DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Sanipin»- 51ste Jaargang Zaterdag 24 November 1928 No. 15273 Uit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS UIT SCHIEDAMS VERLEDEN mJPfjS I Jta bietten bij Verkoudheden'en Kooris iejg°iate,K aUe cen hand; f25 Hj Terlies van clkcn andercn ****-Pe Verzekcrmg ioopt °p de Y°°^aardea aia ec"maai per maand V* HET DR. SCHAEPMAN- FONDS Zondagsdienst geneeskundigen en apotheken ONTWIKKELINGSAVOND VAN DE K. S. A. MIJNHARDT'S AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085.. ABONNEMENTEN per 8 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440. ADVERTENTIEN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschon den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties 80 woorden 25 ct,, elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels ƒ0.75, 15 regels ƒ1.Incassokosten worden berekend. overliiden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies t van een duim; 75 bij ver- dit blad worden afgedrukt. Op 13 Januari werd de bazuinsloot gege ven voor de actie, het gcheele land door, ten behoeve van een dr. Schaepmanfonds, Waaruit een partijbureau zou worden ge financierd, dat onder het Katholieke volk Öe belangstelling zou wekken en gaande houden voor de groote politieke vraagstuk ken van den dag, dat de politieke scholing, de politieke ontwikkeling van ons Katho lieke volk ter hand zou nemen, dat ons voor °°gen houden zou, niet slechts in tijclen van verkiezingen, maar aldoor, wat er mede ge boeid is, dat wij onze hechte positie op staatkundig terrein behouden, dat de viije ontwikkeling en ontplooiing van ons gods dienstig cn cultureel leven blijven gehand haafd. Thans na tien maanden is de eerste al- Kemeene mededeeling van den stand der ac- fie voor het. fonds ter algemeene kennis ge bracht cn het blijkt, dat van de zeven ton Welke noodig werden geoordeeld er bijna vier zijn bijeengekomen. Het is een mooie som, maar we zijn toch h°g maar even over de helft. Van de kies kringen blijkt alleen Friesland het aan vankelijk gestelde doel, 1 per Katholiek stemgerechtigde, te hebben bereikt cn zelfs overschreden. Alle andere kringen blijven onder die taxe; Den Haag en Amsterdam benaderen ze vrij dicht. Dordrecht, waar toe ook wij behooren, heeft het nog slechts tot iets meer dan een derde gebracht. We weten wel, de actie is nog niet ten silicic; ze zal worden voortgezet, tot het loei ten volle bereikt is. Maar we Svillen er hier toch nog eens op wijzen, dat als niet bij den eersten stoot het, doel getrof fen werd, zulks voor het grootste deel te Wijten is aan de afzijdigheid van degenen, °P wie krachtens positie, stand, fortuin, het, eerst en het meest gerekend was. Zoo blijkt het niet slechts in onze stad te zijn, *oo vvas het over het heele land. Immers 'n zijn mededeelingen over den stand der ftctie zegt de partijsecretaris, mi'. Frans ^eu lings: In sommige kringen ontmoetten wij vanaf onzen bedelenden President tot den bedelenden propagandist op huisbezoek, <leze afwijzende motiveering:voor alle goe de zaken ben ik gaarne bereid hel mijne bij te dragen, voor St. Vlncentius en St. Elisabeth, voor een altaar, of raam of preek- 6teel ln de kerk, voor de missiën, voor een I'jr1 ester-student, voor den stillen arme. klaar voor de politiek, daar geef ik goen aan! Het waren soms ndet de eersten de bes- te«, die zóó redeneerden. Er waren er bij, die aangewezen waren in deze actie mede vóór te gaan. Het zijn dezelfde opmerkingen, waarmee ook onze propagandisten uit den treure te kampen hadden. In dan mogen we hier ook herhalen de Woorden van mr. Tculings, door ons zoo vaak reeds op andere wijze aan onze lezers Voorgehouden: Hun allen zou ik willen toeroepen: oor deelt toch