DAGBLAD VOOR SCHIEDAM I 51ste Jaargang Vrijdag 16 November 1928 No. 15266 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS Verkoop Banden, Olie, Benzine - GARAGE „UN10UE" - HET VASTRECHTTARIEF VOOR GAS GEMEENTEBEGROOTING 1929 het afdeelingsverslag £2 BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN 1, TELEFOON 68817. AGENDA KUNST-AGENDA Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085 ABONNEMENTEN: per B waanden f 3.25, per maand 1.10, per week 20 cent Franco per post f 3.76 per UwartaaL Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcbèque en girodienst 81440. ADVER7ENT1EN 1—6 regels 1.65. Elke regel weer 30 cl Reclames tussctien den tekst 60 cl per regel Kleine advertenties: 30 woordeD 25 ct., elk woord meer 6 ct tot eea maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels 0.50, 10 regel» f 0.76, 15 regels f 1.Incassokosten worden berekend. Tm j„ cn.,Ar ,.r ..„„„n- f 250 bii verlies van één band, écn voet of één oog: 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver» Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden oor een ongeval; o »j !e* j. eiken 'anderen vinder. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij vet lies van eiken anuercn vin0er. ae i i Jn de raadsvergadering van 19 Augustus va.ii het vorige jaar is een verordening vast gesteld, houdende bepalingen voor de leve ring van gas door de gasfabriek van do ge- nieente Schiedam naar een vastrechttarief. Volgens die verordening werden do afne mers ingedeeld in verliruiksklassen. Het maandelijksch verbruik van een afnemer Werd aangenomen op een twaalfde gedeelte van zijn gasverbruik over 1926, met dien ver stande, dat dit gedeelte werd afgerond tot bet onmiddellijk lager gelegen geheele tien tal. Had iemand dus in 1926 stel 450 M3 gas verbruikt of per maand 37.5 M3., dan werd bij ingedeeld in de vcrbruiksklasse van 30 M3., betaalt hij derhalve een vastrecht van 1.80 per maand, plus voor eiken gebruik ten M3. 6 cent Is men ingedeeld in klasse I (20 M3. per maand) dan betaalt men een vastrecht van 1.20; in klasse II (30 M3.) 1.80; in klasso 111 (40 M3.) 2.40; in klasse IV (50 M3.) 3 in klasse V (60 M3.) 3.60 enz ,Tn hoe lagere klasse men is gedaald, hoe minder men dus aan vastrecht betaalt. Hoe slechter klant men derhalve in 1926 van de gasfabriek was, hoe goedkooper gas men verkrijgt. Maar ook, hoe beter klant men toon was, hoe duurder men zijn gas moet betalen, hoe zwaarder men daar'.ooi moet hoeten. Stel een gezin heeft in 1926 door bijzondei o omstandigheden, gezinsvermeerdering, lang durige ziekten, abnormaal veel gas vei hruikt; het vastrecht wordt naar dat vei bruik bepaald; in 1927 komt men lang niet aan dat verbruik, dan wordt wel aan het einde van 't kalenderjaar het teveel betaalde gerestitueerd, maar voor eiken M3 verbruikt gas betaalt men toch volle 12 cent. Nu ecu ander geval: een gezin/ kinderen buitens buis, vader en moeder op langdurige vacan tia heeft in 1926 slechts zooveel gas ver bruikt, dat bet in de laagste klasse terecht komt. In 1927 zijn de omstandigheden geheel anders; het gasverbruik is verdriedubbeld,, zog 60 M3. per maand. Dan betaalt zu t een gezin per maand 1.20+/ 3.60 0 slechts 8 cent per M3. Een groot gezin in 1926-wordt, ook nu nog met, een hoog gastarief gestraft; een cine afnemer in 1926 wordt ook nu nog me oen laag tarief beloond! liet komt ons voor, dat, wil het vas ïcci tarief ccmi-gszins billijk werken, op gezc e tijden een nieuwe vaststelling van de aois waarop de klasse-indeeling is opgebouwc, niet kan