DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 51ste Jaargang Dinsdag 13 November 1928 No. 15263 Uit nummer bestaat nit drie bladen STADSNIEUWS DE ACCIJNSVERLAGING 5 van f 52.86; 1 van f 51.28; 1 van f 50.58; 4 van f 49.21; 1 van f 47.34; 1 van f 46.99; 1 van f 46.11; 1 van f 44.76; 1 van f 44.22; van 43.36; 1 van f 40.71; 1 van f 39.96; van 36.96; 1 van f 35.91; 1 van 35.76; van f 34.33; 1 van 33.58; 1 van 31.63; 4 van f 31.15; 1 van f 29.08; 1 van f 28.71; 4 van 27.43; 1 van f 26.76; 1 van f 26.91; vau f 26.46; 1 van f 24.73; 1 van 24.51; 4 van f 24.21; 1 van 22.03; 1 van f 21.96; 1 van 19.35; 1 van f 16.33. GREPEN UIT HET GEMEENTEVERSLAG ENKELE KANTTEEKENINGEN. AGENDA KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURA Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden f 3,25, per maand 1,10, per week 25 cent. Franco per post 3,75 per UwarlaaL Afzonderlijke nummers 5 cL Postchèque en girodienst 81440. A ADVEHTENTIEN 16 regels 1.65. Elke regel meer 30 ci. Reclames tusschen den leksi 60 cl per regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 cl-, elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50. 10 regels f 0.76, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; f 500 bij verlies van beide banden, voeten r,f oogen; f 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; f 150 bij verlies van een duim; f 75 bij ver lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt, liet zal er dan toch eindelijk van komen. Met groote belangstelling en niet. zonder in stemming is» in Schiedam vooral, vernomen, dat de regeering een wetsvoorstel heeft in gediend om den accijns op gedistilleerd met feertig proeent te verlagen. Dat wetsontwerp steunt op t eenstemmig rapport van de door minister de Geer, op 24 Februari jongstleden ingestelde commis sie, aan welke ter overweging was voorge legd do vraag »,of verlaging van den accijns op gedistilleerd uit een oogpunt van drank bestrijding ook thans nog moest worden ont raden en, zoo neen, hoever in deze behoort te worden gegaan". Uit de eenparigheid waarmee de conclusie is uitgebracht door de commissie, waarin ook de drankbestrijdingsbeweging uit den aard der zaak ruim was vertegenwoordigd, mag worden afgeleid dat tegen het wetsont werp geen ernstige bedenkingen zullen rij zen, en dat derhalve op 1 Maart aanstaande de accijns' van 300 plus 10 pCt. krachtens de leeningwet 1914 tot 180 pis 10 pCt, der halve tot op 198 per Hectoliter zal dalen. Hoe denkt, men hier in Schiedam over deze verlaging? VYe hebben ons dienaangaande tot ver schillende bij den drankhandel betrokkenen gewend en de algemeene indruk was gun Ktig. Tegenover ons werd de overtuiging uil gesproken, dat de bona-fide-handel inder daad met, dit wetsvoorstel, indien het wet Wordt., en daaraan werd ook van die zijde niet getwijfeld, zal zijn gebaat. Op één voor- Waarde, en die is. dat een einde zou ko- Hien aan don chaos, welke op het oogenblik in den drankhandel bestaat, en derhalve niet nu plotseling tot een willekeurige prijs verlaging zou worden overgegaan, die den handel geheel zou ontwrichten en die een Vermeerdering van verbruik tengevolge zou kunnen hebben, welke voor de drankbestrij dingsbeweging aanleiding zou kunnen wor den om, waar nu immers de maandstaten eon zuiver beeld omtrent het drankverbruik zullen gaan tooncn, scherper nog tegen den drank stelling te nemen en aan haar actie voor plaatselijke keuze gfooter kracht bij te zetten. Intusschen is, naar wij vernemen, van of- ficieele zijde, op het leggen van een verband tusschen alle bij den'drankhandel