Handwondjes PU ROL WOENSDAG 21 NOVEMBER 1928 EERSTE BLAD PAG FN A 3 WEERBERICHT Zonder den organisatorische» strijd Is de VAN DE LEESTAFEL SPORT EN SPEL DAMMEN. SCHERMEN.. «te. ATHLETIEK. LAATSTE BERICHTEN 44»" STAATSLOTERIJ. PltlJZKN V AN 20. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM In de vorige lijst stond: 15328 m. z. 15358; 19637. m. c. 19687. -w-, Verwacht wordt: Meest matige Zuid-Oostelijke tot ZuiiLWëste- lijken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig, of Been regen, zelfde temperatuur De barometer daalt op den- voormiddag vrij ®nel. Fietsers en motorrijders licht en o-p van 'a avonds 4.27 tot 's morgens 7104. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tol verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60-S9 ct. Reel. 330-iS 11 R. K. MIDDEN ST AN DS VEREEN IGING „DE HANZE" De R. K Middenstander en zijn organisatie DE WINKELWEEK. Gisterenavond hield de R. K, Middenstands- Vereeniging ,,D& Hanze" haar eerste1 vergade- 1'Lng in het seizoen. De voorzitter^ die heen 31 Brounts, heette de aanwezigen, met name den i ppreker, den heer mir. F. Bach, den nieuwen directeur van het Hanzebureau, welkom, en deelde mee, dat voor het seizoen reeds drie Sprekers zijn aangezocht, te weten Mr. Bach, de heer Peters uit Vught over U. B. O. eu de lieer Kuipers over Coöperatie Na goedkeuring der notulen en voorlezing van eenige ingekomen stukken werd het woord gegeven aan mor. Bach tot het houden van een voordracht over: „De R. K. Middenstander en zijn organisatie." Zijn eerste rede wilde spreker wijden aan de diepere motieven vdn onze R. K. sociale en organisatorische ideeën. Waarom zijn wij R. 14. Middenstanders ge organiseerd? Men zegtj dat wij, middenstan. ders, materialisten zijn, geen idialisme ken nen. Dat is absoluut onjuist. Het sociale vraag stuk is een zedelijk en een godsdienstig vraag stuk. Dien dieperen grond van onze organi satie voelt iedere Katholiek georganiseerde, middenstander Wi.i 20e eeuwers denken met weemoed terug aan den tijd der middeleeuwen, toen het Ka tholicisme leefde ook in het maatschappelijk en politiek leven, den tijd van het gildewezen met zijn orde. rust. rechtvaardigheid en liefde. Het protestantisme heeft den weg gebaand voor de maatschappelijke, uitschakeling. Het libera lisme brak mede met het protestanisme af. En nog staan wil' in de wanorde, die zij hebben geschapen. Het Katholicisme moet de maatschappij Weer hervormen in christelijken zin. Dat is bet werk van de Katholieke sociale beweging. Rechtvaardigheid en liefde, orde en rust moeten weer Heerschen. Wij doen aan deze sociale actie eenvoudig, omdat wij Roomsch zijn. Omdat wij Roomsch zijn streven wij er naar de maatschappij te Vormen in christelijken zin. De anarchie van het liberalisme zal weer plaats maken voor een geordend bedrijfsleven. Van die Katholieke Sociale Beweging vormt de R. IC. Middenstandsbeweging een onder des- We zijn Roomsch en daarom streven w-ij er naar het nik van Christus in de zielen uit te breiden en de maatschappij in christelijken zin te hervormen. Tusschen die beide staat het nauwste verband. We zien in onzen tijd de denkers, de man- Ben van -den geest boe langer zoo meer naderen tot. het Katholicisme, maar we zien ook den groots», geloofsafval van den arbeidenden