DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Maandag 12 November 1928 No. 15262 Bit nuairaer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS 5 UIT KETHEL UIT ROTTERDAM AGENDA KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post f 3.76 per kwartaal. Afzonderlijke nummers cl. Poslchêque en girodienst 81140. ADVEIU ENTIKN 16 regels 1X5. Elke regel meer 30 cu Reclames tussehen den leksl 60 ct per regel Kleine adveitenties: 30 woorden 25 cl., elk woord tneer 6 Cl. lol een maximum van 60 woorden. Kabouferadverleniies 6 regels 0.50, 10 regels f 0.75, 15 regels f 1.—. Incassokosten worden berekend. Cratis-f Ingevallen verzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; f 500 bij verlies van beide banden, v. lies van een wijsvinger; 50 Iwee voorste ledematen alle vingers van een hand; f 25 bij verlies van eiken and een; 250 bij verlies van êén hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; f 75 bij ver* r. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. TIEN JAAR KOLPINGSWERK St. Jozefgezellen I Gistermorgen werd ia de St. Janskerk alhier te 9 uur de H. Mis opgedragen voor een jubileerende vereeniging, de St. Jozel Gezellen I. Onder de H. Mis hield pater Bios La uit Neerbosch een korte predikatie, waarin bij in gevoelvolle woorden uiteenzette de beleekenis van een Gezellen vereeniging in een parochie en de geloovigen aanspoorde op bet oogenbllk dat alle gezellen tot de H. Tafel naderden God vurig te bidden om Zijn Zegen te blijven schenken aan genoemde veTeeni- ging. Na de H. Mis had in het Kolprnsshuis een gezamenlijk ontbijt plaats en aai de echte, prettige huishoudelijke «eest naai Vader Kotpihg's hart in ruime mate aan- ^vcziiï. -s Middags om halt een had het otticieele gedeelte van het l'eeat plaats. Paatooi Schaab als president kwam de Gezellen gelukwen- Sclien met het 10-jarig bestaan J«" eeniging en zeide bewondering te he en hetgeen de vereeniging iu die ti«n jaren tot Staml ba-d gebracht. Kr bleek w kracht en ondernemingsgeest in de Gezellen leefden. Menigmaal had pastoor Schaal) den wakkeren president van Rotterdam, pa Perquiu over het heerlijke Kolpiugswerk booren spreken en van nabij gezien en eeu prettige geest er immer ^ee^rscll^.^J^ hoopte dat Schiedam I steeds het vooibeeld van Rotterdam zou volgen en aan de spits zou blijven staan van het vereenlgingsleven, en dat de godsdienstzin dezer dagen zoo schit terend door de gezellen getoond, immer zoo bewaard blijven. Daarna stelde pastoor Schaal) pater T. Biema als vice-president aan en hoopte dat de Raad van Bestuur de senior, de commissarissen en de gezellen ondei zijn leiding de vereeniging tot nog grooteren bloei zouden brengen. Pater Biesta sprak daarna enkele korte woorden; hij rekende op de medewerking van den Raad van Be stuur en van de Gezellen om zoodoende dan de verwachting te kunnen beantwoorden. Hierop bood pater T Biesta den senior het cadeau der gezellen aan, dat bestond uit tien leuningstoelen. De senior, de heer J. Slobbe daukte pastoor Schaab voor de mede werking, die Z.E. toegezegd had en hoopte dat de gezelleuvereeniging immer op zijn sympathie zou mogen rekenen. Het cadeau werd in grooten dank aanvaard ooi den senior, doch de gezellen moesten niet voort durend stil zitten maar met nieuwe krachten het derde lustrum tegemoet gaan om weer veel goeds tot stand te kunnen brengen. 