Ij i w Zaterdag 24 November 1928 Derde Blad Pagina 1 ALGEMEEN OVERZICHT. DE ENGELSCHE KONING ZIEK. Maatregelen tegen de nachtclubs IN LONDEN ME BELGISCHE KROONPRINS NAAR DE UITSLUITING IN DE DUITSCHE IJZER-INDUSTRIE. industrie. NIEUWE STORMEN OP DEN OCEAAN NA DEN MOORD OP OBREGON WAPENS EN BESCHAVING TROTSKI OVER RUSLAND Frankrijk en Engeland zullen een commissie benoemen die over de vroegere ontruiming van Rijnland zullen, rapporteeren. En Duitschland heeft gisteren nog eens overal een geschrift laten overhandigen, vaar In het zoogenaamd Eerstel-vraagstuk, van Duttsch standpunt be klef besproken wordt. De Engelsche premier Leeft zeker maar aanleiding daarvan dezer dagen een paar duizend Schotten willen wijs «naken, dat er een geest van toenadering be staat in Europa. Men kan er waarlijk niet Keel van merken! Frankrijk is een beroepsleger aan 't vormen Kan 400.000 man; in 1923 hlad Frankrijk nog geen ÏOO.OOO beroepssoldaten, nu zijn er al luim 255.0001 Ia 1913 besteedde Frankrijk aan leger en vloot ruim 1% miljard francs, hu is dit al 2ti miljard francs. Frankrijk zal 1 too spoedig een overweldigende militaire mo- Koudheid zijn. En natuurlijk blijven andere bnden niet achter. Amerika gaat weer voor 274 milMoen rijksdaalders kruisertjes bouwen. Het toppunt is wel, dat een Engelsclh admiraal Ban een feestmaal, dat Donderdag te Londen Werd gehouden, aan den Amerikaanscben ge zant verklaarde, d'at het Britsche volk nooit ten overeenkomst met Frankrijk of een andere Mogendheid zou goedkeuren als zulks de Ame- ttkaansche bellangen zou schaden. Engelands behoeften en die van de Ver, Staten zijn ge heel verschillend, doch geenszins tegenstrijdig. Hoe meer kruisers de beide landen zullen heb ben, zoo besloot dieze heer, „hoe veiliger de zeeën zullen zijn Voor de beschaving! Er ia niets veramiderd isinds 1914! i De maar Siberië verbannen (bolsjewiek I .Trotski moet onder den titel: ,,de werkelijke toestand in Rusland" een boek hebben gescbre- ven, waarin hij op onbarmhartige wijze te j keer gaat tegen de huidige machthebbers in Huis.land, die volgens hem de ware revolio- haire idee van Lenin verraden hebben. Trotski heeft zijn boek In October 1927 vol tooid, lm het geheim is 'het in Rusland gedrukt, Maar alle personen, die aan druk en versprei ding ©mam haddenmedegewerkt, werden in hechten i s genomen. Bijna alle gedrukte ex emplaren zijn in beslag genomen en vernietigd. Bén enkel ervan kwam naar Duitschland en diende tot grondslag van de vertaling, die thans bet licht zteü zien. Het boek is geschreven eenige maanden voor dat Trotski naar Siberië werd ver-bannen Juist dit boek schijnt een der voornaamste re denen geweest te zijn waarom Stalin het moo- dig oordeelde, zijn scherpen tegenstander uit Moskou te verwijderen. Trotski is de verbeten bolsjewiek door het dolle heen: in Rusland, zoo schrijft hij, bestaat geen communisme. De arbeiders zuchten onder de ambtenlaren en-de plattelanders onder rijke boeren en kooplieden. Het kapitalisme herstelt zich en daarmee het klasse-verschil. Eén tiende deel van alle staatsinkomsten eten de ambtena ren op; een vijfde deel van den handel drijven de particulieren reeds. De toestand van de arbeidende klasse, zoo besluit Trotski zijn crliiek over de Winnen- lnnésche politiek, wordt voortdurend zwakker en tegelijkertijd verzwakt de internationale positie van Rusland tegenover het wereldka- pitalisme. Trotski meent, dat die positie toch al ver zwakt is, wijl Rusland de oude schulden mis schien zal erkennen en zijn handelspolitiek veranderen. Bovendien wordt de revolutio naire beweging in het buitenland volgens hem onvoldoende gesteund: En (hij meent, dat dit juist geschieden moet