jllll jllll MAANDAG 12 NOVEMBER 1928 DERDE BLAD PAGINA 4 DE ZONNESTRAAL-COLLECTEN. CHRISTELIJKE WERKGEVERS VEREENIGING MODEPRAATJES. MET DEN WOONAUTO LANGS DEN WEG UIT HET DAGBOEK VAN KEES VAN HASSELT. FAILLISSEMENTEN. VISSCHERIJ. HANDELSBERICHTEN. RIVIËRTIJ DING ETC Beslissing van de Kroon. STUITING NIET GEOORLOOFD. Bij Kon. besluit zijn vernietigd de besluiten van B. en W. van Breda, 's-Gravenhage, Haar lem, Maastricht en Princenbage, tot stuiting der in die gemeenten op 30 Juni j.l. door de bekende vereeniging „Zonnestraal" voorgeno men collecte ten bate van de verpleging van t.b.e.-patiënten van alle gezindten en uit beel het land, in de Inrichting voor Arbeidsthera- pie „Zonnestraal". Ter toelichting diene, dat B. en W. van Breda, Princenhage en Haarlem meenden de „Zonnestraal"-collecte te mogen weren, omdat collecten van plaatselijke vereenigjngen van de „Zonnestraal"-collecte nadeeligen invloed zou den ondervinden. B. en W. van 's-Gravenhage grondden hun beslissing op het groote aantal andere collecten, dat reeds in hun gemeenten werd gehouden. Nadat de ver. „Zonnestraal" eerst tevergeefs gepoogd had de betrokken colleges van B. en W. van de onjuistheid der stuiting te overtui gen en had aangedrongen, daarop terug te komen, stelde zij beroep in bij de Kroon en ontwikkelde daarbij tal van grieven. Gelijk bekend is, werd dit beroep op 26 September j.l. voor den Raad van State behandeld, waarbij voor „Zonnestraal" optrad het Kamerlid, de heer W. Drop en voor de gemeente Haarlem de wethouder dier gemeente, mr. Heerkens Thijssen en voor de gemeente 's-Gravenhage de chef van het kabinet van den burgemeester, mr. Rijkens. Thans is, gelijk hierboven gemeld, de ver eeniging „Zonnestraal" door H.M. de Ko ningin in het gelijk gesteld. Opmerking verdient het, dat de ver. „Zon nestraal" is een instelling van weldadigheid als bedoeld bij art. 3 der Armenwet. DE TUCHT-UNIE In algemeene vergadering De Tucht-Unie hield Zaterdag onder presi- eldum van haar ondervoorzitter, dr. P. R. Ritter Jr., uit Utrecht, In Riche te 's Gra- venhage haar 17 algemeene jaarvergadering. De voorzitter herinnerde in zijn openings woord aan het rapport over het kermis- en danswezen. Voorts constateerde spr. opleving van het ledental, dank zij gevoerde actie. In een radiorede heeft spr. gezegd„Zonder tucht ster ven wij". Dat was misschien wel wat sterk uit gedrukt, maar men vergete niet, dat de over heid, de politie haar taak niet behoorlijk kan uitoefenen, indien zij niet door het particuliere initiatief moreelen steun verkrijgen. Getracht werd, voor het ideaal der Tucht- Unie medewerking van de sociaal-democraten te verkrijgen, hetgeen echter niet is gelukt. Nog deelde spr. mede, dat vermoedelijk in de volgende vergadering een voorstel van het hoofdbestuur zal kunnen worden behandeld» be- oogende regelmatige adviezen van sociologen over onderwerpen, de tuchtbeginselen rakende. De diverse verslagen en de begrooting wer den goedgekeurd; uit het verslag-wan den pen ningmeester blijkt, dat er thans een klein batig saldo is. De aftredende bestuursleden, dr. P. H. Ritter Jr. en generaal C. .1. M. Collette, werden hij acclamatie herkozen. Als vereenigingen, die in het algemeen bestuur vertegenwoordigd zijn, werden aangewezen de Bond van Hoogere Poli tie ambtenaren, de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, de Vereen, tot bevordering van het vreemdelingenverkeer 's-Gravenhage en om- streken en de Vereen, tot veredeling van Volks vermaken. Na eenige