stand. Hoe zullen we die massa bewaren en tot ons terugvoeren? Alleen als ze de wel doende hand van de Kerk voelt on het maat schappelijk leven. Als het ons ernst is met de bekeering van de massa( dan moet het ons ook ernst zijn met de sociale beweging. Geen beter apostolaat dan dat van de sociale daad. Zietdaar het hooger motief van onze- Ka tholieke middenstands-beweging. Doch ook stoffelijke belangen vragen niet anders dan een deelnemen aan dië sociale beweging.. De middenstand is in de hoogste mate: bij het sociale vraagstuk geïnteresseerd. Eveneens als de arbeider heeft de middenstander reden om zich rekenschap te geven van zijn sociale positie. Een middenstander heeft slechts dan recht van bestaan als hii zelf alles in het werk stelt om die positie te verbeteren. I)e middenstand is slachtoffer van het li beralisme en het socialisme. Het gaat voor den middenstander niet om een min of meer, doch om zijn, bestaan zeif. Het groot kapitaal dat den arbeider, zijn vrijheid heeft ontnomen bedreigt ook do zelf- ëtandigheid van het middenstandsbedrijf. Aan dear anderen kant dringt op hem aan de macht Van de overheid-, de socialistiscii-getiute over- 7 heid. waardoor op de zelfstandigheid van den middenstand het meest wordt beknibbeld. Am sterdam is hiervan wel het meest karakteris tieke voorbeeld. Het is hi'ermeo al zoover, dat bepaalde takken van middenstandsbedrijf ten tno-siing mogen we hier in Schiedam op het bedreigd, van een overdreven overheidsbe- doode schijnen opgeschreven. De stand wordt broeiing mogen we hier in. Schiedam op het oogenblik nog geen last hebben, de beweging, wolk© in deze richting gaat, blijft voor geen grens staan Wat de middenstander tegen deze aanvallen jjte- doen heeft? Zich organiaeeren! De arbeider treeft zijn geweldigen vooruitgang in de laat ste vijftig jaren enkel aan zijn organisatie te, .danken. En nu is. het toch, onbegrijpelijk, dat -.töe middenstander, die zoozeer organisatie noo- ,dig heeft, daarvoor zoo moeilijk Is te vinden, j; 2 elf help en samenwerking t^Heen, organisa- tie alleen, organisatie kan den middenstand (redden. Georganiseerd optreden van den mid denstand alleen kan hen», opgewassen maken tegen de beddingen, die hem omringen^ hem Sterk doen staan tegen al wat vant kapitaal en .Overheid tegen hem opdringt, ook in geés- jriijk opzicht. zelfstandige middenstand ten ondergang ge doemd. Wij katholieken leven in ons land in een be voorrechte poss-iiie. Bijna nergens -is de positie van. liet Katholicisme eu de Katholieken! zoo gunstig als ia ons zoogenaamd, protestanlische land: Zulks hebben we uitsluitend te danken aan onze politieke en sociale- organisatie. Onze invloed zal nog grooter worden als onze eman cipatie voortgang heefti, als we: in de hoogere rangen de plaatsen krijgen waarop we door onze getalsterkte recht hebben. Zoo opent zich voor onze politieke en sociale beweging een grootsche taak. De werkgevers- en werknemer® beweging weten zich politiek tB roeren, maar hier komt weer de middenstandabeweging ach terop. De Roomsch e middenstand zal staan te kijken van zijn eigen kracht, als hij zoo kern achtig optreedt, dat bij het heele apparaat, van de sociale beweging en van onz-e politieke macht voor zijn wen-schen en eisahen stellen kan. Latten wij wenken aan een