opdat, wanneer Rusland in oorlog komt (hetgeen, volgens Trotski, zeker gebeuren zal) Rusland in de andere landen blnnenlandsche bondgenooten zal hebben! Trotski doorspekt zijn boek met felle aan vallen op de huidige leiders In Rusland eh voortdurend beroept hij zich op uit&prlaken en brieven Van lenin om aan te toonen, dat men diens koers geheel en al heeft verlaten. Maar wat zal mem zich staren aan den maehteloozem banneling? Trotsky publiceert nu ook den brief van Joffe dien deze oud-Sovjetgezjant schreef, alvo rens zich te zelfmoorden, toen de Sovjetregee- ring hem geen toestemming wilde geven naar biet buitenland te vertrekken. Eveneens zijn eigen verbanning beschrijft de oude vriend van Lenin. Hij vertelt, hoe hij, precies zjoioals hij 't vroeger bij anderen zal ge daan hebben, nu zelf uit zijn woning werd ge haald en in een automobiel geworpen, waarmee hij ver buiten Moskou werd gebracht, toen in den trein gezet en maar Siberië werd overge bracht. De verbanningsoorden, schrijft Trotski, die uit ondervinding spieken kan, zijn dezelfde als onder de heerschappij van het tsarisme. ,,Wie weet of de tegenwoordige regeering, die voortdurend dieper in economische moeilijk- bieden geraakt, niet spoedig zal overgaan tot een stelsel van vervolgingen, dat zijn slacht offers eenvoudig door moord uit den weg ruimt?" Dit is 't slot van Trotski'® boek, dat wel ais waarschuwing tegen de Russische hersen schimmen gelden kan. f Men is ongerust LONDEN, 23 November (H. N.). De toestand Van den koning van Engeland, die sinds «enige dagen bedlegerig is, schijnt toch ern stiger te zijn dan het officieele bericht van gis teravond deed veronderstellen, want twee lijf artsen, die den koning tot nu toe behandelden, Lebben vannacht nog een derden geneesheer ge consulteerd. Voor het paleis bewoog zich een buitenge woon talrijke menigte, zoodat de politie ver- Sterkt moest worden. Een onderzoek der spijsvertering- Een hooggeplaatst ambtenaar van het huis des konings verklaart op gezag van de ge- heesheeren, dat enkele bacteriologische onder- 2oekingen, die gewoonlijk in gevallen van Microbische infectie plaats hebben, ook thans Uitgevoerd zijn en dat daarvoor de derde ge- heesheer, die een beroemd bacterioloog is, ont boden werd. LONDEN, 23 November. (R. O.) Het bul letin, dat vanavond te acht uur werd uitge- Keven, luidt: De koning had een rustiger dag. De tempe ratuur is lager. De aandoening van de long Leeft zich niet verder uitgebreid. De koning met Röntgenstralen onderzocht. Honderden zullen uitgezet worden De „Daily Chron." meldt, dat tengevolge van de campagne tegen de nachtclubs, en in verband Met hetgeen een onderzoek, door de politie in gesteld, aan het licht heeft gebracht, het minis terie van hinnenlandsche zaken zich gereed Maakt om bevel te geven tot een massa-uitzet ting van vreemdelingen, clubhouders en van de leden van hun gezin, verdacht van omkooping van ambtenaren. Men zegt, schrijft de „Daily Chron.'', dat Meer dan 200 personen uit Engeland zullen WoTden verdreven, onder wie verscheidene rijke vreemdelingen, bekend als trouwe bezoekers Van de plaatsen, „waar men zich amuseert." VOOR ANTWERPEN'S BLOEI Een tunnel onder de Schelde? Onze Antwerpsche correspondent meldt d.d. 21 dezer: Het Stadsbestuur van Antwerpen heeft be «loten, toe te treden tot de intercommunale en "iterprovinciale maatschappij, welke ten doel Leeft, den tunnel onder de Schelde bij Antwer- Mn. te bouwen. De stad zal in het kapitaal deel- 11 ennen voor 16 millloen frank. Zoodira alle gemeenten tot overeenstemming «'iu gekomen, zal de regeering de noodige maat regelen nemen, om tot een spoedige verwezen- ULing van heit plan te geraken. DE DAME MET DE