discussie werd een voorstel van mevr. Collard, om het hoofdbestuur uit te iiocdigen, een reglementswijziging in te die nen, waarbij wordt voorgeschreven, dat de led-rugroepen zich omtrent de wijze van propa ganda in verbinding 6tellen met het algemeen bestuur, met op twee na algemeene stemmen verworpen. Een door den heer J. N. Pattist ingediende motie, strekkende tot uitnoodiging van het alge meen bestuur om een regeling in den geest van overleg tusschen algem. bestuur en leden- groepen voor te bereiden voor volgende ver gadering, werd. met algemeene stemmen aan genomen. Hierna werd pauze gehouden. Na de pauze hield de heer S. N. Posthumus een voordracht over „het onderwijs in verband met het verkeer." Op de rede van den heer Posthumus volgde eenige gedachtenwisseling. Na een woord yan dank aan den inleider sloot de voorzitter te 5 uur de vergadering. PROF. MR. V. H. RUTGERS Prof. mr. V. H. Rutgers aanvaardde Zaterdag zijn ambt als hoogleeraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam met het uitspreken eener rede over: „Strafbaarstellen van den aanvalsoorlog". Een nieuw program van actie De Christelijke werkgevers veTeeniging hield dezer dagen te 's Gravenhage onder voorzitter schap van den heer F. L. v. d. Bom, een buiten gewone algemeene ledenvergadering- /ter; be spreking en vaststelling van een niéuw program van actie. Na het aanbrengen van eenige wijzigingen werd het volgende program van actie vastge steld De Christelijke werkgevers vereeniging ver klaart, in aansluiting aan hetgeen omtrent het economische .en sociale leven, de verhouding van staat en maatschappij, de positie en taak van den ondernemer en a'e verhouding tot. de arbeiders is en blijft vastgesteld in de Begin selverklaring en toelichting van 1923, opdat het Nederlandsche bedrijfsleven zich ontwilckele en gereed zij voor zijn taak en een rechtvaar dige regeling o'er sociale verhoudingen worde bevorderd, het volgende na te streven. 1. De overheid (rijk, provincie, gemeente) houde bij de regeling van maatschappelijke ver houdingen, bij het explolteeren van bedrijven en in het algemeen bij de uitoefening van haar taak zooveel mogelijk rekening met hetgeen in o'e maatschappij gegroeid is en onthoude zich van hetgeen door het vrije bedrijfsleven, zonder schade voor het algemeen belang, kah worden verricht. Het (semi) overheidsbedrijf wora'e slechts in stand gehouden voor zoover het monopolis tisch karakter der voorziening zulks eischt en op geen andere wijze een behoorlijke voorzie ning gewaarborgd is. Met behoud van de noo- ü'ige vrijheid inzake de financieele gestie worde er tegen gewaakt, dat de bedrijfswinsten on evenredige inkomsten voor de overheid ople veren. Het dienend karakter van het semi over heidsbedrijf worde steeds op den voorgrond ge steld en door een behoorlijke regeling der tarie ven behooren handel en industrie niet onrede lijk te worden belast. Bij het uitvoeren van openbare werken zij bet uitvoeren in eigen beheer uitzondering. Versterking van invloed van maatschappe lijke organisaties op wetgeving en bestuur is noodzakelijk 2. De overheid bevoraëre, in overleg met daarbij belanghebbenden zooveel mogelijk de algemeene welvaart. Daartoe is onder meer gewenscht: a. Betere organisatie van den economischen voorlichtingsdienst. b. Vooropstellende dat algeheele vrijhandel het ideaal blijft, wora'e, zoolang zulks niet voor verwezenlijking vatbaar is en de tariefpolitiek van andere staten daartoe dwingt, een tarief van invoerrechten