Na de dijkdoorbraak - Nieuwe kolentip te Maasbracht '1 "i Boe het er na de dijkdoorbraak In de omgeving van Barendrecht uit riet, daarvan geeft bovengereprodnceerde foto een duidelijk beeld. De woningen rijn door het water volkomen geïsoleerd, en van de tuinderijen steken alleen nog enkele broeikassen boven het water uit. (Foto K. L. M.) Nu Kerstmis nadert, komt ook voor de kalkoenen een „gewichtige" tjjd aan. En met het toenemen van het „gewicht" ook de kans om verzeild te raken op een of anderen welvoorzienen Kerstdisch. Deze twee kalkoenen schijnen te eonfereeren over de mogelijkheid dan de doodstraf te ontkomen Om het den gasten, ook wanneer ze buiten ritten, gedurende den winter aangenaam te maken heeft men op den Kurfürstendam te Berlijn cokes- ovens geplaatst, zooals men die ook op de terrassen der cafe's te Parijs riet Bet plechtige moment waarop president Doumergue van Frankrijk het kruis van het Legioen van Eer hecht aan den standaard der Republikeinsche Garde, waarvan tal van leden rich onderscheidden in den grooten oorlog Hoewel de nieuwgekozen Amerikaansche president no- niet :!e is getreden, doet hij toch reeds semi-officieele reizen met polit:-, en commercieele doeleinden. We zien hem op deze foto met zijn ee..ige- noote op. n Amerikaanschen kruiser bfl het ertrek naat zJi-Amcrik? Een die het ook niet helpen kan, dat hij ln z'n leven reeds zooveel prijzen heeft gewonnen, is wel de hierboven afgebeelde Boston-terrier, die gezeten is op een coupe ter waarde van dertig duizend gulden. Wat een hond waard is, weten wij hier in Holland nog niet half! Miss Estelle Manville, een Amerikaansche, trad Saterdag in het huwelijk met graaf Folke Bernadotte, den zoon van Prins Oskar Bernadotte van Zweden Te Maasbracht zijn vorige week proeven genomen met de juist gereedgekomen nieuwe kolentip. Door welke maatschappij deze nieuwe Installatie geëxploi teerd zal worden is nog niet uitgemaakt In de Marmergroeven van Carrara heeft men voor een reusachtige Mussolinistandbeeld een marmerblok uitgezaagd, dat alle vorige In grootte overtreft. Het is 17 meter lang, bij een breedte en een hoogte) van 5 M. en weegt 260.000 kilo. Het gedenkteeken is voor de stad Rome bestemd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12