DIKKE BEENEN Zij wou er af.... Binnenkort zal voor de rechtbank te Parijs een ongewone zaak worden behandeld. De jeugdige eigenares van een modezaak te Parijs was op hot punt te gaan trouwen en het was haar een onaangename gedachte, dat haar man zou zien, dat haar kuiten bijzonder forsch waren. De jonge vrouw raad pleegde haai* dokter omtrent een middel om slanke beenen te krijgen, maar deze zedde haar, dat in haar geval, alleen een operatie uitkomst kon brengen. Dus ging zij naar een chirurg die de beenen zou opereeren zonder eenig gevaar I De chirurg opereerde een der beenen met heit treurig gevolg dat het geopereerde been na eenige dagen moest worden afgezet. Vóór deze tweede operatie geschiedde, verkreeg de ver- loofde van de jonge vrouw vergunning zich te laten trouwen met haar, die misschien zou stierven omdat ze mooier had willen zijn dn zijn oogen. De vrouw overleefde echter de operatie en loopt nu met een kruk; ze heeft den chirurg een proces aangedaan om een schadevergoeding van vijf honderdduizend frank. Haar advocaat zal de stelling ver dedigen, dat een chirurg alleen mag operee ren indien een operatie onvermijdelijk is. VLOOTKANON IN DE THEEMS. Met lichter en ai gezonken. Pi» Een Britseh vlootkanon ter waarde van 240.000 gulden moet volgens de „Evening News" op den bodem van de Theems liggen, ongeveer een half mijl ten Oosten van South end Pier. Het kanon bevond zich aan boord van een lichter, die tijdens den jongsten groo- ten storm, welke in het Kanaal en op de Theems gewoed heeft, is gezonken. Regeeringsvaartuigen zijn sinds vier dagen bezig, naar het kanon te dreggen, maar tot nu toe heeft men nog niet de plaats, waar het ligt, kunnen vaststellen. BEN FRANSCHE PRIESTER VERONGELUKT Onze Parijache correspondent meldt: Abhé Tréguier, die te Plug ui'fan aan het hoofd staat van een bijzondere school, begaf zich per motos-fiets naar een naburige ge meente. Door de gladheid van den weg stortte hij met den motor van den berm en werd in hoogst zorgwekkenden toestand naar het hospitaal van Pont-Aven gebracht, waar hij even na aankomst overleed. DEUTSCHE BOERENWAGEN VERONGELUKT gNBD.-INDIë outer »eiat on# Marseille d.d. 23 dezer: et se, „Inaulinde", aan boord waarvan zich "^UMprina Leopold en prinses Astrid bevia- Vertrok hedenmiddag van hier om 12.20 Uitbreiding tot de midden-Duitsche groep?. MAAGDENBURG, 22 November. (W.B.) De werkgeveTsbond der midden-Duitsche metaal- industrieelen heeft, naar de „Magdeb. Ztg." meldt, het op 81 December, afloopende loon- contract met den metaalbewerkersbond opge- Drie dooden BERLIJN, 23 November (W. B.) Op den straatweg naar Gross walde (Oost-Friesland liet van een boerenwagen, door onbekende oor zaak, (het lenuoen los. De wagen rolde in egn diepen sloot, waar hij over den kop sloeg. De vier inzittenden, een boer met zijn vrouw zijn 83-jarige tante en een 6-jarig meisje kwa men onder den wagen f «recht. Toen er hulp was gekomen, waren de boeir, zijn vrouw en gijn tante reed® dood, Allee» het kind was nog la leve®. -w t ,v«® Door deze opzegging worden ongeveer 50.000 arbeiders in de districten Maagdenburg, An- halt en Halle getroffen. Herderlijk schijven van den bisschop van Paderborn. PADERBORN, 22 November. (W.B.) Ook de bisschop van Paderborn richt zich in een her derlijk schrijven tot zijn diocesanen en wijst hun op den noodtoestand in het Roergebied tengevolge van de uitsluiting aldaar, en noodigt hen uit, aan het door de kerk georganiseerde liefdewerk krachtig deel te nemen, doch tevens ook door de gave van hun gebed er toe bij te dragen, dat de nood spoedig zal eindigen. Geen uitsluiting in de Mark? BERLIJN 23 November (W. B.). Naar de bladen melden is het bericht