie, bestaande uit de heeren v. 0. Tempel, mr. Kavelaars en van den Hoek adylv seert tot toelating. j Daartoe wordt besloten. 2A. Aanbeveling van de Commissie voor Bibliotheek en Leeszaal der Gemeente Sen*-- dam ter benoeming YM M ÏSS fe§£9

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1