uitblijven. Allicht zal men daartegen opweipcn, i a dan liet vastrechttarief voor een gioo ee niet aan zijn doel zou bantvvooi en. a^ doel immers was; verhooging van hc„as verbruik. En wanneer nu vergrooting van het verbruik zou meebrengen een plaa sin0 in eeu hoogerevklasse, dan zouden, met ten onrechte, de verbruikers zich kunnen ie klagen, dat ze leelijk bij den neus zijn peno men. Op de aanlokkelijke vastrechttarieven gingen ze tot ruimer verbruik over, en nauw hebben ze zich daarop ingesteld of ze wou en in een hoogere klasse ondergebracht, moe en zooveel meer aan vastrecht betalen, woicen dus, omdat ze aan het doel van het tas recht hebben beantwoord, met een gevoe ige boete gestraft. Dat kan en mag natuurlijk de bedoeling niet zijn. Met het wegnemen van geleidelijk intredende onbillijkheden mogen geen nieuwe worden geschapen. Er zal dus zee. veel met omstandigheden rekening moe n worden gehouden, iets waaraan overigens ook al weer allerhande bezwaren zijn vei bonden. Ilot tarief heeft thans een goed jaar ge werkt. Het heeft de kinderstuipen doorge maakt, is op zijn practische bruikbaarhei getoetst. De resultaten er van zijn te over zien, eventueele fouten welke het adnklcv en ie onderkennen. Wellicht dat een overschou wing van: hoe het gewerkt heeft en hoe het in de toekomst op z'n billijkst wepken zal, ook de vraag nog eens doet overwegen ol een gelijke vastrechttaxe voor iedereen nog niet het meest billijke nabij komt en moei lijkheden het best, vermijdt. BQ of krachtens wetten ot verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 15 November 1928 vergunning verleend aan: 1. D« Bataafscfoe Import Maatschappij (v.h. N.V. Acetyïena"J te 's Gravechage tot oprich ting van eea heazineintstallatie met een on- deTgrondsch reservoir, inhoudende 6.000 L. in het naad West vest 4. kadaster Sectie C. no. 488. en niet een bovengrondsche aftapinrich- ting on het. trottoir vóér genoemd pand; 2.. Be Bataafschc Import Maatschappij (v-h N.V. ..Acetyiena"! te Giavenhage tot op richting van een benzine installatie niet onder- grondsch reservoir inhoudende 6.000 L. in het pand Graaf Florasstraat N.. Z kadaster Sectie M. no. 3889 (garage C. v. d. Ends), en bóven- grondsdie aftapinrichting op het trottoir vóór genoemd Dand: 3. Dirven Jr en Hillege tot oprichting van een fabriek van koper- en leiding-werken in het pand West.vest 40 kadaster Sectie C. no. 447? met 3 electromotorcn van resp. 1J-V en P.IC, drijvende een draaibank, boormachine slijpmachine en aanjager; 4. Be firma W. Hasekamp en Co., alhier, tot uitbreiding van hare gistfabriek met ne- venbedrijven in het fabriekscomplex, begrensd door de Wille-mskade, Groeueïaan, Hagastraat en Spuistraat, kadaster Sectie L. nos. 2270, 2269, 2128 en 2129. 1912 en 599 t.m. 609, met een gistfabriek, mouterij, spoelingdrogerij en een inrichting voor ijsfahrlcage en door bij plaatsing van een stoommachine van 600 P.K. en 30 electromotoren van totaal 420 P. K. drijvende diverse dynamo's, transformatoren, toestellen en werktuigenzulke met verwijde ring van 8 electroniotonen van totaal 4304 P.K. en verplaatsing van 1 electromotor van 20S P.K.: 5. De N.V... ,,S«hleve«ni'' tot uitbreiding van de opslagplaats van plantaardige oliën en vetten en koopmansgoederen en de kuiperij op het perceel aan de Havenstraat 21, kadaster Sectie N. nos. 333 en 365, door bijplaatsing van 9 tanks t.w. 6 van 1900 M3. inhoud, 1 van 70 M3. inhoud en 2 van 40 M3. inhoud voor den opslag van eetbare oliën; 6". Tegelfabriek Schiedam'' tot uit breiding van hare fabriek aan den Noord- vestsingel 139141, Wadasteir Sectie H. no. 701, door bijplaatsing van een kleinen tunnel oven, 2 elecfcromotoren van reep. 20, 15 en 2 P.K. drijvende bestaande werktuigen en een transportbaan, waarin zijn geplaatst 2 elcc- tromotoren von resp. 2y2 en 1 P.K. dTijvende loop-katten, zulks met verwijdering van een ronden tegeloven en 7 electromotoren van to taal 25 P. K SCHIEDAM. 