uit Bochum, vol gens hetwelk de werkgeversbond in de Mark besloten hebben, 11.607 arbeiders uit te slui ten, onjuist. Het Rijk steunt, de landen helpen de arbeiders BOCHUM, 23 November (H.N.) De secreta ris van de kamer van koophandel te Bocbutn heeft naar aanleiding van de verschillende ge ruchten omtrent het door den rijksdag toege stane crediet tot ondersteuning van de arbei ders een verklaring gepubliceerd, waarin er op gewezen wordt, dat de opvatting volgens welke de rijksdag een bedrag van 20 millloen Mk. ter ondersteuning van de arbeiders beeft toegestaan en daarmede partij ten gunste van een der bij het conflict betrokken partijen zou hebben gekozen, onjuist is. Door de aangenomen motie wordt het rijk alleen gemachtigd, aan Pruisen een bedrag ter beschikking te stellen, om de noodlijdende ge meenten in het Westen te kunnen ondersteu nen. De hoogte van het bedrag is echter nog niet vastgesteld. De landen zijn volgens de bestaande verorde ning verplicht, noodlijdende gemeenten, bedra gen voor ondersteuning van behoeftigen te verschaffen. Het rijk heeft zich dus slechts bereid verklaard, om mede te helpen. De christelijke mijnwerkers en het conflict ESSEN, 23 November (V.D.) De christelijke mijnwerkersbond heeft een conferentie voor zijn vertrouwenslieden gehouden ter bespre king van den toestand In het industriegebied. Er werd een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard „De vergadering van de vertrouwenslieden van den Christeiijken mijnwerkersbond veroor deelt de strijdmaatregelen van de ondernemers In de metaalindustrie. De conferentie betreurt de houding der regee ring. Zij heeft den plicht, ervoor te zorgen, dat ons zoo ernstig bedreigde economische leven beschermd wordt. Geëischt wordt, dat de door de uitsluiting eveneens getroffen arbeiders in andere indus trieën ondersteuning uitbetaald krijgen. De conferentie betuigde haar sympathie voor de uitgesloten kameraden in de metaalindus trie en zal hen in den strijd steunen. De uitsluiting is voor de deelnemers aan de conferentie een ernstige waarschuwing'. Slechts een sterke vakvereeniging jS ;n staat, de mijnwerkers tegen schade te beseher- Alle werkgevers steunen de uitsluiters Het bestuur van de Duitsche werkgevers organisaties en van het i'ijksveirbond der Dultische industrie hebben gisteren een ge- meensehapipelijke vergadering gehouden ter bespreking van den toestand, ontstaan in de ijzer- en scheepsbouwindustrie tengevolge van de hangende conflicten. De in de arbitrale uitspraak voor de ijzerin dustrie vastgestelde loonsverhooging beteekent een belangrijke stijging van de productiekos ten en dientengevolge een yerhooging der ijzer- prijzen, welke een ernstig gevaar voor de stand van de prijs In Duitschland met zich mee brengt. Een verdere stijging van de prijzen moet onder alle omstandigheden verhinderd worden wegens de positie van Duitschland op de wereldmarkt. De houding van de ondernemers in het huidige conflict dient ter vermijding van dit geivaar. Beide vereenigingeu stellen zich achter de Noord-Westelijke groep van de vereenlging van Duiitsche ijzer- en staalindustrie en hebben besloten de werkgevers der Noord- Westelijke groep met alle daartoe geschikte middelen te stunen. Doodelijke mijnongelukken In de mijn „Friedrich Heinrich te Lintfort zijn twee ernstige ongelukken gebeurd, waar door twee arbeiders het leven hebben verloren. Een mijnwerker werd door vallend gesteente bedolven, terwijl hij aan het werk was. Na IV2 uur kon zijn lijk geborgen worden. Verder raakte een hakker onder e n trein. Hij werd opgenomen met arm- en beenbreuken aan hals en hoofd. Hij overleed onmiddellijk 11a aankomst in het ziekenhuis. DE