's Avonds om 6 uur had het slultingslot Plaats van het triduum' pater Biesta uit Neerbosch, die het triduum op zulk eeu ver heven wijze geleid had, sprak met S'oo e geestdrift en liefde over de twee vrienden van den gezel, n.l. Christus en de gezellen- vader. Nadat God dank was gebracht door het „Te Deum Laudamus" was de Kerkelijke plechtigheid geëindigd. Te 8 uur ving in de volle zaal van Musis Sacrum" de feestavond aan. De vice- president sprak het welkomstwoord en be dankte zijn broer namens de gezellen voor de warme, gevoelvolle predikaties, die vooit- kwamen uit zijn echt vaderlijk Kolpingslrart. Het strijkje van „Excelsior" vroolijkte den avond op en bracht een prettige stemming in de zaal. Toen begon liet tooneelstuk „De Mexicaansche Zilvermijn" en we moeten ge tuigen dat den regisseur den heer Jo Leen- ders, alle eer toekomt. Het stuk werd zeer vlot gespeeld, er schuilen zeer goede krachten in de Tooneelcluh van Schiedam I zoodat er lu de toekomst nog veel van verwacht mag worden. Het publiek was dankbaar voor het prachtig gespeelde stuk en toonde dit door een hartelijk en lang applaus. De vice-president dankte daarna alle aanwezigen en ln het. bijzon Ur hen die zich belangeloos verdienstelijk hadden gemaakt voor dezen schitterend geslaagden feestavond. Aanwezig waren onder meer Pastoor Schaab, de vice-presldenten van Schiedam II en III en eenige andere Eerw. herren geestelijken. SCHIEDAMSCHE ROODE KRUIS TRANSPORTCOLONNE Feestavond Door de Sckiedamscbe Roode Kruis Traus- Porteolonne wordt ter viering van het 14-jarig bestaan op Zateixlag 17 November een feest avond gegeven in den R. K. Volksbond. De Avond vangt aan om lia.lf 2. De Rotterdam- eche oprettevereenlging „Ernst en Luim" zal haar medewerking verleenen. STAATSBEDRIJF VAN DE POSTERIJEN, DE TELEGRAFIE EN TELEFONIE Do directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Schiedam maakt bekend, dat de brie venbus, staande in de Huysmansstraat hoek van der Elsterstraat op Dinsdag 13 November v<5(5r de tweede buslichting (LO. CO) zal wor den verplaatst naar de Aleidastraat 66, hoek AVestfrankenlandfichestraat tegen den winkel firma Huygen en Vincent. NED. R. K. VOLKSBOND. VIERING VAN HET PATROONSFEEST Een uitstekend geslaagde, i'ecstvergadering De plaatselijke afdeeJing van den Ned. R. K. Volksbond heeft gisteren met een feestvergade- ving in het bondsgebouw aan de Lange Haven haar patroonsfeest gevierd. De gToote gehoor zaal was zeer goed bezet, toen de heer Th. Mouwens, voorzitter van de afdeeüng om een kort openingswoord uit te spreken het spreek gestoelte beklom, Spr., die o.m. den patroon der afdeelimg St. WHlibrordus om zijn ijver aan de leden ten voorbeeld stelde, gaf voorts nog een korte aanbeveling voor het fonds waaruit de uitzending van zwakke kinderen bekostigd wordt. Tenslotte wees spr. de aanwe zigen op de ontwikkelingsavonden van de K. S, A., waarvan de eerste plaats heeft op Vrij dag 23 November a.s., als spreker zal dan op treden de weleerw. pater Vrijmoed, met als on derwerp: Paus Leo XIII. In verband met de verdere mededeeligeai aangaande dezen avond gewaagde de heer Mouwens verder nog "van den steun, welken de R. K. Volksbond van de zijde der redactie van de „N, Sch. Courant" steeds onderzlndt om te eindigen met een doof applaus onderstreepten gelukwensch aan het adres van haar hoofdredacteur, die juist op dezen dag zijn 12% jarig huwelijlksfeestt viert. Door het lid van het Centraal Bestuur, den heer J. v. d. Akker, werd een feestrede uitge sproken. waaraan wij het volgende ontleen en. De feestrede De heer v. d. Akker zal geen levensschets ge ven van St. WiUibrord, wiens geschiedenis de leden alfen kennen, maar het lijkt hem goed, dezen avond een oogenblik te spreken over on ze Katholieke beginselen. Onze tijd lijdt aan een gebrek aan boogere beginselen en wij Katholieken, die volgens de woorden van Christus het zout der aarde zijn, zullen moeten «zijn Katholieken van de daad; Katholieken in het openbaar leven. Want daarom zijn wij katholieken tenslotte om daadmeöschen te zijn. Aan den eenein kant zien wij het socialisme; aan den anderen kant het kapitalisme met zijn bedrijfsconcentratie. Ook van het communisme en van het liberalisme hebben wij iets te ver