ingevoerd, dat de mogelijk heid van onderhandelen met ana'ere staten opent en hebbe de regeering bevoegdheid om tijdelijke beschermende maatregelen te treffen. Vereenvoudiging van de Nederlandsche Tariefwet. c. Het beramen van middelen tot behoud en verbetering van de economische betrekkingen met Oost- en West-Indië. d. Beperking van belastingdruk, waarbij on der meer afschaffing van a'e zakelijke bedrijfs belasting en van de forensenbelasting. Vereenvoudiging van de Zegelwet. e. Bijzondere zorg voor het verkeerswezen, waarbij speciaal blijft aangedrongen op spoedige verbetering van het wegennet, bouw van brug gen en verbetering van scheepvaartverbindin gen. f. Het bevorderen van een grond- en woning- politiek, waaTbij meerdere echtszekerheio' wordt verkregen bij exploitatie van bouw terreinen en 't verkrijgen van bouwvergunning en waarbij overheids- en vereenigingsbouw slechts daar worden bevorderd, waar het par ticulier bouwbedrijf kennelijk te kort schiet, zonder dat aan het particulier bedrijf onge zonde concurrentie wordt aangedaan. 3. Inzake de sociale verhoudingen wordt na gestreefd een uitbouw der maatschappelijke or ganisaties opdat, zoodra deze in staat blijken de maatregelen van socialen aard van de over heid over te nemen, er geleidelijke terugtreding van staatsbemoeiing ontsta. Het wetsontwerp tot wijziging van de Ziek tewet worde belangrijk gewijzigd ter beperking van de kosten van uitvoering der wet en ter verzekering van zoo volledig mogelijke door voering van de collectieve verzekering door particuliere kassen. Tevens worde de geheele aa"ministratie van de sociale verzekering zoo veel mogelijk vereenvoudigd. Bij de uitvoering en eventueeie wijziging van de Arbeidswet 1919 worde meer dan nu, en vooral ten aanzien van den arbeidstijd, reke ning gehouden met a'e zeer uiteenloopende be hoeften der verschillende bedrijven. Wettelijke regeling der arbeidsbemiddeling wordt niet noodzakelijk geacht; slechts worde opgetreden tegen wantoestanden. Er worde gezorgd, dat de arbeidsbeurzen zich niet inla ten met de loonen en bij staking of uitsluiting de bemiddeling niet woTde opgeschort. Indien de wetgever overgaat tot het nemen IN LEMBERG HEBBEN ONTEVREDEN STUDENTEN de geheele stad in oproer gebracht en een drukkerij vernield. Zooals men op de foto ziet werd alles naar buiten gesmeteD. De Staat van boleg moest worden afgekondigd. van wettelijke maatregelen betreffende bedrijfs organisatie bepale hij zich tot 't sanetkmneeren van uit het leven zelve opgekomen regelingen en overeenkomsten. KIND VERBRAND. Het zes-jarig zoontje van den heer K. te Kerkrade kreeg een ketel met kokend water over zich heen. Met ernstige brandwonden werd het ventje naar een geneesheer gebracht. Te Bergen (Limb.) kreeg het 1-%-jarig kind van E. een pot kokend water over zijn lichaam. Het is aan de bekomen wonden overleden. P a r ij s, 5 November 1928. Voor het komende seizoen blijven bontman tels een vrij kostbare, maar altijd nog zeer ge wilde dracht. Naast skunks, oppossum en vos is castor op het oogenblik erg gezocht, zoowel voor heele mantels als voor garneering. Voor een zwarten mantel leenen zich speciaal het elegante, maar dure lynx en het aardige lapin- chincilla. Ook het grijze agoeau, dat als surro gaat kan dienen van het vrij kostbare grijze astrakan komt als garneering, op een blauwen mantel bijv. bijzonder in aanmerking Het baas in lichtere tinten en de geelachtige bonten, die zibeline en vison imiteeren, leenen zich uitstekend voor paramenten