betrokken organisaties aangedrongen en is zulk een verband ook tot stand gekomen, zoodat do 'basis voor een gezond maken van den di ank handel is gelegd. In de maanden, die_ ons hog van de invoering van de wet scheiden, zal echter nog heel wat werk dienen te wor den verzet, om dat verband zoo hecht (e maken, dat inderdaad een gezonde toestand in den drankhandel gewaarborgd is. Over het percentage der verlaging van den accijns is men niet ontevreden. Die vei la, ging is inderdaad van dien aard, dat de smokkelhandel er een geweldigen klap mee krijgt, zoo hij er al niet geheel door wordt gefnuikt,. Natuurlijk zijn er wel stemmen opgegaan, om het percentage der verlaging hog hooger op te voeren, maar de opzet was, Verband te leggen tusschen den smokkel handel en don accijns. Hier is naar aller hieening het doel bereikt; ging men verder dan zou de commissie niet aan haar op dracht hebben beantwoord en zouden allicht kaar conclusies door de regeering, die de zaak ook uit- een oogpunt van don fiscus heeft te bezien, zijn gewraakt. Trouwens oen eenstemmige conclusie ware bij deze samenstelling der commissie dan ook on mogelijk geweest. WERKVERSCHAFFING EENERVELD Gedurende het tijdvak 26 October tot en ftiet 8 November werden de volgende loonen verdiend: Het totaal aantal arbeiders dat gisteren a»n hier naar het Eenerveld vertrok, be joeg 43 Van de oude ploeg bleef er een achter, ter- h eT 2 voor den eeTsten keer vertrokken. I. In de raadsvergadering van Vrijdag is aan den gemeenteraad aangeboden het ver slag van den toestand der gemeente Schie dam over het jaar 1927. We stellen ons voor ecnige grepen uit dat verslag te doen en ze hier en daar van een enkele kanteekening te voorzien. Op 31 December 1927 beslond de bevol king onzer gemeente uit 432S1 zielen. Prac- tisch is die bevolking vier jaar lang onver anderd gebleven. Op 31 December 1923 stond ze reeds op 43250; in die vier jaren is ze met slechts 31 vooruitgegaan. liet is in die jaren een halen en brengen geweest; dan weer eens een tikje vooruit, don weer ach teruit. Ook in de verhouding tusschen man nen en vrouwen is in dien tijd geen noe menswaardige wijziging gekomen. ITet aan tal mannelijke inwoners bedroeg in 1923: 21514, tegenover 21504 op het eind van het vorig jaar; voor wat do vrouwelijke inwo ners betreft zijn deze cijfers 21736 en 21777. De eerste tien maanden vnn het loopende jaar vertoonen een heel ander beeld. Op 31 October jongstleden bedroeg het zielen aantal 44549, derhalve reeds 1268 meer dan op het eind van 1927. De toename is vooral de laatste maanden opmerkelijk en de mo gelijkheid is dan ook niet uitgesloten, dat we dit jaar nog boven de 45000 uitkomen. Over het geboortecijfer in onze gemeente hebben we allerminst reden oir) ons (e ver heugen. In 1885, het vroegste jaar, waar van in het jaarverslag bevolkingsstatistie ken zijn opgenomen, bedroeg bij een inwo nertal van 24344 het aantal geborenen (le vend en levenloos) 1010; in 1926 was dat cijfer bij een inwonertal van 43263 juist 7 meer, namelijk 1017. Vorig^jaar was het iets meeer. Van 39.S per duizend inwoners in 1885 daalde het geboortecijfer tot 22.8 in 1926, het laagst tot dusver in onze ge meente bereikte cijfer, cn 24.7 in 1927. Die vermindering van geboorten kan niet een gevolg zijn van vermindering van huwe lijken; het getal huwelijken toch is ver houdingsgewijs nog iets grooler geweest dan de groei der bevolking; 1927 gaf tegen over 1885 zelfs een volslagen verdubbeling van het aantal huwelijken te zien. Bemoedigender dan het geboortecijfer is dat der