wachten: het wegvagen van de Kerk is voor hen het eerst aan de orde. Geen van beide is gediend van de zedeleer der Katholieke Kerk en bij hen doet slechts opgeld de brute macht. Hoogere machten erkennen zij niet, en daarom kunnen wij Katholieken hen niet aan hangen. In eigen kiringen hooien wij wel eens zeg gen dat onze bonden op den weg zijn van het materialisme. De positie van (1e arbeiders in het bedrijfsleven is echter van dien aard, dat nog heel veel gedaan moet worden, eer hun stoffelijk bestaan zoo goed mogelij,'verzekerd is. Dat is toch geen materialisme? Het allerdiepste beginsel dat nagestreefd moet worden in de Katholieke arbeidersbewe ging is het antwoord op de eerste vraag van den catechismus. Als wij een betere orde willen hereiken, moeten wij van dat beginsel uitgaan. Het socialisme en vooral het kapitalisme (rijgen steeds grooter invloed en macht: het is niet rechtvaardig, dat die groote macht zich zoo weet uit te bouwen Eb vooral wanneer dat gaat ten koste van den arbeider. Tegenover de mLichten nu. die om ons heenslaan, moet een nndei e macht gesteld worden, die gevormd kan worden in onze organisaties. Dooi pater Vrijmoed worden twee soorten van socialisme aangegevenr die van het hart en die van het verstand. Van de laatsten, de (.en "us, zijn er maar heel weinig.. En die groo te massa socialisten van het hart: dat zijn menschen die in de urmen van een socialisti sche organisatie gedreven zijn door socialen nood. Maar wanneer dat zoo is, kunnen we toch aannemen, dat die massa niet socialistisch is en dat er een middel moet zijjn, om ze daarvan af te houden. Als wij Katholieken willen zijn van de daad, wordt van ons geëischt, dat wij op dit terrein onzen arbeid verrichten. En wat kunnen we die massa bieden? Een nistoiie van twintig eeuwen. Dan, de schoon heid van de Katholieke beginselen; gij kunt baar bieden onze beginselen, gebouwd op recht vaardigheid en liefde en boven alles dat schoo- ,ne en mooie, dat gelegen is in een gerust ge weten. We moeten zooveel mogelijk positief werk doen, door onze beginselen uit te brengen al behoeven wij er als het noodig is niet voor terug te schrikken om ook te „geeselen" en dan zal onze arbeid het teekem dragen van hoog idealisme. We moeten geen pessimisten zijn, die gewend Zijn alles van den zwartsten kant te bekijken. Hoevelen zijn er niet, die nooit iets goeds we ten te zeggen van hun eigen beweging en is dat niet het bewijs, dat zij hun eigen beweging niet kennen Gaan we eens na, wat er bereikt is voor de arbeiders. Vergelijken we maar eens de po sitie van den arbeider en zijn gezin van vóór 30 jaar en thans. En is de rechtspositie van den arbeider niet veel verbeterd? Een arbeider, die in dezen tijd om een aalmoes moet vragen, behoeft in de meeste gevallen, door de bestaan, de instellingen, niet afhankelijk te zijn van de liefdadigheid. Mag dan ook niet geëischt wor den, dat er een groote mate van medeleven komt in onze beweging? Het wapen van de leden der arbeidersbewe ging Is hun ontwikkeling. [Wat hebben wij aan j R. K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „ST. LIDUINA" Gedurende de maand October werd de lees zaal bezocht door 411 personen a Sept. 383 en werden er 1700 boeken uitgeleend (Sept. 1715) DE „NIEUWE APELDOORNSCHE COURANT" De „Nieuwe Apeldoorusche Courant" haar zilveren jubilé vieren. - Bij deze gelegenheid heeft menden in boek vorm vervaardigd jubileumnummer het licht laten zien. waarin de directie, de administratie de redactie en haar medewerkers beurtelings verhalen over het leven aan „De Krant". Ook eenige vooraanstaande personen leverden bij dragen waaruit duidelijk hun sympathie voor het jubileerende blad blijkt. Het laatste gedeelte van het interessante boekwerk is gewijd aan de reclame en evenals het „redaetioneele" versierd