grootmaking: van onze middenstands beweging. Het zal voor den middenstander zelf een weldaad zijn. De mid denstander moge weinig tijd hebben zich met de maatschappelijke en politieke vraagstuk ken t-e bemoeien, die vraagstukken bemoeien zich met hen maar al te zeer. En hier staat de organisatie klaar om voor zijn belangen op- te treden. Met organisatie al-leen zijn we er niet. Or ganisatie is niet het einddoel, het is slechts een begin. Ze vraagt werk, arbeid, zwoegen voor den middenstander. Met een krachtig woord om in die organisatie elk zijn taak te vervullen besloot spr. zijn hartelijk toegejuich te voordracht. Bri een korte gedachtewisseling od deze rede volgend, wees de heer Van Dorp op het gebrek aan solidariteit in onzen R. K. Middenstand. De inleider wilde graag deze woorden onder schrijven en verklaarde zich voorts gaarne be reid voor een kring van belangstellen-den za kelijk over de annexatie en wat. daaraan an nex is.' van gedachten te wisselen. De voorzitter dankte vervolgens den inlei der voor zijn boeiende, overtuigende rede. De winkelweek De voorzitter deelde vervolgens mee. dat zich 160 deelnemers voor de winkelweek heb ben aangemeld. Dinsdagmiddag om half twee zal de opening plaats hebben. De jurv bestaat uit een lid van d drie middenstandsorgani saties. Voor de R. K. Middens-tandsvereeni- ging. zal het zijn de heer v. d. Brule. voor de Christeliike Mictdenstandsvetreeniging de heer Carré, voor den Alsemeeneu Midden standsbond de heer Tekenbroek, alle drie uit Rotterdam. De jury zal Woensdag de étalages keuren en beoordeelen en wel naar de ar tisticiteit. en de verkoopbaarheid. De voorzitter merkte voorts op. dat door medewerking, van de Hanze in de precariobe- las-ting een giroote verandering ten gunste van de middenstanders is gekomen. Vervolgens deel de hij nog mede, dat voortaan winkeliers ook een woningabonnement voor electrieiteit ver krijgen. Inlichtingen werden door den voorzitter nos verstrekt over het nieuwe tarief van U. B. O. (uitkeoriug bij overlijden), waarna de slechts matig bezochte vergadering werd gesloten. 40-JARIG PROFF.SSIEFEEST Men meldt ons: De eerw. Zuster Odilia, priorin van het St. Liduinagostrcht, zal a.s. Zondag haar 40-jarig kloosterjubilé vieren. De jubilaresse houdt receptie van ha'f 1 tot. half 2. „KATHOLIEK LEVEN" Excursie De leden van „Katholiek Leven" zruden hedenmiddag te 2 uur een bezoek brengen aan de NV. Standaardt's Orgelfabriek, ter bezichtiging van het bedrijf. HET JUBILé VAN DEN HEER J. F. M. SMITS Ter gelegenheid van liet 40-jarig huwelijk van den heer J. F. M. Smits werd vanmorgen in de parochiekerk van den H. Joannes den Do op er de gezongen H. Mis van half 10 door den weleerw. pater W. A. I. Schuurman Q.P. aan het fraai versierde altaar opge dragen tot intentie van bet bruidspaar en de verdere familie. Het zangkoor der parochie, „Lof en Stich ting", voerde smaakvol de 3-stemmdge Mis van Versluis uit, terwijl de organist, de heer H. A. de Leur, na de plechtigheid de door deu heer Smits bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „Orpheus" ver-vaardigde compositie „Gouden feestklanken", uitstekend ten. gehoore bracht. In den loop van den dag mocht de familie Smits veel blijken van belangstelling in den vorm van Moe-runen en schriftelijke- zoowel