16 November 1928. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE BENEDEN-MAAS Be Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de BenedenMaas is bijeengeroepen tegen Woensdag 21 November 1928, des voormiddags kwant voor two© in -de groote vergfiiderzaal 1 bet Handelsgebouw te Vlaardlngen. de Agenda komen onder meer voor:' Bptheffing tollen; Herziening Rijksitelefoon- ■Hrleven en Subsidieaanvragen. MEN ONDERHOUDT ZIJN TANDEN: door ze goed te reinigen; door ze flink te gebruiken; door ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek te onderwerpen; en door alle zieke tanden vroegtijdig te laten herstellen. GEZONDHEIDSRAAD. R- K. S. V. EXCELSIOR Het programma voor de zwart-wdtten luidt a.s. Zondag: Excelsior—F. IJ. B. B. 1, 2 uur, J. Janssen; F. O. F. 1Excelsior 3, 2 uur, J. v. Els-wijkExcelsior 4—Duiven 3, 12 uur, J. P. Scoüers Zaterdag: Activitas aExcelsior a, 3 uur, Th. v. Beursen; Excelsior b— Celer a, 3.30 uur, C. WltJberg; Excelsior cSt. Lodewijk c, 2.30 uur, A. Lucas. Het le elftal speelt weer eens thuis; dat is voor dit seizoen de 2e maal. Gezien het feit, dat onze stadgenoot en aardig in ile verdruk king gekomen zijn moet gewonnen worden. De Haarlemmers zijn geduchte tegenstanders/ zoodat winnen geen gemakkelijke taak is, zoodot we maar zullen afwachten. Aan enthou siasme zal het niet ontbreken, daar de spelers den ernst van den toestand zullen inzien. Den epelers zal het overigens pok aan aan moediging wel niet ontbreken. Het derde elftal gaat naar Berkei om F. O. G. 1 te bekampen. Hier kan gewonnen worden zeker wanneer gespeeld wordt ais Zondag j.i! Het 4e elftal krijgt eveneens een kwaden tegenstander en het zou ons niet verwonderen als een puntje verspeeld werd, hetgeen de kam pioenspapieren aan merkelijk zou doen dalen. Van de junioren verwachten we weer veel goeds. De spelertjes zijn overtuigd, dat' niets verzuimd mag worden, willen de mooie kansen niet om zeep worden gebracht. De c-ploeg heeft het verreweg het zwaarst en deze wedstrijd brengt voor driekwart de beslissing. ONTVANGSTEN Secretarieleges en rechten van den Burger lijken Stand: Volgnummer 6. Afd. 2- Gevraagd wordt, waarom deze post 20Ü lager is ge- Volgnummer 11. Bijdragen van particulieren in de kosten van aanplakken en omroepen: Afd. 1. Gemeend wordt, dat deze post in^ verband met de verkiezingen van liet volgend jaar te laag is geraamd. Volgnummer 14, Uitkeering van het ronds. Bank van Nederl. Gemeenten. Afd. 3. Een lid vraagt waarom deze poet pro meinoefte is uit getrokken. Vol'guiB-nuner 142. Opcenten hoofdsom der, personeele belasting. Afd. 2. Een lid vraagt, als er van het Rijk geen hei-classificatie komt, •het voorstel door een Raadslid ingediend vóór 1 Januari a.s. in behandeling te nemen, Volgnummer 146. Belasting naar het inlcomon Afd. 1. Een lid vraagt of deze post niet te laag geraamd is in verhand met de groote som der forensenbelasting. Volgnummer 153. Uitkeering van liet Water leidingbedrijf. Afd. 2. Meerde® leden klagen over de slechte kwaliteit van het drinkwater. Volgnummer 159. Uitkeering van (ten. dienst gemeentewerken: Afd. 2. Een lid vraagt