op mantels van haast elke kleur. I Voor de bontmantels kiest men bij vooi keur een recht model, om de lijn zoo slank mogelijk te houden. Wenscht men wat ruimte dan wordt deze zoo laag mogelijk aangebrac oor het bovenstaande model, dat een zeer Bieflfck effect maakte, werd castor gekozen. Men kan natuur- lijk ook de imitatie, ragondin, kiezen, of een ander geschoren bont, zooals gescholen agneau, We kwamen ongeveer half tien 's avonds in Groot-Mokum, waar op de politiepost Sloter- dijk voor een goede staanplaats werd gezorgd. Een glaasje bier hadden we al gauw te pakken en met onze waterkitten gevuld sloe gen we een dwarsstraat in van den Admi raal de Ruijterweg. We gingen slapen met de gedachte, dat het einde van onzen tocht toch wel plotseling erg nabij was. Bij den gemeente-ontvanger op de Heeren gracht moesten wij onze permissie afhalen. In dit officieele stuk werd mededeeling gedaan, dat we op het Damrak, tegen het verhoogde deel van de straat hij de Effecten beurs konden gaan staan; en dan volledig heidshalve erbij: „tegenover pand no. 74". Daar stonden we dan ook Zaterdagmorgen half tien, de tijd dat de (effecten)beurs aan gaat. Een buitenkansje dachten we, die effec tenhandelaren gokken wel eens graag. Maar nauwelijks stonden wo er of het begon te gietregenen, en dit veegde de men- jBchen weg, die zich huiten gewaagd hadden. verliep onze prachtige etand. nWat hebben die effectenhandelaren in den regen een haast!" zei Arie. „Als ze een lootje koo- peu, rijden ze in November in d'r eigen wa gen naar de grabbelbeurs, dan behoeven ze niet meer te hollen om d'r kwartjes te sparen!" Eén 'gulden maar een lot!" Het gaf niet. We namen den autowacht in dienst op per centen. Dat hielp iéts, doch niet veel en we besloten den boer maar op te gaan. Vlug eten en weg is het parool. Van de gemeenten Hillegom en Lisse had den we toestemming om loten te venten, waarom dus daar niet probeeren? Op Zater dagavond kon je wellicht daar ophalen, wat in Amsterdam door den regen bedorven was. En we hebben het getroffen. Het besluit van de heide gemeenten luidde dat we ook hier met den chef van de politie moesten overleggen en dat we niet op den druksten stand mochten staan. Het eerste wat ik dus ging doen hij aankomst In Hillegom was: naar de politie. Arie vondt In m'n gang naar dë autoriteiten al aanstonds aanleiding van z'n lootjes en z'a piljzen te Tertellen eg terwijl, Jk pp fes bureau Jé vragen stond, hoorde Ik vanuit de verte duidelijk z'n •stem. Hij vertelde van het geluk wat je hebben kunt als je maar een lot koopt van de Nenljtolotexij. Toen ik terug kwam hij den wagen wa3 Arie haast niet te vinden in de groote groep menschen, die hij rond zich verzameld had. Hij verkocht in nog geen half uur ruim vijftig loten. In Lisse deed zich hetzelfde geval voor, alleen plaatsten we daar minder loten. We gingen vervolgens op den Haag aan; daar zouden we probeeren den Zondag door te brengen. We zouden Zondagmorgen pro beeren en besloten aan den Zeekant te gaan slapen. We zijn op het parkveerterrem ge tuft, radlateur tegen den onderkant van het monument, en lagen omstreeks 12 uur op onze ter Meulen-hedden. Heerlijk rustig was het en mooi weer, fijne frissche lucht woei onzen wagen binnen, de golven hoorde je rollen, gelijkmatig op het zand, en dat stemde j> kalm na een dag van regen en pech, dien wo doorleefden in onze hoofdstad. Zondagmorgen, prachtig frisch weer. Het begon dus goed dien laatsten dag van onzen tocht door het land. In de Prinsenstraat