als mondelinge felicitaties ontvangen. Vanavond o-m 8 uur zal „St. Aimbro-sius" zijn dirigent een serenade brengen. Wij komen1 op een en ander nader terug. DE LICHTRECLAME AAN DE BROERSVEST De lichtbak aan de Broers-vest, die tot no-g toe niet geheel en als als -reclame-middel voldeed, zal, naar wij vernamen, binnen enkele dagen voorzien worden van duidelijker en meer pakkende opschriften. „Fluisterende boomc n" door Cecil Adair, vertaling van Th. de Witte. Uitgave D. Bolle, Rotterdam. (Geb. 2.7-5). Evenals van „Geknakt, om- schooner op te bloeien" hebbe-n onze lezers reeds van dit teere psychologisch fijn doorvoelde en teven,a boeien- de work van Cecil Adair kunnen genieten. We zijn overtuigd, dat zeer velen met vreugde er kennis van zullen nemen, d-ait wat ze eerst in den toch altijd gebrekldgeu- feuilletonvorm heb ben gelezen, en met zooveel' genoegen hebben gelezen, thans in. boekformaat blijvend voor lien esn "weelde zal kutnnen zij 11. In den fraaien stempelbaud is de uitgave, dooj- de firma. Bolle nauwgezet verzorgd, ook voor de oogeu een lust. Bij dezelfde firma beleefde een aantal, waar van enkele zeer populaire werken, nog weer ecus een herdruk. We noemen op de eerste plaats Lewis 'Wallace's meesterwerk „Ben Hur", waarvan de firma Bolle ©en weelde- uitgave het licht deed zien, waarvan inderdaad gezegd mag worden, dat ze in de rijkste biblio theek een waardige plaats zal innemen. Wié het fraaie boek met zijln achttal opgehechte kleurplaten naar historische gegevens en zijn twintigtal teekeningen, door den heer J. H. Ieings verzorgd, ter hand neemt zal al aanstonds lot de conclusie komen, dat de aanvankelijk hoog geachte prijs van 7.50 in verhouding tót andere boek werken toch zeker nog aan den lagen kant is. De linnen band met eenvoudige maar kunst zinnige versiering, het zware papier, het royale formaat, lret prettige gedistingeerde lettor- beeld, kortom alle-s werkt er toe mee, om dit boek. waarvan men den inhoud wellicht ge lezen en herlezen heeft en Hat in zijn verfil ming indrukken heeft achtergelaten die nog lang niet zijn uitgewischt, telkens weer ter hand te nemen. Voor onze katholieke gezinnen kunnen we het van harte, warm aanbevelen^ Een achttiende druk verscheen bij dezelfde uitgeefster van het even, zoo nog niet meer, verspreid© werk van Hector Malot Alleen op de wereld". Het treffende verhaal lieeft al dui zenden in alle deelen'der aarde, in alle krin gen, jong en oud ontroerd en het zal nog dui zenden van onze kindskinderen ontroeren, zoo als wij en onze kinderen er d°or getroffen wer den. Door den heer F. H N. Bloemink en mevr. J. M EloeminkLugten is de oorspronkelijke uit gave in een geheel nieuwe bewerking gezet, ge adopteerd aan wat het moderne kinderboek, waaraan zooveel nieuwe elschen zijn gesteld, vraagt. Tjeerd Botteroa toekende de titelplaat in drie kleuren uitgëv-oerd, terwijl hij in samen werking met J. W. M. Wins voor ee-n rijke illustratie zorg droeg. Ook deze herdruk, keurig verzorgd (prijs 2.40, geb. 3.25) zal, we zijn er van overtuigd, zijn weg wek vinden. - I'-g -een viertal andere fraaie herdrukken zagen bij de firma Bolle het licht. Zij heeft er een gunstigen tijd, dien tegen Sinterklaas en Kerstmis, voor uitgekozen, den tijd dat een mooi boek onder de meest dankbaar