niet zoo oppervlakkig en licht- l vaardig. Ik weet het wel, zij denken aan de ltlein- 'tettsehelijke factoren, die in verluezings^y- den wel eens om den hoek komen gluren. z'j denken aan al dan niet vermeende aan- tasting van eigen belangen, of wat men daarvoor houdt. Doch wij vragen hun: veroordeelt daar- <J111 en daarmede onze Katholieke, staatkun- dige actie toch niet. I" het cultuurleven van ieder volk speelt Klf' staatkundige, ,de politieke factor een allergewichtigste ro,l. Groote nationale en ft'oote katholieke belangen staan daarbij op het spel. Hu lessen der historie spréken een te "idelijke taal, dan dat juist degenen tot f'ezc lessen het diepst moeten zijn door- th'ongen, ze niet zouden heseffen. Ook hier ''gen ze een verantwoordelijkheid, vvaar- 'ln ze niet straffeloos zullen ontkomen. tem? ^ou^®®3dienst zal morgen worden waar- Ni6. door de geneeskundigen De Bruym, uwe Haven 125; Geerdes, Veenlantatraat Vn ,,.f>ene- Burgemeester Knappertlaan 30, hls, TuinJaan 92. ^°De®d zal zijn de apotheek van de firma van TVestendorp, Emmastraat 1, PATER DR. G. VRIJMOED OVER PAUS LEO XIII In het gebouw van den R. K. Volksbond hield gisteravond de K. S. A. haar eersten ontwikkelingsavond in het seizoen. Het on gunstige weer had klaarblijkelijk velen thuis gehouden; althans de groote zaal van den R. K. Volksbond was niet zoo bezet, als èn met het oog op 't onderwerp cn met het' oog op den spreker had mogen worden verwacht. Daaraan dan ook weet het de voorzitter, de heer Th. Mouwen», dat deze eerste avond van de K. S. A., welke een avond van een volle zaal en groote begeestering pleegt te zijn, zoo matig was bezocht. Hoewel men veelal van meening is, aldus de heer Mouwen», dat de K. S. A. niet meer bestaat, blijkt toch dat men in vele plaatsen een innig verband tusschen de verschillende organisaties wenscht te houden. In de „Nieu we Sehied. Courant" heeft men kunnen le zen, wat met dezen avond wordt beoogd, spr. hoeft daarover dus hier niet uit te wei den. Dit jaar voor het eerst na eenige ja ren is de contributie voor het donateurschap weer opgehaald en het doet spreker genoegen te kunnien meedetelen, dat die contributie, zoo welkom aan het comité, vrij algemeen werd voldaan; spreker hoopt dat meerderen in het werk van de K. S. A. aanleiding zullen vinden, zich als donateur of donatrice bij den secretaris-penningmeester, den heer W. v. d. Weyden, St. Liduinastraat 29b op te geven. Onder leiding van den heer T, Naring zong vervolgens een dubbel-kwartet uit het zang koor van de Frankelandsche parochie een drietal liederen, te weten: „Avondlied" van J. Verhulst „De Hemel" van C. C. A. de Vliegh en „Ave Maria" van Ramshorst. De a-capeüa-zang, keurig uitgevoerd, deed weer eens beseffen over welke uitstekende krach ten .Cantemus Domino" beschikt. Het woord was daarna aan Pater Vrijmoed. Rede van Pater Vrijmoed Paus Leo XIII huldigen, aldus de zeer- eerw. spreker-, dat is hem huldigen in zijn encycliek „Rerum Novarum". Ook op ander en met name op staatkundig gebied heeft hij richting gevende encyclieken geschreven. Spr. heeft het altijd jammer gevonden dat men Leo XIII genoemd heeft bij uitsitek de Paus der- arbeiders. De „Rerum „Novarum" is niet alleen een licht voor de arbeid era, maar zij is als de verkeersagent voer de geheele Ka tholieke Sociale beweging. De Pausen schrij ven hun zendbrieven nooit voor een bepaalde klasse of stand. De Rerum Novarum is niet slechts een grondwet voor de arbeiders, maar een grondwet voor den arbeid van alle Ka tholieken. Meer nog dan in het heden en de toekomst ligt de beteekenJs der Rerum Novarum in het verleden. Dat is geen klelneering. Ook het Pauselijk rondschrijven moet beoordeeld worden naar den datum van zijn