sterfte. Het aantal overledenen be droeg in 1885 op een bevolking van 24.344 zielen 606, of per 1000 inwoners 23.3; voor 1927 zijn deze cijfers op 43281 zielen 374 en 7,6. Het sterftecijfer blijkt derhalve tot op een derde verminderd. Nog opvallender is de gunstige verhouding voor kinderen bene den een jaar. In 1885 stierven per 100 levend geboren er 24.9 kinderen heneden het jaar; voor 192; is dat cijfer 3.34, zoodat we hier een daling kunnen eonstateeren tot op min der dan een zevende. liet. algemeene gezondlieidspeil blijkt in deze ruim veertig jaren een wijziging ton goede te hebben ondergaan, w aardoor op het oogenblik per jaar derhalve 634 levens in onze stad worden behouden, welke op den voet van het sterftecijfer van 1885 de sterf te van* 1927 zouden hebben vergroot. Herinneren wij er hier ten slotte nog even aan, dat blijkens de al wat verouder de volkstelling van 31 December 1920 op het. toen getelde zielental van 40469 in onze gemeente er 14240 katholiek waren en 2262, dus ruim pet. tot geen enkele kerkelijke gezindte behoorden. R. K. MIDDENSTANDSVEREENIG1NG ,.DE HANZE" De vergadering van hedenavond uitgesteld De algemeene lede-ivergadering van de Han ze, welke hedenavond in den Katholieken Kring zou worden gehouden, is uitgesteld tot 20 November a.s. Als spreker zal dan optreden mr. F. J. H. Bach, directeur van het centraal Hanzebureau te Amsterdam. Verder blijft de agenda ongewijzigd. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1112 November GEBOREN: Hermanus, zoon van "W. van Ravens en A. Sikma, Brugmanstraat Elizabeth, dochter van J. H. P. Tuijtel en E. Keuzenkamp, van Beverenstraat Johan nes, zoon van J. D. Clements en M. E. C. van der Morst, Puttersh.str. OVERLEDEN: M. Meijer, 75 j., weduw naar van C- Houtenbrink, dr. Nolelstraat. C. Vingerling, 76 j., echtgenoot van E. Zijderveld, Nassaulaan. SCHIEDAMSCHE INDUSTRIE Een nieuwe Iichtbeweging voor auto's HORIZONTAAL DE HOOGTE IN. De werf van de gebr. Csterholt aan de Lange Nieuwstraat, waar de beste menschen op dit gebied dagelijks werkzaam zijn met autogeen- en electrisch lasschcn van cylin ders en andere zware stukken, is reeds vol doende bekend, om verdere Introductie ach terwege te laten. Dat er bij de fa. Osterhoilt ook wel eens iets meer gepresteerd wordt, dan het algemeen bekende is echter minder bekend. De firman ten zijn bescheiden menschen en zoo kwam het dan, dat wij eerst toen Ie voltooiing van een belangrijk stuk werk naderde, daarvan hoorden. Het betreft hier namelijk de constructie van een Iichtbeweging voor auto's, waardoor een arbeidsbesparing van "meer dan de helft wordt bereikt. Door een zware „handelslier", die door één man met gemak bediend kan worden, kun nen de wagens ,tot een hoogte van 1.25 M. opgedraaid worden. Bij wijze van spreken kunnen de passagiers er in blijven zitten, daar er geen gevaar voor kantelen of wringen be staat. De breedte van het toestel is verschuif baar en de lengte is van dien aard, dat prac- tisch genomen alle auto's daarop plaats kun nen nemen. Zoo is dus in Schiedam een toestel ver vaardigd, dat binnen de 5 minuten een auto op zoodanige hoogte brengt, dat montage en demontage onder den wagen met het grootste gemak kan plaats hebben, waardoor het hinderlijke onder den wagen kruipen vervalt. Het ligt ia het voornemen van de gebr. Osterholt, om het uit ü-hintcn vervaardigde toestel overdekt op de werf te laten staan, waar het in het drukke bedrijf ongetwijfeld' zijn diensten zal bewijzen. EEN MOOI WERK Voor <le arme Viiideren Reeds een paar jaar werken eenige jonge dames in hun vrijen tijd om kleedingstukken te maken voor de arme kinderen onzer stad. 