stemmen de geschenken wordt gerekend. Wie noemen op de eerste plaats „Met een dub beltje de wereld rond" van Grant Allen (geb. 1.90) Dit geestige boek, fraai geïllustreerd met dikwijls kostelijk geslaagde penteekeniu- gen verschijnt thans in vijfden druk op do boekenmarkt. Van denzelfden Pr'js zÜn ,(De kleine Lady" van Th. C. Elmslie, vertaald door Helena van Holland „Betty op kostschool" d-oor Lilian Wevill en „De meisjes van de derde klas" door A. Brazil. Van het eerste, dat „De kleine Lord" in populariteit naar de kroon schijnt te gaan steken hebben we thans den zevenden druk voor ons liggen. De beide andere verschenein in tweeden druk. Alle prijken met een aantal pen- teekeningen, welke e\ enals band en druk de zorg verraden, waarmee de firma Bolle al haar uitgaven omringt. I'1 ,>De kleine Lady" wordt verhaald hoe 'n klein meisje haar vader en moeder, die door o®11 on6elukkigen samenloop van omstandigheden van elkaar verwijderd zijn weer tot elkander brengt. De beide andere herdrukken bevatten koste lijke kostschoolve-rhalen, voor de jeugd (hoo gere klassen van de lagere school) en ouderen alleszins geschikt, een tikje protestantscli, maar volstrekt niet auli-katholiek. AMSTERDAM—ROTTERDAM. Op' Zondag 2 December a.s. zal te Amsterdam een wedstrijd plaats vinden tusschen de vertegen woordigende tientallen van den Amsterdamschen Parubond en den dlstrietsbond Rotterdam, in een 'nog nader bekend te maken lokaal, om een door Het Volk" beschikbaar gestelden wisselbeker. Het tiental van Amsterdam ziet er als volgt uit- M 4. Haye, N. de Vries, L. Duitz, J. Groen teman, I Presburg, H- Koperberg, M. Markus, G. W. Spittuler, A. v- t- Schip, en F. Raman. De volgorde der spelers is nog niet bepaald, doch zal in ieder geval voor den aanvang van den wedstrijd plaats vinden. I O.P Zondag 9 December zal op he landgoed van den heer Prins te Wassenaar een veldloop dag worden gehouden. Daar zullen achtereen volgens plaats hebben: a. een veldloop afstand 10 KAL voor het per- soonltik en clubkampioenschap van Nederland voor K.N.A.U.-leden; b. een veldloop afstand 3'j KAT. (klasse C) eveneens oor' K.N.A.U.-leclen; c. een veldloop afstand 3% K.M. (klasse D- Nteuweli-ngen) waaraan ook niet ICN.A.U.-leden, dus i e d e r ee n kan deelnemen. Voor klasse A heeft de K.N.A.U; 6 medailles beschikbaar g.esteid eu voor de balde overige, klassen zuiien een groot aantal belooningem wor den aangeboden. Inschrijvingen bij den heer A. C. L>. Dinkhuü- 3en Valkenboschlaan 177 Den Haag, waar alle gew-ensehte inlichtingen schriftelijk kunnen wór d-en aangevraagd. KAMPIOENSCHAPPEN COMPET-TIE 1928. De beslissingswedstrijden om de kampioen schappen. 1928 van de competitie Kon. Ned. Amateur Schermbond zullen Zaterdag 24 Nov. aanvangen. .De véi-MchiUemde afdieriir.igskam-p-i-oe-ien ko men dan tegen elkander voor de titels in een ploegen wedstrijd. De wedstrijden zijn als vo-lgt vastgesteld: Floret (dames) le klasse Amsterdam: Gian- domanici AAmsterd. Sohermclub. Floret (heeren) te klasse Amsterdam: Am sterd. SohermclubGiandomenici X. Floret (heeren.) 