WOENSDAG 21 NOVEMBER 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 3 DE GASWERELD MERKWAARDIG VERSCHIJNSEL DE STORM SCHUTTEVAER NOVEMBER 1918 LUCHTVAART. TOCHT VAN pRIE MARINE- VLIEGBOOTEN NAAR INDÏë. HET VERTREK OP 3 APRIL UIT DEN HELDER. SCHERMEN. VISSCHER1J. RIVIERTIJD.NGEN. Te Doetinchem DE KWESTIE VOOR DE ARNHKMSCHE RECHTBANK DE DIRECTEUR MOCHT CADEAUX VERSTREKKEN. G. P., 41 jaar, gasdirecteur der gemeente Doetinchem, was voor de Arnhemsche recht bank gedagvaard terzake dat hij in October 1926 4 gascomforen, gashaarden en een gas- oven zoit hebben ontvreemd ten nadeele van de gemeente Doetinchem; dat. hij voorts gedu rende tfe jaren 1925 en 1926 Herm. P., opzich ter der gasfabriek, heeft bewogen tot het weg nemen van gashoeveelheden, van electriciteit. P. had eveneens een gashaard, eenige electri sche stopcontacten gekregen. President Mr. Quintas tot verd.: De opzichter P. ging in de gemeentewoning bij de gasfabriek naar een andere woonkamer, die veel grooter was dan de vroegere woonkamer? Verdachte; Juist, en daarna heb ik hem ver lof gegeven, gas, dat hij meer gebruikte dan 50 M. per maandgratis te hebben. Ik heb hem eveneens stopcontacten gegeven, én heb hem verlof gegeven een lichtpuntje aan te leggen in het kippenhok. President; Dat is toch minstens eigengereid. Verdachte: Ik meende dit als beheerder van het bedrijf wel te mogen doen. Ik vond het niet noodig, de iichtcommissie daarin te kennen. President; U ontkent overigens hetgeen u in de dagvaarding is ten laste gelegd. Maar het was toch ongeoorloofd? Verdachte: Ik ontken. Theoretisch heeft u misschien gelijk. Ik heb gehandeld naar de praktijk. Verschillende getuigen werden hierop ge hoord, die een cadeau hadden ontvangen. Do Officier van Justitie, Mr. Lasonü'er: Maar dat geven van die cao'eaux, mocht de directeur dat- doen? Getuige verkla?_rde, dat de Raad en de gas- ecmrnissie destijds besloten hadden dat de directeur om het gebruik van gas voor Doetin chem en de omliggende gerfleenten te propa- geeren, zich van verschillende door hem als de beste hulpmiddelen te beschouwen facilitei ten waaronder ook de cadeaux vallen mocht bedienen. De directeur heeft dat op ver schillende manieren gedaan, en is nimmer het voor propaganda uitgetrokken bedrag te boven gegaan. De opzichter der gasfabriek P. verklaarde; dat. hij 50 M3. gas, wanneer hij ze verbruikte, te betalen bad. Meer behoefde hij niet te beta len. Da burgemeester, de heer W. P. J. D. SI,, verklaarde, dat achteraf door den Raad verlof tot het verstrekken van cadeaux was gegeven. Wanneer de directeur, voordat hij 't eerste cadeau gaf, dit aan den Raad verzocht had, was dit zeer zeker toegestaan. Overigens verklaarde getuige, dat de ver dachte een man was, die het door den vorïgen gasdirecteur in desolaten toestand achtergela ten bedrijf op schitterende wijze heeft weten te reorganiseem. De verdediger, mr. Hogerseil, vroeg den bur gemeester of het niet in de bedoeling lag van de propagandaplannen van den Raad, dat gratis gas op een enkel punt ln de buitengemeenten zou worden verstrekt, zoodoende het gasgebruik propageerend. Getuige «beaamde dit. Op een vraag van den verdediger, of de bur gemeester niet van meening was, dat bij alles de directeur te goeder trouw gehandeld heeft, antwoordde de burgemeester eveneens bevesti gend. De Officier van Justitie, mr. Lasonder, wees er in zijn requisitoir op, dat in deze aangele genheid gebleken is, dat