OOST-SILEZISCHE TEXTIEL- Mislukte onderhandelingen DRESDEN, 23 November. (V.D.) Gisteren werden voor de Oost-Silezische textiel industrie onderhandelingen gevoerd, die echter, wat de hoofdzaken betreft, zonder resultaat zijn ge hieven. In de West-Saksisolie textiel industrie worden heden besprekingen gevoerd men den lande lijken arbiter. DE AUTOBANDIETEN te MARSEILLE AVIGNON, 23 November. (B.T.A.) Uit het onderzoek inzake de arrestatie van de drie per sonen bij Avignon is gebleken, dat zij niet be trokken zijn geweest bij den overval op de banltloopers te Marseille en o'en moord op een Engeland geteisterd LONDEN, 23 November. (H.N.) Juist een week na den storm, die Vrijdag j.l. zooveel schade te Londen en aan de Zuidkust van En geland heeft aangericht, is een nieuwe krach tige wind, met hevige regenbuien gepaard gaande, opgestoken en heeft, van den Atlan- tischen Oceaan komende, het land opnieuw ge teisterd. Londen had weer de volle laag van den storm te verduren, die op sommige oogenblikken met vlagen van een snelheid van 80 mijlen per uur woedde De luchtdiensten tussehen Londen en het vaste land moesten worden gestaakt, hoewel in het begin van den dag de diensten nog volgens de gewone regeling werden uit gevoerd. Hooge zeeën gaan langs de kust en de sche pen zoeken een toevlucht In de haven. Verschei dene schepen hebben noodseinen uitgezonden en de reddingsbooten van Ramsgate, Dial en andere plaatsen zijn uitgeloopen om visschers- schepen te redden. Duitsch schip vergaan LONDEN, 23 November. (H.N.) Het stoom schip „Regina" van de White Star lijn, aan boord waarvan zich sir Austen Chamberlain bevindt, is vanmiddag in bet midden van den Atlantischen Oceaan het Duitsche stoomschip „Herren wijk" uit Lube&k te hulp gesneld. De „Regina" berichtte vandaag, dat zij van nacht met een snelheid van 60 mijl onderweg was om de „Herrenwijk" assistentie te ver- leenen. Het eerste bericht, dat het schip in nood verkeerde, werd draadloos van het stoomschip „Transsylvania" ontvangen, dat meldde, dat het onderweg was om de „Herreuwijk" te as- sisteeren, die zich in een West-Zuid-Westelij ken storm en tussehen zware zeeën bevond. De Transsylvania" bevond, toen zij bij de „Her renwijk" aankwam, dat het schip zinkende was. De „Regina", die met de zware zeeën te kam pen had, bevond bij de aankomst op de plaats van het ongeluk, dat de „Transsylvania" reeds hulp verleende en ontving bericht, dat baai- hulp niet meer noodig was. De „Regina" heeft daarop haar reis naar Engeland voortgezet. Later meldde het Deensche stoomschip „Estonia", dat het 13 man van de „Herren- wijk" had gered en nog tussehen de wrakstuk ken zocht. NA DE VESTRIS-RAMP Nieuwe getuigenverklaringen Bij het verder getuigenverhoor inzake de ramp met de „Vestris" heeft de eerste officier van het reddingsschip „American Shipper", Eric Nelson, verklaard, dat hij geen noemens waardige hoeveelheid water heeft gezien In een van de vijf booten, die door zijn schip werden opgepikt. Het waren „verduiveld' goede booten, merkte de officier op. De passaglersverklaringen waren zooals ge woonlijk bij dergelijke verhoeren, nogal met elkaar ln tegenspraak, maar stemden hierin overeen, dat sommige reddingsbooten lekten en dat boot no. 8 een gat bad, dat, naar zij meen den, reeds aanwezig was, vóórdat de boot werd neergelaten. Naar de seheepsinspecteurs hebben verklaard, waren alle booten bij de uitreis in orde. De eerste kla3-passagier Marvin verklaarde, dat hij niets had bemerkt van lafheid bij de officieren van het schip. NEW YORK, 23 November. (N.T.A.) Een negerstoker van het stoomschip „Vestris", heeft bij zijn verhoor verklaard, dat een hoofd zakelijk met vrouwen en kinderen bezette