2e klasse Amsterdam: Incas- sobank IIncasso bank II. Degen le klasse: Zal worden vastgesteld na de beslissing- in afdeeli-ng 2. Degen 2e klasse Haarlem, in de schermzaal Brassine op Zondag 25 November. Pa afdeelingskampioenen zijn: afd. E: Leid- sche Schermver. A.E.W.afd, F: Incassobank I; afd. G: Schermclub Hilversum; afd. H: Haar- lemsche Scher-mclub; afd. I: nog niet beslist. Sabel le klasse: Wordt nader vastgesteld als de afdeeltngskampioen in afd. D bekend is. Sabel 2e klasse Amsterdam: in de schei-mzaal Aerts op Zondag 2 Decemlber. De aftieelingskampioenen zijn: afd. E: Club huis te Wcrvcafd. F: Incassobank II; afd. G: Incassobank IIafd. HBussumsehe Scherm- vereen.; afd. I: nog niet beslist. NEDERLANDSCHE DAMBOND. "i-S. SCHEEPVAART Te Schiedam, 20 Now. aangekomen: s.s. Amity, met hout van* Hernosand, in de Wil- helminahaven; s.s. President Fronoqu, ledig van Vlaardingen; s.s. Hoogland, ledig van Rotterda'i, beiden om te dokken in de Wil- helminahavenBraizillaansch sa Roul Souaria, anet stukgoederen van Antwerpen, het ver trok heden naar Hamburg. Van Schiedam, 20 Nov. vertrokken: s.s. Alix, ledig naar St. Peters-burg; s.s. Georgiti, ledig naar Rotterdam; s.s. Stelvis, tankboot. ledig naar Mexico. Met een baggermolen op sleeptouw arri veerde Vrijdag de sleepboot Poolzee van Schiedam te Keni.tra, Hoofdklasse competitie Zuid. Gisterenavond won „Rotterdam" met IC4 van do Zoider Damclub. Te Vlaardingen won „Con stant" met 146 van (*e Vaarclingsehe Damclub. DE NEDERLANDSCHE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN 1928 Evenals vorige jaren zul de Haagsche R-K. Athletiek Vereeniging „Graaf Willem II' met toestemming der K.N.A.U. deze kampioenschap pen erga,niseeren. UIT DE R. K. STAATSPARTIJ Dc candidaten voor de Tweedo Kamer UIT DE TABAKSINDUSTRIE AANWIJZING VAN DE KWALITEITSZETELS Reeds is gemeld, dat voor de gecombineerde kieskringen Haarlem e-n den Helder twee kwa liteitszetels zijn aangewezen, de eenc voor nij verheid en de andere voor vrouwenbeilangen. Thans vernemen we dat voor den Rijkskies kring Tilburg zijn aangewezen een Indische specialiteit en een specialiteit voor arbeid3- aangelege-nheden. De Rijkskieskring 's HertogWtibaBch krijgt voorts den militaire» specialiteit op zijn can didal anjijst en wel dr. Deckena. ROMAANSLAG TE MELBOURNE Alle rechercheurs in actie ter opsporing van de daders MELBOURNE. 21 November. (R. O.) Heden morgen is een bom geworpen bij de woon plaats van mr. Swauten, den directeur van de scheepvaartlijn Crosby. Het huis werd zwaar beschadigd. De direc teur zeil' was afwezig. Zijn familie, die op de hooger gelegen verdiepingen sliep, bleef on gedeerd. S wan t en is een vooraanstaand reeder en eigenaar van een ovevzeesche stoomvaart maatschappij. De po-litie is er van avertu.:gd, dat d-eze aan slag het werk is van zeer gevaarlijke haven- tmisdadilgeii'S. Allte beschikbare -detectives e» rechercheurs zijn geëngageerd, om de schuldi gen te ontdekken. DE MISSISSIPPI-OVERSTROOMINGEN 18 dooden. NEW-YORK, 21 November. (V. D.) Volgens de laatste berichten uit de overstroomende ge bieden van de Mississippi heeft de catastrophe tot dusver 18 dooden getiischt. Groote oppervlakten Truehtbaar bouwland staan onder water. De wateren van den reuzenttroom hebben in den benedenloop met enorme kracht de water- keeringen aan de oevers weggeslagen. MOORDAANSLAG DOOR EEN STROOPER Te Assen is gistere» terzake van poging tot doodslag in arrest gesteld W. P. arbeider te Nieuweroord, Deze werd bij een