't Gaat in stilte, ongemerkt, alleen enkele in gewijden weten ér van mee te praten. Enkele manufacturiers verschaffen voor wei nig geld of ter liefde Gods een stuk linnen, ka. toen, flanel, enz. waarvan dan de kleeren ver. vaardigd worden. Met St. Nicolaas kunnen dan de Zusters en Broeders de armsten onder de armen van on dergoed of bovengoed voorzien. Dit jaar is het werk zoo goed gegaan, dat het de moeite waard is, om het te laten zien. Welnu, aan staanden Zondag aal in- een der kleine zalen van den R. K. Volksbond te zien zijn, wat er dooi* de jonge dames, onder deskundige lei ding, voor de armen is vervaardigd. Was het werk meer bekend, wellicht zou er nog meer .gedaan zijn; dat zulks inderdaad zoo is blijkt hieruit, dat op een advertentie in de Kerkklok aanstonds hulp kwam opdagen om het geknipt goed in elkaar te zetten. Het werk gaat vooruit en de arme kinderen zullen er voordeel van hebben.. Zeker zal de goede God, de groote kindervriend, met welgc. vallen neerzien op zulke helanglooze offer vaardigheid. Wilt u zien, wat er gedaan is? Loop Zondag namiddag tusschen half één en zes uur eens even aan in den R. K. Volksbond. Waarschijn lijk gaat dan uw goede hart open en misschien ook uw beurs om dit mooie werk te steunen.. U zult zelf wel zien, wat er gedaan is en wat er nog gedaan kan worden om het arme kind te helpen. VOLKSBADHUIS Op 9 en 10 Nov. werden genomen 540 baden en wel in de 1ste klasse: 26 kuipbaden en 70 regenbaden en in de 2e klasse: 51 kuip baden, 386 regenbaden en 7 kinderbaden. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand October weird op spaar bankboekjes ingelegd 1S.255,93 en terugbe taald 20.620,23. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald ƒ2.364,30. Het aantal nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 25. BURENRUZIE De buurvrouwen van der E., oud 23 jaar*en vrouw S.. beiden wonende in de Nieuwe Buurt kregen gistermiddag een ruzietje, dat zich in het begin tot een woordentwist beperkte. Alles zo-u verder weer rustig zijn gangetje zijn gegaan, als een andere buurvrouw van R. genaamd, zich niet met het geval had bemoeid. Toen de twist tusschen baar huren was afgeloo- pen, ging zij de woning van vrouw van der E. binnen, pakte haar beet, sloeg haar op het hoofd en trok haar aan de haren. Twee schoon zusters van de aangevallene moesten er aan te pas komen om deze te bevrijden. Proces-verbaal wordt tegen vrouw R. opge maakt. DIEFSTAL- .Ten nadeele van den heer H. B. uit de Lange Nieuwstraat is gistermiddag tusschen 4 uur en half 5 een blauwe ratiné heerenjas ont vreemd uit de vestibule van zijn woning, wiaar- van de deur dicht maar niet op slot was. R. K, S. V. EXCELSIOR De uitslagen der gespeelde wedstrijden lui den als volgt: Excelsior 3_M. S. B. 1 50 Excelsior 4—St. Lodewijk 3 32 St. Lodewijk a—Excelsior a 17 Celer a—Excelsior b 06 Excelsior dSt. Lodewijk c 08 Het was Zondag Wederom een succesvolle dag en het gaat dit jaar den zwartwitten vooral wat de lagere elftallen betreft uitste kend. Thans won het derde met groote cijfers van de gevreesde Maasbode-menschen en het vierde behoudt zijn kampioenskans, door van St. Lodewijk te winnen. Voor de verslagen ver wijzen we naar de rubriek van gisteren, „R.K. Voetbalbond." De junioren gingen eveneens op den goeden weg voort en nestelden zich nog vaster op de eerste plaats, dank zij hun geweldige overwin ningen, resp. met 71 en 60. Zoo stevenen zij recht op het kampioenschap aan. Dat de d-ploeg van een c-ploeg zou