reddingsboot drie voet boven het water is blijven hangen en bij den ondergang van het schip met alle inzittenden de diepte ingetrok ken is. Hebben de negerstokers de ramp op hun geweten? NEW YORK, 23 November. (R.O.) De chef- machiniiist van de „Vestris" heeft voor de com missie van onderzoek verklaard, dat de on dergang van het schap te wijten is geweest aan het f«3t, dalt de negerstokers hun post ver- ltoten, waan-door de vuren gedoofd werden en de pompen niet konden werken. DE „ALBIONSTAR" GESTRAND. Schepen ter assistentie vertrokken. Naar Reutel' seint, is het Britsche stoom schip „Albionstar" op de klippen van bet eiland Race (Br. Columbië) gestrand. Schepen zijn ter assistentie naar de plaats des onheils vertrokken. (De „Albionstar" heeft een lading fruit aan boord, o.a. bestemd voor Rotterdam.) HET SPOORWEGONGELUK TSJECH O-S LOW A K lë IN Gebrekkige inrichting der signalen. PRAAG, 23 November (H. N.). Het spoorweg, ongeluk hij Nimburg heeft nog een vierden slachtoffer geeiecht. De conducteur van den trein is vannacht aan ernstige inwendige ver wondingen in het ziekenhuis overleden. Een remmer wordt nog vermist. Vermoedelijk ligt hij nog onder de puinhooperj van een goederen wagen. Een der Praagsehe bladen wijt de eigenlijke schuld van bet ongeluk aan de gebrekkige technische inrichting van het station Nimburg, waar de wissels nog met'de hand worden be diend, hoewel het verkeer op het station zeer druk is. Het ongeluk had plaats, doordat de goederen trein, die 20 minuten vertraging had, weg reed, voor de betreffende stationsbeambte het toeken voor het vertrek gegeven bad. OBSTRUCTIE IN HET OOSTENR1JKSCHE PARLEMENT hen. Socialistisch kletsmajoor De obstructie in de woningeommfcisue van den Nationalen Raad, die een nieuwe huur wet' moet uitwerken tea: herziening van de beschermende maatregelen voor de huurders, duurt voort. De socialistische afgevaardigde Leuthner la al' 18 uur aa^ bet wjaoiji gevfêpj en zette zijn rede gisteren tbflrV' 1 Een wending in het proces tegen Toral? LONDEN, 23 November. (H.N.) Volgens een bericht uit Mexico neemt men aan, dat door de arrestatie van Trejo, die van medeplichtigheid aan den moord op Obregon wordt verdacht het proces tegen Toral een geheele nieuwe wen ding zal nemen. trejo, Is de man, die Toral de revolver voor den moord moet hebben overhandigd Algemeen geloofde men, dat Trejo reed® lang over de grens was gevlucht, doch Donder dag Is hij gelijk gemeld in den staat Oaxaca ia hechtenis genomen. Volgens de algemeene opvatting is Trejo de man, die Toral slechts als werktuig heeft ge bruikt, teneinde zijn eigen plannen te kunnen uitvoeren en de schuld op de Katholieken te kunnen schuiven. Bij de behandeling van het hooger beroep van Toral hebben zijn verdedigers betoogd* dat de doodstraf in dit geval volgens de wet niet toegepast kan worden, aangezien het een politieke misdaad betreft. Ook heeft de lijk schouwing van Obregon geen voldoende gege vens opgeleverd. Integendeel Is verklaard, dat op het lijk van Obregon ook schotwonden zijn gevonden, die niet door de revolver van Toral veroorzaakt kunnen zijn. KRASSE DUITSCHE OPLICHTER Ook een Nederiandsch huis benadeeld BERLIJN, 23 November. (W.B.) De instruc tie tegen den bedrijfsleider van de chemische fabriek Johannisthal G.m.b.H., dr. Greiff die begin October onder verdenking van ernstige valschheid in geschrifte, van frauduleus ban. kroet en van bedrog, was gearresteerd en sinds* dien in het huis van bewaring te Moablt ver» blijft, breidt zich steeds meer uit. Dr. Greiff heeft reeds bekend, dat hij meer dan 10.000.000 mark heeft verduisterd. Onlangs Ig door anonieme brieven uitgekomen, dat dr, Greiff de Engelsche bank