sitrooptocht met een lichtbak door de marechaussees ge snapt en achtervolgd en h-eeft toen hij niet meer ko» ontkomen, op de marechaussee van Dijk uit zijn jachtgeweer ern schot -gelost. EEN MAN OVER BOORD GESLAGEN De staking te Tegelen opgeheven OVEREENSTEMMING NA HET OPTREDEN VAN EEN BEMIDDELAAR Nadat de conferentie tusschen de firma Vos senKreuers eu de hoofdbesturen der werk nemers bij den RijksbemMdelaar zonder resul taat bleef, op Vrijdag 16 Nov, en op Zater dag 17 Nov. de hoofdbesturen waren afgewezen is on 19 November de -staking te Tegelen uitge broken en werd door niemand het werk op gevat. Intus-sch-en is de aalmoezenier van sociale werken in Noord-Limburg, dr. Krijn uit Venlo- hemiiddeleud opgetreden. Werkgevers en werk nemers zijn tot overeenstemming gekomen op diens bemiddslingsvoo-rstelleu, dat: lo. alle werknemers worden teruggenomen in dienst; 2e het werk de volgende week zal worden her vat; 3o. onder loon en voorwaarden van de C. A. O. in de sigaren.industrie. Eén 60-tal arbeiders was bij de staking be trokken. -r-'Gs UIT DE MIJNINDUSTRIE Verkiezing arbeidscommissie Op de staatsmijn „Maurits" heeft de verkie zing plaats gehad va,n drtl-e leden der arbeiders, commissie. Gekozen werden do eandidaten van den Ned. R. K. Mijnwerkiersbond. Met een schippersliaak gered Toen de beurtschipper M. de Bloeme Maan dagavond te Goedereede laveerde om in a'e ha ven to komen, zag hij dat er van een schip, dat ongeveer 200 M. voor hem voer, een man over boord sloeg. Door den stroom dreef de dren keling naar het schip van de B., doch voor hij bij het vaartuig was, zonk hij. De B. deed po gingen hem te redden, door blindelings een schippershaak in het water te slaan, echter te vergeefs. Op aandringen van zijn knecht sloeg bij nogmaals de haak in het water en haalde toen den drenkeling naar boven. Het gelukte hem den man, a'io reeds bewusteloos was, door toe passing van kunstmatige ademhaling tot het bewustzijn te brengen. VOOR MOBILISATIE-INVALIDEN EN HUN NABESTAANDEN Een ernstige zaak Te Utrecht kwam het „Alzijdig Nationaal Comité tot verkrijging van vol-ledig recht voor Mohilisa^e-Iiivaliden en hun nabestaanden" In huishoudelijke vergadering bijeen, Waair de vergadering het eens was, dat het hier een zeea- ernstige zaak betrof, weid na een geanimeerde bespreking besloten, dat een commissie van drie leden een juiste formulee- ring van doel en streven van het comité zou samenstellen. Dit ontwierp zal alle Comité-leden ter beoor- deeling wórde» toegezonden, waarna zoo spoe dig mogelijk een vervolgvergadering van het voltallige comité bijeen zal worden geroepen. DE ELECTRICITEITSPLANNEN VOOR GOEDEREEDE EN OVERFLAKKEE Een eigen centrale onnoodig en minder voordcelig geacht Zooals gemeld, hebben God. Staten van Zuid-Holland aan de eieeti'. commissie en de gemeentebesturen va» Westelijk Goëree- e,n Overflakkee hun voorstellen inzake de eléctri- ficatiB van het Westelijk deel van het eiland aangeboden. Ged-ep. Strten deelen daarin mede dat zij een eigen Centrale niet gewenscht achten en hun toestemming tot stichting daarvan voorshands niet zullen verleenen. Volgens het advies van den Prov. deskun dig adviseur, prof. Veltman, is een eigen Centrale onnoodig en minder voordeelig. Vervolgens advisee ren Ged. Staten om te co ut