verschijning. Dat elk jaar nog het verschijnen der Rerum Novarum wondt herdacht en nu na 35 jaar Paus Leo nog voortleeft in het volk, duidt er wel op met welk een enthousiasme de en cycliek werd ontvangen. Maar we leven snel. En de encycliek moet dan ook gelezen worden in het licht van het tijdvak waarin ze verscheen. Een bekend Fransch socioloog heeft de encycliek karakteristiek ge.teekend met de woorden: ze is „Une conclusion et une pré- face", een besluit en een inleiding tegelijk. Een "besluit, een samenvatting, een Kerke lijke uitspraak over wat leefde in hoofd en harten dei' meest sociaal voelenden uit het einde der 19e eeuw. De Paus van Rome wien men verwijt, dat hij alle iniatief en energie zou dooden, deed niet anders dan wat reeds ja ren rond den Pausolijken troon was geflui sterd, gedreigd, gebeden. De Kerk blijft nu, zoowel als in de middeleeuwen, een levend lichaam, de spontaneïteit van het leven bewa rend. Leo XIII gehoor gevend aan den aan drang van zijn zonen, gaf een veTklaiirg van wat door zooveïen reeds in woord en geschrift was aangesneden. De grootste voorlooper der encycliek was de Duitsche bisschop Mgr. von Ketteler. Reeds in 1869 verdedigde deze stel lingen als: dat de arbeid geen koopwaar is, verplichte rustdagen, tegen vrouwen- en kin derarbeid, voor het organisatierecht, aandeed in de winst enz. Dit alles klinkt ons thans ge meenzaam. Maar 60 jaar geleden lag de we- reid nog in den ban van de economische vrij heidsgedachte en dan begrijpt men hoe Leo XIII von Kettelev noemde ..mon grand pré- cédeneur", mijn grooten voorganger. In Frank rijk, Oostenrijk waren liet leeken, die de sociale beginselen, die nu gemeen goed zijn, ingang trachtten te doen vinden. Een pelgrimstocht van duizenden Fransohe Katholieke arbeiders, legde in October 1SS9 den Paus wenscheu en gevoelens der arbeiders voor, zij hieven tot Hem liun handen op met de woorden van de apostelen „Domlne salva nos, perimus, Heer, red ons, wij vergaan". En Paus Leo XIII ant woordde: Op de machthebbers der wereld rust de plicht te beseffen, dat men aan de Kerk die vrijheid late in de zielen der menseiicn den godsdienst te plaatsen. Die machthebbers hebben de zwakheid te beschermen, den ar beider zijn rechten te geven; 'talgemeen wel zijn te bevorderen. De werkgevers hebben den Vóórt VIJFTIG JAAR- UK de „Nieuwe Sch. Crt." vin 21 Nov. 1878; Het concert, dat de zangrereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus" gisteravond in Musis Sacrum gaf, mag voorzeker in elk op zicht ais uitstekend geslaagd worden genoemd. De beide stukken: „Donkere buien groeien' en „Saul's lierzang", waarmede de laatste prij zen zijn behaald, gaven ons een denkbeeld van dien indruk, dien de uitvoering toen moet heb ben gemaakt. Den heer De Vliegh, den ge- vierden, volijvcrigen Directeur, komt zeker on verdeelde lof toe voor de waarlijk verdienste lijke wijze, waarop hij dit gezelschap tot zoo hoogen graad van bekwaamheid heeft opge voerd. Uit de „N. Sch. Crt." van 22 Nov. 1878: Het was een aardig denkbeeld van den heer De Koe om het Schiedamsche publiek in de gelegenheid te stellen kennis te maken met den zoo veel besproken plion"graaf. De heer Mojee gaf een beschrijving van het wonder bare instrument. Het aardigst eu zeker wel het duidelijkst werd het „Hop, Mariannetje", door den heer R. geblazen, teruggegeven en tot genoegen der aanwezigen eenige malen her haald. Uit de „N. Sch. Crt." van 26 Nov. 187S: Onder den plechtigen Koogdienst ten 10 uur voerde gisteren het koorgezelschap der O. L. Vr. Kerk alhier, ter viering van zijn 25-jarig bestaan, de mis van Frans Liszt uit vier der leden zijn 25 jaar lid van liet lloor geweest. Ten huize van een hunner werd re ceptie gehouden. De reeks der