Hambros Ltd. voor een millloen heeft bedrogen. Dr, Greiff moet ook door valsche boekhouding een Neder iandsch bankiershuis voor 750.000 Nedertandsche guldens hebben opgelicht, door voor de verkregen credieten goederen uit da Johannisthal G.m.b.H. voor te stellen, welk# niet aanwezig waren. Dit geval ontkent dr, Greiff nog tot dusverre. j t- ACHTTIEN ARTISTEN BIJ TREINONGELUK GEWOND Uit Sckwerin wordt d.d. 23 dezer gemeld:' Toen de leden van het Mecklenburgscha' staatstheater gisterenavond per trein naar Wig- mar gingen om daar een voorstelling te geven, kwam hun wagen op het station Kletnpn Wj het rangeeren in botsing met een gnr-: eren- trein. De botsing was zoo hevig, dat IS leden, van het gezelschap min of meer ernstig gewond, werden. HOE ENGELAND ORDE HOUDT IN ZIJN BEZITTINGEN Vliegtuigen contra rebellen Naar uit Teheran gemeld wordt hebben de Britsche luchtstrijdkrachten aan de Noord- Westelijke grens van Indië een luchtaanval ondernomen op opstandige stammen. De re bellen hebben ongeveer 100 dooden en gewon den. Op Perzisch gebied werden zij door regee- ringstroepen ontwapend. BRAND IN EEN POOLSt HE BIOSCOOP Paniek; eenige kinderen gewond- In een bioscoop in Coruna raakte een filn) in brand. Er ontstond een paniek, waarbij ver schillende kinderen deels ernstig gewond wer» den. Van de enkele voorhanden zijnde nooduit gangen kon er één in het geheel niet geopend worden. WAAR MUSSOLINI HEERSCHT Zijn eigen blad in beslag genomen Gisteren lieeft de prefect van Milaan de „Pó poio d'Italia", Mussolini's eigen blad, in beslag genomen, omdat het een onbehoorlijk groota plaats inruimde aan het verslag van een .sen- sationeelen moord. Het feit heeft diepen indruk gewekt in da journalistieke wereld. Arnaldo Mussolini, da broer van den duce, die het blad uitgeeft, zeida dat hij den daad van den prefect, welke vol* komen in de lijn ligt van de onlangs door Mus* solini tot de journalisten gerichte, vermaning, om zich zelf niet te verlagen tot het geven van lange verslagen van sensationeele moord-af* faires, volkomen billijkte. De meeste profeeten hielden hun oogen ge sloten voor wat de Italiaansche journalisten de „zwarte kroniek" noemen, maar het voor beeld van den prefect van Milaan zal zeker lü verschillende steden navolging vinden. Meer dan een dagblad in Rome, Napels, Genua en Bologna, dat het van de sensationeele bericht* geving „hebben moet", ziet donkere tijden ko men, nu de waarschuwing van den dnee niet langer een doode letter is. doch reeds op zijn eigen blad werd toegepast. Arnaldo Mussolini verklaart, dat de gewraak te copie zonder zijn voorkennis was opgenomen door de zorgeloosheid van een iongen verslag gever. Reusachtig bedroeg met oude meesterstukken ROME, 22 November (V. D.). De „CorrierjJ della Sera" van Milaan, brengt opzienbarende onthullingen over vervalschingen, door een an* tiqualr en zijn helpers uitgevoerd. De antiquair heeft sedert jaren aan Duitsche, Engelsche en' Amerikaansche verzamelaars en particulieren voor groote sommen beelden verkocht, die toe- geschreven werden aan oude meesters, ia wer kelijkheid van een beeldhouwer te Rome af komstig waren. Voor de zoogenaamde meesterwerken ontvin gen de bedriegers millioenen. Volgens de „Corrlere" werd het eerst dó New-Yorker verzamelaar Frick wantrouwig en droeg een detective op nasporingen In te stol len, die in het eerst geen resultaat hadden, doch ook het wantrouwen niet ophieven, daaf) de verkoopers de herkomst van de werken niet konden en niet wilden opgeven. i De vervalschlng werd eerst ontdekt, toen dS) betrokken kunstenaar zich wegens uRst&ML<Jjr Vorderingen tot het gerecht wenddf.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 9