verliezen is vol komen normaal en is het gevolg, dat in deze klasse de c en d-elftallen bij eikaar ingedeeld zijn. In dez-e klasse zal Excelsior c wel aanspraak op den kampioenstitel maken." Morgenavond heeft in dep R. K. Kring, al hier, de causerie met lichtbeelden plaats van kapelaan Beune over „Lourdes". Aanvang 9 uur. VOETBAL Ursus 1D.V.L. 1 14 Utsus heeft Zondag een gevoelige neder laag te slikken gekregen. Met één invaller bond zij op een haast onbespeelbaar terrein den strijd aan tegen het volledige D. V. L. D. V. L. pakt directflink aan en ai heel spoedig moet de Ursus-keeper zwichten voor een hard schot van den midvoor. Dan wordt Udsus een penalty toegekend. M. van Wal- sum plaatst zich achter den bal, doch schiet naast. Even daarna krijgt de rechtsbuiten van D. V. L. den hal. Hij zet keurig voor en weer is het de midvoov die nummer 2 in het net schiet. Hierna is het rusten. Na de hervatting krijsen we hetzelfde fut- looze snel van Ursus te zien en D- V. L. maakt hiervan dankbaar gebruik door voor de derde maal te doelpunten. Eindelijk heeft Ursus succes als M. van Walsnm hard in schit. Toch weet D. V. L. nog eens te doel punten, waarna het einde komt. D. V. L. heeft een verdiende overwinning te boeken. De verdediging van Ursus was zeer slap. Ursus II kreeg H. G. S. II on bezoek en wist na een laksch partijtje voetbal met 52 te winnen, zoodat zij nog ongeslagen als num mer één op de ranglijst prijkt. Het derde elftal moest zich met een onver diende nederlaag tegen R. D. M. III tevreden stellen, de uitslag was 32; een pluimpje is hier op z'n plaats voor den doelverdediger A. W. van Rijswijk. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen vau 1 tot 2 uur 's middags: rozenkrans. heerenhandschoen, portemon- naie inb. rozenkrans, geld, lederen muilkorf, blauwe baret, ring met hondenpenning, dames- taschie, met inh.. handwagen, dameshand schoen. Bij vinders: ivoren rozenkrans. L. Bel- jaars. Lange Achterweg 40B; lorgnet in étui. J. Singels, Da Costastraat 40A; kip, J. Mul der. Villastraat 68; hoed. ketelpak, sokken en ondergoed. A. de Graaf. Boschwachter Sterrebosch; tompouse, J van Kersen. Bak kerstraat 21: damesb andschoen. W. Bakker, Bakkershavera 19: dameshandschoen. H. Pols- rok, Nieuwe Haven 293; hondje, H. J. van Droge, Havendijk 37; postduif. A. v. d. Kooij, Westfrankelandsckestraat 90B; broche met portret, L. Pinkster. Middelharnissche- straat 32A: herdershond, V. Sickenga. Wa rande; doublé dameshorloge, M. Gommel, Fabriplein SA; hoepel, C. Seijp. Steenstraat 13; padvindersmes, M. van Dijk. Korte Sin- gelstraat 12B: kinderschoenen, D. Zonne veld. Broersveld 91-9: bontmuts. C. Keezen, Wattstraat 46A; 2 rozenkransen in étui, G. Nooijen, Pendrechtschestraat IA; rijwiel plaatje, H. Timmer, ICreupelstraat 33; porte monnaie met inhoud, A. de Wit, Nieuw- sticlit M 34; portemonnaie. T. de Rouw, Hoofdstraat 231; damestasch met inh., T. Thon, Da Costa,straat 29; portemonnaie met inh., J. Bras, Groenelaan 75; jongensjasje en lederen halsband, J. Rotman, Hoogstraat 64; jongenshandschoen, J. Versluijs, Nieuwe Haven 45B; vuilnisbak, W. van Lnijk, van Smaleveltstraat 10A; .rijwielplaatje, M. Mak, Broersveat 19; kinderparapluie, R. Hoenders, Warande 83; rozenkrans, S. Krommenhoek, Visscherstraat 8; grijze muts, A. Koeten, Rijnstraat 1GA: dameshandschoen. M. Blok land, Rott. Dijk 31-12; portemonnaie met inhoud, F. Hengst, Westfrankelandschestr. 