de belangrijkheid der zaak niet in overeenstemming met de dikte van het dossier is te achten. Spr. heeft de zaak toch voorgedragen, om daardoor de burgerij van Doetinchem te bevre digen, en ook het odium dat verd. op zich heeft geladen zooveel doenlijk te verlichten. Spr. wees er op dat het bewezen was te ach ten, dat de verdachte de bevoegdheid van den Gemeenteraad heeft aangetast, en door het ten geschenke geven van gastoestellen zich aan verduistering heeft schuldig gemaakt. De diefstal van electriciteit achtte spr. even eens bewezen. Het feit van het doen wegnemen van gas hoeveelheden door den opzichter P. werd niet bewezen geacht. Spr. meende tenslotte, dat het misdrijf niet ernstig was. Spr. eischte f 100 boete subs. 30 dagen hechtenis. Hierna werd gepauzeerd tot twee uur. Te twee uur werd o'e openbare zitting her opend. Het woord' werd verleend aan den verdedi ger van den gasdirecteur, Mr. van Hogerzeil te Arnhem. Pleiter besprak in den breede de kwestie der Verduistering die door dezen verdachte zou zÜn gepleegd. Wat verdachte deed, werd verricht in het belang der gemeente. Van wederrechtelijk ver duisteren is naar spr.'s overtuiging absoluut geen spTake geweest. In het dossier heeft spr. niets aangetroffen omtrent het al of niet ia ontvangst nemen van steekpenningen door verdachte. De Officier van Justitie interrumpeerde: Daaromtrent bestaat geen enkele aanwijzing. Men mag zoeken zoolang men wil bij dezen Verdachte, betoogde pleiter, maar niets zal er gevonden worden. Spr. uitte zijn afkeuring over bet eerste oordeel over verdachte in den Raad. sPr. pleitte tenslotte vrijspraak. Vervolgens stond terecht G. P., opzichter ^er gasfabriek te Doetinchem, wien. was tem laste gelegd diefstal van gas van de gemeente gedurende de jaren 1925> 1926, 1927, en verduis tering van eentge gasartikelen. Verdaehte ontkende het hem ten laste ge legde. Het gasverbruik voor hem bedroeg ongeveer ®00 M3. per jaar, welke hij betalen moest. Wat bij daarboven gebruikte, behoefde hij niet te betalen. Het O. m. eischte tenslotte f 100 boete subs, dagen hechtenis. JQ verdediging pleitte vrijspraak. Op de bovenlijnen van verschillende electrische lijnen GROOTE WLAMMEN UIT DE PALEN. Een merkwaardig verschijnsel doet zichj momenteel voor op de bovenleiding van de E.S.M., de Haagsche Tramweg Mij., en de N.Z.H.T.M.-Kjn ScheveningenDën Haag Leiden meldt de „N. R. Crt.": Zondagavond is het begonnen in Zandvoort. Daar sloegen op zeker moment groote vlam men uit de palen waaraan de bovenleiding is bevestigd. Daarna ontstonden ook bij de zoo genaamde boqqen, dat zijn de isolatoren, waar mee de rijdraad aan de ophangdraad is be vestigd, groote vonken, zoodat meermalen kortsluiting ontstond. Er werd direct een onderzoek ingesteld en men ontdekte op de draad een laag van een groenachtige kleur, die blijkbaar geleidend vermogen had en waarlangs de stroom zich op ongeoorloofde wegen begaf. Maandagochtend bleek het verschijnsel zich tot een groot deel van de lijn tusschen Zandvoort en Haarlem to hebben uitgebreid. Tot het terrein van de Golfclub sloegen uit vrijwel alle masten groote vonken. Maandagmiddag verscheen de groene laag op de lijn bij de remise aan de Leidsche- vaart en de Amsterdamsche poort. Op deze laatste plaats veroorzaakte zij een zoo hevige kortsluiting dat een draad door brandde. Op de lijn van het station Overveen werd eveneens het verschijnsel geconstateerd en wel op den