feestelijkheden is gisteren nog slechts aangevangen; men deelt ons mede, dat zij acht dagen zullen duren. Uit de „N. Sch. Crt." van -S Nov. ISÏS: Bij de gisteren gehouden Verkiezing van één lid voor den gemeenteraad, vacature J. L. J. Jansen, is gekozen de heer a. Schieven met 290 stemmen. De heer W. A. Leukers verkreeg 260 stemmen. Vóórt VIJF-ER-TWIKTIG JAAR.. Uit die N. Sch. Crt." van 21 November 1903: Het zangkoor „Cantemus Domino" heeft op luisterrijke wijze zijn gouden hestaansju- biilé gevierd. Onder1 de H. Mis, opgedragen door pastoor Coppens, met assistentie van de weleerw. hoeven kapelaans Soepnel cn Nieu- wendijk, werd de missa in C-dur van L. van Beethoven gezongen; pastoor Coppens hield na het Evangelie een treffende f eesttoespraak. Hedenavond om vijf uur vereenigen zich de jubileerende koorleden met de eerw. geeste lijkheid, een aantal oud-leden en genoodigden in de groote zaal der sociëteit Harmonie aan een diner, dat door eenige feestelijkheden zal gevolgd worden. Uit hetzelfde nummer: Op Zaterdag -6 November' 1903 zal door de firma A. F. Smulders te Rotterdam in het openbaar worden aanbesteed, het maken van de fundeeringen voor twee hoofdgebouwen, schoorateenvoeten, stelgerwerken, hellingen en verder daarbij behooreode werken voor hunne fabriek op een terrein gelegen ten Oosten van de Voorhaven te Schiedam. plicht den arbeiden' te beschouwen als hun broeder en nimmer hebben zij het recht, te zijnen nadeel© van rechtvaardigheid en bil lijkheid af te wijken. Te midden van het toenmalig economisch regime, dat in wezen nog altijd ook onze sa menleving bekeersclit, het 1 evolutionnaire re gime met zijn zoogenaamde vrijheid, -het indi vidualisme, het systeem van de grootst mo gelijke winst, de liberale constructie van den homo oecoïiomieus, kwam de drang tot ver- andering. In dit systeem toch weiden de rijken altijd rijker, de zwakken altijd zwakker, de armen altijd armer. In de consequentie van elke dwaling, aan haar hittere vruchten voelt men haar voosheid. Tegen dezen liberalen geest heeft Paus Leo XIII het protest uitgebracht vaa het mensche- Hjk geweten. In het licht der 19e eeuw die de economische en politieke vrijheid had tea troon verheven, die de volkshuishouding beschouwde als een mechaniek die door de vrije concurrentie, het recht van den sterkste moest worden in gang gehouden, beseft men pas van welke beteekenls d© encycliek is geweest. Juist in tegenstelling met de grondgedachte van de revolutie behelst do encycliek dat de arbeid geen koopwaar is, dat de staat een taak heeft ten opzichte van den arbeider en dat de arbeider het recht heeft van organisatie. De liberale ideeën ligs»11 B0S zoo vast ver ankerd ook in Katholieke hoofden. Het blinde egoisme, ook onder onzo eligen geloofsgenoo- ten zou zoo moeilijk gebroken zijn, als de en cycliek „Rerum Novaru-m" ln dien tijd niet de oogen als met geweld geopend had. Al zou de encycliek ons thans niets meer te zeggen hebben, dan nog zou ze daarom een grootsche daad van ontzaglijke beteekenls moe ten heeten. Tl S^7J- Let vooral op den naam Sanaplrin daar deze tabletten vettig beichermd zijn tegen namaak en vervalsching Prijs 25, 10 en 75 ct. Reel. 3328S 13 Maar heeft ze ons niets meer te zeggen? Ze is geen apotheek waar men voor elke sociale kwaal een remedie kan vinden. Ze geeft slechts de groote lijnen aan; men vindt er niet het antwoord op velerlei detailvragen. Ze bevat de groote a.lgemeen-dicliting-gevende ideeën en zoo bevat ze ook nu nog stof tot veel nadenken. Zoo vindt m.en heel de encycliek door de ge dachte van den psalmist: Als God het buis niet heeft gebouwd, werken de arbeiders te vergeefs. Wat zou de samenleving er heel an ders uitzien, ails de wereld, als slechts de Ka