krijgen we door een chef van politie onze plaats op het Plein nader aangewezen. Met de achterzijde van den wagen naar het ministerie van Oorlog, rich ting Korte naar Lange Pooten, een uitge zochte plaats dus. In den Haag zijn de autoriteiten al zeer yoprttomend; zij leven mee met Iemand, dié Opgegeven door van der Graaf Go. (Afd. Handelsinformaties). UITGESPROKEN ROTTERDAM, 9 November. A. van Diem, chauffeur, v/h. houder van een garage en reparatie-inriebting onder den haam „Mercurius", Mathenesserweg 45b. Rechter- comm. mr. dr. J. Wijnveldt. Cur. mr. D. D. van Waardhuizen. G. Lindauer, Provenierssingel 66b. Rechter- comm. als voren. Cur. mr. H. Bavinck. C. J. Schouten, koopman, Lange Baanstraat 32a. Reehter-comm. als voren. Cur. mr. I. Cohen. G. N. Ivoekebakker, reiziger in koloniale wa ren, Toussaintstraat 30b. Rechter-comm. als voren. Cur. mr. J. J. Fokma. OPGEHEVEN: ROTTERDAM, 9 jtovembür. •M. de Jong, koopman en winkelier, Schiedam- schewég 113. GEëINDIGD: VLAARDIXGEN, 9 November. O Verüzer. N.V. Visscherij Mij. „Vertrouwen". ROTTERDAM, 9 November. NV. Hollandsche Zeeverzekering Mij. Zonder RECLAME geen omzet, geen winst; de DRUKINKT is de kracht vatt 't huidige zakenleven VLAARDINGEN, 10 November. Binnen van de haringvissenerij KW 123 met 38 last. ROTTERDAM, 10 November. BU1TENLAXDSCHE GRANEN. (Weekbericht van de makelaars Broedelet Bosman. Rotter dam.) De te verwachten groote aanvoeren van La Plata-mais brachten deze week een daling in de loco-prijzen vooral toen Z.-Amerika enkele dagen later afkwam. Onmiddellijk traden impor teurs en groot verbruikers als koopers op en toen de La Plata-koersen vaster werden was de stem ming onmiddellijk gedraaid en liepen de prijzen weer even hard pp. Voor de verdere termijnen werden flinke posten tot hooge prijzen uit de markt genomen. Er zijn tamelijk officieele be richten, dat de voorraden in Zuid-Amerika nog hoogstens 850.000 tons bedragen, waarmede tot den nieuwen oogst volstaan moetn worden. Iiip- pen-mais dreigt dus meer een heel apart artikel te worden. Gelukkig dat voor maalmais Noord- Amerika zal gaan zorgen. Er is in mixed'-mais veel gedaan, doch de laatste dagen is ook dit artikel .eel vaster. Het oogstrapport komt met lagere cijfers, terwijl de loco voorraden be- duidend kleiner zijn dan verleden jaar. In gerst trad ook plotseling een verbetering in. Zoowel voor direct als op latere levering zijn de prijzen beduidend verhoogd. Wij noteeren: gele La Plata-mais disp. 230, aang. ƒ27, stoomend 228, Jan.-April lev. ƒ237 wat anders dan anders brengt. Ze lieten ons zelfs op een plaats staan, die nimmer voor reizigers van ons slag te krijgen ls. Het pu bliek vindt het geval aardig en komt met guldens in de hand van z'n belangstelling blijk geven. Het gaat ons werkelijk voor den wind. Luidkeels aanprijzen mogen we hier niet en Arie heeft veel last zich te bedwingen, want telkens moeien we hem aanmanen toch z'n mond te, houden ,,Eén gulden een Cadillac!" Hij had het eèn maand lang gezegd en nu mocht het ineens niet meer, het was toch wat, zoo'n bepaling! 