Verspronckweg. Maandagavond was de groene laag gevorderd tot het traject tusschen Haarlem en Halfweg. Op twee plaatsen, n.l. op het Plein te Halfweg en op de Vinkenbrug ontstond hierdoor kortsluiting. Tengevolge hiervan moest het tramverkeer tusschen Haarlem en Halfweg om 11.20 uur worden gestaakt. De passagiers van de laatste tram in de richting Amsterdam werden met auto's verder gebracht. Voor de reizigers naar Haarlem, die ook niet verder konden dan Halfweg, heeft men den laatsten electrischen trein uit Amsterdam te Halfweg laten stop pen. Zooals reeds gezegd doet het verschijnsel zich ook voor hij de Haagsche Tram en op de lijn LeidenDen HaagScheveningen. Ook daar zijn storingen ontstaan. Men heeft een hoeveelheid van de groene substantie ver zameld en opgezonden naar Leiden, waar het in een der laboratoria 2ai worden onderzocht. Naar het blad van bevoegde zijde vernomen heeft, komt dit verschijnsel sporadisch voor hij electrische tractie langs de zee. In Frank rijk worden tegen dit euvel speciale isolatoren gebruikt, die den typischen naam dragen: „bord de mer". Ook in ons land op het traject Den HaagRotterdam, toen met wisselstroom gereden werd, heeft men het ln 15 jaren tijds drie tot vier keer waargenomen. Een afdoen de verklaring is nog niet gevonden. Men be streed toen de kwaal door de spanning van 10.000 Volt op 8000 Volt te verlagen Vondsten aan het strand van Texel. Ter hoogte van paal 14 is aan de Westkust de kiel aangespoeld van een groote stoom- of motorsloep. Het wrak vertoont ecu stuk van het roer en een schroef, welke van brons is vervaardigd'. De nationaliteit van het wrak fe onbekend. Nabij de Koog spoelde .een hoeveelheid hout aan gemeukt P. en T. S. W. S. en A. R. G. Nabij de Cocksdorp spoelde een tweetal red dingsboeien aan van den Duitschen logger Carl Adolf, Wesermünde. Boei verloren. De Minister van Defensie brengt ter alge- meene kennis dat van het stoomloodsvaartuig no. 3 in den jongsten storm een reddingboei is verloren gegaan. Het vinden van dit voor werp behoeft derhalve geen aanleiding tot on gerustheid te geven. EEN SCHIP GESTRAND De bemanning gered. Het Nederlandsche motorzeilschip „Fivel", in ballast onderweg van Haderslev naar Borga, is bij Harie gestrand. De opvarenden zijn gered. ALWEER WAT NIEUWS In verband met de scheepsrampen der laatste weken, o.a. van de „Vestris" en de reddingsboot van Dungeness, waarbij kapseizen van de boo ten weer zulk een hoofdrol speelde, heeft de heer Sehuttevaer een ander plan met zijn boot bedacht, waardoor hij nog duidelijker de voor treffelijkheid van de door hem ontworpen red dingsboot wil aantoonen. Hij heeft n.l. besloten zoo spoedig mogelijk een ieibaan ta laten maken, d. i. de baan, waar op de boot aan boord staat, gereed om in zee te loopen en deze naar Plymouth te sturen. Daar zou men dan een duikproef doen en ver volgens de boot aan boord van een schip doen nemen. Op een vooraf te bepalen datum wil de heer Sehuttevaer dan dit schip in volle zee verlaten en op eigen gelegenheid koers zetten naar New-York. VIJF JAAR IN IJS EN SNEEUW. Een boek van Sjef van Dongen, Morgen verschijnt hij de uitgevers Scheltens en Giltay een boek, getiteld „Vijf jaar in Ijs en sneeuw", geschreven door Sjef van Dongen. Het is een met talrijke -authentieke fotografieën verlucht werk, waarin onze landgenoot van Dongen zijn leven in het hooge Noorden schetst. Het laatste gedeelte is meer in het bijzonder gewijd aan de