rad eer en met Rotterdam of Dordrecht. Thans zullen de gemeentebesturen van de -betreffende dorpen te beslissen hebben. iÏERStE K LASSE. DeRDE I.IJST. Trekking van 21 November, f- 20.000 No. 69S7. f 2000 No. 15171. f 1000 No. 4394, 8232. f 400 No. 16942. f 100 No. 627, 8529, 13184. Landen 12.08Berlijn 59.36ya; Parijs 9,73 y3: België (Belga's) 34.62%! Zwitser land 47.96%; Amerika 2.49% j Oostenrijk 35.02; Denemarken 66.39; Zweden 66.59; Noorwegen 66,39; Spanje 40,1_5 j' Italië 18.05%. iu 9 2691 53ö2 19 272Ö Ö3Ó3 53 2732 5415 63 2765 5424 64 2788 5426 107 2793 5428 ■157 2827 5139 161 2000 5442 163 '2978 5486 284 2988 55r« 312 2989 56(9 395 3013 56ÖO 409 3018 5733 446 3039 5818 636 3102 5S22 607 3194 5332 076 3218 5341 684 3267 5846 635 3305 5SS8 794 .3341 5900 826 33i0 5940 8.-6 3386 5951 916 3-129 5963 961 3481 -5971 972 3669 6057 1007 3500 6149 1021 30"; 6161 1065 3608 0273 1968 3691 6285 1154 3698 6295 1 172 3716 63-51 1194 3817 64IG 1240 3866 6426 1.364 3S94 6471 1409 3916 6196 1473 3955 6500 148.5 3999 6519 1492 4007 6-530 1501 4015 6577 1-565 4142 6597 1721 4180 ö"43 1777 4223 6779- 1945 4317 6794 1968 436.5 6840 1978 4361 6889 2052 4398 6977 2063 4544 6985 2080 4594 7062 2087 4595 7097 2125 4610 7121 2152 4635 7185 2256 4709 7202 2303 4730 7284 2339 4756 7293 2369 47(58 7349 2374 4894 7423 2376 4933 7471 2495 4995 7486 2522 5010 75S6 2599 5022 7665 1264,5 5037 7710 12677 5078 7734 7774 10545 130O6 7778 10610 13025 7781 10704 13037 783-5 10705 13163 7841 1Ü7Ü8 13251 78.d 10788 13273 7912 10808 13336 7926 10822 13368 7955 10825 13385 8070 10885 13424 8103 10866 13458 8143 10893. 13492 8233 11153 13511 8252 11154 13522 8293 11164 13607 8351 11186 13624 8357 11191 136S8 8394 11'232 13305 8432 112S2 13813 8442 11336 13890 8484 11371 13897 8542 11372 13904 8626 11543 13913 8774 11548 14106 8-64 11564 14151 8379 11649 14157 8890 11706 14167 8909 1176.5 11434 8917 11782 144.5 8985 11804 f525 8993 11345 ri-HO 9021 11847 14606 9038 11853 1463-S 9095 11855 146-76 9U3 11878 11680 9159 11902 14707 9178 11920 1474-5 9267 11926 14754 9328 11946 14770 9432 11962 14824 9440 11392 14829 9466 12067 1484-1 9504 12US7 1-435(1 9606 12119 14952 9746 12121 14957 9748 12202 14974 9857 12213 1-5053 9895 12234 1-5089 9906 12403 1-3129 10014 12414 1-5155 10122 12507 15161 10148 12519 15183 10153 12-530 15200 1016N 12545 15205 10187 12605 15-206 10248 12611 15323 10250 12660 15379 10369 12838 1542S 10331 12862 1-5646 10453 12911 15671 10494 12918 15783 10521 15804 18490 16041 18565 16042 18681 16196 18500 16197 1.8615 16241 18032 16412 18668 16512 1868-1 16553 18738 16602 18761 16614 18788 16666 18821 16710 18890 16711 18899 16716 18921 16752 19158 16841 19261 16935 19279 16975 19293 16995 19320 17007 19334 17177 19354 17193 19375 17202 1938.5 17295 19452 17382 19465 17413 19466 17485 194SI 17593 19504 17723 19536 17748 19690 17750 19701 17755 19792 17761 19856 17842 19014 17873 20045 17877 20070 17902 20128 17909 20168 17922 20212 17931 20257 17996 20298 18012 20300 13067 20337 18068 '20342 18074 20352 18111 20-37 3 18137 20306 18198 20521 18241 20358 1S260 20509 18269 20575 18306 20604 18332 20685 18334 20728 18366 20847- 18371 20373 18405 20397 18409 20915 18468 20958 T84c8 20080

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3