't Is iemiand in z'n ne gotie schaden! Het gaat goed vandaag Arie, vindt je niet? Ja, m'neer, maar als ik er wat hij zeggen mocht, dan zou je eens wat zien! was het spij tige antwoord. En babbelend gaat ie op een dame af om te vr.agen op ze een „Péérless of een Feurd wil hebben voor één gulden „als je fhet gloede nommer d'r maar uithaalt!" Snel gaat de dag voorhij, het einde van den tocht niadert en we worden er wel een beetje stil om. Over eenige uren zijn we weer uit onzen wagen en slapen we in ons eigen bed, en krijgen we weer thee 's morgens, niet door ons zelf gezet .Alles meer geriefe lijk dan dat we het in onzen woonauto had den, maar tochwe voelen er veel voor om zigeuner te blijven. We hebben hard gewerkt. Het getal verkochte loten benadert niet het aantal door ons bij het heengaan gedacht, op geen Etukken na; én ondanks ons zwoegen nieuwe oogst Mei-Juni afi. 218, no. 2 witte platte Zuid-Afr. mais dagelijks verwacht 229, no. 3 id. id. 228, no. 3 id. stoomend 225, Ame-. rikaansche mixedmais no. 2 ladend-geladen 227, id. Nov. afi. 225, Id. Dec. afl. 215, id. Jan.-April lev. ƒ214, Amerik. gerst no. 2 disp. ƒ191, id. aangek, ƒ188, id. Nov. afl. ƒ190, id. Dec. afl. 195, id. Jan. afl. 199, Canadagerst no. 3 ladend- geladen ƒ218, id. Nov. afl. ƒ219, id. Dee. afl. ƒ221, Canadagerst no. 4 Nov. afl. ƒ211, id. Dec. afl. ƒ211, Golfgerst no. 2 disp. 207, id. Dec. afl. 205, id. Jan. afl. 210, 64/65 kg. Donaugerst disp. 220, Canadahaver no 3 disp. 11.75, 38 lhs Clipped nbayer no. 2. disp. 10.65, 47/43 kg. La Platahaver jan.-Febr. afl. ƒ10.20, 52,53 kg. Pom- mersche haver Dec. afl. 10.95, 74/75 kg. Bul- gaarogge disp. 12.25, id. stoomend 12.35, Ame. rikaansche Western rogge no. 2 disp. 12.35, id. Nov. afl. ƒ12.05, id. Dec. afi. ƒ12.15. LOBITH, 10 November. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Fiat 5; st. Progressus; St. Willem Anton; st. Cuvier; st. Skadi; si. Meuse; Emma 3, Trouwborst; Wilhelmine, Heep; San Josef, Kieboom; Paul, IleckhofSeestern, Schram; Hollandia, Neve; Reinland, Rings; Der, Rhein, Greulich; Mannheim 60, Weiler; st. Hol landia: st. Industrie 9; st. Hermina; st. Arn hem; Mijn Streven, Tor; Admarant, Poppelier;' Noli Timere, Drijfhout; Die Oder, Ryre;. Zee meeuw. v. d. Zee; Alida, Drayer; DELFT: Geer.' truida Johanna, Nuy; IJMUIDEN: Götterdam- merung, Odenthal; LEEUWEN: Stella Maris, do Jong; DEEST: Vier Gebroeders, de Bayer J* DELFT: Vier Gebroeders, SpoélstrnIJMUl-i DEN: Israels, Drevers; DEN HAAG: Emanuel, de Vries; DORDRECHT: Rio 4, van Vught;j TERHEYDSN: Alexandrina, van Lier: BUDEL:/' Fülhorn 2, Liefrink: DE STEEG: Nenuphar, V. d. Kamp; ZEVENBERGEN: Waalstroom, Sten-' sen; DE STEEG: Excelsior, Roodenburg; BELGIë: Vrijheid, Last; Gerda Eva, Hagen}'; Baden 4, Laubach; Hermine, Napp; Drie Ge broeders, de BruynWilant, van BeekJordaens Landa; Pharailda, de Meyer; Brabo 31. van' Gaaien; Josco, Slerlin; Scaldis 1. Roehtus; Rene, de Stobbelair; Succession, de Bot; Germanious, Schneider; St. Antoine, Neumann. DUITSCHLAND: st. Roelfina; Willem, Tim mer; Petrónella, Tiele; Die Hoffnung, Michels;'| Alfredshof, Werning; Walusm 30, Braber; Bin-, nenvaart 29, Lagerwaard; Westfalia, den Breeyen Petrima, Versteegh; Hansen en Neuerburg 2, Hinkelmann; Valuta, van Beers; Walsum 32, Roth; Damco 8, Grinvis; ICatharina, Bogaert; Raab Karctoer 33, Köhl; Scheldestad, Somers; D.usseldorf, Beckhaus; Maria, Bossers; D. A. P. G. 9. Römer; D. A. P. G. 7. Leuthner; Raab Kar- cher 36, Nipken; Poseidon, Buitink; Willy Theo, Schultenberg; Addio, Pols; Adriana 3, Zuidemaf' Bayern, Bergmann; Elise, Harting; Baden 59,' Bussing; Marie, Tatje; Johannes, Naayen; St. Antonius, de Jong; Wellenteiler 2, Scholten;" Jolea, Witjes; Rheinfahrt 47, Siebert; Josef,1 Möhlig; Binchen Sophie. Schneidler; Hobbema, Arts; st. Edmund; st. Vauban; st. Meurthe; st, Mazarin; st. Albatros; st Fiat 7; st. Utgart;' st. Fiat 11; st. Droma; st. Stromboli; st. Asgard St. Nordri; st. Klara