ervaringen van de schipbreuke lingen van het door Nobile gecommandeerde luchtschip „Italia". DE TORPEDOROOTJAGERS. Blijkens bij 't Departement van Defensie ont vangen bericht is Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer" 19 dezer maand aangekomen te San uan de Por tori-co en zijn Hr. Ms. torpe- dobootjagers „de Ruyter" en „Evertsen den 20sten dezer te Sabang aangekomen. De houding van Rotterdam's burgemeester. SAMENWERKING TUSSCHEN MR. ZIMMERMAN EN DEN GENERALEN STAF? Een „Oranje-gezind vaderlander, die den woeligen tijd van zeer nabij meemaakte", schrijft in de „Resb." nog een en ander over de houding van den burgemeester van Rotterdam in November 1918. Hij adviseert daarin het ar chief van den Generalen Staf open te stellen voor een kundig geschiedvorscher, zulks inzon derheid tot geruststelling van alle ordelijke ele menten in den iande, die er uit-zouden laeren, dat zij op onze legerleiding in dag°n van drei gende revolutie veilig kunnen vertrouwen. Wat de Rotterdamsche kwestie betreft, schrijft hij o.m. het volgende, dat wij intus- schen geheel voor zijn rekening laten: „Inderdaad Brautigam en Heijkoop zijn dooT burgemeester Zimmerman ontvangen, doch in opdracht van den Generalen Staf. En met wel ke bedoeling? Ook de troon van Koningin Wilhelmina stond op de zwarte lijst en moest vallen, gelijk met de andere tronen van Duitschland en Oosten rijk. Reeds 15 maanden te voren was dit voor den Staf een uitgemaakte zaak. Het congres van Stockholm, het werken der Troelstra-aan hangers, het bezoek van de eigenaardige vrede- makers uit het buitenland, veel meer nog had deze zekerheid doen groeien. Het stond als een paal boven water. Ook had de Voorlichtings dienst zich vergewist, omtrent de plannen der gluiperige overrompeling van het Noordeinde en de Groenmarkt. De Rotterdamsche 'bootwerkers, versterkt door een zoo groot mogelijk getal partijgenoo- ten zouden optrekken naar de residentie. Tege lijkertijd zouden de Haagsche vrienden daar politie- en militaire macht de handen binden, zoodat de opmarsch niet gestuit kon worden. Onverhoeds zou de groote leider tot Hare Ma jesteit doordringen om Haar beleefd uit te noo- digen afstand te doen en van alle regeerings- gebouwén de roode vaan geheschen worden/ Doch de Grondwet-omverwerpers werden ver wacht. Niets was gemakkelijker geweest tot verzeke ring van de handhaving der Grondwet dan met de in de kazernes geconsigneerde huzaren en een paar machinegeweren den Delftscheweg schoon te vegen. De Koningin wilde voor alles strijd en bloedbad vermijden. Langs vredelie- venden weg heeft daarop mr. Z. heel den be raamden bootwerkersmarch met een kluitje ln het riet gestuurd en de twee Ötotterdamsche aanvoerders leelijk bij den neus genomen. Ook de Haagsche ingewijden die met ongeduld bij hun te heffen roode vaandels zaten te wachten, liepen in den fuik. Toen de hoofdleiders, Troelstra, Sannes en Albarda een paar dagen later uit Den Haag overkwamen om de laatste orders te geven en een begin van uitvoering te maken, sloeg de schrik hun om het hart. Men rook lont Men begreep, dat het Noordeinde toonen zou voor alsnog niet van Oranje in rood te willen wis selen. Rillend van de' koorts bij dit eerste op treden, kroop de toekomstige dictator aller Europeesche republieken maar wijselijk onder de wol". TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN- Vrijzinnig-democratische candidaten In de vergadering van de Provinciale