met een uitgebrei de collectie foto's,die alleen al een doorblade ren van dit jubileumnummer de moeite waard maken. Natuurlijk ontbreekt in deze collectie niet do foto van den beer J. F. Wegener, de-n direc teur, ender wiens alles en allen bezielende lei ding het bedrijf van de „Nieuwe Apeldoorn- pche" tot hear tegenwoordige hoogte is geste gen. een legea- zonder voldoende wapens? De strijd is niet een kwestie van macht en geld, maar zij is van moreelen aard; het is dus een kwes tie van ontwikkeling. Het Verboauisblad, de periodieken van de vakbonden en de Volks krant moeten niet alleen thuis ontvangen wor den, maar ook doorgelezen. Ook het vergade- ringsbezoek moet intenser worden. Ook de vrouwen van de leden mogèn weten vwii hoeveel beteek en is de organisatie ook voor hen is, want daordoor wordt bet bestaan van haar en haar kinderen verzekerd. Tracht ken nis te verzamelen omtrent die beweging, om te weten waarvoor de contributie betaald moet worden; houdt er rekening mee, dat het reeds bereikte niet bereikt zou zijn geworden, indien er niet zooveel contributie betaald was. "Want. naast de ontwikkeling speelt het geld hier een groote rol. Een voorname oorzaak- van den geloofsafval in andere S&nden is gelegen in het feit, dat de arbeiders daar niet tijdig genoeg iu Chris telijke honden georganiseerd waren. In verband met de gebeurtenissen in Mexico zegt spr. dat, als men daar een arbeidersbeweging züU gehad hebben, zooals wij in 1918, daar hetzelfde ge beurd zou zij» als hier, bier kwam geen revo lutie. Wij moeten. God dankbaar zijn voor de ka tholieke arbeidersbeweging in ons land, die zoo in contact met de Kerk etaat, waardoor de Katholieken die een betrekkelijk gering per centage van de bevolking vormen, grooter in vloed hebben. Sw. is gekomen aan het eind van ziin rede- Moge deze geven meer liefde en ijver en vol doende idealisme om het doel wat wij nastre ven als een groot goed steeds goor ons te zien en tevens sis een mogelijkheid onv ons doel te bereiken. Laat ons werken aan den uitbouw van de Katholieke arbeidersbeweging, ieder od zijn eigen terrein. Dan zullen wij daarvan overvloedig vruchten plukken en zien, dat wij gaan in die richting die wij willen; dat Chris tus overal als Koning erkend worde! (ap plaus). Na. de feestrede Na de feestrede heeft de geestelijk-adviseur, karmaan J, Bekkers, namens bestuur en leden den heer v. d. Akker üaJÈk'gezegd voor zijn enthousiaste toespraak, die, naar hij vertrouwt nieuw enthousiasme en nieuwe geestdrift voor den Katholieken Volksbond zal wekken. Het is nu 10 jaar geleden, dat de S ,D. A. P een poging deed om de wettige macht omver te werpen en zelf de regeering in han den te nemen en wij weten zeer goed, dat het voor een groot deel aan de Katholiek» organi satie is te danken, dat. deze poging geen ge volg had Spr. vraagt meer medewerking, ook in ver band met de zware lasten die op het bondsge bouw drukken, om te eindigen met een verwij zing naar de jongste rede door mgr. Nolens in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroeting gehouden en waarin wordt aan gegeven wat wij willen hebben in de maat schappij. Er moet iets ander komen en wij moeten zelf onze Christelijke maatschappij gaan opbouwen, maar dat zal niet mogelijk zijn zonder onze katholieke organisaties. Laat deze avond een nieuwe prikkel zijn, opdat wij zoo mogelijk een hetere toekomst tegemoet gaan (applaus). Het harmonie orkest „St.Ambirosius", dat onder leiding van den heer J. F. M. Smits dezen feestavond opluisterde, gaf nu een num mertje ten beste, en daarna was het pauze. Door een viertal ïeden van de tooneelveree- niging „Alberdingk Thijm", de heeren J. Lin kels, M, Rensman, J. van Slobbe en C. Meijer werd het verdere gedeelte van den avond heel verdienstelijk gevuld met het onder leiding van den heer G .Vermiinieht ingestudeerde blijspel „De Verrassing" van Theodoor Verhoeven. Onnoodig te zeggen, dat het een vertooning was, die bij het publiek in den smaak viel. Wij werden er op attent gemaakt, dat iemand uit bet publiek die tijdens den feestavond ls flauw gevallen, door het E. H. B. O.