o£ er door Gemeentewerken niet meer werk kan worden aanbesteed, daar gemeend wordt, dat er te veel werk In eigen beheer wordt uitge voerd. Verschillende iedep juichen echter het werken in eigen bob eer toe UITGAVEN Volgnummer 316. Kosten van aanplakken en omroepen: Afd. 2. Een IW vraagt fraaiere aan plakborden. v Volgnummer 326. Abonirftónt <»P de telefoon Afd. 2. Een lid vraagt of Schiedam ook valt onder een eventueel nieuwe berekening der telefoontarieven en verzoekt het College in deze diligent te zijn. Volgnummer 343. Pensionneering van wet houders: Afd. 1. Opgemerkt wordt, dat deze post met 1200 verminderd dient te worden. Volgnummer 354. Rente van geldleeningen: Afd. 1. De vraag wordt gesteld of een of meer leeningen niet geannuleerd kunnen wor den. Volgnummer 360. Belooning inspecteur, die naars van politie enz.: Afd. 1 en 3. Eenigo leden achten de post voor buitengewone be looningen te hoog. Gevraagd wordt om nadere specificatie van de post: Politie-toezioht in het Sterrehosch. Volgnummer 362. Bezoldiging nachtagenten: Afd. 1 ep 3. Gevraagd wordt, waarom deze post met 200 is verhoogd. Volgnummer 366. Reisgeld voor passanten enz.: Afd. 1. Gaarne werd men Ingelicht om- trent den post: Uitgaven van vertrouwelijken aard. Volgnummer 367. Keuring van trekhonden: Afd. 1 en 3. Over dezen Post werd men gaarne ingelicht, o.m."door wien deze lceurng wordt verricht en of zulks in diensttijd plaats heeft. In dit geval acht me-n gecn extra bezoldiging noodig. Afd. 2. Een lid stelit voor dezen post te laten vervallen en het salaris van den betrokken keurmeester daarmede te verhoogen, hem tege lijkertijd deze werkzaamheden als vallende on der zijn functie te laten verrichten. Volgnummer 36S. Commissie van toezicht op de bioscopen: Afd. 1 en 3. Gevraagd wordt, of deze post met het oog op de Rijkskeur niet. overbodig is. Volgnummers 369 en 370. Subsidie Burger wacht en Gemeentelijke Landstormcommissie. Verschillende leden zijn voor schrapping van deze posten. Volgnummer 380. Beloonin®en en Premieën brandmeesters en brandspuitlieden: Afd. 1. Een lid vraagt de mogelijkheid te overwegen bij brand assurantie-maatschappijen op vergoe ding aan te dringen. Een ander lid is van meening, dat do stadgenooten van onze goed geoutilleerde brandweer door bet betalen van lagere premies profiteeren. Afd. 2. Een lid wenscht, dat bij aanstelling der brandweerlieden alle diensten worden om schreven, zoodat de post wachtdiensten kan vervallen. Afd. 3. Ook in deze afdeeling vraagt een lid. of deze post wei noodig is. Hij zou gaarne eens precies weten, wat daarvan de bedoeling is. Volknummer 3S2. Onderhoud bjrandblusch- middelen en reddingsmiddelen. Afdeeling 1. Een lid maakt de opmerking dat d-e gemeente hij het inrichten van haar brandweerkazernes nalatig is in het naleven van de verordening, terwijl voor particulieren op strenge wijze aan de voorwaarden voor het inrichten van garages de hand wordt gehouden. Volgnummer 409. Voorkoming en bestrijding epidemische ziekten. Afd. 2. Een Md wenscht. dezen dienst hij Ormeen-terctniging onder te brengen. Volgnummer 422. Belooning zwemmeesters. Afd. 3 Een lid brengt, hij den post Belooning zwemmeesters naar voren, dat hij gaarne als beginsel zag aangenomen, dat de zwemmees ters het geheele jaar in dienst werden gehou den. Volgnummer 445. Onderhoud huizen, torens, poorten enz. Afd. 1 en 3. Gevraagd wordt, waarom de post Doelegebouw met 200 is verhoogd. Volgnummer 446. Onderhoud straten en plei nen. Afd. 2. Een lid vraagt, welke bestratings- politiek