Fede ratie Zuid-Holland van den Vrijzinn.ig-Demo- cratisehen Bond werden tot voorloopige can didaten voor de eerste 8 plaatsen van de ean- didatenlijsten voot de a.s. Tweede Kamerver kiezingen In alphabetische volgorde gesteld: mevr. mr. B. Bakker Nort te Groningen, M. M. Cohen te Amsterdam, p. g. H. Ebeis te Nieuw-Beerta, mr. A. M. Joekes te Den Haag, Th. M. Ketelaar to Amsterdam, mr. H. P. Marchant te Scheveningen, mr. P. J. Oud te Deai Haag, Jac. Weileman te Krabbendijke. DE NEDERLANDSCHE BANK Positie-verst erkin g Op den weekstaat zien wij als voor naamste verschijnsel op <je actiefzijde een belangrijke toename van het bezit van buitenlandsche wieeels. De post „papier op het buitenland" geeft een vermeerdering te zien van bijna 6.500.000, terwijl <j6 diverse reke ningen toegenomen zijn van 35.958.460 tot 46.046.898. De credietverleening aan het bedrijfsleven, die de vorige week reeds aanzienlijk gedaald was, toont een verdere inkrimping. Het rijik heeft zijn verplichting van bijna 3 millioen aan de bank weer afgelost en heeft bovendien thans nog een rekeningcourant saldo van ongeveer i'A millioen weten aan te kweeken. De poet munt en muntmateriaal toont een geringe wijziging door vermeerdering van den zilvervoorraad met enkele tonnen; de goud voorraad bleef stationnair, afgezien van een kleine afvloeiing van gouden tientjes in de circulatie. VERLOF OP KERSTMIS EN NIEUWJAAR. Een binnenkort te verwachten legerorder bevat de volgend-e Mintsterieele beschikking ter zake verlof ter gelegenheid van de Kerst dagen en den Nieuwjaarsdag. Den militairen aan wie ter gelegenheid van de Kerstdagen en van den Nieuwjaarsdag ver lof vordt verleend, kan worden vergund, te- vertrekken na 12 uur 's middags- op den dag, die aan den eersten verlofdag voorafgaat en terug te keeren per eerste reisgelegenheid op den dag, volgende op den laatsten verlofdag. Ag,n het verlofpersoneel, dat ten gevolge van den grooten afstand van de woonplaats van gezin„ ouders of naaste familieleden, nim mer of nagenoeg nimmer gebruik maakt van bewegingsvrijheid op Zoo- en feestdagen, kan, voor zoover het niet gestraft is en de dienstbe langen, naar het oordeel van den korpscom mandant, zulks toelaten, verlof worden ver leend van 23 December (vertrek op 22 De cember op zoodanig uur, dat de haardstede uiterlijk 11 uur namiddag kan worden be reikt) tot en met 1 Januari 1929 (terugkeer per eerste reisgelegenheid op 2 Januari). TARIEF ONGEVALLENVERZEKERING Verhooging van de premie Naar de „N. Amh. Crt." verneemt, bestaan er plannen om het tarief der wettelijke onge vallenverzekering voor industrie, handel en verkeer, ingaande 1 Jan. 1929 met 5 pet- te verhoogen. Deze verhooging zal moeten dienen tot dekking van de nieuwe lasten, welke de wijziging van artikel 1 der Ongevallenwet (verruiming van het wettelijke begrip „onge val") doet verwachten. Zij staat in geenerlei verband met de bekende reductie van 25 pet. op de Rijksbankpremie. Indien ook over 1929 die reductie weer wordt gegeven, zal zij dus over de met 5 pet. verhoogde tariefpremie worden berekend. Omtrent eventueele wijziging in het tarief der Landbouwongevallenverzekeving is nog geen beslissing genomen. WETTELIJKE VACANTIE VAN ALLE LOONTREKKENDEN? Een motie bij de Tweede Kamer ingediend Bij de gistermiddag in de Tweede Kamer aangevangen behandeling van de begrooting van Arbeid heeft de heer Drop (S.D.) de volgende motie ingediend „De Kamer, van