-lid, de heer C. J. van Gerveti werd geholpen. EERSTE ONTWIKKELINGSAVOND KS.A. Op Vrijdag 23 November a.s. wordt de eerete ontwikkelingsavond vanwege de K. S. A. ge houden, waarop de weleerw. pater G. Vrij moed O.F.M. ale spreker zal optreden. Deze eerste van de 4 avonden die op het program van de K. S. A. staan, is bedoeld als een herdenkingsavond van Paus Leo XIII. Het zangkoor van de Frankelamdsche pa rochie, zal onder leiding van den heer Lauds- bergem den avond opluisteren. OVERTREDING DRANKWET In twee zaken Door de politie is proces-verbaal opge maakt, terzake overtreding der drankwet, tegen mej. M. G., winkeljuffrouw in de slijterij „De C." van de firma T. v. G. en tegen A. A. L., pachter van de slijterij der firma D. V. en Co. aan den Singel. MISHANDELING De 23-jarige J. L., wonende in de Over- schieschestraat, deed bij de politie aangifte, dat hij Zaterdagavond door zekeren V., wonen de in de Warande, is mishandeld. DIEFSTAL Mej. M. W. V. deed hij de politie aangifte van diefstal van haar vosbont, gepleegd op 11 November 1928 's middags tusschen drie en vijf uur uit de vestibule van de apotheek van de fa Gouka, aan de Hoogstraat alhie.r AANRIJDING Zaterdagmiddag tegen 1 uur had op de Appelmarkt brug een aanrijding plaats tus schen den auto van dr. Groenewegen en een ongeveer 12-jarige wielrijder, die met zijn moeder uit de richting van de Hoog straat kwam. De jongen die naar links over stak kwam met het achterwiel van zijn fiets onder het voorwiel van den auto terecht. De flets werd ernstig beschadigd, terwijl de jongen die tusschen brug en auto bekneld zat een klap kreeg van het stuur van z'n fiets. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 11 Nov. Aangkomen: moior- schoner Nijssiena, kapt. L. Pot met gebroken gals van Londen voor de Vereenigde glasfa brieken aande Buitenhaven. SCHIEDAM, 10 Nov. Aangekomen; s.s. Oranjemoor, ledig van Vlaard iogen om te dokken in de Wilhelminahaven; s.s, Palma, van Parijs voor N.V. Scheeveen aan de Wil li elmfcnahaven. SCHIEDAM, 10 Nov. Vertrokken: s.s. Man. zanare, naar Santa Marta; s.s. Alchymist, ledig naar Selby; s.s. Kedoe, naar Rotterdam; s.s. Goodwood, naar Banry; s.s. Pellegra, naar Rot terdam; s.s. Fritz Hugo StinnesS, ledig naar Rotterdam; s.s. Lekhaven, ledig naar Cardoff. BREMEN, 10 Nov. Aangekomen: s.s. Agility ledig naar Schiedam. HAMBURG, 11 Nov. Aangekomen: s.s. Authority, ledig van Schiedam om olie te laden voor Schiedam. SELBY, 12 Nov. Aangekomen; s.s. Alchymist ledig van Schiedam. - DE BEGROOTING In ons laatste artikel over de begrooting' zijn een vrij groot aantal zetfouten ongecor rigeerd gebleven. De aandachtige lezer zal de meeste zelf wel reeds hebben verbeterd. Een tweetal correcties dienen intusschen liler als nog aangebracht: Ten aanzien van den post „bijhouden den' kiezerslijsten" enz. schreven we dat deze werkzaamheden evengoed het Rijk en de provincie als de gemeente ten goede komen. „Edoch, de lasteii heeft men aan de gemeente alleen opgelegd, van de lusten gratis mee pro- fiteerd". Onze opmerking omtrent de brandweer betrof eukel de tor and kranen. Een paar maal was ln plaats van „brandkranen" brandweer gezet, wat tot misverstand aanleiding zou kun nen geven. BURGERLIJKE STAND GEBOREN, 9 November: Leouardus, zoon van H J. van Vliet en M. Leenderts, Louronstraat. DE FACTOR In de Zaterdag gehouden gemeenteraads zitting is de vermenigvuldigingsfactor van 1-75 op 1.60 teruggebracht. Wij komen hierop nóg nader terug. NEDERL. HANDELS-HOOGESCHOOL. Tot