Burgemeester en Wethouders tn de toekomst zullen .VolgenasphaJteering of kei- bestrating. Een ander lid vraagt, of de proefnemingen, zooals op de Daml-aan, zullen worden voortge zet. Nog een ander lid vestigt de aandacht op den zeer slechten toestand der bestrating van de Vellevest bij den v.m. officieren tuin. Volgnummer 447. Idem markten beurzen en hallen. Afd. 1. Een lid vraagt of de leeftijds grens voor het aanvragen van pensioen niet geldt voor den concierge van de Koopmans beurs. Een ander lid vraagt of de vischvrouwen ook in dienst van de gemeente zijn. Afd. 2. Een lid vraagt, opheffing van de paardenmarkt, Volgnummer 44S. Onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen. Afd. 1 en 3. Eenige leden vragen, wanneer het Juliana-park voor het pu bliek zal worden opengesteld. Volgnummer 450. Onderhoud pompen en rio len Afd. 3. Een lid acht het noodig dat in het Westen eenige urinoirs komen. Volgnummer 460. Overige uitgaven Openbare Werken. Afd. 1. Een lid wenselht gaarne te weten, waarom de post met 1500 is verhoogd. Hoofdstuk VI. Par. 2 Havendienst: Afd. 3. Door een lid wordt, evenals bij de Bedrijven, voor den Havendienst eene aparte begrooting gevraagd. Afd. 1. Een lid maakt de opmerking, dat de post arbeidslooneu niet. zoo overzichtelijk is als het vorig jaar. Dit lid wijst er op, dat, hoewel de bediening van de Koemarktbrug één brugwachter minder vereischt, het aantal brugwachters nog met één is vermeerderd, en meent dezelfde vermeerdering ook te hebben opgemerkt bij de sluiswachters en havenbe ambten. Verzocht wordt dit te willen ophel deren. Volgnummer 461. Salarissen havendienst: Afd. 2. Een lid vraagt, wanneer en waarom tot de aanstelling van een vijfden havenbe ambte is besloten. Volgnummer 463. Arbeidsloonen id.: Afd. 2. Een lid vraagt, of de pont over de Buiten haven niet kan worden opgeheven. Volgnummer 465. Onderhoudskosten id.: Afd. 1 en 3. Gevraagd wordt, waarom de post: motorbooten met ƒ500 is verhoogd. Meerdere leden der derde afdeeling vragen, waarom het brugwachtershuisje bij de Oran- jebrug nog niet is verplaatst. Volgnummer 467. Vuur, licht en water id.; Afd. 1 en 3 Opheldering wordt verzocht, waar om de posten voor licht en water resp. met 100 en 150 zijn verhoogd. Volgnummer 477. Salarissen en loonen be graafplaats: In alle afdeelingen wordt ge vraagd, wanneer de nieuwe begraafplaats in gebruik zal worden genomen. In de derde af deeling vraagt men een lid van B. en W. als verantwoordelijk hoofd van dezen dienst aan te wijzen. Volgnummer 481 Administratiekosten id.: Afd. 1 Een lid vraagt, waarom deze post tot 100 is opgevoerd. Volgnummer 550. huur schoolgebouwen: Afd. 1 Een lid vindt"" de huur van de Alida- bewaarsehool aan den lioogen kant, en meent de vraag te moeten stellen, of de mogelijkheid niet bestaat het pand aan te koopen. Andere leden zijn de meening toegedaan, dat huren voordeeligor is. Volgnummer 607. Schoolfeestjes en -reisjes. Afd. 1 en 2 Een lid van de eerste en meerdere leden van de tweede Sectie vragen verhoo ging van dezen post. Volgnummer 607a. Belooningen en eereblij ken: Afd. 1 en 3. Een lid van de eerste cn derde Sectie vragen meerdere boomplantda- gen te houden. Volgnummer 60S. Schoelvoeding en -klee ding: Afd. 1. Een lid dringt er op aan spoedig mogelijk inderdaad tot schoolvoediug over te gaan, en de ambtenaren van het Burgerlijk Armbestuur hiervan te ontlasten. Een ander lid is tegen het verzoek op grond, dat op de ouders en niet op de overheid de verplichting rust de kinderen te voeden. Volgnummer 616. Subsidie Christel. H. B. S. ie Vlaardingen. Afd. 1. Een lid verzoekt B. en W. te willen doen nagaan, of de verbe terde flnancieele toestand van de Chr. H. B. BEURS VAN SORTED AM SCHIEDAM, 16 Nov. Officieele noteering van de commissie uit da Kamer »an Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.