oordeel, dat een wette lijke jaariijksche vacantie voor alien, die in loondienst werkzaam zijn, gewenscht is, gaat over tot de orde van den dag." Deze motie zal op een nader te bepalen dag worden behandeld. DE WIJZIGING VAN DE ARBEIDSWET Een adres van den Kon. Ned. Middenstandsbond Het algemeen bestuur van den Kom. Ned. Middenstandsbond heeft een ad:res aan de Tweede Kamer gezonden naar aanleiding van de M. van A. inzake het wetsontwerp tot wijzi. ging van de Arbeidswet, waaruit vernomen werd, dat de minister bereid is, terug te ne men het voorstel tot het openen van de moge lijkheid dat ambtenaren bindende regels kun nen stellen, waaraan de ondernemers van be drijven zioh onder strafbedreiging en zonder beroep op den rechter moeten houden, over onderwerpen bij algemeenen maatregel van be stuur te noemen. Adresant spreekt zijn vreugde uit over de door den minister betoonde bereidwilligheid, doch tevens zijn teleurstelling, dat de minister wei deze wetgevende bevoegdheid van ambte naren wenscht te behouden, waarmee de alge- meene maatregel van bestuur niet volstaat met het noemen van een onderwerp, doch zelve een meer algemeen geddende norm geeft, waar van de nadere uitwerking In bepaalde gevallen zal worden gegeven door bindende voorschrif ten aan den desbetreffenden ambtenaar. Daarmee toch dreigt, volgens adressant, behouden te blijven een delegatie van wetge vende maebt aan ambtenaren van de arbeids inspectie, hetgeen de rechtszekerheid zal scha den, wijl den ondernemer eventueel wordt ont nomen het recht van beroep op de rechter lijke macht en wat ln strijd is met hetgeen in onze grondwet als een recht aan den staats burger ia geschonken. R.K. BEDRIJFSRAAD MANUFACTUREN- HANDEL. Leerlingopleiding, ziektewet en collectieve arbeidsovereenkomst Dezer dagen vergaderde de bedrijfsraad in Amsterdam. Ernstig werd besproken de leer lingopleiding, terwijl ln beginsel werd besloten om het afsluiten van de collectieve arbeidsover eenkomst zooveel mogelijk te bevorderen. Ook werd ernstig onder het oog gezien, wat te doen valt in verband met de Ziektewet, waar voor nog nader overleg zal worden gepleegd met het bestuur van den Algemeenen R.K. Mid- denstandsbedrijfsraad. Op 1 Mei te Batavia. Zooals eenigen tijd geleden gemeld kon wor den, heeft de Minister van Defensie beslist, dat in het aanstaande voorjaar drie viiegbooten van de Koninklijke Marine naar Nederlandseh- Indië zullen vliegen onder bevel van luitenant ter zee zee Ie klas W. H. Tetenburg. Thans kan worden medegedeeld, dat deze 3 viiegbooten van het Dornier-Waltype, gebouwd in Nederland bij de Aviolanda te Papendrecht, hun reis op 3 April 1929 zullen aanvangen van den Helder uit. De volgende route is voor deze Holland-Indië- vlucht vastgesteld: Woensdag 3 April 1929 vertrek uit Den Hel der na.ir Bordeaux, marine vliegkamp Hourtin; Vrijdag 5 April vertrek van Bordeaux (Hour tin) naar Marseille, marine-vliegkamp Berre; Zaterdag 6 April vertrek van Marseille (Berre) naar Napels, marine-vliegkamp; Maandag 8 April vertrek van Napels naar Athene, marine vliegkamp; Woensdag 10 April vertrek van Athene naar Alexandretto; Vrijdag 12 April vertrek van Alexandretto naar B. gdad (Hinaï- di)Maandag 15 April vertrek van Bagdad (Hinaïdi) naar Henjam (nabij Bender Abbas) met eventueele tusschenlandïng te Bus hi re- in dien noodig voor aanvulling van brandstof; Woensdag 17 April vertrek van Henjam naar Karachi; Vrijdag 19 April vertrek