102 DB SCHIEDAMSCHE SCHOOLWERKTUIN Morgenmiddag, te 2 uur precies, zal de sohoolwerktuin voor het laatst voor alle kin deren, bezitters van een tuintje, worden open gesteld. De jeugdige tuiniers krijgen dan ge legenheid hun roode en savoyekool, de eenige tuinproducten, die nog zijn blijven staan, te komeu weghalen. 1 's Maandags repeuile iUuziekgezelschap St. Ambroslus 8 uur. R K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond K. K. Damclub I. D. O., Paironaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal» Dewerkexsbond „St Eloy". Gebouw R K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen rep©- title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosl, Gebouw R. IC Volksbond lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. Man., nenzangvereenlglng „Orpheus", Gebouw R. K, Volksbond Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven". Gebouw Katb Kring. Aanvang; half zeven. lederen Woensdagavond van 7 nor tot 8 uur zitting bestuur 8paarfonds R K. S. V, Excelsior. Gebouw Kat.h Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. KL, S V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring L. Haven Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningavond tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken;] gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur ls geopend het Stedelijk Museum, St, Jorli Doele, Doelepleln Dinsdag 13 November Uitvoering, te geven door het strijkorkest „Onder Ons" Gebouw Musis Sacrum. 'Aan vang 8 uur. Woensdag 11 November Cursus Leekenapostolaatdocent pastoor J. B. W. M. Möller. Bovenzaal R. K. Volks bond. Aanvang half 9. Zaterdag 17 November Schiedamsche Roode Kruis Transport colonne. Feestavond met .optreden van de „Ernst en Luim" lollies. Gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half 8. Schiedamsche gymnasiastenbond Soirée in „Mnsis SacTum". Aanvang 8 uur. Zondag 18 November Mannenzangvereeniging „Inter Nos". Soirée Amusante. Gebouw „Musls Sacrum". Aan vang S uur. Tentoonstelling van kinderkleeding ter uit reiking met St. Nicolaas. Gebouw R. K. Volkshond. Van half 1 tot 6 uur. Dinsdag 20 November R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", Algemeene ledenvergadering. Spreker mr, F. J. H. Bach. Gebouw R. K. Kring. Aanvang half 9. Donderdag 22 November Dilettanten symphonie-orkest „L. van Beet hoven". Concert, te geven in den R. K. Volks hond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 23 November Eerste ontwikkelingsavond K.S.A. Spreker de weleerw. pater G. Vrijmoed O.F.M. On derwerp: Paus Leo XIII. Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 13 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet 19— per HL. f H. J. JANSEN. I Spirittis SCHIEDAM, 13 Nov. Men noteert veer Melasse-spiritus f 33 per H.L. Ruwe graanspirltus 60 pet. 17.per H.Ü TE ROTTERDAM 13 N o v.: Groote Schouwburg, Jubilé-avond Koos Speenhoff, 8.15 uur. 14 Nov.: Groote Schouwburg, Bohème (Ital, Opera) 8 uur (voor volwassenen). Ti vol 1- schouwburg, Asschepoester (De Narren) 2-i uur. 15 N o v.: Groote Schouwburg, Haar andere man (Schouwtooneel) 8 uur (voor volw.) 16 Nov.: Groote Schouwburg, Boefje (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur. 17 Nov. Groote Doelezaal, 3de pop. Zater dagmiddag-concert Rott. Philh Orkest, 3 uur. 18 N o v. Groote Schouwburg, Merijntje Gij- zens Jeugd (Rott. Horst, tooneel) 8.15 (voor volwassenen Dagelijks: Tlvoll-schouwburg, De eerste nacht (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor vol- wassenen). Bioscopen Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 15 dezscr in Royal (voor volwassénen); W. B,-theater (voor volwas- temen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1