Elisabeth; st. Kenia 2; st. Teuna 2; St. Somme St. Joan Milot; st. Anton;' st. Fiat 3; st. Ernst; st. Victria; st. Sambre; st. Wangard; st. Groa; st. Obernai; Escaut 2 st. Wervicqst. Elisabeth; st. Marianne! st. Zee land; v. Goch, de Weert; Thean, Eeymers; Karl Louise, Krauth; Maria Henriette, v. Ooyen; Ri sico, Kunst; Edgar Timmei, de Smet; Rheinfahrt 13, Gimber: Mahana, Kuiten; Elu, Burgers; Bam berg, Westbroek; Aigle, Schmltt; Dormitio, Rings Frans Floris, Malentjer; Schwanhilde, v. 1'1e Isls, Vogel; Terriers, Booy; Wachis, Rijkers; Leo nardo, I-Iuyssen; Regina, Frenz; Icar, v. Tiggel-, hoven; Hooft, de Wit; Maasstroom 22, Meert-ensf. Verona, Zumpe; Henri, Smits; Neptunis, Drieseh Rumoirt, Bom; Carl Paul 2, Hartsuiker; Utopia, Mouthaan; Richard 3, Wanders; Carlton, den Dunnen; Cliarlois 10, Jonker; Sanct Therese, Akkerman; Rust Roest, Schaart; Juturna, Ur- metzer; Odessa, Hazewindus; Anna Louise, Lur- kinChristian, Janssen; Willem Hendrik. Ouds hoorn: JUrgens 11, Wilting; Freya, Rekker; Siegfried. Vermeulen; Altantis, Kamp. DE SCHEEPVA ARTBEWEG ING IN DE j AFGELOOPEN WEEK Gedurende de afgeloopen week zijn volgens onze statistiek den Nieuwen Waterweg binnen gekomen 276 schepen, waarvau 0 zeilschepen en 1 zeelichter. Hiervan waren bestemd voor Rot terdam, met inbegrip van Hoek van Holland, 241 schepen, m. .'381,442 n. reg. tons, voor Vlaardingen 14, Schiedam, 14, Pernis 2 andere Nederl. plaatsen 4 en Dnitsehland 1. Voor Poortershaven waren bestemd 2 stoom schepen, terwijl 18 schepen den Waterweg zijn bin nen gek omen om te bunkeren. Gedurende hetzelfde tijdvak van 1927 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 269 schepen waarvan 0 zeilschepenen 2 zeelichters. Himvan waren bestemd voor Rotterdam met .inbegrip van noek van Holland 243 schepen voor Vlaaidingen 11, Schiedam 7, Pernis 2. andere Nederl. plaatsen 3 en Duitsehland 3. Sederl l dhnnari zijn aangekomen Schepen Netto Reg. ton 1928 12165 20.197.223 1927 12811 20.821.961 N. Waterweg Nu 646 - 624 738 Tegen vorge Rotterdam week 653 616.565 1928 10870 18.550.640 1927 11472 18.S46.496 Nu 602 495.85B Tegen vorige week 607 500.744 Bunkerhooten zijn in deze statistiek niet inbegrepen. Opgestooipd 9 schepen 18.679. netto ton.- om ze aan den man te brengen. Maar tevreden zijn we over de propaganda voor onze zaak gevoerd. Zondagavond 11 ttur reden we het Nenijto- terrein op. In volle licht hadden we het verlaten, in kille donker kwamen we er terug. We hebben onzen wagen afgetuigd, de bullen opgeborge^ de bedden door ter Meul.en ons ter beschikking gesteld, netjes in een ho-ekje van 't, kantoor ge zet, de waschkommen en kannen, de broodtrom mel en de andere zaken zoo ordelijk mogelijk geplaatst. En toen was het uitStaande in den ledigen wagen bracht Arie ons het terrein af.. Uitstappen da.mes en heciren! zei liij aan de Henegouwerlaan. En weg zonder ons, ging de woonwagen die ons dertig dagen lang een heerlijk woonhuis was geweest. Nooit zullen we vergeten de aardige maand te midden va^ belangstellenden, nooit zullen we vergeten hot aardige leven, in grooten eenvoud, In onze fijne woonwagen doorgebracht en evenmin de hartelijke steun die we door het land trekkend mochten ondervinden van autoriteiten, van hoog en laag. Den wooniauto, door ons feitelijk in gebruik gesteld, voorspel ik een goede toekomst. Zij het dan ook, dat je een rijke zigeuner moet zijn om oveiral ontvangen te worden zooala wij ontvangen werden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12