van Karachi naar Bombay; Maandag 22 April vertrek van Bombay noor Cochin; Woensdag 24 April ver trek van Cochin naar Trlncomali; Zaterdag 27 April van Trlncomali naar Sabang; Maandag 29 April vertrek van Sabang naar Tg. Pinang; Woensdag 1 Mei vertrek van Tg. Pirro.ng naar Brtavii DE PERSOONLIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN 1928. Het bestuur van den Kon. Nederl. Amateui Scheraabond heeft de wedstrijden om de persoon- lijke kamp ioen schappen -19 2 8 voorloopig ah volgt vastgesteld: Floret (heeren) 8 December: degen (heeren) 9 December; floret (dames) 15 December, sabel (heeren) 16 December. De plaatsen waar de verschille nde wed -1 rij den gehouden worden, zijn nog niet definitief aange wezen. VL.AARDiXGE-JN'20 November. Alhier kwam binnen van de haring'visech erg VL. 27 met 14 last en vleetschade. HAKSWEEUT, 20 November. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voo; ROTTERDAM: s. Telegraaf 5; s. Johanna; Nieuwe Zorg, Boellea; Delta, Weirich; Dina, de Bot; DORDRECHT: s. Adriaantje; Dranaeo 4, Zijlmans; Angelique, Huysman; Louisa, Jans sen; Hermann Heinrich, van Koeveringe; KORTGENE: Maria Antonia, van Dongen; DELFT: Christiaan Johanna, Korporaal;' SCHENGEPOVDER: s. Hoop op Zegen; 2 Ge broeders; HANSWEEET: s. 5 Gebroeders; KAT- TENDIJKE: s. Zwerver; ZAANDAM: s. Spera; Rijn Binnenvaart 18, Fyneman; AMSTERDAM! s. Stad Amsterdam 7; Oranje Nassau, Hovestadt; Time is Money, Riffaut; UTRECHT: s. Vertrou wen; WEMELDINGE: s. Hendrika Cornelia; s, Op Hoop van Zegen; HASSELT: Rosalie, Ra maker; NEDER WEERT: Hendrika, van Set ten; 's-HAGE: s. Orion; ST. MAARTENSDIJK:; s. ZeelandiaPERNIS; Albatros 2, Stouten;' Albatros 4, Robbemond; DUITSCHLAND: Maria, Tak; Mannheim 27, Muller; Marie Helene, Pechta; Adonis, Vowin- kel; Tonkin, Klee; Hetoee, Fachinger; Bmile Claus, Bauwens; Breithorn, H5nfg; s. Badenta 5; Adrian.-t, Konirrgs; Stad Hasselt, van Caute- renTanagra, Klein BELGIë: s. Stad Amsterdam 4; s. Veendam;' s. Volti Subito; s. Rehoboth; s. Vertrouwen; s. Risico; s. Hoop op Welvaart; Prins Willem I, Dekker; Dido, Dooms: Emma, de Mey: Avon tuur, Scheermeyer: Victoire Louise, v. d. Vyverej! Honnete, Pols; Jan tine 3, Klundert; Emil, van Steen; Thilla 3, Verschure: Maja, Riool; Vesta, de Boer; Thejo, Stavast; St. Antonius, Zaal! R.S.G. 9, Nollert; Phenix Rhenan 4. Kik; Phe- nix Rhenan S, van 't Hoff; Florent, Durinckf Elise, Maes; Tabora, Mussche; Eveline, Hooy- wegehen; Crescendo, Salet; Prudentia, de Bak ker; St. Joseph, de Meyer; Avontuur, Goeseye! Marie Lenie, Arende; Shamrock, Minnebo; Ceci lia 3, Struyf; Pauline. Sterlin; Noordster, van' Boogaart; Joma, Poppelier; Rijn Binnenvaart 17, Kruithof; Gebroeders, do Korte; Oso 7, Nleuwdorp; Palma, Hauek; Melpomene, Siog- mund; Panama, van Steen; Dranaeo 3, Ee.kman;' Anna, de Roover; Dorothea, van Treost; Anna, Stegers; Frama, Nelis; Schelde, Becu; Julea, CauwenberghDranaeo. 6, Westveer; Julia, Verstraten; Sirene, Boshuizen; Besiam, v. Stry- donck; Madonna, v. Biezen; La Patience 4 Ma res; Neef!je. Groeneweg. LOBITH, 20 November. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: stoomschepen: .Fiat 10, Ja- hanna, Westrl, Etna, Willem Marie. A. Vaart 8, Rhin, Albatros, Harmonie, Fiat 9, Walsum 3, Buffon, Fermine, Haniel 3, d'Alembert, SImson, Tireur, Nordri, Govert, Wesselina; Walsura 14,1 Muth; Anna, v. Doodewaard; Khtohen, Kühnle; W. v. Driel 56, v. d. Velde; Barbara, Zimmer man; Ludwig, 'Quernhorst; Theodoor, Steeg;' Dina, Lerch; Hassia 2, Schlebach; Titurel, v. d. Graaf; Veritas, Neunkirchen; Roma, Bruiniclaa?' Nieolina, v. d. Heuvel; Harpen 57, SchwenzerW Nlsi Deo, Tempelaars; W. v. Driel 37, v. d. Wens; Graf v. Haeseler, Schweikert; Adam Elise, Dombeek; Hanau, Reiner; Walsum 27, Schreuder; Helios, Engelaar; Elise, Heuss; Anna Catharina, Butefür; Coblenz, Stock; Mariette, Cauwenberg; Clara, Kirchesch; Nea Vota, Scholl; Clashia, Barten; Konrad Erna, Kissel; st. Reso luut; st. Rhenania; st. Ludwig; D A P G 9,- Römer; Willem,, Tillema; Westland, Tetteroo;', Sophia, Hukema; Hochfeld, Hutflies; Baden 23, Sehmitt; st. Gerardina; Saarfels, Scheil! Nelly. Rops; Tiepolo, v. d. Benit; Albert Cuyp, v, d. Vlies; Geziena, Bulsman; Vios, Deurwaarder; st. Engelbert; st. Edmund; st. San Antonie; st. Pro et Contra; st. Siegfried; Mannheim 47, Maas;'' Ivoeln 23, Heil; Rhenania 16, Ollslager; 4 Ge broeders, Wester broek; Cornelia, Boekhorst;' Stella Maris, Boseers; Bernhard, Geerts; Johan na, de Jong; Deo Gloria, Lentjes; Pieter Cornells,! Thyssen; st. Gelria 2; st. Ideaal; ZUTPHEN: Claroco, Schimmel; ZWOLLERKERSPEL: Een dracht, V. d. Kamp; Lastdrager, Stoter; VLAAR- D1NGEN: Tambora, Ramaker; Tara, Harmans- pahn; Dipping 4, Le Sage; AMSTERDAM: Lullt 20, Janssens; DOESBURG: Hoop doet leven, Hoenderop; NIJMEGEN: Risico, Steenbergen;, LENNEP: Petrus, v. Loon; ZWAMMERDAM:, Twee Gebroeders, Kranenburg; HOORNMor genster, Brink: SLEEUWIJK: Johanna, van Geyn; DELFT: Theo, Schimmel; DRUTEN: Antonia, van Hasorlt; LEIDEN: Maria, Smit; PURMEREND: Cornelia, de Noord; LOBITH: Hendrika, Beer.en; DEVENTER: Ida, Deinum; Temmina 1, Korporaal; GOUDA: St. Maria, Reymers; RENKITMElisabeth, van Duren; OOSTERHOUT; Broedertrouw, Theunissen; OUDE TONGE: Alfons Marie 2, Vermeulen;. TLEL: Antonia Magdalena, van Alen; WOR- MERVEER: Cornelia, Kuyten; GELDERMAL- SEN: Anna, Cromvoirt; HAARLEM: Slsseln, Stumpf; AMSTERDAM: Hedwig, Dungen; Anjo, Mannak; N1EUWENDIJK: Maria Cornelia, v. Tricht; IIULHUIZEN: Pieternella, Leenders;' GELDERMALSENMacama, de Groot; Berna- dina, Overbeek; AMSTERDAM: Felicitas, Boos;! Adrienne, Stobbelair; Bavaria 51, Franz; Wijk dienst 6, Mouthaan; HARLINGEN: Sultan, v. d. Akker; GORCUM: Maja, Riool. BELGIë: Cliarlois 11, Oosterwpk; Everdina, Heymen; Lintama, Brand; Emden, Kopp; Bar bara, Link; Nurnberg, Weindheïmer; Felicie, V. Damme; Pollé, Leemans; Ortwin, Verduin; Char- lois, Tronkoe; Milet, Herincx; Madeleine, Kries- sels; Lucia, Prins; Anna, v. Meel; Scheldevrij, Michiele; Natrix, Hellebosch; Rhenania 37, Mall- mann; Atalnnte, Hermann; Fluviale 6, v. Sehtjn- deb DUITSCHLAND: Bisma, Lensen; Frathea, Leemans; Sani 5, de Heel; Trijntje, v. Oord; Jurgens 2,. v. Deurzen; Wuta, Michielse; Ea Avant, Jut; st. Künschelde 9; Rbusseau, Blatt- ner; Le Rousillon, Platz; F®tr.s, Boeymeer; Comptoir 28, Dittenberger; Dipping 3, Schut;! Jean Balthazar, Straek; stoomschepen: K. Vaart 10, Moselle, Maria Cornelia, Jacobus, Johanna, Klabat, Johan, Constantino., Noord; Alpha, Bo- russia, Cinvbria; Amedee, dé Ridder; Die Oder, Syre; Uran, van Dongen; Cura, Nortier: Fleiss, Hömmerich; Alma, van Zwol; Üomrtoeree., Wil» lems; st. Rotterdam; Elisabeth 9, Dijkstra: st. Aks wijkst. Kracli tw'OkAnjo, Koenen; Flu viale 30, Blommers; st. Naaldwijk; Henfiea, Ariens; Sahara, Bed'et; Sophia, Hukema; st. p;tanass 12; f: he" Sr Gelder- i UUU AU, k/UUlU.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7