secretaris van curatoren der Nederland- s he Handels-tloogeschool en tot secretaris van den Raad van Beheer der Nederlandsche Ver eeniging voor Hooger Handelsonderwijs, la be noemd de heer mr. W. H. Stenfert Kroese te Rotterdam. d 's Maandags repetitie muziekgezelschap S& Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond K. K< Damclub L D. O., Patronaategebouw L*ns4 Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R, K. Metaal* beworkersbend „St, Eioy", Gebouw 8. j Volksbond. lederen Dinsdagavond om bait negen rep» title R. K. Gemengde Zangvareanlglng Lorened Perosl, Gebouw R. K. Volksbond lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. Uu« nenzangvereenlging „Orpheui", Gebouw R.K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Kath» Hek Streven". Gebouw Kath Kring Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 1 uur tot 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R K. 8. S Excelsior. Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken Zen en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang b&lf negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot h«| verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken* gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart ore/ acht. lederen Zaterdagmiddag van tot 5 nor ls geopend bet Stedelijk Museum. St. Jorlg Doele, Doelepleln. Dinsdag 13 November i 1 Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons" Gebouw Musis Sacrum. Aan» vang 3 uur. Ledenvergadering van de R. K. Midden- standsvereenlging „De Hanze". Bespreking Winkelweek. Gebouw Katholieke Kring. Aanvang halt 9, Zaterdag 17 November Schiedamsche Roode Kruis Transport* colonne. Feestavond met optTeden van dg „Ernst en Luim" follies. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half 8. Zaterdag 17 November Schiedamsche gymnasiastenbond Soirée la Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Zondag 18 November Mamieuzangvereeniging „Inter Nos". Soirée Amusante. Gebouw „Musis Sacrum". Aan vang 8 uur. Donderdag' 22 November Dilettanten symphonie.orkest „L. van Beet hoven". Concert, te geven in den R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 23 November Eerste ontwikkelingsavond K.S.A. Spreker, de weleerw. pater G. Vrijmoed O.F.M. On derwerp: Paus Leo XIII. Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 12 Nov.: Groote Doelezaal, vioolavond. Jan Kubelik, 8 uur Nutszaal, Schubert* herdenking, Ludwig Wiiliner, 8 uur St. Jos, Gez. Ver. Emiel Hullebroeck (R.K. Alg. Ont. Club) 8% uur. 13 Nov.: Groote Schouwburg, Jubilé-avond Koos Speenhof!, 8 uur. 14 Nov.; Groote Schouwburg, Bohème (Ital, Opera) 8 uur (voor volwassenen). 15 Nov.: Groote Schouwburg, Haar andere man (Schouwtooneel) 8 uur (voor voiw.) Dagelijks: Tivoli-schouwburg, De eerstp nacht (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor vol* waasenen). Bioscopen Goedgekeurde programma'(( tot en met Donderdag 15 dezer in Royal (vooi; volwassenen)W, B.-theater (voor volwas- seinen). BELT.S VAN SdHED.U! SCHIEDAM, 12 Nov. Offieieele noleering van de commissie uit de Kamer >au Koop handel Moutwijn Moutwijn 46 pet 19.— per H L. H. J JANSEN.' Spirilus SCHIEDAM, 12 Nov. Men noteert voor Melasse-splritus f 33 per H.L, Ruwe graanspirllus so pet. 17.- Per H-H ROTTERÜA MSCH ST U DENTEN K n R I'S Men deelt one mede: Naar aanleiding van het derde Lustrum vaij het Rotterdamsch Studentencorps heeft <1$ Rotterdamsche Studenten Muziek- en TooneeK vereeniging het tooneelstuk „12.000" van Bruno Frank ln studie genomen. Dit stuk is voor deze opvoering speciaal uit liet Duitsch vertaald. De regie berust bij Louis van Gasteren, tetv wijl luit. C, L. Boer, directeur Koninklijke Militaire Kape] de muziek hiervoor zal schrift ven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1