tholieken leefden volgens de laatste woorden der encycliek, waaraan de liefde der wereld wordt voorgehouden. De tweede groote richtlijn (lie de encycliek geeft betreft de taak die de Staat lieeft ten aanziien van de volkshuishouding. Dank Leo XIII zijn we het in beginsel thans over dezp Staatstaak eens. Ook met behulp van de politiek hébben we een christelijke volks huishouding tot stand te brengen. En hier moet de toestand juist andersom worden: niet de arbeid ondergeschikt aan het kapitaal maar 't kapitaal ondergeschikt aan den arbeid. Het derde groote beginsel in de encycliek is de vereenigingSigedachte. En dan wijst de encycliek met voorliefde naar de corporaties uit den pre-revolubionnalren tijd. die wij gil den noemen. Al wordt dit woord niet gebezigd, de oude gildegedaebte moet den Paus voor den geest hebben gestaan. Men kent van de gil den veelal weinig meer dan den buitenkant, den kleurigen schijn. Het binnensts van de gilden was wat we tegenwoordig zouden noe men: een publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie. Ze waren do organen der gemeenschap, waardoor de overheid haar zorg voor de alge meene welvaart uitoefende; ze hadden veror denende, rechtsprekend© en uitvoerende macht oveir al wiat het bedrijf raakt. De voorstanders van de bedrijfsraden zijn dus niet de radicalen, maar de reaction® ai ren, die naar het mooie der middeleeuwen terugzien. De economische doelstelling der gilden was geen andere dan de behoeftebevrediging der gemeenschapsledenNiet de winst was het. doel van hun arbeid. Het doel van den kapitalis- tlschen geesit is te produceeren om de pro ductie. De behoeftebevrediging is niet meer het doel, doch slechts een middel. En zoo is het kapitalisme niet te aanvaarden. Hier ligt de kern waarom alles draalt. In deze ord» van zaken brengt men geen wijziging door wettelijke maatregelen. Er moet een zoodanige ordening in het leven w orden geroepen, dat de volkshuishouding principieel is ingesteld op de behoeften, dat winst geen doel, maar middel zij. Dat hebben de gilden gedaan. En zoo heeft ook de „Rerum Novarum" den weg gewezen naar de volkshuishouding der toekomst. Zoo was de „Rerum Novarum" ook een „préface", een inleiding. Aan ons Katholieken de taak om hier voort te werken. We hebben terzake de volkshuis houding een zielzorg, ten aanzien van onze ge- loofsgenooten di© we niet mogen laten in een zielestrijd tusschen hun geloof en hun maag; ten aanzien ook van de hondenduizenden in sloppen en stegen die den Christus reeds den rug hebben toegekeerd. Door een manmoedig optreden voor de eman cipatie dier arbeidersklasse hebben we te doen zien, dat er geen enkele redelijke eisch leeft in die klasse, welke wij niet vervullen willen of vervullen kunnen. Hongerige magen spijzen doet hongerige zielen willnen voor het Brood des Levens dat de Christus is, (Applaus). Een hartelijk dankwoord van dén voorzitter volgde, die daarbij insloot de aansporing om ieder op zijn plaats aan de verwezenlijking der grootsche gedachte van de encycliek „Rerum Novarum" te arbeiden. De voorzitter deelde voorts nog mede. dat ook in December de K. S. A. een ontwikke lingsavond zal houden, en wel een missie- of een liturgische® avond. Door het dubbel-kwartet werden vervolgens wederom op voortreffelijke wijze ten gehoore gebracht, „Amo Te" van Jos. Holthaus, „Le Rossignol" van Orétry en „Di© Vesper" van Beethoven. Na een dankwoord ook voor de zangers, die hij nog meermalen de avonden van de K. S. A. hoopte te hooren opluisteren sloot de heer Mouwens met den christelijken groet de bijeen komst. De vergadering werd onder meer ook bij gewoond door den ihoogeerw. heer Deken, kape laan Bekkers, adviseur van de K. S. A., kape laan Beune en eenige