— per H. IX T H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 1G Nover. Men noteert voor Melasse-spiritus f 33 petr H.L. Ruwe greanspirltua 60 pet, >7<-» per JUX 's Maandags repeiitie Muziekgezelschap SE. Ambreslus 8 uur, R. K. Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub 1. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal» Dewerkersbond „St Eloy". Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe< title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosl, Gebouw R. K. Volksbond lederen Woensdag Repetitie KonJnkl. Man* nenzangvereeniging „Orpbeus"', Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho» Hek Streven". Gebouw Kath Kring Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 1 uur toti 8 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. Y, Excelsior Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. 5. 8. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Krlnf L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefenlngavond tot hel verleenen van Eerste IIulp bij Ongelukken? gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart ov«r acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 nnr ls geopend het Stedelijk Museum, T- Jorlf Doele. Doelepleln Zaterdag 17 Novembe,- Sclnedamsche Roode Kruis Transport- colonne. Feestavond met optreden van de „Ernst en Luim" follies. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half 8 Schledamsche gymnasiastenbond Soirée in „Musls SacTum". Aanvang 8 uur. Zondag 18 November Mannenzangvereeniging „Inter Nos". Soirée Amusante. Gebouw „Musls Sacrum". Aan vang 8 uur. Tentoonstelling van kinderkleeding ter uit reiking met St. Nicolaas. Gebouw R. K. Volksbond. Van half 1 tot 6 uur. Maandag 19 November Vergadering propagandaclub „St. Clemens",) Parochiehuis. Aanvang 9 uur. Dinsdag 29 November R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", Algemeene ledenvergadering. Spreker mr. F, J. H. Bacb. Gebouw R. IC Kring. Aanvang half 9. Donderdag 22 November Dilettanten symphonie-orkest „L. van Beet hoven". Concert, te geven in den R. IC Volks bond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 23 November Eerste ontwikkelingsavond K.S.A. Spreker de weleerw. pater G. Vrijmoed O.F.M. On derwerp: Paus Leo XIII. Gebouw R. IC Volks bond. Aanvang 8 uur. Dinsdag 27 November Nederlandsche Blindenbond.. Propaganda- Kunstavond. Gebouw „Musls Sacrum". TE ROTTERDAM 10 Nov.; Groote Schouwburg, Boefje (Rott. Hofst.looneel) S.15 uur Tlvoli Schouwburg, De eerste nacht (Ned. Operette Gez.) 8 uur (voor volwassenen). 17 Nov. Groote Schouwburg, Tvaviala (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen). Tivoli Schouwburg, Drie arme kleine meisjes (Ned. Operette-Gez.) 8 uur. Groote Doele- zaal, 3de pop. Zaterdagmiddag-concert Rott, Phllh. Orkest 3 uur. 18 Nov. Groote Schouwburg, Merijntje Gij» zens Jeugd (Rott. Ilofst. tooneel) 8.15 (voor volwassenen). j 19 Nov. Groote Schouwburg, Das goldene Kreuz (Rott. Opera- en Operette Ver.) 8.15u, 20 Nov. Groote Schouwburg, Merijntje Gij- zens Jeugd (Rott, Hofst. tooneel) 8.15 uuf (voor volwassenen). 22 Nov.;' Groote Schouwburg, Der blauj Vogel (Jushny-gezelechap) 8 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1