Eerw. Broeders. HOOG WATER Als gevolg van den stórm uit het N.W. be reikte het water hedennacht een hoogte van 2.05 M. N. A. P. Vanmiddag te 1214 uur steeg de vloed tot 2.33 M. N.A.V. In belde gevallen kwam het tot de hulzen aan hét Hoofd. By of krachtens wetten of verordeningen M voorgeschreven en andere officiëcle i 1 af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET Biugemeestea' en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Hendrikus Paauw alhier, om verlof voor den verkoop van alco holhoudenden drank, anderen (Ion sterke® drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in do beneden-vooriocallteit van het pand Lange Havenstraat 69; en herinneren dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het ver- leene® van ihet verlof bij hun College schrifte lijk bezwaren kunnen worden ingébracht. Schiedam, 24 November 1928, lederen Zondag Patronaat St. Dominicus, Godsdienstonderricht en ontspanning in het patronaatsgébouw Emmastraat, van half acht tot negen uuir. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St» Amhrosius 8 uur( R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O. Patronaatsgébouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Patronaat St. Domialcus zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat* van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. man- nenzangvereeniglng „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering t.Katho liek Streven". Gebouw Iiath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot) hal fnegen zitting hesituur Spaarfonds R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath. Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath, Leven. Gebouw Kath. Kring, L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningsavond tot bet verleenem van Eerste Hulp bij Ongelukken}1 gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart ov«T acht. led ren Zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur is geopend het Stedelijk Museum, St. Joritf Doele, Doeletuln. Van 21 tot 24 November Tentoonstelling van boeken en plaatwerken van Nederiaudsch-Indlë: Gebouw Openbare leeszaal (studiezaal). Zaterdag 24 November Tooneelvereenlging „Ons Vermaak". Eerste uitvoering. Gebouw „Musis Sacrum", Aanvang 8 uur. Zondag 25 November Eerste winteruitvoering, te geven door het harmonie-gezelschap ,0. B. K". Gebouw R. K. Volksbond Aanvang 8 uur. Dinsdag 27 November Nederlandsche Blindenbond.. Propaganda- Kunstavond. Gebouw „Musis Sacrum". Vrydag 30 November 1 R. K. Radlovereenlging „St Liduina". Twee de groote radioavond. Gebouw R. K. Volks bond. R. K. Kiesvereeniging „Redht, Plicht en Orde". Buitengewone ledenvergadering. Spreker de heer C. J. Kuiper, lid der Tweede Kamer, met als onderwerp: Ons program 1929, Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. EEN RECLAMEBOEKJE De fa. J. A. Vester, Hoogstraat 9, alhier, zond ons eenbrochure toe, waarin met voobeelden aangegeven wordt, hoe men zijn uurwerken moet behandelen. Bij het door lezen van dit boekje doet men veel wetens waardigheden op, die bij het aanschaffen, het gebruik en de verzorging van uurwerken goed te pas kunnen komen. De heer Vester verspreidt dit boekje gratis onder zijn clientèle, die met het be waren er van slechts haar voordeel kan. doen, daar op de binnenzijde van den omslag een garantiebewijs voor bij den beer Vesters gekochte horloges voorkomt. VAN EEN TRAP GEVALLEN Toen de werkster J, v. d. P. gistermiddag bij de fa. A. J. Bijloo, Singel 129, op een trap bezig was met rultenzeemen, kwam zij zoodanig te. wallen, dat zij een bben brak. Na voorloopig door dr. Geerdes zijn geholpen werd zij naaf het Katholiek Ziekenhuis vervoerd,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1